Tsjizjov maakt grote indruk m PZC Dieleman krijgt wildcard voor het NK - 1 Schwarzman is altijd goed in Zeeland Kana laat zich nii meer zien bij H? Niek de Ridder pakt derde zege in acht dagen Russische wereldkampioen leidt in Hiltex Zeeland Damtoernooi Voetbalschool geopi Wolf aartsdijk viert jubileum SC Heerenveen verzorgt clinic bij Serooskerke uitslagen 1 W donderdag 17 augustus 2006 ZOUTELANDE - Niek de Rid der uit Zuidorpe behaalde giste ren met zijn ruime winst in de zeezwemtocht van Westkapelle naar Zoutelande de derde zege in acht dagen. Vorige week won hij Oostkapelle-Domburg, zater dag de Havenwedstrijd. De Ridder nam direct de leiding en werd op afstand gevolgd door Charles Potin (Vlissingen) en zijn zus Carmen de Ridder. Remy Vasseur (Vlissingen) volg de op geringe afstand op de vier de plaats. Desondanks had De Ridder moeite met navigeren. Bij een vuurtorentje kwam hij al naar de kust, terwijl hij nog vijfhonderd meter had te gaan. Onder het applaus van het in groten getale opgekomen pu bliek stapte hij de boulevard van Zoutelande op na vier kilo meter zwemmen in een tijd van 43 minuten en 39 seconden. Ruim tien minuten langzamer dan vorige week. Dat had alles te maken met het keren van tij. Potin hield in de laatste meters Carmen de Ridder achter zich. Door de zege van broer en zus De Ridder gaan ze nu ruim aan kop in het Kustzwemcircuit. Vasseur kwam krimpend van de pijn en hinkelend over de finish. In de laatste hectometers had hij zich geforceerd met kramp tot gevolg. Mieke van Dort (Domburg) kon haar zege van vorige week niet prolongeren. De jongste deelneemster was Es ther Brinkman (Vlissingen), die zevende werd bij de wouwen. De elfjarige Bob Dalmeyer (Vlis singen) mocht vorige week uit veiligheidsoverwegingen niet starten van de organisatie. Nu werd hij 47e overall en liet zo'n 25 deelnemers achter zich. Ondanks de uitstekende weers omstandigheden vielen de tij den tegen. Dat had alles te ma ken met het feit dat de mee stroom te woeg keerde, waar door vier deelnemers uit het wa ter moest worden gehaald door de reddingsbrigade. Paula Kreb- bers haalde de finish wel, maar moest door de ehbo behandeld worden voor onderkoeling. De finale is volgende week woensdag met de zwemtocht van Dishoek naar Zoutelande. door Daaf Kasse GOES - Dankzij een indrukwek kende overwinning op zijn land genoot Mourodoullo Amrillaev is wereldkampioen Aleksej Tsjiz jov gisteren aan de leiding geko men van hoofdgroep 1 van het Hiltex Zeeland Damtoernooi in het Goese Sportpunt Zeeland. Amrillaev is in het westen nog relatief onbekend, maar is geen zwakke speler. In het laatste Russische kampioenschap werd hij tweede, voor Tsjizjov en Schwarzman. Gisteren had hij tegen het sterke spel van de ge weldenaar uit Izjevsk echter wei nig in te brengen. Tsjizjov dwong in het middenspel een sterke hekstelling af en toen hij ook nog met een combinatie dreigde, moest Amrillaev zich snel gewonnen geven. De Senegalees Bassirou Ba, die gisteren remise speelde tegen Roberts Misans, heeft evenals Tsjizjov zes wedstrijdpunten. Maar de wereldkampioen heeft in zijn twee remisepartijen veel meer bonuspunten veroverd. Bennie Provoost kwam remise overeen met zijn ploegmaat Ali ke Scholma. De Fries bezorgde Provoost tijdens het NK zijn eni ge nederlaag, maar de Zeeuwse kampioen moet zijn revanche nog even uitstellen. Hij nam wel afstand van de laatste plaats, die nu ingenomen wordt door Amrillaev. Achtervolger In hoofdgroep 2 stond het top- duel tussen koploper Aleksan- der Schwarzman en zijn achter volger Mark Podolski op het pro gramma. Van een echte strijd was nauwelijks sprake: zonder veel tijd te spenderen, kwamen de twee grootmeesters remise overeen. Guntis Valneris profi teerde van het halve puntverlies van Podolski. De Let versloeg Jean-Marc Ndjofang uit Kame roen. Hij deelt na vier ronden de tweede plaats met Podolski, al zijn de bonuspunten duidelijk in het voordeel van de Duitser. In de open groep heeft Wim Bremmer nog geen punten ge morst. De veertiger uit Leid- schendam profiteerde van een ernstige zwakte in de stelling van Jan Fokkink en won zonder veel problemen. Daaf Kasse uit Middelburg en de Rotterdam mer Daouda Soumah delen met een punt achterstand de tweede plaats. Kasse won in een enerve rende partij van Andrew Tjon A Ong uit Maarssen. Twee andere Zeeuwse spelers, Jan van de We- teringh en Jaap de Jonge, staan op de gedeelde vierde plaats. Vandaag worden in Sportpunt Zeeland in Goes twee partijen gespeeld: om 9.30 uur en om 15.00 uur. PHILIPPINE - Jeugdvoetbalschool De Toekomst is opend. Op het voetbalveld van Philippine [!t NAC-spelers YVilnier Kousemaker (foto midden)e Bremen de officiële opening door samen met t^ voetballers rode en witte ballonnen dc lucht in tehti balschool, een intiatief van Joost en Wesley Visser b tig aanmeldingen binnen en start op 6 septcmben trainingen. Als locaties is gekozen voor de voetboh Philippine en Oostburg. In december bezoeken alle geleiders een wedstrijd van Feyenoord en ze krijgen! rondleiding in stadion De Kuip. |0m door Karei Pleunis HULST - Kana da Rosa Bernar do is, in ieder geval voorlopig, vertrokken bij derdeklasser HVV'24. De voetballer meldde zich vorige week vrijdag bij trai ner Michel Lconhart via een sms-je. „Hij stuurde me een berichtje, waarin hij liet weten dat hij het voetballen op dit moment even niet meer ziet zitten. Dat was het", legt Leonhart uit. De club ondernam onmiddellijk actie. Assistenttrainer Dennis Sanchez zocht de speler vrijdag avond laat op en vertelde zon dag in de kleedkamer, vooraf gaande aan het duel met Clinge, een uiterst emotioneel verhaal. Kana da Rosa Bernardo zou zijn Angolese verleden niet verwerkt hebben. Verder zou hij de toe komst angstig tegemoet zien. „Z'n hoofd zat vol, hij zag geen uitweg meer", vertelt Sanchez, Rentmeester stijgt op het WK naar vierde plek HIJKEN - Martijn Rentmeester is gestegen naar de gedeelde vierde plaats bij het WK dam men voor junioren. De speler uit 's-Gravenpolder won gisteren na een uitstekende partij van de Pool Damian Resz- ka en moet nu slechts drie spe lers voor zich dulden: de Neder landers Maikel Palmans en Pim Meurs en de Wit-Rus Igor Mik- halchenko. Bij de meisjes-junio ren verloor Leonie de Graag in Hijken van leva Buzinskaite uit Litouwen. De inwoonster van Goes zakte door dat resultaat naar de vijftiende plek. GOES - Voetbalvereniging Wolf- aartsdijk viert zaterdag het zes tigjarig bestaan. Het plaatselijke sportpark staat de hele dag in het teken van fes tiviteiten. Het feest wordt om 9.30 uur geopend door voorzit ter Jan Blok. Daarna is een zes kamp voor junioren, die vanaf 14.00 gehouden wordt voor se nioren. Om 19.00 is er een recep tie, waarna om 21.00 het feest in een feesttent wordt voortgezet. SEROOSKERKE - De jeugdle den van voetbalvereniging Serooskerke worden zaterdag onder handen genomen door trainers van SC Heerenveen. De bekendste naam bij de clinic is die van Maarten de Jong, oud-voetballer van de Friese ere divisieclub. Hij leidt het trai ningsonderdeel. De clinic vindt plaats op sportpark Noordhout en duurt van 9.00 tot 13.30 uur. Letitia Vriesde in Oostburg OOSTBURG - Letitia Vriesde is zondag te gast in Oostburg. De voormalige topatlete verzorgt bij De Wielingen een clinic in het kader van het Masterplan at letiek. Vriesde neemt het onderdeel training/coaching voor haar re kening en geeft tips om de loop techniek te verbeteren. Alexander Schwarzman: „Tien jaar geleden was dammen het belangrijkste in mijn leven. Ik wilde altijd bewijzen dat ik de beste was, maar inmiddels heb ik alles gewonnen. Toen ik in 195)8 wereldkampioen werd, realiseerde ik me vrijwel gelijk dat nog meer winnen niet zo belangrijk is. Ik ben er rustiger door geworden." foto Willem Mieras door Euqène de Kok GOES - Gemakzucht of desinte resse is het niet. Het is eerder te vredenheid die de instelling van dammer Alexander Schwarz man kenmerkt. De Russische grootmeester won alles wat er te winnen valt en dat heeft hem een soort rust gegeven. „Als ik hier win", doelt hij op het Hiltex Zeeland Damtoer nooi in Goes, „is dat mooi. Zo niet, dan is het ook goed." Die instelling staat zijn resulta ten in Goes niet in de weg. De 38-jarige Moskoviet, twaalfde van de wereld, leidt in hoofd groep 2. Gisteren speelde hij re mise tegen de mondiale nummer vijf, Mark Podolski uit Duits land. „Het was echt een groot meesterremise. We waren alle bei nog moe van gisteren, toen we twee keer speelden. Een wed strijd zoals vanochtend kun je je maar één keer veroorloven per toernooi", zegt de wereldkampi oen van 1998 op een bank in het park naast Sportpunt Zeeland. Vooraf zag hij de partij tegen de Duitse grootmeester, die tweede staat achter Schwarzman, ook niet als belangrijkste poulewed strijd. „Morgen is de beslissende dag", zegt de Rus over vandaag, wanneer hij Boudewijn Derkx en de Kameroen er Jean Marc Ndjofang treft. „Als ik daar één van win, zit het goed denk ik. Te gen Derkx maak ik de beste kans. Hij is onervaren op dit ni veau. Maar het is voor mij moei lijk om twee partijen op één dag te spelen. Ik heb een erg riskan te stijl, ben altijd op zoek naar interessante stellingen. Dat kost heel veel energie." Maar het maakt hem ook geliefd in de damwereld. „Ik ben een in teressante speler, daarom ben ik populair", zegt hij met een grote glimlach op zijn gezicht. „In juli speelde ik een toernooi in Den Haag. Op de laatste dag kwam de vriendin van de Nederlandse dammer Ron Heusdens - zij is ook Russisch - naar me toe. Ze vroeg: 'Waarom staat iedereen altijd bij jou te kijken en niet bij die andere spelers?"' Schwarz man lacht en zegt. „Daarom speel ik. Niet alleen voor me zelf, ook voor het publiek." Het is één van de grote verschillen met zijn landgenoot Aleksej Tsji- zov, die vorig jaar in Amster- dam zijn tiende wereldtitel pak te en in Goes eerste staat in hoofdgroep 1. „Hij heeft een compleet andere stijl. Tsjizov heeft een erg goede techniek, maar speelt niet interessant. Hij is sterk, heeft veel vertrouwen in zichzelf en kent amper emo ties. In tegenstelling tot mij." Bovendien blijft Tsjizov honge rig naar titels. Schwarzman wil ook altijd winnen, maar lijkt niet meer dezelfde drive te heb ben die zijn langharige landge noot zo kenmerkt. „Tien jaar ge leden was dammen het belang- ïïjkste in mijn leven. Ik wilde al tijd bewijzen dat ik de beste was, maar inmiddels heb ik al les gewonnen. Toen ik in 1998 wereldkampioen wei'd, idealiseer de ik me vrijwel gelijk dat nog meer winnen niet zo belangrijk is. Ik ben er rustiger door gewor den. Ik hoef me niet meer con stant te bewijzen. Er is meer in het leven. Misschien zou ik nog een keer wereldkampioen kun nen worden, maar dat zal onge looflijk veel energie kosten. En wat levert het nu eigenlijk op? Maar begrijp me niet verkeerd: ik wil altijd winnen." Zwitserse methode Zo zet hij in september in het Sloveense Bovec alles op alles om zijn Europese titel te prolon geren. Schwarzman werd kam pioen in 2002 in Domburg. „Het EK is het belangrijkste toernooi van het jaar. Het zal moeilijk zijn mijn titel te verdedigen om dat er veel goede spelers zijn. Ik vind het systeem dat daar wordt gehanteerd (Zwitserse methode) ook wat vreemd. Er doen meer dan honderd dammers mee en je kunt tegen iedereen uitkomen. Of je goed presteert, hangt slechts voor vijftig procent af van jezelf. De rest is geluk." Het systeem in Domburg lag hem beter. „Dat was een play off. Dan komt alles op jezejf aan." Toch heeft hij vertrouwen in de titelstrijd. „September is mijn maand", zegt hij bloedse rieus. „Ga maar na: ik ben we reldkampioen geworden in sep tember, ik heb een paar keer het WK op 64 velden gewonnen in september. Ik speel dan altijd goed. Misschien omdat ik in die maand geboren ben. Misschien omdat ik het weer dan erg lek ker vind. Het is warm; maar niet te warm. Daar hou ik van." Het EK in Domburg was de uit zondering op Schwarzmans re gel. Dat werd georganiseerd in november. Zijn winst van toen kan hij echter op een andere ma nier verklaren. „In Zeeland speel ik ook altijd goed. Ik hou van de natuur hier. Daar put ik energie uit", zegt de dammer die in een hotel in Zoutelande slaapt en ondanks de regen al en kele strandwandelingen maak te. „Het is hier altijd goed gere geld. Dat vind ik belangrijk." Aart Walraven, de organisator van het Hiltex Zeeland Damtoer nooi, speelt daarin een grote rol volgens Schwarzman. „Hij zorgt ervoor dat je je nergens zorgen over hoeft te maken. Het is iemand die naar de spelers luistert. Als we iets zeggen, kun je er bijna van op aan dat het 't jaar erop is geregeld." door Pieter van Klinken SCHEVENINGEN - Martijn Dieleman uit Goes heeft een wildcard gekregen voor het NK beachvolleybal, dat morgen op het Scheveningse strand start. Die kreeg hij omdat zijn partner Richard de Kogel tweevoudig nationaal kampioen is. In november 2005 zette Diele man een punt achter zijn prof carrière in de zaal en ging beach- volleyballen met De Kogel. De laatste jaren had de Goesenaar een slepende schouderblessure. Die is nu hersteld, maar door de revalidatie kon hij niet. in de ere divisie spelen en was een wild- cai'd voor het NK nodig. Morgen zijn de voorronden voor het hoofdtoexmooi van het NK. De nummers negen tot en met 32 van de plaatsingslijst spelen om acht tickets voor het hoofd toernooi dat zaterdag en zondag is. Dieleman is tiende geplaatst. „Het doel is de vrijdag door te komen. Ik speel nog te wisselval lig en moet laten zien wat ik in de afgelopen maanden heb ge leerd", doelt hij op de vele trai- ningsuren die hij met De Kogel op het strand maakte. Tot nu toe speelde Dieleman twee internationale toernooien als voorbereiding op het NK: een CEV-toernooi in Luzem en een FIVB-satellite in Lausanne. „We hebben daar veel ritme op gedaan, zijn goed aan elkaar ge wend en zijn nu zo klaar als we maar kunnen zijn. We staan er goed voor. Het doel dit jaar was immers het NK te halen en dat is gelukt. Vanaf nu bekijken we het wedstrijd voor wedstrijd." Interessant Morgen komt Dieleman in zijn poule twee bekenden tegen. Het Zeeuwse koppel Rini Boutens/ Quinten van de Vrie. Ook De Ko gel heeft een interessant duel. Een van zijn tegenstanders is Björn Peijnenburg, met wie hij in 1999 de titel won. Op het oog een zware poule voor met name Boutens en Van de Vrie. Bou tens: „Maar wij spelen vooral omdat we het leuk vinden en om bezig te blijven. Hoever we ko men, weet ik niet. Daarvoor is het belangrijk of het spel van de tegenstander je ligt en hoe de wind is." Timko Lokerse hoopt op veel wind en het ziet ernaar uit dat de weei'goden hem gunstig zijn gezind. Voor komend weekeinde wordt windkracht 4 van zee ver wacht. „Dat is lekker. En op het strand zal het nog iets harder waaien." Lokerse is als vierde geplaatst met zijn partner Max Backer. Hij start daarom pas zaterdag. „We willen elke pot winnen, maar ik denk dat de eindzege niet reëel is. Ik verwacht dat Ri chard Schuil/Reinder Nummer dor of Gijs Ronnes/Jochem de Gruijter wint." Voor de Goese broers Meijboom begint het toernooi morgen. Om dat alle internationale teams, in H Thomas Meijboom hoopt met zijn broer Marijn in Scheveningen het hoofdtoernooi van het Nederlands kampioenschap beachvolleybal te halen. foto Lex de Meester Goes. Hiltex Zeeland Toernooi. Vier de ronde. Hoofdgroep 1: B. Provoost (Ned) -A. Scholma (Ned) 1-1 (0,99-1,01), B. Ba (Sen)-R. Misans (Let) 1-1 (1,02-0,98), A. Chizov (Rus)-M. Amrillaev (Rus) 2-0, K. Thijssen (Ned)-T. Tanzjikuzjina (Rus) 1-1 (0,99-1,01). Stand: 1. Chizov 4-6 (6,06), 2. Ba 4-6, 3. Misans 4-5 (5,03), 4. Scholma 4-5, 5. Thijssen 4-4 (3,97), 6. Tanzjikuzina 4-3 (3,03), 7. Provoost 4-2 (1,95), 8. Amrillaev 4-1 (0,96). Hoofdgroep 2: B. Derkx (Ned) -Y. Cher- tok (Rusland) 1-1 (0,97-1,03), M. Barkel (Ned)-R. Heusdens (Ned) 1-1, G. Valne ris (Lel)-J.M. Ndjofang (Kam) 2-0, M. Po dolski (Dui)-A. Schwartsman (Rus) 1-1. Stand: 1. Schwartsman 4-6 (6,01), 2. Po dolski 4-5 (5,06), 3. Valneris 4-5 (4,99), 4. Heusdens 4-4 (4,03), 5. Ndjofang 4-3, 6. Chertok 4-3 (2,99), 7. Derkx 4-3 (2,96), Barkel 4-3 (2,96). Zwitserse groep: J Fokkink-W. Brem mer 0-2, P. Steijlen-G. Bosker 0-2, D. Kasse-A.Tjon A Ong 2-0, N. Lugthart-D. Soumah 0-2, Jaap de Jonge-E. Holst- voogd 1-1, T. Meurs-W. de Vries 0-2, A. Damen-G. Hessing 0-2, D. de Bruijn- J. vd Weteringh 0-2, K Binnenkade-A. van Tilborg 1-1, M. Koopmanschap-P. Ro- zenboom 1-1, L. Pietershove-D. de Voogd 0-2, G. Schoenmakers-H. Klein- rensink 1-1, Jan de Jonge-J. Tilroe 2-0, T. Spreen Brouwer-H. van Akkeren 1-1, H. de Vast-M. vd Most 2-0, P. Koops- S. Verhei) 2-0, J. de Wild-J. Terpstra 2-0, K. de Bruijn-R. Gort 2-0, F.Teijn-T. Stam 2-0, C. Kentie-M. den Hartog 1-1, D.J. Riesthuis-A. Verhaar 0-2, G. Klompen- houwer-G. van Velzen 2-0, F. Blaas- W Bennink 2-0, K. Brons-R. Ganeshie 0-2, R. Groenendijk-J. van Oosterhout 1-1, R. de Raad-M. Marijs 1-1, S. vd Most- C. Vlot 1-1. Stand aan kop: 1. Bremmer 4-8, 2 en 3. Soumah, Kasse 4-7, 4. Vd Weteringh, Holstvoogd, Jaap de Jonge, G. Bosker, G. Hessing, W. de Vries 4-5. Lucky Day: 14-16-18-25-26-27-29-31- 34-36-38-39-43-50-57-60-68-69-72-74 On der voorbehoud tegenstelling tot in de eredivi sie, op het NK meedoen, zijn ze lager geplaatst dan gewend: vijf tiende. Daardoor zitten ze in een lastig schema en hopen voor al het hoofdschema te halen uïLL Nisse. Open dubbeltoernooi TenNIS- SEn. HD6: J. Hage/B. Hage-K. van Gastel/R. Janse 2-4 4-2 7-5, E. de Hamer R. van Steenbergen-G. Bonefaas/A. Eversdijk 4-2 4-0, P. Daver/H. van Sab- ben-A van Eenennaam/J. Stokx 4-2 4-2, J. Jansen/K. Ringelberg-A, van Eenennaam/J. Stokx 4-2 4-2. GD5: C. Bruynzeel/M. van Gastel-D. van den Dries/F, Heijnsdijk 4-1 4-2. GD6: V. de Vilder/M. van Tuijl-R. Vermeule/J. Sprinkhuizen 4-0 4-2, E. Kole/K. Schog-J. Haver/M. Kwaak 1-4 4-0 7-2. Zierikzee. Grando Keukensvetera- nentoernooi 35+. HE5: O. Kramer-W. Mulders 6-1 6-2. DE5: M. van Splun- der-L. Steiner 6-2 6-1. HD6: P. Bouw/P. den Hollander-T. Wandel/P. Bos 6-1 6-4. HD6-50+: T. de Hoog/W. Drenth-P. Ernest/K. Rijnberg 7-6 7-6. DD6: A. Marteijn/L. den Hollander-H. Stols/H. Markusse 7-6 7-5. DD6-50+: J. Dogger/D. van der Horst-E. Ars/M.J. Br- een 6-2 6-2. GD5: C. Baron/R. Vermeu- len-M.J. Breen/E. van Schaik 6-4 7-5. GD6: L. den Hollander/P. ten Have-K. Mellegers/P. de Roon 7-6 6-2, C. Stoutjesdijk/M. de Jonge-R. van de Velde/R. Weeber 6-4 6-4, P. Kostense/J. Vleeshouwer-A. Struijs/C. van Kluyven 6-3 7-6. GD6-50+: N. Bos/K. de Vos-A. Krabbendam/M. Salomons 6-3 6-2 Middelburg. Drukkerij Verhage MLTC-toernooi. HE5: A. Lourens-H. Graupner 6-1 6-2. HE5-35+: P. de Jong-R. Vroegop 6-0 6-1. HE6: S. de la Cousine-M. Egter van Wissekerke 6-4 6-0, A. Verstijnen-P. Koster 3-6 7-6 7-6. HE6-35+: F. Benjaminsen-K. van Bel- zen 6-2 6-3, A. Langstraat-B. van Sab- ben 6-2 6-3. DE6: C. Jobse-R. Slag boom 6-2 6-0, S. Wohrmann-S. Boog aard 6-2 6-1. HD6: A. Vucic/N. Osse- waarde-J. van Boxtel/A. de Ruijter 6-2 6-1. HD6-35+: A. Hoekstra/S. Goos- Tennis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 24