PZC Gratis toeristenbus is een succes Ruimte maken voor de toerist 60% 4," ZONDAG GEOPEND Bru^nan Zelzatenaren hinderen grensverkeer SMAI||| SAilï Vanaf vandaag gehele damescollectie KORTING gemeente! j Redactie: 0113-315649 I www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7Peuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. zaterdag 12 augustus 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen West-Zeeuws-Vlaamse campinghouders willen initiatief voortzetten Hnnr Raymond de Frel CADZAND-BAD - De gratis bus voor toeristen in West- Zecmvs-Vlaanderen verdient een vervolg. Dat stelt woord voerder P. de Keuninck van stichting De Springer, een sa menwerkingsverband van zeven campings. Of de bus volgend jaar ook weer kosteloos rijdt voor vakantiegangers, is nog on zeker. Deze zomer neemt vervoers maatschappij Connexion de toeristenbus nog voor zijn reke ning, maar volgend jaar neemt Veolia Transport Nederland (moeder van de BBA in Breda) het openbaar-busvervoer in Zeeuws-Vlaanderen over. „Dat kan een nadeel zijn. In septem ber voeren we afrondingsge- sprekken met Connexxion, waarna we de onderhandelin gen met BBA zullen starten. Het is nog afwachten hoe die ge sprekken uitpakken. Maar als het aan ons ligt, gaan we met dit project verder. Hoewel ik pas eind deze maand officiële cijfers kan geven, durf ik wel al te stel len dat we voor een eerste jaar van een succes mogen spreken", zegt De Keuninck. Positief Op zijn camping Welgelegen zijn alle vierhonderd ingekochte toeristenpassen over de toon bank gegaan en ook van colle ga's hoort De Keuninck positie ve verhalen. „En dat terwijl we toch een wisselvallige zomer hebben gehad. De eerste weken was er weinig vraag naar de pas. Logisch, vanwege het war me weer lag iedereen op het strand. Maar de voorbije twee (Advertentie) festiual UIissingen 25 - 26 - 27 AUGUSTUS 2006 weken trokken veel mensen er op uit naar attracties in de omge ving, dus steeg daardoor ook de vraag naar de busvoorziening." De gratis bus is in het leven ge roepen op initiatief van De Springer, om het toerisme in West-Zeeuws-Vlaanderen een impuls te geven. Toeristen kun nen bij een van de deelnemende campings een pas halen, waar mee ze een week lang gratis met de bus kunnen reizen tot aan Knokke en Scheldorado in Ter- neuzen. De kosten van het initiatief, zo'n honderdduizend euro, wor den opgehoest door de camping houders, provincie Zeeland, Ra bobank en wellicht doet de ge meente Sluis ook tienduizend eu ro in het zakje. Geen toezegging Dat laatste bedrag is nodig om het busproject financieel dicht te timmeren. „We hebben nog geen toezegging gehad van de ge meente, behalve dat ze alles op alles zal zetten om ook een steen tje bij te dragen", aldus De Keu ninck. De gratis toeristenbus beperkt zich overigens niet alleen tot West-Zeeuws-Vlaanderen. De Keuninck: „Halverwege de zo mer gaf ook camping De Vogel in Hengstdijk aan mee te willen doen. Aanvankelijk was het de bedoeling om alleen adressen in de gemeente Sluis aan te doen, maar Connexxion heeft voor De Vogel een uitzondering ge maakt. Nu is het zaak dat meer reereatieondernemers zich bij het initiatief aansluiten. Opval lend is overigens dat tot nu toe alleen campings deelnemen, ter wijl hotels er net zo goed van kunnen profiteren." door Wout Bareman ZELZATE - Tientallen bewo ners van Zelzate-West hebben gisteravond het, ...doorgaande grensverkeer tussen de brug over het Kanaal Gent-Terneu- zen in Zelzate en de aansluiting op de Expresweg Antwer- pen-kust gehinderd. Ze protesteerden daarmee tegen de groeiende overlast van het voorbij denderende vrachtver keer, dat op die manier de files bij de kanaaltunnel ontwijkt. Actievoorman D. Duchemin had ook gerekend op steun van een groep inwoners van Sas van - Gent, maar die lieten het op, een enkeling na, afweten. Duche min: „We hebben dinsdag op de weekmarkt in Sas nog pamflet ten uitgedeeld, want onze actie is ook die van de Sassenaren. Zij hebben evenveel hinder van sluipverkeer van vooral vracht wagens, vooral op de Westka de." De bewoners van de Zelzaatse wijken langs de R4 (de belang rijkste ontsluitingsweg in de Gentse Kanaalzone) klagen al vier jaar steen en been over de overlast van de vaak veel te hard rijdende vrachtwagens. Veel omwondenden hebben last van slaapgebrek, en volgens Duchemin beginnen tal van wo ningen ook scheuren te verto nen. „Het wordt tijd dat de poli tiek eens wakker wordt. Burge meester Schenkels verschuilt zich steeds achter het feit dat het om een gewestweg gaat, maar verderop, bij Knesselare, zijn er wel maatregelen geno men. En daar is het ook een ge- Axelaren moeten vijveronderhoud zelf betalen AXEL - De gemeente Terneu- zen neemt het onderhoud van de vijver achter de huizen in de Axelse wijk Zonnemare niet over. Ook verstrekt de gemeente geen subsidie aan de vereniging van eigenaren om een maaiboot in het water te laten takelen. Burgemeester en wethouders hebben dat besloten naar aanlei ding van een verzoek van huis- eigenarenvereniging Het Hoefij zer, die daarbij wordt gesteund door de Stadsraad Axel. De 32 huiseigenaren zijn finan cieel aansprakelijk voor het on derhoud van de vaart achter hun huizen. Maar de gemeente de huisiegenaren in gebleven door alle het water vol te la ten bouwen met huizen. Daar door is het water niet meer van af de weg te bereiken. Dus moet er een grote kraan worden ge huurd om het maaibootje in en uit het water te halen. De gemeente stelt echter dat in het verleden is afgesproken dat de aanwonenden aan het water verantwoordelijk zijn voor het onderhoud. Het onderhoud van de vaart is niet meegenomen in de prijs van de bouwkavels, zo dat de bewoners de grond goed koper konden kopen. De eigenaren zeggen dat ze via de (sterk verhoogde) onroerend zaakbelasting bijdragen aan het onderhoud van alle wateren die de gemeente Terneuzen voor zijn rekening neemt, Daarom vinden ze dat de gemeente ook voor hun vijver moet zorgen, of in ieder geval een bijdrage moet léveren-. B en W denken daar over. Blijven we thuis of pakken we de koffers? De PZC besteedt deze zomer zes weken lang aandacht aan vakantie in Zeeland. Verslaggevers schrijven over Zeeuwen die jarenlang hun vakantie doorbrengen in de eigen provincie. Ook aan bod komen de bijzondere hotelkamer, de knusse bed breakfast en het privéparadijsje in de achtertuin. De caravan verhuren we nooit In Vrouwenpolder kijkt haast geen mens er vreemd van op: je huis verhuren en zelf op de camping gaan zitten. Frank en Tessa De Graer zijn beslist geen uitzondering. Van mei tot en met september maken ze ruimte voor de toerist. Op het plaatsje achter Frank Tessa's tweewielershop zitten Riet Claessens en Joop Pronk uit Nijmegen te lezen. Vorig jaar waren ze de eersten die het huis van de twee vriendelijke Belgen boekten. Deze zomer zijn ze terug. „Het is vooral fijn dat je hier op jezelf zit. Je hebt hier geen andere mensen om je heen die zich met je bemoeien én we vinden het heerlijk zo dicht bij het strand." Boven in de badkamer draait de wasma chine. „Lekker, die voorziening heb je lang niet overal." Ruim een kilometer verderop, op camping Stichting De Veerse Dam, moet Tessa (moeder van Quinten -net zes- en Carsten van vier) het zonder eigen was machine stellen. Maar ze redt het ook prima met de gezamen lijke wasmachine. En als het moet, dan draait ze op vrijdag, de wisseldag, snel thuis even een was. Vader Frank maakt lange dagen in de fietsenwinkel. Na sluitings tijd begint het bezorgen en opha len van de huurfietsen. Zodoen de zit zijn vrouw de hele dag al leen met twee kleine jongens op haar lip. „Da's niet altijd even makkelijk", geeft ze toe terwijl Carsten een keel opzet. „We tele foneren veel." Niet het geldelijk gewin, maai de kinderen zijn er de oorzaak van dat Frank en Tessa hun wo ning boven de zaak hebben ver ruild voor een krappe stacara van. „De kinderen en de zaak, dat ging echt niet samen. Ze lie pen constant in de winkel en ren den de straat op als wij met klanten bezig waren." Frank Tessa en Frank De Graer in hun stacaravan. Wil je optimaal van je va kantie genieten, besteed de verhuur dan uit aan een bu reau. Dat neemt een hoop rompslomp uit handen. Het vakantiebudget slinkt op die manier natuurlijk wel. Wie niet van grote verande ringen houdt, doet er goed aan een zware hoekbank neer te zetten. Een groepje fau teuils nodigt namelijk al snel uit tot een herschikking van het meubilair. Maak het huis gezellig voor kinderen, dan blijft het interi eur langer heel. Boekjes en te kenspulletjes koop je voor een habbekrats op de rommel markt. o Gloeilampen gaan nogal eens stuk. Het is handig om van iedere soort een stuk of twee op voorraad te hebben. Dat verschaft de toerist een hoop gemak. s Hollanders hechten aan hun gewoonten, ook als ze op vakantie zijn. Een kaas schaaf en een theepot mogen daarom in de standaarduitrus ting van de keuken niet ont breken. kreeg ondertussen steeds vaker mensen die hem vroegen of er in het dorp nog iets vrij was. En dus verhuisden ze voor zes maanden hun eigen boeltje naar de camping. De stacaravan is eigenlijk al ja ren hun thuis. „Die verhuur ik nooit", zegt de Belgische reso luut. „Dit is echt mfjn plekje." Haar ouders stonden al twintig jaar op de Vrouwenpolderse camping. In november 2002, net na de geboorte van zoon Carsten, konden ze er zelf ook een caravan kopen. „We hebben er een jaar of tien voor op de wachtlijst gestaan." Toen ze nog in Brugge woonden en werkten, was het elke vrijdag: 'Ha, weer naar de caravan'. „Hier hadden we rust." Nog steeds bekruipt Tessa een vakantiegevoel. „Vakantie, dat is hier. We zijn eens een keer naar Kreta geweest. Dat was op onze huwelijksreis. Hier zit je dicht bij het water. Je loopt het padje uit en achter de bomen ligt het meer. Daar hebben we, toen het zo warm was vier we ken aan een stuk gezeten. Je kunt er krabbetjes zoeken." Frank De Graer merkt op dat thuiskomen op de camping veel fijner is dan thuis. „Daar blijf ik de fietsenmaker. Altijd klopt er wel weer iemand aan de deur. Op de camping ben ik gewoon Frank." Door hun huis te verhu ren hebben ze van de nood een deugd gemaakt. „Het stond toch leeg. Nu wordt het nog onder houden ook. Bij elke wisseling komt er een kuisploeg." Uit tijdgebrek besteedt het echt paar het verhuren uit aan de VW. Zelf kunnen ze op het in ternet volgen wanneer het huis is geboekt, „De VW zorgt voor de wisseling, de sleutels en de opkuis." Het grote voox-deel vinclt fietsenmaker Frank dat ze zelf geen gezeur aan hun hoofd hebben. „Als er iets is, moeten de mensen naar de WV bellen." Niet dat hij zich helemaal afzij dig houdt: de huurders krijgen Drankrijder verliest baan en huis MIDDELBURG - Een 42-jarige drankrijder uit Kloosterzan- de zag gisteren in Middelburg zijn wereld instorten. Het lang durige rijverbod (achttien maanden waarvan drie voorwaar delijk) dat de politierechter hem oplegde, had verstrekkende gevolgen. „Ik heb geen werk meer. Dat betekent dat ik mijn huis moet verkopen." De man werd ook nog tot 36 uur werk straf veroordeeld. „U heeft pure mazzel gehad dat er geen do den zijn gevallen. U bent door het oog van de naald gekro pen", repliceerde de politierechter. De man was 19 februari na cafébezoek in zijn auto gestapt en op een kilometer van zijn woning gestrand. „Ik had de heuvel niet goed gezien." De auto kwam vast te zitten. De verdachte ging te voet hulp halen. Samen met zijn buurman probeerde hij de auto van zijn plaats te krijgen, toen de politie arriveerde. De man bleek vijf keer zoveel alcohol gedronken te hebben als is toe-' gestaan. Hij vertelde dat hij enkele schrikborrels bij de buur man had gedronken, maar de politierechter geloofde dat niet. Hennepplanten zijn te zwaar MIDDELBURG - Een 44-jarige inwoner van Axel had thuis j vier hennepplanten. Daar was op zich niks mis mee, want1 men mag volgens de opiumwet vijf planten hebben. Het ge wicht van de hennepplanten bedroeg in april echter 186 gram en dat is aanzienlijk meer dan de toegestane hoeveel heid van dertig gram. De Axelaar was volgens de Middelburg se politierechter B. Duinhof dan ook strafbaar. De rechter legde veertig uur werkstraf op. (Advertentie) (m.u.v. nieuwe collectie) westweg." De boze bewoners ko zen gisteravond één van de kruispunten langs de gewraakte sluiproute om het verkeer te hin deren. Ze deden dat door met ac tieborden in de hand steeds op nieuw een zebrapad over te ste ken Op de borden stonden leu zen als 'Geen leugens meer, nieuw wegdek' en 'Doorgaand vrachtverkeer de bebouwde kom uit'. Het verkeer werd ook opgehouden door een langzaam rijdende actiekaravaan. foto Wim Kooyman Markt 73 Middelburg (Advertentie) Unieke cursus Aquacultuur van start:! Schrijf je in vóór 24 augustus a.s. p „.JJjP ''V ;":\V -swv---.- a Hogeschool fffZeeland i www.nz.nl i (Advertentie) si iSBpi XV. I— L_ Kom van 10 t/m 19 augustus langs voor ongelofelijke kortingen B0LCHRYSANT ffl IN WILGEN HENGSELHAND Diverse kleuren bolchrysanten, doorsnede mand J4 c Van 6,99 nü foto Lex de Meester van hem een fiets te leen. Als het op de huisraad aan komt, zijn de Belgen niet pietlut tig. De toeristen eten van dezelf de borden als zij en met hetzelf de bestek. Voor Frank en Tessa De Graer maakt het niet uit. „Die spullen zijn allemaal ver vangbaar." Wel haalt Tessa elk voorjaar de foto's van de wand en hangt ze er leuke 'sierkader- tjes' voor terug. Winterkleren, speelgoed en persoonlijke spul len gaan naar zolder. De twee oudste poezen scharre len bij Frank in de winkel. „Die wilden we niet meer versteken." De jongere katten blijven zomer en winter op de camping. Net als het konijn en een haasje dat ze zelf hebben opgekweekt na dat het was komen aanlopen. Het verhuren van de woning be valt hun prima. „We hebben er nog geen dag spijt van gehad." „Of je er rijk van wordt?", lacht Frank. „Nee. Maar het is een leu ke inkomst." Selma Osman Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0.900-7707700 of kijk op www.intratuin.nl (Advertentie) van 1 2.00 tot 18.00 uur 'uitsluitend keukenshowroom. Hulst*, Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 KEUKENS s. BADKAMERS Voor meer informatie bel gratis 0800-0234560 of k k op www.brugman.nl zeeuwse almanak Promotie De man uit het Gooi woont sinds jaren naar zijn zin in de Zak van Zuid-Beveland. Hij geeft tegen familie en vrien den hoog op over de kwaliteit van leven op het platteland. Zijn promotiewerk leidt regel matig tot overkomst van be kenden die het Zeeuwse land van melk en honing met eigen ogen komen aanschouwen. Zo logeren dezer dagen een massa familieleden op een Be- velandse minicamping. Een toepasselijke bijnaam heeft onze immigrant ook al onder zijn Hollandse familie leden: kampeerbroer. dooreen leefbaar Zelzate PVDA solidair Doorgaand vrachtverkeer weg uit ome doorgaand uit onze

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 59