PZC Crossers willen niet naar Bath Zelfs de cavia gaat mee naar de camping gratis stmr gratis 12SMb SIKARD SPMlIJf PHOTO Hof doet zaak fatale messteek opnieuw Voor aap Verhuizing naar lawaaisportcentrum zou vereniging geen goed doen Ouwerwesse techniek voor even terug Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. woensdag 9 augustus 2006 editie Bevelanden-Tholen Nu bij 100 foto's afdrukken in de 1-uur serviceGRATS' MP3-speler GRATIS J 28 Nlb SD-geheugenkaart! Loop 's avonds eens een rondje langs de oever van het Veerse Meer. Op een muurtje met een lekker flesje wijn er bij kun je genieten van de on dergaande zon. Ideaal om je gedachten te ver zetten, zo vindt Jan van Iwaarden. In Kortgene heeft de dorps raad onlangs een wandeling uitgezet. Op twaalf plaatsen staan borden met historische informatie over het dorp. Vlak voor camping De Paardekreek vindt op zater dag 26 augustus om 10.00 uur een wakeboardbattle plaats in het Veerse meer. Bij camping De Paarde kreek kun je ook wakeboard- les nemen of banaanvaren op het Veerse Meer. Huur een bootje en ga vis sen op het Veerse Meer. Er is genoeg forel en paling te vin den. Maak een fietstocht rond om het Veerse Meer. Het le vert misschien wat zadelpijn op, maar het is zeker de moei te waard. Blijven we thuis of paklcen we de koffers? De PZC besteedt deze zomer zes weken lang aandacht aan vakantie in Zeeland. Verslaggevers schrijven over Zeeuwen die jarenlang hun vakantie doorbrengen in de eigen provincie. Ook aan bod komen de bijzondere hotelkamer, de knusse bed breakfast en het privéparadijsje in de achtertuin. Een tweede thuis aan het water Straf voor bijten agent MIDDELBURG - Een 46-jarige vrouw uit Lewedorp is gisteren in Middelburg voor wederspannigheid tegen de politie veroordeeld tot vijftig uur voorwaardelijke werk straf. Bij haar aanhouding beet ze een agent in zijn hand. Het tumult was ontstaan toen de politie vorig jaar op 1 no vember in Vlissingen naar haar rijbewijs vroeg. Volgens raadsman D. Olie was zijn cliënte, die oververmoeid was, arrogant en onredelijk door de agenten behandeld. „Dat had soepeler gekund." Officier van justitie E. Bethlehe^ eiste vijftig uur werkstraf. In haar eis zei ze rekening te houden met de hevige gemoedstoestand waarin de vrouw had verkeerd. De strafpleiter vond de eis te hoog en pleit te voor een symbolische straf, omdat de verdachte vermin derd toerekeningsvatbaar was. De vrouw werd ook verwe ten de verbalisanten te hebben bedreigd, maar daarvan werd ze door politierechter M. Meeuwisse vrijgesproken. Dronken bromfietser krijgt boete MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Meeuwisse veroordeelde gisteren een twintigjarige inwo ner van Goes voor dronken rijden op een bromfiets con form de eis tot 280 euro boete en zes maanden voorwaar delijke rijontzegging. De man reed op 8 januari in Goes dronken op zijn brommer toen hij door de politie werd aangehouden. De jonge Goesenaar blies 665 microgram. Omdat de man een beginnend bestuurder is ligt de alco hollimiet op 88 microgram. Dat werd in de strafmaat mee genomen. Automobiliste bedreigd in Goes GOES - Op de Koepoort in Goes is gistermiddag rond twee uur een 33-jarige Engelse vrouw door een onbeken de man bedreigd. De vrouw wilde een parkeerplaats inrij den maar werd tegengehouden door de onbekende man. Hij wilde de plaats waarschijnlijk reserveren voor zijn vrienden die nog aan moesten komen rijden. Omdat de vrouw toch haar auto ging parkeren werd de man agres sief en bedreigde haar. De politie zoekt getuigen. Die kun nen bellen met het nummer 0900-8844. Circus Hansweert gaat niet door HANSWEERT - Circusliefhebbers in Hansweert hebben pech. Het Staatscircus van Moskou heeft de drie voorstel lingen die het later deze maand in het dorp zou geven, af gelast. De circustent heeft de afgelopen weken veel scha de opgelopen door de regen en de harde wind. Daarom gaat hij op 14 en 15 augustus in de reparatie. Net op die dagen stonden de voorstellingen in Hansweert gepland. Mensen die al kaarten hebben gekocht, krijgen hun geld terug. door Jan Jaap Broekhuijsen DEN HAAG - Het gerechtshof in Den Haag heeft het hoger be roep in de strafzaak tegen de 39-jarige Vlissinger die veroor deeld werd voor het doodsteken van C. van de Pieterman, giste ren in zijn geheel over moeten doen op last van de Hoge Raad. De rechtbank in Middelburg had de Vlissinger in 2004 tot zes jaar cel veroordeeld. In hoger be roep bij het gerechtshof in Den Haag werd dat uiteindelijk vijf jaar cel. Maar verdachtes raads man B. Vermeirssen stapte ver volgens naar de Hoge Raad om te klagen over het feit dat het Haagse gerechtshof in haar uit spraak zijn vrijspraakverweer zonder enige uitleg terzijde had gelegd. De Hoge Raad gaf hem gelijk en gelastte dat het hof de zaak opnieuw moest doen. Zo doende werd gisteren ander maal een celstraf geëist tegen de Vlissinger: ditmaal wil het Open baar Ministerie - rekening hou dend met alle omstandigheden - vierenhalf jaar celstraf opge legd zien. Volgens de verdediging heeft de Vlissinger geen opzettelijke doodslag gepleegd. Tijdens een ruzie over een vrouw stak hij zijn voormalige vriend op 17 juli 2004 in diens been, waarna de laatste aan een slagaderlijke bloeding overleed. Het slachtof fer was hem op z'n nek gespron gen. Advocaat Vermeirssen stelt dat zijn cliënt nimmer de opzet had het slachtoffer te doden, en dat hij zelfs niet had kunnen ver wachten dat het slachtoffer door de steekwond in diens been kon overlijden. Dat laatste achtte de rechtbank in Middel burg destijds dus wel degelijk bewezen: de i'echtbank achtte de verdachte daarom schuldig aan doodslag in de 'voorwaarde lijke opzet' variant. Maar an ders dan de rechtbank sprak het hof zich vorig jaar in haar uit spraak niet uit over het verweer van de raadsman dat er geen op zet was geweest en moest het be roepscollege gisteren alles dus overdoen, overigens met andere rechters. De raadsman legde gisteren dus nog maar eens uit waarom hij vond dat er vrijspraak moest vol gen en maakte ook nog van de gelegenheid gebruik om op nieuw een beroep op noodweer te doen, hetgeen volgens hem tot een ontslag van rechtsvervol ging zou moeten leiden. Dus rechtsom of linksom, zijn cliënt moet vrijuit gaan, vindt de raadsman. Het hof neemt uiterlijk over twee weken een nieuwe beslis- Oplichter actief rond Goes GOES - De politie waarschuwt mensen in de omgeving van Goes voor een persoon die men sen vraagt geld te wisselen en het daarna van hen afneemt. De man geeft zich uit voor een medewerker van een hoveniers bedrijf. Het gaat in de meeste ge vallen om kleine bedragen. De politie vraagt mensen die door deze persoon zijn opgelicht om aangifte te doen. zeeuwse almanak Het bezoek van het Kloeting- se gezin aan de Apenheul in het verre Apeldoorn kon zon der meer als een succes wor den beschouwd. De kinderen waren allerminst bevreesd voor de doodshoofdaapjes, be wonderden de bonobo's, had den schik om de blauiooogma- ki's in het Madagascarbos en woonden, als bijna onvermij delijk hoogtepunt, het voede ren van de borstroffelende go rilla's bij. Het antwoord - tijdens de in formele avondevaluatie - op de vraag wat ze deze dag het allerleukste hadden gevon den, was echter enigszins ont nuchterend. „De speeltuin." Zo rond februari begint het weer te kriebelen bij Hei- ma (42) en Jan (47) van Iwaar den uit Hansweert. Dan willen ze naar buiten, naar het water én naar hun stacaravan op cam ping De Paardekreek in Kortge ne, Van eind maart tot eind ok tober zijn ze er niet weg te slaan. Helma: „Als je hier komt, krijg je meteen het vakantiege voel." Mensen in korte broeken en zwemkleding, tenten en cara vans. Het vakantiegevoel druipt inderdaad van het Kortgeense campingterrein af. Niet zo gek ook, zo midden in de zomer. Zo'n honderd nieter van het Veerse Meer staat de stacaravan van Helma en Jan. Vanuit hun tuin kun je de televisietoren van Goes zien staan. Toch waant het Hansweertse echtpaar zich in Kortgene elke keer weer in een andere wereld. Jan: „We krijgen wel eens vreemde reacties van mensen. Dan vragen ze: wat doen jullie toch zo dicht bij buis? Maar als ze hier eenmaal geweest zijn, praten ze wel an ders hoor." Helma: „De meeste mensen gaan twee of drie weken Per jaar met vakantie. Wij heb ben zeven maanden. Elk week end, van eind maart tot eind ok tober zijn we hier. Vanaf aan staande vrijdag blijven we drie weken achter elkaar." In de sta caravan, die voorzien is van een televisie met dvd-speler, draad loos internet en een cd-speler, is het prima vertoeven. „We heb ben een gewone wc, dus we hoe ven niet steeds naar het washok of met een chemisch toilet heen en weer te lopen. En als we iets vergeten zijn, kunnen we zo even naar huis." Zelfs op een gewone doorde weekse werkdag weten de Van Iwaardens het vakantiegevoel nog prima te vinden. „Ja hoor, vanochtend heb ik gewerkt en nu heb ik vakantie tot morgen ochtend half negen", vertelt Hel ma met een grote glimlach. Jan heeft net even pauze genomen, tussen de werkzaamheden door: „Ik heb een eigen bedrijf. Ik ben hier net buiten de camping aan het werk. Ik doe in elektro-on- derhoud voor de pleziervaart. Dat is het nuttige met het aange name verenigen.". De hondjes Daisy en Rex rennen ondertus sen vrolijk door het gras. „Als ze thuis het woord camping ho ren, gaan ze bij de voordeur staan. Zelfs de cavia gaat mee", lacht Helma. In de hoek van de Advertentie Helma en Jan van Iwaarden: zeven maanden per jaar vakantie. tuin staat een enorm hok met twee etages. Het ontbreekt Jan nes aan niets. „Thuis heeft hij maar een heel klein hokje. Pas was hij niet lekker, maar toen hij hier kwam, sprintte hij met een het hele hok door. Ik denk dat we 'm gewoon te veel ver wend hebben." Het is niet zo dat Helma en Jan nooit over de grens gekeken hebben. „We zijn in Egypte geweest, in Indonesië, in Canada, Israël en Spanje. Nee, het buitenland hoeft voor mij niet meer. We hebben hier alles", zegt Jan resoluut. Helma: „Nou ja, helemaal afgeschreven is het nog niet, maar voor de ko mende jaren hebben we het hier gewoon gevonden. We houden erg van watersporten. Ga eens met een boot en een caravan naar Spanje rijden. Dan moet je met aparte auto's. Nou, da's ook niet gezellig hoor. En boven dien, moet je het haventje hier zien bij de camping, dat is toch net Saint Tropez? Alleen de bootjes zijn wat kleiner." Wakeboarden Dat de twee van watersporten houden, is wel duidelijk. Bij de deur van de stacaravan hangen de wetsuits en de reddingsves ten in de wind. De wakeboards staan te glimmen in het gras. Helma: „Ik ben meer óp het wa ter en Jan van onder het water. Ik doe sinds vorig jaar aan wake boarden. Dat is snowboarden, maar dan op het water." Jan vaart met zijn bootje Elisa en Helma hangt erachter op haar wakeboard. „Ja, Jan vaart graag en ik plons graag", lacht Helma. „We maken ook vaak dagtochtjes naar Veere of rich ting de Oosterschelde." Jan houdt erg van vissen en dui ken. Hij heeft zijn duikbrevet en vaarbewijs inmiddels op zak. Met de boot trekt hij er vaak op uit. „Het is echt leuk. Vaak gaan we met een man of zeven hier van de camping om een uur of half elf 's avonds paling vissen. We houden ook vaak palingfeest jes met familie en vrienden. Dan leggen we de paling op de skot- telbraai, lekker met een beetje foto Dirk-Jan Gjeltema olijfolie. Heerlijk!" Een vakan tiedorp, zo zou je De Paarde kreek kunnen noemen. Jan: „We kennen de buren inmiddels goed. Ze komen vaak even langs voor een biertje. Het zijn alle maal mensen uit Zuid-Beve land." Helma: „Ja, dit is echt ons tweede thuis." Cornelleke Blok HnnrRob Paardekam BATH - De kans dat de motor crossers van De Uitlaat naar het lawaaisportcentrum in Bath ver huizen, lijkt klein. „Eigenlijk willen we daar helemaal niet heen", zegt voorzitter E. Weug. „Alleen in het uiterste geval, zul len we de overstap maken." Motorcrossvereniging De Uit laat heeft nu een terrein in Vlis- singen-Oost, maar dat moet ze op termijn verlaten, omdat de geluidsruimte voor het havenge bied het niet langer toelaat om door te crossen. Een verhuizing naar Bath is lange tijd als het meest voor de hand liggende al ternatief gezien. In een uithoek van de gemeente Reimerswaal, ten zuiden van de golfbaan, komt op termijn een centrum voor lawaaisporten, waar ook de motorcrossclub uit Rilland, dekleiduifschutters en een kart- baan komen. Overstap Een overstap daarheen wordt bij De Uitlaat echter steeds min der als een aanvaardbaar alter natief gezien. „Je zit daar bijna in Brabant", constateert voorzit- terE. Weug. „Het zou onze vere niging geen goed doen. Neem al leen al de vrijwilligers. Die gaan echt niet dat hele eind rijden om een uurtje kantinedienst te draaien of de baan bij te hou den. En wat te denken van de ouders, die op woensdagmiddag even willen gaan crossen met- hun kind. Dat doe je niet zo snel als je helemaal naar Bath moet." Gedeputeerde H. van Waveren brak onlangs nog een lans voor De Uitlaat door te stellen dat de vereniging misschien beter in het Sloegebied kan blijven. De normen met betrekking tot het lawaai zouden daarvoor iets soepeler gehanteerd moeten worden. Die opmerking is bij De Uitlaat in goede aarde geval len. „Van Waveren heeft goed gezien dat je in dit gebied hele maal geen crossbaan meer hebt als wij naar Bath verhuizen", zegt Weug. „Het gevolg is dat het aantal wildcrossers enorm zal toenemen. Dat wil nie mand." Overleg De vereniging en de provincie voeren in het najaar overleg over de ontstane situatie. Weug hoopt dat dan duidelijk wordt of zijn club in Vlissingen-Oost kan blijven. Dat hoeft wat hem betreft helemaal niet- op de hui dige locatie te zijn. Met een an der plekje in het Sloegebied is hij ook dik tevreden. Al met al schat de voorzitter het positief in. „We hebben Bath nog niet he lemaal afgeschreven, maar ik denk wel dat we hier kunnen blijven. Zeker nu de gemeente Borsele van plan is om de geluid zone rond het haven- en indus triegebied uit te breiden." Lange adem Het is overigens nog niet duide lijk wanneer het lawaaisportcen trum bij Bath wordt gereali seerd. De Reimerswaalse wet houder J. Sinke zegt dat hij niet tot in detail is ingevoerd in de materie en de twee ambtenaren die dat wel zijn, hebben vakan tie. „Ik weet wel dat het een kwestie van de lange adem is", aldus Sin ke. „Dus dat centrum zal er echt niet één, twee, drie zijn." Sjaco de Visser met driespan Simon, Iwan en Emma. foto Ruben Oreel door Selma Osman WESTKAPELLE - Thuis in Aagtekerke worden Iwan, Simon en Emma ingezet om het hooi te schudden zodat het kan drogen. In Westkapelle moesten ze gisteren wérken. Dertig Zeeuwse trekpaarden ploeterden als vanouds tijdens de jaarlijkse oogstdemon- stratie van de Stichting Het Werkend Trek paard Zeeland. „Iwan, vooruit", schreeuwt eigenaar Sjaco de Visser tegen de kont van het middelste paard. Het fiere trekpaard weigert en kijkt nog eens rustig om zich heen. Maar als de verwensing 'ouwe bok' klinkt, komt het drie span in beweging en schokt De Visser heen en weer op het stoeltje van de 'zelfbinder'. Met geraas spuugt de machine, die ook maait, om de paar meter keurige schoofjes uit. Honderden toeschouwers zijn naar het stuk land aan de Domineeshof/Hogeweg toege stroomd. Ze blijven maar plaatjes schieten. Van De Visser met zijn strooien hoed, van Gina van Sint-Jan met haar pasgeboren veu len en van een vrolijk groepje mannen dat de bossen tarwe opsteekt op een wagen. Vrijwilliger Gerard Sturm uit Souburg kent alle technieken. Dinsdag zet hij de schoven recht. „Dat deden ze vroeger om ze veertien dagen op het land te laten drogen." Hij is op gegroeid met het 'binderen' en 'stuken'. Heel wat anders dan de moderne combines die nu over het land rijden en in een werk- gang het tarwe afrijden en dorsen. „Dit is nog ouwerwes", wijst hij om zich heen. Sturm (75) geniet. „Die paarden, dat trekt altijd. Ik heb er vijftig jaar mee gereden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25