KRAS.NL Aanpassing wegen kost negen ton PZC Informatiepunt bij stal schaapskudde Zeeuws-Vlaamse drankrijders bestraft MEGA-UITVERKOOP! PZC CARIBISCH TOPVOORDEELÜ 589! DOMINICAANSE REP?**** Nieuwe stek voor schaapskudde provincie betaalt nieuw aan te leggen deel van calamiteitenroute Terneuzen Benefietavond ten bate van Keniaans dorp fe DOMINICAANSE DOMINICAANSE CUBA**** (Advertentie) Nu of nooit! Want alleen de snelste beslissers kunnen nog boeken voor deze spectaculaire actie naar het Caribisch gebied vanaf luchthaven Brussel! Méér dan 500 mensen hebben reeds geboekt, waardoor er nog slechts enkele plaatsen beschikbaar zijn tegen deze messcherpe prijzen. Een luxe 9-daagse all inclusive strandvakantie boekt u nu al vanaf slechts 499! U heeft de keuze uit de tropische strandbestemmingen Dominicaanse Republiek, Mexico en Cuba. Maak snel uw keuze uit onderstaande tropische topaanbiedin gen en boek via www.kras.nl, want vol echt vol! 9-/ll-/12-/13-/ï4-/16-daagse strandvakantie Punta Cana 9-/12-/16-daagse strandvakantie Puerto Plata ALL INCLUSIVE 9-/11 -/12-/13-/14-/16-daagse strandvakantie Punta Cana Diverse data van 9/9 t/m 16/10 verblijf in 5-sterren super-de-luxe Majestic Colonial Punta Cana aan het mooie Bavaro Beach zwembaden en jacuzzi's apart kinderbad 2 buffetrestaurants 5 a la carte restaurants 8 bars winkeltjes spacenter met Turks bad sauna en massage diverse (water)sporten waaronderzeilen,surfen en snorkelen casino entertainment voor jong en oud moderne junior sui tes met o.a. airco, minibar en ruim balkon of terras Reisnr. SUNZ 19.434, zie www.kras.nl/19434 9-/12-/13-/16-daagse strandvakantie Varadero 9-/12-/13-/16-daagse strandvakantie Cancun Informatie, voorwaarden en boekingen: www.kras.nl www.kras.nl www.kras.nl fl\ Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-maïl: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET wvvw.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Schaapherder Jan Klomp hoopt in het najaar de inrichting van de nieuwe stal in orde te hebben. door Raymond de Frel OOSTBURG - Als het moet, kan parti culier schaapherder Jan Klomp voor taan 24 uur per dag in zijn schuur blij ven. Een behaaglijke bedrijfsunit in zijn nieuwe stal aan de Mosterdweg in Oostburg biedt immers ook in de winter maanden een warm plekje tussen alle rammen en ooien. En dat is meer dan no dig, weet Klomp: „Veel mensen vinden zo'n schaapskudde schitterend. Hoog knuffelgehalte en die herder... die heeft zo'n prachtberoep. Dat heb ik ook, maar het is natuurlijk veel meer dan met mooi weer door de polder trekken. Ik kan niet om vijf uur de deur dicht trekken. Dag in, dag uit sta ik klaar voor de kudde." Dus is het, bijvoorbeeld in de lammerpe- riode, best handig dat Klomp ook 's nachts gebruik kan maken van een goed uitgeruste stal. Sinds deze maand huizen zijn vierhonderd schapen in en om een schuur aan de Mosterdweg. Ten minste, als ze niet als natuurlijke maai- machines aan het werk zijn op verschil lende locaties in West-Zeeuws-Vlaande- ren. Klomp en een aantal medewerkers hoeden de schapen sinds 1999 vooral over terreinen van Stichting Het Zeeuw se Landschap en binnendijken van de gemeente Sluis. „We begonnen met vrijwel niets. Het eerste jaar hebben de ooien zelfs buiten gelammerd. Dat ging goed zolang het droog was, maar bij nattigheid was het een drama. Daarna konden we twee jaar terecht in een opslagschuur van Het Zeeuwse Landschap bij Het Grote Gat", vertelt Klomp. De kudde groeide in die tijd bijna let terlijk de schuur uit en dus was ver huizing noodzakelijk. Klomp: „De pro vincie Zeeland had een schuur aange kocht aan de Oude Haven in Oostburg. Die zou worden gesloopt voor de (inmid dels afgeblazen) verbreding van de weg Oostburg-Zuidzande. Totdat de werk zaamheden zouden beginnen, mochten wij gebruikmaken van de schuur. Uit eindelijk hebben we er vijf jaar ge werkt. Dat was een prima oplossing, maar nu gaat de schuur alsnog tegen de vlakte. Heel even hebben we er nog over gedacht om op dezelfde locatie iets nieuws te beginnen of het huidige ge bouw op te knappen. De schuur staat echter op een schans, die wellicht een rol gaat spelen in het plan om de Staats-Spaanse linies in dit gebied weer zichtbaar te maken. Met andere woorden: het werd wel erg lastig om daar ooit nog eens een schop in de grond te steken." Geste De zoektocht naar een nieuwe stek werd beëindigd door een geste van een particuliere investeerder. Hij kocht een schuur en een aantal nabijgelegen wei tjes van Jan de Zwart, waarna hij het terrein beschikbaar stelde aan de schaapskudde van Klomp. Aan de voorzijde van het pand komt een informatiepunt, dat onder andere foto Wim Kooyman met Europees subsidiegeld totstand komt. „Je moet dan bijvoorbeeld den ken aan informatiepanelen, waarop mensen dingen over de kudde en het werk van een herder kunnen lezen", zegt Klomp. Inmiddels is de schuur aan de Oude Ha ven leeggeruimd en kan het inrichten van het nieuwe onderkomen beginnen. „Rond de kerstdagen moet de inrich ting klaar zijn, want dan haal ik de ooien naar binnen. Niet veel later die nen namelijk de eerste lammetjes zich alweer aan. In februari wil ik de stal of ficieel openen. Het geïmproviseer is nu definitief voorbij. Dat biedt weer moge lijkheden om vooruit te kijken. Het zou bijvoorbeeld best kunnen dat we elders in de provincie Zeeland tot een soort de pendance kunnen komen. Ook hoop ik meer restaurants te kunnen bedienen. Dit jaar ben ik voorzichtig gestart met de levering van schapenvlees aan restau rants in de regio. Het is ook mede daar om dat ik geen Drentse heideschapen meer heb, maar met Vlaamse kudde schapen werk. Daar zit meer vlees aan en eigenlijk hoort het ras ook veel meer bij deze streek." TERNEUZEN - De aanpassing van de bestaande wegen die Jee! uitmaken van de westelijke calamiteitenontsluiting voor Dow Benelux en de bedrijven op de Mosselbanken en het Va- luepark gaat zo'n 900.000 euro kosten, uc gemeente Terneuzen en het Waterschap Zeeuws-Vlaande- ren dragen samen 300.000 euro bij, Dow en Zeeland Sea Ports samen 400.000 euro en de pro vincie 200.000 euro. De provin cie betaalt ook de nieuw aan te leggen weg langs de Wevelswaal- dijk tussen de noordzuidtak van de Savoyaardsweg en de Haven- weg/Scheldedijk. Bij de bereken de kosten is geen rekening ge houden met het eventueel aan passen van bniggen of funde ring van wegen. De calamiteitenweg is nodig in geval de oostelijke ontsluiting van en naar Dow niet meer ge bruikt kan worden. Bijvoor beeld bij ernstige calamiteiten op het bedrijf, of bij verkeersop stoppingen. De verbinding tus sen de nieuw aan te leggen weg en de rijksweg N61 zal worden gevormd door een route via de Havenstraat, Korte Betteweg en Oostzeedijk. Het gedeelte van de route over de bestaande wegen blijft altijd toegankelijk, zodat het huidige gebruik van de wegen niet in het geding komt. Het nieuw aan te leggen gedeelte wordt voor zien van een selectieve toegang. Die wordt alleen geopend als er sprake is van een calamiteit op één van de bedrijven, als het be drijventerrein niet voor verkeer bereikbaar is via de normale routes, als de veiligheid in ge vaar komt en het verkeer moet worden omgeleid en als de door stroming op het tunneltracé in gevaar komt, waardoor een groot deel van Zeeland komt vast te staan. Zwaar verkeer Er wordt vanuit gegaan dat de calamiteitenroute maximaal tien keer per jaar gebruikt wordt, met een gemiddelde open stellingstij d van vier uur. In het slechtste geval moeten er maxi maal 3000 voertuigen in een zo kort mogelijke tijd over de nieu we weg worden geleid. De weg moet ook zwaar verkeer tot 50 ton kunnen verdragen. Fietsers kunnen gebruik maken van de huidige wegen en de nieuw aan te leggen calamitei tenweg. Op het moment dat de route in noodgevallen voor mo torvoertuigen wordt openge steld, mag er niet meer gefietst worden. Als alternatief kunnen de wielrijders dan uitwijken naar het recreatieve fietspad. woensdag 16 augustus 2006 Diverse data van 5/9 t/m 13/10 verblijf in het 4-sterren Hotel Hotetur Palma Real het hotel is geheel in Cubaanse stijl gebouwd gelegen in het centrum van Varadero met gezellige bars en restaurants op slechts enkele minuten van het strand receptie restaurant pizzahuis 2 bars zwembad met zonneterras en ligstoelen danslessen en aerobics nachtclub regelmatig entertainment diverse (water)sporten kamer met o.a. airco en balkon Reisnummer SUNZ 19.436, zie www.kras.nl/19436 073 - 5 999 999 ma. t/m vr.: 08.30-18.00 uur, za.: 10.00-15.00 uur J; Of boek bij één van onze 20 reisbureaus! zfr HULST - De Stichting Buru Nyakwere Nederland (SBNN) uit Hulst houdt vrijdagavond 8 september een benefietavond ten bate van de projecten van SBNN in haar Keniaanse werk gebied aan het Victoriameer. De avond krijgt een Afrikaans tint- jcmet diverse optredens en hap- De Afrikaanse avond wordt ge houden in De Halve Maan in Hulst en vangt aan om 20.30 uur. Te gast is Dzidzolie, een Afrikaanse band waarvan de le den met ritme, zang en dans voor een spektakel zorgen. De verrassingsact van die avond komt uit Hulst, maar zal ook een Afrikaans karakter hebben. Toegangskaarten zijn te bestel len via de website van de stich ting: wiow.sbnn.nl (onder het kopje actuele acties). Een SBNN-delegatie is onlangs teruggekeerd na een verblijf van vier weken in het gebied. Tij dens het verblijf werd begonnen met de bouw van een dagop- vanglocatie voor 85 aidswezen. Gehoopt wordt eind september liet gebouw te kunnen openen. De benefietavond is er dan ook opgericht fondsen binnen te ha len voor de aankoop van meu bels en andere toebehoren voor het weeshuis. Workshop over kracht en verlies in Middelburg MIDDELBURG - In de Koor kerk in Middelburg wordt zater dag 26 augustus van 10.00 tot 16,30 uur een workshop Kracht en verlies gehouden. De bijeenkomst is bestemd voor mensen die ongeveer een jaar of langer geleden getroffen zijn door een ingrijpend verlies in bun kennissenkring. 0ok is de workshop bedoeld Voor mensen die plotseling wer keloos zijn of die problemen met hun gezondheid hebben ge kregen. De begeleiders van de workshop zijn Pauline Versluis en Thijs Schaapman. Meer informatie is beschikbaar op: rnvw.p-versluis.demon.nl agenda STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal, kaarten, vrij biljarten, bridge; 13.45 uur: Fietsclub; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, handwerken; BRESKENS - Spuiplein, 16.00 uur: Dol le woensdag met diverse activiteiten; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; 13.30 uur: KBO kaarten, biljar ten en sjoelen; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljar ten, pieren en handwerken; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Bil jarten, bridge; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Biljarten en kaarten; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; De Vlaschaard, 20.00 uur: Bijeenkomst NIEUW - NAMEN Café St. Cecilia, 19.30 uur: Bingo; NIEUWVLIET-BAD - Parkeerterrein t.o. Fritura9.30 uur: Excursie naar Verdron ken Zwarte Polder; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Country line dance; PAAL - Clubhuis, 14.00 uur: Kaarten jo keren en bieden; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur; Bieden, jokeren, rummicub; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten, biljarten: St.Albert, 13.00 uur: Vrij biljarten en spelmiddag en diverse handwerktech nieken; SINT-JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten, fietstocht; 19.30 uur: Country dance; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Bil jarten; De Wielingen, 17.00 uur: Yoga Palazzoli- huis; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; WESTDORPE - Huiskamer van de Bos wachter (Bernhardstraat 80), 21.30 uur: Vertrekpunt excursie natuurgebied Ca- nisvliet; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal. Walsoorden viert kermis WALSOORDEN - De kern Wals oorden viert van vrijdag tot en met zondag kermis. De activitei ten vinden plaats rond café Rue du Nord. Vrijdagmiddag schui ven de ka artlief hebbers om 14.00 uur aan tafel voor een wed strijd bieden en jokeren. Zater dagavond houdt Rue du Nord een mosselfestijn. Liefhebbers die een hapje mee willen eten moeten zich wel vooraf aanmel den. Na de mosselmaaltijd wordt om 21.00 uur de gaaibol baan geopend. Zondagmiddag om half drie is een schieting op de liggende wip. door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 62-jari- ge inwoner van Zuiddorpe voor dronken rijden conform de eis veroordeeld tot tien maanden rij ontzegging en duizend euro boe te. De man stond volgens de politie rechter op 'scherp', omdat hij al eerder was bestraft voor het rij den onder invloed. Het rijge drag van de Zuiddorpenaar - hij reed slingerend - viel 26 mei in de gemeente Terneuzen de poli tie op. „Ik had vijftien bier op", zei hij gisteren. De hoeveelheid drank strookte met het alcohol gehalte van 815 microgram: bijna vier keer de maximum toe gestane hoeveelheid alcohol. Een 44-jarige man uit Sas van Gent had 26 mei in Bruinisse zijn rijbewijs én zijn baan op het spel gezet. De verdachte was niet van plan om in zijn auto te stappen. Hij voelde zich echter verplicht om zijn vriendin, die een gebroken neus had opgelo pen, op te halen. Dat bleek een verkeerde keuze, want de politie hield de man aan. Het resultaat van de blaastest, 760 micro gram, gaf aan dat de Sassenaar drieënhalf keer de limiet had overschreden. Dat was normali ter goed voor een rijontzegging, waardoor hij beroepsmatig in de problemen zou komen. Offi cier van justitie R. Jeuken wilde daarmee rekening houden en zocht in de zeven maanden voor waardelijke rijontzegging com pensatie door een- hogere boete van 1100 euro te eisen. De poli tierechter vonniste conform.. Een 24-jarige Axelaar gaf toe tien glazen bier te hebben ge dronken toen hij 22 mei in zijn woonplaats in zijn auto werd be trapt met een alcoholgehalte van 605 microgram. Het rijbe wijs kwam net niet in het ge ding, want de jonge drankrijder kreeg zes maanden voorwaarde lijke rijontzegging en 550 euro boete opgelegd. „Ik heb hier spijt van als haren op mijn hoofd", reageerde hij. Ook een 42-jarige inwoner van Hulst vertelde gisteren zeer stom te zijn geweest om met drank op achter het stuur te kruipen. De automobilist werd 26 mei bij een verkeerscontrole aangehouden. De man blies 610 microgram en werd hiervoor be straft met zes maanden voor waardelijke rijontzegging en 550 euro boete. Een drankrijdster uit Zélzate (B) werd bij verstek voor dron ken rijden veroordeeld tot een jaar rijverbod en 28 uur taak straf. In Sas van Gent werd de Belgische automobiliste aange houden met een alcoholgehalte van 965 microgram; ver boven de alcoholgrens van 220 micro gram. Een 32-jarige man uit Delft kreeg bij verstek 600 euro boete en zeven maanden rijontzegging opgelegd. De politie hield 24 mei in Hulst de Delftenaar aan met een alcoholgehalte van 755 microgram. aart/ Diverse data van 9/9 t/m 11/10 verblijf in 4-sterren-deluxe-Canoa Coral by Hilton aan het hagelwitte zandstrand nabij Bayahibe vlakbij één van de top duikplekken van het eiland 4 restaurants en 5 bars groot zwembad met zonneterras casino fitnessruimte spa en schoonheidssalon 9 holes minigolfbaan tennisbanen kids- club watersportcentrum regelmatig (live) entertainment voor jong en oud kamers met o.a. airco, kluisje en een ruim balkon Reisnr. SUNZ 19.433, zie www.kras.nl/19433 Diverse data van 13/9 t/m 14/10 verblijf in het 4-sterren Tropical Beach Resort Spa meest luxueuze hotel van het Lifestyle Hacienda Resort direct aan het strand van Cofresi op ca. 7 km van het gezellige centrum van Puerto Plata diverse zwembaden 3 buffet- en 4 a la carte restaurants fitness beautycenter winkeltjes kidsclub diverse (water)sporten aan het strand discotheek kamers met uitzicht over zee en o.a. airco, koelkast en balkon Reisnummer SUNZ 19.431, zie www.kras.nl/19431 Diverse data van 1/9 t/m 13/10 verblijf in het luxe 4-sterren Occidental Allegro Playacar direct aan het hagelwitte strand op ca. 3 km van het centrum van Playa del Carmen 2 zwembaden met kinderbad buffetrestau rant 2 a la carte restaurants pizzeria bars winkeltjes kids club veie (water)sportfaciliteiten aan het strand dagelijks entertainment discotheek golfbaan in nabije omgeving superior kamers met o.a. airco, kluisje en balkon/terras Reisnummer SUNZ 19.437, zie www.kras.nl/19437 KnAslA*«f» www.kras.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39