40 Mariana wil weer op strand liggen dromen PZC SINGLE ALBUM top w Stelletjes vrijen te snel onveilig Lange Frans schikt geweld Razorlight heeft soul Foiled wordt steeds beter Donavon op eigen benen bcwvoii Op zomerkamp kun je ellende van verslaafde vader even vergeten m zaterdag 5 augustus 2006 1Sergio Mendes ft. The Black Eyed Peas - Mas Que Nada (1) 2. Guillermo Tropical Danny - Top pertje! (4) 3 Gnarls Barkley - Crazy (3) 4. Marco Borsato - Rood (2) 5 Pirates Of The Caribbean - He's A Pirate (tiesto Remix) (6) 6 Fedde Le Grand - Put Your Hands Up 4 Detroit (5) 7. Rihanna - Unfaithful (13) 8. Shakira - Hips Don't Lie (7) 9. The Pussycat Dolls - Buttons (8) 10. Pakito - Living On Video (11) 11. Infernal - From Paris To Berlin (12) 12. Paris Hilton - Stars Are Blind (17) 13. Mary J Blige And U2 - One (10) 14. Juanes - La Camisa Negra (9) 15. Christina Aguilera - Ain't No Other Man (16) 16. Basshunter - Boten Anna (-) 17. Fort Minor - Where'd You Go (14) 18. Akcent - Jokero (19) 19. Ilse Delange - The Great Escape (15) 20. Lily Allen-Smile (-) 21Keane - Is It Any Wonder? (21 22. Red Hot Chili Peppers - Tell Me Baby (18) 23. Do - Beautiful Thing (23) 24. Kelly Clarkson - Breakaway (20) 25. Nelly Furtado - Maneater (22) 26. Outwork ft. Mr. Gee - Electro (27) 27.1.o.s. - Altijd Wel Iemand (38) 28. Red Hot Chili Peppers - Dani Cali fornia (26) 29. Ali B ft. Yes-r The Partysquad - Rampeneren (24) 30. Robbie Williams - Sin Sin Sin (29) 31. Soulvation -1 Wanna Be With You (32) 32. Boris - Within My Hands (35) 33. Busta Rhymes ft. Will.i.am -1 Lo ve My Chick (36) 34. Corinne Bailey Rae - Trouble Slee ping (39) 35. Beyonce ft. Jay-z - Deja Vu (-) 36. Wir Sind Helden - Wenn Es Pas- siert(37) 37. Elize - Into Your System (28) 38 G-spott - Sadness (25) 39. Belle Perez - Ave Maria (31 40. Bob Sinclar ft. Steve Edwards - World, Hold On (children Of The Sky) (30) 1. Ilse Delange - The Great Escape (1) 2. Gerard - Gordon - Rene - Toppers In Concert 2006 (2) 3. Pharrell - In My Mind (-) 4. Red Hot Chili Peppers - Stadium Arcadium (3) 5. Sergio Mendes - Timeless (5) 6. Keane - Under The Iron Sea (8) 7. Juanes - Mi Sangre (6) 8. Corinne Bailey Rae - Corinne Bai ley Rae (10) 9. Muse - Black Holes Revelations (4) 10. Shakira - Oral Fixation Vol. 2 (7) 11. Jj Cale - Collected (-) 12. The Pussycat Dolls - Pcd (11) 13. Blof-Umoja (9) 14. Gnarls Barkley - St. Elsewhere (13) 15. Madonna - I'm Going To Tell You A Secret (12) 16. Jan Smit - Jansmit.com (14) 17. Nick Simon - Nick Simon (34) 18. Rihanna - A Girl Like Me (21) 19. Do-Follow Me (16) 20. Katie Melua - Piece By Piece (18) 21. Bruce Springsteen - We Shall Overcome - The Seeger Sessions (20) 22. Maria Mena - Apparently Unaffec ted (25) 23. The Cats - Those Were The Days (19) 24. Nelly Furtado - Loose (22) 25. Blof - Het Eind Van Het Begin (beste van) (-) 26. Johnny Cash - American V: A Hundred Highways (17) 27. The Black Eyed Peas - Monkey Business (30) 28. James Blunt - Back To Bedlam (24) 29. Mark Knopfler And Emmylou Har ris - All The Roadrunning (15) 30. Anouk - Anouk Is Alive (26) 31. Thorn Yorke - The Eraser (23) 32. india.arie - Testimony: Vol. 1 Life Relation (28) 33. Andrea Bocelli - Amore (31 34. P!nk - I'm Not Dead (33) 35. Racoon - Another Day (29) 36. Lucie Silvas - Breathe In (32) 37. Kelly Clarkson - Breakaway (36) 38. Sean Paul - The Trinity (37) 39. Madonna - Confessions On A Dancefloor (40) 40. Mary J. Blige - The Breakthrough (39) Rapper Lange Frans betaalt een schikking van 300 euro wegens mishandeling van een fan tijdens een optreden in dis cotheek Lord Nelson in Meppel op 24 maart. Het Openbaar Mi nisterie in Assen had de artiest een voorstel daartoe gedaan. Zijn management laat weten dat Lange Frans dat accepteert. De 25-jarige Frans Frederiks (Lange Frans) moet de knip trek ken omdat hij op 24 maart tij dens een optreden voor twee scholierenverenigingen uithaal de naar de 18-jarige Boy Tana- hatoe. De scholier zou een ijs blokje naar hem zou hebben ge- gooid, maar ontkent dat. De woedende rapper sprong daarop vanaf het podium het publiek in om zijn gram te halen. Het optre den werd na dit incident ge staakt. GPD Mariana (15) en hond Rocky zitten voor het restaurant van haar vader in Naqoura. foto Harold Doornbos/GPD Mariana, 15, houdt niet zo van zwemmen. Maar ze vindt het heerlijk om op het strand aan de Middel landse Zee te liggen. Dan doet ze haar ogen dicht en droomt van een carrière als filmster of als zakenvrouw. Sinds vier weken is haar nog zo jonge leven volledig veran derd. Nu staat ze voor het restaurant van haar ouders in het dorp Naqoura, aan de Libanese kant van de grens met Israël. Plotseling rent ze naar binnen, omdat dichtbij raket ten inslaan. Ze probeert haar twee katten in veiligheid te brengen. Ook Rocky, de hond van de bu ren, krijgt een aai zodat het beest niet zo schrikt van de in slagen. Tussen de explosies door zingt Mariana met haar hoge stem een liedje, in de hoop dat haar vogel, die in een kooi zit, ook wat vrolijker wordt. Wanneer de bommen verderop in de heu vels terechtkomen, klimt ze op een trap en roept: „Kijk, daar zie je de witte rookwolken." Als er vervolgens een lange stoet au to's voorbij rijdt met daarin vluchtelingen die aan de gevech ten proberen te ontkomen, kijkt Mariana naar de treurige gezich ten in de voertuigen. „Oh, jee", zegt ze dan. „In die groene Mer cedes zit mijn leraar Arabisch." Tien minuten later ziet ze in een ander voertuig een klasgenoot je. „Iedereen vertrekt, iedereen is bang voor de oorlog", zegt Ma riana, waarna ze haar bruine lokken uit haar gezicht veegt. Daama stilte. Ze loopt terug naar een stoel die voor het res taurant staat. „Ik ben bang dat ik hier alleen achter blijf", ver telt ze. „Ik wil niet sterven, ik ben nog veel te jong." De oorlog heeft alles verpest. Geen school, geen plezier, geen onbezorgde tijden meer. Laat staan aan het strand liggen en met je ogen dicht dromen. Ma riana kan de zee nog wel zien lig gen - het golvende water heeft immers maling aan een oorlog - maar de korte wandeling er naar toe is niet meer mogelijk. Eerder die dag werden in de buurt van het strand nog ka- tjoesja raketten afgevuurd rich ting Israël door strijders van Hezbollah, de lokale sjiitische moslim-militie die vecht tegen Israël, dat anderhalve kilometer verderop ligt. Zo goed als alle sjiitische mos limfamilies zijn ondertussen ver trokken uit Naqoura, waardoor de plaats is veranderd in een spookstad. Alle winkels zijn dicht, zonneschermen klappe ren in de hete wind. Alleen in het straatje dat direct grenst aan een grote basis van de Vere nigde Naties, is nog wat leven te vinden. Hier woont Mariana met haar vader en moeder en nog een paar families die allemaal res tauranthouders zijn. Deze onge veer dertig overblijvers zijn allen christelijke Arabieren. Op het schermpje van haar mobiele telefoon staan dan ook een kruis en een afbeelding van de maagd Maria. „Natuurlijk geloof ik in god", zegt ze. „Hopelijk helpt hij ons door deze ellende heen. Ik geloof dat goede mensen blij ven leven en slechte mensen ster- Bang Christeljke en sjiitische Libane- zen zijn over het algemeen niet eikaars beste vrienden. „We zijn bang voor Hezbollah en voor het Israëlische leger", zegt Ma riana. „Hezbollah behandelt ons nu nog redelijk", merkt ze op. „Maar je voelt gewoon dat je tot een kleine minderheid be hoort en dat je bent overgele verd aan hun goede wil." Mariana is nog te jong om zich met politiek bezig te houden, maar het ergert haar dat Hezbol lah ook christelijke meisjes in het dorp verbiedt bikini's te dra gen op het strand. „We moeten van die lui een lange broek en een T-shirt aan", zegt ze geër gerd. Niet dat dit nu nog iets uit maakt, geeft ze toe. „We kunnen nu niet eens meer naar het strand toe, dus daar hoef ik me ook niet meer druk over te ma ken." Wanneer de gevechten rondom het dorp aanhouden, vertoont ze magische kunstjes met een kaartspel. „Magie", glimlacht ze dan. Waarom vertrekt ze niet, net zoals alle anderen, uit dit zeer gevaarlijke plekje in Zuid-Libanon? „Mijn vader en moeder weigeren", verklaart ze. „Zij hebben al twee keer alles verloren tijdens de burgeroorlog en weigeren opnieuw alles in de steek te laten." Mariana smeekt iedere dag haar ouders of zij dan in ieder geval mag vertrekken naar Beiroet. Daar woont haar oudere zus en is het een stuk rustiger dan hier in Naqoura. Tot nu toe blijven haar ouders weigeren om te vluchten voor de oorlog. En dus zit Mariana ook vandaag weer bang in haar ka mertje te luisteren naar de steeds dichterbij komende explo sies en denkt ze weemoedig aan de zee, het strand en al haar dro men die ze zo graag wil laten uit komen. Harald Doornbos Ruim de helft van de Neder landse jongeren met een re latie vrijt binnen drie maanden zonder condoom. Het voorbe hoedsmiddel wordt meestal zon der overleg aan de kant gescho ven. Het grote vertrouwen in de partner is voor veel jongeren een reden om te stoppen met het gebruik. Dit blijkt uit onderzoek van de Rutgers Nisso Groep, in op dracht van Soa Aids Nederland. De nadelen van het condoom als de hinderlijke onderbreking en de minder lekkere seks zijn voor veel jongeren reden om zich niet beschermen. Slechts drie op de tien jongeren laat zich testen voordat het voorbehoedsmiddel aan de kant geschoven wordt. Daardoor neemt de het risico op verspreiding van seksueel over draagbare aandoeningen (soa's) toe. Soa Aids Nederland hoopt met een voorlichtingscampagne dui delijk te maken dat een test de enige mogelijkheid is om er ach ter te komen of een van de part ners een soa heeft. Hiv is pas drie maanden na een eventuele besmetting aantoonbaar, waar door het noodzakelijk is om ze ker de eerste drie maanden van de relatie een condoom te ge bruiken. Soa Aids Nederland lanceert maandag een nieuwe campagne op radio, tv en internet. Ook pos ters en flyers en het uitdelen van zogenoemde fietshangers en condooms zijn onderdeel van de campagne. ANP Soul. Het is wat de meeste hoekige en efficiënte Britse gitaarbandjes missen. Razor light heeft het wel. Aan zanger Johnny Borrell mag dan het imago van arrogante snob kleven, zijn stem is er een met veel diepte. Zoals Borrell zijn vermeende elitarisme in in terviews bestrijdt, zo zoekt Ra zorlight op dit titelloze tweede album - opvolger van Up AU Night - naar de aandacht van het grote publiek door toeganke lijk en herkenbaar te zijn. Alles klinkt grootser en gelikter dan het debuut, de ooit rammelenc- liedjes lijken klaar voor hetsU-l dion en klinken bijna allemaal als potentiële radiohits. Verre van hooghartig dus en soms ronduit commercieel. Razorlight onderscheidt zich g-rf lukkig met intelligent gecompJ neerde nummers, een uitzonde- lijk goede livereputatie - vrij dag 18 augustus te zien op Low lands - en die verrijkende laag soul. Razorlight: Razorlight (Univei- sal), speelduur 35.07 min. Je hebt van die cd's die per draaibeurt beter worden. Foi led van de Texaanse rockband Blue October is zo'n geval. De formatie van de broertjes Justin en Jeremy Furstenfeld bundelt op haar vierde album dertien min of meer pakkende roek- songs. Er zijn invloeden te horen van Nickelback en Pearl Jam, maar ook van Genesis toen Peter Ga briel er nog de baas was. Er is een huppelende Joy Divi sion-beat op X Amount Of Words en een Neil Young-har- monicalijntje in Let It Go. Maar als ze de hardrockkant op zoeken, zoals in What If We Could, produceert de band een tamelijk lachwekkende portie takkeherrie. Maar over het alge meen is Foiled een intrigerend album met overigens weinig zo merse teksten over hartepijn, zelfmoord, wanhoop en demen tie. Op het album is zelfs een rol letje weggelegd voor Justins moeder die op de single Hate'J.l zijn voicemail inspreekt met c-1 waag of hij zijn medicatie we! heeft ingenomen. Blue October speelt 20 august; op Lowlands en 22 augustus:: i de Melkweg, Amsterdam. Peter Kui Blue October: Foiled (Univer sal), speelduur 64.45 min. Donavon Frankenreiter en Jack Johnson worden vaak in één adem genoemd. Niet zo vreemd: de beide (ex-)profsur- fers zijn goed met elkaar be vriend en beïnvloeden elkaar ook muzikaal. Frankenreiters titelloze debuut werd in 2004 zelfs geproduceerd door Jack Johnson, maar deze keer zat Donavon zelf achter de knoppen. Dat resulteerde in de verrassend funky en relaxte opvolger Move By Yourself. De jaren zeventig herleven in nummers die zijn op gebouwd rond Fender Rhodes, Hammond-orgels en elektrische gitaren. Frankenreiter - met lange ha ren, baard, blote voeten, T-shirt en spijkerbroek het schoolvoor beeld van een neo-hippie - schreef bovendien een aantal heerlijk swingende kampvuur- liedjes. Het totaal is interessari'I ter dan Jack Johnsons recentst; werk, de eerder dit jaar verschel nen 'aangeklede soundtrack' van de animatiefilm Curious fr Martin GroenewoH] Donavon Frankenreiter: Move By Yourself (Lost Highway/ lit- versal), speelduur 44.29 min. Trouw blijft de dochter haar vader bezoeken, want hoe dronken hij ook is, hij blijft haar vader. Volgende week gaat het meisje naar een zomerkamp in Ommen van zorginstelling Tactus, om de bende in het huis van haar vader te vergeten, en om lotgenoten te ontmoeten. In het huis van haar vader is het 'een gekkenhuis', zegt het vijf tienjarige meisje, dat niet met haar naam in de krant wil. „Niet om aan te zien. De honden poep en pies ligt overal, zelfs op mijn slaapkamer, ze ruimen niks op en ik doe het ook niet meer. Ze zoeken het maar uit". Toch gaat ze eens in de twee we ken nog trouw naar haar vader, die al jaren gescheiden van haar moeder leeft. „Het is wel mijn vader en ik voel me verplicht bij hem langs te gaan." „Tien kratten bier per week, en dan moesten we vaak wat bij de buren lenen", herinnert de moe der zich van de tijd dat zij en haar ex-man nog samen waren De man en zijn nieuwe vriendin drinken nog steeds, maar eten niet meer. „In het begin was ik boos, probeerde ik ze alle twee te helpen door te zorgen dat ze in elk geval nog groenten zou den eten. Nu denk ik: je wil het blijkbaar niet, dus regel het zelf maar". Soms is ze boos, bezorgd en teleurgesteld, maar vooral machteloos. De dagen die ze doorbrengt bij haar verslaafde vader zijn zwaar. „Papa heeft korsakov. Sommige dingen he:-1 haalt hij wel duizend keer, om dat hij niet weet dat hij heta! gezegd heeft. Daar word je gek van zucht ze. Zwijgen Over de weekeindes bij haar ei gen vader zwijgt ze tegen vrien den en vriendinnen. „Op schoo: weten ze precies hoe het "zit, maar verder praat ik er niet over. Het is ook niet iets om trots op te zijn. Bovendien heb ik er een hekel aan als het mei een wordt doorverteld.." Op het zomerkamp van Tactus. dat dit jaar voor het eerst geor ganiseerd is, hoopt het meisje leef tij ds- en lotgenoten te tref fen. „Ik ken-geen mensen die in hetzelfde schuitje zitten als ik, dus dat lijkt me wel fijn als je niks hoeft uit te leggen. Daar heb ik namelijk helemaal geen zin in". Er zijn driehonderdduizend al coholverslaafden in Nederland „Hun kinderen denken allen® dat ze de enigen zijn met een al coholistische vader of moeder .zegt Rianca den Ouden van Ta; tus. „Het is niet de bedoeling dat we telkens therapeutische sessies houden, het moet ookf woon leuk en gezellig zijn. Bri> een bonte avond, een barbecue- we gaan een dag naar Hellen- doornMaar we geven wel tips en handreikingen hoe kindera om moeten gaan met hun ge voel, wat ze kunnen doen en naar wie ze toe kunnen." GPU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 30