Protest tegen zendmast in Hoek PZC oppe SAMEN VOOR DARFUR Giro 999 Gebeurtenissen deel je op www. mensenlina. nl Dopersweg Eede blijft aangesloten op doorgaande weg Tweede editie Fietsvierdaagse Vogelwaarde Help de vluchtelingen van Soedan 0 Bewoners Noordstraat vrezen voor horizonvervuiling en waardedaling huizen Fietser mishandeld in Sluis Familieberichten vervolg van pagina 6 Een kennis overleden? woensdag 9 augustus 2006 door René van Stee HOEK - Bewoners van de Noordstraat in Hoek zijn fel te genstander van het voornemen om pal achter hun woningen een zendmast te plaatsen. De aanvraag van de bouwvergun ning is door KPN bij de gemeen te Terneuzen gedaan. Volgens woordvoerder S. Huf- ton van KPN is de mast nodig om volledige telecommunicatie- dekking te realiseren. „En dan in het bijzonder voor het umts-netwerk", aldus Hufton. Uit tekeningen blijkt dat het om een zogeheten vakwerkmast (een open, stalen constructie) met een hoogte van 39 meter gaat. Hierop is ruimte voor scho tels en antennes. De bewoners vrezen dat het bouwwerk het landschappelijke karakter van de omgeving aan tast en tot horizonvervuiling en waardedaling van hun panden leidt. Aangezien er meestal een noordelijke of westelijke wind waait, is volgens de bezwaarma kers ook geluidsoverlast te ver- SLUIS - Een 38-jarige fietser uit de gemeente Sluis is maan dag rond kwart voor elf in de Kapellestraat in Sluis geslagen en geschopt. Hij fietste zonder licht door de Kapellestraat, toen een auto hem achteropgereden kwam, hem inhaalde en daarna stopte. Een inzittende stapte uit en gaf de fietser een klap in het ge zicht. De man werd daarna geschopt door dezelfde man en door de be stuurder van de auto. De fietser liep een gezwollen neus op en zijn bril werd beschadigd. Hij heeft aangifte gedaan van mis handeling. wachten door wind die door de mast giert. Verder werkt de mast volgens de bewoners als aantrekkingspunt voor bliksem inslag, waardoor de kans op schade bij blikseminslag aan elektrotechnische en elektroni sche apparaten aanzienlijk zou toenemen. De bezwaarmakers halen ook mogelijke negatieve gevolgen voor de gezondheid aan. Er bestaat recent Zwitsers onderzoek dat stelt dat umts-straling niet schadelijk is voor de gezondheid. Maar er zijn andere onderzoeken waarin het tegendeel wordt beweerd. Ter discussie „Het staat nog steeds ter discus sie wat de gevolgen van straling op termijn voor de bevolking zijn. Ook daarom is het niet ver antwoord om mee te werken aan de plaatsing van zo'n mast", verklaart N. Hendrikse mede namens haar buurtgeno ten. Zij verwijst in dit verband naar de commotie rond de plaat sing van een umts-mast op een flat in de Edvard Grieghof in Terneuzen. Voor zover bekend is volgens Hendrikse ook geen onderzoek gedaan naar de effec ten van straling op kleine kinde ren. „Het is dus onzeker wat de gevolgen zijn voor de gezond heid van kleuters die hemels breed 0^5 vijfenzeventig meter van de beoogde locatie van de mast de crèche bezoeken." De mast is bovendien voorzien op landbouwgrond van J. van der Hoofd. Op basis van het hui dige bestemmingsplan kan vol gens Hendrikse dus geen bouw vergunning worden verleend. De echtgenote van Van der Hoofd bevestigde gisteren desge vraagd dat geen medewerking wordt verleend aan het beschik baar stellen van grond voor de zendmast. In dat geval acht wet houder C. Liefting de kans ui terst klein dat het bouwwerk op die locatie er ook komt. De aan vraag van de bouwvergunning moet nog worden beoordeeld. Over het verdere verloop kon Liefting geen uitspraak doen. KPN verwacht daarentegen dat de mast er uiterlijk begin vol gend jaar staat. Deelnemers aan de fietsvierdaagse bestuderen de route. foto Wim Kooyman door Edy de Witte VOGELWAARDE - Vanaf café 't Karrewiel gingen gisteravond ruim honderd deelnemers van start voor de tweede editie van de fietsvierdaagse in Vogelwaar de. De fietsers konden een keu ze maken uit een ritje van 15 of 25 kilometer. De routes waren uitgezet in de polderrijke omge ving. Het plaatselijke feestcomité heeft de touwtjes van dit sportie ve festijn in handen. Comité-af gevaardigde Marc Janse was zeer tevreden over de opkomst. „Het was redelijk weer om eens lekker op de fiets te stappen. Al hoewel het op sommige polder dijkjes best wel even opboksen was tegen de wind. Op de kort ste route schreven nogal wat ge zinnen met kinderen in. Dit tra ject werd door zo'n 70 deelne mers afgelegd. De deelnemers fietsten langs de mooiste plekjes in de omgeving. Bij het vertrek kregen alle fietsers een appeltje voor de dorst mee." Iedere dag wordt aan de hand van een rou tebeschrijving een ander traject gereden. Het feestcomité heeft voor de bevolking jaarlijks heel wat activiteiten in petto. Hierbij komt jong en oud aan haar trek ken. Janse: „De goede belang stelling vanuit de bevolking sterkt ons in ons streven gere geld wat op touw te zetten. De activiteiten zijn ook zeer ge schikt voor het aanhalen en ver stevigen van de sociale contac ten in onze dorpsgemeenschap." door Raymond de Frel EEDE - De Dopersweg tussen Aardenburg en Eede blijft als nog aangesloten op de N251. De provincie Zeeland heeft haar plannen voor herinrichting van de provinciale weg na fel pro test van omwonenden aange past. In eerste instantie was het plan om de N2 51 duurzaam veilig in te richten, gekoppeld aan de rea lisatie van een rondweg om Aar denburg. De provincie besloot later daar niet meer op te wach ten. De herinrichting van het wegvak tussen de aansluiting 01- deweg (net voorbij Smedekens- brugge) en de Hazewegeling bij het begin van de bebouwde kom van Eede kost zo'n zes a zeven ton. Tijdens een informatieavond in juni protesteerden veel bewo ners tegen een aantal maatrege len. Met name de ontsluiting van de Dopersweg was voor veel aanwezigen een heet hangijzer. In de voorstellen was die weg af gesloten, waardoor volgens de bewoners de verkeersdrukte op de Hazewegeling richting bedrij venterrein De Vlasschaai-d flink zal toenemen. Dat gaat ten kos te van de veiligheid, stelden de bewoners. Ook de gemeente Sluis had om die reden beden kingen bij de afsluiting. Door het instandhouden van de aan sluiting van de Dopersweg op de provinciale weg worden die problemen de kop ingedrukt, meenden de bewoners. Ovonde De provincie komt hun sugges tie grotendeels tegemoet, zo blijkt uit een aangepast plan. Door de aanleg van een zoge noemde ovonde, een andere be naming voor een langgerekte ro tonde, blijft de Dopersweg van uit beide richtingen open voor alle verkeer. Ook akkerbouwers kunnen daardoor de weg blijven gebruiken om met landbouw voertuigen hun percelen te berei ken. „Daarnaast wordt ook de Sara Beijtsweg op de hoofdweg aangesloten. In eerste instant- kwam die- uit op een paralli weg. Eigenlijk hebben we i bedenkingen kunnen doonos- ren in het nieuwe plan", zegt O verwater van de provincie Z& land. Ook benzinestation Staelens - via de ovale rotonde te befe ken. De aangepaste uitwerk» van het plan is vanaf mors (10 augustus) te zien www.zeeland.nl. Gedeputeerd A. Poppelaars licht het pt maandag 14 augustus toe L dorpshuis Hof van Eede aantè Dorpsplein in Eede. De aanvg is om 19.30 uur. agenda STREEKACTIVITEITEH AXEL - Gregoriuscentrum, 13,30.. Koersbal, kaarten, vrij biljarten, br>% 13.45 uur: Fietsclub; De Halle, lij uur: Kaarten, biljarten en spelletjes; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biliarir. handwerken; BRESKENS - Spuiplein, 16.00 uunD: Ie woensdag met diverse activiteiten; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur:Alk koersbal; 13.30 uur: KBO kaarten,bie ten en sjoelen; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: ten, pieren en handwerken; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: ten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 u jarten, bridge; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Biljart;: en kaarten; KOEWACHT - De Lange Akkers, 15, uur: Kaarten; Kerklaan 87, 19.00 i.- Creatieve bijeenkomst; NIEUW - NAMEN - Café St.Caft 19.30 uur: Bingo; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 20.00iv Country line dance; PAAL - Clubhuis, 14.00 uur: Kaartenj:- keren en bieden; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, u:: uur: Bieden, jokeren, rummicub, SAS VAN GENT - De Regent^ 14.00 uur: Kaarten, biljarten; St.Alte:. 13.00 uur: Vrij biljarten en spelmiib; en diverse handwerktechnieken, SINT - JANSTEEN - Cafe Ambiar:; 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 1:7 uur: Biljarten; 13.30 uur: Schieting,fe tocht; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: jarten; De Wielingen, 17.00 Palazzolihuis; Sporthal de Vliegeré Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; VOGELWAARDE - Café 't Karreré 18.00 - 19.30 uur: Vertrek fietsvierdas- se over 15 en 25 kilometer; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 u- Koersbal. Algemene kennisgeving Heel bijzonder, heel gewoon gewoon een heel bijzondere vrouw In het streekziekenhuis "De Honte" te Terneuzen is overleden onze tante en nicht Albertina Anna Colsen Zuster Tina Colsen Terhole 27-9-1915 t Terneuzen 7-8-2006 De familie Colsen Sint Jansteen. 7 augustus 2006 Jos Everaardstraat 25 Correspondentieadres: Koolstraat 12,4561 GW Hulst De uitvaartdienst zal plaatshebben op zaterdag 12 augustus 2006 om 11.00 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper te Sint Jansteen, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op begraafplaats aan de Glacisweg te Hulst. Samenkomst vóór aanvang van de uitvaartdienst in de parochiekerk. Gaarne schriftelijke condoleance. Opgewekt en zorgzaam, nooit vragend, nimmer klagend, altijd stil dragend. Moediggingje door, steeds weer, tót op het laatste moment. Dankbaar omdat we hem zo lang in ons midden mochten hebben, geven wij bedroefd kennis dat na een moeizame laatste levensfase van ons is heen gegaan onze lieve, zorgzame vader, opa en overopa Cornelis Vermeulen weduwnaar van Maria de Koning in de leeftijd van 91 jaar. Heinkenszand: Gillis en Magda Vermeulen Heinkenszand: Kees en Greta Vermeulen 's-Heer Arendskerke: Riet en Tinus op 't Hof Giljam en Carolien Alexander, Stefan Kees en Joke Sharon, Danny, Kirnberly, 's-Heer Arendskerke, 8 augustus 2006 Zorgcentrum 'Poelwijck' Correspondentieadres: Zangvogelstraat 11,4451 CC Heinkenszand De uitvaartdiesnt zal worden gehouden zaterdag 12 augustus om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Blasius te Heinkenszand, waarna aansluitend de begrafenis zal plaatshebben op het r.-k. kerkhof aldaar. Voor aanvang van de diesnt is er in het mortuarium naast de kerk van 9.45-10.15 uur gelgenheid tot afscheid nemen. Na afloop van de begrafenis is er in het dienstgebouw van de 'Dorpskerk' gelegenheid tot condoleren. Bedroefd heb ik afscheid moeten nemen van mijn lieve zus Annie Bakker-Thiery Juul Boer-Thiery 'n Beetje Sterven doe je niet ineens maar af en toe 'n beetje En alle beetjes die je stierf 't is vreemd, maar die vergeet je Het is je dikwijls zelfs ontgaan je zegt ik ben wat moe Maar op "n keer dan ben je aan Je laatste beetje toe. Toon Hermans Diepbedroefd, maar intens dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft betekend, hebben wij afscheid moeten nemen van mijn lieve vrouw, onze geliefde moeder, schoonmoeder, oma en overgroot-oma Elisabeth Dina Jilleba-Florisse in de leeftijd van 92 jaar. Vlissingen: P. Jilleba Den Helder: Sarie en Rijn (in herinnering) Saskia en George Justin, Demian Siska en Erik Lisanne, Marlijn Vlissingen: Jopie en Flip Rudy en Mieke Anique, Laura, Fleur Anja en Ronald Nikki, Celine, Max Onze dank gaat uit naar verzorgend en verplegend personeel van TerReede. I augustus 2006 Vredehoflaan 226,4382 CH Vlissingen Geen bezoek aan huis. Mijn vrouw en onze moeder is overgebracht naar uit vaartcentrum Overtoom Groen, Van Dishoeckstraat 620 te Vlissingen, alwaar geen bezoek. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op vrijdag II augustus om 10.00 uur in crematorium Middel burg, Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plech tigheid in de ontvangkamer van het crematorium. Dankbetuiging Door de overweldigende belangstelling na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa Leo van den Berg is het ons onmogelijk u allen persoonlijk te bedanken voor de vele blijken van medeleven en uw mooie brieven en kaarten. Het was voor ons een geweldige steun. Het heeft ons getroffen dal hij bij zovelen van u een plekje in het hart heeft. Dat biedt ons troost en geeft ons kracht om verder te gaan. Onze dank daarvoor. H. van den Berg-Moen Kinderen Klein- en achterkleinkinderen Goes, augustus 2006 in Memoriam In Lieve Herinnering CP. (Kees) Meertens -2001 09-08-2006 Ik blijf voelen in mijn hart, 'mijn lieve die ik waanzinnig mis. Bea Meertens In Memoriam Kees Thiele 20-7-1926 he never died 9-8-2003 Aukje Thiele ■g rondom hel afscheid... ons werk Tel: 0118 616012 Grontlaan 53 - 4334 AT MiddelhurR www.helpdarfur.nl Mensenlinq.nl; dé site met alle overlijdensberichten uit uw regio. Zoek, vind en reageer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42