Tussenoplossing voor duwvaart KRAS.NL PZC IJsclub kiest in de zomer voor asfalt PZCI l Jonge Tarzans en Janes in de jungle Uitbreiding Oostburg On Wheels t Waterpolitie begint onderzoek na aangifte waterstaat tegen opstandige schipper 69! UTRECHTSE HEUVELRUG 89 Hilton SOESTDUINEN RIJNCRUISË woensdag 9 augustus 2006 Spectaculaire 5-daagse riviercruise Vertrekdata: 7-11 -15-19/10 verblijf aan boord van het populaire MS Victoria Cruziana***+ verzorging o.b.v. ontbijt, lunch en diner o.a. bar, restaurant, dansvloer en verwarmd buitenzwembad schitterend vaarprogramma langs o.a.: Keulen met o.a. vele historische monumenten, musea en uitgestrekte winkelstra ten, Königswinter,aan de voet van de bekende berg Drachenfels,de bekende rots Lorelei, Rüdesheim,de bekende wijnstad Boppard en Koblenz met de Deutsche Ecke Reisnummer CRUZ 16.760, zie www.kras.nl16760 Informatie, voorwaarden en boekingen: KBAsi«t»«. www.kras.nl 073 - 5 999 999 ma. t/m vr.: 08.30-18.00 uur, za.: 10.00-15.00 u Of boek bij één van onze 20 reisbureaus! www.kras.nl www.kras.nl WWW.KRAS.NL i Fransman krijgt boete voor diefstal hennep - MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter M. Meeu- wisse veroordeelde gisteren een negentienjarige inwoner van Roubaix (F) voor diefstal van hennep tot 150 euro boete. De jonge Fransman werd vorig jaar 7 oktober bij de Terneuzen- se koffieshop Checkpoint be trapt op het stelen van een grip zakje met vijf gram hennep. Boetes voor drie Franse drugstoeristen MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter M. Meeu- wisse heeft gisteren drie jonge Franse drugstoeristen boetes van 120 euro opgelegd. De verdachten, 19, 21 en 22 jaar, wilden tien gram hasj smokkelen naar Noord-Frank rijk, maar werden 3 januari nog voor het passeren van de grens inTerneuzen aangehouden. Orgelconcert SAS VAN GENT - Organiste Margreeth de Jong geeft op vrij dag 18 augustus een concert op het orgel van de Cuyperskerk aan de Markt in Sas van Gent. De Jong is kerkmusicus van de Nieuwe Kerk in Middelburg. Zij maakt regelmatig radio-, tv-, en cd-opnames. Dit jaar worden twee nieuwe cd's opgenomen op het onlangs gerestaureerde orgel van de Nieuwe Kerk, gedeeltelijk met eigen composities. In Sas van Gent brengt zij onder meer werken ten gehore van César Franck, Guilmant, Widor, Andriessen en Alain. Het concert begint om 20.00 uur en is onderdeel van een reeks van orgelrecitals die de orgel commissie van de Cuyperskerk voor de veertiende keer organi seert, Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Penningmeester Peter van Hee bij het Groote Gat, het werkgebied van de gelijknamige ijs- en skeelerclub. door Frank van Cooten OOSTBURG - Penningmeester Peter van Hee van ijs- en skeelerclub Het Gro te Gat in Oostburg liep al lang met het idee rond de jaarlijkse skeelertocht Oostburg On Wheels uit te breiden. Het kost immers enorm veel tijd een route uit te zetten en verkeersregelaars bij el kaar te halen. Onder Oostburg On Wheels vallen daarom nu ook twee fiets tochten en een tocht voor scootmobiels en rolstoelers. Deze opzet hanteert de club zondag 20 augustus voor de tweede keer. Oostburg on Wheels zou eigenlijk op zondag 25 juni zijn, maar het slechte weer gooide roet in het eten. Van Hee kijkt vanuit zijn woning aan de Grotendam uit over het Groote Gat, het 'werkgebied' van de Oostburgse ijsclub. „Bijna alle bestuursleden wo nen aan de Grotendam." De laatste keer dat het ijs op de kreek dik genoeg was (minimaal acht centime ter), was in 1996. Om de 226 leden niet stil te laten zitten is de vereniging ook in de zomermaan den met andere activiteiten begonnen. De eerste skeelertocht door het West-Zeeuws-Vlaamse polderland schap werd in 1998 gereden. „Er moet zo veel worden geregeld. Het uitzetten van een route, het regelen van verkeersregelaars en het waarborgen van de veiligheid. Daarom leek het ons een goed idee ook fietsers, rolstoelge bruikers en mensen met een scootmo- biel deel te laten nemen aan Oostburg On Wheels. De route was immers toch al uitgezet. Waarom zouden we niet de fietsers, rolstoelgebruikers en scootmo- bielers van de tocht laten profiteren. De nieuwe opzet vorig jaar was een succes. Daarom doen we het weer." Het is voor de vereniging wel zaak dat de verschillende groepen elkaar niet let terlijk in de wielen rijden. Daarom star ten de skeelers op een andere tijd dan de fietsers en de rolstoelers en scootmo- bielers. Accu „In feite kan iedereen deelnemen. Je hoeft geen lid te zijn van onze vereni ging. We moeten wel rekening houden met de maximale afstand voor de scoot- mobiel. Na 25 kilometer is de accu leeg. Daarom bedraagt de afstand voor deze groep twintig kilometer. Mensen in een rolstoel of scootmobiel van buiten Oost burg kunnen gebruik maken van Taxi- com. Het is voor iemand met een scoot mobiel uit Breskens natuurlijk niet te doen van Breskens naar de start in Oost burg te rijden. Dan is de accu al leeg voordat hij kan beginnen aan de tocht." Aan de skeelertocht doet ook een grote groep uit het Belgische Kortrijk mee. „We richten ons in eerste instantie op heel Zeeland, maar sommige geloofsge meenschappen hebben moeite met de zondag. Daarom zijn we ook actief be zig in West- en Oost-Vlaanderen. Zo zijn we aangesloten bij de Vlaamse rol- lerbond." Voor de skeelers zijn er op zondag 20 au gustus drie grensoverschrijdende toch ten; vijftien, 25 en vijftig kilometer. Start en finish bij de voetbalkantine van de SV Oostburg aan de Baljuwvel- tersweg. Verder zijn er twee fietstoch ten van vijftig- en een van 35 kilometer. De tocht voor de rolstoelgebruikers en scootmobielen is twintig kilometer lang. Voorop rijdt een begeleider. Ook rijdt een medewerker van de Stichting Welzijnszorg mee die bij technische pro foto Camile Schelstraete blemen kan helpen. Dat de vereniging zich ooit buiten het ijs zou begeven werd bij de oprichting in 1938 nog niet gedacht. Van Hee was als kleine jongen al lid van de vereniging. Zijn ouders wa ren dat immers ook. Hij herinnert zich nog de strenge winters, zoals die van 1963, toen er volop op het Groote Gat geschaatst werd. De laatste keer was in 1996. „Rond die tijd werd de skeeler tocht populair, ook onder schaatsers als goede training in de zomer. Daarom zijn we skeelertochten gaan organise ren." IJsclub Het Grote Gat hield alleen toer tochten. Oostburg kende toen nog een aparte stichting die skeelerwedstrijden voor zijn rekening nam. Beide organisa ties fuseerden twee jaar geleden. Het Grote Gat gaat daarom ook door het le ven als ijs- en skeelerclub. Ondanks de zomeractiviteiten veert Peter van Hee op als het ijs tussen het riet op de kreek begint te kraken. „Dat is toch het mooiste geluid dat er is." Een ijsclub die in de zomer kiest voor asfalt. „Ach, we moeten wel eens wat uitleggen. Maar langs de route wordt wel ijs verkocht, hoor", lacht Van Hee. Nadere informatie over Oostburg On Wheels, zoals vertrektijden en inschrijf geld, is te vinden op de website www.hetgrotegat.nl. ^nrWout Bareman TERNEUZEN - Rijkswaterstaat hceft bij de waterpolitie in Ter- neuzen aangifte gedaan van een overtreding van schipper R. van Pelt van de duwboot Why Not 4 uit Rotterdam. Die negeerde op dinsdag 25 juli tot tweemaal toe een sommatie van de beman- ning van een dienstvaartuig van waterstaat om een 'illegale' lig- plaats voor de Oostsluis in Ter- neuzen te verlaten. Van Pelt was op weg van Gent '1 naar Luik, toen hij 's avonds met het oog op de naleving van de Vaartijdenwet een overnach- - tingsplaats zocht. Hij had zich, naar eigen zeggen, ruim voordat hij in Terneuzen arriveerde ge- meld, maar kreeg vlak voor aan komst te horen dat er geen lig plaats beschikbaar was voor zijn 185 meter lange duwcombi- natie. Omdat het de derde keer in enkele maanden tijd was, wil de de schipper het laten aanko men op een proefproces. Maar de waterstaatsmedewerkers én de opgeroepen waterpolitie werkten daar aanvankelijk niet aan mee. Volgens waterstaat was er op dat moment geen bij zondere opsporingsambtenaar beschikbaar. Eind vorige week deed waterstaat alsnog aangif te. De waterpolitie heeft de zaak nu in onderzoek, bevestig de woordvoerder E. Krazewski. Gisterochtend werd Van Pelt ge hoord. De schipper had direct daarna ook een onderhoud met de ver antwoordelijke medewerker van waterstaat. Woordvoerder E. de Feijter van Rijkswaterstaat Zee land: „Het is duidelijk dat er een oplossing moet komen voor de ligplaatsproblematiek van de duwvaart." De zaak staat op de agenda van het eerstvolgende Binnenvaart- overleg Scheldemond (het over legplatform van schippersvereni ging Schuttevaer, Rijkswater staat en het Havenschap Zee land Seaports). Dat overleg vindt half september plaats. De Feijter: „Maar zolang hoeven we mogelijk niet te wachten. We denken zelf aan een tussenoplos sing. De duwcombinaties zou den kunnen afmeren op de zoge noemde kegelpalen, bestemd voor schepen met gevaarlijke stoffen. Als de schippersvereni ging daarmee akkoord gaat, kun nen we die regeling snel tref fen." Geen moeite mee Regiocoördinator J. de Vries van Schuttevaer-Zeeland heeft geen enkele moeite met de sug gestie van waterstaat. „We heb ben die mogelijkheid zelf ook al een paar keer aangedragen tij dens het periodiek overleg. Om dat de waterstaatsvertegenwoor diger daar verschillende keren niet bij aanwezig was, bleef een beslissing uit. Hopelijk kan de zaak nu snel geregeld worden. Tja, en als zich dan toevallig ook 'kegelschepen' aandienen, moeten de duwcombinaties maar worden doorverwezen naar een alternatieve locatie." Waterstaat zit, naar verluidt, overigens in z'n maag met de dreigende rechtszaak. Schipper Van Pelt: „Ze hebben het in ei gen hand. Het is een kwestie van een goede oplossing aandra gen en de aangifte tegen mij in trekken. door Edy de Witte LAMSWAARDE - „Een beetje fantasie heb je wel nodig. Want bij het kegelen met kokosnoten stelt een plastic bal de kokosnoot voor", zegt de vijfjarige Mon tana van Hullc uit Kloosterzande. Bij haar eerste poging om plastic flessen om te gooien heeft ze nog geen succes. Maar het plezier straalt wel van haar gezicht af. Samen met broer Orlando en buurjon gen Vincent kwam ze gisteren naar het sportveld in Lamswaarde. Flier streek de kindervakantieweek Hontenisse neer. Dagelijks doet de speelweek een andere kern aan van de voormalige gemeente Hontenisse. Bijna zestig kinderen ver maakten zich in Lamswaarde met het thema jungle. Ruim twintig deelnemers hebben een weekkaart gekocht. Zij vol gen het junglecircus dagelijks naar weer een ander dorp. Lamswaarde heet in het spel Lamboeboe. „Met rennen, knutselen, tikspelletjes en vooral door zich in te leven in de junglewereld genieten de kinderen met volle teugen. Rode koontjes en lachen de gezichten, daar draait het toch om", weet Rob van Kalmthout, één van de tien vrijwilligers die de speelweek vol gens een strak schema in goede banen leidt. „De deelnemers hebben enorm veel fantasie", vult Marjolein van Vooren aan. „Met enkele groene stre pen op de wangen, kregen ze al snel het junglegevoel te pakken. Toen ze fruit op een satéstokje mochten prikken brak er spontaan een discussie los over wat voor fruit er wel en niet in de echte jungle te vinden is. Al snel kwamen ze ook met apen en slangen op de prop pen. Dat paste goed in ons straatje. Want we knutselen vandaag nog slan gen in elkaar. En bij het spel 'apen be vrijden' kan de jeugd heel wat energie kwijt." Vandaag is er speelpret in Vogalamba (Vogelwaarde). Donderdag worden on der meer hutten gebouwd in Ossenoki (Ossenisse). De afsluiting is vrijdag in Klowamba (Kloosterzande) waar de kinderen nog een verrassing wacht. In veel steden en dorpen in de gemeen ten Terneuzen en Sluis werden gisteren ook kinderspelletjes gehouden en staan de komende dagen nog veel meer activi teiten op het programma. De vijfjarige Montana van Hulle uit Kloosterzande gooit een van de 'kokosnoten'. foto Camile Schelstraete Prachtige 3-/4-/5-/8-daagse autoreis Heerlijke 3-/4-/5-daagse autoreis Heerlijke 3-/4-/5-daagse autoreis 3-/4-/5-/8-daagse autoreis Complete 8-daagse riviercruise (Advertentie) het hoogseizoen! Vrijwel dag. van14/8 t/m 29/8 en iedere vr. en za. van 1/9 t/m 30/9 verblijf in Tulip Inn Amersfoort inclusief ontbijtbuffet het hotel is ideaal gelegen voor het maken van uitstapjes faciliteiten o.a. restaurant, bar en gezellig terras de gezellige winkelstad Amersfoort met het oude centrum het bekende Dierenpark Amersfoort, prachtige wandel- en fietstochten door de omgeving de stad Utrecht met o.a. de imposante Dom het Dolfinarium, dé attractie van Harderwijk Reisnummer AUTO 17.806, zie www.kras.nl/17806 de Veluwe! Gelegen Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 18/8 t/m 8/9 verblijf in hotel Papendal, aan de voet van de Veluwe combinatie van natuur en rust maar ook vlakbij de stad Arnhem o.a. bar, restaurant, Grand Café, terras en groot sportcentrum Nationaal Park de Hoge Veluwe met schitterende bossen, ein deloze zandvlaktes, kleurrijke heidevelden mooie wandel- en fietsroutes door de omgeving Dolfinarium, Walibi World, Kröller Müllermuseum de oude stad Kleve, net over de grens in Duitsland Reisnummer AUTO 17.641zie www.kras.nl/17641 Spotgoedkoop HÜtOW Vrijwel iedere ma. en vr. van 14/8 t/m 30/10 verblijf in luxe Hilton Pare Soestduinen**** midden in het bos o.a. bar, lounge, a la carte restaurant en binnenzwembad heerlijk fietsen op de Leusder Heide, de Utrechtse Heuvelrug landgoed Huis ter Heide met prachtige bossen en vennen Amersfoort de Onze-Lieve-Vrouwetoren en de Muurhuizen de gezellige plaats Baarn met knusse winkelstraten Bilthoven met haar prachtige binnenstad en prachtige natuur winkelstad Utrecht met haar gezellige binnenstad en de Dom Reisnummer AUTO 17.681, zie www.kras.nl/17681 Heerlijk bijkomen in prachtige omgeving. Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 14/8 t/m 27/10 prachtig 4-sterren hotel direct aan het Veluwemeer o.a. ruime comfortabele lounge, restaurant met uitzicht op meer GRATIS gebruik sauna,Turks stoombad, fitnesscenter nationaal park de hoge Veluwe, met prachtige bossen het grootste zeedierenpark van Europa; het Dolfinarium het oude centrum van Amersfoort met de Muurhuizen pittoreske plaatsjes als Putten, Ermelo, Elburg en Hattem heerlijk winkelen in steden Apeldoorn of Utrecht Reisnummer AUTO 17.758, zie www.kras.nl/17758 Wegens groot succes extra afvaart! Vertrekdatum: alléén 30/9 verblijf aan boord van het populaire MS Victoria Cruziana***+ verzorging o.b.v. ontbijt, lunch en diner o.a. bar, restaurant, dansvloer en verwarmd buitenzwembad schitterend vaarprogramma langs o.a.: Keulen, waar u o.a. een bezoek kunt brengen aan de Dom, Andernach, één van de oudste stadjes aan de rivier de Rijn, de bekende rots Lorelei, Rüdesheim, universiteitsstad Mainz, met de prachtige St. Stephanskerk en Koblenz met de Deutsche Ecke Reisnummer CRUZ 16.759, zie www.kras.nl16759 Grandioze cruise voor SPOTprijs!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41