Run op Zeeuwse dagattracties C0URAN' Hete zomers scheppen nieuwe natuur Kermisknots PZC Cinecity Vlissingen trekt in één stormachtige week 15.000 bezoekers Summum Reizen www.summum.nl Marechaussee stept door Schiphol Dekker verovert gouden medaille op de vlinderslag middag (fffL Vooral in de middag regelmatig zon. Wind uit noord tot noordwest, kracht 4 )t 5. Maxima tussen 21 en 23 graden. 248e jaargang no. 183 zaterdag 5 augustus 2006 los nummer 1,80 door Edith Ramakers VLISSINGEN - De slecht- weervoorzieningen in Zee land hebben een topweek achter de rug. Cinecity in Vlissingen trok afgelopen week meer bezoekers dan ooit in een zomerperiode. De teller bleef staan op 15.000. Bij het zwemparadijs De Parel in Domburg werden 1900 men sen per dag genoteerd, bij speel- circus Bambini in Vlissingen da gelijks 2000 en bij het Arsenaal in Vlissingen 3000 bezoekers. Bij Waterland Neeltje Jans wer den in drie dagen tijd ruim 9000 entreebewijzen gekocht. S. van Rijswijk van de Walcherse at tractieparken het Arsenaal, Mi niatuur Walcheren en Bambini draait er niet omheen. „Het stormachtige weer is natuurlijk voor ons veel beter dan de hitte golven van de afgelopen perio de." Zeker bij Bambini konden ze de weersomslag gebruiken. Voor het gloednieuwe kinderparadijs was de investering groot. „Dan wil je ook direct iets terugverdie nen en aan iedereen laten zien hoe leuk Bambini is", zegt hij. De concurrentie met een dagje naar het strand is oneerlijk. „We deden tijdens de hittegol ven niet anders dan de kosten beperkt houden. En we hadden een stunt bedacht met zwembad jes op het terras van Bambini om af te koelen", aldus Van Rijs wijk. Bij Miniatuur Walcheren was de inzinking 'niet verontrustend groot'. „Natuurlijk was het wel minder dan afgelopen week, toen Miniatuur 6000 tot 7000 be zoekers telde." Bij De Pai'el in Domburg zijn de bowlingbanen, de sauna, het beauty- en kuur centrum en het zwembad weer goed bezet. „We spreken van topdrukte. We krijgen zeker meer bezoekers als het regent en stormt", zegt E. Lampert, hoe wel De Parel liever spreekt van elkweervoorzieningen dan van slechtweervoorzieningen Op adem Lampert: „Ook op stranddagen telden we nog zo'n 1000 tot 1200 zwemmers." Het personeel van De Parel moest afgelopen week stevig aanpakken. „Maar ik heb begrepen dat het dit weekeinde, weer strandweer wordt. Dan kunnen we even op adem ko men." Bij Cinecity was het rustig tij dens de hete zomerdagen. Toch had de bioscoop ook toen nog een gemiddelde van 1000 bezoe kers per dag. „Maar de cijfers van afgelopen week slaan al les", zegt S. Hardeman. „Zee land zit vol. Als je hier bent, zoek je vermaak. Gelukkig zijn er nog voorzieningen die niet af hankelijk zijn van goed weer", merkt Hardeman op. „Ik heb trouwens in juli ook van een paar mensen gehoord dat ze strandmoe waren." Het vorige zomerrecord van Cinecity stond op 14.000 bezoe kers per week. B. van de Hoef van Waterland Neeltje Jans zegt dat het perso neel afgelopen week alle zeilen moest bijzetten. De eerste drie dagen van de week liep Neeltje Jans helemaal vol. „In vergelijking met de laatste week van juli hebben we deze eerste augustusweek ongeveer tien procent meer bezoekers ge had", zegt Van de Hoef. DIGITALE FOTO'S' Topkwaliteit Tuurlijk bij: Advertentie Zie onze wekelijkse vacature-index ziè pagina.6 katern..1 Barst in relatie De moeizame relatie tussen loodsen en schippers leek al enkele maanden tot het verleden te behoren. Er was overleg over proble men op de Schelde en er kwam een klachtenrege- ling. Maar nu laait de discussie weer op. Aanleiding: twee voorvallen, waarbij te snel varende zeeschepen ramp spoed brach ten voor bin- nenschepen. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13, 14 en 15; Sport: 17 en 18; Reportage: 19, 20, 21, 22 en 23; Wonen: W1, W2 en W3; Trends: W5 en W7; Jong: W6; Reizen: W9 en W11 Advertentie Zaterdag 19 augustus Presentatie van onze rondreizen wereldwijd Zie ónze advertenties in het Reizenkatern Elke week in de zaterdagkrant Daar mo AMSTERDAM - De marechaussee heeft gisteren een nieuw vervoermiddel in gebruik genomen op Schiphol. Het is een tweewielig accuwagentje; een soort step waarbij de twee wielen naast elkaar zitten. Het wagentje rijdt 20 kilometer per uur en heeft een zwaailicht en een sirene. Er rijden er vijf rond in de terminal. foto Evert Elzinga/ANP Asbestverwerker aansprakelijk voor fatale ziekte ROTTERDAM - Asbestverwer- kende fabriek Eternit in Goor is deels aansprakelijk voor het ont staan van de dodelijke ziekte mesothelioom die door asbest- blootstelling is veroorzaakt. Dat heeft de rechter in Rotterdam bepaald in een kort geding dat door de nabestaanden van een onlangs overleden zelfstandige aannemer was aangespannen. Etemit moet 20.000 euro schade vergoeding betalen aan de nabe staanden van Dirk Okker uit Stad aan het Haringvliet op Goe- ree-Overflakkee. De man heeft vanaf 1962 tot in 1994 met as- bestplaten gewerkt. Volgens de rechter is ook Okker voor vijftig procent aansprakelijk voor het oplopen van esothelioom. ANP Advertentie Advertentie ZEEUWS VEILINGHUIS GEVRAAGD: KUNST ANTIEK - Streeksieraden - Munten en penningen (grote collectie van hoge kwaliteit reeds ingebracht) Boeken, prenten en ansichtkaarten - Schilderijen en aquarellen Oosters porselein, tegels, glas, etc. - Meubelen, klokken etc. Bel voor een vrijblijvende afspraak: 0118 - 650 680. Herengracht 74, 4331 PX, Middelburg info@zeeuwsveilinghuis.nl www.zeeuwsveilinghuis.nl MIDDELBURG - De Middelburgse kermis is gisteren begonnen. De Markt en Plein 40 staan tot en met donderdag vol met diverse attracties. En natuurlijk ontbreken de kramen met snoep- en etenswaren niet. foto Ruben Oreel BOEDAPEST - De Nederlandse zwemster Inge Dekker won gisteren bij het EK in Boedapest goud op de 100 meter vlin derslag in 58,35 seconden. Eer der in de week behaalde ze zil ver op de estafette 4x100 meter vrij. door Michei Brandsma WAGENINGEN - De Neder landse natuur wordt de komen de decennia stevig op haar kop gezet door hittegolven en lange perioden van droogte. Bestaande flora en fauna ver dwijnt, terwijl andere planten en dieren juist oprukken. De beuk ruimt het veld voor de es doorn, de zandhagedis legt het af tegen de mol. Dat voorspellen biologen van de Universiteit Wageningen. „Dit type zomer zal rond 2050 nor maal zijn", zegt onderzoeker Ar nold van Vliet. „Dat heeft enor me gevolgen voör de natuur. Ne derland wordt warmer door de wereldwijde klimaatsverande ring. De grens voor allerlei plan ten en dieren schuift langzaam op naar het noordoosten. De af gelopen twintig jaar zijn er al tachtig nieuwe plantensoorten opgedoken in Nederland, vooral als gevolg van de stijgende tem peratuur. Tegelijkertijd zie je dat er gigantisch veel planten en dieren worden bedreigd." Naast de warmte speelt vooral de verdroging een rol. Onder in vloed van hitte, droge perioden en menselijk ingrijpen daalt het waterpeil in beken, sloten en vennen. Bepaalde landschappen zoals duinvalleien, natte heide velden en beekdalen hebben daar zwaar onder te lijden. Die ren die afhankelijk zijn van de ze gebieden, dreigen weg te kwij nen. Van Vliet benadrukt het be lang van natte natuurgebieden en een zorgvuldig waterbeheer. „Alleen al deze zomer is op som mige plaatsen een neerslagte kort ontstaan van 280 millime ter. Dat wordt niet gecompen seerd met een paar stortbuien." GPD Het was voor Dekker haar eer ste individuele medaille op een titeltoernooi ooit. Het zilver ging naar de Slowaakse Martina Moravcova (58,98), het brons was er voor Alena Poptsjanka uit Frankrijk (59,06). De 20-jari- ge Dekker zette in Boedapest eerder in de series én de halve fi nales al de beste tijd neer. Op de 50 meter vlinder werd ze deze week vierde. ANP pagina 18 gouden Dekker schudt traditie af Het Israëlische leger heeft gisteren de 'navelstreng' voor humanitaire hulp aan Beiroet afgesneden door de laatste wegverbindingen tussen Beiroet en Syrië te bombarderen. Konvooien met noodhulp kun nen de Libanese hoofdstad daardoor niet meer bereiken. De nieuwe elite komt er aan Kleine dienstwoning heeft groots uitzicht Mariana wil weer op strand liggen dromen Beiroet verstoken van noodhulp (Advertentie) O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestomming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste drie maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso IC 20,55)-. per kwartaal met automatische incasso IC 59,75)' per jaar met automatische incasso (C 229,20)*. mei gialis PZC-paraplu 8"711688"555547 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1