PZC Deltaweg zeker niet vierbaans Schouwen-Duiveland pal achter schelpdiersector Computerscherm vervangt stoffig schoolbord SPfüNVPHOTO 840 Tot 2011 6300 nieuwe huizen op Bevelanden en Tholen Provincie legt wens van gemeente Goes naast zich neer peuterfiets GRATIS MP3-SPELER GRATIS 128Mb SR-CARD Verliefdheid leidt tot diefstal van brommer Verzet tegen ZEP volgens provincie achterhaald ook op vloerverwarming Taai „«16:0113-315649 jfeactieepzc.nl Mlw 31,4460 AA GOBS Mentie-exploitatie: Advertentie-exploitatie: Sen Midden-Zeeland: 0113-315520; tïws-Vlaanderen: 0114-372770; ponaal: 020-4562500. woensdag 16 woensdag 16 augustus 2006 editie Bevelanden-Tholen jnnr^Harmen van der Werf goes - De vijf Bevelandse ge meenten mogen tot 2011 ruim 5100 woningen bouwen en de gemeente Tholen bijna 1.200. De provincie heeft gisteren de gemeentelijke planningslijsten noedgekeurd met de kantteke ning dat op de Bevelanden meer nebouwd moet worden in - wat heet - !de stedelijke ontwikke- De stedelijke ontwikkelingszo ne op de Bevelanden omvat de stad Goes, Kapelle, 's-Graven- polcleren Heinkenszand. Zeventig procent van alle wo ningbouw op Noord- en Zuid-Beveland moet binnen dat gebied gerealiseerd worden, zo luidt de doelstelling. Die keuze is gemaakt om zorg vuldig met de ook in Zeeland schaarse ruimte om te gaan. De gisteren goedgekeurde plan ningslijsten voor woningbouw op de Bevelanden tot 2011 vol doen keurig aan de doelstelling van zeventig procent, maar de afgelopen twee jaar is die doel stelling niet gehaald. Het percentage in de stedelijke ontwikkelingszone gebouwde woningen lag in 2004 op 55 pro cent en in 2005 op 56 procent. Dit zit het dagelijks provinciebe stuur niet lekker. Het strijkt nog een keer met de hand over het hart, maar dreigt met 'conse quenties' als dit zo doorgaat in de praktijk. Dat de doelstelling niet is gehaald, is vooral te wijten aan de bescheiden woningbouw productie in de gemeente Goes, stelt de provincie. Goes heeft toegezegd meer vaart te zetten achter nieuwbouw. Tot 2011 staan in Goes 2.592 woningèn in de planning, verreweg het grootste aantal op Zuid-Beve land. Gevolgd door Borsele (956), Kapelle (585), Reimers- waal (564) en tot slot Noorcl-Be- veland (433). De gemeente Tholen mikt tot rfnnr Harmen van der Werf GOES - De Deltaweg tussen Goes en Zierilczee blijft zoals die is. Provinciaal bestuurder A. Poppelaars voelt er niets voor Je dmkste tweebaansweg van Zeeland op te waarderen tot een rierbaansweg, zoals de gemeen te Goes wil. Goes wil de Deltaweg 't liefst verbreden vanaf het kruispunt Ij: 's-Heer Hendrikskinderen tot voorbij de kruising met de Langeweg, waar verkeer van en naar Wolphaartsdijk en vooral ran en naar Wilhelrninadorp op Je Deltaweg komt. In het ideaal beeld van Goes worden de twee kruisingen ook ongelijkvloers, wat zowel de verkeersveiligheid als de doorstroming van het ver keer ten goede moet komen. De grote drukte op de Deltaweg, ze- ker 's zomers, is voor Goes de re den voor de forse aanpassingen jepleiten. En de verwachting is dat de verkeersdruk alleen maar ral toenemen, als op het Goese haven- en industrieterrein een woonwijk, Waterstad, wordt ge- Gemeente pakt rommel bij havendepot aan YERSEKE - l)c gemeente Rciinerswaal neemt maatre gelen om de rommelige si tuatie bij het havendepot in de Julianahaven in Yer- sekeaan te pakken. Het depot, dat officieel de havenontvangstinstallatie heet, is bedoeld voor de ge bruikers van de haven. Schippers kunnen er hun gevaarlijke of vervuilende afval dumpen. De Christen- Unie constateerde dat het er de laatste tijd wel erg rommelig is en stelde daar schriftelijke vragen over aan het college. Dat geeft toe dat het er soms een bende is en wijt dat aan het oneigenlijk ge bruik, Zowel havengebrui kers als gewone burgers zouden er ook hun huishou delijk afval en grof vuil dumpen, terwijl het depot daar absoluut niet voor be doeld is. De installatie is vorige maand schoongemaakt, maar om te voorkomen dat er steeds opnieuw een troep ontstaat, mag voor taan alleen in overleg met de havenmeester afval wor den gedumpt. Het depot wordt op korte termijn bo vendien afgesloten met een hekwerk. Alleen mensen met een registratie mogen ar dan nog gebruik van ma ken. Ter ondersteuning van de maatregelen wordt een ca mera geïnstalleerd. (Advertentie) meisjesmodel leeftijd 3-4 jaar met zijwielen en stuurmandje nu.. 89,- in doos meenemen voor 75,- PROFILZ DE FIETSSPECIALIST Dieleman (CDA, verkeer) is'het duidelijk wat er moet gebeuren. „We kunnen niet volstaan met het verharden van de zijkanten van de Deltaweg en het instel len van een vaste maximum snelheid van tachtig kilometer per uur", verwijst hij naar maat regelen die de provincie voor de zomervakantie heeft genomen. „De Deltaweg is nu al te druk. Dit probleem vraagt om een goe de oplossing." De grote drukte op de Deltaweg zorgt ook voor verkeersonveilige situaties. De verbinding was afgelopen week einde nog afgesloten na een on geval waarbij vijf auto's betrok ken waren. Een vrachtwa genchauffeur kon niet op tijd remmen en reed op een voor hem rijdende aanhangwagen. Vergelijkbaar Op het kruispunt Deltaweg-Lan- geweg was begin juli een verge lijkbaar ongeluk. Een vrachtwa genchauffeur zag naar eigen zeg gen te laat dat het verkeerslicht op rood stond en reed op twee stilstaande auto's in. Bij de onge vallen vielen 'alleen' gewonden. Provinciaal bestuurder Poppe laars (CDA, verkeer) kent de problematiek, maar hij laat in een reactie klip en klaar weten niets te voelen voor het verbre den van de Deltaweg. De provin cie wil vóór alles tegengaan dat de weg Goes-Zierikzee uitgroeit tot een grote verkeersader door het groen-blauwe hart van Zee land. De verkeersstroom moet zoveel mogelijk om Zeeland wor den geleid. Meebetalen Poppelaars: „Wij betalen daar om als provincie mee aan de aan leg van Rijksweg A4 tussen Din- teloord en Bergen op Zoom." Minder vrachtwagenschauf feurs zullen de Deltaweg ne men, als dat ontbrekende stuk A4 klaar is, verwacht Pop pelaars. Het verbreden van de c de Goese wethouder M. Met een speciale pen schrijven de kinderen op het digitale schoolbord. Straat 24. middelburg lel. (0118) 61 2410 wm.profile-vandendriesl.nl door Cornelleke Blok GOES - Een hypermodern scherm in plaats van een zwart stoffig schoolbord. Geen witte kruimelige krijtjes meer, maar een ingenieuze pen. Groep vijf en zes van de Goese Prinses Bea- trixsehool hebben sinds maan dag een digitaal schoolbord in de klas. Even wennen is het wel. „Waar heb ik nou mijn sommen opge slagen?", vraagt leerkracht Wim Maris van groep 6A aan direc teur Pieter Goudappel. „Ja, we hebben nog geen cursus gehad. Dat komt nog", legt Maris uit. Toch kan hij al aardig uit de voe ten met het bord. „Het werkt echt geweldig. Je kunt zo op het internet. Vanochtend hadden we een les over Rembrandt. Toen heb ik via google even een plaatje van de Nachtwacht la ten zien. Pleel handig. Ik ben erg enthousiast." In een mum van tijd tovert Maris verschillende schermen met hokjes en lijntjes op het bord. „Eerder moest je met een lineaal lijntjes trekken op het bord, als je schrijfles wilde ge ven. Als we een televisiepro gramma willen kijken projec teer je dat zo via de beamer op het scherm." Eerste De Prinses Beatrixschool is on derdeel van de Alpha scholen- groep, een samenwerkingsver band van zestien christelijke ba sisscholen op de Bevelanden. De scholengroep heeft sinds deze week twintig digitale schoolbor den in gebruik. „Ik weet dat ze er in Vlissingen ook mee bezig zijn, maar in dezè regio zijn wij de eerste", zegt Goudappel. De directeur hoopt over een jaar nog meer digitale schoolborden aan te kunnen schaffen. Zeker is dat nog niet, want er hangt wel een prijskaartje aan. „Een digitaal bord kost zo'n zesdui zend euro. Dat is drie keer zo veel als een gewoon schoolbord. We hopen de nieuwe borden eventueel met sponsoring aan te kunnen schaffen." In groep 6A is het schoolbord in elk geval een daverend succes. De leerlingen zijn al net zo en thousiast als hun meester. „Het is handig dat je ook op het internet kan. Dan kan je zo even via google iets van de geschiede nis opzoeken. De meester klikt af en toe nog wel iets te vaak door Marcel Modde ZIERIKZEE - De visserij op kokkels en Ierse mosselen en platte oesters in de Oosterschel- de kan op de volledige steun re kenen van de gemeente Schou wen-Duiveland. Nu niet is aan getoond dat er een risico is voor de natuur, mag de vissers een vergunning niet worden onthou den, aldus wethouder G. Houte kamer. De gemeente heeft haar zienswij ze kenbaar gemaakt aan het Mi nisterie van LNV. Volgens Hou tekamer gaat de tegenstand van de natuurbeweging op dit vlak te ver. Wanneer de vergunningen niet worden uitgegeven, komt het voortbestaan van de visserij in Zierilczee en Bruinisse verder on der druk te staan. Een teloor gang van die sector zou een enor me economische aderlating voor het eiland zijn, benadrukt de wethouder de wederzijdse belan gen. Het uitzaaien van mossel- en oesterzaad uit de Ierse en Kelti sche Zee in de Oosterschelde is volgens Houtekamer een goed al ternatief voor het gat dat valt door de van hogerhand beperkte aanvoer uit de Waddenzee. „Zo lang experimenten met andere kweekvormen en het onderzoek naar duurzame mosselvissexij geen antwoord bieden, is dit ook het enige alternatief voor de mosselbranche." De gemeente sluit zich daarmee aan bij eerde re bevindingen van de provincie Zeeland. Houtekamer vindt de angst voor ongewenste exoten die tussen het buitenlandse broedsel zou den kunnen zitten, 'zwaar over dreven'. „De grootvader van mijn moeder was visser en in zijn tijd gingen ze, met een hoog aars, ook al naar de Ierse Zee om oesterbroed te halen. Dus ze moeten niet net doen alsof dit helemaal nieuw is." De kokkelvisserij in de Ooster schelde kan eveneens op steun van Schouwen-Duiveland reke nen. De gemeente conformeert zich aan het beleid dat op kok kels kan worden gevist, wan neer vast staat dat er voldoende voorraad is voor mens en vogel. Uit inventarisatie van het bu reau Imares blijkt dat er volgen de maand naar verwachting 7,43 miljoen kilo kokkel vlees in de Oosterschelde ligt. Wanneer wordt uitgegaan van de vastge stelde voedselreserving voor scholeksters van 5,2 miljoen ki lo, dan is er dus geen reden de visserij te verbieden, vindt de ge meente. Onderzoek Houtekamer realiseert zich dat het wetenschappelijk onderzoek naar de effecten van de kokkel visserij op de natuur nog geen eenduidige lijn laat zien, al dan niet in het voordeel van de na tuurbeweging. Daar staat vol gens de wethouder echter als feit tegenover dat juist de bevis te gebieden meer nieuwe kok kels voortbrengen. Hij vindt dat de politiek alle ruimte moet ge ven aan de kokkelvisserij op de Oosterschelde, ter compensatie van het verbod van deze tak op de Waddenzee. „De bedrijven die er nog zijn, moeten een faire kans krijgen." 2011 op de realisatie van 1.198 wooneenheden, waarvan 551 in de dragende kern Tholen-stad en 647 in de overige dorpen. De gemeente Tholen voldoet met deze planning niet aan het streven van de provincie de helft van de nieuwbouw in Tho len-stad tot stand te brengen. Plet provinciebestuur is toch ak koord gegaan, mét de.opdracht aan de gemeente Tholen om dit recht te trekken in de volgende planning. Deltaweg bij Goes zal er naar zijn idee ook alleen maar toe lei den dat het probleem verschuift naar de Zeelandbrug. Een twee de verbinding over de Ooster schelde is voor Poppelaars letter lijk een brug te ver. De provin cie gaat overigens nog wel de in- en uitritten van de benzine stations aan de weg op Noord- Beveland verbeteren en bij Co- lijnsplaat komt een verkeersre gelinstallatie, met name voor busgebruikers. Nu bij 100 foto's afdrukken in de 1-uur service GRATIS MP3-speler GRATIS 128 Mb SD-geheugenkaart! CWI-gebouw Goes tegen de grond GOES - De sloop van het voormalige gebouw van het Cen trum voor Werk en Inkomen (CWI) aan de Kolveniershof in Goes is deze week begonnen. Het pand, dat in 1987 ge bouwd werd, maakt plaats voor een parkeergarage met 530 parkeerplaatsen. Naar verwachting wordt cle sloop eind volgende week afgerond. De bouw van de parkeerga rage vangt waarschijnlijk begin volgend jaar aan. Tweede botsing op plaats ongeluk KERKWERVE - Het ongeluk met de vrachtwagen maan dag op Rijksweg N59 bij Kerkwerve is later die avond aanleiding geweest van een tweede ongeval. Daarbij raak te een 19-jarige scooterrijder uit de gemeente Schou wen-Duiveland gewond. Doordat de vrachtwagen met grind en stenen rond acht uur was gekanteld, ontstond op de rijksweg geruime tijd overlast voor het verkeer. Een 24-jarige Duitse automobilist die zo'n anderhalf uur later de plek naderde, wilde de stilstaande auto voor hem via het naast de weg liggende fietspad passeren. Hij zag daar bij de scooterrijder over het hoofd. De Schouwen-Duive- larxder hep bij de botsing een open beenbreuk op en is overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. De 39-ja- rige Belgische chauffeur uit de gekantelde vrachtwagen liep verwondingen op aan hoofd en schouder en werd naar Goes gebracht. Geen straf wegens vormfouten MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 33-jarige vrouw uit Kloosterzan- de wegens het gebruik van een verkeerde naamplaats in de dagvaarding vrijgesproken van het rijden onder in vloed. De verdachte werd verweten 21 mei in Hulst met een slok te veel op achter het stuur van haar auto te heb ben gezeten. De vrouw was echter vlak voor haar woning in Kloosterzande door de politie aangehouden. Hevig verzet bij aanhouding KAPELLE - Een 34-jarige man uit de gemeente Kapelle heeft zich gisterochtend rond elf uur in zijn woning hevig verzet toen politie-agenten hem wilden aanhouden. De po litie wilde hem verhoren wegens de vernieling van een au to op 23 juli. De man was al eerder uitgenodigd op het po litiebureau om een verklaring af te leggen. Omdat hij niet kwam opdagen, kwam agenten hem gisteren thuis opha len. Bij zijn aanhouding verzette de man zich hevig. Hij gooide een kop hete koffie over één van de agenten heen. Na een worsteling kon de man geboeid overgebracht wor den naar het bureau. Hij is daar verhoord en na zijn ver hoor weer in vrijheid gesteld. Hij ontkende overigens be trokken te zijn geweest bij de vernieling door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 31-jari- ge inwoner van Goes voor het stelen van een bromfiets con form de eis veroordeeld tot twin tig uur werkstraf. De Goesenaar had op 23 mei in Zierikzee de brommer van de moeder van zijn vriendin wegge nomen. Daarvoor meende hij een plausibele verklaring te heb ben. „Ik heb gejat uit liefde voor mijn vriendin. Zij heeft een rot- jeugd gehad. Dus is het goed." De brommer had hij niet meer. „Die is ontploft, gejat of ver kocht", liet hij de waarheid er gens in het midden. foto Willem Mieras met de pen. Hij moet het nog een beetje leren, maar dat zou ik ook moeten hoor", zegt Anna van der Peijl (9). Haar klasgenootje Nadine Alle- wijn (9) is vooral blij dat het oude schoolbord wqg is. „Hier krijg je tenminste geen vieze handen van." door Maurits Sep MIDDELBURG - Het verzet van de gemeente Vlissingen te gen het Zeeuws Evenementen Podium (ZEP) in Middelburg stoelt op een achterhaald onder zoek. Dat stelt het dagelijks pro vinciebestuur in antwoord op vragen van GroenLinks. Zowel Middelburg als Vlissin gen heeft laten onderzoeken of de vestiging van winkels bij ZEP schadelijk is voor de beide binnensteden. Die onderzoeken geven inder daad aan dat winkels in de cen tra minder zullen verkopen. Daarom zijn in het bestemmings plan al extra eisen gesteld aan het aantal en het soort winkels dat bij ZEP mag komen. Ook on- dexhandelt de gemeente Middel burg met de projectontwikke laar (TCN) over nog verdergaan de afspraken. Oppervlakte Door die aanvullende eisen en afspraken is het onderzoek dat Vlissingen heeft laten doen door het bureau DHV niet meer actu eel, vinden Gedeputeerde Sta ten. „Het rapport beschouwt een eerdere opzet van het ZEP met een grotere oppervlakte en andere afspraken dan waarvan nu sprake is", schrijven GS. GroenLinks vindt dat alsnog extra onderzoek nodig is, dat bo vendien onafhankelijk gedaan wordt. GS delen die opvatting niet. Er is, vindt het provinciebe stuur, genoeg onderzoek ge daan, dus nieuw onderzoek zal geen nieuwe inzichten opleve ren. De gemeente Middelbux-g voert nog overleg met zowel de ge meente Vlissingen als met de provincie en de Kamer van Koophandel. (Advertentie) Van den Dongen PARKETVLOEREN Amundsenweg 15 - GOES Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl zeeuwse almanak Het avondeten smaakte best, zij het dat de stukjes biefstuk zoat aan de taaie kant waren. De tafelgasten kauwden ech ter stug door - er is tenslotte meer leed op de wereld - en lieten de kwestie verder onbe sproken. Bij Julius van vijf kwam het hoge ivoord er, na lang aarze len, wél uit. „Mama, hoe lang blijft dit vlees in mijn mond?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29