Chelsea is echte graadmeter PZC Telussa trainer Jong Ambon na ontslag Penturj SSV blameert zich in duel met HVV Ajax wordt op eigen toernooi laatste na een treurig duel met Manchester Feyenoord boekt verdiende zege op Middlesbrough: 2-0 Titelverdediger Hoek trapt vanavond af bij Borsele Sloepoort Cup PSV verliest laatste test voor seizoenstart Strafschop nekt Kloetinge in de wedstrijd tegen Dote maandag 7 augustus 2006 Rol Boussaboun lijkt uitgespeeld ROTTERDAM - Voor Ali Bous saboun lijkt geen toekomst meer bij Feyenoord. De aanvaller zat gisteren bij het oefenduel van de Rotterdamse club met Middlesbrough op de tribune en komt niet meer voor in de plan nen van Erwin Koeman. „Als een club hem wil over nemen, staan we daarvoor open", zei de trainer van de Rot terdammers. Boussaboun kwam een jaar geleden transfervrij over van NAC Breda, maar werd onder Koeman nooit een vaste waarde. Feyenoord heeft sinds januari al van 32 contractspelers afscheid genomen en spelers als Boussa boun, Karim Saidi en doelman Maikel Aerts kunnen dat aantal nog verder doen stijgen. Saidi is momenteel op proef bij Sheffield United. De Tunesische verdediger speelde zaterdag al mee tegen Sparta (1-1) en maak te het enige doelpunt voor de En gelse club. Patrick Mtiliga vertrekt in ieder geval zo goed als zeker bij Feye noord. De Rotterdamse eredivi sieclub is het met NAC al eens over een overgang naar de Bre dase club. De Deense linksback moet nu nog zelf met NAC tot een ak koord komen. De 25-jarige ver dediger kwam onder trainer Er- win Koeman niet tot een basis- plek bij Feyenoord. GPD/ANP St. Mirren gaat verrassend aan kop in Schotland GLASGOW - Celtic en Glasgow Rangers verspeelden in de Schot se competitie beiden punten. Landskampioen Celtic verloor met 2-1 van Hearts, mede door twee doelpunten van de Tsjechi sche aanvaller Roman Bednar. Glasgow Rangers speelde thuis met 2-2 gelijk tegen Dundee United. Op de ranglijst is daardoor een opmerkelijk beeld ontstaan. St. Mirren staat op doelsaldo op de eerst plaats. Hearts en Falkirk zijn na twee duels ook nog zon der puntenverlies. Glasgow Ran gers staat op de vierde plaats, Celtic is de nummer vijf. ANP door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Het affiche was wel aardig. Feyenoord zou het in de eerste echte test opnemen tegen Middlesbrough, dat afgelo pen seizoen nog tot de finale van de Uefa Cup reikte. Gister middag viel echter niet te ont dekken hoe die ploeg zo dicht bij een hoofdprijs was gekomen. Feyenoord boekte een verdiende zege (2-0), die nog hoger uit had kunnen vallen tegen de ongeïn spireerde Engelsen. De Rotterdammers kregen wel voor het eerst deze voorberei ding serieuze tegenstand, na veel nietszeggende potjes tegen amateurs en twee simpele zeges op AGOVV en Helmond Sport. Het échte werk volgt echter pas morgenavond, als het sterrenen semble van Chelsea in de Kuip neerstrijkt. De Engelse groot macht heeft toegezegd met spe lers als Robben, Sjevtsjenko, Ballack, Drogba en ex-Feye- noorder Salomon Kalou te ko men, maar het is de vraag wie er ook daadwerkelijk speeltijd krij gen. Het team van José Mourin- ho speelt namelijk een dag later in het eigen stadion al weer te gen de Schotse kampioen Celtic. Met wie Chelsea ook aantreedt, voor Feyenoord wordt het een echte graadmeter. Daar was tegen Middlesbrough niet echt sprake van. Onder aan voering van Dirk Kuijt liet Feye noord vooral in het eerste half uur een göede indruk achter. Stein Huysegems kopte bij zijn eerste optreden in de Kuip de 1-0 achter doelman Schwarzer, nadat hij op maat bediend was door Royston Drenthe. De ne gentienjarige verdediger kreeg op links de voorkeur boven Pas cal Bosschaart en vulde zijn rol naar behoren in. Foutloos „Drenthe heeft op dit moment een streepje voor op Bos schaart", erkende Erwin Koe man. „Hij is gedreven, heeft meer snelheid in huis en is éen concurrent voor Bosschaart. Maar misschien laat ik Pascal wel tegen Chelsea spelen." Vier van de vijf nieuwe spelers start ten tegen Middlesbrough. Theo Lucius scoorde een ruime vol doende, maar Benjamin de Ceu- laer en Stein Huysegems had den op de flanken een moeizame middag. De vierde nieuweling speelde 85 minuten lang vrijwel foutloos. Doelman Henk Tim mer is sinds zijn overgang van AZ in een harde concurrentie strijd verwikkeld met Patrick Lodewijks en is niet van plan op de bank plaats te nemen. Na een aantal prima reddingen kreeg hij in de slotfase op de doellijn hulp van Serginho Greene en Drenthe. Morgen mag Lode wijks tegen Chelsea laten zien wat hij op 39-jarige leeftijd nog in zijn mars heeft. Koeman: „Mijn beslissing maak ik aan het eind van de week bekend. Ik heb er uiteraard al mijn gedach ten over, maar daar ga ik nog niets over zeggen." De trainer moest ook nog twee tegenvallers slikken in het duel met Middles brough. Nadat Dirk Kuijt met een droge volley voor 2-0 had ge zorgd, bracht Koeman in de laat ste twintig minuten enkele verse krachten in het veld. Collen los te de geblesseerde Bahia af en het optreden van invaller Ro- Tijdens zijn slechts tien minuten durende invalbeurt duelleert Feyenoorder Romeo Castelen met Julio Area (rechts) van Middlesbrough. Dirk Kuijt zet de achtervolging in op het duo. foto Ed Oudenaarden/ANP meo Castelen duurde slechts tien minuten. De rechtsbuiten kreeg een tik op de enkel en staat daardoor opnieuw buitenspel. Koeman: „Dat baart me wel zorgen. Want Castelen is de eerste keus op rechts." De medische staf kon hem even later geruststellen. Voor Castelen en Bahia komt de seizoensopening over twee we ken in Groningen niet in gevaar. Ibrahimovic zoekt breuk met Juvt TURIJN - Zlatan Ibrahimovic forceert een breuk metjJ ventus. De oud-spits van Ajax liet vorige week al viazm zaakwaarnemer weten dat hij komend seizoen niet inj! Serie B wil uitkomen. Hij kwam vrijdag niet opdagen li) dens een oefenduel met Spezia: 4-1. Trainer DidierDij schamps is teleurgesteld. „Ik weet dat hij een beetje ij van zijn knie heeft. Maar hij had gewoon moeten komd We zullen passende maatregelen nemen.ANP Robson met spoed naar ziekenhuis IPSWICH - Sir Bobby Robson is zaterdag met spoed: een ziekenhuis opgenomen tijdens de wedstrijd van zij] club Ipswich Town tegen Crystal Palace. Vlak voork' duel was de 73-jarige ex-coach nog gehuldigd door a supporters van Ipswich, de club waarvan hij erevoonjj ter is. Robson, in de jaren negentig twee keer coachvi* PSV, werd onwel en direct per ambulance afgevoerd, ziekenhuis verklaarde later dat zijn toestand bevredigt was. Robson is overigens al enige tijd ernstig ziek, in werd bij hem longkanker geconstateerd. ANP Werder Bremen wint Liga Pokal LEIPZIG - Werder Bremen heeft zaterdag de Liga Pofe gewonnen. In de competitie van de zes beste clubs vanfe vorig seizoen in de Bundesliga versloeg het in de lini Bayern München met 2-0. Voor Bremen scoorde Klas:: twee keer in Leipzig, waar ruim 40.000 toeschouwersc de tribunes zaten. Bij Bayern München speelde de Nede landse spits Makaay negentig minuten mee. ANP Grygera volop in de belangstelling DEN HAAG - Inter Milaan, AS Monaco en een Engel club hebben zich gemeld voor Ajacied Zdenek Gryg® Dat beweert zijn manager David Nehoda, die de kansè Grygera (26) bij Ajax blijft op vijftig procent schat. verluidt vraagt Ajax tussen vijf en zes miljoen euro. GPf CAS verwerpt Israëlisch verzoek JERUZALEM - Het internationaal sporttribubaal CAi heeft het beroep van de Israëlische voetbalbond tegen c beslissing van de Uefa over thuisduels verworpen. Hie door moeten twee clubs uit het land in het Uefa-beke toernooi op neutraal terrein thuis spelen. Hapoel Tel At speelt waarschijnlijk tegen NK Domzale uit Sloveniëi het veld van Willem II in Tilburg. Bnei Yehuda wijkt vrf wel zeker uit naar Slowakije, voor de ontmoeting met lil komotiv Sofia uit Bulgarije. De Uefa vindt het wegej het gewapend conflict van Isreal met Hezbollah in Lil):: non te riskant om in het land zelf te spelen. ANP Anderlecht boekt de tweede zege BRUSSEL - Anderlecht heeft de tweede competitieze: op rij geboekt. De ploeg won thuis tegen Germinal Bes schot (1-0). Daardoor deelt Anderlecht de leiding ine Belgische competitie met Racing Genk, Westerlo, Mos kroen en FC Brussels. Deze vijf clubs leden in de eers twee duels geen puntverlies. Club Brugge daarentegi ging met 3-2 onderuit bij Roeselaere. ANP van onze sportredactie TERNEUZEN - De organisato ren van de Borsele Sloepoort Cup lopen al geruime tijd met met een goed gevoel rond. Ze zijn trots, want mede dankzij hen is het Zeeuws elftal nieuw leven ingeblazen. En ze zijn te vreden omdat hun voetbaltoer nooi een sterke bezetting kent. De aftrap in Nieuwdorp wordt vanavond verzorgd door titelver dediger Hoek. De Zeeuws-Vlaamse club, die za terdag Terneuzense Boys met 3-0 versloeg, is één van de drie hoofdklassers die hun opwach ting maken in Nieuwdorp. Ook SSV'65 en Kloetinge zijn van de partij en Oostkapelle is de enige zaterdag-eersteklasser. Uit het zondagvoetbal komen alle hoogst spelende ploegen. Ter- neuzen, RCS, Zierikzee en Vlis- singen lijken de aangewezen ploegen om de hoofdklassers van tegenstand te voorzien. Dat de prestaties op de Borsele Sloepoort Cup weinig zeggen over het seizoen dat komt, maak te de laatste editie wel duide lijk. „Wij zijn de beste van Zee land", scandeerden de fans van Hoek een jaar terug. Niet weten de dat hun ploeg een seizoen vol kommer en kwel tegemoet ging. Handhaving was pas op het laat ste moment zeker en de selectie onderging daarom maar weer eens een metamorfose. Trainer Cees Houtepen is nog op zoek naar de ideale formatie en kan de duels in Nieuwdorp daarvoor gebruiken. Hoek neemt het van avond op tegen Kapelle, Patrij zen en Zierikzee. De duels du ren veertig minuten en alleen de nummer één van de poule mag zaterdag voor de hoofdprijs spe len. Voor de overige drie clubs rest op zaterdag een bijrol in het voorprogramma, als duidelijk wordt wie op de plaatsen vijf tot en met zestien eindigen. De duels in poule B (Oostkapel le, Temeuzen, Zeelandia Middel burg, Heinkenszand) zijn mor gen. SSV'65, Vlissingen, Goes en Nieuwdorp strijden woens dag in poule C en donderdag sluiten Kloetinge, RCS, GPC Vlissingen en Veere het vier daagse voortraject af. De eerste duels starten iedere avond om 18.45 uur. Daarna wordt om 19.40 uur en 20.35 uur gespeeld. door Bauke Boersma KOEWACHT - SSV'65 verloor zaterdag met liefst 5-2 van zon dag-derdeklasser HVV'24. Maar Marco Groeneveld, trainer van de Goese zaterdag-hoofdklas ser, tilt niet zwaar aan het bla merende optreden van de ploeg. „We hebben het natuurlijk niet goed gedaan tegen een derde klasser", zegt Groeneveld. „Maar er zijn verzachtende om standigheden." Die liggen vol gens de trainer in het loodzware trainingskamp dat SSV vrijdag al betrok in Breskens. „We heb ben vrijdagavond getraind, za terdagochtend ook nog twee uur lang en zwaar, en dan waren er ook nog allerlei andere activitei ten. De jongens kregen amper rust. En tussendoor moest er nog even een wedstrijdje wor den gespeeld." Dat ging aanvan kelijk niet eens onaardig, vindt Groeneveld. „We begonnen goed, maar een verkeerde terugs peelbal betekende 1-0 achter. Daarna wilde de ploeg te veel doen, maar door de vermoeid heid van het trainingskamp was de concentratie niet best." Een 3-0- ruststand (Christoph Praet, Kana de Rosa Bernardo en Jari Vyaene) was het gevolg. „Na rust kwamen we op 3-2 (Niels Paardekooper en Arjan Koopmans), dan verwacht je dat we ze oprollen. Maar uit vrije trappen (Kana de Rosa Bernar do, Evert van den Berg) scoorde HVV weer. Vervelend, maar niet rampzalig. We domineerden, hadden veel balbezit en konden vaak goed het spel verleggen. Daarover ben ik tevreden." door Jop van Kempen AMSTERDAM - De tweede wedstrijd van Ajax op het ei gen toernooi was een wanverto ning. Het publiek, dat in tegen stelling tot een avond eerder massaal kwam opdagen, kreeg met Ajax-Manchester United (0-1) een duel tussen twee B-ploegen te zien. Het was zaterdag een treurspel van de bovenste plank in de met 44.000 man gevulde Are na. Bij Ajax, dat laatste werd, maakten slechts drie spelers deel uit van de ploeg die een avond eerder speelde: doelman Maarten Stekelenburg, links half Jan Vertonghen en links buiten Kenneth Perez. Trainer Henk ten Cate liet zijn team oe fenen op een nieuwe tactische variant. In plaats van een de fensieve middenvelder, zoals Ajax in bijna alle andere oefen duels deed, stelde hij een aan vallende middenvelder (Perez) op. Desondanks had Uni- ted-doelman Edwin van der Sar het rustig. Bij de Engelsen speelden vijf spelers van naam: Van der Sar, Wesley Brown, Michael Car- rick (die geblesseerd uitviel), Ji-Sung Park en Ryan Giggs, die zich met drie vrije trappen op paal en lat aan de malaise onttrok. Eén van de drie doel pogingen raakte de onderkant van de lat en landde volgens de grensrechter achter de lijn: 1-0. Huntelaar Ajax maakte ook een doelpunt (John Heitinga), maar die tref fer werd vanwege buitenspel afgekeurd. Verder miste inval ler Klaas-Jan Huntelaar nog een riante kans. Na een overtre ding op Hedwiges Maduro mocht Huntelaar vanaf elf me ter aanleggen, maar Van der Ajacied Mauro Rosales (rechts) en Kieran Richardson van Manchester United lijken meer oog voor elkaar dan voor de bal te hebben. Sar keerde het harde, onzuive re schot. Het was de tweede oe fenwedstrijd waarin de spits niet tot scoren kwam. Ondanks een magere wedstrijd en die ge miste strafschop werd Huntel aar door het sms'ende publiek op grond van zijn reputatie wel uitverkozen tot man van de wedstrijd. Twintig minuten voor het ein de kwam Roger in de ploeg. De 29-jarige Spanjaard dacht er na zijn magere jaren bij Villare- al nog aan te stoppen met voet bal, maar voor een club als Ajax wilde hij graag spelen. Hij tekende een contract voor een jaar. Met het rugnummer 14 presenteerde de linkspoot zich aan het thuispubliek als een stijlvolle, niet al te snelle middenvelder. Hachelijk Ook derde doelman Kenneth Vermeer mocht een helft zijn kunsten vertonen. De keeper die afgelopen zomer met Jong Oranje Europees kampioen foto Hans van Weel/GPD werd, was onrustig. De ha chelijke momenten die zijn optreden soms opleverde, wa ren een aangename onderbre king in een verder doodsaai duel. Waar Sir Alex Ferguson met een stalen gezicht be weerde dat hij een uitstekend duel had gezien, draaide Ten Cate er niet omheen. „Heel slecht." Manchester United won het toernooi voor Inter Milan, dat zaterdag van Porto won (3-2). GPD door Gert Lammerink NEURENBERG - PSV heeft de voorbereidingsperiode zaterdag afgesloten met een nederlaag bij 1. FC Nürnberg. De Duitse club uit de Bundesliga versloeg de Nederlands kampioen met 3-0. Wegens lichte blessures ontbra ken bij de Eindhovense formatie André Ooijer (rug), Jefferson Farfan (ziek) en DaMarcus Be- asley (enkel). Nürnberg speelde vanaf het begin met oud-Aja- cied Tomas Galasek. Bij de Duit sers viel Gerald Sibon, gekomen van PSV, kort voor tijd in. Bij de formatie van de nieuwe PSV-trainer Ronald Koeman verdedigde Oscar Moens het doel. Dat moet hij waarschijn lijk ook doen bij de eerste twee officiële wedstrijden, vanwege de schorsing van nummer één Gomes. PSV opent het seizoen komende zondag met het duel om de Johan Cruijff-schaal. Voor Nürnberg scoorden Vittek, Saenko en Banovic. ANP door Bauke Boersma en Barry van der Hooft GOES - De man die Hoek afgelo pen seizoen in de hoofdklasse hield, gaat nu een nieuwe uitda ging op het laagste niveau van het zondagvoetbal aan. Paul Te lussa is aangesteld als nieuwe trainer van Jong Ambon, nadat Bert Pentury na vier seizoenen door het bestuur is bedankt voor bewezen diensten. „Het is mijn club en die wil ik graag hel pen", zegt Telussa. Het bestuur van Jong Ambon, dat sinds enige tijd onder lei ding staat van voorzitter Nus Ta- niwel, besloot bijna een maand geleden dat Bert Pentury zijn beste tijd had gehad bij de Mid delburgse vereniging. Over de werkelijke reden van zijn ver trek worden geen uitspraken ge daan. „Ik ken de reden niet eens", zegt Pentury, die verder weinig kwijt wil over de kwes tie. „Het is mij medegedeeld en toen wilde het bestuur nog een gesprek. Dat vond ik niet meer nodig. Want wat moet ik nu met een gesprek als de beslissing toch al is genomen?" Nus Taniwel hoopt dat het on derhoud er alsnog komt. „Bert is een grote naam binnen de club en het was dan ook een moeilijk besluit om hem te ont slaan", zegt de voorzitter van Jong Ambon. „Maar we vonds dat het moest gebeuren. Wijd ren ontevrede, het liep gewo3 niet meer. Maar ik hoop datsj nog eens kunnen praten." Dat een dergelijk ingrijpendelf slissing beter een paar maand eerder had kunnen worden get men, dan zo vlak voor het nie. we voetbalseizoen, beaamt Ta wel. „Maar ik ben pas sinds juni voorzitter. Met wat eert: is gebeurd of had moeten gek; ren, kon ik dus niets meer." Paul Telussa had een week ld denktijd nodig alvorens hij3 het nieuwe avontuur stapte. ,1 heb een gesprek gehad bij Hos en gevraagd of ze er bezwaard gen zouden hebben. Dat d niet het geval en ik kan coördinerende functie daarn gewoon blijven uitoefenen.! werk bij Hoek en Jong Ambl bijt elkaar niet. Op vrijde avond trainde ik zelf al bij J(d Ambon en op zondag ging ij ook vaak kijken." Over het niveau waarop hijgt werken, maakt Telussa geen zorgen. „De vijfde klas- mag dan het laagste niveau z| Jong Ambon is en blijft rc, club. Ik heb de vereniging j® geleden ook mede heropgeriè En dat ik was aangesteld a trainer, daar hoefde van i niet zo veel ruchtbaarheids te worden gegeven. Het besla- vond dat zelf ook wel goed," „Er was sprake van een gok veldbezetting en we kregen f. honderd-procentkansen. wijl we maar weinig wegga® En dat is tegen een ploeg alsB to toch een prima prestatie." Maar in de eerste helft wak fraaie mogelijkheden niet Ij steed aan Daan Esser, Bona Zwager en nieuwkomer JoêlHr nusama. Na de pauze lieten Gu vanni Siereveld (paal) en Be Xhoxhaj, een andere nieuwelii in de selectie van de zak dag-hoofdklasser, het na o Kloetinge aan een verdiend d« punt te helpen. door Bauke Boersma PAPENDAL - Kloetinge heeft de eerste oefenwedstrijd in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen verloren. De za terdaghoofdklasser ging op na tionaal sportcentrum Papendal met 1-0 onderuit tegen Doto. Tien minuten voor tijd werd een strafschop de ploeg van trainer Diederik Pliensch, die niet aan wezig kon zijn bij het duel, fa taal. „Hoewel we hebben verlo ren, speelden we prima", zei as sistent-trainer Joost Folmer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 16