Hulst bekijkt parkeren centrum Sm PZC Slotstuk van de Breskense Edah-soap Gildefeesten in Sluiskil MM Jeugd De Steenen Beer heeft zicht op een nieuwe speelplek door Harmen van der Werf weet schelpdieronderzoeker Gemeente overweegt winkelpersoneel alleen op pleinen te laten parkeren jfl lil mosselen meer krabbetjes longedierte estrijding GIANT sportfiets 599,- SkodaOctavia vrijdag 18 augustus z Harold de Puvsseleijr HULST - De gemeente Hulst zoekt naar mogelijkheden om iels te doen aan de parkeerdruk- Ie in de binnenstad op weekda gen. Vooral veel parkeerplaat sen in de doorgaande straten en op de Grote Markt worden dan ingenomen door werknemers van bedrijven uit het centrum. Ambtenaren hebben daarom vol gens gemeentewoordvoerster M, van Bunder al eens voorzich tig gestudeerd op manieren om de parkeerverordening aan te Activiteiten op en om het water bij Saeftinghefeesten PAAL - De jaarlijkse Saefting hefeesten van de watersportvere niging Saeftinghe gaan morgen van start met een rommel- en brocantemarkt. Liefhebbers van oude spulletjes of mensen die uit zijn op een koopje kunnen vanaf 11.00 uur in Paal terecht. De jachthaven is om 14.00 urn- het decor van het traditionele admiraalzeilen, terwijl een uur tje later een dweilband over het feestterrein trekt. Ook later die dag zijn er muzie- koptredes. Om 17.00 uur speelt de coverband Just 4 You en DJ Arnoud geeft vanaf 22.00 uur een lasershow. Zondag augustus begint na de heilige mis een Schippersmark. Óm 13.00 uur betreden Jean Manuhet muziekpodium en van af 14.00 uur is er weer een dweil orkestvan de partij. Zowel zaterdag als zondag is er doorlopend de gelegenheid om het Verdronken Land van Saef tinghe eens op een andere ma nier dan anders te bekijken; van uit een helikopter. Verder zijn er tijdens de Saef tinghefeesten nog gratis rond vaarten te maken op jachten die in de haven liggen. agenda STREEKACTIVITEITEN Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtem@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Ba rem an Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Nu kunnen bedrijven aanspraak maken op een aantal parkeerver- gunningen voor hun werkne mers. Die mogen met zo'n ver gunning staan waar ze willen in de binnenstad. „Maar we willen er eens over nadenken of een aanpassing van het systeem wen selijk is om te voorkomen dat er te veel parkeerplaatsen in de doorgaande straten en op de markt in beslag worden geno men", aldus Van Bunder. „Bij voorbeeld door personeel van be drijven in het centrum alleen nog toe te staan om hun auto te parkeren op de pleinen in het centrum." Het college van burgemeester en wethouders wil de parkeerpro- blematiek tijdens het eerstko mende overleg met een afvaardi ging van de Hulster midden stand aan de orde stellen. Het onderzoekje naar de par- keerdrukte in de binnenstad staat los van de invoering van de parkeerkaart en de parkeer- kraskaart, waarmee bezoekers aan het centrum gemakkelijker kunnen parkeren. Met de kraskaart kan een heel dagdeel geparkeerd worden. De gebruiker van de kaart hoeft enkel op de kaart aan te geven of dat 's ochtends of 's middags is.. Particulieren en bedrijven kun nen de kaarten voor 1,50 euro kopen in het stadskantoor in Hulst. Daarnaast voerde de gemeente 1 juli de parkeersehijf in voor alle inwoners van de gemeente. De schijf kost 35 euro en wie de kaart achter de voorruit van zijn auto legt, kan een jaar lang, elke dag een uur parkeren in de binnenstad. Vooral handig voor mensen die boodschappen komen doen. De parkeersehijf is bij wijze van proef voorlopig voor een jaar ingevoerd. Bij ge bleken succes krijgt het project een vervolg, maar vooralsnog loopt het volgens de gemeente woordvoerster nog geen storm op het stadhuis. In de anderhal ve maand dat de kaart inmid dels te koop is, zijn er twaalf van verkocht. De parkeerkraskaarten gaan heel wat vlotter over de balie, want daarvan zijn er inmiddels zo'n vijfhonderd verkocht. AXEL - Gregoriuscentrum,. 13.15 uur; Kaarten, biljarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 13.45 uur: Bingo; Tref punt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten, biljarten; Café Benelux, 20.00 uur: Kaarten; HENGSTDIJK - Horecacentrum De Vo gel, 20.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 13.30 uur; Volksdansen en so lo dansen; 19.30 uur: Gezelschapsdan sen; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; KOEWACHT - De Vlaschaard, 9.45 uur: Volksdansen; PAAL - Café In 't zicht der Schelde, 22.00 uur: Optreden Back to Coda; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur. Vrij biljarten en spelmiddag; De Regen boog, 13.00 uur; ANBO biljarten; SINT - JANSTEEN - Café De Kroon, 14,00 uur: Kaarten; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljarten en klaverjassen; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Bowls; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Koersbal; WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 14:00 uur: Kaarten; De Edah is nog altijd gevestigd aan de Mercuriusstraat in Breskens. door Raymond de Frel BRESKENS - Supermarkteigenaar R. Lohman van de Edah in Breskens krijgt er zo langzamerhand een sik van. „Be zwaren, bezwaren en nog eens bezwa ren. ik lijk er wel patent op te heb ben", moppei'de hij onlangs. Hij had het nog niet gezegd of de volgende klager over nieuwbouwplannen liet zich gel den. Maar hoe hard iedereen ook roept, er lijkt na jaren geharrewar dan toch een einde te komen aan de Breskense Edah-soap. Eind goed, al goed? Als het aan Lohman en de gemeente Sluis ligt wel. Wat hen betreft is er geen vuiltje meer aan de lucht voor de verhui zing van de Edah van de Mercurius straat naar het Spuiplein. Alleen nog even de officiële vrijstellingsprocedure afwachten. Bewoner A. Langeraert van de Plaven Westzijde vindt dat ook pri ma. Maar... liever niet te dicht bij zijn voordeur. Balkongebouw De supermarkteigenaar strijdt inmid dels al bijna een decennium voor een nieuwe plek in het vissersdorp, omdat de Edah zijn huidige jas al lang ont groeid is. Hoeveel tekeningen Lohman al niet in zijn handen had en voor hoe veel locaties... Zo was daar het veelbe sproken plan van stedenbouwkundige Bhalotra. Die zag de Edah al op de Mid- denhavendam in een balkongebouw met baroktuinen. Die optie werd toen snel losgelaten, omdat het verleggen van de zeewering ter hoogte van het Spuiplein (op de plek van het balkonge bouw) duur was de voorbereiding en realisatie minstens vijf jaar zouden du ren. Terug bij af dus, tot twee keer toe zelfs. In afwachting van de herinrichting van het centrum dachten Lohman en de voormalige gemeente Oostburg immers aan een tijdelijke vestiging aan de Oos telijke Veerhavenweg. Daar zagen bewo ners van de Sportlaan, die vreesden voor privacyvermindering in 'onze ach tertuintjes', niets in. Desondanks werd een vrijstellingsprocedure opgestart, maar die werd na de versobering van het Bhalotra-plan stopgezet. Herinrichting van het Oranjeplein zou, vond ook de gemeente, verhuizing naar dit plein mogelijk maken. Maar bewo ners van het Oranjeplein - die op een steenworp van de huidige supermarkt wonen - vreesden onder meer parkeer overlast, lawaai, waardevermindering van hun huizen En zo belandde weer een plan in de prullenbak. Vestiging aan het Molenwater (op het terrein van garage Van de Ree) kwam nog even ter sprake, maar leidde ook niet tot concre te resultaten. Crusonterrein Lohman was zelf het liefst naar het voormalige Crusonterrein aan de West- landstraat verkast, maar dat was al ge reserveerd voor nieuwbouw van vei'zor- gingshuis Ter Schelde. Zorgcentrum Hooge Platen gaat op die plek binnen kort open. En de Edah? Die zit nog steeds in de Mereuriusstraat. Met éen 'nieuw' plan op de tekentafel, met toch weer de hoop te verkassen naar Bhalotra's plek op het haventerrein. De dijk is inmiddels verlegd, de weegbrug is weg. Koxdom: een nieuw winkelcomplex met Edah, Bruna en Blokker (de andere bedrijven van de familie Lohman) is dichterbij dan ooit. De vrijstellingsprocedure loopt, maar foto Peter Nicolai Lohman weigex't al te juichen. Die tei*ug- houdendheid lijkt niet helemaal nodig. Want het moet wel heel gek lopen als het gemeentebestuur door bezwaren van omwonenden (al dan niet uit op planschade) nog op andere gedachten wordt gebracht. Niet alleen omdat het winkelcomplex onderdeel is van een veel groter geheel (de herinrichting van het centrum), maar ook omdat de ge meente het geld van Lohman meer dan nodig heeft voor de verdere opknap beurt van het Spuiplein. Het is dan ook niet zo vreemd dat be zwaarmaker Langeraert vorige week het gevoel kreeg dat reclameren geen zin meer heeft. Het is wel saillant dat wethouder A. Rosendaal in een vorig leven als fractie voorzitter van Nieuw West zijn af schuw uitsprak over de financiering van de Spuipleinmetamorfose. Sluis was door exorbitant hoge bouwgrond prijzen - die meer passen bij A-locaties in de Randstad - te vragen 'op de ver keerde weg', foeterde hij twee jaar gele den. Die kritiek laat hij nu niet meer ho ren. Logisch. Collega-wethouder J. Pro voost wil immers dolgraag zijn karwei afmaken. En schatbewaarder J. Boog aard benadrukt bij elke gelegenheid dat er in Sluis geen 'pecunia' is voor nieuwe dingen. -S- Smaal. Een sluitende verklarii door Frank Gijsel SLUIS - Als het aan de stads raad en ouders ligt, krijgen de kinderen uit de wijk De Steenen Beer in Sluis een nieuwe speel plek in de Grote Maagdenstraat. De speeltoestellen op de hoek van de Burgemeester Van Hootc- gemstraat en Brugstraat ver dwijnen straks door de sloop van de bibliotheek, sporthal en basisschool. Het gebied krijgt een nieuwe invulling met de bouw van appartementencom plex De Smeedtoren. Vlak voor de vakantie werden onverwacht hekken om het terrein geplaatst. Kinderen wa ren daardoor hun speelplek kwijt. Het leverde felle pro testen op van de bewoners. Na overleg besloot de gemeente ge durende de vakantie de bestaan de situatie te handhaven. Nu binnenkort gestart wordt met de sloop en archeologisch onder zoek, zullen de speelwex'ktuigen elders een plekje moeten krij gen. Woensdag kwamen bewoners, stadsraad en vertegenwoordi gers van de werkgroep in De Keure bijeen om een aantal mo gelijke locaties voor een nieuwe speelplek te bespreken. Na de discussie bleek een voor keur te bestaan voor een perceel in de Grote Maagdenstraat na bij het Minnepad, vlakbij de wallen waar momenteel Schotse Hooglanders rondlopen. Grote waarde werd gehecht aan de ver keersveiligheid en sociale con trole. Daarom zal bij de gemeen te worden aangedrongen op ver- keersremmende maatregelen en een veilige oversteek op die plek. Planvorming De aanwezigen hadden liever ge zien bij de planvorming van het appartementencomplex betrok ken te zijn geweest. Als dat was gebeurd, waren er wellicht mo gelijkheden geweest de speelge- legenheid opnieuw in dat gebied te projecteren. S. Verleije-de Baets, woordvoer ster van de omwonenden, toon de zich redelijk tevreden met het voorstel voor verplaatsing naar de Grote Maagdenstraat. „Belangrijk is dat er snel gehan deld wordt. De kinderen mogen rxiet al te lang zonder een speel plek blijven. Het voorstel is het beste alternatief." YERSEKE - In Zeeuwse mosse len zitten dit seizoen tot nu toe opvallend veel krabbetjes. Lief hebbers klagen erover, omdat het anders is dan anders. Zeeuw se mosselen horen zo goed als vrij van krabbetjes te zijn, in te genstelling tot Franse mosselen van de bodem. „Het kan geen kwaad krabbe tjes uit mosselen op te eten", (Advertentie) sm&mmm mm wespen - Preventie en bestrijding van alle ongè v ooien Advies- inspectie- eo rapporugesy: kakkerlakkenBedrijfsmatig en particulier vliegen" Gecertificeerd EVMWageningen - HACCP hygiënecodes UV lampen vogelwering g 5.53 05 QS 06.S3 55 06 00 determinatiewww.lader.nl 2 Auto in brand langs N59 OOSTERLAND - De auto van een echtpaar uit Heeren- veen raakte gistermiddag zwaarbeschadigd door brand. Het Friese stel reed over de N59 in de richting van Rotter"- dam toen er brand ontstond in het motoi'compax'timent. De man zette de auto aan de kant waarna hij, zijn vrouw en de hond de auto verlieten. De brand werd gemeld door een brandweerman van de post Schax-endijke die vanuit de tegenovergestelde richting naderde in een vuilniswa gen. De vuilniswagen kwam later nog van pas om de rom- j' mei op de weg op te ruimen. De mannen van de post Oos- terland van de brandweer wisten de brand snel te blus- sen, maar de auto bleek dermate zwaar beschadigd dat de ze moest worden afgesleept. De autobrand veroorzaakte behoorlijke files in beide richtingen. Het verkeer richting Zierikzee kon gebruik maken van de parallelweg langs de N59 maar het verkeer uit tegenovergestelde richting stond een half uur stil. De brandweer spoot de weg schoon en ruimde de rommel op. Kettingbotsing Zanddijk Yerseke YERSEKE - Vier auto's hebben gisterochtend rond half i tien zware schade opgelopen bij een kettingbotsing op de i kruising van de Zanddijk met de Oude Rijksweg tussen j Kruiningen en Yerseke. Een 72-jarige automobilist wissel- de op de Zanddijk van rijstrook zonder een 40-jarige auto- I mobiliste voorrang te verlenen. De auto's kwamen tegen elkaar aan, waardoor de wagen van de automobiliste in aanrijding kwam met een bedrijfsauto, bestuurd door een 1 21-jarige man. De 72-automobilist reed op zijn beurt te- gen de auto van een 33-jaxige bestuurder. Alle betrokke- nen komen uit de gemeente Reimerswaal. Niemand raak- te gewond. Boer en zoon voor de rechter MIDDELBURG - Bijna twee jaar geleden kwam de vijf- tienjarige Koen van Sti'aten uit Steenbei'gen in Vrouwen- polder door verdrinking om het leven, toen hij onder de tractor in de sloot terechtkwam. Het drama was gisteren de inzet van de strafzaak in Middelburg tegen de 61-jaxi- ge boer en zijn 30-jarige zoon uit Vrouwenpolder. Vol gens officier van justitie J. Zondex'van hebben de verdach ten schuld aan het ongeval, omdat ze tekort zijn gescho ten in het toezicht en ze de jongen in strijd met de Ar beidstijdenwet (zware) arbeid op een traetor hebben ia- ten verrichten. De officier eiste tegen beiden vier maan den voorwaardelijke gevangenisstraf en 120 uur werk straf. De jongen was 26 augustus 2004 met de tractor van het weiland de weg opgegaan, ondanks een nadrukkelijk verbod van de boer en zijn zoon. Ook van zijn ouders mocht hij niet de weg op. De trekker met frees kantelde en kwam in de sloot terecht, met de fatale gevolgen voor de jonge bestuurder. „Hij heeft zich niet aan de instruc ties gehouden, maar dat mag men van een kind ook niet verwachten", meende de officier. Raadsman H. van As- selt stelde dat er geen causaal verband was tussen het overlijden van de jongen en de overtreding van de Ar beidstijdenwet. „Het blijft een raadsel waarom hij toch met de trekker de openbare weg is opgegaan. Mijn cliën ten hebben alle voorzorgsmaatregelen genomen." De ad vocaat pleitte voor een schuldverklaring zonder straf"oi boete. De boer en de zoon worden nog dagelijks herin nerd aan het ongeval als ze voorbij de plek komen. De ouders van het slachtoffer wilden niet dat de mannen ge straft worden. Uitspraak op 30 augustus. door René van Stee SLUISKIL - Sluiskil staat van donderdag 24 tot en met zondag 27 augustus in het teken van de 26e editie van de Gildefeesten. Er is een gevarieerd programma met onder meer muziek, sport, spelletjes, een rommelmarkt en een braderie. De opening is donderdag om 19 uur in de feesttent aan Groen- oord. Om 20 uur begint een op treden van dialectband De La- maketta's. Vrijdagmiddag begint om 14 uur een seniorenmiddag met Westkappels Kwartet en een bin go. Vanaf 15.30 uur zijn er kin derspelen. De avond wordt afge sloten met muziek van Danny Wuyts Dannymals, De Zware Jongens en de Twilight Road show. Aanvang 20 uur. Zaterdagochtend is er vanaf 10 uur een autoshow. De Gilde Wandeltocht en de spox-tmiddag met petanque, gaai bolleji' en een zeskamp begint om 13 uur. Er zijn dan ook optredens van Cleanhead Barefoot en de kin dertheatershow Relacts. Om 15 uur begint het 5e Open Kanaalzone Darttoernooi. Shan- tykoor De Dekzwabbers ver zorgt een optreden vanaf 15.30 uur. Een dansavond met mede werking van orkest New Four en de Twilight Roadshow sluit het zaterdagprogramma af. Zondag vanaf 10 uur is er een oe cumenische dienst. Een uur la ter is de superbrunch met orkest Ein Prosit. De rommel-, ambach ten-, en hobbymax-kt begint rond het middaguur. Showband De Zwaluw zorgt dan voor de muziek. Albertina, de nachte gaal van Zuid-Beveland, zingts tijdens de superbingo, die om 14 uur begint. Jan Smit staat vanaf 17.30 uur op het programma. (Advertentie) TOPAANBIEDING model 2006 3x7 versnellingen verende voorvorken zadelpen aluminium frame verstelbare stuurpen van 799,- PROFILZ DF F;rrs ;r'VA: i 1 zusterstraat 24, middelburg tel. (0118) 61 2410 www.profile-vandendriest.nl KZeeuws - Vlaanderen Smaal. Een sluitende vex-klaring voor het relatief grote aantal krabbetjes dit seizoen kan Smaal niet zo direct geven. „De wintertemperatuur speelt een rol. Kx'abben kunnen niet goed tegen lage temperaturen, maar exacte gegevens heb ik daar rxiet van." Het is in elk geval zo dat kx-abbetjes in mosselen pas na twee jaar goed zichtbaar zijn, verklaart Smaal. En wat wil het geval: mosselen die nu worden aangevoex'd, zijn over het alge meen driejarigen. Ze zijn ge groeid uit mosselzaad gevangen in het seizoen 2003-2004. B. Verwijs van mosselhandel Krijn Verwijs noemt nog een an dere oorzaak. De aanvoer vindt vooral plaats uit de Oosterschel- de en in die mosselen zitten al tijd meer krabbetjes dan in mos selen die van de Wadenzee ko men. Dat heeft weer met de wa tertemperatuur te maken. Later dit seizoen wordt aanvoer ver wacht van de Waddenzee, van mosselzaad dat dit najaar is op gevist en al consumptierijp is. (Advertentie) Volg de Skodarijder en test de SkodaOctavia bij Autohuis Terneuzen Er is al een SkodaOctavia vanaf €18.790,- Autohuis Terneuzen Mr. F.J. Haarmanweg 6 - Terneuzen. Tel. 0115-622600

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35