KRAS.NL Tussenoplossing voor duwvaart Je bent jong en je zaagt wat Genieten in de seniorenwoning Woesteland biedt werkvakantie Waterpolitie begint onderzoek na aangifte waterstaat tegen opstandige schipper UTRECHTSE HEUVELRUG De Hoge VELUWE 249.1 KENNISMAKINGSCRUISI VELUWEMEER Hilton SOESTDUINEN woensdag 9 augustus 2006 Advertentie Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 18/8 t/m 8/9 verblijf in hotel Papendal, aan de voet van de Veluwe combinatie van natuur en rust maar ook vlakbij de stad Arnhem o.a. bar, restaurant, Grand Café, terras en groot sportcentrum Nationaal Park de Hoge Veluwe met schitterende bossen, ein deloze zandvlaktes, kleurrijke heidevelden mooie wandel- en fietsroutes door de omgeving Dolfinarium, Walibi World, Kröller Müllermuseum de oude stad Kleve, net over de grens in Duitsland Reisnummer AUTO 17.641zie www.kras.nl/17641 door Frank Balkenende ELLEWOUTSDIJK - Wat is dat nou weer? Een sit-in op de anders zo stille Kruipuitsedijk? Het blijken IVN'ers op zomerkamp. Waar IVN precies voor staat, weten ze niet, wel dat ze een weekje het Zeeuwse landschap helpen onderhouden. En dat je van zagen flink moe wordt, dus gunnen ze het puberlijf even rust op het wegdek. „Effe chïllen." Woesteland, een groep IVN-vrijwilli- gers die voor jongeren van twaalf tot en met dertig jaar kampen in binnen- en buitenland op touw zet, heeft deze week haar bivak opgeslagen in Fort El- lewoutsdijk. Ruim twintig pubers heb ben de leiders Pieter ten Plave en Aafje Haaksma onder hun hoede. Een lummel- vakantie biedt Woesteland niet. De jon geren doen bijna elke dag vrijwilligers werk in de natuur, zoals hooien of boompjes steken. Vandaag helpen ze Natuurmonumen ten. Op de Kruipuitsedijk tussen Drie wegen en Oudelande zagen de jongeren takken van populierenstammen. „We hebben vet hard gewerkt. Veel gezaagd, ook in brandnetels, hahaha", grapt Joe- ri (12) uit Wijchen. Behalve de lolligste van de groep is hij ook van zijn gemak. Hij smeekt om een lift, want de fietsen staan anderhalve kilometer verderop bij een boer. Eigenlijk past gemotori seerd verkeer niet in de geest van Woes teland. De natuurmens verplaatst zich tenslotte milieuvriendelijk, dus lopend of per fiets. „Alstublieft, neemt u ons mee?" Vooruit dan. Woesteland is populair. Zonder reclame stromen de aanmeldingen steevast bin nen. De vriendinnen Anne-Lotte (14) en Jytte (13) uit Muiden hebben bewust voor deze actieve vakantie gekozen. Het is goedkoop en je maakt er snel vrien den. zeggen ze. „En ik hou veel van de natuur", ontboezemt Jytte. „Ik let altijd op dat ik geen papiertje op straat gooi." Het is overigens niet zo dat de dames hier weer een jaartje op moeten teren. Jytte heeft een tweeweekse fietsvakan tie in de Dordogne achter de rug. „En ik een surfvakantie in Spanje", vult An ne-Lotte aan. En een meisje met dread locks gaat na gedane arbeid 'straks nog even chillen aan een Spaanse costa'. Dat fort, dat is even wennen. Anne-Lot- te: „Het is er erg vochtig, maar de lei ding heeft er wel voor gezorgd dat we op een verhoogd gedeelte kunnen sla pen, zodat je toch droog ligt." Jytte: „De jongens en de meisjes slapen bij elkaar. Dat is lastig met omkleden." „Het is er koud en het tocht", vindt Vita (15) uit Haarlem. „En ze zeggen dat je er 's nachts de piloten hoort." Piloten? „Ja, de piloten." Uit de Tweede Wereld oorlog? „Ik zou het niet weten." Heer Hendrik Het spookt dus in Fort Ellewoutsdijk, tenminste dat wil de leiding de groep pubers doen geloven. Er is een verhaal verzonnen over vroegere bewoners, van wie de geest mogelijk nog rondwaart. Zelfs Heer Hendrik wordt als eigenaar van deze vesting opgevoerd, geschied vervalsing van het zuiverste water, want het fort stamt uit 1830 en toen lag de oude Hendrik toch al een tijdje on der de zoden. Maakt niet uit, grijnst Pieter, als het maar spannend is. Vanavond doen ze er nog een schepje bovenop. „De groep wordt in de polder gedropt en als het goed is, komen ze langs een kerkhof waar de geest van een oude vrouw rond spookt." Na afloop wacht hen friet, zo is beloofd. „Als die uit Goes moet kómen, dan heb ben we koude friet", meesmuilt iemand. Dan komen de klaagzangen over het eten los. De Woestelanders voeden zich principieel vegetarisch en biologisch. Joeri, voor de eerste keer mee op kamp, vindt het niks: „Het is vies. Man, die ma caroniEen tegengeluid van An- ne-Suzan (15) uit Almere: „Welnee, het valt best mee." Als je een beetje doorprikt, blijkt dat ie dereen het toch wel naar zijn zin heeft. Leuk werk, lekker in de natuur. Aan Daniel van der Pluim uit Lelystad, veer tien maar wel de meest wijze van de kluit, is zo'n kamp welbesteed. Bij Woesteland kan hij het landschap hel pen beheren, anders dan de collega's van de NJN die 'met een vergrootglas' een hele dag graze op een vierkante me ter dijk. Sinds zijn vijfde is hij al IVN' er. Het liefst is hij bezig in het veld: je bent jong en je zaagt wat. „Natuurlijk gaat het ook om de gezellig heid", zegtDaniel, „je maakt hier snel vrienden." Niet bij iedereen. Een paar meiden verklappen waarom: Daniel zaagt ook 's nachts. Jongeren helpen natuurbeheerders tijdens het Woesteland-zomerkamp. Op de Kruipuitsedijk bij Driewegen zagen ze takken van populieren. foto Dirk-Jan Gjeltema Celstraf voor winkeldievegges uit Ylissingen MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter M. Meeu- wisse heeft gisteren twee winkel- dievegges uit Vlissingen con form de eis veroordeeld tot ge vangenisstraffen. Een 30-jarige vrouw - die nog in haar proeftijd zat - kreeg zes we ken gevangenisstraf opgelegd, waarvan twee weken voorwaar delijk. Een 36-jarige vrouw werd veroordeeld tot vier weken celstraf, waarvan de helft voor waardelijk. Het duo geniet een kwalijke reputatie en is eerder voor winkeldiefstallen tot boe tes en werkstraffen veroordeeld. De twee vrouwen waren 2 fe bruari met een geprepareerde tas op dievenpad in Middelburg gegaan. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEIM Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Comelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt RobPaardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ^nnrWout Bareman TERNEUZEN - Rijkswaterstaat heeft bij de waterpolitie in Ter- neuzen aangifte gedaan van een overtreding van schipper R. van Pelt van de duwboot Why Not uit Rotterdam. Die negeerde op dinsdag 25 juli tot tweemaal toe een sommatie van de beman ning van een dienstvaartuig van waterstaat om een 'illegale' lig plaats voor de Oostsluis in Ter- neuzen te verlaten. Van Pelt was op weg van Gent naar Luik, toen hij 's avonds met het oog op de naleving van de Vaartijdenwet een overnach tingsplaats zocht. Hij had zich, naar eigen zeggen, ruim voordat hij in Terneuzen arriveerde ge meld, maar kreeg vlak voor aan komst te horen dat er geen lig plaats beschikbaar was voor zijn 185 meter lange duwcombi- natie. Omdat het de derde keer in enkele maanden tijd was, wil de de schipper het laten aanko men op een proefproces. Maar de waterstaatsmedewerkers én de opgeroepen waterpolitie werkten daar aanvankelijk niet aan mee. Volgens waterstaat was er op dat moment geen bij zondere opsporingsambtenaar beschikbaar. Eind vorige week deed waterstaat alsnog aangif te. De waterpolitie heeft de zaak nu in onderzoek, bevestig de woordvoerder E. Krazewski. Gisterochtend werd Van Pelt ge hoord. De schipper had direct daarna ook een onderhoud met de ver antwoordelijke medewerker van waterstaat. Woordvoerder E. de Feijter van Rijkswaterstaat Zee land: „Het is duidelijk dat er een oplossing moet komen voor deligplaatsproblematiek van de duwvaart." De zaak staat op de agenda van het eerstvolgende Binnenvaart- overleg Scheldemond (het over legplatform van schippersvereni ging Schuttevaer, Rijkswater staat en het Havenschap Zee land Seaports). Dat overleg vmdt half september plaats. De Feijter: „Maar zolang hoeven we mogelijk niet te wachten. We denken zelf aan een tussenoplos sing. De duwcombinaties zou den kunnen afmeren op de zoge noemde kegelpalen, bestemd voor schepen met gevaarlijke stoffen. Als de schippersvereni ging daarmee akkoord gaat, kun nen we die regeling snel tref fen." Regiocoördinator J. de Vries van Schuttevaer-Zeeland heeft geen enkele moeite met de sug gestie van waterstaat. „We hebben die mogelijkheid zelf ook al een paar keer aange dragen tijdens het periodiek overleg. Omdat de waterstaats vertegenwoordiger daar ver schillende keren niet bij aanwe zig was, bleef een beslissing uit. Hopelijk kan de zaak nu snel ge regeld worden. Tja, en als zich dan toevallig ook 'kegelschepen' aandienen, moeten de duwcom binaties maar worden doorver wezen naar een alternatieve lo catie." Waterstaat zit, naar verluidt, overigens in z'n maag met de dreigende rechtszaak. Schipper Van Pelt: „Ze hebben het in ei gen hand. Het is een kwestie van een goede oplossing aandra gen en de aangifte tegen mij in trekken. STREEKACTIVITEITEN GOES -Sportpark het Schenge, Westha- véndijk. Kindervakantieweek Stichting Buurtwerk Goese polder; R.K. Maria Magdalenakerk, 12.30-16.30 uur: Geopend voor bezichtiging; Ambachtscentrum van de Hollandsche Hoeve, 13.00-16.30 uur: Demonstratie diverse ambachten; Nieuwe wijkgebouw De Spinne 13.30-16.30 uur: Koersbal senioren; Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur; Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; agenda De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Uiteenlopen de activiteiten voor alle WAO-ers; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4-8 jaar; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; s-HEER ABTSKERKE - Herv. kerk, 13.00-17.00 uur.Open voor publiek; HOEDEKENSKERKE - PKN de Ark, 11.30-16.30 uur: Geopend voor publiek; KAPELLE -Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 09.30 uur Houtsnijclub; 13.00 uur: Soos, biljarten; 13.30 uur: Ouderenkoor; 14.00 uur: Sjoelen. 14.00: Koersbal (gymzaal); KORTGENE - Gymzaal in de Bern- hardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRABBENDIJKE Gymnastiekzaal Nieulandestraat, 15.30-16.30 uur: Bewegen voor senioren Gymnastiek vereniging Sparta; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor 50-plussers; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Inter nationaal dansen; SINT-MAARTENSDIJK - Haven bij Café Het Centrum, 18.30-19.00 uur: Start fietsmeerdaagse voor iedereen; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoek weg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 09.30 uur: Digitaal lokaal, Compu terochtend; 13.00 uur: 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten 15.00 uur: Interna tionaal dansen; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten; Zorgcentrum Vredelust, 14.00 uur: Zin gen met ouderenkoor Vredelust; Beatrixhaven, 13.30 uur: Afvaart rond vaart. Reservering 06-22089393; VVV Kantoor, Kerkplein, 13.30 uur: Rondleiding door oude Yerseke. door Rob Paardekam GOES - Het zijn drukke tijden voor Bart en Jannie Smits uit Goes. Nog maar nauwelijks be komen van hun verhuizing, vier den ze gisteren hun zestigste hu welijksverjaardag. Bart (84) en Jannie (79) stapten op 8 augustus 1946 in het huwe lijksbootje. Meneer was toen nog niet zo lang terug uit Duits land, waar hij twee jaar dwang arbeid had verricht. Na de trou werij trok het kersverse echt paar in bij de ouders van Bart. „Het was een prima tijd, on danks dat we in het begin alleen een bedstee hadden", kan Jan nie zich herinneren. „Later, toen opa overleed, kregen we zijn kamer. Daar is onze oudste dochter geboren." Na anderhalf jaar betrok het stel zijn eigen huisje onderaan de dijk bij Kattendijke, de ge boorteplaats van Bart. Jannie kwam ter wereld in Wemeldin- ge, maar woonde voor haar hu welijk ook al een tijd in het klei ne dorpje aan de Oosterschelde, Na verloop van tijd verhuisde het echtpaar naar Goes, omdat Bart daar werk had gevonden bij de gemeente. Eerst was hij stratenmaker; later deed hij al lerhande onderhoud in de dor pen. „Een leuke baan, want je kwam nog eens ergens", zegt hij. Jannie hééft naast de zorg voor vier kinderen onder meer kantoren schoongemaakt en was ze hulp in de huishouding in voormalig ziekenhuis Berg- zicht in Goes. Sinds een maand woont het koppel in een aan leunwoning van zorgcentrum Randhof, omdat hun woning aan de Groen van Prinsterer- straat veel te groot was. Waar veel ouderen het verschrikkelijk vinden om de stap naar een se niorenwoning te maken, genie ten Bart en Jannie er met volle teugen van. „We zitten hier be schermd en komen een hoop oude bekenden uit Kattendijke tegen", zegt mevrouw. „Boven dien ben ik nogal een uitvlieger, dus het is fijn dat we mee kun nen doen aan allerlei activitei ten in Randhof. Ik ga af en toe een potje bingoën en pas zijn we met z'n tweeën naar de film ge weest." Meneer knikt: „Snip en Het echtpaar Bart en Jannie Smits uit Goes, foto Dirk-Jan Gjeltema Snap. Daar bleven we vroeger voor thuis." Het echtpaar kreeg gisteren bezoek van burgemees ter D. van der Zaag. Komende zaterdag wordt hun 60-jarig hu welijksjubileum gevierd met de vier kinderen, zeven kleinkinde ren en het ene achterkleinkind. Heel misschien is er dan wel een tweede, want die is op komst. „Het kan elk moment gebeu ren", zegt Jannie trots. Prachtige 3-/4-/5-/8-daagse autoreis Heerlijke 3-/4-/5-daagse autoreis Vrijwel dag. van 14/8 t/m 29/8 en iedere vr. en za. van 119 t/m 30/9 verblijf in Tulip Inn Amersfoort inclusief ontbijtbuffet het hotel is ideaal gelegen voor het maken van uitstapjes faciliteiten o.a. restaurant, bar en gezellig terras de gezellige winkelstad Amersfoort met het oude centrum het bekende Dierenpark Amersfoort, prachtige wandel- en fietstochten door de omgeving de stad Utrecht met o.a. de imposante Dom het Dolfinarium, dé attractie van Harderwijk Reisnummer AUTO 17.806, zie www.kras.nl/17806 Heerlijke 3-/4-/5-daagse autoreis 3-/4-/5-/8-daagse autoreis Complete 8-daagse riviercruise Grandioze cruise voor SPOTprijs! Spectaculaire 5-daagse riviercruise Vertrekdata: 7-11 -15-19/10 verblijf aan boord van het populaire MS Victoria Cruziana***+ verzorging o.b.v. ontbijt, lunch en diner o.a. bar, restaurant, dansvloer en verwarmd buitenzwembad schitterend vaarprogramma langs o.a.: Keulen met o.a. vele historische monumenten, musea en uitgestrekte winkelstra ten, Königswinter, aan de voet van de bekende berg Drachenfels,de bekende rots Lorelei, Rüdesheim, de bekende wijnstad Boppard en Koblenz met de Deutsche Ecke Reisnummer CRUZ 16.760, zie www.kras.nl16760 Informatie, voorwaarden en boekingen: KRAsi«A«tó www.kras.nl 073 - 5 999 999 ma. t/m vr.: 08.30-18.00 uur, za.: 10.00-15.00 uur Of boek bij één van onze 20 reisbureaus! www.kras.nl www.kras.nl www.kras.nl s: Vertrekdatum: alléén 30/9 verblijf aan boord van het populaire MS Victoria Cruziana***+ verzorging o.b.v. ontbijt, lunch en diner o.a. bar, restaurant, dansvloer en verwarmd buitenzwembad schitterend vaarprogramma langs o.a.: Keulen, waar u o.a. een bezoek kunt brengen aan de Dom, Andernach, één van de oudste stadjes aan de rivier de Rijn, de bekende rots Lorelei, Rüdesheim, universiteitsstad Mainz, met de prachtige St. Stephanskerk en Koblenz met de Deutsche Ecke Reisnummer CRUZ 16.759, zie www.kras.nl16759 Vrijwel iedere ma. en vr.van 14/8 t/m 30/10 verblijf in luxe Hilton Pare Soestduinen**** midden in het bos o.a. bar, lounge, a la carte restaurant en binnenzwembad heerlijk fietsen op de Leusder Heide, de Utrechtse Heuvelrug landgoed Huis ter Heide met prachtige bossen en vennen Amersfoort de Onze-Lieve-Vrouwetoren en de Muurhuizen de gezellige plaats Baarn met knusse winkelstraten Bilthoven met haar prachtige binnenstad en prachtige natuur winkelstad Utrecht met haar gezellige binnenstad en de Dom Reisnummer AUTO 17.681zie www.kras.nl/17681 Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 14/8 t/m 27/10 prachtig 4-sterren hotel direct aan het Veluwémeer o.a. ruime comfortabele lounge, restaurant met uitzicht op meer GRATIS gebruik sauna,Turks stoombad, fitnesscenter nationaal park de hoge Veluwe, met prachtige bossen het grootste zeedierenpark van Europa; het Dolfinarium het oude centrum van Amersfoort met de Muurhuizen pittoreske plaatsjes als Putten, Ermelo, Elburg en Hattem heerlijk winkelen in steden Apeldoorn of Utrecht Reisnummer AUTO 17.758, zie www.kras.nl/17758

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27