Zandsuppletie dringend nodig Sta jij ook paraat na een ramp? Hoe kan een zomerzegel' mijn oma helpen?? PZC Bouwput moet eind dit jaar gedempt zijn Ouderenhulp Gemeente Schouw en-Duiv eland inventariseert problematiek bij kustgemeenten weekenddiensten FONDS www.ouderenhulp.nl vrijdag 18 augustus 2006 bl2 door Esme Soesman WESTENSCHOUWEN - Dat het Rijk volgend jaar geen zand gaat opspuiten bij strandover- gang de Rotonde bij Westen- schouwen, valt in slechte aarde bij de gemeente Schouwen-Dui- veland en de Vereniging Strand paviljoenhouders Schouwse Kust (VSSK). Wethouder A. Ver- seput vindt dat niet alleen veilig heid maar ook economische en archeologische belangen moeten worden afgewogen. Hij zoekt op dat punt aansluiting bij andere kustgemeenten. Verseput vindt het om diverse redenen onaanvaardbaar dat het zuidelijk stranddeel van Schouwen-Duiveland niet in de zandsuppletieplannen van het Rijk voor volgend jaar zijn be trokken. Het gebied bij de Ro tonde - waar de restanten van een Middeleeuwse havenbuurt liggen - staat te boek als 'terrein van hoog archeologische waar de'. Door erosie zijn die restan ten bloot komen te liggen, waar mee het risico op wegspoelen wordt vergroot. Die restanten veroorzaken bovendien verwon dingen bij badgasten. „Een ram penplan, vooral als er een laagje water staat. Het is bizar zoals het strand er nu bijligt", oor deelt praktijkman K. van dei- Wekken van strandpaviljoen De Schaar. De gemeente Schouwen-Dui veland vreest bovendien dat de bereikbaarheid van het gebied ernstig aangetast wordt als er Evangelisatie in Middelburg MIDDELBURG - De Nieuw Le ven gemeente houdt zaterdag 26 augustus een evangelisatie marktdag op de Markt in Mid delburg. Van 12.00 tot 17.00 uur klinkt daar muziek en zang. Ook zijn er mimespelers, dansers, een clown en voor de voedselbank wordt er een rommelmarkt ge houden. geen zand wordt aangevuld, om dat zo een drempel voor hulp verleners en toezichthouders wordt opgeworpen. Ook kleeft er een duidelijk economisch be lang aan een mooi breed strand. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat besluit zand op te spuiten aan de hand van een ver gelijking tussen de huidige kust lijn en de basiskustlijn (de refe rentielijn), luidt de toelichting van een woordvoerder van het ministerie. Komt de huidige kustlijn structureel aan de land- waartse kant van de basiskust lijn te liggen, dan wordt het strand opgehoogd. Die basis- kustlijn is vastgesteld aan de hand van diverse lokale criteiïa als veiligheid, natuurlijke dyna miek maar ook recreatie. Bij strandovergang de Rotonde is van overschrijding van die lijn op dit moment echter geen spra ke. „Mogelijk is dat pas in 2011 het geval. Zo lang kunnen we niet wachten, meent Verseput." Geen optie „Tegen die tijd is er geen strand meer over." Als gemeente zelf actie ondernemen is mogelijk, maar volgens hem geen optie, vanwege de hoge kosten die aan het ophogen verbonden zijn. Met een e-mail aan een stuk of tien andere kustgemeenten (on der andere Sluis, Veere en Vlis- singen) wil Verseput in beeld krijgen in hoeverre ook elders langs de kust met deze proble matiek wordt geworsteld. Wat P. Fierens van de WSK be treft - die evenals gemeente en VW bezwaar heeft ingediend te gen het uitblijven van suppletie bij de Rotonde - is het zinvol om eens naar een structurele oplos sing te kijken, zoals de effecten van brekers. Sinds de aanleg van de stormvloedkering bete kent een beetje storm (dan sluit de kering) in deze specifieke hoek een flinke aanslag op het strand. Elke vier jaar moet er dan ook opnieuw met het rijk strijd gevoerd worden over zand suppletie. Opspuiten is echt no dig, bevestigt Fierens. „Het strand ligt er allerbelabberdst bij.- •^2 Door zanderosie komen ter hoogte van strandovergang de Rotonde restanten van een Middeleeuwse havenbuurt bloot te liggen. Toeristen halen er hun voeten aan open en het risico bestaat dat waardevolle resten wegspoelen. foto Marijke Folkertsma zaterdag 19 en zondag 20 augustus 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, spreekuur volgens af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pij lers v Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland De Wit, Van Dusseldorpstraat 5, Goes, tel.06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: W. L. Verboom, te (0113) 342486 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman, van Anrooy: H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. (0113) 561290. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel.( 0113) 572756. Spreekuur zat. 9.30-10 uur. Dierenkliniek Goes, kliniek voor Ge zelschapsdieren, C.W. Dreesman en M.A.R. van den Boomgaard, 's Graven polderseweg 92, Goes, tel.(0113) 270072 (24 uurs spoeddienst). Spreek uur zat. 10.00 tot 15.00 uur. Dierenambulance Dierenambulance Bevelanden, tel. 0623466221. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur Poortvliet, Kalfsdamseweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen, Boter markt 10, zat.van 11.00-12.00 uur. Wijkverpleging Allévo. tel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel. (0113) 229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel. (0113) 218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: M. Verschelling en M. Stroo, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De bouwput aan de Middelburgse Zuidsingel moet voor het eind van het jaar dicht zijn. Gebouwd wordt er dan nog niet. Want de plannen zijn nog niet klaar. Met de aannemer die de put heeft gemaakt, TBI uit Rotter dam, heeft de gemeente nu al leen nog een conflict over geld, vertelt wethouder A. de Vries. Er zijn geen juridische belemme ringen meer om met het werk aan de put te beginnen. „Wij hebben een claim en zij hebben daar een opvatting over", stelt de wethouder. Die claim wordt overigens wel juridisch uitge vochten. De gemeente zelf heeft nog te maken met claims van on deraannemer Burgers Ergon en architectenbureau Claus en Kaan. Beiden konden het werk niet afmaken waar ze aan wa ren begonnen. De methode die gebruikt wordt om de put te dichten, is afhanke lijk van wat er precies op ge bouwd wordt. Dat er woningen komen, is duidelijk, maar hoe veel en hoe die eruit gaan zien, is nog niet helder. De Walcherse Bouw Unie (WBU) en Proverko hebben afgelopen winter al plan nen gemaakt. Vermoedelijk krijgt één van hen de klus, maar het is ook niet uitgesloten dat de gemeente alsnog met een ander in zee gaat. Vermengen Architectenbureau Claus en Kaan heeft ook het ontwerp voor de WBU getekend. Dat het bureau een claim heeft inge diend bij de gemeente, speelt bij de keuze voor de projectontwik kelaar geen rol, zegt De Vries. „We willen dat soort zaken zo min mogelijk met elkaar vermen gen. Maar ik sluit niet uit dat Claus en Kaan nog eens iets ont werpen in Middelburg. Het is een goed bureau. Over die claim hebben we alleen een zakelijk conflict." Nadat de bouwer bekend is, wordt, onder meer met omwo nenden, overlegd over het plan Als het definitief is, moeten noa procedures worden gevoerd Het bestemmingsplan moet, nu er geen theater wordt gebouwd, opnieuw worden gewijzigd. Om dat dat nog jaren kan duren, wil de gemeente eerst de put dicht hebben. „Het streven is eind van dit jaar." Bij het dempen van de put wordt een adviesbu reau betrokken. Als de put dicht is, zal het hoekje Zuidsingel er uitzien als een gewoon bouwter rein. Over vier jaar moet er 22 mil joen euro beschikbaar zijn voce de bouw van een nieuw theater op een andere locatie. „Volgers de huidige opvattingen is da*, voldoende geld", zegt De Vries De claim op de aannemer is daarbij buiten beschouwing ge laten. Woensdag werd bekend dat voor de verbouwing van de oude schouwburg 2,5 miljoen eu ro nodig is. Het gebouw zou dan weer tien jaar mee moeten kun- Zomerconcert in Oostkapelle OOSTKAPELLE - De Zeeuwse Muzikanten treden donder dag 24 augustus op in Oostkapel le. Bij de Nederlandse Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat geven ze vanaf 19.30 uur een zomera vondconcert. Alle leden van het orkest van de stichting Arduin hebben een ver standelijke beperking. Onder la ding van René Koelemaij spek en zingen de bijna vijftig muzi kanten er vrolijk op los. Taizégebed MIDDELBURG - In de Petrus Pauluskerk wordt zondag 3 september een taizégebed gehou den. De bijeenkomst met taizé- liederen, stilte en een maaltijd begint om 16.00 uur. NATIONAAL Word vrijwilliger! Je helpt met contactherstel tussen slachtoffers en hun familie. Als telefoonvrijwilliger sta je zoekers te woord of als registratievrijwilliger verzamel je inlichtingen over slachtoffers. Bel voor meer informatie: 070 44 55 888. +c A part of the international Red Cross and Red Crescent Movement www.rodekruis.nl Noodhulp Het Nederlandse Rode Kruis En steun het gevecht tegen eenzaamheid en armoede onder ouderen! O.a. te koop bij postkantoor en op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 28