Zeg het als Peter van Straaten ctie het alfabet van Zeeland Lezersredacteur A. J. Snel is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes. Telefonisch: 0113 - 315660. E-mail:Lezersredacteur©pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet: www.pzc.nl. vrijdag 11 augustus 2006 door Dick Bosscher Peter van Straaten is twee weken met vakantie en de lezersredactie maakt daar deze en volgende week ge bruik van door een beroep te doen op de fantasie van de lezers. Niet vergeefs, zo bleek, want het aantal reacties beliep moeiteloos zo'n zestig per dag. De tekeningen van Peter van Straaten, die de PZC dagelijks op de pagina Bin nenland plaatst, zijn niet of nauwelijks gebonden aan de actualiteit. Toch heeft de tekenaar telkens een deadline nodig om zijn cartoons te maken. De tekenin gen zijn dus telkens 'nieuw' en Van Straaten legt geen voorraadje aan om de vakantieperiodes door te komen. Vanaf maandag 21 augustus levert hij weer 'verse' tekeningen. Deze week prijkte op pagina 3 van maandag tot en met gisteren een oude tekening, deze keer zonder tekst. Aan de lezers om een spitsvondig citaat te bedenken dat er goed bij zou passen. En dat deden de lezers massaal, mogen we stellen. Bij de tekeningen van Peter van Straaten kun je je moeiteloos voorstel len wat er aan dat ene beeld voorafging en wat er ongetwijfeld nog zal volgen. De meeste inzenders volgden dat spoor en kwamen met verrassende citaten, die veelal toch dezelfde sfeer ademen als die Van Straaten tot leven wekt. Uit de vele inzendingen die de lezersre dactie ontving, zijn de aardigste ge plukt en per dag is één winnaar aange wezen die met een cadeaubon wordt be loond. Om een idee te geven van de in zendingen, staat op deze pagina onder elke tekening een kleine selectie. De cadeaubonnen gaan naar: J. de Rui ter uit Vlissingen, Ruud Kraamer uit Aagtekerke, Joost van der Geld uit Ter- neuzen en Ron van Uum uit Middel burg. Tot slot de tekst die Van Straaten zelf onder de desbetreffende tekeningen plaatste. Bij de tekening van de ober: 'Meneer, dat zou ik niet nemen als ik u was, Daar heeft u nooit genoeg aan.' Bij de twee vrouwen aan tafel: 'Ach lieve kind... wat moet ik nou nog met een man?' Bij de man met de bejaarde vrouw: 'Nee moeder, ik ben Pieter. Tho mas was hier vorige week.' En tot slot bij de vrouw en de half ontklede man: 'Ja, maar wat vindt uw man hiervan?' Wie beroering wil, moet over roken beginnen. Europees commissi, ris Spidla van werkgelegenheid en sociale zaken moet dat gewelf hebben toen hij onlangs zei dat werkgevers in personeelsadvertet ties mogen zetten dat rokers niet hoeven te reageren. Onmiddellijl stak een bries op. Gaat het hier om discriminatie? Mag een werkj». ver zich bemoeien met het privégedrag van zijn werknemers? OpF-. rum van de PZC werd, voordat de wind tijdelijk ging liggen omd- het allemaal nogal genuanceerd ligt, de kwestie aan de ordegest{'; Roos komt met een laconieke reactie: „Werken is juist goed voorre- kers. Op de werkplek mag niet meer gerookt worden. Dat scheel een hoop sigaretten per dag. Als een roker ineens werkloos thuis moet zitten, wat denk je dat hij gaat doen, depressief en al omdat hij geen baan kan vinden? Misschien gaat het meneer Spidla hele maal niet om de volksgezondheid. Misschien is hij zelf net gestopt met roken, en je weet hoe chagrijnig je daar van kan worden." Anti-roker Michael is fel: „Ik vind het prima, ik heb mij altijd al geërgerd aan rokers, die denken nooit aan de niet-rokers. Rokenir niet meer van deze tijd en waarom moeten de niet-rokers hun ge zondheid de vernieling in zien gaan omdat ze gedwongen worde rook in te ademen, wat kankerverwekkend en dus levensbedreiga- is? Roken is van het stenen tijdperk en daar zitten we al lang niet meer in." Michael vindt Ardengo Persijn tegenover zich: „Regelrechte discri minatie, die ook indruist tegen de regels van persoonlijke keuze®, heid van mensen. Het schept precedenten voor andere vormen va discriminatie. Dit is mijn mening als niet-roker. Werkgevers megg en moeten zelfs wel regelingen opleggen aan de rokers, waardoor niet-rokers beschermd worden en de voortgang van het werk era?, onder te lijden heeft." 'Hoezo over tijd?' (Ruud Kraamer uit Aagteker ke) 'Dan zeg je toch gewoon dat jij wél naar Talpa wil kijken?' (Geert van Breugel uit Burgh-Haam- stede) 'Volgens mij heeft Wim een ander' (Anneke van Jaarsveld uit Vlissingen) 'Je zou het misschien niet zeggen, maar ik was vroeger wel miss Zeeland!' (Maud Minneboo uit Oostkapelle) 'Nee, we doen niks als ik zestig word' (Ineke Vonk uit Terneuzen) 'En toen zei hij dat ik vieze nagels had' (Frans Meijaard uit Breskens) 'Tja Suus, je hebt gelijk. Ik had beter man kun nen blijven' (Ilona Leeman uit Terneuzen) 'U komt solliciteren? Rookt u?' (Jeanette Pleijte uit Vlissingen) 'Een kleurtje is prima, maar hij mag niet ouder dan vijfentwintig zijn' (Ron van Uum uit Middel burg) 'Hoezo, niet meer onbeperkt?' (J. de Ruiter uit Vlis singen) 'Met mayonaise?' (P. Rijkhoek uit Vlissingen) 'De mosselen zijn vandaag per stuk, mevrouw' (J. Geelen uit Aagtekerke) 'Het zijn toch wel Zeeuwse mosselen?' (Loes Slab- bekoora uit Goes) 'Hebben we niet' (Maarten van de Steeg) 'Zo, mevrouwtje, een keer met uw eigen man uit eten?' (A. van der Wind) 'Nee, ober, deze meneer is niet mijn vader!' (R. Ie Cocq uit Middelburg) 'Heb u ook een broodje kaas?' (Ron van Dijk uit Middelburg) 'Hij zoekt nog even naar de Bourgogne-light, hè lie verd?' (Peter de Boevere uit Goes) 'Toeristenmenu op bladzijde 3, mevrouw' (Melissa Prang) 'Nou, de huiswijn kan ik niet aanbevelen...' (Joke en Ronald Vonk) 'Dus alleen een voorgerecht?' (Louise de Troye) 'Wij maken in de zorg wel uit wat goed is voor u, mevrouw!' (Joost van der Geld, Terneuzen) 'Als u mij uw pincode overhandigt zei ik voor u de geldautomaat bedienen' (Sylvia Francke uit Vlissingen) 'Nee moeder, morgen niet. Ik werk nog!' (Josep- hus Freijser uit Breskens) 'Kent u mij nog? Ik ben dat jongetje van heitje voor een karweitje' (M. Anthonisse, Kruiningen) 'Ik... heb je bril betaald, moeder' (G. Schram de Jong-Meyst uit Sluis) 'Nee ma, dat was Henk, ik was er wel op uw vori ge verjaardag!(Matty Buijs uit Middelburg) 'Heeft u misschien mijn vrouw gezien? Ik ben haar kwijt' (Bas van Hese uit Ritthem) 'Ik ben je zoon!' (Cees van Eenennaam uit Vlissin gen) 'Heb jij die hoelahoep nog?' (C. Laport uit Vlissin gen) 'Ik kom om de hand van uw dochter vragen, me vrouw' (Ina Braber uit Zierikzee) 'Maar mevrouw, wie gaat die ramen dan lappen?' (Ron van Uum uit Middelburg) 'Toe nou, ik ben je vrouw niet' (Ad Buijk uit Brou wershaven) 'Doe maar uit die kleren, ze moeten toch in de was' (Rein Leentfaar uit Breskens) 'Niet bang zijn, het is zo gebeurd' (L.W. Bretveld uit Wemeldinge) 'Had ik geen dubbele afspraak?' (C. Laport uit Vlissingen) 'Stop, mijn moeder komt er aan!' (Addy Kleijn uit Middelburg) 'Wacht even!' (Elly Geleijnse uit Ouwerkerk) 'En ik al die jaren maar denken dat jij homo was...' (Jan Vermazen uit Middelburg) 'Wat moet ik nou tegen m'n baas zeggen?' (Lyan- ne Keijzers uit Wolphaartsdijk) 'Weet je zeker dat je het gas hebt uitgedraaid?' (Fred Sierevogel uit Vlissingen) 'Snel, nu, ze zijn naar de Kindervakantieweek' (Viona de Vilder uit Wemeldinge) Walm Karei heeft zwaar de pest in: Eén collega verpest al jaren heel ces lokaal met de stinkende walm van zijn sigaretten. Voor iedereen stinkende kleding extra laten reinigen, 's avonds thuis verplicht douchen en omkleden om van de stank verlost te raken. En nu ga: hij om het uur zijn toeback zuigen aan de voordeur, waardoor hij! uur per dag minder werkt dan wij. Kan dat allemaal zo maar Fred, ervaringsdeskundige, heeft vooral bezwaar tegen de inbreui die gemaakt zou worden op het privéleven. „Terecht dat zeniet» gen roken, maar om een roker geen baan te geven slaat nergens op Dat is hetzelfde als iemand die thuis drinkt! Op het werk maggK alcohol gedronken worden. Moet deze man of vrouw dan ook gene gerd worden? Ik ben overigens astmatisch en ben blij dat er niet meer bij ons gerookt mag worden. Het leven is er voor mij veel ma kelijker door geworden. Een andere ervaringsdeskundige, naar eigen zeggen een roker: ,,Hc is te voorbarig om een roker bij voorbaat te weigeren. De werkge ver kan aangeven dat roken niet op prijs wordt gesteld en daterit het bedrijf niet gerookt wordt. Roken kan dan in eigen tijd, inde pauzes, maar ook niet in de omgeving van het bedrijf. Dat geeft geen positief signaal af van een bedrijf. Dan ligt de keus bij desot citant. Ik ben van mening dat een werkgever voor nieuwe werkne mers geen rookgelegeriheid hoeft te creëren als er niet wordt ge rookt in het bedrijf." Citaat: Afgunst neemt nooit vakantie. Francis Bacon Relikwie uit de tijd van vluchten. Vliedberg. Tegenwoordig kunnen we vechten. Tot zekere hoogte. PZC I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 48