Tegenvaller voor Aquadelta PZC PZC Co de Vlieger gaat voor de titel Op het randje... Camera bewaakt camera op Deltaweg >13 Vergeefs protest tegen uitbreiding jachthaven van Bruinisse jongensfiets €249,- BRUINISSE - Het protest van uhuadelta Exploitatiemaat- sthappij BV en Aquadelta Pro perly BV tegen de voorgenomen uitbreiding van jachthaven Brui- met 800 ligplaatsen is voor alsnog vergeefs. De gemeente Sckouwen-Duiveland verklaar de eerder bezwaarschriften te gen de plannen ongegrond. Een provinciale commissie adviseert Gedeputeerde Staten van Zee land hetzelfde te doen. ijverde plannen van jachthaven- Lnaar de Den Daasgroep jjordt al tien jaar gesteggeld. In Él kregen de plannenmakers horen dat er een Milieu Effect Bapportage (MER) moest ko men. Die kwam er in 2003 en Ben Daas werd verordonneerd hectare nieuwe natuur te seeren. Belangen Liadelta Exploitatiemaat- jhappij BV en Aquadelta Pro perty BV klommen in de pen om pegen de plannen te protesteren, ffie oordeelden dat door de Den jjaasgroep 'volstrekt onvoldoen de' rekening was gehouden met bun belangen. Want er komen biet alleen 800 ligplaatsen bij, naar onder meer ook kantoren, een restaurant en een schaaps- dinsdag 15 augustus 2006 Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie SCHOIMEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 ab ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax; 0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Esme Soesman j^Melita Lanting (sport) centrale redactie Postbus 31 4460 AA goes Tot (0113)315500 Fox: (0113)315669 L E"mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl makelaardij. Die nieuwe bebou wing zou volgens de bezwaarma kers het uitzicht vanuit bestaan de Aquadelta-appartementen bederven en ook roet in het eten gooien voor wat betreft de plan nen voor het bouwen van 'dijk woningen'. De provinciale subcommissie ge meentelijke plannen, die advies uitbrengt aan Gedeputeerde Sta ten, acht dat net als de gemeen te Schouwen-Duiveland wat kort door de bocht. Er is tussen de geplande dijkwoningen en die van de jachthaven - als gevolg van een aanpassing van het inrichtingsplan - een af stand van circa 140 meter, dus met dat uitzichtbederf valt het wel mee volgens de provinciale adviescommissie, die daar nog aan toevoegt dat alleen vanuit de derde bouwlaag van de wo ningen uitzicht over de dijk heen mogelijk is. De eerste twee bouwlagen hebben uitzicht op de zeedijk. „Wij achten deze uit breiding op een passende ma nier ingebed binnen de recreatie concentratie bij Bruinisse, zo wel in ruimtelijke als in visuele zin", aldus het oordeel van de subcommissie. En het staat wie zich benadeeld voelt vrij een planschadevergoeding aan te vragen. Waarbij de subcommis sie aantekent dat er juridisch ge zien in dit geval geen recht bestaat op blijvend vrij uitzicht. De gemeente Schouwen-Duive land heeft de uitbreidingsplan nen al geakkordeerd. De provin cie moet dat gemeentelijk be sluit nog beoordelen, maar zo ver is het nog niet. Aan de uit breidingsplannen wordt vrijdag 1 september in het provincie huis in Middelburg een hoorzit ting gewijd. Deze begint om 11.00 uur. De Den Daasgroep hoopt eind 2007, begin 2008 daadwerkelijk te kunnen beginnen met uitvoe ring van het uitbreidingsplan. Beheerder van de jachthaven N. de Vlieger: „We zijn nu tien jaar bezig. Dat is een lange tijd, maar we gaan ervan uit dat de aanhouder wint." De kans dat de plannen naar aanleiding van de bezwaren nog aangepast wor den acht Van Oeveren klein. „Er is al heel wat bijgesteld en je kunt niet bij blijven stellen." "off the road" leeftijd 7-8 jaar met 24" wielen met 3 versnellingen voorvering batterijverlichting en slot voor van 370,- q_r PROFILZ zustHStraat24, middelburg tel. (0118) 61 2410 wvAv.profile-vandendriest.nl Zorgen over voetgangersbrug Middelburg Middelburg - De stichting Vrienden van Middelburg is be zorgd over de toekomst van de monumentale voetgangersbrug die naast het station van Middel burg stond. De vrienden vrezen dat de brug nooit meer terug komt. De restauratie van de brug wordt de komende vier jaar niet opgenomen in de gemeentelijke begroting. De restauratie kost vermoedelijk acht ton. Begin dit jaar vond een meerderheid van (je gemeenteraad nog dat de brug teruggeplaatst moest wor den. Maar bij de verdeling van ïet geld voor de komende jaren, (jjdens de raadsvergadering van juni, is besloten om het geld niet foor de brug te reserveren. ZIERIKZEE - De dag kan bijna niet slechter beginnen dan met een ontbijtje zónder krant. Co de Vlieger uit Zierik- zee weet daar alles van. Hij kan het cha grijn van de mensen die dat overkomt dan ook heel goed begrijpen. Zelf doet hij alles wat in zijn vermogen ligt alle abonnees binnen zijn wijken steeds weer stipt van hun dagblad te voorzien. Hij is dan ook niet zonder reden uitge roepen tot Zeeuwse dagbladbezorger van het jaar 2006. Co is daarmee tevens genomineerd voor de landelijke titel, maar om die wedstrijd te kunnen win nen, heeft hij vóór 4 september wel heel veel stemmen nodig van de krantenle zers. De Vlieger is zijn campagne begon nen. Hij heeft zijn Zeeuwse titel te danken aan de jury van distributeurs, dagblad uitgevers en de Nederlandse Dagblad pers. Per provincie nomineren zij een winnaar in de categorieën junior en se nior. De Vlieger behoort, hoewel jong van geest, tot de seniorgroep. Hij heeft een drukke loopbaan achter de rug, eerst als zeeman en daarna als horeca-ondernemer. Korte nachtjes zijn hem niet vreemd. De Vlieger klaagt niet als zes keer per week 's ochtends vroeg om kwart voor vier de wekker gaat. In rap tempo spoedt hij zich naar het voor- sorteercentrum aan de Calandweg. Naast de PZC wachten hem daar diver se landelijke dagbladen om bij de abon nees te worden bezorgd. Meestal helpt hij vooraf ook even mee met het uitla den van de auto. Hoe sneller hij aan zijn route kan beginnen, hoe beter. Als alles volgens plan verloopt, heeft ie dereen zijn krantje voor zeven uur in de bus. Maar het loopt lang niet altijd vol gens plan. Het begint meestal bij de aan voer. „Zelden dat de wagen echt rond vier uur arriveert", weet De Vlieger. Een kwartiertje wachten, een half uur tje wachten, een uurtje wachten. Hij hoort het gemopper alweer straks. Maar het kan nog veel erger. Zoals enke le maanden geleden in een deel van de wijk Poortambacht, die overigens niet tot De Vliegers route behoorde. Nie mand bleek daar de krant te hebben ont vangen. Waar was de bezorger die daar verantwoordelijk voor was en - nog be langrijker in dit geval - waar waren de kranten? Het antwoord op de laatste vraag werd uiteindelijk ontdekt. Die kersverse PZC's zaten massaal wegge- propt in een papiercontainer in de bin nenstad. Of De Vlieger wilde meehel pen met die kranten eruit te halen en met de nabezorging in die gedupeerde wijk. Dat wilde De Vlieger wel en nu er nog geen vervanger is gevonden voor die in gebreke gebleven bezorger, heeft hij dat deel van Poortambacht er voorlo pig maar bijgenomen. Poes De Vlieger houdt van dit werk, dat hij overigens samen doet met zijn echtgeno te N. de Vlieger-Hage. Vier jaar geleden stemde hij toe om het 'voor even' te doen toen de coördinator van de distri butie zat te springen om bezorgers. „En nu kan ik er niet meer mee ophouden", zegt de beste bezorger van Zeeland. Hij heeft een schat aan verhalen over wat hij op zijn vroege tochten her en der foto Dirk-Jan Gjeltema ziet en hoort, maar doet er het zwijgen toe. „Sommige dingen vertel je niet door", glimlacht hij met de levenswijs heid van een senior-bezorger. Nou voor uit, een aardigheidje dan: „Op één adres haalt altijd een poes de krant uit de brievenbus. Het beest zit elke och tend gereed en zodra ik de krant in de bus doe, trekt hij hem met z'n tanden al uit m'n hand." Naar verhouding is het volgens De Vlie ger overwegend goed weer om de krant te bezorgen, maar er zijn uitzonderin gen. Door storm, regen en mist laat hij zich niet uit het veld slaan. Ook bij glad heid houdt hij stand, maar dat vindt hij wel het vervelendste wat hem kan over komen. „Dan moet je lopen, raak je ach ter op het schema en krijgen de mensen de krant te laat in de bus. Dat is niet fijn." Deze week heeft hij bij de abonnees een stembiljet in de bus gedaan. Dat hoort nou eenmaal bij de campagnevoering. Hij hoopt op respons, want niet alleen voor hem, maar ook voor de krant zou het best leuk zijn als Co de Vlieger 'de beste krantenbezorger van het jaar' wordt. De uitslag wordt woensdag 13 september in Amsterdam bekendge maakt. ZIERIKZEE - „Dit is echt niet te geloven. Het lijkt wel een film", roept Namik Babaev uit. Zijn auto ging gistermiddag ge heel spontaan aan de rol op de Engelsekade in Zierikzee. Babaev had de wagen even voor het middaguur geparkeerd aan de kant van restaurant Boa-Tar- de, waar hij kok is. Een paar uur later werd hij gewaar schuwd dat de auto spontaan in beweging was gekomen en op het randje boven het water ba lanceerde. Gezekerd Om doorschieten te voorkomen, werd de auto met een band aan de trekhaak en de bebouwing gezekerd, totdat een bergings bedrijf uit Oosterland ter plaatse kwam om de Opel weer met vier wielen stevig op vas te grond te zetten. De schade bleef derhalve beperkt tot wat krassen op de bodemplaatbal- ken. De eigenaar heeft geen idee hoe het heeft kunnen gebeuren, „Ik zet mijn auto normaal altijd op de handrem. Een automatisme is dat. Waarschijnlijk ben ik dat vergeten, of is de handrem losge schoten bij het uitstappen of zo. Maar dan nog! Mijn collega stond voor mij geparkeerd. Mijn auto heeft een halve draai naar rechts gemaakt. Iemand die net aan kwam rijden zag het ge beuren. Eén ding is zeker: ik heb ontzettend veel geluk ge had." Dat geldt ook voor het zeiljacht Toch vragen over lozingen TERNEUZEN - De fractie van GroenLinks in Terneuzen wil dat burgemeester en wethouders verder actie onderne men tegen mogelijk ongezuiverde lozingen vanuit België. Raadslid P. Clijsen maakt bezwaar tegen cle manier waar op het college raadsvragen over die lozingen heeft afge daan. Volgens GroenLinks zijn er plannen om vijftien nieuwe woningen net over de grens in Wachtebeke afval water ongezuiverd te laten lozen op een sloot. Uiteinde lijk stroomt dat water dan de grens over, op grondgebied van de gemeente Terneuzen. GroenLinks vroeg B en W om actie te ondernemen. Maar het college antwoordde dat dit een taak is van het waterschap, en dat ook in Bel gië ongezuiverde lozingen op oppervlaktewater bij nieuw bouw niet zijn toegestaan. Het waterschap gaat ervan uit dat Belgische instanties erop toezien dat er voorzieningen worden getroffen om het water te zuiveren. GroenLinks is met dat antwoord niet tevreden. Volgens de fractie zou er minstens bij de gemeente Wachtebeke geïnformeerd moet worden naar de plannen met het nieuwe wijkje. Stemmen in willekeurig stemlokaal TERNEUZEN - De inwoners van de gemeente Terneuzen kunnen in november in een willekeurig stembureau in dq gemeente stemmen voor de verkiezing van de Tweede Ka mer. Dat is ook volgend jaar het geval als de verkiezingen voor Provinciale Staten worden gehouden. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor mee te doen aan het experiment 'Stemmen in een Willekeurig Stemlo kaal' (SWS) van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Eerder ai deden 239 gemeenten aan zo'n experiment mee, Gezien de positieve ervaringen en omdat het toch ver plicht wordt, vindt het college dat Terneuzen nu al moet meedoen. De verwachting is dat dit initiatief de drempel om te stemmen zal verlagen. Bij het vorige experiment kregen de gemeenten van de minister een vergoeding van tien eurocent per kiesgerechtigde, maar nu wordt er geen stimuleringsbijdrage verstrekt. B en W verwachten dat deelname aan het project per verkiezing 4500 euro kost. Onrust over vuurwerkbunker TERNEUZEN - Bewoners van de Temeuzense wijk Lie- venspolder zijn ongerust over het voornemen om een vuur werkbunker in te richten in de kelder van het winkelpand, van Plet Feestbeest aan de Axelsestraat. Zij vinden dat zo'n opslagplaats, met een maximaal toegestane capaci teit van bijna tien ton vuurwerk, niet midden in een woon wijk thuishoort. Voorzitter T. van Pamelen van de bewo nerswerkgroep Lievenspolder benadrukt dat het niet de bedoeling is om onnodig onrust te zaaien. Maar met de ca tastrofale gevolgen van de vuurwerkramp in Enschede in het achterhoofd, heeft hij net als andere bewoners ge mengde gevoelens over de komst van de opslagplaats. Die twijfels werden gistermiddag in een overleg met de Ter- neuzense milieuwethouder C. van Schaik niet weggeno men. Ook niet nadat uit het gesprek bleek dat de kans na genoeg miniem is dat de boel kan ontploffen. „Feit is dat er een in onze ogen grote vuurwerkopslagplaats in een- dichtbevolkte wijk komt te staan. Wij vinden dat dit niet kan, omdat we dan in een risicogebied komen te wonen, waardoor onze verzekeringspremies ook nog eens omhoog gaan", zegt Van Pamelen. Van Schaik heeft begrip voor de onrust onder de bewoners. Maar het staat nagenoeg vast dat de bunker er komt, omdat de vergunning op ba sis van het bestemmingsplan niet kan worden geweigerd. door Cornelleke Blok WILHELMINADORP - Een ca mera houdt de flitspaal op de kruising van de Deltaweg en de Langeweg bij Wilhelminadorp sinds enkele weken nauwlet tend in de gaten. Vandalen ver nielden de flitspaal al zo vaak, dat het Bureau Verkeershandha ving van het Openbaar Ministe rie (BVOM) cameratoezicht noodzakelijk vond. Met de camera hoopt het BVOM erachter te komen wie de flits paal steeds vernielt. Vorig jaar trokken onbekenden de betref fende flitspaal enkele keren om ver. „De flitspaal is een aantal keren dusdanig vernield dat hij in zijn functioneren beperkt werd. Daarom hebben we een ca mera opgehangen. De Deltaweg heeft een heel hoog percentage overtredingen, dus we willen dat de flitspaal daar blijft staan", aldus woordvoerster M. Du Pon van het BVOM. Alhoewel het BVOM de flitspaal beheert, is de camera in overleg met de politie Zeeland opgehan- gen. „We hebben op andere plaatsen in het land ook came ra's opgehangen om flitspalen te bewaken. Er zijn gevallen waai de daders van de vernielingen ook echt gepakt zijn." foto Willem Mieras Gewonde bij aanrijding in Ritthem dat op die plek aan de Engelse kade lag afgemeerd. foto Dirk-Jan Gjeltema RITTHEM - Op de Ritthem- sestraat in Ritthem heeft gis termiddag rond kwart over vier een aanrijding plaatsgevon den. Een 42-jarige bestuurder van een bedrijfsauto, afkomstig uit Terneuzen, remde met zijn voer tuig. Dit werd te laat opgemerkt: door een 25-jarige automobilist uit Vlissingen die achterop de auto van de Terneuzenaar reed. De man uit Terneuzen is overge bracht naar het ziekenhuis met nekletsel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31