Onrust over vuurwerkbunker Co de Vlieger gaat voor de titel :PZC PZC liJT V Briljanten paar viert twee dagen feest C1000 in Hulst mag uitbreiden ondanks bezwaren Bewoners wijk Lievenspolder vrezen gevaar en hoge verzekeringspremies 13 agenda jongensfiets 249,- dinsdag 15 augustus 2006 „-KNEUZEN - Bewoners van leTerneuzense wijk Lievenspol der zijn ongerust over het voor nemen om een vuurwerkbunker in te richten in de kelder van ihet winkelpand van Het Feest je aan de Axelsestraat. Zij Linden dat zo'n opslagplaats, Let een maximaal toegestane ca- Leiteit van bijna tien ton vuur werk, niet midden in een woon- (wijk thuishoort. /oorzitter T. van Pamelen van ie bewonerswerkgroep Lievens- jolder-benadrukt dat het niet bedoeling is om onnodig on- .jsttezaaien. Maar met de cata strofale gevolgen van de vuur werkramp in Enschede in het achterhoofd, heeft hij net als an dere bewoners gemengde gevoe- over de komst van de op- Die twijfels werden in een overleg met Temeuzense milieuwethou- ierC. van Sehaik niet weggeno men. Ook niet nadat uit het ge sprek bleek dat de kans nage- ioeg miniem is dat de boel kan ontploffen. ■Feit is dat er een in onze ogen irote vuurwerkopslagplaats in ren dichtbevolkte wijk komt te Wij vinden dat dit niet Mat we dan in een risico- uebied komen te wonen, waar- joor onze verzekeringspremies ook nog eens omhoog gaan", legt Van Pamelen uit. Van Sehaik heeft begrip voor de i)iu'iist;onder de bewoners. Maar Barbecue bij Blaauwe Hoeve HULST - Voor mensen van 55 jaar en ouder houdt de Blaauwe Hueve in Hulst dinsdagmiddag 22 augustus een barbecuefeest. Het feest vindt plaats in en rond let tuinhuis. Tijdens de barbe- juezijn er muzikale voordrach- en. Het feest begint om 14.00 iur.De kosten bedragen vijf eu- persoon. Bij slecht weer tot het niet door. STREEKACTIVITEITEN Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 j 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax: 01115-645742 E-mail; redtern pzc. n I René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Fret René van Stee FritsBakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax:.'(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Shejlavan Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redaotie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl het staat nagenoeg vast dat de bunker er komt, omdat de ver gunning op basis van het be stemmingsplan niet kan worden geweigerd. „Bovendien moet de eigenaar in het kader van milieu wetgeving voldoen aan heel strenge eisen. Na de ramp in En schede zijn dit de strengste van Europa. De vergunning is in principe alleen te weigeren als de initiatiefnemer hiervan af wijkt", aldus Van Schaik. Op verzoek van de bewoners werkgroep is er dinsdag 29 au gustus vanaf 19.30 uur een in formatiebijeenkomst over de vuurwerkbunker in buurtcen trum 't Schelpenhoekje aan de Dokweg. Eigenaar W. de Coene van Het Feestbeest is dan bereid om tekst en uitleg te geven. Niet nodig De ontstane onrust is volgens hem niet nodig. Want het vuur werk wordt opgeslagen in een betonnen constructie, waarin een sprinklerinstallatie is aange bracht die bij iedere vorm van ontbranding de bunker in een mum van tijd onder water zet. In de winkel zelf is maximaal tweehonderdvijftig kilo vuur werk toegestaan. Ook dit ver kooppunt wordt voorzien van een sprinklerinstallatie. De Coene: „We voldoen dus echt aan de allerstrengste eisen, want ook wij willen geen enkel risico nemen. Bovendien ligt er alleen op de dagen voor de jaar wisseling een grote hoeveelheid vuurwerk opgeslagen. De rest van het jaar bedraagt het res tant hooguit enkele honderden kilo's. Verder is het soort vuur werk dat wij gaan verkopen op geen enkele wijze te vergelijken met wat er in Enschede lag opge- Weerstand De verkoop van vuurwerk in een filiaal van Het Feestbeest aan de Westkade in Sas van Gent stuitte zo'n tien jaar gele den ook op weerstand. Omwo nenden lieten hun bezwaren ech ter varen nadat zij hierover uit gebreid tekst en uitleg hadden gekregen. De Coene kan zich niets voor stellen bij hogere verzeke ringspremies voor omwonenden als er een vuurwerkbunker in hun buurt wordt gebouwd. „Dan had ik hierover ongetwij feld iets gehoord uit Sas van Gent." |XEL-Gregoriuscentrum, 13.15 uur: Kaarten, biljarten, partydansen; 13.30 Jokeren; De Halle, 13.30 uur; Kaar- in, biljarten; 14.00 uur: Koersbal; Tref- unt, 13.00 uur; Kaarten, biljart, sjoelen; BIERVLIET - Dorpshuis, 14.00 uur: His- - brische wandeling; CLINGE - Café de Troubadour, 13.30 lc' iur: Kaarten; ili HOEK-De bovenhoek, 9.30 uur: Biljar tte ten, gymnastiek; 13.30 uur: Kaarten; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Kaarten biljarten; tOEWACHT-Kerklaan 87, 19.00 uur: Ireatieve bijeenkomst; IIEUW - NAMEN - Café St.Cecilia, r. Kaarten; ilEUWVLIET - Bos van Erasmus, 21.30 wandeling Speuren naar nachtdie- SAS VAN GENT - De Regenboog, "00 uur Biljarten; IT - JANSTEEN - De Warande, 13 uur. Biljarten; 13.30 uur: zangkoor; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.30 uur: Handwerken en biljarten; 'OGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 ur Kaarten; WALSOORDEN - Café Rue du Nord, uur: Schieting voor ouderen; ZIERIKZEE - De dag kan bijna niet slechter beginnen dan met een ontbijtje zónder krant. Co de Vlieger uit Zierik- zee weet daar alles van. Hij kan het cha grijn van de mensen die dat overkomt heel goed begrijpen. Zelf doet hij alles wat in zijn vermogen ligt om alle abon nees binnen zijn wijken stipt op tijd van hun dagblad te voorzien. Daarom is hij uitgeroepen tot Zeeuwse dagbladbezor ger van het jaar 2006. Co is daarmee te vens genomineerd voor de landelijke ti tel, maar om die wedstrijd te kunnen winnen, heeft hij vóór 4 september heel veel stemmen nodig van krantenlezers. De Vlieger is zijn campagne begonnen. Hij heeft zijn Zeeuwse titel te danken aan de jury van distributeurs, dagblad uitgevers en de Nederlandse Dagblad pers. Per provincie nomineren zij een winnaar in de categorieën junior en se nior. De Vlieger behoort, hoewel jong van geest, tot de seniorgroep. Hij heeft een drukke loopbaan achter de rug, eerst als zeeman en daarna als horeca-ondernemer. Korte nachtjes zijn hem niet vreemd. De Vlieger klaagt niet als zes keer per week 's ochtends om kwart voor vier de wekker gaat. In rap tempo spoedt hij zich naar het voorsor- teercentrum aan de Calandweg. Naast de PZC wachten daar diverse landelijke dagbladen om bij de abonnees te wor den bezorgd. Meestal helpt hij vooraf even mee met het uitladen van de auto. Hoe sneller hij aan zijn route kan begin nen, hoe beter. Als alles volgens plan verloopt, heeft ie dereen zijn krantje voor zeven uur in de bus. Maar het loopt lang niet altijd vol gens plan. Het begint meestal bij de aan voer. „Zelden dat de wagen echt rond vier uur arriveert", weet De Vlieger. Een kwartiertje wachten, een half uur tje wachten, een uurtje wachten. Hij hoort het gemopper alweer straks. Maar het kan nog veel erger. Zoals enke le maanden geleden in een deel van de wijk Poortambacht, die overigens niet tot De Vliegers route behoorde. Nie mand bleek daar de krant te hebben ont vangen. Waar was de verantwoordelij ke bezorger en - nog belangrijker in dit geval - waar waren de kranten? Het ant woord op de laatste vraag werd uitein delijk ontdekt. Die kersverse PZC's za ten massaal weggepropt in een papier container in de binnenstad. Of De Vlie ger wilde meehelpen die kranten eruit te halen en na te bezorgen in de gedu peerde wijk. Dat wilde De Vlieger wel en nu er nog geen vervanger is gevon den voor de in gebreke gebleven bezor ger, heeft hij dat deel van Poortam bacht er voorlopig maar bijgenomen. Poes De Vlieger houdt van dit werk, dat hij overigens samen doet met zijn echtgeno te N. de Vlieger-Hage. Vier jaar geleden stemde hij toe om het 'voor even' te doen, toen de coördinator van de distri butie zat te springen om bezorgers. „En nu kan ik er niet meer mee ophouden", zegt de beste bezorger van Zeeland. Hij heeft een schat aan verhalen over wat hij op zijn vroege tochten her en der foto Dirk-Jan Gjeltema ziet en hoort, maar doet er het zwijgen toe. „Sommige dingen vertel je niet door", glimlacht hij met de levenswijs heid van een senior-bezorger. Nou vooruit, een aardigheidje dan: „Op één adres haalt altijd een poes de krant uit de brievenbus. Het beest zit elke och tend gereed en zodra ik de krant in de bus doe, trekt hij hem met z'n tanden al uit m'nhand." Naar verhouding is het volgens De Vlie ger overwegend goed weer om de krant te bezorgen, maar er zijn uitzonderin gen. Door storm, regen en mist laat hij zich niet uit het veld slaan. Ook bij glad heid houdt hij stand, maar dat vindt hij wel het vervelendste wat hem kan over komen. „Dan moet je lopen, raak je ach ter op het schema en krijgen mensen de krant te laat in de bus. Dat is niet fijn." Deze week heeft hij bij de abonnees een stembiljet in de bus gedaan. Dat hoort nou eenmaal bij de campagnevoering. Hij hoopt op respons, want niet alleen voor hem, maar ook voor de krant zou het best leuk zijn als Co de Vlieger 'de beste krantenbezorger van het jaar' wordt. De uitslag wordt woensdag 13 september in Amsterdam bekendge maakt. door Jeanette Vergouwen VOGELWAARDE - Emma Re- morie (1916) is geboren en geto gen in Boschkapelle; zij leerde haar echtgenoot Fons van Goethem (1913) uit Lunters- hoek (gemeente Hulst) kennen op de kermis. Gisteren waren ze 65 jaar getrouwd. Met de familie werd zondag al gefeest en gedineerd in Mauri ts- hof in IJzendijke. „Vandaag vie ren we het voor kennissen en de buurt. Het is. wel vermoeiend, ik zal blij zijn als de drukte voor bij is", vertelt de bruid die deze zomer met haar gezondheid suk kelde. „Die warmte is niets voor mij," Het echtpaar trouwde op een zonnige dag in augustus 1941. Na een paar maanden in de pol der van Axel te hebben ge woond, trokken ze in het huis aan de Bossestraat. De bruid verdedigt de rechten van de in woners van Boschkapelle nog steeds met vuur. Die van Rapen burg kunnen nog weinig goed doen. Het paar kreeg acht kinderen, negentien kleinkinderen en elf achterkleinkinderen. Fons van Goethem heeft altijd hard ge werkt. „Eerst bij de boer. Dat was in de oorlog wel prettig, we hebben nooit honger gehad." De laatste 25 jaar bij de NSM, afde ling Nitraat, in Sluiskil. Een gro te hobby was het werken in de tuin. Behalve de groenten die Fons verbouwde in een tuin bij de kerk, kweekte hij gladiolen. Ook kaarten met leden van de personeelsvereniging van de NSM (nu Yara) deed hij graag. Emma had haar handen vol aan het gezin en het huishouden, maar tussen de bedrijven door haakte ze menige sprei. Druk De zorg voor de kinderen stond bij haar altijd voorop. Zoon An- t;oine en dochter Elly vertellen dat het bij hun thuis altijd druk was. „We hadden een groot ge zin en moeder was er altijd. Ze zorgde ook nog voor opa die hier in huis was. Pa werkte veel en we hebben nooit iets tekort gehad. Moeder kon ook goed ko ken. Ze bakte zelf brood en slachtte de kippen, konijnen en het varken altijd zelf." Gisteren kreeg het briljanten paar felicitaties van de konin gin. Toch vragen over lozingen TERNEUZEN - De fractie van GroenLinks in Terneuzen wil dat burgemeester en wethouders verder actie onderne men tegen mogelijk ongezuiverde lozingen vanuit België. Raadslid P. Clijsen maakt bezwaar tegen de manier waar op het college raadsvragen over die lozingen heeft afge daan. Volgens GroenLinks zijn er plannen om vijftien nieuwe woningen net over de grens in Wachtebeke afval water ongezuiverd te laten lozen op een sloot. Uiteinde lijk stroomt dat water dan de grens over, op grondgebied van de gemeente Terneuzen. GroenLinks vroeg B en W om actie te ondernemen. Maar het college antwoordde dat dit een taak is van het waterschap, en dat ook in Bel gië ongezuiverde lozingen op oppervlaktewater bij nieuw bouw niet zijn toegestaan. Het waterschap gaat er van uit dat Belgische instanties erop toezien dat er voorzieningen worden getroffen om het water te zuiveren. GroenLinks is met dat antwoord niet tevreden. Volgens de fractie zou er minstens bij de gemeente Wachtebeke geïnformeerd moet worden naar de plannen met het nieu we wijkje. Stemmen in willekeurig stemlokaal TERNEUZEN - De inwoners van de gemeente Terneuzen kunnen in november in een willekeurig stembureau in de gemeente stemmen voor de verkiezing van de Tweede Ka mer. Dat is ook volgend jaar het geval als de verkiezingen voor Provinciale Staten worden gehouden. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor mee te doen aan het experiment 'Stemmen in een Willekeurig Stemlo kaal' (SWS) van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Eerder al deden 239 gemeenten aan zo'n experiment mee, Gezien de positieve ervaringen en omdat het toch ver plicht wordt, vindt het college dat Terneuzen nu al moet meedoen. De verwachting is dat dit initiatief de drempel om te stemmen zal verlagen. Bij het vorige experiment kregen de gemeenten van de mi nister een vergoeding van tien eurocent per kiesgerechtig de, maar nu wordt er geen stimuleringsbijdrage verstrekt. B en W verwachten dat deelname aan het project per ver kiezing 4500 euro kost. Donderdag 24 augustus praat de commissie Bestuur en Middelen hierover. Die vergadert vanaf 19.30 uur in het Terneuzense stadhuis. Camera bewaakt flitspaal WILHELMINADORP - Een camera houdt de flitspaal op de kruising van de Deltaweg en de Langeweg bij Wilhel- minadorp sinds enkele weken nauwlettend in de gaten. Vandalen vernielden de flitspaal al zo vaak, dat het Bu reau Verkeershandhaving van het Openbaar Ministerie (BVOM) cameratoezicht noodzakelijk vond. Met de camera hoopt het BVOM erachter te komen wie de flitspaal steeds vernielt. Vorig jaar trokken onbekenden de betreffende flitspaal enkele keren omver. „De flitspaal is een aantal keren dusdanig vernield dat hij in zijn functioneren beperkt werd. Daarom hebben we een camera opgehangen. De Deltatveg' heeft een heel hoog percentage overtredingen, dus we willen dat de flitspaal daar blijft staan", aldus woordvoerster M. Du Pon van het BVOM. Alhoewel het BVOM de flitspaal beheert, is de camera in overleg met de politie Zeeland opgehangen. „We hebben op andere plaatsen in het land ook camera's opgehangen Om flitspalen te bewaken. Er zijn gevallen waar de daders van de vernielingen ook echt gepakt zijn. door Harold de Puysseleijr HULST - Het college van burge meester en wethouders van Hulst verwerpt de bezwaren te gen de voorgenomen uitbreiding van supermarkt C1000 aan het Stationsplein in Hulst. Het besluit wordt volgens wet houder P. Weemaes (Ruimtelij ke Ordening) vandaag bekrach tigd in de wekelijkse collegever gadering. De supermarkten Albert Heijn in Hulst en de Meermarkt in Sint-Jansteen maakten bezwaar tegen de uitbreiding van C1000. Zij zijn bang voor concurrentie en stelden tijdens een eerder dit jaar gehouden hoorzitting dat de gemeente niet volgens de re gels handelde. Het dagelijks bestuur van Hulst staat toe dat de bovenverdie ping van de supermarkt wordt gebruikt als opslag- en kantoor ruimte. Daardoor komt op de be gane grond ruimte vrij die C1000 bij de winkel wil trek ken. Cl000 gaat hierdoor van 1079 vierkante meter verkoopop pervlak naar 1412 vierkante me ter. „Wij gaan de bouwvergunning toch verlenen. De bezwaren zijn ongegrond verklaard", aldus Weemaes. Voor het college woog volgens de wethouder zwaar mee dat er grote belangstelling is voor de supermarkt die wil uitbreiden. Ook de veiligheid van het totale complex neemt (Advertentie) "off the road" leeftijd 7-8 jaar met 24" wielen met 3 versnellingen voorvering batterijverlichting en slot voor van 370-- PROFILZ Het briljanten paar Emma Remorie en Fons van Goethem. m Kooyman zusterstraat 24, middelburg tel. (0118) 61 2410 www.profile-vandendriest.nl toe als de gemeente instemt met het uitbreidingsplan, aldus Wee maes. „Want uiteindelijk zijn er nu soms wel erg veel mensen in de winkel." B en W hebben verder besloten dat ze wel een beeld willen van de gewenste totaalomvang van supermarkten in Hulst. Advies bureau BRO moet de gemeente daar over ruim een maand uit sluitsel over geven. Non-food BRO schatte eerder al in, dat er in Hulst zo'n 700 vierkante me ter extra aan supermarktopper vlak nodig zal zijn. „De meeste supermarkten verko pen echter ook non-foodartike- len. Als je die ruimte afhaalt van de huidige vierkante meters verkoopoppervlak, denk ik dat er zelfs ruimte moet zijn voor meer dan duizend vierkante me ter", aldus de wethouder. Eigenaar Th. Mattheeuws van Albert Heijn Hulst geeft geen commentaar op het collegebe- sluit. B. Jansen van C1000 is blij met het besluit. „Dit is iets waar wij al heel lang op wachten. Het komt bovendien ten goede van de consument." Drie excursies door natuur in Zws-Vlaanderen TERNEUZEN - Natuurliefheb bers kunnen morgen kiezen uit drie excursies in de regio. Om 13.30 uur begint een excur sie naar het Verdronken Land van Saeftinghe. De tocht duurt drie uur. Vooraf aanmelden via 0114-633110. Om 19.30 uur begint een circa twee uur durende excursie naai de Verdronken Zwarte Polder in Nieuwvliet-Bad. Startpunt is het parkeerterrein tegenover Fri- tura 't Gemaal aan de Zeedijk. Daarnaast is er morgen de moge lijkheid om uilen en vleermui zen te zien tijdens een excursie door natuurgebied Canisvliet bij Westdorpe. Deze excursie be gint om 21.30 uur in de Huiska mer van de Boswachter, Bem- hardstraat 80 in Westdorpe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37