Olmert akkoord met VN-resolutie VMK? ISH Ganseman wil OM inschakelen piiiiiiiiiigiiiiiiiiiiiii PZC Het is zomer, dus zwemmen zullen we Israël breidt offensief tegen Hezbollah uit wmmsimm w§, tMi. Kabinet roept bonden op zich in te houden Skelter verovert Duitse straten PZC Summum Reizen www.summum.nl I Reizen i Daar moetje naar toe. lezen we zeeuws Regelmatig buien, lokaal met onweer en veel regen. Middagtemperatuur rond 19 graden bij een matige noordwestenwind. Van onze redactie buitenland NEW YORK - De grote lan den in de VN-Veiligheids- raad hebben gisteravond een akkoord bereikt over een ontwerpresolutie die een eind moet maken aan vier weken strijd tussen Is raël en Hezbollah in Liba non, die aan bijna 1200 men sen het leven heeft gekost. Toch zet Israël het offensief tegen Hezbollah voort. De Israëlische premier Ehud Ol mert zou zijn instemming met deresolutie hebben betuigd. Hij roept het Israëlisch kabinet mor gen bijeen om er over te praten. Volgens regeringskringen in Tel Aviv vragen Olmert, Minister van Buitenlandse Zaken Tzipi Livni en defensieminister Amir Peretz het kabinet de voorwaar den uit de resolutie te aanvaar den. Tot dan gaat het militair of fensief tegen Hezbollah door. Ondanks het akkoord gaf de Is raëlische premier Ehud Olmert het leger gisteravond opdracht om te beginnen met de uitbrei ding van het grondoffensief in het zuiden van Libanon. Terugtrekken In de resolutie wordt opgeroe pen tot een 'volledig staken van de vijandelijkheden', gevolgd dooreen 'zo snel mogelijke' gefa seerde terugtrekking van het Is raëlische leger uit Zuid-Liba- non. Het Libanese leger en een versterkte VN-vredesmacht van Van Basten wil niet verder met Van Nistelrooij ZEIST - Bondcoach Marco van Basten heeft Mark van Bommel en Ruud van Nistelrooij niet op geroepen voor de vriendschappe lijke wedstrijd tegen Ierland, volgende week woensdag. Dat duel is de opmaat tot de eerste EK-kwalificatiewedstrijd tegen Luxemburg, op 2 september. De bondscoach wil in principe niet verder met de twee voetbal lers. Het.duo speelde wel tijdens het wereldkampioenschap Eerder, in het jaar voor het WK, gaf Marco van Basten al aan niet meer gebruik te willen ma ken van andere sterspelers als Clarence Seedorf, Edgar Da vids, Boudewijn Zenden en Roy Makaay. ANP/GPD pagina 20 tijd dat de besten in Oranje speelden is voorbij (Advertentie) ZEEUWS VEILINGHUIS GEVRAAGD: MUNTEN PENNINGEN Gouden reaal, Philips II (1556-1598), zonder jaartal. Opbrengst €5.438,- Voor onze volgende muntenveiling is reeds een grote collectie van Tevens kunst antiek gevraagd van goede kwaliteit. Gratis taxatiedag zaterdag 19 augustus. ;elvoor een vrijblijvende afspraak: 0118 -650 680. Herengracht 74,4331 PX, Middelburg info@zeeuwsveilinghuis.nl www.zeeuwsveilinghuis.nl 15.000 man moeten tegelijk het zuiden bezetten. Frankrijk zou de leiding moeten krijgen van de vredesmacht. Hezbollah wordt opgeroepen alle aanval len op Israël te staken, terwijl Is raël hetzelfde moet doen met 'al le offensieve operaties'. Er wordt niet gesproken over een onmiddellijk staakthet-vuren. Hezbollah-strijders moeten zich terugtrekken tot achter de rivier de Litani, op twintig kilometer van de grens met Israël. De VN-macht moet de wapenstil stand controleren, het Libanese leger begeleiden en de humani taire hulp aan de burgerbevol king vergemakkelijken. De VN-eenheden mogen daarbij 'el ke noodzakelijke actie' onderne men, dus ook geweld als dat no dig wordt geacht. Libanon stel de tot nu toe alleen een interna tionale vredesmacht toe te staan als die onder VN-controle zou staan, terwijl Israël dat juist af wijst. Dat land wil een sterke in ternationale troepenmacht ter plaatse, alvorens het bereid is zich terug te trekken. Boven dien staat in de resolutie niets over de ontwapening van Hez bollah, een absolute voorwaar de voor Israël. Binnen een maand moet een nieuwe resolutie worden aan vaard die een permanent staakt-het-vuren regelt. Ook kan dan gepraat worden over de vrijlating van de twee Israëli sche soldaten die op 12 juli door Hezbollah gevangen werden ge nomen, de aanleiding voor de re cente gewelddadigheden. Het bloedvergieten in Libanon ging gisteren onverminderd voort. In totaal vielen er zeker 27 Libanese doden. Een Israëli sche militair kwam om. GPD/RTR pagina 4 kans op rechtszaak tegen Israël en Hezbollah klein Y .SnftK&H -V' v OOSTKAPELLE - Hoewel de zomer pas halverwege is, doet de weersgesteld heid op dit moment eerder denken aan de herfst. Fris, winderig, grijze luchten en vooral veel nattigheid. De stranden liggen er verlaten bij, maar toch zijn er nog mensen die zich niet uit het veld la ten slaan door een eigenwijze depressie en stoïcijns te water gaan, zoals hier bij Oostkapelle. Maar weer of geen weer, de toeristen lijken Zeeland in elk geval weer beter te kunnen vinden dan vorig jaar. In de eerste vier maanden van dit jaar werden 22 procent meer gasten ver welkomd dan in het 'rampjaar' 2005, zo blijkt uit cijfers van het Centraal Bu reau voor de Statistiek. foto Lex de Meester pagina 15 toerisme Zeeland krabbelt op DEN HAAG - Het kabinet heeft gisteren de vakbonden gewaar schuwd niet te hoge looneisen te stellen voor volgend jaar. De FNV en CNV kondigden donder dag aan meer geld te vragen nu de economie weer op stoom is. Volgens premier Balkenende moeten de vakcentrales lessen trekken uit het verleden. „Hoge lonen lijken mooi, maar het bete kent wel dat Nederland banen verliest. Ik doe een opi'oep om tot een rustige loonontwikke ling te komen." Het kabinet prijst de vakbonden dat zij de af gelopen jaren zich 'gediscipli neerd' hebben gedragen. Mede daaraan is het herstel van de economie te danken, zei Bal kenende gisteren na afloop van de ministerraad. FNV en CNV maken hun precieze looneis rond Prinsjesdag bekend. Het CNV zei maximaal 1 procent bo venop de inflatie te willen vra gen. De inflatie bedraagt nu 1,8 procent. Nu het beter gaat met de econo mie wil het kabinet juist dat mensen in de WW, WIA (oude WAO) of bijstand sneller aan het werk kunnen. Wat de gunsti ge cijfers over de Nederlandse economie betekenen voor de be groting die het kabinet de ko mende weken in elkaar zet, wil de Minister van Financien Zalm nog niet zeggen. GPD pagina 7 Europese consument koopt weer door Wiliem van Dam WEMELDINGE - Het Open baar Ministerie moet een nader onderzoek instellen naar de zo geheten Oesterbaai-affaire. Die affaire leidde begin dit jaar tot het aftreden van de Kapelse wet houder P. Ganseman (Gemeente belang). Vliegticket wordt duurder DEN HAAG - Reizigers moeten opnieuw rekening houden met duurdere vliegtickets als gevolg van extra veiligheidsmaatrege len in de luchtvaartbranche. Die worden genomen in verband met de deze week verijdelde ter reuraanslagen op toestellen die van Londen naar de Verenigde Staten zouden vliegen. Vorig jaar ging de veiligheidstoe- slag van KLM al met twee euro omhoog, waarmee het totaal op zeven euro per ticket komt. Ook Martinair denkt dat de vei- ligheidskosten op termijn aan de klant zullen worden doorbe rekend. Over de omvang van de kosten van nieuwe maatregelen kun nen deskundigen nog weinig zeg gen. Maar volgens een woord voerder van de KLM is een ding zeker: „Hier zal de reiziger niet beter van worden." GPD pagina 5 Pakistaanse Britten beraamden aanslagen De. advocaat van de ex-wethou der, N. Koole, heeft het OM in Middelburg gewaagd te onder zoeken in hoeverre meerdere be stuursleden van de Vereniging van Eigenaren in het recreatie bungalowpark De Oesterbaai in Wemeldinge een rol hebben ge speeld in de affaire. Wethouder Ganseman werd ruim een half jaar geleden door een van de bestuursleden (T. van Zon) van mishandeling be schuldigd. De politierechter sprak Ganseman vier weken ge leden vrij. Ganseman meent het slachtof fer te zijn van een complot. Vol gens de oud-wethouder en zijn advocaat was de aangifte van mishandeling uitsluitend ingege ven uit rancune - het zou een be wuste poging zijn geweest om Ganseman te beschadigen. Aan- BERLIJN - Een skelter scheurt door de straten van Berlijn. Deze eenpersoons superskelters hebben een topsnelheid van tachtig kilo meter per uur. De skelters zijn te huur in 36 Duitse steden en mogen legaal op de openbare weg. foto Tobias Schwarz/RTR cbm» rém leiding daartoe zou een langslep end conflict tussen Ganseman en het bestuur zijn. De ex-wet houder was een aantal jaren be heerder op het bungalowpark. In een brief aan het OM dringt advocaat Koole aan op vervol ging van bestuurslid Van Zon, onder meer wegens bedreiging en het indienen van een valse aangifte. Ook wil Koole onder zocht zien of andere bestuursle den van de vereniging zich schuldig hebben gemaakt aan smaad of laster. Ganseman en zijn advocaat over wegen ook het indienen van een schadeclaim. Over de omvang daarvan is nog niets bekend. Nu de voormalige wethouder van Kapelle door de politierech ter is vrijgesproken, is het waar schijnlijk dat hij weer in de ge meenteraad terugkeert, katern zeeland ik kom terug, geen probleem (Advertentie) Zie onze wekelijkse vacature-index zie pagina 6 katern 1 het alfabet van Zeeland Grand café in wording PvdA past AOW-plan aan De PvdA zal haar omstreden AOW-plan aanpassen. De partij kreeg dit voorjaar felle kritiek op haar voornemen om de AOW te fiscaliseren, om de stijgende kosten ervan op te vangen. De oudedagsvoorziening zou dan niet lan ger uit premies worden betaald, maar uit de be lastingen. Hoe de aanpassingen er precies uit- zien, staat nog niet vast. Domper voor atleet Vroemen Atleet Simon Vroemen probeert goed en gevarieerd te eten. Dus staat er drie keer per week vis op het menu. Maar juist door het eten van vis heeft hij een voedselver giftiging opgelopen en kon hij tijdens het EK in Göteborg niet meedoen aan de finale van de 3000 meter steeple. En dat terwijl hij titelkandidaat was. „Het is onzin om te stellen dat ik dom ben geweest om vis te ;f':\ eten. We zijn in Zweden. Een hygiënisch land." f£a. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 1113,15, 16 en 17; Sport: 19 en 20; Reportage: 2122, 23, 25 en 27; Wonen: W1, W2 en W3; Trends W5 en W7; Jong: W6; Reizen: W9 en W11 (Advertentie) Zaterdag 19 augustus Presentatie van onze rondreizen wereldwijd Zie onze advertenties in het Reizenkatern Elke week in de zaterdagkrant (Advertentie) voorletters: nummer; postcode: Bil plaats: telefoon: (posljbankrekemngnummer: tijk op mmpic.nl/abonneien. bel gratis 0800 0231231 ol stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713,4460 WB Goes O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toeslemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste drie maanden geen prooiabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen; - Cl per maand met automatische incasso 20,55}'. - CU |)er kwartaal met automatische incasso 59.75)". per jaar met automotische incasso 229,201'. met gratis PZC-paraplu 8 "71 lóSSi'SSSSA?11 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1