Ik kom terug, geen probleem Fiets obstakel op Goese weekmarkt y 4 111 IIF10 HflRTINFJIDPTrii 71 III m-T nrun. 4 Ml IE 10 KARTIHEARCTEII ZIJN HEI GEVOLG VAN DIABETES AIdhftfrlijlc, pdpier en l(di4-onr Bonduelle mÊlduelle Wni\duelle Marina Veere beraadt ziel De schrammen van oud-wethouder Ganseman papieren karton MAKKEI IJK Tf OPENEN IINE BONEN COTS BRUNS l-ORLOTTl «ERWTJES riTs Pois FRAN9AISE informatiecentrum GEMAKKELIJK TT CPCNEf OUVERTURE. FACILE Rode kidneybonen Haricots rouges A LA MEXICAINE zaterdag 12 augustus 2006 door Frank Balkenende GOES - Moet de gemeente Goes mensen verbieden met de fiets aan de hand langs de kramen van de weekmarkt te lopen? Het CDA Goes denkt van wel, burge meester D. van der Zaag lijkt het geen goed idee. Het CDA is benaderd door een scootmobieler, die aangeeft dat zij en veel andere mindervali- den steeds slechter uit de voeten kunnen op de weekmarkt. Men sen die de fiets aan de hand mee nemen hinderen hen. In een brief aan burgemeester Van der Zaag vraagt het CDA aandacht voor het probleem. „De paden tussen de wagens en de kramen zijn vrij smal, maar wel te berijden door gebruikers van een rolstoel en een scootmo- biel. Toch ondervinden ze veel problemen. Ze kunnen vaak niet doorrijden doordat mensen hun fiets aan de hand meenemen of zelfs neerzetten om beter in de kramen te kunnen kijken of iets te kopen. Het wordt zo voor de ze groep mindervaliden haast onmogelijk om hun weg te ver volgen", schrijft de CDA-frac- tie. Dat is nog niet alles, laten de christendemocraten weten. „Vaak kijken fietsers scootmo- bielers ook nog eens lelijk aan omdat die met hun invaliden voertuig tussen de kramen de* rijden." De CD A-fractie vindt dat dep. meente moet ingrijpen. Ze od- pert een verbod om met fieuè tussen de kramen te lopen. Tc* zichthouders moeten zo'n ve. bod controleren. Burgemeester Van der Zaa denkt dat een dergelijk verbod niet zo eenvoudig is. „Ik hou eet' ter een slag om de arm. want heb intern advies hierover c* vraagd. Zo goed ken ik de ver- keerswetgeving ook weer niet' Doorslaan Van der Zaag vraagt zich wel al of je voor elk probleem een ver- of gebod moet instellen. „Je kunt ook doorslaan in je re gelgeving. Bovendien is df CDA-fractie ook voorstander van minder regels. Daarbij be grijp ik ook de mensen die rr;; hun fiets naar de markt gaat Die willen spullen direct in hu; fietstas doen." Van der Zaag staat een prat. tischere oplossing voor. J denk dat we een beroep moeten doen op het gezond verstand van de bezoekers van de markt. De marktmeester en toe zichthouders kunnen mensa die met hun fiets aan de wande! zijn, vriendelijk vragen om g;; elders neer te zetten. Dat me voorlopig de enige mogelijk heid." VEERE - Marina Veere weigert voorlopig elke reactie op de af wijzing van het laatste plan door het gemeentebestuur van Veere. „We gaan ons eerst eens goed bezinnen", zegt advocaat J. Boogaard. De brief waarin het college van Veere het plan voor appartemen ten, ligplaatsen voor jachten en kampeerplaatsen langs het Ka naal door Walcheren afwijst, is een dag binnen bij de advocaat. Dat is te vroeg om er inhoude lijk op te reageren, vindt Boog aard. „Ik ga de brief eerst goed lezen en bespreken met mijn cliënten." Dat gesprek met de t- milie Vroom uit Vlissingen, ini tiatiefnemers van Marina Veert zal binnenkort plaatsvindt: verwacht hij. De familie Vror was gisteren niet bereikbar voor commentaar. Boogaard vindt een zorgvuldig bestudering op dit moment ra groot belang. „Onder deze brie; ligt een heel dossier." Het een!; plan voor Marina Veere is alee kwart eeuw oud. Tot nu te heeft geen enkel ontwerp op in stemming kunnen rekenen. De laatste plannen zijn door de g meente afgewezen omdat ze grootschalig zijn. OORZAAK-DMBErES Oir. 5765, TT"' 6 0izj of ga naar www.diabetesfonds.nl S? door Willem van Dam WEMELDINGE - Eén ding is zeker: Peter Alexander Ganse man keert terug in de gemeente raadzaal van Kapelle. Is het vandaag niet, dan is het mor gen wel. „Geen enkel pro bleem!" j Vier weken nadat hij door de j Middelburgse politierechter I werd vrijgesproken, blaakt de oud-wethouder weer van zelf vertrouwen. „Als ik tegen mijn partij zeg: 'Ik wil terug in de 1 raad', dan zit ik daar morgen 1 weer. Mijn collega's zijn graag ij bereid om direct plaats voor mij te maken. Wil van Boven (een van de twee fractieleden ;i van Gansemans Gemeentebe- lang) heeft tegen me gezegd: 'Peter, als jij morgen in de raad wil, dan stop ik vandaag al'. Maar ik denk dat het beter is om de boel nog even te laten be- 1 I tijen." De reacties op het vonnis van de politierechter ('Ik heb er nooit aan getwijfeld dat ik vrij gesproken zou worden') waren meer dan hartverwarmend, kijkt Ganseman achterom. „Ik heb nog nooit zó veel sms'jes en telefoontjes gehad, ik heb nog nooit zó veel bloemen gekre gen. Dat was super." Beschadigd Desondanks voelt hij zich nog altijd niet volledig gerehabili teerd. „Nee, absoluut niet. En ik ben bang, dat ik nooit volle dig eerherstel krijg. Als je in een publieke functie zó bescha- 1 digd wordt, is dat bijna onmo- I gelijk." Ganseman heeft, zegt 1 hij, flinke schrammen opgelo- j pen als gevolg van de Oester- baai-affaire. „Ik ben zeker de j eerste drie maanden volledig down geweest - deed niks, durf- I de mezelf bijna nergens te ver- i tonen. Al die tijd ben ik niet op 1 1 het gemeentehuis geweest. En nóg niet. Ik stelde mezelf voort- j durend de vraag: waarom, waarom doen mensen een an- I der zoiets aan. Ik ben zwaar, zeer zwaar beschadigd. Ik ben mijn baan kwijt, de mooiste baan van de wereld. Ik heb niet alleen financiële schade gele den, maar ook in maatschappe lijk en emotioneel opzicht ben ik beschadigd. Ik had nooit ver wacht dat de klap zo groot zou zijn." Oud zeer Nog even kort de feiten: Peter Ganseman, spraakmakend poli ticus in de gemeente Kapelle, wandelt op nieuwjaarsavond samen met zijn levensgezellin door het recreatiebungalow park De Oesterbaai, even bui ten Wemeldinge. Daar treft hij, rond de klok van achten, Ton van Zon, bestuurslid van de Vereniging van Eigenaren in De Oesterbaai. Beide heren le ven al geruime tijd met elkaar in onmin. Kwestie van oud zeer, daterend uit de periode dat Ganseman nog beheerder was op het park. Wat zich tij dens die ontmoeting op oudejaarsavond precies afspeel de, daarover lopen de lezingen uiteen. Ganseman heeft me in het gezicht geslagen, riep Van Zon. Hij snelde naar het politie bureau om aangifte van mishan deling te doen, en maakte een foto van zijn bebloede gelaat die vervolgens in een tv-uitzen- ding van Omroep Zeeland werd getoond. Allemaal quatsch, riep Ganseman, er is hooguit wat ges j or en getrek geweest, maar er is geen klap gevallen. En hij diende op zijn beurt een aanklacht in tegen Van Zon. De politieke consequenties wa ren groot. Begin dit jaar trad Ganseman - toch al niet geheel onomstreden in politiek Kapel le - af als wethouder. Boven dien trok hij zich terug als lijst trekker voor zijn partij Ge meentebelang en liet zich op een nederige laatste plek op de kandidatenlijst plaatsen. De rol van Peter Alexander Ganse man in de plaatselijke politiek leek uitgespeeld. Leek. Want hij vergaarde zo veel voorkeurstemmen (ruim Peter Ganseman: „Ik ben de eerste drie maanden volledig down geweest." foto Willem Mieras 300), dat hij moeiteloos weel een zetel in de gemeenteraad had kunnen claimen. Hij deed dat niet, omdat hij eerst de uit spraak van de politierechter wilde afwachten. Uitspraak Die uitspraak ligt er nu een paar weken: de rechter oordeel de dat niet bewezen kon wor den dat Ganseman zich aan mishandeling schuldig heeft ge maakt: vrijspraak dus. Dossier gesloten? Geen sprake van. Ganseman houdt staande dat hij het slachtoffer is geworden van een complot, opgezet door bestuursleden van de Vereni ging van Eigenaren die nog en kele appels met hem wensten te schillen. Hij wil dat tot op de bodem uitgezocht zien. Zijn ad vocaat, N. Koole, heeft het Openbaar Ministerie in Middel burg gevraagd een onderzoek in te stellen. Aanvankelijk, er kent Koole, vond ook hij die he le complottheorie, wat 'verge zocht'. „Toen Ganseman met dat verhaal aankwam, was mijn eerste reactie ook: 'Nou, nou, overdrijven we niet een beetje?' Maar gaandeweg ben ik tot de conclusie gekomen dat het zeer aannemelijk is, dat het op die manier is gegaan." Ganseman en diens raadsman overwegen tevens een schade claim in te dienen. Of die er echt komt, hangt volgens ad vocaat Koole af van de uit komsten van het onderzoek door het Openbaar Ministerie. Over de hoogte van de eventue le schadeclaim wil Koole zich op dit moment niet uitlaten. „Maar we spreken niet over een paar honderd euro. Mijn cliënt is tenslotte geen wet houder meer en hij is publieke lijk aan de schandpaal gena- geld." Papier en karton zijn zo vanzelfsprekend dat wij er nauwelijks bij stilstaan hoe bijzonder ze zijn. Want waarmee kan je zowel inpakken als uitpakken? Natuurlijk, papier en karton.Geïnteresseerd? Kijk op www.papierenkarton.org.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 56