Nog een jaar stilte in concertzaal PZC PZC Rescue Vlissingen groter dan ooit Drive-in bioscoop op vers gemaaid veld Motorcrossclub wil niet naar Bath Z00 Crime ,n Middelburgse muziekpodium pas open in najaar 2007 Parkeren in Vlissingen Investigation donderdag 10 augustus 2006 VLISSINGEN - Onlangs toeval lig een Tipsy Nipper zien over vliegen? De Tiger Moth boven het Badstrand gespot? Goed mo gelijk. De piloten wilden éven Vlissingen van dichtbij bekij ken, voordat ze volgende week koers zetten voor het Res- cue-evenement. Groter, nee, zelfs grootser dan ooit, „Rescue Vlissingen is dit jaar een beetje uit de hand gelo pen," zegt organisator Albert Dijkstra haast verontschuldi gend. Meer overtuiging dan het programmablaadje is eigenlijk niet nodig. Dat staat ramvol. Ne gentig organisaties doen mee, tachtig hulpverlenende voertui gen staan klaar en vijf reddings helikopters uit Nederland en België vliegen over. En niet slechts één, zoals op de Rescue van twee jaar geleden. Toen stonden vijftigduizend mensen naar het strandfestijn te kijken. Woensdag 16 augustus bestaat er weer een risico van een verrekte nek, vanaf het mo ment dat de vliegende deelne mers om elf uur achter de Zee vaartschool landen. Boulevards zijn in bezit van stuntende politiebikers, kust wachtvaartuig Frans Naerebout bestiert het zeewater en voordat de PC-7 van de Koninklijke Luchtmacht naar Engeland vliegt voor een grote internatio nale vliegshow, doet hij nog even de Scheldestad aan. Een echte luchtmarathon wordt het vanaf 14.00 uur. Een crash tender (brandblusvoertuig), een patrouillevliegtuig, de helikop- terbeloodsing en een aerobati- sche demonstratievlucht: er kan geen Cessnaatje meer bij in het Vlissingse luchtruim. Voor het eerst landt een zweefvliegtuig op het strand. Bovendien krijgt het evenement bezoek van de Ti ger Moth, een dubbeldekker uit 1934, het oudste nog vliegende toestel dat Nederland kent. Helikopters bevliegen de rode boeienlijn, gevleugelde toestel len houden zich aan de groene boeienlijn achter de vaargeul. Ie dereen blijft de hele dag opera tioneel; in geval van nood moe ten de deelnemers Vlissingen verlaten. Echt „Jammer, maar dat is ook Res cue," zegt Dijkstra. „Dat maakt het zo echt. Het enige wat we wellicht missen, zijn de F16's. Die moesten ook naar de vliegshow in Engeland. Maar in 2008 zijn ze er zeker bij." Dat is voor het eerst dat Dijkstra het volgende evenement weer durft te benoemen. Vier maanden geleden was er pa niek. Toen overwoog de gemeen te Vlissingen op niet-commer- ciële evenementen als de Rescue precario te heffen. Voor elke vierkante meter zou de organisa tie belasting moeten betalen. „Ruim vierduizend euro zou ons dat gaan kosten. Plus de subsi die van vierduizend euro die we dreigden mis te lopep. Gelukkig lijkt precario van de baan te zijn. We hebben zelfs nog subsi die gekregen ook." HoorNadia Berkelder MIDDELBURG - De Concert en Gehoorzaal blijft nog zeker tot volgende zomer dicht. De verbouwing is uitgesteld vanwe ge een bezwaarprocedure. Dat blijkt uit de zomernota van het Middelburgse college van B en W. De concertzaal had eigen lijk in september van dit jaar klaar moeten zijn. Het Zeeuws Orkest, vaste gebruiker van de zaal, had begin november een openingsconcert gepland. Dat werd al eerder uitgesteld omdat duidelijk was dat de datum niet gehaald zou worden. De verbouwing had eigenlijk in januari moeten beginnen. Dat lukte niet omdat de Rijksdienst voor de Monumentenzorg tijd nodig had om het plan te beoor delen. Ook moest met omwonen den worden overlegd. Vervol gens duurde het een tijdje voor de gemeente met de aannemer overeenstemming bereikte over deaanneemsom. Bij de gemeente was gisteren vanwege vakantie niemand aan wezig die een toelichting kon ge ven op de ontwikkelingen rond om de Concert- en Gehoorzaal. Volgens een woordvoerder van de gemeente moet volgende week duidelijk worden hoe het gemeentebestuur reageert op de bezwaren van omwonenden. De verbouwing duurt naar verwach ting negen maanden. Dat bete- Voor de achtste keer solexrace in Biggekerke BIGGEKERKE - Op zaterdag 19 augustus scheuren de solexen weer door Biggekerke. Dan wordt voor de achtste keer gereden om de Walcherencup. Er worden zeven manches en een finale gereden. Er zijn serieuze races, waarbij het echt om de tijd gaat en lu dieke races, waarbij het draait om de uitdossing van de deelne mers. Vrouwen racen apart. Halverwe ge de wedstrijd is er een demon stratie van oldtimers. De races beginnen om 16.00 uur. Om 18,45 uur rijden alle solexrij ders de finale. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl kent dat de zaal in het gunstig ste geval pas in het nieuwe cultu rele seizoen open kan. De Concert- en Gehoorzaal moet worden opgeknapt omdat het pand niet meer voldeed. Er ontsnapte te veel geluid naar buiten en het gebouw was niet brandveilig. Het aantal nooduit gangen wordt uitgebreid, zodat de brandweer meer bezoekers kan toelaten. Verder komen er nieuwe foyers en een nieuwe kassa. De ingang van de zaal wordt verplaatst van de Singel straat naar de Verwerijstaat. In de voormalige beheerderswo ning die bij de concertzaal hoort, komt een opnamestudio voor klassieke muziek. De initia tiefnemers zijn druk bezig om de financiering daarvoor rond te krijgen, vertelt muziekregis- seur J van der Heijden. „Wij denken dat de studio haalbaar en levensvatbaar is." Omdat de initiatiefnemers rekening had den gehouden met een opening dit najaar, wijken ze voor de op namen die al gepland stonden nu uit naar andere locaties, on der meer in Amsterdam. Als de Concert- en Gehoorzaal over een jaar weer opengaat, is hij twee jaar gesloten geweest. Drukte bij een volle parkeergarage aan het Scheldeplein in Vlissingen. door Selma Osman VLISSINGEN - Woensdagmiddag twee uur. Automobilisten zoeken en draaien. Op een dag dat de zon maar niet wil doorkomen, is het vinden van een par keerplek in Vlissingen een ondraaglijke klus. Hup, de parkeerplaats naast CineCity maar weer af. De auto's staan er al bui ten de vakken, driedubbeldik op de stoep. Bestuurders die net aan komen rijden, sluiten met een verveeld gezicht aan in de rij. Een rondje langs de par keerterreinen levert overal hetzelfde beeld op: Vol. De parkeerproblemen hebben de aan dacht van de politiek. De PvdA vindt dat het huidige beleid niet gunstig is voor de bewoners van de binnenstad. Die worden zomer en winter geplaagd door auto's van mensen die in het cen trum werken. De Lokale Partij Vlissin gen maakt zich zorgen om de toerist. Wat vinden zij er eigenlijk zelf van? De buurtbewoner B. Stalp woont al 38 jaar op de hoek Kasteelstraat/Lammensstraat, de buurt waar onlangs door de PvdA een enquête is gehouden: „Plet Vlissingse parkeerbeleid? In één woord: waardeloos. De gemeente veroor zaakt problemen, maar lost die niet op. Ze halen overal parkeerplaatsen weg. Daar worden wij mee opgezadeld. Bij mij voor de deur staan op dit moment vijf auto's van mensen die in de binnen stad werken. Ze rijden 's ochtends rond jes om te wachten op een plaatsje. Soms eten ze hier nog een boterham, zie je ze een krantje lezen of zitten ze make-up op te doen. Als je er wat van zegt, word je uitgemaakt voor asociaal. Ik vind het asociaal dat ik aan de andere kant van de stad moet parkeren. Het zit de mensen hier in de buurt heel hoog. Ik heb laatst tegen de burgemees ter gezegd: vandaag of morgen klapt het hier. Een buurtbewoner is bedreigd toen hij er iets van zei dat iemand voor zijn deur parkeerde. De problemen zijn twee jaar geleden be gonnen nadat de parkeerplaatsen op de Nieuwendijk verdwenen en in de Glacis- straat betaald parkeren werd inge voerd. Straks komen er met de nieuwe parkeergarage onder De Fonteyne plaat sen bij. Maar die moeten betaald wor den. En dat willen de mensen die in de stad werken niet." De werknemer in de binnenstad A. Smallegange, verkoopster bij Gall Gall: „Daar gaat mijn plekje, dacht ik toen ik in de krant las over het mogelijk invoe ren van vergunningparkeren in de zij straatjes van de Kasteelstraat. Het wordt dan bijna onmogelijk om met de auto naar mijn werk te komen. Ik zou niet weten waar ik mijn auto verder kan neerzetten als het overal betaald parkeren wordt. En als het tarief bijna een euro per uur is, waar sta ik dan nog voor te werken? Met mijn fietsje van Middelburg naar Vlissingen, doe ik 's zomers regelmatig. In de winter heb ik daar geen zin in. Parkeren op het ter rein bij de cinema vind ik te ver weg. Dan moet ik een halfuur eerder van huis. Ik kan me best voorstellen dat de buurt er moeite mee heeft dat ik daar parkeer: Ik hou inderdaad de hele dag dat plekje bezet. Maar als ik 's ochtends aankom, is er plek genoeg. Een parkeer- vergunning voor het Aldi-terrein zou een goed alternatief zijn. Mijn baas heeft die wel. Ik kreeg hem niet omdat er al te veel van die vergunningen zijn uitgegeven. Ik vind dat de gemeente moet zorgen voor een oplossing. Wij moeten toch ook de gelegenheid hebben om onze auto ergens neer te zetten?" De toerist De familie Veldhoven uit Lagendijk, op foto Lex de Meester vakantie in Oostkapelle: „Naar het par keren moet je ons op dit moment niet vragen. We zijn om twee uur gaan zoe ken, het is nu half vier. Parkeerplaatsen genoeg, de route is heel goed te volgen, maar alles staat vol. Gisteren hadden we zo een parkeerplaats." De familie Evertsen uit Roosendaal, ver blijft in Oostkapelle: „Moeilijk om in Vlissingen een plekje te vinden? Nee hoor. Wij komen hier vaker en wisten dat het achter de boulevard gratis parkeren is. We hebben maar eventjes moeten wachten tot er hier ie mand wegging. Maar vorige week met de nachtmarkt was het hopeloos. De parkeerwachters liepen te schrijven. On begrijpelijk: rijen auto's en ze plakten gewoon overal een parkeerbon op. Ze zouden de toerist beter tegemoet kun nen komen." De familie Plaak uit Uithoorn, op vakan tie in Burgh-Haamstede: „Misschien zou Vlissingen als ze toeris ten wil trekken wat vriendelijker moe ten zijn in haar parkeerbeleid. Bijvoor beeld door van tevoren duidelijk aan te geven waar je kunt staan. Het was een drama om hier te komen. Je blijft maar rondrijden. De parkeerplaatsen worden wel aangegeven, maar niet dat het daar al vol is. Eigenlijk zouden we vandaag naar Middelburg gaan, maar daar kon den we helemaal niet parkeren." agenda STREEKACTIVITEITEN GRIJPSKERKE - Vereniginsgebouw aan de Kerkring, 15.30 - 16.30 uur: Be wegen voor 55+; MIDDELBURG - Koorkerk, 15.00 uur: Otto Harms, miniconcert op gitaar; Molen De Hoop, 18.30 -19.15 uur: Gra tis muzieklessen voor kinderen; Oostkerk, 12.30 uur: Middagpauzecon cert op orgel door Jan Willems; Woelige Werf, 14.00 uur: dikke-banden- wedstrijd voor kinderen; OOST-SOUBURG - Palazzolihuïs Oran jeplein 41, 10.00 - 12.00 uur: Creatieve activiteiten; VLISSINGEN - Terrein voormalige Olau Line, 19.00 uur: Circus Renz; Indianenveld, Bonenburg, 12.00 - 20.00 uur: voetbaltoernooi; Petruskerk, 9.30 uur: 55+ yoga. door Ali Pankow ZONNEMAIRE - Als het weer een beetje meewerkt, krijgt Schouwen-Duiveland deze zo mer nog een eenmalige drive-in bioscoop middenin de polder op vers gemaaid akkerland. Het ini tiatief daartoe komt van Jaap Verseput uit Zonnemaire, agra riër én initiator van diverse cul turele manifestaties. Zijn gedachten gingen aanvan kelijk uit naar een filmpresenta tie aan de oever van het Greve- lingenmeer in de nabijheid van Verseput's eigen boerderij aan de Schapenweg in Zonnemaire. Hij zou dat idee zonder pro bleem kunnen uitvoeren. Een vergunning in het kader van de Natuurbeschermingswet is voor deze locatie bijvoorbeeld net niet nodig. Alleen zou de provin cie er niet echt blij mee zijn, weet Verseput inmiddels, Hij is graag bereid daar rekening mee te houden en zijn drive-in voor stelling naar een minder gevoeli ge plek te verplaatsen. „Ik doe het net zo lief op een ei gen vers gemaaid tarweveld, zo dat de bezoekers wellicht ook uit hun auto kunnen kijken. Dat plekje aan de Grevelingen net over de dijk hier achter is wel mooi, maar het kan ook ergens anders. Gevoelig gebied Volgens de plattegrond bij die Natuurbeschermingswet blijkt dat hier geen vergunning nodig is, maar het ligt wel dicht bij een gevoeliger gebied", zegt Ver seput. Hij wil er niet moeilijk over doen. Zijn plannetje vloeit voort uit de talrijke zwoele avonden die deze zomer al heeft geboden. Nu het weer aanzienlijk minder vriendelijk is geworden, is hij zelf ook al weer wat minder en thousiast. „Maar als er een paar dagen vast weer worden voorspeld, wil ik het alsnog op poten zetten. Gewoon spontaan, even snel twee dagen van tevoren wat flyers verspreiden, zodat de men sen het weten." Verseput denkt aan de verto ning' van Motorcycle Diaries. Een succesvolle film van Walter Salles over de tocht die Che Gue vara in zijn jeugd met een vriend maakte door Zuid-Ameri- ka zoekend naar hun overtuigin gen en levenswensen. Nog steeds beperkte gymles scholen HULST - De basisscholen De Reynaert, De Nobelhorst, De Ark en de Moerschans in Hulst moeten zich het groot ste gedeelte van het aankomende schooljaar nog tevreden stellen met beperkt gymonderwijs. In plaats van twee keer per week een uur krijgen de kinderen slechts eens in de week een gymles van drie kwartier in de gymzaal bij het dorpshuis in Graauw. Directeur H. Mangnus van openbare basisschool De Rey naert is teleurgesteld dat cle vier scholen die gebruik maakten van de inmiddels ingestorte sporthal bij Den; Dullaert zich nog maanden moeten behelpen. Vóór februa-, ri volgend jaar staat er waarschijnlijk geen nieuwe sports hal. „Het is heel erg jammer dat het allemaal zo lang; duurt", zegt Mangnus. „Eén keer in de week gymles is een verschraling van het bewegingsonderwijs. We houden op. onze school langere speelpauzes, maar dat is natuurlijk' niet te vergelijken met gymnastiekonderwijs." Mangnus is wel blij dat de gemeente er voor zorgt dat zijn school en* De Ark vaker terecht kunnen in het Graauwse gymlokaal. Het voorbije half jaar kregen de kinderen van de twee", scholen in gecombineerde groepen van vijftig scholieren tegelijk gymles. Misverstand over parkeerterrein RENESSE - Een misverstand tussen energiebedrijf DeltcC en de leverancier van parlceerapparatuur is de oorzaak, dat het parkeerterrein aan de Oude Moolweg in Renesse^ nog steeds niet is afgesloten. Dat schrijft het Schou- wen-Duivelandse college van burgemeester en wethou-Z ders in antwoord op vragen van de VVD. Volgens het col-I lege doet het bedrijf er alles aan om het terrein op korte- termijn in de nachtelijke uren te kunnen sluiten. „Ik ga en van uit dat dat zo is", zegt W. Jumelet van de VVD in reac-: tie op het antwoord. Na een lange politieke discussie over- wel of niet afsluiten van het parkeerterrein is in oktobei* vorig jaar besloten dat het terrein overdag beschikbaar, blijft en in de nacht wordt gesloten. Dit zou voor het toe-; ristenseizoen 2006 gerealiseerd worden. Omdat dit niet ik gebeurd en omdat omwonenden klagen over geluidsoverb last 's nachts heeft de WD bij het college aan de bel ge-; trokken. Toekomst pontje Sluiskil onzeker SLUISKIL - In kanaaldorp Sluiskil is gisteren veront-: waardigd gereageerd op het plan van Rijkswaterstaat om het pontje over het Kanaal Gent-Terneuzen af te stoten.; Het is de laatste pont die waterstaat in Nederland nog irr beheer heeft. Binnenkort wordt gepraat met twee ver-t voersmaatschappijen over een overname. Volgens woordvoerder E. de Feijter van Rijkswaterstaat behoort de veerdienst niet langer tot de kerntaken van wa-j. terstaat. Daarom zijn ook de ponten elders in het land ge-~ privatiseerd. Het is niet de bedoeling dat de dienst tussen Sluiskil-Oost en -West verdwijnt. Mogelijk kunnen dt> vier schippers (drie in dienst van Rijkswaterstaat, één ge-, leverd door een uitzendbureau) aan de slag- bij de nieuwq exploitant.Wie dat wordt is nog onduidelijk. Volgens Da Feijter worden er binnenkoi't 'verkennende besprekingen'-' gevoerd met Connexxion en BBA, de twee vervoersbedrij-f ven die nu al actief zijn in Zeeland. Op welke termijn de overdracht plaatsvindt, is afhankelijk van de besprekin-L gen. Maar het ziet ernaar uit dat de pont, die pas weer in de vaart is na een drie weken durende opknapbeurt, uitere lijk volgend voorjaar in andere handen over gaat. door Rob Paardekam VLISSINGEN - De kans dat de motorcrossers van De Uitlaat van Vlissingen naar het lawaai- sportcentrum in Bath verhui zen, lijkt klein. „Eigenlijk wil len we daar helemaal niet heen", zegt voorzitter E. Weug. „Alleen in het uiterste geval, zul len we de overstap maken." Motorcrossvereniging De Uit laat heeft nu een terrein in Vlis- singen-Oost, maar dat moet ze op termijn verlaten, omdat de geluidsruimte voor het havenge bied het niet langer toelaat om door te crossen. Een verhuizing naar Bath is lange tijd als het meest voor de hand liggende al ternatief gezien. In een uithoek van de gemeente Reimerswaal, ten zuiden van de golfbaan, komt op termijn een centrum voor lawaaisporten, waar ook de motorcrossclub uit Rilland, de kleiduifschutters en een kart- baan komen. Een overstap daarheen wordt bij De Uitlaat echter steeds min der als een aanvaardbaar alter natief gezien. „Je zit daar bijna in Brabant", constateert voorzit ter Weug. „Het zou onze vereni ging geen goed doen. Neem al leen al de vrijwilligers. Die gaan echt niet dat hele eind rijden om een uurtje kantinedienst te draaien of de baan bij te hou den. En wat te denken van de ouders, die op woensdagmiddag even willen gaan crossen met hun kind. Dat doe je niet zo snel als je helemaal naar Bath moet." Gedeputeerde H. van Waveren brak onlangs nog een lans voor De Uitlaat door te stellen dat de vereniging misschien beter in het Sloegebied kan blijven, De normen met betrekking tot het lawaai zouden daarvoor iets soepeler gehanteerd moeten worden. Die opmerking is bij De Uitlaat in goede aarde geval len. „Van Waveren heeft goed gezien dat je in dit gebied hele maal geen crossbaan meer hebt als wij naar Bath verhuizen", zegt Weug. „Het gevolg is dat het aantal wildcrossers enorm zal toenemen. Dat wil nie mand." De vereniging en de provincie voeren in het najaar overleg over de ontstane situatie, Weug hoopt dat dan duidelijk wordt of zijn club in Vlissingen-Oost kan blijven. Dat hoeft wat hem betreft helemaal niet op de hub; dige locatie te zijn. Met een an der plekje in het Sloegebied is hij ook dik tevreden. Al met,at schat de voorzitter het positief in. „We hebben Bath nog niethe-S lemaal afgeschreven, maar ik denk wel dat we hier kunnerg blijven. Zeker nu de gemeente; Borsele van plan is om de geluid-5 zone rond het haven- en indus" triegebied uit te breiden." Het is overigens nog niet duide^ lijk wanneer het lawaaisportcen-: trum bij Bath wordt gereali-: seerd. De Reimerswaalse wet- houder J. Sinke zegt dat hij niet; tot in detail is ingevoerd in de. materie en de twee ambtenaren! die dat wel zijn, hebben vakan tie. „Ik weet wel dat het een; kwestie van de lange adem is"' aldus Sinke. „Dus dat centrum; is er echt niet één, twee, drie." (Advertentie) Diergaarde Blijdorp heeft dringend hulp nodig bij het oplossen van een mysterieuze moord op een neushoorn. Speur mee. Bij de entree ligt een dossier voor je klaar met aanwijzingen. Kijk op www.diergaardeblijdorp.nl Elke dag open vanaf 9-00 uur! <3? .4 Diergaarde BLIJDORP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11