Meijbooms woedend naar huis Ajax krijgt handen op elkaar PZC Twee prijzen voor tennisser Tolhoek HVV'24 laat van SSV weinig heel 19 Beachvolleybalbroers balen van organisatoren toernooi Vrouwenpolder uitslagen In Vlissingen stopt de teller bij negen goals Eindzege voor Asselman en De Poorter agenda J maandag 7 augustus 2006 'HnnrPietervan Klinken VROUWENPOLDER - Het ere- r divisietoernooi beachvolleybal iii Vrouwenpolder had dit week- f einde met vijf Zeeuwse deelne- k mers een feest moeten worden. Sinds 1995 speelden er in de ere divisie niet meer zo veel Zeeuw en op een toernooi in eigen pro vincie. Gesteggel over het tijd schema bedierf echter de feest- Pyreugde. 'Vooral de Goese gebroeders Meij boom beleefden weinig ple zier. Marijn Meijboom verliet za terdag woedend het veld nadat .hij in de kruisfinale had verlo- 'ren. Hij zou om acht uur moeten "spelen, nadat hij om half drie voor het laatst in actie was geko- !men. De tegenstanders Martin 'Groenendaal en Jeroen van Zwieten hadden weinig trek zo laat te spelen en vroegen de I broers Thomas en Marijn of zij 'op een ander veld op een vroe ger tijdstip wilden spelen. De Meijbooms vonden het geen probleem en gezamenlijk gingen "ze naar de organisatie met het ;jverzoek eerder te spelen. Er Lkwam geen toestemming. Alle wedstrijden van de kruisfinales -moesten op het centrecourt wor- Ander veld Na een tijdje mokken en nog eens vergeefs wagen bij de orga- nisatie besloten Van Zwieten en [Groenendaal dan maar niet te F spelen. „We gaan naar huis", zei Groenendaal. „Wij waren om 'half één klaar. Zeker met mijn ['"geblesseerde enkel is het niet 'ideaal zo lang niks te doen. En bovendien zouden we erg laat |-ïhui| zijn." '"De broers Thomas en Marijn .Meijboom haalden daardoor de .'[laatste acht en mochten gisteren op de finaledag verder spelen. „Ik ben blij dat we de zondag ["hebben gehaald", vond Marijn [.Meijboom. „Laat dat voorop [[staan., Maar ik had liever ge speeld en dan misschien verlo eren", sprak hij vanachter een co- Haatje. iMaar op het moment dat hij dat zei, besloot de organisatie dat de wedstrijd toch maar moest doorgaan op een ander veld. Het duel verliep op de manier waar op de broers de eerste twee wed strijden hadden gespeeld. Het liep niet lekker en ze vei'loren met 2-1. Woedend waren ze, alle bei. „We waren door, er kon niks meer aan gedaan worden en dan moeten we ineens weer wel spelen", schreeuwde Marijn naar de organisatie. „Ik heb din gen gedronken die ik niet moet drinken voor een wedstrijd", doelde hij op het colaatje. De woede bleef nog lang aanwe zig. En net toen die 's avonds wat gezakt was, ging de tele foon. Marijn: „De organisatie belde. Of we toch nog wilden spelen zondag, want Groenen daal en Van Zwieten hadden zich teruggetrokken. Toen werd ik nog kwader. Nee, we doen niet mee. We willen spelen als we goed genoeg zijn en niet om deze reden. Zeker niet nadat de organisatie zo bezig is geweest. Maar sportief van die jongens vind ik het allerminst." Wedstrijdleider Steef van Duin zei dat ze het beachvolleybal in Zeeland willen promoten. „We hebben een barbecue en willen alle topwedstrijden op het cen trecourt hebben. Met veel pu bliek erbij. Dat had gekund, maar we werden ineens gecon fronteerd met een hoop drieset ters. Toen bleek dat het pro gramma enorm zou uitlopen, hebben we besloten dat toch op een ander veld moest worden ge speeld." Marijn Meijboom had er maar één woord voor over: „Belachelijk." Timko Lokerse speelde met Rick Wiggers omdat zijn vaste partner Max Backer niet kon spelen vanwege een bruiloft in Sarajevo. Het duo speelde pri ma, maar conditiegebrek speel de Wiggers parten. In de derde set van de kruisfinale moest hij opgeven omdat hij kramp kreeg. Omdat de Meijbooms niet meer op zondag wilden spelen, moch ten Lokerse en Wiggers als twee de lucky losers toch door naar de finaledag. Ze eindigden als achtste. De zeventienjarige Dominic de Maagt in actie tijdens de finale van het mannenenkel in de categorie 4. foto Camile Schelstraete door Sven Bakker TERNEUZEN - Guido Tolhoek is de grote eindwinnaar gewor den van het Vliegende Hollan- dertoernooi in Terneuzen. De als vierde geplaatste^tennisser boekte gisteren in de 3-finale bij de mannen een overwinning op favoriet en competitiegenoot Bart van de Sande. De wedstrijd tussen Tolhoek en Van de Sande moest beslist wor den in drie sets. Nadat Tolhoek de eerste set met 7-5 naar zich toegetrokken had, toonde Van de Sande aan dat hij zich niet zo maar gewonnen gaf en pakte het tweede bedrijf met 6-3. In de derde set ging het licht uit voor Van de Sande, waar Tol hoek dankbaar gebruik van maakte: 6-1. Behalve de titel in het enkel spel, greep Guido Tolhoek ook de zege in het dubbelspel. En weer was het Bart van de Sande die als verliezer de baan afstap te. Tolhoek was samen met de Belgische tennistrainer Filip Versluys in drie sets te sterk voor Van de Sande en zijn dub- belpartner Tom Huis: 6-2 5-7 6-2. In het vrouwendubbelspel wa ren Karlijn Agten en Stephanie Pauwels de toernooiwinnaars. Zij hadden echter wel de nodige moeite met Beatrix Verhaegen en Jacqueline Verhaegen: 4-6 6-3 7-5. Het vrouwenenkel lever de een zege op voor Daisy Boog aard van Tiola uit IJzendijke, Zij was in de finale in twee sets te sterk voor Caro Schuitema uit Vlissingen: 7-6 6-3. Beatrix Verhaegen ging on danks haar verlies in het dubbel spel toch met een hoofdprijs naar huis. In het gemengddub- belspel 3 stond zij gisteren sa men met Tom Huis op het hoog ste podium. Vier winnaars gingen gisteren in Terneuzen met 500 euro aan prijzengeld naar huis. In de zes de categorie van het mannenen- kelspel was Michiel Standaert de gelukkige. In drie sets boekte hij een zege op Peter Tunissen: 3-6, 6-2 en 6-4. Rob Keersse- meeckers won in de 8-categorie. In de finale versloeg Keersse- meeckers Wout Kolijn met 6-4 en 6-3. Judith Dingemanse en Mark van Overdulve legden in het gemengddubbelspel 7 beslag op de 500 euro. Met de overtui gende setstanden 6-1 en 6-1 wer den Paulien Zegers en Nick Ver- meirssen van de baan getikt. Otten sterk op dreef in Noorwegen GOES - Darter Pieter Otten (17) uit Oostkapelle was het afgelopen weekeinde in Tonsberg uitstekend op dreef tij dens de Norway Open. In het jeugdtoernooi haalde hij na zeges op onder meer de Noor Anisdahl en de Nederlander Ian Hoeve de finale, waarin hij te veel kansen liet liggen om de eindzege te grijpen. De Nederlander Sven van Dun won het toernooi. In het mannentoernooi haalde de Walchenaar de kwartfi nale na zeges op onder anderen de Noor Lyngfeld, de En gelsman Martin, de Zweed Fagermo en de Nederlander Van Helsdingen. Daarna verloor hij van Michael van Ger- wen (3-1). Met dit resultaat haalde hij vier wereldranking- punten. Gisteren haalde Otten met de Engelsman Tony Eccles de halve finale van het koppeltoex-nooi, onder meer dankzij een zege op Vincent van der Voort en Albertino Essers. Bij de laatste vier waren Mervyn King en Martin Adams te sterk. Het jeugdkoppeltoernooi werd een prooi voor Ot ten, die samenspeelde met Sven van Dun uit Tilburg. Veldman in de achterhoede op WK GOES - Zeiler Stephan Veldman uit Middelburg heeft op het WK zeilen in de Laser-klasse geen vooraanstaande rol kunnen spelen. In Los Angeles (VS) eindigde hij in het eindklassement op de 58e plaats. Zijn teamgenoten Le Fevre en Krol gingen met een medaille naar huis. Ze ein digden respectievelijk als tweede en derde. Knappe eindklassering Lavrijssen GOES - Birgit Lavrijssen is in de 42e internationale jeugdwielertour Assen in de categorie vrouwen van vijf tien tot achttien jaar op een knappe twaalfde plaats geëin digd. De vijftienjarige inwoonster van Kapelle i'eed in de etappekoers die de hele week duurde steeds in de voorste linies mee. Vooral in de tijdrit kwam ze goed uit de verf. In de door regen en valpaxdijen geteisterde rittenkoex's kwamen 96 vrouwen aan de start, uit onder meer Noorwegexi, Zwe den, Engeland, Duitsland, Wales, Denemarken, Zweden, Engeland en Curacao. In het algemeen klassement eindigden acht buitenlandse rensters bij de top vijftien. De eindzege ging naar de Zweedse Fahlin, die komende week deelneemt aan het WK op de weg voor junioren. Triatleet Riemens zevende in België BERLARE - Mare Riemens uit Middelburg heeft in het Belgische Berlaere in de 23e editie van de Donkmeertriat- lon de zevende plaats behaald in een veld van tweehon derd deelnemers. Na twaalfhonderd meter zwemmen, in zeventien minuten en veertien seconden, stapte Riemens als achttiende het water uit. De veertig kilometer fietsen leverden hem vervolgens twee plaatsen winst op. Op de afsluitende tien kilometer lopen noteerde Riemens de vijfde tijd, wat hem nog eens acht plaatsen winst opleverde. Hij finishte na 1 uur, 49 mi nuten en 13 seconden. Woensdag was Riemens al actief op de Vlissingse Boule vardloop. Komende woensdag zwemt hij mee met de zwemtocht Oostkapelle-Dombui'g. Zaterdag neemt hij deel aan de Schotsmantriatlon te Kamperland en volgen de week zaterdag aan de Zomidtriatlon van Zoutelande. •;door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In de aanloop naar het nieuwe voetbalseizoen „'zette Hoek zaterdag Ter- neuzense Boys met 3-0 simpel "opzij. SSV'65 leed een ontluiste rende 5-2-nederlaag tegen HW'24. ,,Hoek-Terneuzense Boys 3-0: On danks een zware training in de [morgenuren had Hoek weinig ■[moeite om Terneuzense Boys naar een 3-0-nederlaag te spe llen. De uitblinkende Ferry Alf- i'.ons effende voor rust de weg .naar de zege door in de achttien de en 38e minuut raak te schie pen. Na rust, toen bij Hoek de -scherpte wegebde en Terneuzen- se Boys tien andere spelers in [7.het veld bracht, bepaalde Den- f nis van de Welle de eindstand op 3-0. HW'24-SSV'65 5-2: HW'24 [verraste met een ruime overwin ning op hoofdklasser SSV'65. "Op het veld van Koewacht werd het na een 3-0-ruststand 5-2. HW'24 was vooral voor de x-ust beter en legde het duel door ^doelpunten van Christof Praet, Kana de Rosa Bernardo en Jaxi ffVyaene al in een beslissende plooi. t Na rust kwam het nog druk ex perimenterende SSV'65 door Ar jan Koopmans en Niels Paarde- kooper nog wel terug tot 3-2, i,. maar Kana da Rosa Bernardo jen Evert van den Berg maakten 1 daarna aan alle illusies van de bezoekers een eind: 5-2. Zaamslag-Axel 4-2: Zaamslag [was vrijwel voortdurend de 2 ploeg en won dan ook verdiend. Halverwege de wed strijd keek Axel al tegen een 2-i-achterstand aan, Voor nslag scoorden Joris Ra demakers (2x), Björn den Ha per en Ugur Kahceci. Voor Axel Siem Gans en Kenneth Okerley, [MiddeUcerke-Terneuzen 0-13: Terneuzen trof tijdens een trai- [ningsweekeinde in het Bel gische Middelkerke, de reserves cyan de club van die naam. Na een 6-0-ruststand werd het ,0-13. De doelpuntenmakers wa- renSinan Coban (3x), Daryl Ra idjan (2x), Remco van Leeu wen, Hiram Collin, Robbin Dek ker (2x), Mario de Fouw, Ferco van der Hooft, Jarno Waebeke -en Mike But. Steen-Clinge 5-1: Na de ruime overwinning op SDO'63 had Steen gistermiddag geen enkele moeite om ook Clinge op de knie ën te krijgen. Na een 2-1-rust- stand werd het 5-1. Wouter de Neijs opende voor de x*ust de sco re en nadat Tristan van Acker voor 1-1 had gezorgd, bepaalde Kevin Smet de ruststand op 2-1. In de tweede helft drukten Mi chel van den Bosch en Junior van Remortele (2x) het klassen verschil met nog eens drie doel punten uit. Biervliet-Hoofdplaat 1-4: Niet de overwinning was verrassend, wèl de eindstand. Ondanks het verschil in klasse was Hoofd plaat gistermiddag Biervliet met 1-4 de baas. De ruststand was 0-1. Bart de Smit scoorde zowel voor als na de rust voor de bezoekers, die ook Barry Su- tin en Sonny Eggermont doel za gen treffen. Sven Klandermans had tussendoor nog wel voor 1-1 gezorgd. Cora Boys-Hontenisse 1-6: Corn Boys kon Hontenisse voor de rust nog aardig bijbenen, maar raakt|' het spoor in de tweede helft bijster. De bezoekers he pen toen gemakkelijk uit van 1-2 naar 1-6. Voor Hontenisse scoorden Alain Joos, Tom Rijk, Sam de Theije, Jeroen Verschue- ren, Jordi Alvarez en Gert-Jan van den Dries. Het doelpunt van Corn Boys kwam op naam van Xavier Herman. Philippine-Hulsterloo 0-2: Op de overwinning van Hulsterloo viel weirxig af te dingen. Qua kansenveriioudingen deden beide ploegen weliswaar niet veel voor elkaar onder, maar Hulsterloo was wat doelge richter en ook dreigender. Die ter Onghenae scoorde beide treffers, één voor en één na de rust. Walcheren-Schoondijke 12-1: Walcheren bleek op kunstgras veel beter uit de voeten te kun nen. De ruststand was 5-0 en Schoondijke scoorde pas bij 12-0 tegen via René Peeke, Groede-Spui 2-5: Groede had 's morgens nog getraind en kreeg daarvoor de rekening gepresenteerd. De 2-1-ruststand werd na rust omgezet in 2-5. Voor Groede had Fx-é Knetch in de eerste helft tweemaal raak- geschoten, maar Spui stelde daar uiteindelijk doelpunten te genover van Remco Hamel-kijk (2x) en Ludwig Kalisvaart (3x): 2-5. Breskens-verdediger Johnny de Jaeger (links) wacht in opperste concentratie op de volgende aanval van Ajax Al. foto Camile Schelstraete door Aector Dooms BRESKENS - De A-jeugd van Ajax was zaterdag in Breskens een trekpleister. Op sportpark Baersande genoten 750 toe schouwers van het spel van de Ajax-talenten tegen Breskens. De handen gingen op elkaar voor de hoogstandjes van de Am sterdammers. Ajax Al won met 5-1 van de zondag-vierdeklas ser. Na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Peter Maes over spoelden jonge handtekeningja- gers het veld. Vooral Sonny Si- looy en John van den Brom wa ren het doelwit. Ouders, 'onder wie veel badgasten, schoten me nig plaatje van him kinderen met de oud-spelers van Ajax. Het scenario was tekenend voor de sfeer. „Dit is fantastisch. We worden overal met open armen ontvangen", glunderde trainer Silooy. De A-junioren van Ajax zijn zes dagen op trainingskamp in Zee land en spelen vier oefenduels ter voorbereiding op het nieuwe seizoen. De technische staf heeft in tegenstelling tot andere jaren dertig spelers naar het trainings kamp in Zeeland meegenomen. „Dat maakt het aanmerkelijk duurder", vertelde Ton Uittex- hoeve, die dankzij zijn goede contacten met Danny Blind de jeugd van Ajax voor de vierde keer naar Zeeland haalde. Dit keer kreeg de organisator de steun van Eddy Dobbeleir, die zijn wens voor het spelen van een wedstrijd in Zeeuws-Vlaan- deren in vervulling zag gaan. De eerstejaars A-junioren (zestien jarigen) kwamen in Breskens in actie. Gisteren was het in en te gen Vlissingen (0-9) de beurt aan de tweedejaars lichting van Ajax. Goede training „Zo kunnen we ons een goed beeld vormen, want over twee weken begint de competitie", zei Silooy. Van den Brom is in zijn functie als hoofd jeugdoplei dingen voor de eerste keer in Zeeland. „Deze oefenduels zijn goede trainingswedstrijden voor onze jongens." Ajax Al, dat vorig seizoen kam pioen werd onder leiding van Si looy en Dick de Groot, speelt zondag om de Super Cup tegen Feyenoord. Volgens Van den Brom is het geen garantie dat de selectie uit louter tweedejaars A-junioren zal bestaan. „Daar om is het goed dat we alle spe lers hier aan het werk kunnen zien." Flankaanvallers In het duel met Breskens viel vooral Joey Godeé op. De zes tienjarige spits scoorde voor rust beide treffers, waarvan een met een kopbal. Ajax speelde in de bekende speelstijl met flank aanvallers. „Van deze groep zul len er wellicht drie spelers door stromen naar de senioren, want daar gaat het om", stelde Si looy. In de eerste helft drong Ajax, dat in een hoog tempo met snel le balcirculatie speelde, Bres kens terug op eigen helft. Doel man Arjan Worst kreeg alle gele genheid zich te onderscheiden en capituleerde pas na een klein half uur. „We hadden daaxvoor ook veel kansen laten liggen", merkte Silooy terecht op. Vlak na rust scoorde uitblinker Renaldo Jongebloet 3-0. Daarna zakte het spelpeil. Breskens ver scheen in die fase meer voor het Ajax-doel en deed via Joey van de Velde iets terug: 3-1. In het laatste kwartier was het initia tief weer voor Ajax en bepaal den Jordy Schell en Jordy Brou wer (kopbal) de eindstand op 5-1. Darxyl Lachman, die qua speelstijl veel weg heeft van Frank de Boer, schoot nog een strafschop over. Vandaag sluit Ajax de trainings- week af met het spelen van een wedstrijd in Zoutelande tegen De Meeuwen. Als het aan Silooy ligt, komt zijn ploeg volgend jaar weer naar Zeeland. Maar dat, valt volgens Uitterhoeve nog te bezien. Axel. Open kampioenschap De Woeste Kop (matchplay). Vrouwen: 1. Joèl van Baarle (Wachtebeke, B); 2. Annick van Waes (Westdorpe); 3. gelijk: Marie-Josè de Man (Terneuzen) en Trees Fassaert (Sint-Kruis). Mannen: 1. Alfred van Kekem (Hei kant): 2. Cedric Bourdon (Moerbeke, B); 3. gelijk: Wim van Remortele (Klooster- zande) en Roger van der Meirsch (Ter neuzen). Open kampioenschap foursome. Vrouwen: 1. Dorothy Maes (Waasmunster, B). Mannen: 1. Jan de Moor (Hulst). Terneuzen. Vliegende Hollander- toernooi. Finales. HE3: G. Tolhoek-B. van de Sande 7-5 3-6 6-1. HE4: D. de Maagt-J. Moerland 7-6 6-4. HE5: J. Al- liet-K. de Rooij 6-3 6-0. HE6: M. Stan- daert-P. Tunissen 3-6 6-2 6-4. DE3: D. Boogaard-C. Schuitema 7-6 6-3. DE4: M. Oost-C. Schuitema 6-2 6-4. DE5: A. van Dijk-J. de Wit 2-6 6-4 6-4. DE6: F. Vaerenbergh-S. van Achte 6-7 6-4 6-0. HD3: F. Versluys/G. Tolhoek-T. Huis/B. van de Sande 6-2 5-7 6-2. HD4: M. van der Windt/J. Alliet-M, van den Hout/R. Haverbeke 6-4 6-3. HD5: R. van der Zeijst/D. de Waal-M. Kole/M. van Gastel 4-6 7-6 6-3. HD6: A. Joos/E. Sponselee- E. Neve/H. Hamelink 6-2 6-3. DD3: K. Agten/S. Pauwels-B. Verhaegen/J. Ver haegen 4-6 6-3 7-5. DD5: M. Simonse/ A. van Loo-R. Fraanje/N. de Haas 6-1 6-3. DD6: D. Maes/M. Boddaert-L. Dingenouts/N. Adam 6-0 7-6. GD3: B. Verhaegen/T. Huis-M. Wolfert/M. van den Hout 7-5 2-6 6-3. GD4: A. van Dijk/ T. van Dijk-A. Willemsen/B. Ysebaert 6-0 7-6. GD5: M. Simonse/R. van der Ze- ijst-A. van Loo/D. de Waal 6-2 6-0. GD6: M. Boddaert/M. Maes-L. Dingenouts/B. Dingenouts 6-3 6-3. Biervliet. Open Haringtoernooi. Fi nales. HD5: E. Asselman/J. de Poorter- B. Neve/A. Riemens 6-1 6-4. HD6: E. Lokken/H. Westveer-J. Geelen/M. Praas 7-6 6-1. DD6: M. de Gijsel/E. Vervaet-N. Hoogstraate/J. Versluis 2-6 6-3 6-2. GD5: M. Blaakman/C. de Rijk-M. de Jonge/J. de Poorter 6-4 6-3. GD6: J. van Lare/J. Vermeulen-J. Versluis/M. van Avermaete 6-3 6-4. door Ron de Waal VLISSINGEN - Ook de derde wedstrijd van Ajax Al op Zeeuwse bodem werd gistermid dag in winst omgezet. Op het kunstgras was tweedeklasser Vlissingen enkele maatjes te klein voor de Amsterdamse equipe. Uiteindelijk stopte de teller bij 9-0. BIERVLIET - Erwin Asselman en Jeroen de Poorter hebben bij het Open Haringtoernooi in Bier vliet de eindzege gepakt in de vijfde categorie van het mannen- dubbelspel. Tennissers Assel man en De Poorter bleken in de finale te sterk voor Bjom Neve en Arne Riemens: 6-1 en 6-4. Bij het gemengddubbelspel in dezelfde categorie bleken Ma rian Blaakman en Cees de Rijk de besten. Met 6-4 en 6-3 ver sloegen Blaakman en De Rijk het koppel Monique de Jonge/ Jeroen de Poorter. Een categorie lager zegevierden Jeanet van Lare en Jeanet Ver meulen. Judith Versluis en Mar co van Avermaete werden met 6-3 en 6-4 verslagen. Bij het mannendubbelspel in de 6 legden Eddo Lekken en Hugo Westveer beslag op de titel. Met 7-6 en 6-1 wonnen zij van Jack Geelen en Mark Praas. Menig trainer zou slecht slapen van zo'n dik pak slaag, maar Ruud Pennings bleef tamelijk nuchter. „Dit is pas de tweede week dat we bezig zijn en vanaf dinsdag zijn we helemaal com pleet. Van een groep die zeven nieuwkomers kent, mag je in dit stadium dan ook nog geen won deren verwachten", aldus Pen nings. Slechts sporadisch kon zijn ploeg onder de druk van Ajax Al uitkomen. Na ruim vijf minu ten was het al raak, toen Mitchell Donald keeper Wilfred Poleij koppend versloeg: 0-1, Al heel snel werd Vlissingen op een onoverbrugbare achterstand ge zet door Mustafa el Kabir (0-2 en 0-3) en Jan Arie van der Hey- den: 0-4. Vito Wormgoor en Jor dy Schell tekenden voor de 0-6- ruststand. Na de hexvatting trof fen de Amsterdammers nog drie maal doel via Giovanni Kasan- wix-jo, Mitchell Donald en Lea- ndro Resida: 0-9. maandag 1 Schaken HZ-toernooi. Vierde ronde. Aanvang: 18.30 uur. Locatie Hogeschool Zeeland, Edisonweg, Vlissingen. Voetbal Borsele Sloepoort Cup. Poule A: Hoek, Zierikzee, Kapelle en Patrijzen. Aanvang: 18.45 uur. Locatie: voetbalvel den Nieuwdorp, Vriendschappelijk: De Meeuwen- Ajax A1. Aanvang: 19.00 uur. Locatie: sportpark D'n Hooghe Hilt in Zoutelan-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35