Delta Sport loopt subsidie mis Eji PZC Vechtersbazen geweerd uit centrum Terneuzen Politie jaagt op gewelddadige overvaller Havendagen in Zierikzee in teken muziek en mosselen Bouw turnhal in Zierikzee laat op zich wachten Kinderdag in RTM-museum Rottweilers in Baarland doorAndreaBolje ZIERIKZEE - De Zierikzeese at letiekvereniging Delta Sport moet op zoek naar nieuwe geld schieters voor de bouw van een turnhal naast de Pontes-seholen- gcmecnschap. Reden daarvoor is een subsidieaanvraag van een half miljoen euro die vereniging op het laatste moment moest in trekken. De aanvraag, die bij het ministe rie van Onderwijs, Cultuur- en Wetenschappen zou worden in gediend, voldeed niet aan de subsidievoorwaarden. „De Pon tes is geen brede school en dat was wel een voorwaarde om sub sidie te kunnen verkrijgen", al- dus wethouder A. Verseput (sport). De gemeente zet zich volgens Verseput in om via andere we- OUDDORP - Met een ge- i schminkt gezicht een ritje ma- I ken in een stoomtram. Het kan J op de RTM-Kinderdagen woens dag 16 en donderdag 17 augus tus bij het RTM-museum in Oud dorp. Daarnaast kunnen de kinderen T-shirts beschilderen of meerij den met een miniatuurtram. Tramclown Vico zorgt ervoor |j dat de passagiers veilig en vro- I lijkin- en uitstappen. De stoom- I trams rijden elke anderhalf uur II van 11.30 uur tot 16.00, aange- vuld met extra motortrams. Autokraak KAMPERLAND - Een bedrijfs auto die geparkeerd stond op een afgesloten bedrijfsterrein aan Het Rip in Kamperland is tussen woensdagavond zes uur en gisterochtend half tien open gebroken. Uit de auto zijn elektrische ge reedschappen met een totale waarde van enkele duizenden euro's weggenomen. Bijna 50 bonnen bij controles MIDDELBURG - Bij gordelcon- trolcs op verschillende locaties in Middelburg en Vlissingen zijn gisteren 49 automobilisten bekeurd. Daarvan kregen 46 bestuurders een boete voor het niet dragen van de veiligheidsgordel. Twee automobilisten ontvingen een bekeuring omdat ze niet-handsfree telefoneerden on der het autorijden. Verder was er een boete voor een chauffeur die in een auto met een te glad de band reed. In totaal werden 918 automobilisten gecontro leerd. De controles vonden plaats in de Veerseweg en de Looierssingel in Middelburg en de Oude Veerhavenweg in Vlis singen. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie SCHOUVUEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl gen aan geld te komen. „Wij heb ben geen draagkracht om finan cieel bij te dragen, maar omdat het een fantastisch project is proberen we op deze manier te helpen." Voorzitter K. Verkerke van Del ta Sport vindt het vervelend dat uitvoering van het project weer wordt uitgesteld. „De bouw van de turnhal zou rond de zeven ton gaan kosten. Met de ver- door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Terneuzen heeft de eerste binnenstadverbo den opgelegd aan vier jongeren die zich schuldig maakten aan geweldpleging in het centrum. De vier mogen zich zes weekein den niet vertonen in de Terneu- zense binnenstad. Het viertal, in de leeftijd van dertien tot achttien jaar, was in de nacht van zaterdag 22 op zon dag 23 juli betrokken bij een gro te vechtpartij in de Korte Kerk straat, waarbij twee gewonden vielen. De vier hoofdschuldigen worden nu aangepakt door de politie. De politie handelt in op dracht van de burgemeester, die overigens advies krijgt van de politie. Er waren vijf hoofdda ders, maar één verbleef illegaal in het land en is inmiddels uitge zet. De politie en de gemeente Ter- neuzen zijn het nachtelijk ge weld in de Nieuwstraat en omge ving beu. De politie gaat daar om harder optreden, onder meer met verblijfsontzeggingen. „We willen een signaal afgeven dat het ons ernst is, dat we iets aan die geweldsdelicten willen koop van ons huidige gebouw plus de subsidie zouden we de fi nanciën rond hebben gehad." De vereniging heeft drie jaar ge leden al het plan opgevat een nieuwe turnhal te bouwen, om dat het zaaltje in de Mu- lockstraat te klein wordt. Met ruim 250 leden wordt de situa tie volgens Verkerke steeds nij pender. Een eerdere poging om aan te doen", zegt burgemeester J. Lo- rdnk. „De Nieuwstraat moet weer een goede uitgaansstraat worden. Als straks de bioscoop gereed is, willen we zeker geen geweld meer in de binnenstad." Bij het uitvaardigen van de cen trumverboden is Lonink niet over één nacht ijs gegaan. In principe moeten herrieschop pers eerst een waarschuwing krijgen en een volgende keer krijgen ze dan een verblijfsont- zeg'ging voor een bepaald ge bied. „Tenzij het, zoals in dit geval, om een misdrijf gaat. Dan mo gen we meteen een verblijfsont- zegging opleggen", zegt Lonink. „En dat hebben we ook gedaan. Vooral ook omdat we erg schrok ken van de jeugdige leeftijd van de betrokken jongeren. Onvoor stelbaar eigenlijk. Hier moet je meteen tegen optreden," Opgepakt De vier jongens mogen zich zes weken lang op vrijdag, zaterdag en zondag tussen zeven uur 's avonds en acht uur de volgen de ochtend niet meer laten zien in het centrum. Doen ze dat toch, dan worden ze opgepakt en opgesloten. sluiten bij sportcentrum Onder dak is afgeketst, maar de Pontes scholengroep heeft ruim een jaar geleden wel zijn medewer king toegezegd. De turnzaal, waarvan de schetsen al op tafel liggen, wordt aan één van de vier huidige gymzalen vastge- bouwd. Een ideale samenwer king, volgens Verkerke. „Pontes kan door gebruik van de hal een opstap vormen voor verschillen- Volgens Lonink heeft de politie naar aanleiding van de surveil lances in het weekend een goed beeld van de belangrijkste op roerkraaiers. „Het zijn toch vaak dezelfden die bij opstoot jes betrokken zijn. We willen ze laten merken dat het ons ernst is. Als je al op jeugdige leeftijd begint met geweldpleging, waar eindigt dat dan op latere leef tijd?" Geweldsvrij Het opleggen van verblijfsont zeggingen moet er uiteindelijk voor zorgen dat de binnenstad geweldsvrij wordt. Voor de con trole op het naleven van de cen trumverboden roept de burge meester ook de hulp in van de horeca. „Ik wil een convenant afsluiten, met daarin afspraken dat de po litie een seintje krijgt als men sen met een verblijfsontzegging toch worden gesignaleerd. Als het gaat om een geweldsvrij uit gaansleven vind ik dat de hore ca ook zelf z'n verantwoordelijk heid moet nemen." Daarbij ho ren onder meer gewijzigde ope ningstijden. Lonink komt hier over binnenkort met een voor stel naar de raad. de sportopleidingen. Wij kun nen omgekeerd de leerlingen ge bruiken voor maatschappelijke stages." Ook Verseput betreurt het dat het project vertraging heeft op gelopen, maar hij is niet bang voor verder uitstel. „We zijn be zig om via andere wegen het geld bij elkaar te krijgen. Er zijn meer deuren waar we kun nen aankloppen", meent Verse put. Wanneer de financiële hulp uit meerdere hoeken moet ko men kan een eventueel tekort ontstaan. Volgens de wethouder wordt er dan nog gekeken naai de bereidwilligheid van lokale geldschieters. Ook Verkerke blijft hoopvol gestemd. „Als het geld eenmaal binnen is, is de hal binnen een half jaar gebouwd. Ik blijf hopen op volgend jaar augustus." door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Muziek, mosse len, boegsprietlopen en een vaar tocht over de Oosterschelde. Het is een greep uit de ingrediënten van de editie 2006 van de Zierik zeese Havendagen. Donderdag 24 augustus is de eerste. Het evenement wordt donder dagmiddag ingeluid met de aan de Engelse Kade opgestelde Cu linaire Boulevard. Het recept is beproefd en bekend: een hapje en een drankje voor een vaste prijs. Om 19.00 uur mogen leer lingen van de afdeling consump tieve technieken van de Pontes Pieter Zeeman hun kennis op het gebied van mosselen koken presenteren. Gestreden wordt om de gouden mossel. The Kings of Cool zorgen later die avond voor muziek. Vrijdag 25 augustus is de Nieu we Haven onderdeel van het par cours van de wielerronde van Zierikzee. Na afloop van dit sportevenement treedt om streeks 20.30 uur shantykoor Neptunus op in de feesttent aan 't Luitje. Het optreden van het koor wordt gevolgd door - op meerdere podia - optredens van Albertina, Back Slash, Nonsen- ce en b-flat. De Culinaire Boule vard is vanaf borreltijd ge opend. De tweede havendag wordt rond 22.00 uur afgesloten met het binnenvaren van feeste lijk veiiichte kotters in combina tie met een lampionoptocht over de Westhavendijk. Mosselprinses Zaterdag 26 augustus is de Culi naire Boulevard reeds vanaf 12.00 uur open, evenals de bra derie aan de Nieuwe Haven. De Stads- en Commerciewerf van de Stichting Museumhaven Zee land zet zijn deuren eveneens open. Om 13.15 uur verzorgt de mosselprinses de officiële ope ning van de laatste havendag, waarna het publiek kan insche pen op een van de zeven mossel- kotters voor een vaartocht over de Oosterschelde, tijdens welke Neptunus wordt opgehaald. Fanfare De achterblijvers worden ver maakt door een Belgische fanfa re. Onder molen De Haas op het Bolwerk wordt een streekpro- ductenmarkt gehouden. Dans-' groep Dance-on verzorgt een de-- monstratie en voor de kinderen is er een kinderkermis en de KNVB-voetbaltruck. Om 17.00; uur kan het publiek zich op "de boegspriet wagen. Aansluitend verzorgen de Koninklijke Mari ne en de reddingsbrigade Zierik- zee-Duiveland een reddingsde monstratie. Vanaf 21.00 uur is er muziek van Vanity Partyservi ce, Back Slash, Freak and Friends, Cat Fish en een dance- classicshow. De havendagen worden rond 23.00 uur afgeslo ten met vuurwerk. BAARLAND - De Rottweiler werkgroep Zeeland houdt mor gen en overmorgen, samen met de Nederlandse Rottweiler Club, liet Benelux weekend. Het evenement vindt plaats op het trainingsveld aan de Hellenburg- straat. Het africhtingsgedeelte vindt- plaats op zaterdag en het show-; gedeelte op zondag. Er zijn hon-;- den uit het binnen- en buiten-', land aanwezig. De aanvang op: zaterdag is om 8.30 uur, op zon dag om 10.00 uur. agenda STREEKACTIVITEITEN RENESSE - Camping de Wijde Bliek, 19.30 uur: Optreden internationale volksdansgroepen; (Advertentie) door Frank Balkenende COLIJNSPLAAT - De politie korpsen in Zeeland, Utrecht en Kennemerland zoeken met spoed de 46-jarige zwerver Jan Spruijt uit Dordrecht, die ervan wordt verdacht afgelo pen maandag drie berovingen te hebben gepleegd, waarvan twee met geweld. De slachtoffers waren een Co- lijnsplaatse vrouw en twee be jaarde pastors uit Haarlem en Kockengen. De Haarlemse pastor moest in het zieken huis worden opgenomen. De politie, die gisteren via de media naam en signalement verspreidde, vreest voor nieu we berovingen waarbij de ver dachte ernstig geweld niet zal schuwen. De man is blank, on geveer 1.90 lang en heeft een fors en corpulent postuur. Hij heeft een 'vierkant' gezicht, blauwgroene ogen, donker blond haar en draagt moge lijk een snor. Hij heeft drie ta toeages. Eén op zijn rechter- onderarm van een roos met daarbij de tekst: 'moeder', op zijn rechterbovenarm een hart met de tekst 'vader' en op zijn linkerbovenarm ta toeages van een dobbelsteen en een roos met de woorden: 'love' en 'lucky'. De politie vermoedt dat Spruijt met het openbaar ver voer reist. Hij verplaatst zich snel. De berovingen vonden binnen 24 uur in drie provin cies plaats. „We willen voor komen dat de man nog meer slachtoffers maakt", zegt E. Hartjes, persofficier van justi tie in Haarlem. „Daarom is besloten de identiteit van de verdachte vrij te geven. Bo vendien is de kans groter dat we hem dan snel kunnen pak ken." Het komt steeds vaker voor dat politie en justitie de identiteit van gezochte ver dachten in de openbaarheid brengen. Eerder gebeurde dat met de tbs'er Willem S. en een 25-jarige verdachte van verkrachtingen. Mensen kun nen bellen naar 0800-6070 of naar Meld Misdaad Anoniem: 0800-7000. vrijdag 11 augustus 2006 i 13 door Melita Lanting RENESSE - Ze hebben Jezus gevonden en willen dat graag delen met anderen. Drieënzestig religieuze jongeren zijn neergestreken in de westhoek om in het uitgaansleven van Renesse gesprekken aan te gaan over God. De jongeren ko men van God's Embassy uit Utrecht en de Beréa-gemeenschap in Amsterdam. Het pleintje bij de watermeter is het cen trale punt. Daar staan de partytenten van de reli-jonger en. Een tent is inge richt als heilig centrum met een kruis om de zonde te belijden en de troon van God. In een andere tent kun je een profe tisch schilderij laten maken. „We gaan dan eerst samen bidden en daar krijg ik een beeld bij en dat schilder ik dan. Zal ik een schilderij voor jou maken?" De groep is nadrukkelijk aanwezig. Al lemaal gekleed in een blauwe polo met achterop een rood kruis en de tekst 'Je zus'. Ze maken muziek, staan te dansen en bidden openlijk op straat, met elkaar en met passanten. Wat opvalt is de on derlinge saamhorigheid en vriend schap. „Dat vind ik ook zo mooi aan de ze gemeenschap. We zijn nu drie dagen bij elkaar en we zijn één familie." Het oogt dan wel vrolijk en ontspannen, het is de jongeren wel degelijk bittere ernst. Ze hebben stuk voor stuk een mis sie. „Ik sta hier niet voor mezelf maar voor God." Stijf „Het doet een beetje Amerikaans aan", constateert een van de toeschouwers als hij naar de dansgroep staat te kijken. „Heel anders dan bij ons in de gerefor meerde kerk waar alles zo stijf is." Vakantievierende Lieke springt enthou siast tussen de biddende jongeren door. „Ik ben jarig!roept ze tegen iedereen die het maar horen wil. Ze heeft net een kort gesprekje gehad met twee meiden en wil maar al te graag even poseren voor de foto. „Ik geloof wel dat er wat is maar ik ga niet naar de kerk. Wel bij zonder hoor, eerst een gesprek over God en dan feesten." De groep reli-jongeren is een bonte verzameling van kersverse bekeerlingen, ex-verslaafden en jonge ren die al hun hele leven geloven. „Ik ben drie maanden geleden bekeerd" vertelt een. „Mijn eerste keer dat ik in de kerk kwam was tijdens een doop- dienst van een goede vriendin. Ik dacht bij mezelf: waar ben ik nu beland? Dit is helemaal niets voor mij. Maar het voelde zo goed dat ik na een tijdje toch weer ben gegaan." Hij staat er bij met glanzende ogen en gaat met iedereen die dat maar wil een gesprek aan. Het begint met een oppervlakkig babbeltje maar al snel volgt de hamvraag: ben. jij zelf gelovig? De muziek schalt over het plein en de dansgroep begint weer aan een optreden. Het publiek stroomt toe om net zo snel weer weg te lopen als de boodschap over Jezus door de luidspre kers klinkt. Toch blijven er voldoende foto Marijke Folkertsma mensen over om een praatje aan te kno pen. Een Duits echtpaar zit op een bankje op een afstandje toe te kijken. Allebei een sigaret tussen de vingers en een beetje stiekem wijzen in de richting van de dansende groep. „Wat dit is Geen idee. Zijn het religieuze jongeren? Juist ja." Het sigaretje is op, ze gaan maar weer verder. Blik Bij de snackbar - veilig verborgen ach ter een muurtje - zitten twee jongens op een bankje. „Niets aan. Het was vorig jaar heel gezellig hier op het plein maar nu zijn zij hier. Het lijkt wel of ze een heel blik hebben opengetrokken." Zo dra het broodje kroket klaar is maken ze zich snel uit de voeten: ze hebben geen interesse in een goed gesprek over God. Gemiddeld gaan de jongeren 180 gesprekken per avond aan. Hoeveel uit eindelijk de stap naar de kerk maken is niet bekend. „Dat weten we niet. De mensen die echt interesse hebben en een bijbel willen hebben, bezoeken we over een week of twee nog eens." Parkeerverbod deel Engelse Kade ZIERIKZEE - Parkeren is voortaan taboe op een deel van de Engelse Kade in Zierikzee. Hetzelfde geldt voor de: noordzijde van de Dorpsstraat in Ellemeet. De gemeente reageert hiermee op klachten van omwonenden. De Engelse Kade in Zierikzee is te smal voor tweezijdig parkeren, maar tot nu toe was het niet verboden. In de praktijk leidt het volgens de gemeente echter tot verkeers- onveilige situaties. Aan de Engelse Kade zit een aantal be drijven. Door aan de havenzijde van de kade een parkeerverbod in te stellen, wordt bereikt dat vrachtwagens er gemakke lijker kunnen maoeuvreren. In de Dorpsstraat in Ellemeet levert tweezijdig parkeren- ook problemen op. De doorgang is volgens de gemeente soms dermate smal dat hulpdiensten er niet door kunnen. De trottoirs worden met enige regelmaat gebruikt als 'par- keerstrook' en dat heeft tot gevolg dat voetgangers en rol stoelgebruikers uit moeten wijken naar de rijbaan. Dus stelt de gemeente een parkeerverbod in voor de noordzij de van de straat. Bekeuring voor illegaal vissen RILLAND - De politie heeft gisterochtend rond half. twaalf een zestigjarige man uit Wijnegem (B) aan de Wes-: telijke Spuikanaalweg in Rilland bekeurd. De man was' bij de sluis naar de Westerschelde aan het vissen met een-, kruisnet. Vissen met een kruisnet is daar niet toegestaan. De man kreeg een bekeuring van 160 euro. Oplichting bij pinnen geld MIDDELBURG - De politie Zeeland besteedt vanavond,- via opsporingsberichtgeving, aandacht aan oplichting bij" het pinnen van geld. De berichten worden uitgezonden in de programma's Ak-" tienieuws en Hart van Nederland op SBS6, respectieve-: lijk om 19.00 en 22.50 uur. De politie toont foto's van de- daders van een voorval in Westkapelle. De afgelopen maanden zijn enkele van dergelijke misdrijven in Zee-; land gepleegd. Verkeershinder bij Tholen THOLEN - De Oesterdam (N659), de weg tussen Bergen: op Zoom en Kruiningen (N289) en de weg tussen Tholen en Stavenisse (N286) zijn in de week van maandag 14 tot; zaterdag 19 augustus van 20.00 uur 's avonds tot 6.00 uur; 's ochtends afgesloten. De provincie voorziet de wegen in die week van een nieu we wegmarkering. Op cle N659 vinden de nachtelijke werkzaamheden plaats van 14 augustus tot 17 augustus! en op de N289 en de N286 op 17 en 18 augustus. Het ver keer wprdt omgeleid. Portemonnee Middelburgse gerold MIDDELBURG - Een 66-jarige vrouw uit Middelburg is- gistermiddag rond kwart over een aan het Damplein in. haar woonplaats door een zakkenroller bestolen van haar', portemonnee. De portemonnee, met daarin waardepapië-: ren en enkele tientallen euro's, is uit haar boodschappen tas weggenomen. Van den Dongen PARKETVLOEREN Wegens vakantie zijn wij t/m 12 augustus gesloten Amundsenweg 15, GOES Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35