Groen licht hotel aan Rampweg PZC Dreisterse druiven doen het goed In de cel heb Ik de knop omgezet Kunstfestival in Goes sneuvelt Gemeente gelukkig met voorgenomen bebouwing multifunctioneel park agenda Wijn proeven op Kleine Schorre weekenddiensten door Piet Kleemans RENESSE - Het wordt wat gro ter dan gepland, maar het past goed in de omgeving. Wat Schouwen-Duivelands dage lijks gemeentebestuur betreft kan de familie Hanson snel be ginnen met de bouw van een ho tel aan de Rampweg bij Renes- se. De accommodatie wordt onder deel van een 'multifunctioneel park' met naast het hotel een kleine camping en een outdoor- centrum. Het is de bedoeling dat er ook een amfitheater komt waar voorstellingen gegeven kunnen worden en de aanleg van een maïsdoolhof is eveneens opgenomen in de plannen. Op de camping komen kersen-, prui men,- peren-, en appelbomen zo dat kampeerders er straks hun eigen fruit kunnen plukken. Aan het outdoorcentrum - een avontuurlijk gebied met water partijen en eilanden - wordt al enige tijd gewerkt. De familie Fietsmeerdaagse door polders van St-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK - Van uit Sint-Maartensdijk wordt vol gende week dinsdag, woensdag en donderdag 's avonds de fiets meerdaagse verreden. Vertrekpunt is elke avond op de Haven bij cafetaria Het Cen trum tussen 18.30 en 19.00 uur. De tochten zijn steeds vijfen twintig kilometer en gaan dooi de polders rond Sint-Maartens dijk. Wie dat wil, hoeft niet alle avonden mee te rijden, meldt de organisator, het evenementenco mité Smalstad. Op de tweede fietsavond, woens dag, wacht de deelnemers bij te rugkeer muziek op de vierde én laatste meeting van het Smer- diekse muziekfestival, met on der meer een demonstratie salsa dansen en een groep die Brazili aanse muziek speelt. Zomerconcert in Nieuwe Kerk Zierikzee ZIERIKZEE - Organist Henk Van Putten verzorgt woensdag het derde zomeravondconcert dit seizoen op het Kam Van der Meulenorgel in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Van Putten is stadsbeiaardier in Middelburg, Vlissingen en Spij- kenisse. Verder is hij als docent orgel en piano verbonden aan de Muziekschool Hoeksche Waard. Voor zijn verdiensten voor de Franse orgelliteratuur werd hem een Franse onder scheiding toegekend door de Académie Arts-Sciences-Let- tres. Het concert in de Nieuwe Kerk woensdagavond begint om 20.00 uur. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Hanson hoopt nog dit jaar met de bouw van een 65 bedden tel lend hotel te kunnen beginnen. Om de bouw mogelijk te kunnen maken is vrijstelling van de re gels van het bestemmingsplan nodig. Plet nieuwe gebouw krijgt een lengte van 97 meter en een breedte van 47 meter. De goothoogte wijkt voor een deel van het gebouw af van de daar- door Selma Osman GAPINGE - In zijn Franse cel had vrachtwagenchauffeur Wil lem van den Berg zichzelf een calvados in het café aan de over kant beloofd op het moment dat hij vrij zou komen. Maar toen het woensdag zo ver was, dronk hij zich, buiten de poort van de gevangenis van Douai, liever de vrijheid in. Zestien maanden bracht de 52-jarige chauffeur - vader van drie kinderen - in gevangen schap door omdat hij drugs ge smokkeld zou hebben. Zelf heeft hij dat altijd ontkend. „Ik ben onschuldig, dus het komt wel goed", dacht hij toen de douane in Calais op 4 juni 2003 in zijn vrachtwagen 219 kilo cannabis ontdekte. De twee Ids- ten waarin de softdrugs verpakt zat, waren diezelfde middag bij Arena-Freight in Etten-Leur toegevoegd aan zijn lading. Van den Berg werd echter in een poli tiecel gestopt en later door een Franse rechter vrijgesproken. Na zeven maanden volgde het bericht dat hij in hoger beroep alsnog schuldig verldaard was. Hij werd veroordeeld tot twee jaar celstraf en een douaneboete van 330.000 euro. voor gestelde norm, maar dat acht de gemeente geen pro bleem. Het nieuwe ontwerp voegt zich met zijn gebogen lij nen naar het ontwerp van de bui tenruimte. Het is slanker dan in de eerste ontwerpen, maar ook langer. Dat heeft alles te maken met de keuze voor het apart groeperen van een aantal hotel kamers, dwars op het hoofdge- Op de negende april wachtte de havenpolitie hem rond midder nacht op in Oostende. „Dat wordt een jaartje of twee naar bouw. Er is gekozen voor platte daken in plaats van daken met een helling. Tevreden De gemeente is tevreden met het ontwerp zoals dat er nu ligt. „Het overleg met de aanvrager en de welstandscommissie heeft geleid tot een beter plan, zowel in landschappelijk als architec- Frankrijk toe", flitste meteen door zijn hoofd. Eergisteren kwam de Gapingse chauffeur vervroegd vrij. Zijn tonisch opzicht." Wat burge meester en wethouders van Schouwen-Duiveland betreft kan Hanson snel beginnen met de bouw van het hotel. Enige haast is ook wel geboden. Om toegezegde subsidie niet te ver spelen, moet het outdoorcen trum uiterlijk 30 juli 2007 ge- ï'eed zijn. „Het is van belang dat de ondernemer op tijd kan star werkgever deed een aanbetaling van vierduizend euro op de douaneboete van 330.000 euro. En daarmee verviel de laatste ten zodat het bedrijf met ingang van zomer 2007 volledig kan worden geëxploiteerd", moti veert het college haar besluit de vrijstellingsprocedure in gang te zetten. Hanson heeft ook een bouwver gunning aangevraagd bij de ge meente. Burgemeester en wet houders zijn bereid die te verle nen. belemmering om vrij te komen. Zestien maanden in wat hij noemt 'een middeleeuwse gevan genis' zijn hem niet in de koude kleren gaan zitten. Hij is veer tien kilo lichter. Deels vanwege het slechte eten, maar ook door het vele sporten waarmee hij zijn hoofd leegmaakte. In de Franse cel heeft hij onmid dellijk de knop omgezet. Alle ge dachten uitschakelen en er maar het beste van maken, was zijn manier om te overleven. Ro ken was de enige afleiding in zijn cel van van vier bij tweeën half, die hij moest delen met een mede-gedetineerde. De grootste ontbering was de temperatuur. Een maand geleden schreef hij zijn collega een brief in onder broek met het zweet op zijn lijf, twee maanden daarvoor deed hij dat nog in een dikke Daf-jas, met een bontmuts op en hand schoenen aan. Frustraties over zijn onschuld bande hij uit zijn gedachten. „Daar moet je niet aan denken, anders heb je geen leven meer", hield hij zichzelf voor. Na twee, drie weken rust pakt Van den Berg de draad weer op. Hij popelt om weer 'de pad op te gaan'. „Rijden op Engeland is het mooiste werk dat we heb ben." door Harmen van der Werf GOES - Het ambitieuze Goese kunstfestival Beelden aan Wa ter, dat zaterdag 9 september in de stadshaven zou worden ge houden, gaat niet door. Stich ting Stadshaven Goes die het be heer voert over de jachthaven in de binnenstad, weigert mede werking te verlenen. Beelden aan Water moest Goes cultureel op de kaart zetten, met onder meer de projectie van films op de zeilen van histori sche vrachtschepen, een kunst markt, straattheater en een steekspel wedstrijd op het water tussen teams uit de verschillen de wijken van Goes. Het idee is vorig jaar geboren, toen Goes bruiste van de activiteiten rond het zeshonderdjarig bestaan als stad. De initiatiefnemers van Beelden aan Water wilden op dat succes voortborduren. Subsidie „Het zou ook gelukt zijn als de stichting die de stadshaven be heert, er geen stokje voor had ge stoken", vertelt P. Colijn, één van de mensen achter Beelden aan Water. De financiering was rond. De gemeente wilde 30.000 euro subsidie geven. Het reste rende bedrag, 40.000 euro, was gedekt met bijdragen van de pro vincie én sponsors. Studenten van de academie voor kunst en vormgeving Sint Joost in Breda waren volop bezig speciale films zaterdag 5 en zondag 6 augustus 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij densfeestdagen) Tandartsen Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111412906, geopend za. 9.00 - 12.30 uur en 16.30 - 17.30 uur. Zo. 12.00 - 12.30 uur en 18.00 - 18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. te maken om op de zeilen van de 'i historische vrachtschepen te ver-. L tonen. Alles was rond, alleen het be-, stuur van stichting Stadshaven; I Goes moest nog toestemming ge ven. Die is onlangs geweigerd. Het kunstfestival vraagt zoveel; ruimte, dat het normale gebruik j van de stadshaven als ligplaats i voor watersporters te veel in het' j gedrang komt, is de belangrijk- I ste reden voor de weigering. T oiletvoorziening Een tussenvoorstel is nog wel op tafel gekomen, om op de IJl manifestatie twee in plaats van vijf historische vrachtschepen toe te laten. „Maar dan heb je j l geen festival meer", reageert Co- lijn van de initiatiefgroep. „Voor één dag kunnen jachten en motorboten wel uitwijken li naar een ligplaats bij de Ring-- brug, dachten wij. Er liggen nu ook schepen. En wij waren be- reid op het parkeerterrein van' i de Praxis bij de Ringbrug een i j toiletvoorziening te plaatsen.: j Het heeft allemaal niet mogen baten." Beelden aan Water is voor dit j jaar geschrapt. De werkgroep is vast van plan het in 2007 weer j te proberen. Colijn: „We hebben zoveel positieve reacties ge- F had." Volgens W. den Herder L van de stadshaven had de groep j meer voorbereidingstijd moeten nemen. „We zetten de boel niet L op slot. Smaek van Zeeland is hier ook gehouden. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111 Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreek/ uur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te; Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Duiveland, tel. (0111)406111. STREEKACTIVITEITEN BRUINISSE - Kerkplein, 16.00 - 21.00 uur: Avondmarkt. vrijdag 4 augustus 2006 i 13 Johan van der Velde laat gasten Gerda en Eduard Tonissen proeven van de verschillende wijnen die op de Kleine Schorre worden gemaakt. foto Marijke Folkertsma door Andrea Bolle DREISCHOR - Voorzien van moderne snufjes, maar in een ouderwets jasje ge stoken. Het mediterrane uiterlijk steekt af tegen de nuchtere Zeeuwse aanpak. Druivenboomgaard De Kleine Schorre in Dreischor is elk jaar goed voor een groeiende opbrengst aan wijn én geniet ruime bekendheid onder toeristen. In het zomerseizoen kunnen belangstel lenden zich twee keer per week rond la ten leiden op een klein stukje van de vijf hectare grond. Aansluitend vind er een kijkje in de wijnkelder plaats en mag er wijn geproefd worden. Hoewel de familie Van der Velde zich al jaren tussen de druiven bevindt, is dit een nieuw onderdeel binnen het bedrijf. Speciaal voor het proefdomein is er in de schuur, daterend uit 1735, een bar in gebouwd en staan er genoeg houten ban ken voor de gasten. Voor de Dreisterse druiven is juli een perfecte maand geweest, maar de be langstelling voor de wijnproeverij daar- entegen was door het warme weer ver te zoeken. „Als het geen strandweer is, komen de mensen hier op af. Nu hebben we niet zo heel veel aanmeldingen voor de rondleiding, maar gisteren weer wel. Vaak hebben we ook groepen die hier op afspraak een feestje willen houden", vertelt Johan van der Velde. Samen met zijn vader Krijn Jan heeft hij een maat schap en neemt af en toe. ook rondleidin gen over. Gerda en Eduard Tonissen, gasten op mini-camping De Kleine Schorre, luiste ren geboeid naar de jonge druiventeler. „Als de komende maanden net zo warm en zonnig worden als juli, verwacht ik een goede opbrengst.Begon de wijn hoeve met een paar honderd liter wijn, in 2007 kan een oogst van ongeveer 30.000 liter verwacht worden. Vanuit hun grote interesse voor druiven en voor wijn vuren de twee gasten regelma tig vragen af op Van der Velde. „Wat wij tegen vogels doen? Vanwege be schermde vogelsoorten mogen wij geen netten over de wijnranken gooien. In plaats daarvan spelen we angstkreten van vogels af. Of de jongens uit het dorp rijden op hun crossmotor door de paden", lacht hij. Vrijwilligers Bijzonder op De Kleine Schorre is het oogstseizoen, meestal eind september of begin oktober. Dan worden er ruim vijf tig vrijwilligers uit de omgeving opge roepen om de druiven te plukken. Van der Velde: „De één werkt een week en de ander een ochtend, maar iedereen krijgt per gewerkt dagdeel een fles wijn mee naar huis. Druiven plukken blijft toch iets speciaals, iets waar je in Frank rijk zelfs voor moet betalen." Na de rondleiding buiten worden de gas ten naar de wijnkelder geleid. Die ziet er heel anders uit dan je zou verwach ten. Moderne roestvrijstalen opslag tanks en gistmachines staan gewoon bo vengronds, in een apart - opgeknapt- gedeelte van de oude schuur. „Mensen vinden een oude kelder vol schimmel zo als in Frankijk mooi, maar bij ons werkt dat niet", legt Van der Velde uit. Wat wel werkt, is constant nieuwe din gen bedenken. Zo loopt er momenteel een proef met wijn die in eikenhouten vaten wordt gerijpt. Een ander experi ment is het 'Zeeuwsch Schorretje'; deze samen met wijnhoevepartner Cep d'Or uit Luxemburg ontwikkelde tafelwijn is inmiddels een succes gebleken. Daarnaast kent de druivenboomgaard, als idee ooit geboren bij een fles jene ver, inmiddels een grote vriendenkring. Voor een bepaald bedrag per jaar wor den tien wijnstokken 'geleast' en krijgt 'leasehouder' daar twaalf flessen wijn en twee feestjes voor terug. „Ideaal, want dan kunnen wij snel investeren en hebben we nog gezellige feestjes ook", aldus Van der Velde. Gapingse trucker weer thuis na zestien maanden Franse cel Man gewond na aanrijding YERSEKE - Bij een aanrijding op de kruising van de Le- pelstraat en de Dreef in Yerseke is gisterochtend een 78-jarige man uit die plaats gewond geraakt. Hij reed op de fiets en kreeg geen voorrang van een 24-jarige automo- bilist uit 's-Gravenpolder. Het slachtoffer is met een hoofdwond naar het ziekenhuis gebracht. Gewonden bij botsing Tractaatweg TERNEUZEN - Bij een botsing tussen een Italiaanse vrachtwagen en een personenauto zijn gistermiddag op de Tractaatweg twee gewonden gevallen. Het gaat om' een moeder (43) en dochter (18) uit de gemeente Hulst, die bij de aanrijding klem kwamen te zitten in hun auto. De brandweer moest hen uit de wagen bevrijden, waarna ze' naar het ziekenhuis in Terneuzen werden gebracht. Daar bleken hun verwondingen mee te vallen. De twee moesten; wel een nachtje ter observatie in het ziekenhuis blijven. Het ongeval gebeurde ter hoogte van Axel. De oorzaak van de aanrijding wordt nog onderzocht. Jongens mishandelen fietsster TERNEUZEN - Een twintigjarige vrouw uit Terneuzen is gistermiddag in haar woonplaats mishandeld door vier jongens. De vrouw fietste rond kwart over vier op het fietspad aan de Mr. F.J. Haarmanweg en werd door een jongen van haar fiets geduwd. Toen ze op de grond lag, werd ze in haar buik geschopt en in haar gezicht geslagen door dezelfde jongen en drie andere jongens. Ook werden beide ventielen uit haar fietsbanden gehaald zodat ze niet j verder kon fietsen. De politie zoekt de daders. Twee jon gens waren op een fiets, de andere twee reden op een blauwzwarte scooter zonder verzekeringsplaat. Drenkeling niet dood door misdrijf THOLEN - Het lichaam dat woensdag door een medewer ker van Rijkswaterstaat in het Schelde-Rijnkanaal is ge vonden ter hoogte van de Thoolse brug, is van een 56-jari- ge man uit Bergen op Zoom. De man is niet omgekomen door een misdrijf. Dat heeft de politie Midden- en West-Brabant gisteren bevestigd. Drietal berooft man in Goes GOES - Drie onbekende mannen hebben woensdagavond op de Oude Vismarkt in Goes een zestigjarige man uit Ber gen op Zoom beroofd van zijn portemonnee. Dat gebeur- i de tussen kwart over elf en half twaalf. Toen de man van- I uit het centi'um over de Oude Vismarkt liep, kwamen drie mannen vanuit tegengestelde richting hem tegemoet gelo pen. Eén van de mannen duwde bij het passeren een onbe kend voorwerp tegen het lichaam van het slachtoffer. Toen hij zich omdi'aaide en wegliep, werd zijn portemon nee afgepakt. In de poxdemonnee zaten tientallen euro's. Inbraak in woning Goes GOES - In een woning aan de M.A. de Ruijterlaan in Goes is in de nacht van woensdag op donderdag ingebro ken. Er werd computerapparatuur met een onbekende 1/ waard gestolen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29