Posthuma klaar voor Eneco Tour PZC Arbitrage moet naar hoger plan t Sportvelden langer dicht Schwarzman en Ba sterk van start op Zeeland Open iccu is weer opgeladen 19 uitslagen agenda woensdag 16 augustus 2006 swb rijden en een sterke tijdrit in de benen. „Maar de vergelijking met Dek ker kan ik nog niet aan. Mis schien aan het einde van mijn carrière en als ik Eriks erelijst zie, dan zou ik daar zeker voor tekenen. Maar Erik Dekker is Erik Dekker en Marc Wauters is Mare Wauters. Ik ben gewoon Joost en probeer zo hard moge lijk te rijden." Vorige week had hij nog even contact met Dekker, die in de Eneco Tour debuteert als assis tent-ploegleider. „Erik vroeg wat ik aan het doen was. Ik zei 'trainen'. Hij zei dat hij blij was om dat als ploegleider te horen. Ik vroeg hem of de oranje ploegleiders wagen al bij hem voor de deur stond, maar dat was nog niet het geval. Tja, eigenlijk wel gek: in de Tour sliep ik nog bij hem op de kamer en nu is-ie ploegleider." Korte kant Posthuma kan, hoewel hij er zelf nog niet aan wil, wel uitgroeien tot Dekkers opvolger in de kleinere etappekoersen. In een achtdaagse zoals de Eneco Tour is hij mogelijk Rabobanks man voor de toekomst. „Alleen is de proloog in Den Helder kort, en de tijdrit in Limburg met zestien kilometer wat mij betreft aan de korte kant. Specialisten kunnen moeilijk het verschil maken, zeker omdat er in de etappes met mas sasprints veel bonificatiesecon den te verdienen zijn. Het zal weer een secondenspel worden. Ik zal er zeker aan meedoen, net zoals de keer dat ik.X)lympia's Tour won. Het is uit het verle- den wel gebleken dat het halen van bonificatieseconden de ma nier is om een goed klassement te rijden." De benen zijn, als gezegd, goed. Vanmiddag hoopt hij in Den Helder op de bevestiging in de proloog. Na de loodzware Tour de France reed Posthuma en éor ES - Bassirou Ba en Alexan- Schwarzman maken na drie linden de dienst uit in het Hil- tpx Zeeland Damtoernooi. De veteraan uit Senegal gaf zijn droomstart in hoofdgroep 1 (een overwinning op Kees Thijssen) gisteren een vervolg door drie punten in de wacht te slepen. In de ochtendronde speelde hij ge- lijk tegen Tamara Tanzjikuzjina ®aar 's middags het hij zich te- j gen de Russische topper Mouro- doullo Amrillaev van zijn sterk ste kant zien. stand na drie ronden lij gevolgd door een drie- nanschap bestaande uit Aleksej Auke Scholma en Rob- ians. Laatstgenoemde be zorgde Bennie Provoost uit Aag- lekerke zijn eerste nederlaag in dit toernooi. Provoost leek later w op weg naar een ge- ijkspel tegen Kees Thijssen, irDaaf Kasse maar de sterke eindspelbehande ling van de Nederlandse kam pioen deed hem de das om. In hoofdgroep 2 deed Aleksan- der Schwarzman goede zaken. Hij versloeg 's ochtends Marino Barkel en hield een plusremise over aan de partij tegen Guntis Valneris. Mark Podolski is de enige speler die in het spoor kan blijven van de Russische koploper. De Duit ser van Russische afkomst ver sloeg tot ieders verrassing in de ochtendronde Guntis Valneris. Later op de dag speelde hij te gen Boudewijn Derkx remise. In de open groep is er na drie ronden is alleen Wim Bremmer uit Leidschendam na drie ron den zonder puntenverlies. On der meer de Middelburgers Daaf Kasse en Jaap de Jonge zit ten hem op de hielen. Grootste verrassing was gisteren het ge lijkspel van Jan de Jonge uit Nieuw er kerk tegen voormalig NK-finalist Dik de Voogd. Het mag de afgelopen ®gen veel hebben geregend, de wtbalclubs in de regio worden steeds geconfronteerd met jMlverboden. Zo mogen er in gemeenten Reimerswaal, Tho- en Vlissingen nog geen duels «orden afgewerkt, van gemeenten kondigden ole weken geleden een speel- öitTainingverbod voor alle voet gelden af. Dit had te maken H' de aanhoudende droogte. 7 voorbij weken viel de regen Weliswaar met de bakken uit de 11 Pt) maar tal van velden zijn a'tijd niet bespeelbaar. Zo ggen verschillende velden er in Vlissingen slecht Er is wel nieuw gras inge- 'd, maar het herstel gaat "gzaam. Vandaar dat er tot en itrilden gespeeld mogen wor- P De gemeente Reimerswaal ook voorzichtig en heeft de kele criteriums, bracht hij tijd door met vrienden en vriendin en trainde hij met zijn toer- clubje, met ook oud-bondscoach en streekgenoot Herman Snoeyink. „De accu was na de Tour behoorlijk leeg, maar nu heb ik echt zin in de Eneco Tour. Dat is een teken dat de accu weer opgeladen is. Ik hoop dat ik er goed voor sta; de koers is belangrijk voor de ploeg, clubs verboden de velden te ge bruiken voor officiële wedstrij den. Wel kan een enkele oefen wedstrijd, meestal op een bij- veld, worden gespeeld. De gemeente Veere gaat van daag de velden nogmaals aan kritische blik onderwerpen. „Maar het herstel gaat moei zaam, hoewel we hebben doorge zaaid en veel kunstmest hebben gestrooid", zegt een woordvoer der. In Goes en omstreken zijn de meeste velden weer bespeel baar en mogen ze gebruikt wor den voor wedstrijden. In de ge meente Middelburg kunnen de voetballers vanaf donderdag weer hun gang gaan. De speelverboden hebben gevol gen voor het verloop van de be kercompetitie waar deze week een begin mee wordt gemaakt. Tal van clubs zullen moeten uit wijken naar kunstgras of bij de tegenstander moeten voetbal len. Zo speelt Yerseke vrijdaga vond in Ossendrecht tegen Odio. Het voetbal in de eredivisie brandt vrijdag los, voor de scheidsrechters die dit in goede, banen moeten leiden begon het seizoen giste ren officieel. Technisch coördinator scheids- rechterszaken Jaap Uilenberg maakte de spelregelwijzigingen bekend en manager competitiezaken Bert van Oostveen gaf uit leg over de ontwikkelingen rondom het korps arbiters. De arbiters zelf mochten la ten zien fit uit hun zomervakantie te zijn ge komen. doorTys Hallema ZEIST - Ze behoren alle drie tot de meest ervaren scheidsrechters van Nederland, maar zijn nog even fanatiek als toen ze als jonge broekies begonnen te fluiten. Als Dick Jol, die nog geen meter op kop heeft gelopen, aan het einde van de conditietest aanzet voor een sprintje, laten Roelof Luin- ge en René Temmink dit niet zomaar ge beuren. Lachend leggen ze de laatste meters af. Het is typerend voor de sfeer die gisteroch tend heerste op de atletiekbaan van sportac commodatie Dijnselburg in Zeist. Ontspan nen werkten de scheidsrechters toe naar een nieuw seizoen. Op de wegens een blessure af wezige Eric Braamhaar na slaagden alle 23 arbiters voor de jaarlijkse fitheidstest. Internationale wedstrijden fluiten Jol, Luin- ge en Temmink niet meer. Wie dat wel doet is Bas Nijhuis. De 29-jarige Enschedeër is in twee jaar tijd uitgegroeid tot een van de beste scheidsrechters van het land en wordt hiervoor beloond. Dick van Egmond bereikt dit seizoen de leeftijd waarop'hij geen inter nationale wedstrijden meer mag fluiten, Nij huis is zijn opvolger. „Ik voel me heel trots dat ik in korte tijd zo ver kom. Het gaat alle maal zo snel. Toen ik begon met fluiten had ik bepaalde doelen en die bereik ik nu alle maal stuk voor stuk. Mijn ambitie is om zo hoog mogelijk te komen. Ik ontwikkel me goed en bij de bond zijn ze tevreden over mijn prestaties." Nijhuis, de jongste scheidsrechter op de A-lijst, is een exponent van het nieuwe be leid van de KNVB, dat er op gericht is de ar bitrage in Nederland naar een hoger niveau te brengen. Verjonging is daarbij een van de pijlers van de bond. Waren er vier jaar gele den slechts vijf scheidsrechters en assisten ten op de A- en B-lijst, dit jaar zijn dat er al 22. Een betere opleiding en begeleiding moet er nu voor zorgen dat Nederland in 2008 weer met een scheidsrechter present is op een groot toernooi. Op het WK 2006 en het EK 2004 ontbraken Nederlandse leids mannen. „De top moet breder worden", al dus Bert van Oostveen. Internationale aanstellingen „Om dit te bereiken hebben de KNVB en de scheidsrechter samen het nieuwe beleid in gevuld. Het uiteindelijke resultaat moet een betere arbitrage in Nederland zijn, een posi tievere beeldvorming van het scheidsrech- terskorps en meer internationale aanstellin gen." Scheidsrechters - met uitzondering- van de 'oude generatie' - mogen in het nieu we model nog 24 uur per week werken naast hun scheidsrechtersloopbaan. Daar naast moeten ze eenmaal per week in Zeist bijeenkomen voor evaluatie, training en voorbesprekingen. Nuttig, volgens Bas Nij huis. „Je leert op die manier anders kijken naar de beslissingen die je neemt. Het is leer zaam om te zien hoe ze hier bij de bond kij ken naar de beelden. Ik denk dat je als bond niet anders kan, de aandacht voor de arbi trage wordt elk jaar groter. Professionalise ring is de oplossing om het niveau op te krik- Derde plaats Elenbaas Joost Posthuma streeft naar een klassering bij de eerste tien in de Eneco Tour. foto Phil Nijhuis/GPD maar ook voor mij. Dit soort koersen, Parijs-Nice en de Ronde van België, maar ook de Eneco Tour, moeten mijn werkterrein gaan worden." GPD GOES - Rein-Jan Elenbaas uit Goes legde in het Bel gische Evergem bij de vrije renners beslag op de derde plaats in de A-categorie. De winst was voor de Belg Pedro Michiels. In de C-categorie kwam Ko Harms uit Zuiddor- pe als zesde over de finish, terwijl Wim de Waal uit Axel tweede eindigde in de D-categorie. Ferdinand Bogaard uit Vlissingen won gisteren in het Bel gische Rumst een wedstrijd voor junioren. De renner van Theo Middelkamp was de snelste van een kopgroep van 12 renners. Sander Stiegelis uit Kloosterzande legde be slag op de 6e plaats. In Kruishoutem(B) reed Tim Dees naar een keurige 3e plaats. Anne Eversdijk uit Kapelle be haalde eveneens een 3e plaats in een wedstrijd voor ju nior dames in Heusden (B). Zwemtocht volgeboekt WESTKAPELLE - De belangstelling voor de tweede zwemtocht, van Westkapelle naar Zoutelande, is groot. Er zijn vanavond 80 deelnemers. Bij de mannen gaat Niek de Ridder uit Zuiddorpe voor zijn derde overwinning in acht dagen. Vorige week was hij met afstand de sterkste in Oostkapelle-Domburg, zaterdag won hij de Havenwed strijd in Breskens. De start van de zwemtocht is om 18.30 uur bij de radartoren van Westkapelle. Tafeltennisclub Smash dertig jaar GOES - Tafeltennisclub Smash uit Sint Annaland be staat komend weekeinde precies dertig jaar. Voor de jeugd zijn al tal van activiteiten georganiseerd. De senio ren kunnen zaterdag in de feestvreugde delen. Er is over dag een tennistoernooi en 's avonds een barbeque in Roosendaal. Volgende week zaterdag staat het jaarlijkse invitatietoernooi op de agenda, met deelname uit België en Polen. Goes wint, Arnemuiden gelijk GOES - Goes heeft gisteravond in een oefenwedstrijd Ka pelle met 3-0 verslagen. Op een uitstekend bespeelbare grasmat stond de thuisploeg voor rust al met 2-0 voor. Jimmy Pinas (twee keer) en Jordy den Toonder met een prachtige vrije trap waren de doelpuntenmakers. Arnemuiden oefende tegen Serooskerke. Voor rust scoor de Bart van Steveninck (2x) voor de thuisploeg en Janus de Reus voor de bezoekers. Na de pauze nam Serooskerke via twee treffers van Alex de Visser een 2-3-voorsprong. Frank Allaart bracht zelfs de 2-4 op het scorebord. Leon van Belzen II en Marinus Baas zorgden voor 4-4. Tweede zege Rentmeester op WK HIJKEN - In het wereldkampioenschap dammen voor ju nioren, dat in het Drentse plaatsje Hijken wordt gehou den, heeft Martijn Rentmeester uit 's-Gravenpolder giste ren zijn tweede overwinning behaald. Tegen de Fransman Julien Clement won hij door een simpele doorbraakeombi- natie. Na vijf van de negen ronden staat de Zeeuwse dam mer op een gedeelde zevende plaats. Bij de meisjes leed Leonie de Graag gisteren haar eerste nederlaag. De sterke Simona Kulakauskaite uit Litouwen profiteerde van een foutje in de opening en won daarna probleemloos. De damster uit Goes staat met vijf punten uit vijf partijen op een gedeelde tiende plaats. Hiltex Zeeland Open. Hoofdgroep 1, tweede ronde: B.Provoost (Neder land) - R.Misans (Letland) 0-2, A.Schol- ma (Nederland) - M.Amrillaev (Rus land) 2-0, B.Ba (Senegal) - T.Tanzjikuzji- na (Rusland) 1-1 (0,98 - 1,02), A.Tsjizov (Rusland) - K.Thijssen (Nederland) 1-1 (1,02 - 0,98). Derde ronde: K.Thijssen- B.Provoost 2-0, T.Tanzjikuzjina-A.Tsji- zov 0-2, M.Amrillaev - B.Ba 0-2, R.Mi sans - A.Scholma 1-1 (1,01 -0,99). Stand: I.B.Ba 3-5 (4,98), 2.A.Chizov 3-4 (4,06), 3.R.Misans 3-4 (4,05), 4.A.Schol- ma 3-4 (3,99), 5.K.Thijssen 3-3 (2,98),6.T.Tanzjikuzina 3-2 (2,02), 7.B.Provoost 3-1 (0,96), 8. M.Amrillaev 3-1 (0,96). Hoofdgroep 2, tweede ronde: B.Der kx (Nederland) - R.Heusdens (Neder land) 1-1 (1,01 -0,99), Y.Chertok (Rus land) - M.Ndjofang (Kameroen) 1-1, M.Barkel (Nederland) - A.Schwarzman (Rusland) 0-2, G.Valneris (Letland) - M.Podolski (Duitsland) 0-2. Derde ron de: M.Podolski - B.Derkx 1-1 (1,02 -0,98), A.Schwarzman - G.Valneris 1-1 (1,01 -0,99), M.Ndjofang - M.Barkel 1-1, R.Heusdens - Y.Chertok 1-1 (1,04 -0,96). Stand: 1. A.Schwarzman 3-5 (5,01,) 2.M.Podolski 3-4 (4,06), 3.R.Heusdens 3-3 (3,03), 4.M.Ndjofang 3-3 (3), 5.G.Val- neris 3-3 (2,99), 6.B.Derkx 3-2 (1,99), 7.Y.Chertok 3-2 (1,96), M.Barkel 3-2 (1,96). Zwitserse groep, belangrijkste uit slagen, tweede ronde: 1 T. Meurs - P. Rozenboom 2-0, G. van Velzen - W. Bremmer 0-2, J. Fokkink - N. Lugthart 1-1, A. van Tilborg - J. v. d. Weteringh 1-1, Jaap de Jonge - J. Tilroe 1-1, T. Stam - A. Tjon A Ong 0-2, G. Hessing - P. Steijlen 0-2, G. Klompenbouwer - D. Kasse 0-2. Derde ronde: W.Bremmer - T.Meurs 2-0, A.Tjon A Ong - P.Steijlen 1-1, H.van Akkeren - E.Holstvoogd 1-1, K.de Bruijn - N,Lugthart 0-2, A.Damen - D.de Bruijn 1-1, J.v.d.Weteringh - K.Bin- nenkade 1-1, M.v.d.Most - Jaap de Jon ge 0-2, J.Tilroe - D.Kasse 0-2. Stand aan kop: 1. W.Bremmer 3-6, 2. P.Steij len, A.Tjon A Ong, N.Lugthart, E.Holst voogd, Jaap de Jonge, D.Kasse, D.Sou- mah, J.Fokkink allen 3-5 Tennis Den Haag. Nederlandse kampioen schappen. Mannenenkelspel, kwali ficaties, eerste ronde: Alexander Nonnekes-J. Hunting 6-3 6-3, Frank Clausing-A. Pondman 7-5 6-7 6-1Twee de ronde: F. Kilian-A. Nonnekes 6-1 2-6 6-3, F. Clausing-B. Westerhof 6-0 opg. Derde ronde: B. Wijnmalen-F. Clau sing 6-3 opg. Mannendubbelspel, eer- I Tennis ste ronde: F. Clausing/B. Wijnmalen-P. Logtens/W. Standaart 6-2 4-1 opg., M. Koning/A. Nonnekes-P. Lucassen/J. Hu- ta Galung 6-3 7-5. den Hollander-G. de Keijzer/A. van der Kroon 6-2 6-1, N. Bos/J. de Koning-A.M. Roda/C. Kerkhove 6-3 6-7 10-4, T. Calot/C. Stoutjesdijk-A. Struijs/P. Plai- zier 5-7 7-5 11-9. Middelburg. Drukkerij Verhage MLTC-toernooi. HE5-35+: H. Graup- ner-R. Broerse 6-7 6-2 7-6. HE6: M. l'Ab- ee-S. de la Cousine 6-0 6-3, J. Pagie-P. Koster 6-2 6-3. HE6-35+: L. Flipse-C. So- hier 6-2 6-1, L. Flipse-A. Tange 6-4 6-4, B. van Sabben-H. Westdorp 6-3 6-3. DE5: S. van Eenennaam-C. de Putter 6-1 6-0, R. van der Meijden-M. Blaauw- hof 6-2 6-1HD5-35+: W. de Ruiter/A. Lourens-P. de Jong/R. Verhage 6-4 6-2. HD6-50+: J. van der Meijden/K. de Baar-M. Rackwitsz/H. Ie Due 3-6 6-4 7-6. DD5: A. Lievense/L. van 't Hof-S. de Marco/C. Versteeg 2-6 6-4 7-6. DD6: E. Bethlehem/L. Joziasse-E. Vreke/H. van Sabben 6-4 6-4. DD6-35+: C. de Ridder/C. Kleinepier-H. Arratoon/K. Wa- beke 6-1 6-1. GD6: Y. Snuif/K. de Lan- ge-A. de Kraker/H. Feijen 6-4 6-2. Nisse. Open dubbeltoernooi TenNIS- SEn. HD6: R. van Keeken/J. van der Weele-M. Bal/T. Vogelaar 2-4 4-2 7-5, E. de Hamer/R. van Steenbergen-T. Altena/M. Inja 4-2 5-4. HD7: K. Kleppe/R. de Ruiter-M. de Feiter/G. For- trie 4-2 4-1, K. van den Engel/C. Vleu gel-P. Karman/M. Weemaes 4-1 4-1. DD7: M. Rentmeester/C. Volleman-R. Boone/I. Kleppe 4-1 3-5 7-2, M. Blok/R. Kloet-J. Goeman/T. Jansens 4-1 4-0, J. Knulst/S. Tazelaar-N. van As/M. de Jon ge 4-2 4-0, R. van Laarhoven/E. Mol-I. Karelse/M. Kwaak 4-2 5-3. DD8: T. Huijzen/W. Vleugel-W. Lambrechtse/J. de Marco 4-2 45 7-5, T. Huijzen/W. Vleu- gel-E. Aarden/K. Lanting 5-4 4-2. GD6: S. Plummen/P. Verstraete-E. Kole/K. Schog 5-3 4-1GD7: J. Harinck/H. Harin- ck-l, Mansier/S. Mansier 3-5 4-2 7-5, R. Boone/C. Kamerlïng-I. Mansier/S. Mans ier 2-4 4-2 7-2. woensdag Dammen Hiltex Zeeland Damtoernooi. Vierde ronde. Locatie: sportpunt Zeeland aan de Zwembadweg in Goes. Aanvang 9.30 uur. Simultaan met Alexei Tsjizov. Loca tie: café De Biet Zierikzee. Aanvang: 19.00 uur. De arbiters worden aan een conditietest onderworpen. Dick Jol doet zijn uiterste best om een goede tijd neer te zetten. foto Lex van Lieshout/ANP Zierikzee. Grando Keukensvetera- nentoernooi 35+. HE6: L. de Looze-G.J. Anker 2-6 6-4 10-5. HD6: P. Bouw/P. den Hollander-C. Menheere/P. Sponselee 6-3 6-3. DD6: A. Marteijn/L. Drukkerij Verhage MLTC-toernooi. Locatie: tennisvereniging MLTC te Mid delburg. Aanvang: 16.00 uur. Open dubbeltoernooi TenNISSEn. Locatie: tennisvereniging TenNISSEn te Nisse. Aanvang: 15.00 uur. Grando Keukensveteranentoer- nooi. Locatie: tennisvereniging Zierik zee. Aanvang 12.30 uur. ken." Er komen dit seizoen weinig ingrijpen de spelregelwijzigingen volgens Uilenberg. „Het enige dat van belang is, is dat we de lijn van het WK niet doorzetten. We zullen het komende seizoen niet zo pietluttig gaan fluiten. Wel zal er streng opgetreden wor den tegen overtredingen die de gezondheid van spelers in gevaar brengen en spelers die spelhervattingen bewust vertragen. Ook zal de voordeelregel rondom het strafschopge bied iets anders worden toegepast. Als de scheidsrechter constateert dat een vrije trap meer voordeel geeft dan doorspelen, dan zal er gefloten worden. GPD (Advertentie) het alfabet van Zeeland Sneek 16 t/m 23 augustus 21 Totaal: 1172 kré;. Heerenveerv Steenwijk HoogeveéïT DA ETAPP J016-8_üen-Helder.protoog IP18/8 DenJpsch--SittagL fit. TriiiHsn Uden 's-Hetfogenbosch iGemert 'Helmond Asten .3»Xorrifnèi.. 5 Koningsbosch Sittard fïi. J Maasei) Tessenderlo Hasselt St. Truiden. Vilvoorde Vaalbeek Jodoigne Sprimont i Francorcljamps vertrek aankomst iVielsalc individuele tijdrit Baraque de Fraiture pnpno Tour 2006 (loorHarm-^^ PEN HELDER - Joost Posthu- roa heeft goede hoop. Zijn be doelen prima aan. De Eneco Tour, die vandaag begint met ien proloog in Den Helder, is let eerste speerpunt voor de ij-jarige Rabo-coureur uit Hen- „lo.na een Tour waarin hij zijn drie doelen bereikte: de witte (rui, een lange ontsnapping en mee goede tijdritten. Zijn doel voor de komende week? Een klassering bij de bes te tien. „Dat is vrij bescheiden. Ik zou dan ook zeer teleurge steld zijn als dat niet zou luk ken." Hij hoort het maar wat aan. De buitenwacht wil Posthuma dol graag vergelijken met iemand. Mare Wauters hoorde hij laatst, daar zou hij qua rijden op lij ken. Of Erik Dekker? De wieier- kenmerken zijn er: aanvallend anp - bron: Eneco Tour

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19