m Bouw woontoren pas In 2007 Buurman komt de bami brengen Terugblikken met nieuwe kalender Volvo-dealer Goes baalt van intrekken kentekenbevoegheid Verkoop appartementen Goese wolkenkrabberbegint in oktober 18 Fluiten Redactie: 0113-315649 tVWW'PtC'li E-lTUil:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes rivertentie-exploitatie: Noo d en Midden-Zeeland: 0113-315520; veeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. vrijdag 11 augustus 2006 editie Bevelanden-Tholen Hnnr Frank Balkenende GOES - De bouw van de zeven- lig meter hoge woontoren in het Goese Stationspark begint pas inde eerste helft van 2007. Be- doding was medio dit jaar de to ren op te trekken, maar de voor bereiding vroeg meer tijd dan nas voorzien. Wel begint bin nenkort de verkoop van de zes tigappartementen. De Scheldewachters, zoals de woontoren is gedoopt, is een ge zamenlijk project van Bouw fonds MAB Ontwikkeling (dat aanvankelijke initiatiefnemer iproverko heeft overgenomen) en de Walcherse Bouw Unie, waar bij de laatste ook optreedt als aannemer. Vorig jaar al werd de bouw een half jaar opgescho- nu komt daar minimaal een half tot bijna een heel jaar bij. •ns J- Littooij van Bouw- is het project dermate [complex dat meer tijd is geno- Imen om het ontwerp (van de Rot- 'terdamse architect C. Zwiers) te vervolmaken en de bouw goed :ebereiden. „Welstand, vei- d en constructie zijn zaken <waar nogal wat tijd in is gesto ken. We willen iets goeds ma ken, wat de toets der kritiek kan doorstaan. Daarom hebben we het begin van de bouw moeten doorschuiven." woontoren bestaat uit twee en die zijn gekoppeld door 'een transparant trappenhuis an nex liftschacht. Het heeft vol gens Littooij de nodige hoofd- :ns gekost om ervoor te zor- !gen dat die constructie sterk ge noeg is. pe gevels van beide torendelen worden met antraciete en rode 'stenen gemetseld, wat straks tij Politie jaagt op gewelddadige overvaller door Frank Balkenende dens de bouw nog een kunststuk je wordt voor de metselaars. Die zullen tot op grote hoogte hun werk moeten doen. De toren telt zestig appartemen ten. De eerste vijf lagen zijn be doeld voor parkeren en bergin gen. Op de begane grond is te vens ruimte voor een commer ciële ruimte, zoals een kiosk of een lunchroom. De appartementen variëren van zeventig tot 280 vierkante me ter. Ook in uitvoering is er ver schil. Zo krijgt een penthouse in de nok een luxer interieur. Uiter aard lopen de prijzen sterk uit- een. Het kleinste appartement kost zo'n twee ton, terwijl de topappartementen beginnen bij 7,5 ton. Littooij wijst erop dat het om voorlopige cijfers gaat. „De prijsdifferentiatie staat nog niet geheel vast. We zijn daar nu druk mee bezig. Kwantum Begin oktober begint de ver koop. Er moet een behoorlijk kwantum worden verkocht voor dat wordt besloten te bouwen. Littooij schat dat de verkoop- tijd drie tot zes maanden be draagt, maar het blijft gissen. Hij is wel optimistisch: „Tiental len belangstellenden hebben zich bij ons gemeld. De econo mie trekt aan, waardoor mensen weer durven investeren. Boven dien is dit natuurlijk een uniek project voor de regio. Vanuit de toren kun je zowel de Ooster- schelde als de Westerschelde zien." Als het storm loopt, begint de bouw begin volgend jaar, maar Littooij houdt voorlopig een slag om de arm. „Laten we uit gaan van de eerste helft van 2007." WOLPHAARTSDIJK - Een blik terug in de tijd: de aankomst van de veerboot Middelburg-Wolphaartsdijk-Zierikzee op een winter dag in 1918. De Kloetingse tekenaar Danker-Jan Oreel koos de veer- steiger in Wolphaartsdijk als een van de twaalf scènes voor een ka lender voor volgend jaar. De overige platen tonen Goese stadsge COLIJNSPLAAT - De politie korpsen in Zeeland, Utrecht en Kcnneinerland zoeken met spoed de 46-jarige zwerver Jan Spruijt uit Dordrecht, die ervan wordt verdacht maandag 7 au gustus drie berovingen te heb ben gepleegd, waarvan twee met geweld. slachtoffers waren een wouw uit Colijnsplaat en twee bejaarde pastors uit Haarlem en mgen, De Haarlemse pas tor moest in het ziekenhuis wor den opgenomen. politie, die gisteren via de media naam en signalement ver- 1de, vreest voor nieuwe be rovingen waarbij de verdachte imstig geweld niet zal schuwen. )eman is blank, ongeveer 1.90 ang en heeft een fors en corpu- ent postuur. Hij heeft een 'vier- lant' gezicht, blauwgroene donkerblond haar en draagt mogelijk een snor. Hij heeft drie tatoeages. Eén op zijn techteronderarm van een roos op met daarbij de tekst: 'moe- Ier'. Op zijn rechterbovenarm Iraagt hij een hart met de tekst vader'. Dobbelsteen )p zijn linkerbovenarm draagt dj tatoeages van een dobbel steen en een roos met cle woor- ien: 'love' en 'lucky' Ie politie vermoedt dat Jan Spruijt met het openbaar ver voer door het land reist. Hij ver- 'laatst zich snel. De berovingen vonden binnen 24 uur in drie irovincies plaats. „We willen 'oorkomen dat de man nog oeer slachoffers maakt", zegt ^•Hartjes, persofficier van justi ce in Haarlem. „Daarom is he loten de identiteit van de ver lachte vrij te geven om het pu- ïliek te waarschuwen. Boven- üen is de kans groter dat we iem snel kunnen pakken." Het tornt steeds vaker voor dat poli- Ie en justitie de identiteit van jezochte verdachten in de open- laarheid brengen. Eerder ge beurde dat met de tbs'er Willem j;en een 25-jarige Nederlander le vari verkrachtingen wordt verdacht. Wie iets kan vertellen over de verblijfplaats van de verdachte wordt verzocht contact op te ne- Ü7 met Opsporingstiplijn: 0800-6070. Desgewenst kan het ook via Meld Misdaad Anoniem: 0800-70 00. Blijven we thuis of pakken we de koffers? De PZC besteedt deze zomer zes weken lang aandacht aan vakantie in Zeeland. Verslaggevers schrijven over Zeeuwen die jarenlang hun vakantie doorbrengen in de eigen provincie. Ook aan bod komen de bijzondere hotelkamer, de knusse bed breakfast en het privéparadijsje in de achtertuin. Caravan op zeven minuten fietsen Haar blonde staartjes sprin gen vrolijk op als ze de ca ravan in klautert. „Mam, mag ik op het kleed gaan verkopen? Tim en Nathalie doen ook mee", fleemt Bo (5) met haar allerlief ste glimlach, terwijl ze haar geldtasje al tevoorschijn haalt. Het tafereeltje illustreert de mo tivatie voor het echtpaar Antoi nette en Anton Schults uit Burgh-Haamstede om op zeven minuten fietsen van hun woning op camping Ginsterveld met va kantie te gaan. „We wonen in de Platboslaan, een wijkje waar buiten ons maar één gezin met kleine kinde ren woont. En die gaan vier we ken met vakantie naar Frank rijk. Voor Bo is daar 's zomers dus geen enkel leeftijdsgenootje om mee te spelen", legt Antoi nette uit. Zelf werkt ze parttime bij de Thuiszorg, haar man is vracht wagenchauffeur bij Zeelandia in Zierikzee. „Wij kunnen alle twee niet meer dan drie aaneen gesloten weken vakantie nemen. Als we die tegelijk zouden opne men, blijven er drie weken over waarin we opvang voor Bo moe ten regelen. In Haamstede hoor je pas vier weken van te voren of er plaats is bij de buiten schoolse opvang. Dat is te kort om alsnog iets te organiseren. Toen Bo vorig jaar leerplichtig werd, hebben Anton in ik beslo ten na elkaar drie weken vrij te nemen en een camping te zoe ken. Dan zouden we toch een va kantiegevoel hebben." Dat de keus uiteindelijk zo dicht bij huis zou vallen, had An toinette vooraf ook niet ver wacht. Zij bekeken eerst nog plekjes in Ouddorp en Kortge- ne, maar plots was er een prima stacaravan op Gisterveld te koop. Binnen een week was al les besloten. „Ik was hier tij dens een rondje fietsen met Bo bij toeval weieens bij het kinder programma geweest. Daar be leefden we veel plezier aan. Dat Bo Schults toont op de camping haar handelsgeest. Mama Antoinette kijkt toe. foto Marijke Folkertsma Zet bewust de knop om als je dicht bij huis op vakantie gaat. Je voelt je niet echt op vakantie als je voortdurend naar huis gaat om bijvoor beeld de tuin te verzorgen. Vertel de buren uit de Rand stad dat je het gras simpel weg niet besproeit, omdat je zuinig wilt zijn met water. De boeren kunnen dat immers be ter gebruiken voor de berege ning van de aardappelen. Besef dat je ondanks een forse prijs voor een stand plaats op de camping als ei gen bewoner toch in het voor deel bent. Je hoeft dan geen toeristenbelasting meer te be talen. Zorg dat er in de eigen woning altijd een basisvoor raadje aan levensmiddelen voorhanden is. Handig voor als je thuis even de was komt doen. Maak ook twee lijstjes voor de boodschappen voordat je naar de supermarkt gaat: één voor thuis en één voor de cam ping. maakt ze nu dus elke dag mee. Verder hebben we een groot zwembad, bij wijze van spreken in de achtertuin", schetst Antoi nette hoe fijn het hier de hele zo mer is. „Vrienden en bekenden lachten ons wel uit dat we zo dichtbij bleven, maar het is echt heer lijk. We hebben nu het gevoel de hele zomer vakantie te hebben. Vorig jaar zijn we elf weken ach tereen gebleven en deze zomer zitten we voorlopig ook nog hier, ook al moet Bo maandag weer gewoon naar school." Wellicht zal het meiske het knut- seluurtje van het animatieteam 's ochtends missen, maar 's avonds om half zeven kan ze gewoon meedoen met het repete ren en knutselen voor het weke lijkse musicaloptreden op don derdag. Antoinette en Anton hebben di verse fijne vliegvakanties naar zonnige oorden achter de rug. Ook togen ze een keer met een camper door Amerika. Missen ze die verre horizonten niet? „Weet je wel hoe mooi de hori zon hier is? De zonsondergang vanuit de tuin bij de caravan is prachtig." Douchen Antoinette wil niet beweren dat ze altijd op deze manier vakan tie blijft vieren. De structuur binnen een gezin wisselt immers met de leeftijd van de kinderen, maar voorlopig bevalt Ginster veld uitstekend. Ook met min der goed weer trouwens. „De eerste drie weken vorig jaar heeft het veel geregend, maar Anton puzzelt graag, kijkt televisie of leest wat. Een voor deel voor hem is dat hij thuis kan gaan douchen. Dat doet hij niet zo graag ergens anders, ook niet als we ver weg op vakantie waren, maar dan kan het niet an ders", vertelt Antoinette. De doucheruimte in de caravan gebruikt ze als kledingkast, want zij en Bo maken graag gebruik van de douchegelegen 'Bart Camping' staat te relaxed op de tennisbaan zichten en kijkjes in de dorpen; alles met ongeveer een eeuw af stand. Boekhandel 't Paard van Troje geeft de kalender voor 2007 uit in een oplage van duizend exemplaren. Hij is voor 9,95 euro te koop bij de Goese boekhandels, het gemeentearchief, de VVV en het Historisch Museum de Bevelanden. foto Willem Mieras Schoolzone voor veiliger Tholen TRIOLEN - De gemeente Tholen is gisteren begonnen met de aanleg van een schoolzone op de Molenvlietsedijk en de Zoekweg. De schoolzone bestaat uit grote oranje stip pen en de tekst 'schoolzone'. De markering moet automobilisten erop wijzen dat ze zich in de buurt van enkele scholen bevinden. In de omge ving van de zone staan enkele basisscholen en een vesti ging van het Calvijn college. Volgend jaar vestigt ook het Markiezaat college zich in de buurt. De maatregel is onderdeel van het project Veiliger naar School, waar de gemeente Tholen anderhalf jaar ge leden mee begon. Eerder werd al een dertig-kilometerzone ingevoerd bij de Zoekweg. De aanleg van de schoolzone wordt waarschijn lijk vandaag afgerond. Lagere snelheid Sinoutskerkseweg 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - De gemeente Goes trekt de dertigkilometerzone in de Sinoutskerkseweg in 's-Heer Hendrikskinderen door tot aan de Ploegweg. Dat gebeurt op verzoek van de Vereniging Dorpsbelangen. Veel inwoners voelen zich op de smalle, bochtige weg on veilig. Ongevallen zijn er de laatste jaren echter niet ge beurd, blijkt uit de statistieken. Naast verlaging van de snelheidslimiet plaatst de gemeen te twee lichtmasten. Een vrijliggend fietspad, waar Dorps belangen om had gevraagd, vindt de gemeente niet nood zakelijk. Verkeershinder bij Tholen THOLEN - De Oesterdam (N659), de weg tussen Bergen op Zoom en Kruiningen (N289) en de weg tussen Tholen en Stavenisse (N286) zijn in de week van maandag 14 tot zaterdag 19 augustus van 20.00 uur 's avonds tot 6.00 uur 's ochtends afgesloten. De provincie voorziet de wegen in die week van een nieuwe wegmarkering. Op de N659 vin den de nachtelijke werkzaamheden plaats van 14 augus tus tot 17 augustus en op de N289 en de N286 op 17 en 18 augustus. Het verkeer wordt omgeleid. Vermiste man weer terecht VEERE - De Belgische man die sinds dinsdagmiddag ver mist was, is weer terecht. Hij is woensdagavond terugge vonden in Goes. Daar zat hij op een bankje. Hij heeft ver klaard dat hij de nacht heeft doorgebracht in een bushok je. De 74-jarige man raakte kwijt tijdens een fietstochtje door het stadje Veere. Hij was samen met zijn vrouw op vakantie in Middelburg. De man was de weg kwijt ge raakt en wist zich zijn vakantieadres niet te herinneren. heid vlak bij de caravan. Antoinette houdt op de camping meer tijd voor zichzelf over nu haar dochtertje diverse speelka meraadjes heeft. „Ik heb deze zomer al twee boeken kunnen uitlezen." Ze heeft ook het gemak van het natransport van het transferium in Renesse ontdekt. „De bus stopt vlak voor de camping en we kunnen er gratis mee naar het strand en terug." Ze gaat alleen een paar keer naar huis om de was te doen en de post te halen, de krant is via de service van vakantiebonnen gewoon op de camping verkrijg baar. Nee, de familie Schults mist niks op 'Ginsterveld'. Zelfs de vriendelijke geste van hun In donesische buurman uit de Plat boslaan niet. „Hij kan zo lekker bami maken en dan krijgen we altijd een portie. Deze week kwam hij dat persoonlijk hier op de camping brengen." Ali Pankow door Adri Klinkenberg DEN HAAG - Volvo-dealer De Groene Goes B.V. baalt van de Dienst Wegverkeer (RDW) die om een ogenschijnlijk akkefietje de zogenaamde bevoegdheid Te naamstelling van het autobe drijf voor zes weken heeft inge trokken. De maatregel van de RDW raakt het autobedrijf in het hart. Want het mag gedurende zes weken niet zelf kentekens van verkochte auto's op naam van de koper laten zetten, maar moet daarvoor speciaal naar het postkantoor. Dat is niet alleen amateuristisch, maar geeft ook een hoop gedoe. De Groene Goes voerde gisteren bij de Raad van State in Den Haag een spoedprocedure omdat het be drijf snel af wil van de lastige sanctie. Geen akkefietje Vertegenwoordiger R. Bal van de RDW zei gisteren in Den Haag dat bepaald geen sprake is van een akkefietje. De Groene heeft twee keer verzuimd een machtigingsformulier te laten ondertekenen waardoor de iden titeit van de klant formeel niet werd vastgesteld. Daardoor had den in het kentekenregister dat door de RDW wordt bijgehou den fouten kunnen sluipen. De Groene houdt het erop dat slechts niet is voldaan aan een formaliteit. De identiteit van de betrokken klant, het ging om twee bedrij ven, was namelijk gecontroleerd aan de hand van het rijbewijs en de inschrijving bij de Kamer van Koophandel. Er had vol gens het autobedrijf niets fout kunnen gaan. Bij een steekproef stuitte de RDW op de twee omis sies. RDW-woordvoerder Bal zei dat dergelijke fouten vaker door autobedrijven worden ge maakt. Eerder in de fout Ook De Groene Goes is op dit punt eerder al in de fout gegaan en kreeg toen een waarschu wing van de RDW. Het Goese autobedrijf hoopt dat de Raad van State niet alleen de opgelegde sanctie van tafel veegt maar ook iets gaat zeggen over de postkantoren. „Die ver dienen net als wij geld aan het op naam zetten van kentekens", zei raadsman R. Visser van De Groene Goes. Als er door een me dewerker van een postkantoor een fout wordt gemaakt heeft de RDW echter geen mogelijkheid om sancties op te leggen. Visser spreekt van concurrentieverval sing. Vroeger had het postkantoor het monopolie. Sinds enige jaren kunnen autobedrijven op aan vraag van de RDW toestemming krijgen zelf kentekens op naam te zetten. Uitspraak van de Raad van Sta te volgt. zeeuwse almanak Het is een opgewekt type, die vrouw uit Goes. Als ze het naar haar zin heeft, en dat is nogal eens het geval, mag ze graag van haar vrolijkheid blijk geven met het fluiten van een liedje. Tenminste dat denkt ze, want haar omgeving weet inmid dels dat de tonen die over haar lippen komen op alles lij ken, behalve op een liedje. In die Goese woning is dan ook vaak genoeg een dringend 'Niet fluiten' te horen als ze weer eens losbarst. Onlangs pakte ze haar fiets om de kinderen van de logees uit de speeltuin op te halen. En weer liep ze in gezelschap van de twee kinderen vrolijk te fluiten. Plotseling sloeg een hond aan, waarop het jonge tje opmerkte: „Zie je wel, zelfs die hond houdt er niet van dat je fluit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25