PZC Uitstel van bouw brede school SPRINT PHOTO Programma Rescue Vlissingen zit propvol Ook een lift voor perron 2 Cinema en gemeente zoeken in centrum nieuw pand filmhuis SKI' IS MP3-SPELER GRATIS 128Mb SIKARD kanpassing van ontwerp nodig door hogere bouwkosten ook op vloerverwarming Grontmij haalt driehonderd bomen weg voor gasleiding peuterfiets Taai Redactie: 0113-315649 S-SW^pzc-r;1 Hu.31,4480 AA Goes advertentie-exploitatie: Een Midden-Zeeland: 0113-315520; Ews-Vlaanderen: 0114-372770; Snaai: 020-4562500. woensdag 16 augustus 2006 Nu bij 100 foto's afdrukken in de 1-uur service GRATIS MP3-speler GRATIS 128 Mb SD-geheugenkaart! jnnrNadia Berkelder JUDDELBURG - De bouw van de brede school in de Middel burgse Stromenwijk is met een halfjaar uitgesteld. De scholen kunnen vermoedelijk gewoon over twee jaar verhuizen. Gestegen bouwkosten maken aanpassing van het ontwerp noodzakelijk, vertelt R. Griep, gemeentelijk projectleider Stro menwijk. Voordat het ontwerp opnieuw naar de tekentafel gaat, is overleg nodig met alle toekomstige gebruikers. En dat kost tijd. In het gebouw komen niet alleen de basisscholen Ce- iterhof (protestants-christelijk) ènBèverburch (openbaar), maar ook een kinderdagverblijf, een consultatiebureau en een buurt huis. Overschrijding De budgetoverschrijding heeft volgens Griep niets te maken met extra wensen van gebrui kers. „Er is gewoon veel werk in de bouwwereld. Als aannemers (Advertentie) het druk hebben, merk je dat meteen aan de prijs." Als het be ter gaat met de economie, wordt er meer gebouwd. En dat heeft tot gevolg dat bouwprojecten duurder worden. De bouw van de school begint vermoedelijk in januari of februari van volgend jaar. De oplevering van de school is ook een halfjaar uitgesteld, tot het begin van het schooljaar 2008-2009. „Dat komt de scholen beter uit", zegt Griep. „Die hadden al aangegeven bever niet halverwe ge het schooljaar te willen ver huizen." Dat klopt, zegt W. Le grand, directeur van de Be- verburch. „Maar ze moeten nu wel zorgen dat ze het begin van het schooljaar halen, anders zit ten we met hetzelfde probleem." Verhuizen midden in een school jaar is lastig, zegt ook M. van de Velde, directeur van de Ceder hof. „Voor de rust en voor een goede afronding van het school jaar, is het beter om in de zomer vakantie te verhuizen." De ver traging levert voor de scholen geen problemen op. „Het ge bouw is wel oud, het is uit 1960, maar we hebben geen ruimtege brek", zegt Van de Velde. De Beverburch in de Baarsjes straat kampt wel al jaren met ruimtegebrek door de groei van het aantal leerlingen. Er zijn niet alleen te weinig lokalen, ook het schoolplein en de fiet senberging zijn nu te krap. Toch gaat de aanstaande verhuizing gepaard met gemengde gevoe lens, zegt Legrand. „Ons ge bouw is wel klein, maar ook knus. Je hoeft hier weinig te doen om het gezellig te maken." De nieuwe brede school komt in de Keetenstraat, op de plaats waar tot voor kort een vestiging van de CSW stond. Dat pand is voor de zomer gesloopt. Het ter rein blijft braak liggen tot de bouw begint. Van den Dongen PARKETVLOEREN Amundsenweg 15 - GOES Tel. 0113-233365 www.vandcndongcnparket.nl Verzet Vlissingen tegen ZEP stoelt op achterhaald onderzoek door Maurits Sep MIDDELBURG - Het verzet van de gemeente Vlissingen te gen het Zeeuws Evenementen Podium (ZEP) in Middelburg stoelt op een achterhaald onder zoek. Dat stelt het dagelijks pro vinciebestuur in antwoord op vragen van GroenLinks. Zowel Middelburg als Vlissin gen heeft laten onderzoeken of de vestiging van winkels bij ZEP schadelijk is voor de beide binnensteden. Die onderzoeken geven inderdaad aan dat win kels in de centra minder zullen verkopen. Daarom zijn in het be stemmingsplan al extra eisen ge steld aan het aantal en het soort winkels dat bij ZEP mag ko men. Ook onderhandelt de ge meente Middelburg met de pro jectontwikkelaar (TCN) over nog verdergaande civielxechtelij- MIDDELBURG - Nog een paar weken trappenlopen en dan kunnen gehandicapten en reizigers met zware koffers eindelijk met de lift naar perron 2 op het station van Middelburg. De lift is zo goed als klaar en is gisteren getest door een gespecialiseerd bedrijf. Op een kleine lekkage en een pobleem met de intercom na, was alles in orde, aldus Prorail. Het duurt nog ongeveer twee weken voordat alles is opgelost en de lift Boor die aanvullende eisen en afspraken is het onderzoek dat Vlissingen heeft laten doen door bet bureau DHV niet meer actu al, vinden Gedeputeerde Sta len. „Het rapport beschouwt een eerdere opzet van het ZEP met een grotere oppervlakte en andere afspraken dan waarvan nu sprake is", schrijven GS. GroenLinks vindt dat alsnog extra onderzoek nodig is, dat bo vendien onafhankelijk gedaan wordt. GS delen die opvatting niet, Er is, vindt het provinciebe stuur, genoeg onderzoek ge daan, dus nieuw onderzoek zal geen nieuwe inzichten opleve ren, Be gemeente Middelburg voert nog overleg met zowel de ge meente Vlissingen als met de provincie en de Kamer van Koophandel. Middelburg ver wacht hun reacties voor 1 sep tember, zodat daarna besluiten genomen kunnen worden over en de over- door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Vandaag draait het in Vlissingen maar om twee dingen: propellers en motoren. Bezoekers hoeven niet eens roerloos op de boulevards te staan. Zij mogen meerijden, mee varen, meevliegen en meedobbe- Plet programma van Rescue Vlis singen zit propvol. Vanaf het moment dat om elf uur de vlie gende deelnemers achter de Zee vaartschool zijn geland, hoeven bezoekers zich niet te vervelen. Nadat burgemeester Anneke van Dok het reddingsevenement opent, betreedt de' PC-7 van de Koninklijke Luchtmacht als eer ste het Vlissingse luchtruim met een demonstratievlucht boven zee. Een halfuur later volgt het oudste nog vliegende toestel van Nederland, dubbeldekker Tiger Moth uit 1934, en weer een half uur later gaat een reddingsheli kopter van de brandweer in Ter- neuzen de lucht in. Intussen bestiert een optocht aan politievoertuigen de boule vards en maakt kustwachtvaar tuig Frans Naerebout zich op voor een demonstratie op zee. Vanaf twee uur is het druk in de lucht. Dan zijn er demonstraties van de reddingshelikopter van de KNRM in Cadzand en West- kapelle, een crash-tender van de Koninklijke Luchtmacht en het eenpersoons sportvliegtuigje Tipsy Nipper. Verder vliegen een patrouillevliegtuig van de Nederlandse kustwacht en het straalvliegtuigje Yak Jan Pfundt voorbij. Sommige pilo ten vliegen even over, maar som mige blijven langer 'hangen'. Op het Badstrand landt een zweefvliegtuig, boven zee is een aerobatische demonstratie vlucht te zien en het Nederland se loodswezen laat zien hoe heli- kopterbeloodsing werkt. Op het heliplatform mogen bezoekers zo nu en dan bij een vliegtuig naar binnen klimmen, om te kij ken. Aan het einde van de middag keert de rust in de lucht terug. Dan is het tijd voor politiebi- kers, de Borselse brandweer en het fanfarekorps van de Natio nale Reserve. Muziekgroep Pla giaat sluit de dag om negen uur af met een optreden op het Frans Naereboutplein. Je vergapen vanaf een afstandje hoeft helemaal niet. Bezoekers mogen zelf ook trucs uitvoeren. Brandjes blussen, bijvoorbeeld, of auto's open knippen. Dat kan de hele dag door op Boulevard Evertsen. bestemmingsplan zelf, dat tot eind juli ter inzage heeft gele- ?en' Beeft reacties opgeleverd .Van individuele bewoners van we woonwijk *n Morti ere, van i?; kopersvereniging Mortiere an van ondernemersverenigin- ?en uit Middelburg en Goes. Groutars, projectleider Mor- !ere Bij de gemeente, verwacht nat de reacties van bewoners °Vöj de verkeerssituatie overge nomen kunnen worden. door Maurits Sep MIDDELBURG - Grontmij be gint vandaag met het kappen van pakweg driehonderd bomen bij bedrijventerrein Arnestein. De bomen moeten wijken voor de aanleg van een nieuwe gaslei ding. Tussen de Nieuwlandseweg en de Elektraweg blijft volgens Grontmij een windsingel van bo men staan. Vanaf de weg zal nauwelijks te zien zijn dat er bo men verdwijnen. Er wordt over een breedte van 46 meter en een lengte van 175 meter gekapt. Zodra de bomen weg zijn, kan de nieuwe gasleiding worden ge legd. Die vervangt de huidige lei ding. Het verleggen ervan is no dig door de aanleg van de nieu we N5 7 tussen Nieuw- en Sint Joosland en Middelburg. De nieuwe pijpen liggen al klaar in het veld langs de Nieuw landseweg, aan de kant van de Mortiere. Eind september wordt de lei ding in gebruik genomen. De aansluiting gebeurt nu omdat het bedrijf Eastman, een grote afnemer van gas, een bedrijfs- stop heeft. Dat betekent dat het bedrijf nauwelijks last heeft van de af- en aansluiting van de oude en de nieuwe leiding. De organisatie verwacht minstens een even grote drukte als in 2004 toen vijftigduizend mensen kwamen kijken. foto Ruben Oreel Tweede botsing op plek ongeluk KERKWERVE - Het ongeluk met de vrachtwagen maan dag op Rijksweg No9 bij Kerkwerve is later die avond aanleiding geweest van een tweede ongeval. Daarbij raak te een 19-jarige scooterrijder uit de gemeente Schou- wen-Duiveland gewond. Doordat de vrachtwagen met grind en stenen rond acht uur was gekanteld, ontstond op de rijksweg geruime tijd overlast voor het verkeer. Een 24-jarige Duitse automobilist die zo'n anderhalf uur later de plek naderde, wilde de stilstaande auto voor hem via het naast de weg liggende fietspad passeren. Hij zag daar bij de scooterrijder over het hoofd. De Schouwen-Duive- lander liep bij de botsing een open beenbreuk op en is overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. De 39-ja- rige Belgische chauffeur uit de gekantelde vrachtwagen liep verwondingen op aan hoofd en schouder en werd naar Goes gebracht. De oorzaak van het eerste ongeluk was gisteren nog niet duidelijk. Vermoedelijk is de vracht wagenbestuurder in de berm geraakt, die door de vele re gen maandag zacht was geworden Brommerdiefstal door verliefdheid MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 31-jarige inwoner van Goes voor het stelen van een bromfiets conform de eis veroordeeld tot twintig uur werkstraf. De Goesenaar had op 23 mei in Zierikzee de brommer van de moeder van zijn vriendin weggenomen. Daarvoor meende hij een plausibele verkla ring te hebben. „Ik heb gejat uit liefde voor mijn vrien din, Zij heeft een rotjeugd gehad. Dus is het goed." De brommer had hij niet meer. „Die is ontploft, gejat of ver kocht" liet hij de waarheid ergens in het midden Geen straf wegens vormfouten MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter, I. Wol- tring, heeft gisteren een 33-jarige vrouw uit Kloosterzan- de wegens het gebruik van een verkeerde naamplaats in de dagvaarding vrijgesproken van rijden onder invloed. De verdachte werd verweten op 21 mei in Hulst met een slok teveel op achter het stuur van haar auto te hebben ge zeten. De vrouw was vlak voor haar woning in Klooster- zande door de politie aangehouden. Volgens officier van justitie R. Jeuken kon het alcoholmisdrijf bewezen wor den. Hij eiste 550 euro boete en zes maanden voorwaarde lijke rijontzegging, maar de politierechter sprak de vrouw vrij. Ook bij een 47-jarige drankrijder uit Zuiddor- pe was een verkeerde woonplaats (Terneuzen) in de tenlas telegging aanleiding voor de politierechter om de man vrij te spreken. De verdachte was op 19 mei aangehouden met een slok te veel op. In de drankzaken had ook vol staan kunnen worden met het vermelden van de gemeen te. De officier zei in beide strafzaken in hoger beroep te gaan bij het Gerechtshof in Den Haag. gebruikt kan worden. De lift vervult een lang gekoesterde wens van de gemeente Mid delburg. Bij perron 1 is al enkele jaren een lift, maar die is door de gemeente zelf betaald. De tweede lift komt voor rekening van Prorail en kost een miljoen euro. Daarom heeft het volgens het bedrijf ook zo lang geduurd. foto Ruben Oreel Kinderen kunnen hun energie kwijt in een bungee-run, soort luchtkussens, op het strand. In de Zeevaartschool kun je leren reanimeren volgens de nieuwste richtlijnen. De reddingsboten nemen geregeld bezoekers mee de zee op, behalve wanneer vliegtuigen toeren uithalen. De lucht in kan ook, met een heli kopter vanaf de Nolledijk. Zes minuten vliegen boven de Wal- cherse kustlijn kost 25 euro per persoon. Bovendien geven erva ren zeekenners een training in overleven op zee. Bezoekers gaan daarvoor in een reddings vlot de zee op. Hierbij is het noodzakelijk je vooraf op te ge ven via de Rescue-website: www.rescuevlissingen.nl Organisator Albert Dijkstra ver wacht minstens een even grote drukte als twee jaar geleden, toen vijftigduizend mensen op en voor de boulevards stonden. „Onze website wordt al weken flink bezocht. Alle reacties zijn razend enthousiast. En als ik de weerberichten moet geloven, hebben we nog de mooiste dag van de week uitgekozen, ook." (Advertentie) meisjesmodel leeftijd 3-4 jaar met zijwielen en stuurmandje nu.. 89,- in doos meenemen voor 75,- C7 -» PROFIL! door Maurits Sep MIDDELBURG - Het nieuwe filmhuis komt definitief niet in de nieuwe schouwburg van Mid delburg. Op verzoek van de Stichting Cinema Middelburg heeft de gemeente dat idee losge laten. Wethouder A. de Vries, die ver antwoordelijk is voor de schouw burg, heeft dat gisteren beves tigd na een bespreking met Cine ma Middelburg over de toe komst van het filmhuis. Stichting Cinema Middelburg (SCM) voorziet problemen door de koppeling van het filmhuis met het theater. De schouwburg is in de .zomer dicht, terwijl er dan wel films gedraaid moeten worden. Bovendien draait het filmhuis op vrijwilligers en de schouwburg op beroepskrach ten. Dat zou ook lastig te combi neren zijn. De gemeente legt zich ook neer bij een andere eis van de SCM: huisvesting in het centrum. „We willen samen naar een oplossing zoeken, dus dan houden we reke ning met die randvoorwaar den", verklaarde De Vries. Meerdere locaties De Vries en zijn collega F. Streng, wethouder voor cultuur, hebben SCM meerdere locaties voorgelegd voor een nieuw film huis. Volgens De Vries zijn het 'zeer reële opties'. „Het gaat in alle gevallen om een bestaand pand, soms moet er een deel nieuw gebouwd worden." Hoeveel en welke plekken in beeld zijn, wilden de gemeente noch de stichting vertellen. „De stichting moet eerst bekijken welke locatie het beste past bij haar wensen. Daarna gaan we kijken of we die voorkeur kun nen honoreren. Het kan altijd nog blijken dat die niet haal baar is", waarschuwde De Vries. „Bovendien hebben we niet alle panden in bezit. Daar om kan ik ook niet zeggen waar we naar kijken. Misschien moe ten we nog onderhandelen over aankoop van een gebouw." Positief gesprek Voorzitter W. de Pagter van Ci nema Middelburg sprak na af loop van de bespreking over 'een positief gesprek'. Meer wil de hij daarover niet kwijt. „We gaan nu eerst in het bestuur overleggen. Op korte termijn praten we weer met het gemeen tebestuur." Drankrijder komt goed weg MIDDELBURG - Een 49-jarige man uit Zonnemaire kon zich gisteren in Middelburg niet goed meer herinneren hoeveel bier hij op de dag van zijn aan houding had gedronken. Hij dacht aan vier biertjes; maar gezien het alcoholgehalte van 955 microgram moest het aantal consumpties hoger zijn geweest. De officier van justitie eiste een jaar rijontzegging en 28 uur werkstraf. De politierech ter kwam de man tegemoet in de rijontzegging door de helft voor waardelijk op te leggen: een jaar rijontzegging, waarvan zes maanden voorwaardelijk. De werkstraf werd verhoogd tot 42 uur. De man had door echtschei dingsproblemen zijn toevlucht gezocht in de drank. zusterstraat 24, middelburg tel. (0118) 61 24 10 www.profile-vandendriest.nl zeeuwse almanak Het avondeten smaakte best, zij het dat de stukjes biefstuk wat aan de taaie kant waren. De tafelgasten kauwden ech ter stug door - er is tenslotte meer leed op de wereld - en lieten de kwestie verder onbe sproken. Bij Julius van vijf kwam het hoge woord er, na lang aarze len, to él uit. „Mama, hoe lang blijft dit vlees in mijn mond?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9