Timman hoopt op deelname PZC Gert-Jan Liefers werpt oogkleppen af Vurige wens Huige gaat in vervulling >17 Zweistra naar finale van WK jonge paarden Schaker analyseert slechts aan vooravond van HZ -toernooi uitslagen zaterdag 5 augustus 2006 Kouwenberg en Verbraak bijna zeker van de titel NIEUWERKERK - Linda Ver braak en Angela Kouwenberg stevenen bij het De Biet Grut- tepikkerstoernooi af op een toer nooizege op hun eigen club in Nieuwerkerk. In het vrouwen- dubbel 5 was het duo te sterk <roor Ria Slootmaker en Moni que Deurloo: 6-3 en 6-3. Het duo Slootmaker/Deurloo Wn eerdei' op de dag nog in llrie sets van Ria Groenendijk en Nelly van den Doel: 3-6, 7-6 en 6-3. Met dat gegeven in het achterhoofd, hoeven Verbraak en Kouwenberg nog maar één set te winnen van Groenendijk en Van den Doel om de titel in gewacht te slepen, iln het mannenenkel-4 werd de partij tussen Rikkert van der Wel en Christiaan Huizer voor tijdig afgebroken wegens de re- :gen, Huizer had op het moment |van het verlaten van de baan [enigszins verrassend de eerste ;set gewonnen met 6-4. Het duel tussen Van der Wel uit Goes en Huizer uit Middelharnis maakt uit wie het in de finale opneemt tegen Daniel Huising, de num- imer één van de plaatsingslijst. Bij het gemengddubbel in dezelf- j de categorie stonden de als twee- jdeingeschaalden Andrea Marte- tijn en Ike Joziasse geen set af in hun eerste wedstrijd. De spelers uit Zierikzee zegevierden met j 6-3 en 6-2 tegen Goesenaren Jo- landa Burgs en Erwin de Keij- zer. De confrontatie met het der de koppel uit de poule, Brenda j de Bruine en Hans-Jan Goedege- [bure staat voor morgenochtend op het programma. In de 6-categorie van het man- nenenkelspel zijn alle halve fina inmiddels bekend. De als tweede geplaatste Hans Dor- khain won met tweemaal 6-4 Ivan Leon Weeda. Dorchain komt uit Rotterdam, maar werkt zijn toernooien voorname lijk op Schouwen-Duiveland af. jThomas Vos is zijn volgende te- jgënstander. In het bovenste ge- i deelte van het schema spelen Laan Ruitenbeek en Mick Luy- :cx tegen elkaar. Luycx verspil de gisteren weinig energie tegen Richard Folmer (6-3 en 6-1) en mag nu de finale proberen te be reiken door de als eerste ge plaatste Ruitenbeek te kloppen. Walcherse ploeg kan Ajax Al een helftje bijbenen DOMBURG - De Walcherse se- leclie onder 23 jaar heeft gis teravond met 0-3 verloren van Ajax Al. De Zeeuwse voet ballers konden de Amsterdam- mers een helft lang aardig bijbe- ,N.a rust zag je dat de mees te spelers bij ons pas onlangs aan de voorbereiding zijn be gonnen", zei coach Ruud Pen- nings. „Toen begon de conditie zich te wreken en domineerde Ajax met het zo typische Ajax-spelletje." I-speler D'Angelo Martien miste voor de pauze een goede kans op een voorsprong voor de Walcherse selectie, waarna Ajax in blessuretijd van de eerste helft op 0-1 kwam. Tien en vijftien minuten na rust scoorden de Amsterdammers VERDEN - Thamar Zweistra beeft zich gisteren geplaatst voor de finale van het WK jonge paarden. In het Duitse Verden ging de amazone uit Schore als tweede naar de eindstrijd, waar in twaalf deelnemers morgen strijden om de hoofdprijs. Zweistra scoorde met de zes jarige Hexagons Troupa een 8.6. „Een heel goede score", zei baar trainer Leunus van Lieren. „Het was ook een heel mooie Foef, een genot om naar te kij ken." Alleen de Duitse Ingrid Klimke deed het nog" beter dan Zweis- tra. De regerend wereldkampioe ne bij de vijfjarige paarden 'kreeg van de jury een 9.2. door Euqène de Kok VLISSINGEN - Een mooi com promis, zo noemde Nederlands beroemdste schaker Jan Tim man het gisteravond in hotel Arion op de Vlissingse boule vard. Hij speelt clan wel niet op het HZ-schaaktoernooi, maar droeg door zijn presentatie toch een steentje bij aan de tiende editie van het schaakevene ment, dat vandaag begint. Het leek gisteravond alsof de or ganisatoren van Timmans pre sentatie wat muzikanten had den ingehuurd om de toespraak muzikaal te omlijsten. Vrijwel op het moment dat de 54-jarige grootmeester van wal stak, be gon buiten, op de trappen voor het hotel, een Afrikaanse drum- groep te spelen. De trommelaars probeerden met hun exotische klanken de duizenden bezoe kers van de nachtmarkt te ver maken en zorgden tegelijkertijd voor wat swingende achter grondmuziek bij Timmans spreekbeurt. De presentatie zelf was mis schien weinig swingend te noe men, maar voor het aanwezige - voor het overgrote deel schaak- minnende - publiek, was het wel leuk en leerzaam. Hoog niveau „Het is van een heel hoog ni veau. Maar wat wil je", zei Hans Groffen, organisator van het HZ-toernooi, „je hebt hier wel te maken met de beste schaker die Nederland ooit heeft gehad. En", zo ging Groffen verder, „niet alleen als schaker zijn zijn kwaliteiten geroemd. Ook om zijn studies en als schaakschrij ver staat hij erg goed bekend." Timman begon zijn presentatie met een verhaal over de 18e-eeuwse schaker Phillip Stamma. „Het leek me erg inte ressant om eens iets over hem te vertellen", zei de Amsterdamse grootmeester vooraf. „Ik spreek hier vanavond tenslotte voor een schaakminnend publiek. Ik hou ook wel eens lezingen voor managers en dergelijke, maar dat zijn heel andere praatjes." Timman behandelde een aantal beroemde varianten van de uit Syrië afkomstige schaker, die zijn reputatie grotendeels heeft te danken aan het in 1745 in En geland verschenen boek The No ble Game of Chess. Timman zet te een paar stellingen op het gro te schaakbord, voorzag ze van droog, maar deskundig commen taar en ging daarna verder met een aantal situaties van andere oude meesters. Vervolgens richtte hij zijn aan dacht vooral op eigen studies en situaties uit enkele van de vele partijen, die de schaaklegende speelde in zijn imposante car rière. Groffen genoot van de pre sentatie. „Natuurlijk had ik nog liever gehad dat hij op het toer nooi had gespeeld. We steken het ook niet onder stoelen of banken dat we dat jammer vin den." Ook Timman leek het jammer te vinden dat hij niet speelt op het Vlissingse toernooi. „Mijn deel name hier is al verschillende ke ren in de picture geweest. De eerste keer was in 1999, maar toen speelde ik een WK in Las Vegas. Als ik toen snel uitge schakeld zou worden, zou ik hier deelnemen. Dit jaar zou het ook best gekund hebben, maar helaas laat mijn programma het niet toe." Timman speelde in juli in Am sterdam en vertrekt op 13 augus tus naar London waar hij deel neemt aan een toernooi met Ne derlandse en Engelse schakers. „Het zou te veel zijn als ik daar voor nog hier zou spelen. Maar, we hopen op volgend jaar." Dat moet Groffen en zijn me de-organisator Paul van Rooi- jen als muziek in de oren heb ben geklonken. „Tot nu toe kon Timman alleen afgaan op verha len van andere schakers. Nu heeft hij zich grondig geïnfor meerd en het hier gezien. Plij staat in ieder geval niet onwel willend tegenover een deelna me. Plet zal een keer lukken om hem hier naartoe te krijgen." Jan Timman maakte gisteren veel gebruik van het schaakbord ora stellingen te verduidelijken en had daarbij zelden een spiekbriefje nodig. foto Ruben Oreel Atleet eist van zichzelf een medaille op Europees kampioenschap in Zweden Het jaar van de grote ommekeer, zo kan 2006 het best worden om schreven voor Gert-Jan Liefers. De 27-jarige atleet voerde op vrij wel alle. vlakken een verandering door. Dat moet op het EK in Go- tenburg resulteren in een podiumplek op de vijf kilometer. Liefers heeft de oogkleppen definitief afgeworpen. door Gert Kramer APELDOORN - De sportwe reld zit opportunistisch in el kaar, zo ondervond Gert-Jan Liefers maar weer eens aan den lijve. Op 9 juli werd hij na tionaal kampioen op de 5000 meter in 13.51,54, ruim twintig seconden boven de EK-limiet. Zou het wel goed komen met Liefers? Was het EK voor hem niet heel ver weg. Of zelfs on haalbaar? „Ik kan me goed voorstellen dat veel mensen zo dachten", zegt de Apeldoorner aan de vooravond van het EK in Zwe den, dat maandag begint. „Ik nam een risico door laat in het seizoen te pieken. Maar het was een weloverwogen risico. Ik heb steeds het volste vei'trou- wen gehad in m'n nieuwe aan pak. En ik behield mijn zelfver trouwen." Toen Liefers zich in België een maal overtuigend (13.22,46, een fractie boven zijn pr) plaatste, sloeg de stemming om. Die Liefers gaat een EK-plak pakken, zo was plots de heersende opinie. „Zo snel kan het omslaan. Aan de ene kant vreemd, aan de andere kant tekent dat het opportunis me binnen topsport." Liefers' nieuwe benadering wordt gekenmerkt door het zoe ken naar balans. Vroeger, toen hij onder begeleiding van coach Honoré Hoedt één van de bewoners was van topsport huis Villa Mila op Papendal, was het atletiek voor en na. „Met die werkwijze heb ik veel succes gehad. Ik ga nu niet in eens roepen dat die manier slecht was. Maar er zijn. meer dere wegen die naar Rome lei den. Ik was Maar met die Villa Mila-benadering. Was toe aan iets anders." Ontspanning Nu is er de meer op rust gerich te stijl van trainer Johan Voogd, die Liefers af en toe sommeert de handrem aan te trekken. „Het gebeurt regel matig dat hij zegt: 'Ga eens lek- Atleet Gert-Jan Liefers koos voor een aanpak waarin rust belangrijk is en heeft daar baat bij. foto Cees Zorn/GPD ker de stad in, wat drinken, relax.' Ik heb van nature de drang er altijd vol voor te gaan. Waar en op welk niveau ik ook loop. Een winnaars mentaliteit is goed, maar je loopt zo wel het gevaar je kop in het zand te steken. Ik ben nog net zo fanatiek als een jaar geleden, maar heb leren inzien dat presteren op topniveau goed samengaat met ontspan ning." Liefers nam dit jaar afscheid van de 1500 meter en koos defi nitief voor de vijf kilometer. Samen met Voogd werkte hij in alle rust toe naar het oogst- moment dat over ruim een week aan de Zweedse westkust ligt. Hij eist van zichzelf min of meer een podiumplek. „Met minder neem Ik geen genoegen. Ik wil graag dat mensen voor mij juichen, maar dan moet ik ze natuurlijk wèl een reden geven om te juichen. Die gel dingsdrang heb ik altijd ge had." Steun Liefers weet dat hij het in Zwe den vooral zélf moet doen. Maar anderzijds kan hij niet zonder steun. Zijn moeder en broertje zullen in het fraaie, uit verkochte Ullevi Stadion zit ten. En Voogd wijkt uiteraard niet van zijn zijde. En dan is er die andere, iets minder mense lijke metgezel: zijn i-pod. Ge vuld met zo'n vijfhonderd songs. Muse en Radiohead zul len vaak beluisterd worden. Muziek die hem in de juiste stemming moet brengen. Maar ook DJ Tiësto. Opzwepend, ef fectief in de aanloop naar een grote wedstrijd. De randvoorwaarden zijn op timaal, maar Liefers weet dat die weinig meer betekenen zodra het startschot ldinkt. „Voel je je op het belangrijkste moment niet top, dan sta je machteloos. Het komt altijd aan op het gevoel van de dag." GPD f jgprLucien Roelandt WtOUWENPOI.DER - Voor Ma- i rj' Huige ging gisteren tijdens de Zeeuwse ponykampioen- gappen in Vrouwenpolder een v Vlu'ge wens in vervulling. De f amazone uit Nisse (15) was er ('P gebrand met Prana met de ti- f tel m de klasse Z haar ponyca- nerre te beëindigen. Dat lukte. Hoewel de winst voor Marit Hui- ge betekent dat het afscheid van de merrie tot na het NK, dat be- gin september in Ermelo wordt gehouden, nog heel even wordt uitgesteld. Dankzij de Zeeuwse titel mag ze daar immers aan meedoen. De leerlinge van het Goese Willibrordcollege haalde met Prana in de eerste manche een balk naar het gras. De ook voor de Weelruiters uitkomende Nicky Evertse hield met Alabas- ca het strafblad blank, Met een foutloze tweede ronde zette Hui ge haar clubgenote onder druk en die bleek voor de dertienjari ge amazone uiteindelijk te groot. Door een weigering werd ze door de schimmel uit het za del gewipt en dat betekende ein de oefening voor Evertse. „Hier had ik niet op gerekend. Alabas- ca weigert nooit, dus dacht ik het na dat foutje te kunnen schudden. Maar het liep anders. Ik vind het jammer voor Nicky, maar ik ben erg blij met de ti tel", zei Marit Huige. Janey Vermunt en broertje Thierry zorgden voor Zeeuws- Vlaams succes. Winning Star Virtuose deed onder het zadel van Thierry zijn naam eer aan. De combinatie van de ruiterclub Hulst pakte de titel bij het sprin gen klasse Z kleine maat. De be gaafde Prins Melride danste met Janey op zijn rug in de Masse Ml dressuur grote maat naar de titel. „Ik rij Melride pas een half jaar. Het gaat uitstekend. Hij be- schiM over supergangen. Voor de drafonderdelen kreeg hij van daag zelfs negens. Geweldig." Maxime Osse grossiert met Easy Dancer in dressuurtitels. Vorig jaar stuurde de amazone uit Heinkenszand de merrie naar de outdoortitel in de Masse M. In fe bruari voegde de leerlinge van het Willibrordcollege daar de in- doortitel Masse Z1 aan toe. En gisteren stuurde de dertienjari ge amazone de Speyksbosch Nelson-dochter naar het rood- wit-blauwe erelint in de klasse Z2 grote maat. „Easy is soms erg zenuwachtig, maar in de ring doet hij altijd zijn best. Ook vandaag liet ze zich weer fantastisch zien." Hoek oefent tegen beloften Lokeren HOEK - Hoek heeft het beloftenelftal van Lokeren bereid gevonden een oefenwedstrijd tegen de zaterdag-hoofd klasser te spelen. De talenten van de Belgische be taald-voetbalclub komen op dinsdag 15 augustus naar sportpark Denoek, waar ze om 19.30 uur aftrappen voor het duel met de ploeg van trainer Cees Houtepen. Driessen maakt rentree in Zeeland VLISSINGEN - Dorian Driessen heeft zich op het laatste moment aangemeld voor het nationale ranglijsttoernooi op de tennisbanen van DOS in Vlissingen. De 22-jarige Driessen stond vorig jaar 953e van de wereld in het enkel spel. Driessen, die 24e is op de Nederlandse ranglijst, kampte vanaf januari van dit jaar met een rugblessure en maakt in Vlissingen een begin met haar comeback. Daarmee krijgt Aike Hartog een geducht concurrent voor de eindzege. De Vlissingse, woonachtig in Eindhoven en nummer 67 van Nederland, was totnogtoe de enige top- speelster in het toernooi. Bij de mannen is Frank Clau sing uit Wemeldinge de favoriet. Verdere Zeeuwse deelna me komt van René Lindenbergh, Brian Dijkstra en Dmit ri van Hoof. Bij de vrouwen doen de Zeeuwsen Merlyn Atoon, Stephanie Pauwels, Karlijn Agten, Caro Schuite- ma, Mandy Wolfert en Marjan Ganseman mee. Naast het nationaal ranglijsttoernooi is er ook een open toernooi voor de categorieën 3 tot en met 8. Daarvoor zijn 450 inschrijvingen binnen. Morgen worden de eerste par tijen afgewerkt in het open toernooi. De kwalificaties voor het NRT staan een dag later op het programma, waarna woensdag het hoofdtoernooi aanvangt. Toernooien jubilerend Hoofdplaat HOOFDPLAAT - Voetbalclub Hoofdplaat houdt op zon dag 20 augustus diverse activiteiten ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan. Tot half augustus kan ook door spe lers van buiten de vereniging worden ingeschreven voor twee toernooien. Spelers tot veertig jaar kunnen op de accommodatie van Hoofdplaat meedoen aan een drie-tegen-drie voetvolley- toernooi op zand. Spelers vanaf veertig jaar kunnen het in zeventallen in een mini toernooi tegen elkaar opnemen. Voor het voetvolleytoernooi kan worden ingeschreven bij Ruben Thomaes (rubenthomaes@hotmail.com) in Hoofd plaat. Zeventallen voor het minitoernooi kunnen zich aan melden bij Peter Zeegers (pzeegers@zeelandnet.nl) in Bier vliet. Hilster gaat naar Deense topclub SVENDBORG - Joyce Hilster handbalt komend seizoen voor de Deense topclub GOG Svendborg. De 23-jarige hoekspeelster tekende voor één jaar bij de club, waar ook de internationals Pearl van der Wissel en Monique Feijen handballen. Hilster is een vaste waarde in Oranje. ANP Volleyballers nog altijd ongeslagen RAKVERE - De Nederlandse volleyballers hebben giste ren hun ongeslagen status in de European League behou den. Oranje was in de Estse stad Rakvere met 3-0 te sterk voor Spanje: 25-21, 25-16, 25-23. Het betekende de zeven de zege op rij voor de Nederlandse volleyballers. ANP Vrouwenpolder. ZK Dressuur, klas se Z2 catD: 1Maxime Osse, Easy Dan cer (Weelr.) 62.88%, Z1 cat. DE: 1. An ne Rien de Dreu, Xantos (Weelr.) 63.31%; 2, Carmen Krijgsman, Tythems Nomar (Kleppertjes) 61.99%; 3. Wilma Salm, Living Tornado (Paardebloem) 61.76%. M2 cat. DE: 1Marit de Visser, Rosanne (Gouwe Reyers) 62.67%; 2. Chantal Overbeek, Tarja (Oranjezon) 62.33%; 3. Elisabeth Geluk, Leonardo (Eendrachtr.) 61.25%. Ml cat. DE: 1. Janey Vermunt, Prins Melride V (Hulst) 69.58%; 2. Jennifer Limburg, Suprise K (Walcheren) 63.67%; 3. Janey Vermunt, Willow, 61.58%. M2 cat. C; 1. Zacha Saelens, Marissa (Haringr.) 63.33%. M1 cat. BC; 1. Janine Nieuwenhuis,. TDNs Beau (Gouwe Reyers) 66.25%; 2. Jas- mien de Koeyer, 61.67%. L2 cat. DE: 1. Mariëlle Schouwenaar, Chinto (All round) 65.17%; 2. Jahnita Jonkman, Hoogewalds Nath. (Gouwe Reyers) 64.00%; 3. Marina de Vos, Moonlight (Weelr,) 63.33%. L2 cat. C: 1. Rowena Verkaaik, Rambo (Renesse) 59.50%. L2 cat. B: 1, Lulie de Baerdemaeker, Scoe- by-Doe (Kleppertjes) 62.50%. L1 cat. D: 1. Dinja van Liere, Lucas Oivi (All round) 65.33%; 2. Lulie de Baerdemae ker, Quidan, 65.00%; 3. Yenca Sips, Ci- gan (Kleppertjes) 64.67%. L1 cat. C: 1. Stephanie Hoondert, Lucky (Weelr.) 60.33%. L1 cat. AB: 1. Lana Eekel- schot, Black Beauty (Schowse R.) 63.33%; 2. Fier Timmerman, Beauty (Paardebloem) 59.50%. B cat. E: 1. An ne Vossen, Izalons Tara (Paardebloem) 64.00%; 2. Nicky de Looze, Laska (Schouwse R.) 63.00%; 3. Luc Booke- laar, Bokkesprong Cza. (Se-Ros) 63.00%. B cat. C: 1. Joey Tatemhove, Peter van de Welstudd. (Gouwe Reyers) 62.17%. B cat. AB: 1. Lisa van Oeve- ren, Noortje (Schouwse R.) 63.17%; 2. Amy Verlaan, Chita (Weelr.) 61.33%. Viertallen. M cat. DE: 1 Schouwse Ruiters (Dreischor) 67.60%. L cat. DE: 1. Schouwse Ruiters, 56.00%. L cat. AB: 1Schouwse Ruiters, 62.80%. Vere- nigings kampioenschap: 1. De Weel- ruiters (Borsele) 728 punten. Springen. Klasse Z cat. 1. Marit Huige, Prana (Weelr.) 4//0/73.254; 2. Nicky Evertse, Alabasca (Weelr.) 0/val. Z cat. C: 1, Thierry Vermunt, Winning Star Virtuose (Hulst) 4/0/75.92. M cat. DE: 1. Jessy Koster, Noblesse Power (Z-Bev.)/0/4/37.61; 2. Manouk Remijn, Shapiro 0/0/12/45.00; 3. Marieke de Bart, Blue Special BB (Weelr.) 0/4/62.94. Lcat. C: 1. Manon Steijn, Lady (Weelr.) 0/0/61.36. L cat. DE: 1. Shannen van Strijdonck, Celeste (Weelr.) 0/0/60.03; 2. Jessy Koster, Rachel, 0/4/54.54; 3. Jane van Eijzeren, Kantjes Tijgertje, 4/0/63.11. B cat. DE: 1. Fay Steenpoor- te, Lillie 4//49; 2. Richard Poppe, Amira Aina (Gouwe Reyers) 8//48. B cat. C: 1. Marcia Minderhout, Tashira (Gouwe Reyers) 0/42. B cat. B: Marit Louwerse, Anouska 4/44. Bsrasssm Lucky Day: 16-19-20-27-32-33-36-37- 39-45-58-61 -64-65-67-70-71 -73-75-80 On der voorbehoud. Washington. Mannen. Derde ronde: Hewitt (Aus/3) -Gremelmayr (Dui) 6-1 6-4, Henman (GBr/14)-Gambill (VSt) 6-1 6-3, Moodie (ZAf)-Carlsen (Den) 6-3 6-7 7-6, Safin (Rus)-Blake (VSt/1) 7-6 7-6, Murray (GBr/12)-Lopez (Spa/12) 7-5 6-2, Fish (VSt/16)-Stoppini (Ita) 6-3 6-1, Clement (Fra/11 )-Hrbaty (Slw/5) 6-3 6-2. San Diego. Vrouwen. Derde ronde: Clijsters (Bel/1 )-Jankovic (Ser) 6-4 3-6 6-3, Sjarapova (Rus/2)-Zvonareva (Rus) 6-4 6-4, Dementjeva (Rus/4)-Mirza (Ino) 6-2 3-6 6-3, Schnyder (Zwi/5)-Suarez (Arg) 6-3 3-6 6-1, Pierce (Fra/6)-Laine (Fin) 6-2 6-1, Hingis (Zwi/8)-Pennetta (lta/12) 6-2 3-6 6-1, Sjakvetadze (Rus)- Ivanovic (Ser/14) 4-6 6-4 6-1, Vaidisova (Tsj/7)- Hantuchova (Slv/116-4 6-2. Nieuwerkerk. De Biet Gruttepikker- stoernooi. HE4: D. Huising-M. Pas- schier 6-0 6-3. HE5: M. Lodewijk-E. van Schaik 6-4 6-2. HE6: T. Vos-R. van Herk 6-1 3-6 6-4, D. Ruitenbeek-F. Maatkamp 6-2 6-1. HE7: M. Hoek-M. de Jonge 6-0 6-2, K. Verkaarl-P. Hillebrand 4-1 4-2. HD3: P. Meuldijk/C. Schoneman-M. de Vlieger/P. Godrie 2-6 6-3 6-4. HD6: P. van der Cingel/E. Kouwenberg-R. van Vossen/R. van de Zande 6-1 6-1. HD7: R. Loos/M. Havelaar-R. van Schie/O. Kikstra 5-4 4-1. DD7: C. Lekkerkerk/J. Lekkerkerk-M. Duinhouwer/N. Duinhou wer 4-1 4-0. GD7: M. Bolier/L. Bolier-A. Duinhouwer/A. Moerman 4-6 6-4 6-4, M. van Dongen/W. van Marle-M. ten Have/B. Raats 5-4 2-4 5-4, T. Verkaart/K. Verkaart-E. Voogd/J. Taaie 6-4 6-1. Novaky (Slw). Danube Cup, mannen. Eerste wed strijd: Slowakije-Nederland 10-10 (4-3 3-3 2-2 1-2). Topscorers Nederland: Kra mer 4, Gerritse 3. Roemenië-Slovenië 11-4. Hongarije vrij in eerste ronde, Stand: 1. Roemenië 1-3, 2. Nederland, Slowakije 1-1,4. Hongarije 0-0, 5. Slove nië 1-0. 2EE8Ï Ronde van Duitsland. Derde etappe, Witzenhausen-Sch- weinfurt: 1. Ciolek (Dui) 203 km in 4.56.22, 2. Zabel (Dui), 3. Greipel (Dui), 4. Roberts (Aus), 5. Renshaw (Aus), 36. Löwik, 95. Clement, 120. Thomas Dek ker, 132. Boven, 149. Wielinga, 152. Reus. Klassement: 1. Goesjov (Rus) 14.08.39, 2. Zabel, 3. Gerdemann (Dui) 0.01, 4, Rebellin (Ita) 0.07, 5. Cuesta (Spa) 0.10, 6. Voigt (Dui) 0.11, 15. Löwik 0.21, 38. Thomas Dekker 1.03, 56. Reus 1.19, 103. Boven 2.37, 107. Wielinga 2.41,118. Clement 3.07. Ronde van Denemarken. Derde etappe, Kolding-Odense: 1. Förster (Dui) 205 km in 4.40.41, 2. O'Grady (Aus), 3. Alex Rasmussen (Den), 4. Vier houten (Ned), 11. Van Hummel, 21. Rooyakkers 0.02, 38. Tjallingii 0.08, 49. Giling, 110, Van Bon 1.50, 111. Reine- rink, 115. Traksel 6.22. Klassement: 1, O'Grady 13.41.28, 2. Cancellara (Zwi) 0.05, 3. Haselbacher (Oos) 0.18,4. Ouinziato (Ita) 0,31, 5, Coo ke (Aus) 0.36,9. Rooyakkers 0.47, 33. Gi ling 2.07,46. Vierhouten 2.52, 49. Tjallin gii 3.00, 56. Van Hummel 8.04, 58. Trak sel -9.02, 94. Reïnerink 22.01, 103. Van Bon 24.24. Marina del Rey (VSt). WK laser Mannen, stand na tien ra ces: 1. Le Fevre (Ned) 48, 2. Pillar (Bra) 53, 3. Emmett (GBr) 67, 4. Krol (Ned) 68, 5. Seaton (ler) 74, 6. Cheng (Sin) 93, 19. Van Mackelenbergh 153, 60. Veldman 417. Vrouwen, na tien races: 1. Xu (Chn) 28, 2. Niemann (Dui) 40, 3. Van Acker (Bel) 53, 4. Elias (Mex) 55, 5, Steyaert (Fra) 56, 6. Tunnicliffe (VSt) 60, 35. Jutjens 154, 45. Bouwmeester 206. Boedapest. EK, finales. Vrouwen. 200 school: 1. Balfour (GBr) 2.25,66, 2. Pidlisna (Oek) 2.28,42, 3. Kovacs (Hon) 2.28,90, 4. Buchan (GBr) 2.29,19, 5, Khlistoenova (Oek) 2.29,38, 6. Pöwe (Dui) 2.29,48, 7. Kaminska (Pol) 2.30,07, 8. Gulbrandsen (Noo) 2.30,12. 100 vlin der: 1. Dekker (Ned) 58,35, 2. Morav- cova (Slw) 58,98, 3. Poptsjanka (Fra) 59,06, 4. Boulsaevicz (Hon) 59,11, 5. Se- gat (Ita) 59,23, 6. Gemo (Ita) 59,44, 7. Soetjagina (Rus) 59,78, 8. Groot (Ned) 59,86. Mannen. 100 vrij: 1. Magnini (Ita) 48,79, 2. Nystrand (Zwe) 48,91, 3. Van den Hoogenband (Ned) 48,94, 4. Bous- quet (Fra) 48,97, 5. Kapralov (Rus) 49,32, 6. Galenda (Ita) 49,41, 7. La- goenov (Rus) 49,47, 8. Bernard (Fra) 49,97. 1500 vrij: 1. Priloekov (Rus) 14,51,93, 2. Rouault (Fra) 14.55,73, 3. Rostoucher (Fra) 15.01,82, 4. Colbertal- do (Ita) 15.04,06, 5. Coman (Roe) 15.06,64, 6. Sawrymowicz (Pol) 15.09,08, 7. Turk (Slv) 15.09,12, 8. Fesen- ko (Oek) 15.37,92.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 49