Van Beckett tot tapas in de klas Compensatie voor buren bouwput KRAS.NL PZC Uitdragerij in Het Huis van Nassau Opbrengst voor hulp aan dieren Strandbieb leest voor Gerechtshof doet zaak steekpartij over Oorzaak schade aan huizen Bruinisse nog onduidelijk De Hoge VELUWE Hilton SOESTDUINiN VELUWEMEER UTRECHTSE HEUVELRUG 3-/4=/5-/8-daagse autoreis Complete 8-daagse riviercruise Spectaculaire 5-daagse riviercruise Informatie, voorwaarden en boekingen: Autocross in Oosterland OOSTERLAND - Auto Cross Team Dordrecht houdt zaterdag I 19 augustus voor het tweede ach tereenvolgende jaar een auto- I cross in Oosterland. De vereniging legt bij de Ring weg (naast autosloperij Stou ten) een baan aan voor wed strijd- en gastrijders. Er wordt gereden in standaardklasse, sprïntldasse; ook zware stook karren ontbreken niet. Nieuw is i de juniorenklasse voor coureurs van veertien tot achttien jaar. Gastrijders die willen meedoen dienen zich om 9.30 te melden. Dan volgt een technische keu ring en de inschrijving voor het evenement. Op www.actd.nl is te vinden waar de auto's tech nisch aan moeten voldoen. De autocross begint om 12.00 uur. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 ab ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Ali Pankow ZIERIKZEE - „Zelden gedraaide LP's met klassieke muziek kosten één vijftig per stuk, maar voor een grijs gespeelde plaat van André Hazes vragen we maar één euro. Het is maar een voorbeeld hoor", zegt Ria Engelen-Lupker in de zojuist geopende 'Uitdragerij' in het voormalige Huis van Nassau aan de Lange Nobelstraat in Zierikzee. De opbrengst van de verkoop komt voor het overgrote deel ten goede aan de gloednieuwe Stichting Dierenhulp. Het is een organisatie die hulp wil bieden aan alle dieren, die in nood verkeren. „We streven naar een goede samenwer king met het dierenasiel, de dieren artsenpraktijk en Amivedi, de organisa tie voor registratie van gevonden en ver miste dieren", zegt Wil Stolk. Zij is, sa men met Engelen, initiatiefneemster van de Uitdragerij. Vrijwilligers binnen de dierenhulp in den lande hebben nogal eens de neiging elkaar in de haren te vliegen als gevolg van goede bedoelingen, maar minder goede uitvoering. Ook Schouwen-Duive- land kent daar voorbeelden van, maar Stolk en Engelen houden zich daar ver re van en richten zich op hechte samen werking. Beide vrouwen koesteren een grote liefde voor dieren. „Op het terras van De Banjaard bediende ik alleen de honden, de mensen moesten hun drank je zelf maar komen halen", zegt Stolk als voormalige uitbaatster van dit café aan de Nieuwe Haven. Engelen bekommert zich letterlijk dag en nacht om zielige dieren. Eén van de vele voorbeelden: Vijf kittens die na een keizersnee-bevalling moederloos achter bleven, kregen van haar wekenlang fles voeding. Kraakwacht De Uitdragerij in de Lange Nobelstraat biedt de Stichting Dierenhulp een pri ma gelegenheid wat geld te verdienen. Het Huis van Nassau wacht de sloop om plaats te maken voor een apparte mentencomplex met ruimte voor winkel tjes, kantoren en horeca. Zover is het nog niet. Projectontwikkelaar en eige naar René Faasse van de betreffende panden in deze hoek moet veel geduld hebben totdat alle planologische proce dures zijn doorlopen. Dichttimmeren in afwachting van de nieuwbouwplannen acht hij geen optie. Een betrouwbare kraakwacht heeft zijn voorkeur. Zo wo nen er jongeren aan de achterzijde in de voormalige Graanbeurs. Het Huis van Nassau werd enige tijd als eetcafé geëx ploiteerd onder de naam 'Papa Joe'. Daar kwam dit voorjaar halsoverkop een einde aan. „Die jongens die het runden waren in elk geval ineens weg, terwijl de tafels nog gedekt stonden. Toen heb ik Faasse gebeld of wij er in mochten met onze verkoop. Dat mocht direct", vertelt Stolk. De Uitdragerij is nu twee weken in be drijf. De omzet moet zich nog wat ont wikkelen, maar het gevarieerde assorti ment biedt daar alle kansen toe: kle ding, schoenen, serviesgoed, glaswerk, huishoudelijke voorwerpen, platen, cd's, boeken en tal van andere snuiste rijen. Alleen dat hemelsblauwe Fiatje 500 achterin het voormalige restaurant is niet te koop. „Die is van een kennis van de projectontwikkelaar", zegt Stolk. Het autootje kon door een gat in de achterwand hier worden neergezet, maar kan er voorlopig niet meer uit. De verkoop voor Dierenhulp beperkte zich tot voor kort tot af en toe een kraampje op een rommelmarkt. Met de start van 'De Uitdragerij' hebben de ini tiatiefneemsters het er enorm druk mee gekregen. Ruimte scheppen en heel veel rotzooi opruimen in en rond Het Huis van Nassau waren een eerste vereiste. Pas toen kon de handel gesorteerd en ge presenteerd worden. Wie spullen heeft voor de verkoop hier, is van harte welkom. „Maar ze moeten wel gratis worden afgestaan. We zijn geen opkoperij en we handelen niet in meubels", vat Stolk de spelregels sa men. Zij en Engelen verdelen hun tijd nu tussen verkoop en hun rechtstreekse inzet voor Dierenasiel en Amivedi. Het streven is de deur van de Uitdragerij van dinsdag tot en met zaterdag tussen 14.00 en 16.00 uur geopend te hebben en verder zo vaak als mogelijk blijkt. Wil Stolk temidden van klanten in de Uitdragerij; de opbrengst van de verkoop van tweedehands spullen is voor het goede doel. foto Marijke Folkertsma woensdag 9 augustus 2006 door Ali Pankow ZIERIKZEE - Tussen de toneel teksten van Samuel Beckett en het leren maken van tapas, ofte wel kleine Spaanse en Portuge se gerechten, ligt een wereld van verschil. Dat illustreert de diversiteit van de cursussen die de Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) op Schouwen-Duiveland voor het komend seizoen aan biedt. De werkgroep tracht elk jaar zo veel mogelijk tegemoet te ko men aan de uiteenlopende vraag om scholing op het gebied van buitenlandse talen, fotografie, kunsteducatie en culinaire ken nis. Vaste onderdelen in het aan bod zijn al vele jaren de cursus sen Engels, Duits, Frans en Rus sisch voor beginners en gevor derden. Sinds enkele jaren be staat ook de mogelijkheid Itali aans en Spaans te leren op diver se niveaus. Tevens zijn er speci fieke cursussen als Italiaans en Spaans op reis. Ook kunnen er cursussen S'lowaaks op reis en Tsjechisch voor beginners en ge vorderden worden gevolgd. Mensen die in het Engels willen leren communiceren over actua liteiten en verhalen achter het nieuws kunnen terecht bij het 'Time Education Programme' onder leiding van docente P. Op 't Hof-Coleman. Zij verzorgt samen met docente A. van Westen ook de workshop SCHARENDIJKE - De strandbi- bliotheek Brouwersdam tim mert aan de weg. Deze week staan onder meer voorleeshalf- uurtjes, een sudokuwedstrijd en een workshop schilderen op het programma. Vandaag is er van 14.30 tot 15.00 uur een voorleeshalfuurtje met aansluitend een workshop windlichten maken voor kinde- over de Iers/Franse schrijver Sa muel Beckett. Het aanbod van deze workshop staat in het te ken van de honderdste geboorte dag van de auteur. De workshop wordt dinsdag 14 november ge geven. Dat gebeurt niet op Schouwen-Duiveland, maar in de Drukkerij in Middelburg. Op 't Hoff behandelt Beckett's werk in het licht van zijn Ierse periode en Van Westen belicht zijn Franse teksten. Een bijzonder onderdeel in het ren. Morgen verzorgt de strand- bieb een strandavontuur met Anouk de Jong voor kinderen vanaf 6 jaar. Vrijdag 11 augus tus is wederom een vooxieeshalf- uurtje van 14.30 tot 15.00 uur. Zaterdag 12 augustus is de strandbibliotheek het toneel van een sudokuwedstrijd. Voor seizoenaanbod betreft een dag excursie naar het Engelse Can terbury. In deze autovrije stad wordt tijdens een stadswande ling onder meer een bezoek ge bracht aan de bekende kathe draal. Verder zijn er mogelijkhe den om te lunchen in een van de vele pubs en voor het bekijken van de sfeervolle straten. De workshop tapas maken wordt gegeven in restaurant Boa-Tarde onder leiding van do cent E. de Mendonsa. Het verde- degene die de puzzels het snel ste oplost ligt een prijs klaar. Aanvang 14.00 uur. Woensdag 16 augustus van 14.00 tot 16.00 uur gaat Anouk de Jong strand jutten met kinderen. Met de ge vonden materialen wordt daar na geknutseld. Donderdag 17 augustus ver re aanbod betreft onder meer: bridge voor beginners, tekenen en schilderen, oud schrift, teke nen en schilderen, twee lezingen kunstgeschiedenis over leven en dood in Egypte en een kunst wandeling langs divere galeries in Zierikzee. De ZVU houdt voorafgaand aan het nieuwe cur susjaar een informatiebijeen komst op zaterdag 9 september tussen 10.00 en 12.00 uur in bi bliotheek De Stolpe in Zierik zee. zorgt Taco Eisma van 14.00 tot 16.00 uur een workshop zeege zichten schilderen voor kinde ren. Wie meer wil weten kan bellen: 06-15438050. De strandbiblio theek is op zonnige dagen dage lijks open van 11.00 tot 17.00 uur. De mobiele bibliotheek is te vinden aan het Noordzee strand Brouwersdam, ter hoogte van strandpaviljoen De Kous. agenda \STREEKACTIVITEITEN DREISCHOR - Wijnhoeve de Kleine Schorre, 14.00 uur rondleiding door wijngaard en wijnkelder inclusief proe- RElilESSE - Jacobuskerk, 10.00-13.00 Torenbeklimming; Jacobuskerk, 19.00 uur: Wandeling naar Slot Moer- mopd o.l.v, gids; ZIERIKZEE Stadhuismuseum, 9.30-12.00 uur: Kindervakantieprogram- a rond archeologie; Nieuwe Kerk, .00 uur: Orgelconcert door Henk van Putten. Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 14/8 t/m 27/10 prachtig 4-sterren hotel direct aan het Veluwemeer o.a. ruime comfortabele lounge, restaurant met uitzicht op meer GRATIS gebruik sauna,Turks stoombad, fitnesscenter nationaal park de hoge Veluwe, met prachtige bossen het grootste zeedierenpark van Europa; het Dolfinarium het oude centrum van Amersfoort met de Muurhuizen pittoreske plaatsjes als Putten, Ermelo, Elburg en Hattem heerlijk winkelen in steden Apeldoorn of Utrecht Reisnummer AUTO 17.758, zie www.kras.nl/17758 073- 5 999999 ma m vr.: 08.30-18.00 uur, za.: 10.00-15.00 uur f! f| kOf boek bij één van onze 20 reisbureaus! Vertrekdatum: alléén 30/9 verblijf aan boord van het populaire MS Victoria Cruziana***+ verzorging o.b.v. ontbijt, lunch en diner o.a. bar, restaurant, dansvloer en verwarmd buitenzwembad schitterend vaarprogramma langs o.a.: Keulen, waar u o.a. een bezoek kunt brengen aan de Dom, Andernach, één van de oudste stadjes aan de rivier de Rijn, de bekende rots Lorelei, Rüdesheim, universiteitsstad Mainz, met de prachtige St. Stephanskerk en Koblenz met de Deutsche Ecke Reisnummer CRUZ 16.759, zie www.kras.nl16759 Vertrekdata: 7-11 -15-19/10 verblijf aan boord van het populaire MS Victoria Cruziana***+ verzorging o.b.v. ontbijt, lunch en diner o.a. bar, restaurant, dansvloer en verwarmd buitenzwembad schitterend vaarprogramma langs o.a.: Keulen met o.a. vele historische monumenten, musea en uitgestrekte winkelstra ten, Königswinter, aan de voet van de bekende berg Drachenfels, de bekende rots Lorelei, Rüdesheim, de bekende wijnstad Boppard en Koblenz met de Deutsche Ecke Reisnummer CRUZ 16.760, zie www.kras.nl16760 www.kras.nl lan Jaap Broekhuijsen den HAAG - Het gerechtshof in Den Haag heeft het hoger be roep in de strafzaak tegen de 39-jarige Vlissinger die veroor deeld werd voor het doodsteken van C. van de Pieterman, giste ren in zijn geheel over moeten doen op last van de Hoge Raad. De man was eerder door de Mid delburgse rechtbank én in hoger beroep door het Haagse ge rechtshof veroordeeld. Maar om dat het hof een verweer van de advocaat zonder uitleg terzijde had geschoven, bepaalde de Ho ge Raad dat de zaak opnieuw moest worden behandeld. Zodoende werd gisteren ander maal een celstraf tegen de Vlis singer geëist: ditmaal wil het Openbaar Ministerie vierenhalf jaar celstraf opgelegd zien. De Vlissinger stak tijdens een ru zie over een vrouw zijn voorma lige vriend op 17 juli 2004 in diens been, waarna de laatste aan een slagaderlijke bloeding overleed. Het slachtoffer was hem op z'n nek gesprongen. Advocaat B. Vermeirssen stelt dat zijn cliënt nimmer de opzet had het slachtoffer te doden, en dat ook niet had kunnen voor zien. Dat laatste achtte de recht bank destijds dus wel degelijk bewezen. Maar het hof sprak zich daarover niet uit, waardoor de zaak dus over moest. De raadsman maakte gisteren ook van de gelegenheid gebruik om opnieuw een beroep op nood weer te doen, hetgeen volgens hem ook tot ontslag van rechts vervolging zou moeten leiden. Het hof neemt uiterlijk over twee weken een nieuw besluit. BRUINISSE - Omwonenden van de bouwput De Hertenhof in Bruinisse hebben een aanbod voor schadevergoeding gekre gen. Hun huizen hebben scheu ren opgelopen nadat de bouw van het appartementencomplex is begonnen. Over de oorzaak is nog niets bekend. meer, mensen die verder weg wo nen een paar tientjes minder. In mei van dit jaar vertoonden huizen aan de dr. De Kockstraat, Molenstraat en Gre- velingenstraat plotseling scheu ren en verzakkingen. Op dat mo ment was de aannemer van De Hertenhof begonnen met het wegpompen van grondwater uit de bouwput. In sommige huizen kwamen in korte tijd scheuren die zo breed zijn dat er gemakke lijk een paar vingers in gestoken kunnen worden. De schade is vooral ontstaan bij ramen, deu ren en bij aanbouwtjes. De omwonenden hebben direct een verband gelegd tussen de scheuren en grondwateronttrek king en wilden dat het wegpom pen van het water direct zou worden gestaakt. Of het wegpompen van het grondwater inderdaad de oor zaak is, is nog niet bekend. „Maar volgens de deskundige die bij ons de schade kwam op meten moest dat wel de oorzaak zijn", zegt Van Gilst. Projectontwikkelaar J. Littooij van Bouwfonds MAP kan daar nog geen antwoord op geven. Hij heeft onderzoeksbureau Geo- Delft opdracht gegeven de zaak te onderzoeken maar het rap port in nog niet binnen. „Voor de bouwvakvakantie is gezegd dat het voorlopige rapport bin nen een paar weken zou komen. Ik hoop dat het spoedig komt want dit moet zo snel mogelijk opgelost worden." Littooij hoopt eind volgende week meer duidelijkheid te hebben. ik „We hebben een brief gehad !ttg met daarin een aanbod voor l" schadevergoeding" zegt L. van hg, Gilst, een van de gedupeerden. Df „Maar dat aanbod vinden we OU veel te laag. Wij kunnen 460 eu- ve ro krijgen, maar dat is alleen voor de reparatie en het uurloon zit daar niet bij. Dat moeten we zelf bijleggen." De familie over- weegt bezwaar te maken tegen de hoogte van de schadevergoe- I ding. Volgens Van Gilst hebben inmiddels de meeste mensen die I schade aan de woning hebben een bericht gehad over schade- vergoeding en vinden veel men sen dat het bedrag wel erg laag is. Bewoners dicht bij de bouw put krijgen een paar tientjes Prachtige 3-/4-/5-/8-daagse autoreis Heerlijke 3-/4-/5-daagse autoreis Heerlijke 3-/4-/5-daagse autoreis Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 18/8 t/m 8/9 verblijf in hotel Papendal, aan de voet van de Veluwe combinatie van natuur en rust maar ook vlakbij de stad Arnhem o.a. bar, restaurant, Grand Café, terras en groot sportcentrum Nationaal Park de Hoge Veluwe met schitterende bossen, ein deloze zandvlaktes, kleurrijke heidevelden mooie wandel- en fietsroutes door de omgeving Dolfinarium, Walibi World, Kröller Müllermuseum de oude stad Kleve, net over de grens in Duitsland Reisnummer AUTO 17.641zie www.kras.nl/17641 (Advertentie) Vrijwel dag. van14/8 t/m 29/8 en iedere vr. en za. van 119 t/m 30/9 verblijf in Tulip Inn Amersfoort inclusief ontbijtbuffet het hotel is ideaal gelegen voor het maken van uitstapjes faciliteiten o.a. restaurant, bar en gezellig terras de gezellige winkelstad Amersfoort met het oude centrum het bekende Dierenpark Amersfoort, prachtige wandel- en fietstochten door de omgeving de stad Utrecht met o.a. de imposante Dom het Dolfinarium, dé attractie van Harderwijk Reisnummer AUTO 17.806, zie www.kras.nl/17806 Vrijwel iedere ma. en vr. van 14/8 t/m 30/10 verblijf in luxe Hilton Pare Soestduinen**** midden in het bos o.a. bar, lounge, a la carte restaurant en binnenzwembad heerlijk fietsen op de Leusder Heide, de Utrechtse Heuvelrug landgoed Huis ter Heide met prachtige bossen en vennen Amersfoort de Onze-Lieve-Vrouwetoren en de Muurhuizen de gezellige plaats Baarn met knusse winkelstraten Bilthoven met haar prachtige binnenstad en prachtige natuur winkelstad Utrecht met haar gezellige binnenstad en de Dom Reisnummer AUTO 17.681, zie www.kras.nl/17681

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33