Zalm wil afscheid met overschot Grondige studie naar falen veerboten PZC PZC Geen kruisje voor deelnemers Vierdaagse Vluchtelingen uit Zuid-Libanon keren terug naar huis en haard The Phone House Plensbuien zorgen voor overlast Volgend jaar 1,2 miljard voor burgers en bedrijven jeb 21 ^ÈfS" Zestig kinderen Sri Lanka gedood Van Campenhout terug bij SSV'65 Excuus voor brievenlawine Geen verrassingen kandidatenlijst CDA Henk Saeijs brengt boek uit Grootste mobile telefoonwinkel van Europa! Prijsgarantie: dus altijd de laagste prijzen!!! Klgkstraat 7, Goes bij Foto Verschoore HEERLEN - Uitkeringsinstan tie UWV heeft excuses aangebo den aan Daniëla Becciu uit Heer len, (lie zaterdag 83 brieven van Een woordvoerster van het UWV zegt dat het niet de bedoe- ïg is geweest om de vrouw, die sinds kort zonder werk zit, on der een stapel post te bedelven. „Door een manco in ons automa tiseringssysteem heeft-mevrouw Becciu 83 bijna identieke brie ven gekregen. De inhoud had be trekking op een foutje dat in een werkbriefje is gemaakt." „Per abuis heeft de computer vervolgens gezocht naar alle con tacten die erin het verleden met de betrokkene zijn geweest. Dat resulteerde in die tientallen brie- i. De fout werd te laat ont dekt." GPD EGMOND AAN ZEE - Een winkelstraat in Egmond aan Zee staat blank. De hevi ge regenval van gisteren heeft tot veel wateroverlast geleid. Met name in het wes ten van Nederland vielen zeer zware buien, met ondergelopen winkels, kelders en tunnels als gevolg. In IJmuiden werd veel schade aangericht door een windhoos met een doorsnede van enkele tientallen meters. De hoos was sterk genoeg om een zeecontainer van drie ton zes meter te verplaatsen. In kustdorpen in Noord-Holland was de brand weer de hele dag bezig met het leegpompen van kelders. Ook in de regio's Rotter dam en Den Haag kwamen tientallen meldingen binnen van wateroverlast. Reisor ganisaties doen goede zaken met Nederlanders die vanwege de regen opeens in het buitenland op vakantie willen. Ook in Zeeland viel veel regen, maar tot grote pro blemen leidde dit niet. foto Martin Mooy/ANP door Maurits Sep VLISSINGEN - Deskundigen moeten nu maar eens grondig uitzoeken waarom de veerboten (Advertentie) het alfabet van Zeeland WGGGNGR dagbladen www.pzcadverteren.nl tussen Vlissingen en Breskens steeds kapot gaan. Zowel de ei genaar (de provincie Zeeland) als de gebruiker (BBA) zijn de problemen beu. De provincie gaat experts raad plegen om te achterhalen wat er mis is met de schepen Prins Wil lem-Alexander en Prinses Maxi ma, kondigt gedeputeerde voor openbaar vervoer M. Ie Roy (Pv dA) aan. „We willen nu echt een diepte-onderzoek naar beide schepen door verschillende des kundigen. Dat moet aantonen of het vertrouwen dat we in de schepen hebben, gerechtvaar digd is." Want vertrouwen heeft de provincie nog steeds in de schepen, benadrukt Le Roy. „Het zijn de paradepaardjes van de provincie. Maar ik ben wel enorm teleurgesteld dat ze regel matig uitvallen." De Prinses Maxima is van begin juli tot vorige week uit de vaart geweest. Twee dagen nadat het schip weer beschikbaar was, be gaf de Willem-Alexander het. NIJMEGEN - Alle ruim 43.000 wandelaars die dit jaar op de eerste dag van de afgelaste Vier daagse in Nijmegen aan de start zijn verschenen, zijn verzekerd van een startbewijs voor 2007. Dat heeft de stichting 4daagse gisteren besloten. Verder krijgen de deelnemers van de vanwege de warmte afge laste Vierdaagse van dit jaar een herinnering uitgereikt, maar geen Vierdaagsekruisje zo als gebruikelijk. GPD Dat schip kampt met een kapot te elektromotor, die de schoefas aandrijft. BBA ging ervan uit dat de veer boot slechtsenkele dagen on bruikbaar zou zijn. Gisteren bleek dat het schip zeker zes tot acht weken niet gebruikt kan worden. Het komt begin okto ber pas weer in de vaart. BBA-woordvoerder Van den Broek begint wel zijn vertrou wen in de schepen te verliezen. „Ze zijn tot op heden niet be trouwbaar gebleken. We inven tariseren nu de plussen en min nen en het zijn vooral minnen. In 2004 waren er diverse proble men. Vorig jaar is het goed ge gaan, maar dit jaar is het weer Leiden in last. En dat juist in de zomermaanden." Imago BBA maakt zich ook zorgen over het eigen imago. Passagiers rekenen vooral de exploitant er op af, vreest Van den Broek. „We kunnen met één schip geen betrouwbare dienstregeling va ren. Dan blijven mensen weg. We kunnen die schade alleen niet in geld uitdrukken en dus is het moeilijk die ergens te verha len." Le Roy toont begrip voor de vrees van BBA. Maar voordat zij wil ingaan op eventuele scha deloosstelling, wil zij beschik ken over de 'röntgenfoto' van de deskundigen. Die moet klaar zijn als de Prins Willem-Alexan der in oktober weer in de vaart komt. „We willen zeker weten dat we dan niet weer problemen krij gen." BBA heeft de Stad Terneu- zen beschikbaar als vervanger van de Willem-Alexander, Dat schip kon gisteren echter niet ge bruikt worden vanwege het slechte weer. door Harald Doornbos BAZURIYE - Een maand gele den reden ze in volgepakte au to's in noordelijke richting. Maar gisteren, nadat een staakt-het-vuren een voorlopig einde maakte aan de oorlog tus sen Hezbollah en Israël, rijden diezelfde auto's in lange collo- nes zuidwaarts. Richting de vre de, richting huis en haard. „Een ongelooflijk gevoel", roept een mevrouw vanuit een auto in de buurt van het zuid Libanese dorpje Kana, terwijl ze wacht in een lange rij van voertuigen die allemaal stil staan omdat er puin op de weg ligt. „Ik had nooit gedacht dat ik zo snel weer naar huis kon gaan. GPD pagina 4 VIM-resolutie zet aan tot burgeroorlog pagina 5 Libanezen trokken gisteren weer massaal terug naar hun wonin- partijen houden zich aan gen. Door het staakt-het-vuren is het weer relatief veilig in het bestand Midden-Oosten land. foto Wael Hamzeh/EPA U8) Vee| wolken en nevel. Vanmiddag af en toe zon en vrijwel droog. Maxima 19 a 20graden en een matige westenwind. 248e jaargang no. 191 dinsdag 15 augustus 2006 los nummer 1,25 Portret van Jr spr een opmerkelijk schelpdier In het noorden van Sri Lanka vonden zeker 61 schoolmeis jes de dood bij een bombardement. In totaal waren er ruim vierhonderd meisjes bij elkaar voor een EHBO-cur- sus. Het bombardement is een gevolg van de voortduren de gevechten tussen het regeringsleger en de Tamil Tigers, die strijden voor een onafhanke lijk noordoosten van het land. Doelman Christol van Campenhout keert terug bij voet balclub SSV'65. De 42-jarige keeper uit Breda had eind vorig seizoen overschrijving aangevraagd naar voetbal club Halsteren, maar kwam door het vertrek bij hoofd klasser SSV'65 van een andere doelman, Illary van der Lee (naar een Griekse profclub), weer «a in de picture. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19 en 20; Buitengebied: 21, 22, 23 en 24. van onze redactie binnenland DEN HAAG - Het bestuur van het CDA heeft gisteravond de kandidatenlijst voor de -Kamer- verkiezingen vastgesteld. Bij de eerste tien zitten geen ver rassingen: premier Jan Peter Balkenende staat op 1, gevolgd door kopstukken uit de huidige fractie en het kabinet. De hoog ste nieuwkomer is Jan Schin- kelshoek (elfde), nu nog direc teur communicatie bij de Rabo bank en columnist van de Pro vinciale Zeeuwse Courant. Fractievoorzitter Maxime Verha gen staat op 2, gevolgd door on derwijsminister Maria van der Hoeven, vice-fractievoorzitter Gerda Verburg en justitieminis ter Piet Hein Donner. Voor Don- ner is het de eerste keer dat hij kandidaat is voor de Tweede Ka mer. Op 6 staat Joop Wijn (minister van Economische Zaken), op 7 staatssecretaris Pieter van Geel (Milieu). Daarna volgen op 8, 9 en 10 de Kamerleden Joop Ats- ma, Mirjam Sterk en Annie Schreijer. De staatssecretaris sen Cees van der Knaap (Defen sie) en Karien van Gennip (Eco nomische Zaken) staan lager op de lijst. Het CDA bestuur was tot laat in de avond in vergadering over de lijst. Ad Koppejan (43) uit Zou- telande is door het CDA-Zee- land naar voren geschoven als kandidaat-Tweede Kamerlid. Hij volgt na de verkiezingen van 22 november vrijwel zeker Siem Buijs uit Wissenkerke op die mikt op een plek in de Eerste Kamer. Koppejan verwacht een plaats bij de eerste dertig. Het CDA staat in de jongste peilin gen op 42 zetels. GPD pagina 15 Ad Koppejan (CDA) kandidaat-opvolger Buijs DEN HAAG - Minister van Financiën Gerrit Zalm zal op Prinsjesdag een over schot op de begroting pre senteren. Daarmee zet de langstzittende minister van Financiën ooit de kroon op zijn politieke carrière. Zalm heeft de afgelopen jaren heel geleidelijk de begrotingen sluitend weten te krijgen. In mei van dit jaar wist hij de regerings partijen al achter een akkoord ie krijgen over lastenverlichting in 2007. In totaal is er volgend jaar 1,2 miljard euro beschik baar voor burgers en bedrijven. Ministers kimnen nu daarom geen geld meer eisen, ondanks het feit dat de extra miljarden weer binnenstromen „Dat heeft Zalm heel handig ge speeld", vindt Ferd Crone, de fi nancieel specialist van oppositie partij PvdA. „Hij heeft geleerd de begroting al in een vroeg sta dium dicht te timmeren, vóór de politieke druk te groot wordt. Dan hoeft hij de meevallers die later opduiken, niet meer uit te geven." Lastenverlichting Door Zalms strenge begrotings beleid lopen burgers en bedrij ven honderden miljoenen aan lastenverlichting mis, die ze in andere jaren wel zouden krij gen. Toeh wordt daar in het ka binet nauwelijks over gemord. Een sluitende begroting is im mers een van de kernpunten van het kabinet-Balkenende. Zeker gelet op de toenemende vergrij- zingskosten is het van belang dat er nu minder geld wordt uit gegeven dan er binnenkomt. Ook met de komende verkiezin gen wil het kabinet laten zien dat ze de boel op orde heeft. Maar voor Zalm spelen ook per soonlijke motieven mee, om te streven naar een overschot op de begroting. Dat zet zijn af scheid als minister extra luister bij. „Daar is hij gevoelig voor", weet een naaste medewerker van de minister. Nog belangrij ker is dat een overschot een re habilitatie inhoudt. Bij de laat ste begroting van het paarse ka binet bezweek Zalm onder de politieke druk om miljarden aan lastenverlichting te besteden zonder dat die fatsoenlijk ge dekt waren. Toen de economie daarna stagneerde, leidde dat tot een enorm begrotingstekort. „Hij heeft de rotzooi daarna zelf opgeruimd", aldus een oud-me dewerker. „Toen heeft hij be zworen die fout niet opnieuw te maken. "GPD pagina 4 Zalm deelt laatste miljarden uit Voor oud-waterstaatman en -hoogleraar Henk Saeijs uit Middelburg geldt: wa ter boven alles. De man die de basis voor modern watermanagement legde, geeft nog steeds adviezen. Saeijs heeft nu zijn ervarin gen gebundeld in het boek Weg van Water. (Advertentie) O Noteert u mij voor oen proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik gooi daarbij óónmallg toestemming voor LH per jaar met automatische incasso 229,201*. mei gratis PZC-paraplu het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1