KRAS.NL Bewoners willen wegomlegging Je bent jong en je zaagt wat Gevaren softdrugs belicht UTRECHTSE HEUVELRUG De Hoge VELUWE KBAsiA-tt.^ www.kras.nl Woesteland biedt werkvakantie Kopers Mortiere vrezen overlast Zeeuws Evenementen Podium bij nader inzien Aanhouding ia steekpartij Archeologen moeten wachten op nieuw besluit over N57 Hilton SOESTDUINEN KENNISMAKINGSCRUTS VELUWEMEER woensdag 9 augustus 2006 w Prachtige 3-/4-/5-/8-daagse autoreis Vrijwel dag.van14/8t/m 29/8 en iedere vr. en za.van 1/9 t/m 30/9 verblijf in Tulip Inn Amersfoort inclusief ontbijtbuffet het hotel is ideaal gelegen voor het maken van uitstapjes faciliteiten o.a. restaurant, bar en gezellig terras de gezellige winkelstad Amersfoort met het oude centrum het bekende Dierenpark Amersfoort, prachtige wandel- en fietstochten door de omgeving de stad Utrecht met o.a. de imposante Dom het Dolfinarium, dé attractie van Harderwijk Reisnummer AUTO 17.806, zie www.kras.nl/17806 Heerlijke 3-/4-/5-daagse autoreis Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 18/8 t/m 8/9 verblijf in hotel Papendal, aan de voet van de Veluwe combinatie van natuur en rust maar ook vlakbij de stad Arnhem o.a. bar, restaurant, Grand Café, terras en groot sportcentrum Nationaal Park de Hoge Veluwe met schitterende bossen, ein deloze zandvlaktes, kleurrijke heidevelden mooie wandel- en fietsroutes door de omgeving Dolfinarium, Walibi World, Kröller Müllermuseum de oude stad Kleve, net over de grens in Duitsland Reisnummer AUTO 17.641zie www.kras.nl/17641 3-/4-/5-/8-daagse autoreis Complete 8-daagse riviercruise Spectaculaire 5-daagse riviercruise Vertrekdata: 7-11 -15-19/10 verblijf aan boord van het populaire MS Victoria Cruziana***+ verzorging o.b.v.ontbijt, lunch en diner o.a. bar, restaurant, dansvloer en verwarmd buitenzwembad schitterend vaarprogramma langs o.a.: Keulen met o.a. vele historische monumenten, musea en uitgestrekte winkelstra ten, Königswinter,aan de voet van de bekende berg Drachenfels, de bekende rots Lorelei, Rüdesheim, de bekende wijnstad Boppard en Koblenz met de Deutsche Ecke Reisnummer CRUZ 16.760, zie www.kras.nl16760 Informatie, voorwaarden en boekingen: 073 - 5 999 999 ma. t/m vr.: 08.30-18.00 uur, za.' 10.00-15.00 u Of boek bij één van onze 20 reisbureaus! WWW.KRAS.NL WWW.KRAS.NL WWW.KRAS.NL HnnrNadia Berkelder MIDDELBURG - De wegen rondom het nieuwe Zeeuws Eve nementen Podium (ZEP) moe ten worden verlegd om overlast voor omwonenden te voorko- Dat stelt de Kopersvereniging Woonpark Mortiere in een brief aan het gemeentebestuur van Middelburg. In ZEP komt een musichall waarin evenementen kunnen worden gehouden. Op vrijdag- en zaterdagavond kan die worden gebruikt als disco theek. Omwonenden maken zich vooral zorgen over de disco theek, die een nachtvergunning krijgt. De kopersvereniging stelt voor om de brug waarover automobi listen het park moeten verlaten te verleggen in de richting van deSchroeweg. In de plannen zo als ze nu zijn, ligt die brug aan de rand van het woonpark. De (toekomstige) bewoners van de woonwijk Mortiere vrezen dat zeiast hebben van de auto's die het park verlaten. ZEP ver wacht zes- tot negenhonderddui zend bezoekers per jaar te trek- ,'ken. Jongeren Het fietspad dat de nieuwe woonwijk met ZEP verbindt, mag van de kopersvereniging worden geschrapt. De bewoners vrezen dat vooral op uitgaans avonden jongeren voor overlast gaan zorgen in de wijk. De vere niging stelt voor om fietsers die naar ZEP willen, via de hoofd wegen en het bedrijventerrein te sturen. Op die manier komen er alleen mensen in de woonwijk die daar ook moeten zijn. De vereniging heeft verder vra gen over de manier waarop de geluidsoverlast van ZEP bere kend is, over de locatie van een eventuele bussluis in de buurt en over de verlichting van het amusementspark. In de brief aan het gemeentebestuur maakt de vereniging duidelijk graag in gesprek te willen blijven met de gemeente en de projectontwikke laar. De vereniging wil in de toe komst regelmatig overleg om de gevolgen van ZEP voor de bewo ners van de Mortiere te bespre ken. Twee maanden geleden beloof de de projectontwikkelaar van ZEP tijdens een informatiebij eenkomst dat hij met de kopers vereniging zou overleggen. Ook toen uitten de bewoners hun zor gen over de komst van ZEP. Het overleg heeft nog niet plaatsge vonden. Het was eerst de bedoeling dat het amusementspark aan de an dere kant van de Schroeweg zou komen, achter het terrein waar nu bouwmarkten en een tuincen trum staan. Dat stuk grond is Middelburgs eigendom, maar het ligt op Vlissings grondge bied. Vlissingen weigerde mee te werken aan het plan. Begin vorig jaar werd bekend dat ZEP naast de woonwijk gebouwd zal worden. Toen was al een groot aantal huizen in de verkoop ge gaan. Jongeren helpen natuurbeheerders tijdens het Woesteland-zomerkamp. Op de Kruipuitsedijk bij Driewegen zagen ze takken van populieren. foto Dirk-Jan Gjeltema goed is, komen ze langs een kerkhof waar de geest van een oude vrouw rond spookt." Na afloop wacht hen friet, zo is beloofd. „Als die uit Goes moet komen, dan heb ben we koude friet", meesmuilt iemand. Dan komen de klaagzangen over het eten los. De Woestelanders voeden zich principieel vegetarisch en biologisch. Joeri, voor de eerste keer mee op kamp, vindt het niks: „Het is vies. Man, die ma caroniEen tegengeluid van An- ne-Suzan (15) uit Almere: „Welnee, het Valt best mee." Als je een beetje doorprikt, blijkt dat ie dereen het toch wel naar zijn zin heeft. Leuk werk, lekker in de natuur. Aan Daniel van der Pluim uit Lelystad, veer tien maar wel de meest wijze van de kluit, is zo'n kamp wel besteed. Bij Woesteland kan hij het landschap hel pen beheren, anders dan de collega's van de NJN die 'met een vergrootglas' een hele dag graze op een vierkante me ter dijk. Sinds zijn vijfde is hij al IVN' er. Het liefst is hij bezig in het veld: je bent jong en je zaagt wat. „Natuurlijk gaat het ook om de gezellig heid", zegt Daniel, „je maakt hier snel vrienden." Niet bij iedereen. Een paar meiden verklappen waarom: Daniel zaagt ook 's nachts. door Frank Balkenende Hij smeekt om een lift, want de fietsen staan anderhalve kilometer verderop bij een boer. Eigenlijk past gemotori seerd verkeer niet in de geest van Woes teland. De natuurmens verplaatst zich tenslotte milieuvriendelijk, dus lopend of per fiets. „Alstublieft, neemt u ons mee?" Vooruit dan. Woesteland is populair. Zonder reclame stromen de aanmeldingen steevast bin nen. De vriendinnen Anne-Lotte (14) en Jytte (13) uit Muiden hebben bewust voor deze actieve vakantie gekozen. Het is goedkoop en je maakt er snel vrien den, zeggen ze. „En ik hou veel van de natuur", ontboezemt Jytte. „Ik let altijd op dat ik geen papiertje op straat gooi." Het is overigens niet zo dat de dames hier weer een jaartje op moeten teren. Jytte heeft een tweeweekse fietsvakan tie in de Dordogne achter de rug. „En ik een surfvakantie in Spanje", vult An ne-Lotte aan. En een meisje met dread locks gaat na gedane arbeid 'straks nog even chillen aan een Spaanse costa'. Dat fort, dat is even wennen. Anne-Lot te: „Plet is er erg vochtig, maar de lei ding heeft er wel voor gezorgd dat we op een verhoogd gedeelte kunnen sla pen, zodat je toch droog ligt." Jytte: „De jongens en de meisjes slapen bij elkaar. Dat is lastig met omkleden." „Het is er koud en het tocht", vindt Vita (15) uit Plaarlem. „En ze zeggen dat je er 's nachts de piloten hoort." Piloten? „Ja, de piloten." Uit de Tweede Wereld oorlog? „Ik zou het niet weten." Heer Hendrik Plet spookt dus in Fort Ellewoutsdijk, tenminste dat wil de leiding de groep pubers doen geloven. Er is een verhaal verzonnen over vroegere bewoners, van wie de geest mogelijk nog rondwaart. Zelfs Heer Hendrik wordt als eigenaar van deze vesting opgevoerd, geschied vervalsing van het zuiverste water, want het fort stamt uit 1830 en toen lag de oude Hendrik toch al een tijdje on der de zoden. Maakt niet uit, grijnst Pieter, als het maar spannend is. Vanavond doen ze er nog een schepje bovenop. „De groep wordt in de polder gedropt en als het ELLEWOUTSDIJK - Wat is dat nou weer? Een sit-in op de anders zo stille Kruipuitsedijk? Het blijken IVN'ers op zomerkamp. Waar IVN precies voor staat, weten ze niet, wel dat ze een weekje het Zeeuwse landschap helpen onderhouden. En dat je van zagen flink moe wordt,, dus gunnen ze het pubexiijf even rust op het wegdek. „Effe chillen." Woesteland, een groep IVN-vrijwilli gers die voor jongeren van twaalf tot en met dertig jaar kampen in binnen- en buitenland op touw zet, heeft deze week haar bivak opgeslagen in Fort El lewoutsdijk. Ruim twintig pubers heb ben de leiders Pieter ten Have en Aafje Haaksma onder hun hoede. Een lummel vakantie biedt Woesteland niet. De jon geren doen bijna elke dag vrijwilligers werk in de natuur, zoals hooien of boompjes steken. Vandaag helpen ze Natuurmonumen ten. Op de Kruipuitsedijk tussen Drie wegen en Oudelande zagen de jongeren takken van populierenstammen. „We hebben vet hard gewerkt. Veel gezaagd, ook in brandnetels, hahaha", grapt Joe ri (12) uit Wijchen. Behalve de lolligste van de groep is hij ook van zijn gemak. I STREEKACTIVITEITEN DOMBURG - Schuttershof, 1?.00 - 20.00 uur: Gym vanaf vijftig j'aar; Protestantse Kerk, 20.30 uur: Licht klas- I sfek concert op viool, cello en dwars fluit; MELISKERKE - Odulphuskerk, 13.30- 16.30: Openstelling met orgelspel; OOSTKAPELLE - Camping Ons Bui- i ten, 18.30 - 21.00 uur: Rïrigrijden; Museum Terra Maris, 22.30 uur: rondlei ding Contouren bij volle maan; VEERE - Gymzaal Zanddijk, 9.15 -10.15 uur: Gym vanaf vijftig jaar; Het Akkoord, Oudestraat, 13.30 - 16.00: VLISSINGEIM - Atrium Ter Reede, 10-12 uur: Zomer Line Dance voor SOplussers; 14-16 uur: Zomervolksdan- senvoor50plussers; Sporthal Baskensburg, 9.00 uur: Power yoga; WESTKAPELLE - Polderhuis, 11.00 uur: Tuïnbraderie; Kreekloop rond de kreek in Westkapel- le; 1 of 2 ronden; afstanden: 2.7 en 5.4 kilometer, 19.30 uur; ZOUTELANDE - Catharinakerk, 11.00- 16.00 uur: openstelling; Dijk, bovenaan trap Langstraat, 12.00 uur: Strandnatuurexpeditie. Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl TERNEUZEN - Het gedoogbe leid voor de verkoop van soft drugs loopt uit de hand in Ter- neuzen, vindt de plaatselijke af deling van het Leger des Heils. Het Terneuzense legerkorps wil zaterdag tussen 13.00 en 22.30 In de PZC van gisteren stond per abuis vermeld dat er maandagavond een on geluk was gebeurdrich in Koudekerke. Het betrof een bet van vorig jaar. De ver oorzaker van het ongeval, waarbij een motorrijder gewondraakte, is maandag veroordeeld door de politierechter. uur koffieshopbezoekers infor meren over de gevaren van soft drugs. Het Leger des Heils is ruim an derhalf jaar gevestigd in de Dijk- straat, op een steenworp af stand van beide koffieshops. Vanaf de ingebruikname van het gebouw heeft het heilsleger te kampen met overlast van kof fieshopbezoekers. Vooral wild plassers en foutparkeerders zor gen voor verontwaardiging. Het heilsleger overlegt regelma tig met de gemeente en buurtbe woners over te nemen maatrege len. Concrete maatregelen en re sultaten blijven echter uit. Maar de overlast is voor het leger niet de voornaamste reden om actie te gaan voeren, benadrukt kapi tein R. Pronk. Het Leger des Heils vindt dat ge meente én koffieshopuitbaters te weinig maatschappelijke ver antwoordelijkheid nemen door drugstoeristen niet te wijzen op de 'gevaren en de verslavende werking van cannabisgebruik'. Uit thuiskweek afkomstige wiet bevat tegenwoordig veel meer verslavende en gezondheidsbe dreigende stoffen dan in de ja ren zeventig, doceert Pronk. „Veel drugstoeristen beseffen dat helemaal niet, dus moeten ze worden voorgelicht." VLISSINGEN - De politie heeft een 22-jarige Middelburger aan gehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij een steek partij in de Sottegemstraat in Vlissingen. Die vond maandagavond rond kwart over elf plaats. Een 22-ja- rige Vlissinger raakte daarbij ge wond. Hij is naar het ziekenhuis gebracht. De politie doet geen mededelingen over de toedracht van de steekpartij. De verdachte werd aangehouden op het poli tiebureau in Middelburg. Daar was hij beland omdat hij op het Jaagpad in Vlissingen was be trapt op dronken rijden op een brommer. Zijn bromfiets was niet verzekerd en hij kon zich niet identificeren. Op het bu reau bleek dat hij nog een cel straf van enkele dagen moest uit zitten en dat hij boetes had open staan. Nadat onderzoek uitwees dat de man betrokken was bij de steekpartij, is hij opnieuw aangehouden. De man zit vast. Zondagavond verrichtte de poli tie ook al een aanhouding in de Sottegemstraat. Toen werd een 24-jarige man -gearresteerd om dat hij een bewoner van de Ar- beidsstraat had mishandeld. Hij had bovendien zijn woning, de inboedel en een geparkeerde au to vernield. Volgens de politie is er geen verband tussen de twee zaken. finnr Maurits Sep SEROOSKERKE - Het archeolo gisch onderzoek bij Serooskerke is uitgesteld. Rijkswaterstaat wacht op een nieuw besluit over de aanleg van de N57 in de ge meente Veere. Bij vooronderzoek in 2002 zijn voorwerpen gevonden die dui den op bewoning van de omge ving van Serooskerke in de vroe ge middeleeuwen - de negende tot de twaalfde eeuw na Chris- tus. Dat is bijzonder omdat his torici altijd dachten dat zich bui ten de ringwalburgen (waaron der Middelburg en Domburg) geen nederzettingen bevonden. Ten noorden van Molen De Hoop stuitten archeologen ech ter op resten van een grote boer derij. Bovendien kwamen aarde werk en dierlijke botten uit de bodem tevoorschijn. Er is meer onderzoek nodig om een compleet beeld te krijgen van de boerderij. Aan de hand van haardplaatsen en greppels waarmee de erfgrens werd aan gegeven, moet duidelijk worden hoe groot de boerderij was. Ar cheologen verwachten ook voor werpen te ontdekken uit de late ijzertijd (250 - 50 voor Christus) en de vroege Romeinse tijd (50 voor tot 50 na Christus). Rijkswaterstaat had ondanks de vernietiging van het bestem mingsplan voor het Veerse deel van de nieuwe Dammenroute door de Raad van State toch al kunnen beginnen met opgravin gen. „We willen echter niemand voor het hoofd stoten", verklaart G. van der Maas van het projectbu reau N5 7. Bovendien maakt het voor het onderzoek zelf niks uit, stelt Van der Maas. De weg wordt la ter aangelegd en dus blijft er vol doende tijd over voor opgravin gen. Meer tijd Hij geeft wel toe dat het uitstel van de wegaanleg juist extra tijd had kunnen opleveren, die bij het onderzoek goed van pas had kunnen komen, „We had den meer tijd gehad voor bijzon dere of onvoorziene zaken. Ik sluit ook niet uit dat we nog van mening veranderen en toch be ginnen voor er een nieuw be sluit ligt over het bestemmings plan. Maar daar ziet het nu niet naar uit." Van der Maas verwacht het be sluit over het bestemmingsplan voor het einde van dit jaar. Dan wordt het archeologisch onder zoek ook aanbesteed. Nederland se bureaus die gespecialiseerd zijn in archeologisch onderzoek kunnen daarop inschrijven. agenda Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 14/8 t/m 27/10 prachtig 4-sterren hotel direct aan het Veluwemeer o.a. ruime comfortabele lounge, restaurant met uitzicht op meer GRATIS gebruik sauna,Turks stoombad, fitnesscenter nationaal park de hoge Veluwe, met prachtige bossen het grootste zeedierenpark van Europa; het Dolfinarium het oude centrum van Amersfoort met de Muurhuizen pittoreske plaatsjes als Putten, Ermelo, Elburg en Hattem heerlijk winkelen in steden Apeldoorn of Utrecht Reisnummer AUTO 17.758, zie www.kras.nl/17758 Grandioze cruise voor SPOTprijs! Vertrekdatum: alléén 30/9 verblijf aan boord van het populaire MS Victoria Cruziana***+ verzorging o.b.v.ontbijt, lunch en diner o.a. bar, restaurant, dansvloer en verwarmd buitenzwembad schitterend vaarprogramma langs o.a.: Keulen, waar u o.a. een bezoek kunt brengen aan de Dom, Andernach, één van de oudste stadjes aan de rivier de Rijn, de bekende rots Lorelei, Rüdesheim, universiteitsstad Mainz, met de prachtige St. Stephanskerk en Koblenz met de Deutsche Ecke Reisnummer CRUZ 16.759, zie www.kras.nl16759 Heerlijke 3-/4-/5-daagse autoreis Vrijwel iedere ma. en vr.van 14/8 t/m 30/10 verblijf in luxe Hilton Pare Soestduinen**** midden in het bos o.a. bar, lounge, a la carte restaurant en binnenzwembad heerlijk fietsen op de Leusder Heide, de Utrechtse Heuvelrug landgoed Huis ter Heide met prachtige bossen en vennen Amersfoort de Qnze-Lieve-Vrouwetoren en de Muurhuizen de gezellige plaats Baarn met knusse winkelstraten Bilthoven met haar prachtige binnenstad en prachtige natuur winkelstad Utrecht met haar gezellige binnenstad en de Dom Reisnummer AUTO 17.681, zie www.kras.nl/17681

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13