Posthuma klaar voor Eneco Tour IPZC Percy Verlinden heeft zijn draai gevonden bij Axel 1HVV'24 voor rust te sterk voor AZVV in oefenwedstrijd Tweede zege Rentmeester uitslagen agenda \iccu is weer opgeladen Sneek 16 t/m 23 augustus 21 Totaal: 1172 krA Heerenveeiv Steenwijk OA ETAPP KM p6-8 Dentielder-Proloog.___®L_J64 I, |TCll7/8 Wieringerw.erf^HQQflev.eeo176,9 I ffl'ia/a Den Bosch.—Sittard134,6 's-Hertogenbosch iGemert 'Helmond 20 km -^KLorrlmel. Koningsbosch 41--- Sittard sol - i Tessenderlo Hasselt St. Truiden Vilvoorde Jodoigne Sprimont i Francorcf{amps vertrek aankomst E aankomst/vertrek mui individuele tijdrit Baraque de Fraiture Joost Posthuma streeft naar een klassering bij de eerste tien in de Eneco Tour. kele criteriums, bracht hij tijd door met vrienden en vriendin en trainde hij met zijn toer club je, met ook oud-bondscoach en streekgenoot Herman Snoeyink. „De accu was na de Tour behoorlijk leeg, maar nu heb ik echt zin in de Eneco Tour. Dat is een teken dat de accu weer opgeladen is. Ik hoop dat ik er goed voor sta; de koers is belangrijk voor de ploeg, foto Phil Nijhuis/GPD maar ook voor mij. Dit soort koersen, Parijs-Nice en de Ronde van België, maar ook de Eneco Tour, moeten mijn werkterrein gaan worden." GPD woensdag 16 augustus 2006 z Derde plaats Elenbaas GOES - Rein-Jan Elenbaas uit Goes legde in het Bel gische Evergem bij de vrije renners beslag op de derde plaats in de A-categorie, De winst was voor de Belg Pedro Michiels. In de C-categorie kwam Ko Harms uit Zuiddor- pe als zesde over de finish, terwijl Wim de Waal uit Axel tweede eindigde in de D-categorie. Zwemtocht volgeboekt WESTKAPELLE - De belangstelling voor de tweede zwemtocht, van Westkapelle naar Zoutelande, is groot. Er zijn vanavond 80 deelnemers. Bij de mannen gaat Niek de Ridder uit Zuiddorpe voor zijn derde overwinning in acht dagen. Vorige week was hij met afstand de sterkste in Oostkapelle-Domburg, zaterdag won hij de Havenwed strijd in Breskens. De start van de zwemtocht is om 18.30 uur bij de radartoren van Westkapelle. De laatste zwem tocht is 23 augustus en voert van Dishoek naar Zoutelan de. Baanrenners verlengen contract ROTTERDAM - De baanrenners Peter Schep, Danny Stam en Robert Slippens hebben hun contract met de wie lerploeg Ubbink-Syntec Cycling Team met twee jaar ver lengd. Door de nieuwe verbintenissen kunnen de renners zich in alle rust voorbereiden op de Olympische Spelen in 2008 in Peking. Schep is regerend wereldkampioen op de pun- tenkoers. Stam en Slippens wonnen afgelopen seizoen di verse zesdaagsen. ANP Yaya Touré naar AS Monaco MONACO - Middenvelder Yaya Touré speelt het komen de seizoen voor AS Monaco. De broer van Arsenal-verde- diger Kolo Touré komt over van het Griekse Olympiakos Piraeus. De 23-jarige Yaya Touré maakte in juni met Ivoorkust indruk op het wereldkampioenschap voetbal in Duitsland. ANP Kramnik schaakt voor Groningen GRONINGEN - Regerend wereldkampioen Vladimir Kramnik speelt het komend seizoen voor Schaakclub Gro ningen. Als de 31-jarige Kramnik minstens twee partijen in de nationale competitie voor de Groningse club uit komt, voldoet de Rus aan de voorwaarden om ook ingezet te worden in de strijd om de Europa Cup. Dit Europese toernooi is één van de belangrijkste doelstel lingen komend seizoen van de club. Groningen beschikt met het aantrekken van Kramnik over vijf spelers uit de topvijftig van de FIDE-wereldranglijst. Volgens een woordvoerder van schaakclub Groningen is de komst van de wereldkampioen mogelijk gemaakt door een nieuwe sponsor, die zich met het schaakteam wil pro fileren in Oost-Europa. Bovendien is Kramnik bevriend met één van de speelsters uit het team, Tea Lanchava. Kramnik zal waarschijnlijk begin 2007 voor het eerst uitkomen voor Schaakclub Gro ningen. Van 21 september tot 13 oktober speelt hij eerst nog tegen Veselin Topalov om de wereldtitel. Die tweekamp wordt gehouden in Elista, de hoofdstad van de Russische deelre publiek Kalmukkië. ANP Mt.yanonze sportredactie jïERNEUZEN - Ondanks de novervloedige regenval werd gis- i leren toch nog een betrekkelijk ■poot aantal oefenwedstrijden «gespeeld. Hoek kwam niet in ac- lifie, i Sleen-Hontenisse 3-1: Steen ij ram al voor de rust een beslis- I aide 3-0-voorsprong, maar ver dunde die in de tweede helft uit te bouwen. Dennis Buijs en Eddy van den Bosch (2x) waren in de eerste jéllt de doelpuntenmakers voor Steen, Na de rust bracht Alain loos de achterstand terug tot 1ZVV-HW24 1-3: HW'24 Snikte het overwicht snel uit door doelpunten van Ruben van ■de Hoeven en Cristoph Praet. In de tweede helft waren beide ploegen meer aan elkaar ge- |aagd. AZW kwam terug tot 1-2door Yorick Koekkoek. Ten- slótte bepaalde Jari Vyane de endstand op 1-3, Clinge-IJzendijke 4-2: Door tref fers van Tristan van Acker en Kevin van Hoye kwam de thuis ploeg op 2-0. Thomas van Mero- de zorgde kort voor rust voor M. De winst van Clinge kwam ®t in gevaar omdat Davy van Trimloop in Zuiddorpe ZUIDDORPE - Het is al enkele Ni gebruikelijk dat tijdens de taditionele Boekweitfeesten in «dorpede plaatselijke volley balvereniging een trimloop eeiidt, Zaterdag is het weer zo an kunnen de lopers en loop- te een voorschotje nemen op 5.dhardloopseizoen dat over en- te weken zal beginnen. In j'uiddorpe bestaat de mogelijk- ó'd om deel te nemen aan één wide drie afstanden die op het Programma staan. De organise- tee volleybalvereniging De S* heeft loPen over 3800' 3 en 9400 meter geprogram- ted. De start is om 16.00 uur ui de plaatselijke sportzaal ®de Boekweitstraat kan wor sen ingeschreven. Puijvelde na de pauze 3-1 en 4-1 liet noteren. Het slotakkoord was voor Lue van Waes. Oostburg-Biervliet 4-4: Voor Biervliet scoorden in de eerste helft Mustafa Yilmaz en Jimmy Coone (2x), voor Oostburg Niek Maenhout. In de tweede helft kwam Oost- burg via Peter van de Linde en een van de Biervliet-verdedi- gers terug tot 3-3, vooraleer Jan van Bakel (3-4) en Olsi Tolja de eindstand op 4-4 bepaalden. Ria W-Hoek 2 1-1: Voor rust kwam Hoek 2 op voorsprong toen Peter Hamelink uit de re bound scoorde. In de tweede helft bracht Arno Verlinde Ria W verdiend weer op gelijke hoogte. Hoofdplaat-IJzendijke 2 3-0: Na rust liep de thuisclub weg naar 3-0. Bart de Smit, Ruben Thomas en Raymond Egger- mont scoorden. Koewacht-FC Affligem 1-5: In de eerste helft konden de Zeeuws-Vlamingen de schade beperkt houden tot 1-2. Bij 0-2 scoorde Dominique Verlinde. Molenkreektoernooi Schoondij- ke. Schhondijke-Cadzand 2-5: Voor rust liep Cadzand uit naar 0-4. De tweede helft was even wichtiger. Groede-Aardenburg 0-4: Aar denburg was vooral in de eerste helft beter en nam een voor sprong van 2-0 door doelpunten van Niek van Sprundel. In de tweede helft kon de thuisploeg lang gelijkwaardig tegenstand bieden. Pas in de slotminuten til den Jelle de Vreeze en Martin van Vooren de eindstand naar 0-4. HIJKEN - In het wereldkampi oenschap dammen voor junio ren, dat in het Drentse plaatsje Hijken wordt gehouden, heeft Martijn Rentmeester uit 's-Gra- venpolder gisteren zijn tweede overwinning behaald. Hij versloeg de Fransman Julien Clement. Na vijf van de negen ronden staat de Zeeuwse dam mer op een gedeelde zevende plaats. Hiltex Zeeland Open. Hoofdgroep 1, tweede ronde: B.Provoost (Neder land) - R.Misans (Letland) 0-2, A.Schol- ma (Nederland) - M.Amrillaev (Rus land) 2-0, B.Ba (Senegal) - T.Tanzjikuzjï- na (Rusland) 1-1 (0,98 - 1,02), A.Tsjizov (Rusland) - K.Thijssen (Nederland) 1-1 (1,02 - 0,98). Derde ronde: K.Thijssen- B.Provoost 2-0, T.Tanzjikuzjina-A.Tsji- zov 0-2, M.Amrillaev - B.Ba 0-2, R.Mi sans - A.Scholma 1-1 (1,01 -0,99). Stand: 1-B.Ba 3-5 (4,98), 2.A.Chizov 3-4 (4,06), 3.R.Misans 3-4 (4,05), 4.A.Schol- ma 3-4 (3,99), 5.K.Thijssen 3-3 (2,98),6.T.Tanzjikuzina 3-2 (2,02), 7.B.Provoost 3-1 (0,96), 8. M.Amrillaev 3-1 (0,96). Hoofdgroep 2, tweede ronde: B.Der- kx (Nederland) - R.Heusdens (Neder land) 1-1 (1,01 -0,99), Y.Chertok (Rus land) - M.Ndjofang (Kameroen) 1-1, M.Barkel (Nederland) - A.Schwarzman (Rusland) 0-2, G.Valneris (Letland) - M.Podolski (Duitsland) 0-2. Derde ron de: M.Podolski - B.Derkx 1-1 (1,02 -0,98), A.Schwarzman - G.Valneris 1-1 (1,01 -0,99), M.Ndjofang - M.Barkel 1-1, R.Heusdens - Y.Chertok 1-1 (1,04 -0,96). Stand: 1. A.Schwarzman 3-5 (5,01,) 2.M.Podolski 3-4 (4,06), 3.R.Heusdens 3-3 (3,03), 4.M.Ndjofang 3-3 (3), 5.G.Val- neris 3-3 (2,99), 6.B.Derkx 3-2 (1,99), 7.Y.Chertok 3-2 (1,96), M.Barkel 3-2 (1,96). Zwitserse groep, belangrijkste uit slagen, tweede ronde: 1 T. Meurs - P. Rozenboom 2-0, G. van Velzen - W. Bremmer 0-2, J. Fokkink - N. Lugthart 1-1, A. van Tilborg - J. v. d. Weteringh 1-1, Jaap de Jonge - J. Tilroe 1-1, T. Stam - A. Tjon A Ong 0-2, G. Hessing - P. Steijlen 0-2, G. Klompenbouwer - D. Kasse 0-2. Derde ronde: W.Bremmer - T.Meurs 2-0, A.Tjon A Ong - P.Steijlen 1-1, H.van Akkeren - E.Holstvoogd 1-1, K.de Bruijn - N.Lugthart 0-2, A.Damen - D.de Bruijn 1-1, J.v.d.Weteringh - K.Bin- nenkade 1-1, M.v.d.Most - Jaap de Jon ge 0-2, J.Tilroe - D.Kasse 0-2. Stand aan kop: 1. W.Bremmer 3-6, 2. P.Steij len, A.Tjon A Ong, N.Lugthart, E.Holst voogd, Jaap de Jonge, D.Kasse, D.Sou- mah, J.Fokkink allen 3-5 Den Haag. Nederlandse kampioen schappen. Mannenenkelspel, kwali ficaties, eerste ronde: Alexander Nonnekes-J. Hunting 6-3 6-3, Frank Clausing-A. Pondman 7-5 6-7 6-1. Twee de ronde: F. Kilian-A. Nonnekes 6-1 2-6 6-3, F. Clausing-B. Westerhof 6-0 opg. Derde ronde: B. Wijnmalen-F. Clau sing 6-3 opg. Mannendubbelspel, eer ste ronde: F. Clausing/B. Wijnmalen-P. Logtens/W. Standaart 6-2 4-1 opg., M. Koning/A. Nonnekes-P. Lucassen/J. Hu- ta Galung 6-3 7-5. Philippine. Mosselkrauwertoer- nooi. HD6: R. de Graeve/P. Rompa-F. Broeders/K. de Jonge 2-6 6-2 7-6. HD7: G. Kampman/B. Slager-L. Verlinde/N. Vermeirssen 6-2 4-6 6-1. DD7: C. de Braal/P, Zegers-S. Lambert/V. de Pooter 6-1 6-2, J. Buijze/N. Mulder-N. van Poecke/E. de Vries 6-2 6-4, D. van Leeuwen/N. de Schoolmeester-C. Kuijk/I. Lauret 6-0 6-4. GD3: N. de Schepper/K. Langeraert-A. de Mul/A. Michielsen 6-2 7-5. GD6: G. de Vries/P. van Limmen-E. Blackman/A. Susanna 7-6 6-3, B. van de Water/E. Lokken-E. Susanna/B. Dingenouts 6-3 6-2. Oefenwedstrijden Westerveld: AVW'66 - Vitesse 0-13 (0-9). Doelpunten makers: Pryor 4, Meulens 3, Knopper 2, De Meersman, Esajas, Rojer en Kaya. Waalwijk: WSC - RKC 0-10 (0-4). Doel puntenmakers: Janssen en Putter 2, Van de Haar, Fuchs, Hoefdraad, Koen- ders, Van der Velden en Berger. Oekraïne - Azerbeidzjan 6-0 (4-0). 3. Voronin 1-0, 13. Nazarenko 2-0, 25. Ro tan 3-0, 45. Goesev 4-0, 72. Vorobei 5-0, 90. Bielik 6-0. Ronde van Portugal. Tiende en laat ste etappe, Idanha-a-Nova - Castelo Branco (tijdrit): 1. Blanco (Spa) 39,6 km in 53.54, 2. Garrido (Arg) 0.04, 3. Day (Aus) 0.11, 4. Gomis (Spa) 1.00, 5. Möller (Den) 1.30, 6. Guerra (Spa) 1.32. Eindstand: 1. Blanco 38.33.54, 2. Guerra 1.08, 3. Barbosa (Por) 1.50. Tre Valli Varesine. 1. Garzelli (Ita) 199,1 km in 5.19.15, 2. Nocentini (Ita), 3. Ferrara (Ita) 0.03, 4. Figueras (Ita) 0.04, 5. Mazzanti (Ita) 0.06, 6. Anza (Ita). Ronde van Limousin. Eerste etappe, Limoges-Aubusson: 1. Fédrigo (Fra) 153,1 km in 3.38.15, 2. Duque (Col), 3. Fukushima (Jap) 0.02, 4. Canouet (Fra), 5. Charteau (Fra), 6. Guesdon (Fra). Algemeen klassement: 1. Fédrigo 3.38.02, 2, Duque 0.04, 3. Hervé (Fra) 0.10. woensdag Dammen Hiltex Zeeland Damtoernooi. Vierde ronde. Locatie: sportpunt Zeeland aan de Zwembadweg in Goes. Aanvang 9.30 uur. Simultaan met Alexei Tsjizov. Loca tie: café De Biet Zierikzee. Aanvang: 19.00 uur. Tennis Drukkerij Verhage MLTC-toernooi. Locatie: tennisvereniging MLTC te Mid delburg. Aanvang: 16.00 uur. Open dubbeltoernooi TenNISSEn. Locatie: tennisvereniging TenNISSEn te Nisse. Aanvang: 15.00 uur. Grando Keukensveteranentoer- nooi. Locatie: tennisvereniging Zierik zee. Aanvang 12.30 uur. Mosselkrauwertoernooi. Locatie: ten nisvereniging Philten te Philippine. Aan vang: 15.00 uur. (Advertentie) door Peter van Kouteren AXEL - Percy Verlinden (25) de buteerde op jonge leeftijd in de hoofdmacht van Sluiskil, speel de met HW'24 in de tweede klasse van het zondagvoetbal en koos na twee degradaties voor een avontuur bij Axel. In zijn eerste seizoen onder Eric Rijckaert miste Verlinden op een haar na promotie naar de derde klasse. Met Axel doet de stylist dit seizoen opnieuw een poging hogerop te geraken. De eerste oefenwedstrijden te gen Arnemuiden, Zaamslag en Terneuzense Boys leverden ne derlagen op, maar daar wordt in Axel niet zwaar aan getild. Axel werd door de komst Jelmer de Pooter (Spui), Thimo de Bruin (A-jeugd HW'24) en Bart Rijckaert (A-junioren Terneu zense Boys) en de doorstroming van de eigen jeugdspelers Yor- rick Cortvriend en Michael van Mol vooral in de breedte ver sterkt. „We hebben de verwach ting dat we weer aan de top moe ten kunnen meedraaien", ver telt Percy Vertinden. „Ik vind het een mooie klasse. Het is alle maal dicht bij huis en veel spe lers kennen elkaar." Zijn eerste seizoen bij de Axel aars gaf hem na drie jaar HW'24 een goed gevoel, „Die drie jaren in Hulst zijn heel leer zaam geweest", verzekert hij. „Ik ben in de tweede klasse be gonnen en dat was een mooi ni veau. Maar als je twee keer de gradeert, zijn er ook veel teleur stellingen. Het werd tijd voor iets anders." Dat werd vooral ingegeven door discussies op internet, waardoor veel commotie ontstond. „Het is niet voor niks geweest dat alle jongens van buiten Hulst weg zijn gegaan. He heb voor Axel ge kozen, omdat er vrienden van me speelden. Dit is een gezellige club en in de spelersgroep zit het wel goed. Na een wedstrijd blijven we met zijn allen altijd lekker in de kantine." „Ik heb het vorig seizoen reuze naar mijn zin gehad. We hebben met een jonge ploeg veel succes gehad. Een heel seizoen boven aan meedraaien is natuurlijk veel leuker dan voor lijfsbehoud te moeten vechten. Afgelopen weekend zijn we met heel de groep naar Zuiddorpe geweest om te paintballen. De Axelaars tegen de jongens van buitenaf. Een keer schieten op de .trainer is natuurlijk altijd leuk." De oranjehemden hadden vorig seizoen een uitstekende competi tiestart en verzekerden zich van de eerste-periodetitel. „Op dat moment dacht ik echt dat we een kans hadden om kampioen te worden", bekent hij. „Naar mate de competitie vorderde, werd duidelijk dat HW'24 meer in huis had." De snelle Verlinden maakt graag een actie en kan op het middenveld en in de aanval goed uit de voeten. „Ik heb veel drang naar voren", weet hij. „Ik heb een beter gevoel bij aanval len dan verdedigen, maar de trainer bepaalt waar ik speel. Ik moet vooral leren om voor de goal meer overzicht te houden. Dan ben ik nog wel eens te en thousiast. Verlinden hoopt die wijsheid ko mend seizoen in de praktijk te kunnen brengen. „De eerste trai ningen zijn pittig geweest, maar dat mag je in de voorbereiding verwachten. De conditie moet op peil worden gebracht. Ik vind dat we tot nu toe tegen zwa re tegenstanders goed hebben ge voetbald. rijden en een sterke tijdrit in de benen. „Maar de vergelijking met Dek ker kan ik nog niet aan. Mis schien aan het einde van mijn carrière en als ik Eriks erelijst zie, dan zou ik daar zeker voor tekenen. Maar Erik Dekker is Erik Dekker en Marc Wauters is Mare Wauters. Ik ben gewoon Joost en probeer zo hard moge lijk te rijden." Vorige week had hij nog even contact met Dekker, die in de Eneco Tour debuteert als assis tent-ploegleider. „Erik vroeg wat ik aan het doen was. Ik zei 'trainen'. Hij zei dat hij blij was om dat als ploegleider te horen. Ik vroeg hem of de oranje ploegleiderswagen al bij hem voor de deur stond, maar dat was nog niet het geval. Tja, eigenlijk wel gek: in de Tour sliep ik nog bij hem op de kamel en nu is-ie ploegleider." Korte kant Posthuma kan, hoewel hij er zelf nog niet aan wil, wel uitgroeien tot Dekkers opvolger in de kleinere etappekoersen. In een achtdaagse zoals de Eneco Tour is hij mogelijk Rabobanks man voor de toekomst. „Alleen is de proloog in Den Helder kort, en de tijdrit in Limburg met zestien kilometer wat mij betreft aan de korte kant. Specialisten kunnen moeilijk het verschil maken, zeker omdat er in de etappes met mas sasprints veel bonificatiesecon den te verdienen zijn. Het zal weer een secondenspel worden. Ik zal er zeker aan meedoen, net zoals de keer dat -ik-Olympia's Tour won. Het is uit het verle- den wel gebleken dat het halen van bonificatieseconden de ma nier is om een goed klassement te rijden." De benen zijn, als gezegd, goed. Vanmiddag hoopt hij in Den Helder op de bevestiging in de proloog. Na de loodzware Tour de France reed Posthuma en I jorHarmtoük l 0 HELDER - Joost Posthu- »haft goede hoop. Zijn bc- voelen prima aan. De Eneco I m die vandaag begint met proloog in Den Helder, is 1,1 eerste speerpunt voor de i 'i-jarigeRabo-coureur uil Hen- l| na een Tour waarin hij zijn Jj,;doelen bereikte: de witte li een lange ontsnapping en in)goede tijdritten. Zijn doel voor de komende week? Een klassering bij de bes te tien. „Dat is vrij bescheiden. Ik zou dan ook zeer teleurge steld zijn als dat niet zou luk ken." Hij hoort het maar wat aan. De buitenwacht wil Posthuma dol graag vergelijken met iemand. Mare Wauters hoorde hij laatst, daar zou hij qua rijden op lij ken. Of Erik Dekker? De wieier- kenmerken zijn er: aanvallend Percy Verlinden miste met Axel vorig seizoen op een haar na de promotie naar de derde klasse. foto Camile Schelstraete anp - bron: Eneco Tour

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43