PZC Regio bouwt duizenden huizen Hulster componisten geëerd in expositie „i,»01"-315649 PHOTO Grondige opknapbeurt voor Dow-spoorlijn Gemeente pakt vervuiling in Sas van Gent aan m Provincie akkoord met bouw 3300 woningen tot 2010 4*0 ook op vloerverwarming peuterfiets Z<U Taai JiS'ctieSpzc-nl Postbus 3', 4460 AA Goes jHvertentie-exploitatie: Z d en Midden-Zeeland:: 0113-315520; Sws-Vlaanderen: 0114-372770; Sist 020-4562500. woensdag 16 augustus 2006 61 MP Willi GRATIS 128Mb SD-CARD Nu bij 100 foto's afdrukken in de 1-uur service GRATIS MP3-speler GRATIS 128 Mb SD-geheugenkaart! TERNEUZEN - De Zeeuws- Vlaamse gemeenten willen de komende tien jaar samen bijna 5800 woningen bouwen, waar van 3300 de komende vier jaar. Met de planning tot 2010 gaat Je provincie akkoord. Om verder dan vier jaar te kij ken vinden Gedeputeerde Sta- Jongen gewond bij tweede ongeluk op N59 KERKWERVE - Het ongeluk met de vrachtwagen, maandag, op Rijksweg N59 bij Kerkwerve is Inter die avond aanleiding ge weest tot een tweede ongeval. Daarbij raakte een 19-jarige scootenïjder uit de gemeente Sdiouwen-Duiveland gewond. Doordat de vrachtwagen met grind en stenen rond acht uur was gekanteld, ontstond op de rijksweg geruime tijd overlast voor het verkeer. Een 24-jarige Duitse automobilist die zo'n an derhalf uur later de plek nader de, wilde de stilstaande auto voor hem via het naast de weg gelegen fietspad passeren. Hij zag daarbij de scooterrijder over het hoofd. De jongen liep bij de botsing een open been breuk op en is naar het zieken huis gebracht. De 39-jarige Bel gischechauffeur uit de gekantel de vrachtwagen raakte gewond aan zijn hoofd en schouder en werd naar Goes gebracht. De ooi-zaak van het eerste ongeluk was gisteren nog niet duidelijk. Ouderenbond in Hulst werft jonge senioren door Harold de Puysseleijr Wensenlijst ten weinig zinvol, omdat de om standigheden en verwachtingen over de benodigde woningvoor raad sterk kunnen veranderen. In het kader van de provinciale woonvisie toetst de provincie de plannen op twee hoofddoelen: zorgvuldig ruimtegebruik en bundeling. Voor zorgvuldig ruimtegebruik wordt van de gemeenten ver wacht dat zij de helft van de nieuwe huizen binnen bestaand bebouwd gebied realiseren. Bun deling willen zeggen dat de helft van de woningen wordt ontwikkeld in stedelijke ontwik kelingszones (zowat de hele Ka naalzone), twintig procent in dragende kernen (Hulst en Oost burg) en de rest in overige ker nen. Afwijkingen De ingediende plannen voldoen niet helemaal aan de eisen, maar de provincie staat kleine afwijkingen toe. Probleem is echter de inpassing van het wo ningbouwproject 'Plan Perkpol- der'. Het gaat hier om enkele honderden (vakantie)woningen. Als het bungalowpark bij Perk- polder nu al zou worden uitge voerd, zouden de dragende ker nen in de regio minder nieuwe huizen mogen bouwen of moe ten de eisen van bundeling naar beneden worden bijgesteld. Omdat één en ander pas op mid dellange en lange termijn gaat spelen, heeft dat geen invloed op de instemming van GS met de planningslijsten voor de ko mende vier jaar. Wel is het vol gens het dagelijks provinciebe stuur nodig dat sluitende afspra ken met de Zeeuws-Vlaamse ge meenten worden gemaakt. Het beste moment lijkt begin 2007 als de eerstvolgende plannings- lijst voor woningbouw in de streek wordt opgesteld. Verschil Vorig jaar hebben de Zeeuws- Vlaamse gemeenten samen zo'n vijfhonderd woningen gereali seerd. Dat is zo'n negentig procent van wat de bedoeling was. Met name de gemeente Sluis zat ver boven de oorspron kelijke planning. Er werden 77 woningen gebouwd, terwijl er vijftien op de rol stonden. Dit verschil is voornamelijk te dan ken aan de oplevering van een appartementencomplex in Bres- kens. De gemeente Terneuzen zat ruim veertig procent onder haar planning van 339 woningen. Voor het nakomen van woning bouwafspraken met het Rijk is het volgens GS noodzakelijk dat de gemeente dit niveau vast houdt, omdat zij anders een rijkssubsidie voor een deel van de gebouwde woningen mis loopt. HULST - De Katholieke Bond van Ouderen (KBO) in Hulst wil het activiteitenaanbod beter toe spitsen op jonge senioren. De ac tie is gekoppeld aan een leden werfactie die zich vooral richt op het aantrekken van senioren iu deze doelgroep, mensen van 35 jaar en ouder. De KBO Hulst heeft volgens se cretaris A. de Deckere ruim achthonderd leden, een ledenbe stand dat al een aantal jaren sta biel is. De afdeling zou echter dolgraag willen groeien. Ook de aanwas bij de andere afdelingen van de bond in de provin cie blijft achter bij die in de rest van het land. De KBO heeft in Zeeland rond de 6200 leden, waarvan meer dan de helft in Oost- Zeeuws- Vlaanderen woont. De overige leden wonen in de Kanaalzone, Zuid-Beveland en West- Zeeuws-Vl aander en Gemiddelde leeftijd .e leeftijd van de le den is overwegend hoog en dat speelt de bond parten. De groep jonge senioren tussen de 55 en 65 jaar is ondervertegenwoor digd. Ook in Hulst, waar vol gens De Deckere minder dan een kwart van het totaal aantal leden tot die leeftijdscategorie behoort. KBO Hulst maakt er nu werk van om meer (jonge) senioren te overtuigen van het nut om aangesloten te zijn, en wil de jongere ouderen bedienen met oon aangepast activiteitenaan bod. Aan de goederenspoorlijn in de polders tussen Hoek en Sluiskil worden dwarsliggers vervangen, zoals hier aan de Binnendijk bij Hoek. foto Wim Kooyman door Wout Bareman SLUISKIL - Spoorwegwerkers nemen de komende weken de goederenspoor lijn in de polders tussen Hoek en Sluis kil onder handen. Het gaat om het tra ject van de Dow-spoorlijn tussen de Hoekseweg en de Langeweg. Spoorwegbeheerder Prorail heeft tot de grondige opknapbeurt besloten omdat de huidige kwaliteit van het spoor slecht is; er moeten onder meer dwars liggers worden vervangen. Houten dwarsliggers gaan een jaar of dertig mee, maar na verloop van tijd worden ze aangetast door vocht. De bouten waarmee de rails vastzitten hebben dan minder draagvlak. Daarom worden de bielzen nu vervangen. Daarnaast wordt ook onderhoud uitge voerd aan twee wissels en worden twee spoorwegovergangen vernieuwd. Verder wordt een stuk spoor van 450 meter bij Dow Benelux vernieuwd en op het terrein van Dow zelf wordt ook nog eens 1300 meter nieuw 'voegloos' spoor gelegd. De werkzaamheden aan het spoor vinden deels 's nachts plaats om het verkeer zo min mogelijk te hinderen en om het werk voor de spoorwerkers zo veilig mogelijk te laten verlopen. De omwonenden zijn in middels per brief geïnformeerd over mogelijke licht- en geluidshinder. Het karwei begon maandag. Tot en met wij- dag wordt er continu aan gewerkt, 24 uur per dag, ook in het weekeinde. Vol gende week worden de spoorwegover gangen Westenrijdijk en Oud Westen- dijk aangepakt. In dit verband zijn de overgangen op dinsdag 22, woensdag 23 en donderdag 24 augustus 's middags en 's nachts afgesloten tussen 14.00 en 9.00 uur. Verloopt alles volgens plan, dan is het werk vrijdagmiddag 1 septem ber klaar. De Zwitserse transportonderneming Bertschi begint pas in het laatste kwar taal van dit jaar met de bouw van een zogeheten railterminal in het Value Park op de Mosselbanken bij Dow Bene lux. Het gaat om een miljoeneninveste ring. Aanvankelijk zou vlak voor de zo mer al worden begonnen met de bouw, maar volgens een woordvoerder van ha venschap Zeeland Seaports is de plan ning bijgesteld in verband met de uit voering van enkele projecten elders in Europa. Voorjaar De terminal, die in de eerste plaats wordt gebouwd voor het transport van Dow-producten maar ook voor andere bedrijven beschikbaar is, wordt nu ver moedelijk volgend voorjaar in gebruik genomen. 0 presenteert zich aaarom met een kraam tijdens De Hulster Vestingdagen, die op zaterdag 26 en zondag 27 augus- hs plaatsvinden. Aan jonge se- Woren die de stand bezoeken wordt gewaagd een wensenlijst 'n te vullen en die in de ideeën bus te stoppen. Het bestuur van KBO Hulst gebruikt de inge vulde formulieren om in kaart brengen aan welke activitei- en de jonge senior behoefte beeft. Mogelijkheden die ge roemd worden zijn onder ande- re bioscoopbezoek, computercur sussen, lezingen of sportieve ac- "viteiten. Aan de hand van de antwoorden wil het bestuur van ouderenbond een nieuw werk- P'an maken. door Jeanette Vergouwen HULST - De expositie Compo nisten uit het Land van Hulst kan worden gezien als opwar mertje voor het Muziekfestijn dat zondag 24 september wordt gehouden. De land- en water poort (Dobbele Poorte) in Hulst is vijfhonderd jaar geleden ge bouwd en cle gerestaureerde ruï ne is op 24 september dag het de- (Advertentie) Van den Dongen PARKETVLOEREN Amundsen weg 15 - GOES Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl cor van een groot muziekspekta kel. Tien korpsen spelen muziek ge schreven door Hulstenaren of door dirigenten die een korps in het Land van Hulst hebben ge leid. De tentoonstelling Compo nisten uit het Land van Hulst is te zien in 's Landshuis in Hulst. Heemkundige George Sponselee en Anja van Dorsselaer hebben als leden van de Stichting 500 jaar Dobbele Poorte de exposi tie ingericht. De stichting riep mensen uit de streek een paar maanden gele den op materiaal aan te leveren over componisten. Dat leverde foto's, muziekboekjes, partitu ren, affiches en krantenknipsels op van musici als Jo Ivens, Jan Mannaert, Gustaaf Pilaet, Jan Meijers, Johan de Witte, Luc Goeman en August en Emiel Eeckhout. Speciale aandacht is er voor de Marsch Hendrik Albert van Dal- sum. De componist van de mars - Ben de Graefkapelmeester bij het Indische Leger te Magelang - was een bewonderaar van nota ris Van Dalsum. „Vanwege zijn sociale opstelling en vanwege de strijd die hij voerde voor de landarbeiders in het Land van Hulst. De tekst is geschreven door Ed de Stobbelaere, de di recteur van de zangmaatschap pij Apollo Hulst. De première vond plaats op 27 mei 1911 in Magelang en de eerste uitvoe ring in de regio was een jaar la ter in Sas van Gent", meldt Van Dorsselaer. Naast componisten en musici ko men ook mensen die een belang rijke rol speelden in de harmo nie en fanfare in Hulst en om streken aan bod. Ook is er plaats ingeruimd voor de accor deonclub Hulst Vivo, Sempre Gaudete en de Jordaanband. Van Dorsselaer laat een balans schrift uit 1942 van de Jordaan band zien. „In de oorlogsjaren mocht je je voor één gulden do nateur noemen, terwijl de contri butie voor leden vijftig cent be- LCF deelt zorgen vuurwerkbunker TERNEUZEN - De LCF (Lijst Cees Freeke) deelt de onge rustheid van bewoners van de Terneuzense wijk Lievens- polder over de plannen van het Feestbeest voor de inrich ting van een vuurwerkbunker in de Axelsestraat. De be woners vinden dat zo'n opslagplaats voor bijna tien ton vuurwerk niet thuishoort in een woonwijk. In schriftelij ke vragen roept raadslid Freeke het college van B en W op aanvragen voor vergunningen voor opslag van vuur werk binnen de bebouwde kom met 'veel beleid' te verle nen. „Hoewel dit soort zaken sinds de ramp in Enschede aan strenge veiligheidsnormen is gebonden, acht onze fractie het niet wenselijk vuurwerkbunkers voor de op slag van 10.000 kilogram vuurwerk binnen de bebouwde kom toe te staan", aldus Freeke. „Dit hoort meer op een industrieterrein thuis." Man moet werken wegens heling MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 34-jarige man uit Terneuzen voor heling veroordeeld tot veertig uur werkstraf. Bij de Ter- neuzenaar werd op 29 mei een gestolen doppenset aange troffen. Geen straf wegens vormfouten MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gistei'en een 33-jarige vrouw uit Kloosterzan- de wegens het gebruik van een verkeerde naamplaats in de dagvaarding vrijgesproken van rijden onder invloed. De verdachte werd verweten op 21 mei in Hulst met een slok te veel op achter het stuur van haar auto te hebben gezeten. De vrouw was vlak voor haar woning in Klooster- zande door de politie aangehouden. Volgens officier van justitie R. Jeuken kon het alcoholmisdrijf bewezen wor den. Hij eiste 550 euro boete en zes maanden voorwaarde lijke rijontzegging, maar de politierechter sprak de vrouw vrij. Ook bij een 47-jarige drankrijder uit Zuiddor- pe was een verkeerde woonplaats (Terneuzen) in de tenlas telegging aanleiding voor de politierechter om de man vrij te spreken. De verdachte was op 19 mei aangehouden met een slok te veel op. In de drankzaken had ook vol staan kunnen worden met het vermelden van de gemeen te. De officier zei in beide strafzaken in hoger beroep te gaan bij het Gerechtshof in Den Haag. CWI-gebouw Goes tegen de grond GOES - De sloop van het voormalige gebouw van het Cen trum voor Werk en Inkomen (CWI) aan de Kolveniershof in Goes is deze week begonnen. Het pand maakt plaats voor een parkeergarage met 530 plaatsen. Naar verwach ting wordt de sloop eind volgende week afgerond. door Eugène Verstraeten SAS VAN GENT - De gemeente Terneuzen gaat de vervuiling op het terrein van de voormalige ga rage in de Tramstraat in Sas van Gent aanpakken. De bodemsanering kost alles bij elkaar 187.000 euro. P. Mat- theeuws Vastgoed BV, die deels eigenaar is van het terrein, be taalt voor een bedrag van 23.250 euro mee aan het oprui men van de vervuiling. De ge meente had eerder al wat geld gereserveerd voor bodemonder zoek, zodat er uiteindelijk nog voor ruim 137.000 euro uit de al gemene reserve moet worden ge put. Burgemeester en wethou ders vragen de gemeenteraad om daarmee in te stemmen. Aan de Tramstraat(-Westkade) in Sas van Gent zijn sterke ver ontreinigingen in de grond en het grondwater aanwezig; res tanten van olie en benzine. Er moeten ook ondergrondse tanks worden opgeruimd. De vervui ling bevindt zich globaal voor viervijfde deel op gemeente grond en voor een vijfde deel op terrein dat in eigendom is van Mattheeuws Vastgoed BV. Met dit bedrijf is onderhandeld over een bijdrage in de saneringskos- ten en er is overeenstemming be reikt. Het bedrijf draagt boven dien het terrein over aan de ge meente. In de. Tramstraat is volgens het college van B en W sprake van een ernstige bodemverontreini ging en de vervuiling verspreidt zich. Door sanering op korte ter mijn wordt verdere versprei ding van de verontreiniging voorkomen. Dat is met name van belang voor het nu nog niet vervuilde terrein aan de Westka de 60 dat de bodemgebruikfunc- tie 'wonen met tuin' heeft. In het saneringsplan wordt er van uitgegaan dat na de schoon- maakwerkzaamheden geen of bijna geen sprake zal zijn van restverontreiniging. De ge plande werkzaamheden kunnen ter plaatse worden uitgevoerd op onbebouwd terrein. Een aan wezige overkapping wordt ge sloopt. Doorverkocht Na het opruimen van de veront reiniging kan een gedeelte van het terrein door de gemeente weer worden doorverkocht. Met de opbrengst worden de kosten voor het opruimen van de ver vuiling betaald. De verontreiniging in de Tram straat wordt woensdag 23 augus tus besproken in de raadscom missie omgeving. De vergade ring begint om 19.30 uur in het Terneuzense stadhuis. Advertentie meisjesmodel leeftijd 3-4 jaar met zijwielen en stuurmandje nu.. 89,- in doos meenemen voor 75,- PROF/LZ DE FIETSSPECIALIST zusterstraat 24, middelburg tel. (0118) 61 24 10 www.profile-vandendriest.nl Anja van Dorsselaer (links) en George Sponselee richten de exposi tie Componisten in met onder meer oude affiches. foto Wim Kooyman zeeuwse almanak Het avondeten smaakte best, zij het dat de stukjes biefstuk wat aan de taaie kant waren. De tafelgasten kauwden ech ter stug door - er is tenslotte meer leed op de wereld - en lieten de kwestie verder onbe sproken. Bij Julius van vijf kwam het hoge woord er, na lang aarze len, wél uit. „Mama, hoe lang blijft dit vlees in mijn mond?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37