PZC Klamboe beschermt decoratief Verrassende Oosterscheldekeuken bij verkwikkende airco Callas Ham Barbiemode Hedactie bijlagen: 0113-315680 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. zaterdag 5 augustus 2006 Tijdens de langdurige en heftige hittegolf van juli bleven heel wat restaurants met lege tafels zitten. Temperaturen boven de dertig graden zijn niet bevorderlijk voor de eetlust. Veel mensen grepen bovendien liever naar water dan naar wijn. Voor mij was het warme weer een reden om naar Restaurant De Oudé Sluis in Wemel- dinge te gaan, waar uitbaters Tonny en Dia na de Munck de zaak hebben uitgebreid met een serre, die is uitgerust met een geavan ceerde klimaatbehecvsir.gsinsL.llatie. Ter wijl buiten het kwik de dertig graden over schrijdt, is het er binnen aangenaam koel. Twee jaar geleden beschreef ik De Oude Sluis als het perfecte voorbeeld van de Oos terscheldekeuken, in. mijn ogen de zuiverste vorm van een Zeeuwse 'cuisine', waarin cle mooiste producten die onze provincie voort brengt de hoofdrol spelen. Tot mijn'genoe gen constateer ik dat daarin niets is veran derd, ook al vermeldt de kaart Australische lamsfilet met saus van honing en tijm 22) en gaat een voorgerecht van gambastaartjes 12,50) vergezeld van een timbaaltje Thai se rijst en een oosters sausje. Patron-cuisinier Tonny de Munck gaat na melijk wel met zijn tijd mee en haalt zijn in spiratie uit alle windstreken. Voor de vis, de schaal- en schelpdieren, die de hoofdmoot vormen bij De Oude Sluis, blijft hij echter in de buurt. De Oude Sluis is één van de wei nige restaurants met een kaart die melding maakt van 'Zeeuwse' garnaaltjes. Zeeuwse garnaaltjes op een aardappelslaatje met cocktailsaus 12,50) en salade met huisge- ■'"te Zet. ,.b, 0. Zeeuwse garnaaltjes 13,50) zijn twee voor gerechten die ik twee jaar terug in een iets andere versie ook tegenkwam. Het staat er allemaal zo eenvoudig, maar de cocktail- saus is wel een eigen creatie, alleen denkt de chef die aan de boorden van de Ooster- schelde is geboren en getogen, er niet aan om een dure fantasierijke naam aan zijn creaties te verbinden. Ook gastvrouw Diana de Munck en kelner Marcel Verbeemen die al vanaf het begin, twaalf jaar geleden, bij De Oude Sluis werkt, noemen de dingen gewoon bij de naam. Die eenvoud, gecombineerd met Zeeuwse gemoedelijkheid, hoort ook bij de Oosterscheldekeuken. Vooral Belgische gasten weten dat alles te waarderen. Als de gastvrouw de Francofone Belgen aan een belendend tafeltje, ondanks het feit dat zij het Nederlands goed begrij pen/op charmante wijze in het Frans de kaart uitlegt en even een hand op een schou der legt, hoor ik naderhand een waarderen de reactie: 'tres gentile' oordelen zii over de De Belgen kiezen overigens voor het dagme nu van drie gangen dat 29 kost en zijn daar zeer content mee. De kaart, met vooral vis, schaal- en schelp dieren, vermeldt het vaste repertoire van ge rechten die De Oude Sluis faam hebben ge geven en wat mij opvalt is dat de prijzen in twee jaar nagenoeg dezelfde zijn gebleven. Voor de in bruisende boter gebakken zee tong geldt nog steeds een dagprijs, maar het half dozijn wilde Zeeuwse oesters met krui-1 denboter en kaas gegratineerd is met 11 slechts 50 cent duurder dan twee jaar terug, evenals de gekookte halve kreeft naturel ge serveerd met mayonaise en cocktailsaus, toen 15,50 en nu 16, Diana denkt nog de hele zomer verse Ooster- scheldekreeft te kunnen serveren en die kost nog altijd 7 per ons. De schotel met diverse soorten gepocheerde vis, overgoten AANTAK Rien van Reems met een vissaus en Zeeuwse garnaaltjes is met 22,50 slechts één euro duurder gewor den. Het best echter laat je je bij De.Oude Sluis verrassen. Het surprisemenu van vijf gan gen kost 47,50 en kan alleen per tafel wor den besteld. Ik geef de voorkeur aan het Me nu De Oude Sluis dat bestaat uit vier of vijf gangen tegen een wisselende prijs. De sa menstelling hangt af van wat Tonny deze dag op de kop heeft weten te tikken en die wordt door Diana aan tafel met verve voor gedragen. Na een amuse van aardappelsala de met Zeeuwse garnaaltjes en huisgerookte Oosterscheldepaling krijg ik als voorge recht carpaccio van mooie rode tonijn met olijfolie en aceto balsamico en peper uit de molen, gevolgd door een kreeftensoepje, ge trokken van het kreeftenpantser en met flin- !rn sivH-nn ïrr-oopt Vervolgens komt een war me Sdi-uuu van veibte krab met zeekraal en daarop een gebakken sliptongfileetje, be kroond met een stukje zongedroogde to maat omcirkeld door een okergele tot oran je tomatensaus. Na dit prachtige en zeer smakelijke gerecht je krijg ik als verfrissende verrassing een niet aangekondigde huisgemaakte rabarber- sorbet. Zo Inaar een bolletje, maar o zo lek ker. Dan komt als hoofdgerecht een gefileerde rogvleugel op een bedje van fijne snij boonsliertjes, bolletjes puree en heerlijke ge gratineerde kokkels in een heerlijke blanke botersaus. Tot slot een op mijn verzoek bescheiden kaasplankje met Spaanse Montenegro, Gent se Pas de Bleu, Brugse Blomme, Blue Shropshire, Vieux Boulogne Affin en Old Amsterdam met een drupje Kopke port 1984 die een vleugje kruidnagel heeft. Een fantastisch menu voor 43. Restaurant De Oude Sluis Wilhelmin'astraat 82. 4424 BD Wemeldinge Tel. 0113-622530 Fax.0113-622527 Gesloten op woensdag (1 oktober tot 1 mei ook op donderdag) Keuken open van 12.00-14.00 uur en vanaf 17.30 uur. Creditcards: Mastercard, Visa en pinnen Kinderen: kindermenuutje op kleine porties Vegetarisch: in overleg Rolstoel: ja Roken: serre rookvrij Glutenvrij: in overleg Het nieuwste espresso-apparaat van Severin is naar de Italiaan- se diva Maria Callas genoemd. Het bijzondere is dat deze Café j Callas alle soorten koffie zet. Van koffie crème tot koffie ver keerd, van espresso tot cappucci- j no. Er kunnen allerlei soorten pads in, zowel harde als zachte, van Senseo tot Illy. Het fraai vormgegeven koffiefab'riekje is voorzien van een draaibaar stoompijpje voor het opschui- 1 men van melk. Het heeft een ver mogen van 1100 Watt en een 'pomp van 15 bar. De prijs: 129,95 euro. Het indringende gezoem van muggen kan een mens in het holst van de nacht tot wanhoop drijven. Menigeen weet wat het is met ingehouden adem te wachten tot zo'n klein ge vleugeld beestje toeslaat. Weer een jeukende muggen bult erbij. Inslaap vallen lukt niet, want er moet wor den gekrabd. Anderen sprin gen wanhopig uit bed, doen het licht aan en proberen met de vliegenmepper de muggen te vernietigen. Het is mogelijk jezelf op een eenvoudige, doeltreffende wijze te beschermen tegen de zo merse muggenterreur. Je kunt gewoon rustig in je bed blijven liggen met een decoratieve klam boe om je heen. Een andere op lossing is om horren voor ramen en deuren te bevestigen. Op de markt is er keuze alom. De consument kan kiezen wat in de woning past. Er zijn roze, gele, blauwe, paarse, rode klam boes in alle soorten en maten. Voor grote tweepersoonsbed den, maar ook voorde babyka mer, of voor de reiziger die op vakantie gaat naar een tropisch land. Voor elk soort raam of deur is het mogelijk een hor op 'maat te laten maken door de spe cialist. Wie minder te besteden heeft, kan een doe-het-zelfpak- ket kopen. Een nieuwe ontwikkeling komt van horrenfabrikant Hamstra: insectenhorren voorzien van pol- lenwerend gaas. Het gaas is zo fijnmazig dat het onmogelijk wordt voor insecten of pollen om binnen te komen. Een primeur in Nederland, vol gens de voorlichter van de marktleider op hörrengebied. De producten van dit bedrijf zijn te verkrijgen bij doe-het-zelfzaken en zonwering- bedrijven. Over echte trends op klamboege- bied wil Edwin van Hellenberg Hubar, de specialist op klamboe- gebied in Nederland, niet spre- kén. „Het is een basisnatuurpro duct waaraan in de loop van de jaren niet veel aan is veranderd. Wel zie ik dat de klamboe meer wordt gewaardeerd om zijn functie. Voorheen zagen mensen de klamboe als een leuke decora tie in de slaapkamer." Helleberg Hubar vindt de klamboe een vriendelijke en natuurlijke ma nier om geen last van muggen en vliegen te hebben. „Je gaat niet het gevecht aan met mug gen door bestrijdingsmiddelen te gebruiken, maar je beschermt jezelf gewoon goed," Klamboes zijn er in soorten en materi. Hij begon 25 jaar geleden met de verkoop van klamboes in een winkel in Amsterdam omdat hij het product een gat in de markt vond. Bijna geen Nederlander had destijds een klamboe in huis. Inmiddels is zijn bedrijf Klamboe Unlimited sterk ge groeid en hij verkoopt jaarlijks tienduizenden klamboes in zijn winkel of via internet. Hellen berg Hebar en zijn vrouw ont werpen de klamboes en laten de producten maken in India, Chi na of Vietnam. Acht verschillende soorten klam boes biedt Van Hellenberg Hu bar aan. Een echte topper is de Classic Royale. Deze extragrote ronde klamboe kan aan een en kel punt aan het plafond boven het bed worden bevestigd en is geschikt voor de queen- en kingsize bedden. Bijzonder is Mode voor kleine meisjes die ook wel eens groot willen zijn'. I Zo omschrijft het kindermode- I merk Barbie, dat van de pop- j pen, zijn nieuwe herfst-winter- collectie voor meisjes van 2 tot 12 jaar. Barbie deed een greep in alle heersende modestijlen, en het resultaat is een voor-ie- der-wat-wils-collectie waarin geen kind zich hoeft te scha men. Chic, casual, sportief, alles is er. Ham die minstens negen maan den hangt te rijpen, daarvoor moet je in België zijn, niet in Ne-1] derland. Ganda Ham is zo'n ham. Die wordt gezouten, ge- masseerd, ontzout, opnieuw ge zouten, gewassen, ingesmeerd met reuzel en nog eens gewas sen. Dat hele proces duurt zo'n negen maanden, bij een constan- te temperatuur van 18 graden. In Nederland is Ganda verkrijg baar bij de Keurslager en delica- tessenwinkel, en sinds kort zijn 'j daar ook hapjes met Gandaham erin verwerkt te koop. Daarbij gaat het om hamrolletjes met geitenkaas van Le Larry, een biologische producent. Informatie: www.ganda.be. :kige muggennetteri zijn populair. foto's klamboe unlimited dat deze klamboe is afgewerkt met biesjes langs de overlappen de opening. De prijs is 55 euro. De rechthoekige muggennetten zijn de laatste jaren bijzonder „.populair, verie^dq l^jiqi|oespe- cialist. Die kunnenmet, touwtjes -aan het plafoaékwQEdén beves tigd, en zijn ook geschikt voor bedden met een raamwerk. Het grote voordeel van deze netten is dat het ruim om het bed heen hangt. De prijs voor een twee persoonsbed is 39 euro. Reizigers die naar de tropen gaan kunnen ook bij Van Hellen berg Hubar terecht. Hij heeft een speciale reisklamboe ont worpen voor 19 euro. Deze reis klamboe is geïmpregneerd met permethrine (insektenverdelger) en is geschikt voor éénpersoons - en queensize bedden. De goedkope muggennetten, die voor niet meer dan een tientje worden aangeboden bij verschil lende winkelketens, zijn de Klamboespecialist een doorn in het oog. „Ze zijn gemaakt van slecht materiaal en gaan snel ka pot. Mensen realiseren zich dat niet, maar kwaliteit is wel dege lijk van belang." Wat maakt zijn product dan zo bijzonder?.„Al onze klamboes zijn gemaakt van sterk garen en bovendien fijn verweven. De dik te van de draad is 75 denier. Vrijwel alle overige klamboes op de markt zijn vervaardigd uit garen van 40 denier. Dit maakt onze klamboes bijna tweemaal zo sterk." Ellis van Wees Informatie: www.hamstrab.or- ren.nl of www.klamboe.com Fisher-Price komt met speel goed dat kleintjes uitdaagt zich lichamelijk in te spannen. Baby Gymtastics heet de nieuwe pro ductlijn die mikt op de leeftijd van zes maanden tot drie jaar. Het speelgoed is aan te passen aan de fase van lichamelijke ont wikkeling en groeit zo met de kleine mee. Het beweeglijke aap je kost 24,99 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29