Steun EU voor passagiersvaart PZC Co de Vlieger gaat voor de titel PZC Fietsen voor Kom over en Help Onderzoeken voor kustversterking voldoen aan eisen ,13 Genomineerd als beste bezorger Europa subsidieert aanleg steigers en promotie watersport in Zeeland Herman op Goese kermis jongensfiets 249,- dinsdag 15 augustus 2006 Onrust over vuurwerkbunker TERNEUZEN - Bewoners van de Terneuzense wijk Lie- venspolder zijn ongerust over het voornemen om een vuur werkbunker in te richten in de kelder van het winkelpand van I-Iet Feestbeest aan de Axelsestraat. Zij vinden dat zo'n opslagplaats, met een maximaal toegestane capaci-, teit van bijna tien ton vuurwerk, niet midden in een woon wijk thuishoort. Voorzitter T. van Pamelen van de bewo nerswerkgroep Lievenspolder: „Wij vinden dat dit niet kan, omdat we dan in een risicogebied komen te wonen, waardoor onze verzekeringspremies ook nog eens omhoog gaan." Wethouder C- van Schaak heeft begrip voor de on rust, maar zegt dat de vergunning op basis van het be stemmingsplan niet kan worden geweigerd. „Bovendien moet de eigenaar voldoen aan heel strenge eisen. Na de ramp in Enschede zijn dit de strengste van Europa. "Vol gens eigenaar W. de Coene van Het Feestbeest is de on rust onnodig. Het vuurwerk wordt opgeslagen in een be tonnen constructie, waarin een sprinklerinstallatie is aan- gebracht die bij iedere vorm van ontbranding de bunker in een mum van tijd onder water zet. Rijverbod en werkstraf na drankrit MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Kla- renbeek veroordeelde gisteren een 48.-jarige inwoner van Ai-nemuiden voor dronken rijden conform de eis tot vijf tien maanden rijontzegging en 36 uur werkstraf. De Arne- muidenaar had vijf keer zoveel alcohol gedronken als is toegestaan toen hij op 9 april in Middelburg in zijn auto werd aangehouden. Stemmen in willekeurig stemlokaal TERNEUZEN - De inwoners van de gemeente Terneuzen kunnen in november in een willekeurig stembureau in de' gemeente stemmen voor de verkiezing van de Tweede Ka mer. Dat is ook volgend jaar het geval als de verkiezingen voor Provinciale Staten worden gehouden. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor mee te doen' aan het experiment 'Stemmen in een Willekeurig Stemlo kaal' (SWS) van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Eerder al deden 239 gemeenten aan zo'n experiment mee, Gezien de positieve ervaringen en omdat het toch ver plicht wordt, vindt het college dat Terneuzen nu al moet meedoen. De verwachting is dat dit initiatief de drempel om te stemmen zal verlagen. Bij het vorige experiment kregen de gemeenten van de minister een vergoeding van tien eurocent per kiesgerechtigde, maar nu wordt er geen stimuleringsbijdrage verstrekt. B en W verwachten dat deelname aan het project per verkiezing 4500 euro kost. Zorgcentrum alert op diefstal HULST - De directie van zorgcentrum De Blaauwe Hoe ve in Pluist is zeer alert op beroving van bewoners in het verpleeghuis. „Deze kwetsbare groep moet je bescher-.: men. Kom niet aan onze mensen. Daar gaan wij ver in",; zegt directeur L. Janse, naar aanleiding van een recent voorval waarbij kleding is gestolen van een bejaarde man in het verpleeghuis. Van de diefstal is geen aangifte ge daan bij de directie. „Wij raden mensen aan dit wel te doen. Wij zijn daar heel alert op en ondernemen altijd ac tie. "Volgens Janse komt diefstal in De Blaauwe Hoeve in cidenteel voor. „Ongeveer een keer per jaar. Wij zijn een open organisatie. Iedereen kan bij ons in- en uitlopen." door Maurits Sep versterking heeft voor de samen leving' (de maatschappelijke kos- MIDDELBURG - Het projectbu- ten-batenanalyse). Het project-, reau Zwakke Schakels kan ver- bureau overlegt donderdag met der met de versterking van de de commissie over de opmêrkin- Walcherse kust. De commissie gen. Dekker verwacht dat zij voor de milieu-effectrapportage het daarover met elkaar eens (mer) vindt dat er voldoende on- zullen worden, derzoeken zijn gedaan en dat Later deze maand brengt ook die goed zijn uitgevoerd. het ministerie van Verkeer en Waterstaat advies uit over het Dat zegt L. Dekker van het pro- kustplan. Dat wordt toegevoegd jectbureau. „De onderzoeken op aan de standpunten van andere basis waarvan we het kustplan overheden, zoals de gemeente hebben gemaakt, zijn voldoende Veere en Vlissingen en Water- gedetailleerd en voldoende on- schap Zeeuwse Eilanden, en van derbouwd. Er zijn geen aanvul- instanties als de Kamer van lende onderzoeken nodig." Koophandel. Dekker is blij met het op hoofd- In september neemt het dage- lijnen positieve oordeel van de lijks pi-ovinciebestuur een defi- commissie. Dat betekent dat het nitief besluit over het kustplan projectbureau verder kan en Walcheren, geen vertraging oploopt bij de uitwerking van de keuzes voor zeewaartse of landwaartse ver sterking, verklaart zij. De commissie bestaat uit men sen die deskundig zijn op aller lei gebieden, waaronder natuur GOES - De Zeeuwse Koor- en veiligheid, voegt Dekker school in Goes houdt zaterdag daaraan toe. „Het zijn experts, open huis. dus zij weten waarover ze spre ken. Hun oordeel is waardevol Het jongenskoor van de Zeeuw- Koorschool Goes houdt open huis se Koorschool geeft vanaf 9.30 c uur een openbare repetitie en Samenleving om 12.00 uur vindt een vrij toe- Op enkele onderdelen heeft de gankelijk inloopconcert plaats commissie voor de mer wel op- in de rooms-katholieke Maria merkingen gemaakt, zegt Dek- Magdalenakerk. Voor jongeren ker. Die gaan onder meer over zijn nog verschillende andere ac- de voor- en nadelen die de kust- tiviteiten. Tijdens het open huis kunnen nieuwe leerlingen voor het komend schooljaar zich aan melden bij directeur Marcel van Westen. agenda Advertentie STREEKACTIVITEITEN GOES Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen: Hollandsche Hoeve, 13.00-16.30 uur: De monstratie ambachten; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling door Sjoerd Tamminga; Sportpunt Zeeland, 14.00 uur: Vertrek tocht voor mensen in een scootmobiel; Revalidatiecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur: bewe gen voor Astma en CODP-patiënten; KAPELLE - De Vroone, 09.15 uur: Yo ga; 13.00 uur: Soos, biljarten; 14.00 uur: Welfarewerk; KRUININGEN - 't Molenhof, 10.00-17.00 uur: Agapanthusdag; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; 14.00 uur: Welfarewerk; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten; Beatrixhaven, 13.30 uur: Afvaart rondvaart. Reservering 06-22089393. Co de Vlieger beseft het belang van op tijd de krant in de bus. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De dag kan bijna niet slechter beginnen dan met een ontbijtje zónder krant. Co de Vlieger uit Zierik- zee weet daar alles van. Hij kan het cha grijn van de mensen die dat overkomt dan ook heel goed begrijpen. Zelf doet hij alles wat in zijn vermogen ligt alle abonnees binnen zijn wijken steeds weer stipt van hun dagblad te voorzien. Hij is dan ook niet zonder reden uitge roepen tot Zeeuwse dagbladbezorger van het jaar 2006. Co is daarmee tevens genomineerd voor de landelijke titel, maar om die wedstrijd te kunnen win nen, heeft hij vóór 4 september wel heel veel stemmen nodig van de krantenle zers. De Vlieger is zijn campagne begon nen. Hij heeft zijn Zeeuwse titel te danken aan de jury van distributeurs, dagblad uitgevers en de Nederlandse Dagblad pers. Per provincie nomineren zij een winnaar in de categorieën junior en se nior. De Vlieger behoort, hoewel jong van geest, tot de seniorgroep. Hij heeft een drukke loopbaan achter de rug, eerst als zeeman en daarna als horeca-ondernemer. Korte nachtjes zijn hem niet vreemd. De Vlieger klaagt niet als zes keer per week 's ochtends vroeg om kwart voor vier de wekker gaat. In rap tempo spoedt hij zich naar het voor- sorteercentrum aan de Calandweg. Naast de PZC wachten hem daar diver se landelijke dagbladen om bij de abon nees te worden bezorgd. Meestal helpt hij vooraf ook even mee met het uitla den van de auto. Hoe sneller hij aan zijn route kan beginnen, hoe beter. Als alles volgens plan verloopt, heeft ie dereen zijn krantje voor zeven uur in de bus. Maar het loopt lang niet altijd vol gens plan. Het begint meestal bij de aan voer. „Zelden dat de wagen echt rond vier uur arriveert", weet De Vlieger. Een kwartiertje wachten, een half uur tje wachten, een uurtje wachten. Hij hoort het gemopper alweer straks. Maar het kan nog veel erger. Zoals enke le maanden geleden in een deel van de wijk Poortambacht, die overigens niet tot De Vliegers route behoorde. Nie mand bleek daar de krant te hebben ont vangen. Waar was de bezorger die daar verantwoordelijk voor was en - nog be langrijker in dit geval - waar waren de kranten? Het antwoord op de laatste vraag werd uiteindelijk ontdekt. Die kersverse PZC's zaten massaal wegge- propt in een papiercontainer in de bin nenstad. Of De Vlieger wilde meehel pen met die kranten eruit te halen en met de nabezorging in die gedupeerde wijk. Dat wilde De Vlieger wel en nu er nog geen vervanger is gevonden voor die in gebreke gebleven bezorger, heeft hij dat deel van Poortambacht er voorlo pig maar bijgenomen. Poes De Vlieger houdt van dit werk, dat hij overigens samen doet met zijn echtgeno te N. de Vlieger-Hage. Vier jaar geleden stemde hij toe om het 'voor even' te doen toen de coördinator van de distri butie zat te springen om bezorgers. „En nu kan ik er niet meer mee ophouden", zegt de beste bezorger van Zeeland. Hij heeft een schat aan verhalen over wat hij op zijn vroege tochten her en der foto Dirk-Jan Gjeltema ziet en hoort, maar doet er het zwijgen toe. „Sommige dingen vertel je niet door", glimlacht hij met de levenswijs heid van een senior-bezorger. Nou voor uit, een aardigheidje dan: „Op één adres haalt altijd een poes de krant uit de brievenbus. Het beest zit elke och tend gereed en zodra ik de krant in de bus doe, trekt hij hem met z'n tanden al uit m'n hand." Naar verhouding is het volgens De Vlie ger overwegend goed weer om de krant te bezorgen, maar er zijn uitzonderin gen. Door storm, regen en mist laat hij zich niet uit het veld slaan. Ook bij glad heid houdt hij stand, maar dat vindt hij wel het vervelendste wat hem kan over komen. „Dan moet je lopen, raak je ach ter op het schema en krijgen de mensen de krant te laat in de bus. Dat is niet fijn." Deze week heeft hij bij de abonnees een stembiljet in de bus gedaan. Dat hoort nou eenmaal bij de campagnevoering. Hij hoopt op respons, want niet alleen voor hem, maar ook voor de krant zou het best leuk zijn als Co de Vlieger 'de beste krantenbezorger van het jaar' wordt. De uitslag wordt woensdag 13 september in Amsterdam bekendge maakt. GOES - Zanger en danser Her- ffian, bekend van het televisie programma Idols, treedt mor- jjlnavond op tijdens de Goese kermis. Het optreden begint om 20.00 uur en vindt plaats bij de aan de Singelstraat. |fcorMauli!5l§E (EEBE - passagiersvaart in ft,land krijgt een impuls van Je Europese Unie. De EU steunt Je aanleg van extra voorzienin gen en de promotie van de Delta- Uren voor bijvoorbeeld ri- ncrcrtiises en rondvaartsche- p. Festiviteiten rond Goes Kinderstad Zeeland wil zichzelf promoten als watersportprovincie. Daar bij hoort het stimuleren van de passagiersvaart. Passagiers van charterschepen verblijven meest al een dagdeel in een stad en ge ven dan naar verhouding veel geld uit in die stad. Uit onderzoek is ook gebleken dat de Deltawateren een interes sant gebied zijn voor rondvaart- schepen. De passagiersvaart is de afgelopen jaren gegroeid, zo wel in Nederland als in Vlaande ren. Vooral de horeca en het mid den- en kleinbedrijf kunnen daarvan profiteren. En nu het toerisme in Zeeland het moeilijk heeft, kan de passagiersvaart een welkome aanvulling zijn, vinden de Kamer van Koophan del Zeeland en de Vereniging voor de Beroepschartervaart. Vaargids Deze organisaties werken sa men bij de pomotie van de passa giersvaart in de Deltawateren. Zij willen zowel toeristen als aanbieders van passagiersvaart bereiken. Daarom wordt een vaargids uitgebracht waarin touroperatorscharterbedrijven en schippers alle technische, nautische en toeristische infor matie over Zeeland en de Delta wateren kunnen vinden. Die ge gevens zijn geordend per aanleg plaats. Daarnaast wordt ge werkt aan een promotiefolder en een website. Om meer rondvaartboten en cruiseschepen naar Zeeland te halen, moeten bovendien de voorzieningen voor die schepen worden verbeterd. Het grootste deel van de subsidie van 140.000 euro gaat naar de ge meente Veere. Die krijgt geld voor de nieuwe passantenstei ger die onlangs bij de Campveer- se Toren is aangelegd. De ge meente Borsele ontvangt steun voor de uitbreiding van de wa- tersportmogelijkheden in de oude landbouwhaven in Hoede- kenskerke. Daar is in april een steiger aangelegd. Schouwen-Duiveland heeft soortgelijke plannen met de vis sershaven van Bruinisse. Daar wordt volgend jaar een steiger gebouwd voor het fietspontje en voor de bruine vloot. Aanlegsteiger De stad Antwerpen krijgt steun van de Europese Unie voor de bouw van een drijvende aanleg steiger in de Schelde bij het Steen in de binnenstad. Hoeveel geld naar de afzonderlijke pro jecten gaat, wilde de Kamer van Koophandel gisteren niet be kendmaken. GOES - Kinderen bezetten aan slaande zaterdag de Goese bin nenstad. Er is de hele dag van al les te doen tijdens de vijfde edi tie van Goes Kinderstad. Burgemeester D. van der Zaag liangtom 10.30 uur de 'ambtske len' om bij Fabian Middelham. Hij neemt zaterdag officieel het kinderburgemeesterschap over |n Jazz de Koene. Suzan van Oijke en Joost Jeremiasse zijn nieuwe wethouders. De festiviteiten van Goes Kin derstad beginnen om 11:00 uur meteen optreden van de meiden groep Djumbo in supermarkt Jumbo aan de Marconistraat. DeVlasmarkt verandert de hele dag in een kunstplein, waar kin deren kunnen kleien, schilde ren, trommelen en speksteen lijden. Op de Kreukelmarkt verzorgt circus Hogerop allerlei circusactiviteiten. Verder is er eèn spellenbus, een draaimolen en volop muziek in de stad. Goes Kinderstad duurt tot 16:00 uur Meer informatie op imv.goeskinderstad.nl. Dijkendag SINT-MAARTEN SDI JK - Bij multifunctioneel centrum Scal- dis Naturalis aan de Kastelijns- lyegbij Sint-Maartensdijk vindt zaterdag een dijkendag plaats. Tussen 10..00 en 17.00 uur kun nen kinderen onder meer nestjes gouwen, een huifkartocht ma ken en paardrijden. Voor vol wassenen is er een excursie naar pe Oosterschelde. Verder zijn ei- optredens van een jachthoorn- korps en demonstraties van on der meer bloemschikken en hon- ((entraining. Nachtmarkt PURGH-HAAMSTEDE - In Burgh-Haamstede wordt zater dag vanaf 19 uur de laatste rfachtmarkt van het seizoen ge- 'jipuden, De markt biedt onder meer streekproducten. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur /REDACTIE bevelanden/thqleim Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax: 0T13-3T5669 E-maïl: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Miekevan der Jagt Rob Paardekam i Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes (Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 F-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Edith Ramakers MIDDELBURG - Ze wisten dat ze een bijzonder doel moesten verzinnen om 2400 euro bij el kaar te krijgen. Met vakken vul len in een winkel red je het niet in korte tijd. „Dus hebben we voor een fietstocht naar Nor- mandië, le Havre gekozen. De tocht van ongeveer 450 kilome ter willen we in maximaal vier dagen afleggen", zegt Andrea Kersten uil Middelburg, één van de deelnemers. De vier 15-jarige fietsers Hanne- lce de Voogd, Daniël Beeke, Weij- nand Kruis en Andrea Kersten (vlnr) worden begeleid door Mar co Kersten (tweede van rechts). Net voor de hevige regenval stapten ze gisterochtend in Vlis singen op de boot naar Breskens voor hun eerste etappe. Het vier tal zit op 't, Calvijn College in Middelburg en mag in oktober een week naar een Oost-Euro pees land voor de stichting Kom over en Help. Maar dan moet er eerst 'afgezien worden'. „Van daar die fietstocht. We vonden dat wel een bijzonder idee", ver klaart Andrea. „Voorwaarde voor het verblijf in Oost-Europa is dat we samen 2400 euro voor de stichting moesten ophalen. Redelijk veel sponsors steunen onze fietsactie." ,,'t Calvijn doet jaarlijks mee aan projecten voor Kom over en Help", merkt Andrea op. „Leer lingen kunnen projecten in die landen bezoeken en meewerken aan de opbouw van een samenle ving." De projecten houden ver band met diaconale hulpverle ning, ontwikkelingswerk en op- bouwwerkzaamheden. foto Lex de Meester "off the road" leeftijd 7-8 jaar met 24" wielen met 3 versnellingen voorvering batterijverlichting en slot voor van €370,- zusterstraat 24, middelburg tel. (0118) 61 2410 www.profile-vandendriest.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27