Moerdijk is terug bij oude liefde PZC Zeeuwse beachvolleyballers staan te trappelen RCS hofleverancier Walcherse selectie Ferguson: nergens spijt van M 21 Oud-prof en consul leidt wielerclub van Still Kids door Nederland en België Gurevich vervanger =Bruzon J» agenda uitslagen Tennispartij Vlissingen voortijdig afgebroken Speelverbod Middelburg is verlengd vrijdag 4 augustus 2006 wb rtnnr Frits Bakker TERNEUZEN - De voorzitter van het clubje mag even een dag niet op de racefiets. Dat heeft Jan Moerdijk hem bevolen, want niets is belangrijker dan de gezondheid van de fietsers. Twaalf dagen toeren ze rond, on der leiding van de zelf ook fiet sende Moerdijk. Ze hebben net twee dagen België gedaan en re den gisteren weer door Zeeland. Het doel: zo veel mogelijk spon sorgeld verzamelen voor de Stichting Still Kids. Jan Moerdijk (64), oud-profren- ijer en oud-wielerconsul van Zeeland, is voor twee weken te- A i-ug bij zijn oude liefde. Hij orga- I riiseert vanaf de racefiets, staat Bp VLISSINGEN - De tiende editie I van het Hogeschool Zeeland - schaaktoernooi moet het doen fl zonder de Cubaan Lazaro Bru- zon. De nummer één van de !S( plaatsingslijst kon niet op tijd J een visum voor Nederland krij- ®j Bruzon wordt vervangen door m Michael Gurevich, die met zijn rating van 2643 nu de hoogst ge plaatste speler in het Vlissingse n| toernooi is. Gurevich schreef U he.t toernooi al eerder op zijn ffi naam. De Oekraiener kwam en- kele jaren voor België uit en J heeft nu de Turkse nationaliteit aangenomen. De vervanger voor de Braziliaan Giovanni Viscovi is Erwin l'Ami uit Woerden. Hij Of eindigde vorig jaar gedeeld twee- Hét HZ-toernooi wordt van avond in hotel Arion in Vlissin- jTj gen geopend door Jan Timman. ''I De 'eerste ronde begint morgen om 18.30 in het atrium van de Hogeschool aan de Edisonweg in Vlissingen. in verbinding met de volgwa- gens, met de voorrijder en met het thuisfront. En houdt onder tussen vooral de veiligheid van de rijders in het oog. Zoals van Bert Robs, die ook voorzitter is van de Acht van Chaam en dus net drukke tijden achter de rug heeft. „Ik heb hem gezegd dat hij maar eens een dagje moet rusten", zegt Jan Moerdijk tijdens de tussenstop in Terneuzen. Maar verder is iedereen na vier dagen opmerkelijk fit. „We heb ben de Ronde van Vlaanderen goed verteerd", stelt Moerdijk vast. „Ze hebben gisteren over de Kwaremont gereden, de Muur, de Patersberg, de Bos berg, de gemeenste hellingen van Vlaanderen." Jan Moerdijk (geboren in Lewe- dorp) is het gewend om leiding te geven. Hij is ruim twintig jaar weg uit Zeeland en uit de wielersport. „Voor mijn werk, in de directie van de veiling in Breda, ben ik ooit naar Prin senbeek verhuisd. Daar woon ik nu nog. He werk voor een aantal bedrijven, als management-con sultant (beter gezegd: organi satie-adviseur) in de land- en tuinbouwsector. Maar zo langza merhand begin ik af te bou wen." Schijnwerpers Daardoor heeft hij nu ook tijd om het project van de Still Kids te begeleiden. „De organisatie is een geweldig initiatief. De werkwijze van Still Kids is uniek in Nederland. Kinderen worden gelijktijdig onderzocht en behandeld door een team van osteopaten. René Zweedijk uit Kapelle, een vriend van me, heeft me gevraagd de organi satie verder uit te bouwen en be kend te maken. Met deze fietstocht staat de stichting in de schijnwerpers. Waar we ook aankomen: overal krijgen we publiciteit van radio en kran ten." Zijn wielerverleden heeft vele deuren geopend. Zo heeft Moer dijk voor de tocht Erik Dekker en Keetie van Oosten-Hage kun nen strikken om ambassadeur te Jan Moerdijk (rechts) dirigeert de groep met fietsers zoals hij dat vroeger als wedstrijdleider in de koers deed. foto Peter Nicolai worden. Cees Priem heeft iets op het gebied van materialen ge daan, Kees Bal, Jeroen Blijle- vens en Keetie hebben een stuk je meegefietst en gisteren reed Jo de Roo vanaf Goes mee naar Breda. „We hebben de zegen van de pastoor meegekregen toen we vertrokken. En bijna overal heeft het geregend de laatste dagen, behalve op ons parkoers." Moerdijk dirigeert zoals hij ooit in de koers deed. Zijn eigen car rière op de fiets heeft maar kort geduurd. „Als amateur was ik wel goed, maar ik was geen ech te winnaar, meer een renner voor de toptien. Ik kreeg toch een profcontract aangeboden bij de Groene Leeuw, waar Tuur de Kabooter en één van de Planckaerts de bekendste ren ners waren. Maar ik was net af gestudeerd in de landbouw-eco- nomie en kreeg na twee maan den een prachtige job aangebo den." Tussenpaus Hij borg zijn fiéts op, maar keer de later weer wel terug tussen de wielen. „Arjaan de Schipper, van de sportcommissie in Zee land, vroeg me of ik in de jury wilde komen. Ik heb de cursus gedaan en drie jaar later zat ik al in de zogenoemde 'Blauwe trein', onder andere met Wim Je- remiasse en Chris Delbressine, die aHe grote wedstrijden moch ten jureren." „Het Zeeuwse wie- Ierdistrict was toen nog in twee- én verdeeld. Ben IJsebaert was consul onder de Westerschelde, Ben Mulder erboven. Dat kon ei genlijk zo niet verder. Ik heb me op de reorganisatie gestort en ben als tussenpaus zelf twee jaar consul geweest. Daarna is het overgenomen door Wim Evertse en later door Arjaan de Schipper. Toen mijn werk ge daan was, ben ik uit de wieler sport gestapt. Ik had alles wel gezien en meegemaakt. Ze wil den nog wel dat ik als internatio naal jurylid grote wedstrijden ging doen. Voor twee, drie we ken van huis, maar maatschap pelijk had ik het te druk om dat te doen." De contacten zijn altijd geble ven, het gevoel voor de fiets ook. „Ik kan aardig meekomen over de heuvels, al fiets ik niet zo heel veel." Jan Moerdijk rijdt mee als een soort wegkapitein. Voorin even kijken of het tempo niet te hoog ligt, achterin of ie dereen het wel bij kan benen. Vandaag rijdt de groep naar Maastricht, in de komende da gen worden de hellingen van de Amstel Gold Race beklommen. En overal staan burgemeesters, sponsors of kopstukken uit het wielrennen klaar om de club een succesvoUe tocht toe te wen- vrijdag Paardensport Zeeuws kampioenschap pony's. 9.00 uur: dressuur klasse B, L, M en Z en springen klasse B, met aansluitend L, M en Z. 12.00 uur: afdelingsdressuur viertallen. 14.00 uur: finale dressuur en springen. 16.30 uur: prijsuitreiking. Lo catie: manege De Eendracht, aan de Rij kebuurtweg 8 te Vrouwenpolder. Schaken Opening HZ-toernooi met optreden Jan Timman. Locatie: Hotel Arion te Vlissingen. Aanvang 20.15 uur. Tennis Van Belle Open Scheldetoernooi. Lo catie: tennisvereniging De Schelde te Vlissingen. Aanvang: 15.30 uur. Vliegende Hollandertoernooi. Loca tie: tennisvereniging Animo te Terneu zen. Aanvang: 9.00 uur. De Biet Gruttepikkerstoernooi. Lo catie: tennisvereniging Duiveland te Nieuwerkerk. Aanvang: 11.00 uur. Open Haringtoernooi. Locatie: tennis vereniging Biervliet. Aanvang: 16.00. Haaientandentoernooi. Locatie: ten nisvereniging ASOC te Cadzand. Aan vang: 11.00 uur. Reimerswaalveteranentoernooi. Lo catie: TV Kruiningen. Aanvang: 16.00, Burgemeester Everaarsveteranen- toernooi. Locatie: tennisvereniging Con Forza te Groede. Aanvang: 10.00. Vliegende Hollandertoernooi. Loca tie: tennisvereniging Animo te Terneu zen. Aanvang: 9.00 uur. De Biet Gruttepikkerstoernooi. Lo catie: tennisvereniging Duiveland te Nieuwerkerk. Aanvang: 9.00 uur. Open Haringtoernooi. Locatie: tennis vereniging Biervliet. Aanvang: 9.00 uur. Haaientandentoernooi. Locatie: ten nisvereniging ASOC te Cadzand. Aan vang: 10.00 uur. Reimerswaalveteranentoernooi. Lo catie:^ Kruiningen. Aanvang: 10.00. Burgemeester Everaarsveteranen- toernooi. Locatie: tennisvereniging Con Forza te Groede. Aanvang: 10.00. Veldkorfbal Vriendschappelijk. Driekamp tus sen Fortis 1, Fortis 2 en All Ready. Locatie: Koopmansvoetpad in Oost-Sou burg. Aanvang: 13.30 uur. Voetbal Zeeland Assurantiën Cup. Met deel name van Goes, RCS, MOC'17 en Hein- kenszand. Locatie: voetbalvelden Hein- kenszand. Vriendschappelijk: Hoek-Terneuzen- se Boys (14.30 uur), Zeeland Sport-VCK (14.30 uur), Hoedekenskerke-SPS (14.30 uur), Mevo-Melissant (14.30 uur), WIK'57-Dreischor (14.30 uur), SVD-Vol- harding (14.30 uur), HVV24-SSV65 (Koewacht, 15.00 uur), DFS-Seroosker- ke (17.00 uur), Groede-MZVC (19.00 uur), Nieuwdorp-Robur (19.00 uur), Breskens-Ajax A1 (19.30 uur). Voetbal Vriendschappelijk: Walcherse selec tie onder 23-Ajax A1 (Domburg, 19.30 uur), Zaamslag-Axel (19.30 uur), FC Dau- wendaele-Nieuwland (20.30 uur). Beachvoetvolleytoernooi Zoutelan- de. Aanvang: 13.00 uur. Finales: 19.45 uur. Locatie: Langstraat in Zoutelande. Wielrennen Ronde van Burgh-Haamstede. Elites, amateurs A en beloften. 80 kilometer, 32 ronden. Aanvang: 19.00 uur. zondag Beachvolleybal Beachvolleybal Beach Volleybal Circuit. Eredivisie en Eerste divisie. Locatie: strand ter hoogte van strandpaviljoen Breezand in Schaken Vrouwenpolder. Start: 9.00 uur. Einde omstreeks 17.00 uur. Beach Volleybal Circuit. Eredivisie en Eerste Divisie. Locatie: strand ter hoogte van strandpaviljoen Breezand in Vrouwenpolder. Start 9.00 uur. Finales vanaf 16.00 uur. Motorcross Clubwedstrijd MSV De Uitlaat. Loca tie: Sloehavencircuit, gelegen bij haven nummer 1000 in Vlissingen-Oost. Aan vang trainingen 10.00 uur. Aanvang wedstrijden: 12.00 uur. I Paardensport" Zeeuws kampioenschap paarden. 8.30 uur: dressuur klasse Z1, Z2, M2, M1 en L1. 8.30 uur: springen klasse B, met aansluitend de klassen L, M, Z en ZZ. 9.30 uur: dressuur klasse L2 en B. 11.30 uur: afdelingsdressuur viertallen. 14.00 uur: finale Zeeuws kampioen schap (Z1 en Z2 Kür op muziek). Sprin gen klasse L, M, Z en ZZ. 18.00 uur: prijs uitreiking en kampioensparade. Loca tie: manege De Eendracht aan de Rijke buurtweg 8 te Vrouwenpolder. Schaken HZ-toernooi. Eerste ronde, aanvang 18.30 uur. Locatie: Atrium Hogeschool Zeeland, Edisonweg te Vlissingen. Van Belle Open Scheldetoernooi. Lo catie: tennisvereniging De Schelde te Vlissingen. Aanvang: 9.00 uur. HZ-toernooi. Tweede ronde aanvang 11.30 uur, derde ronde aanvang 18.30 uur. Locatie: Atrium Hogeschool Zee land, Edisonweg te Vlissingen. Tennis Finales Van Belle Open Scheldetoer nooi. Locatie: tennisvereniging De Schelde te Vlissingen. Aanvang: 9.00. Finales Vliegende Hollandertoer nooi. Locatie: tennisvereniging Animo te Terneuzen. Aanvang: 9.00 uur. Finales De Biet Gruttepikkerstoer nooi. Locatie: tennisvereniging Duive land te Nieuwerkerk. Aanvang: 9.00. Finales Reimerswaalveteranentoer nooi. Locatie: tennisvereniging Kruinin gen. Aanvang: 10.00 uur. Finales Burgemeester Everaarsvete- ranentoernooi. Locatie: tennisvereni ging Con Forza te Groede. Aanvang: 10.00 uur. Open DOS-toernooi. Locatie: tennis vereniging DOS te Vlissingen. Aan vang: 9.00 uur. Voetbal Vriendschappelijk: VC Vlissingen- Ajax A1, Domburg-Kwadendamme, Sluis-RIA W., Steen-Clinge, Biervliet- Hoofdplaat, Corn Boys-Hontenisse, Phi- lippine-Hulsterloo, Walcheren-Schoon- dijke. Aanvang: 14.30 uur. door Barry van der Hooft «M S GOES - RCS is vanavond hofle- lïï verander voor de Walcherse se- ®j: leclie onder 23 jaar. Van de zon- g dag-tweedeklasser uit Oost-Sou- I5i; burg komen vier spelers in actie I5i tijdens het oefenduel met Ajax Al in Domburg. Coach Ruud Pennings (VC Vlls- singen) heeft zeventien spelers j tot zijn beschikking. Naast de IS,, vier van RCS zijn twee voetbal- ®j Iers afkomstig van zowel VCK als Zeelandia Middelburg. De A-junioren van Ajax arri- >01 veerden woensdag in Zoutelan- j|' de en werkten die dag meteen J twee trainingen af. Gisteren liet SÓ-: trainer Sonny Silooy zijn spe lers opnieuw twee keer opdra ven en vanochtend wordt voor de vijfde keer getraind. Het duel begint vanavond om 19.30 uur. De Walcherse selectie onder 23 jaar ziet er vanavond als volgt uit (met rugnummers): 1. Jacco Leij- dekkers (Domburg), 2. Patrick Sie- reveld (Arnemuiden), 3. Alfaro Pentury (RCS), 4. Sebastiaan Schipper (VCK), 5. Amir Tawfik (Zeelandia Middelburg), 6. Asraf Elhrouz (RCS), 7. Joey van der Zweep (RCS), 8. David Schrier (Zeeland Sport), 9. Merijn Dek (VCK), 10. Erik de Ruijter (GPC), 11. D'Angelo Martien (RCS), 12. Bernardo Wattel (Serooskerke), 13. Alper Kog (Zeelandia Middel burg), 14. Maarten Brasser (De Meeuwen), 15. Ronnie Louwerse Veere16. Davy van Geersdaele (Oostkapelle), 17. Youssef Ah- rouch (Vlissingen). VLISSINGEN - Brian Dijkstra en Bernd van Quekelberghe heb ben hun wedstrijd in de 3-cate- gorie bij het Van Belle Open Scheldetoernooi voortijdig moe ten afbreken. Dijkstra en Van Quekelberghe waren gevorderd tot het begin van de derde set, toen het te laat werd om nog met kunstlicht te spelen. Bernd van Quekelberghe pakte enigszins verrassend de eerste set. Hij kaapte de tiebreak voor de deus weg van de als tweede geplaatste en beoogde finalist Brian Dijkstra. De speler van DOS liet zich echter niet ken nen en legde met 7-5 beslag op de tweede set. Het werd vervol gens te laat om nog verder te spelen onder het kunstlicht, om dat anders de buren van de aan grenzende camping niet aan hun nachtrust toekwamen. Het vervolg van de partij, met als in zet een finaleplaats, wordt mor gen gespeeld. De winnaar speelt in de halve finale tegen Soubur ger Jos Wiggers. De afgelopen twee dagen moest het gros van de partijen vanwe ge de regen worden afgewerkt in het Racketcentrum in Vlissin gen. Er werd in verkorte sets (be ginnen bij 2-2) gespeeld. In ver band met de wisselvallige weers omstandigheden wordt per dag bekeken of het noodzakelijk is de partijen indoor af te werken. AMSTERDAM - Trainer Alex Ferguson van Manchester United heeft geen spijt van het vertrek van Ruud van Nistelrooij naar Real Madrid. „Die dingen gaan nu eenmaal zo in de voetballerij", verklaarde hij gisteren tijdens een personferentie van het Am sterdam Tournament. „Het is altijd moeilijk om spelers met een grote naam buiten de ba sis te laten. Vooral als je ook nog een goede relatie met die bewuste speler hebt. Je kan als coach al leen maar hopen dat zo'n speler het goed oppakt. Gebeurt dat niet, dan is het misschien beter om afscheid te nemen." Van Nistelrooij maakte gister avond zijn debuut voor Real Ma drid. 'De Koninklijke' won in het Oostenrijkse Graz een oefenduel met het Italiaanse Reggina: 1-0. Raul maakte na zestien minuten het enige doelpunt. Met de oefen wedstrijd in het Arnold Schwar- zenegger-stadion sloot Real Ma drid het trainingskamp in Oosten rijk af. Van Nistelrooij maakte te gen Reggina, dat in de Serie A uit komt, deel uit van de basisploeg. Samen met Raul en Antonio Cas- sano vormde de Nederlandse in ternational de voorhoede. Fabio Capello wisselde veelvuldig. „Je kunt na één wedstrijd nog niet over Van Nistelrooij oordelen", zei de nieuwe trainer van Real Madrid na afloop. „Het belang rijkste is dat we gewonnen heb ben. De eerste helft speelden we 1J L<S Sir Alex Ferguson neemt het vanavond met Manchester United op tegen het FC Porto van Co Adriaanse. foto Juan Vrijdag/ANP I door Pieter van Klinken VROUWENPOLDER - Op het strand van Vrouwenpolder zijn morgen en zondag de ere- en eer- stedivisietoernooien beachvol leybal. Al jaren is Vrouwenpol der de plaats waar de Zeeuwen zich willen laten zien. Zowel in de ere-, als in de eerste divisie. Nog nooit hoefde beachvolley- g fealler Timko Lokerse uit Dis- hoek zich dit seizoen op zater- -• dag te kwalificeren voor de fina ledag van de eredivisietoer- nooien. In Vrouwenpolder be leeft hij morgen zijn primeur. Omdat zijn vaste partner Max Backer dit weekeinde in Saraje vo bij een bruiloft is, kan die niet spelen. In Rick Wiggers heeft Lokerse een vervanger ge vonden. Maar omdat Wiggers dit seizoen nog niet speelde, heeft hij nog geen punten behaald en begint het team slechts met de punten die Lokerse verzamelde. Dat zijn er wel genoeg om in de ere divisie uit te komen, maar Lo kerse zal daardoor voor het eerst op zaterdag spelen, omdat hij zijn beschermde status is kwijtgeraakt door de afwezig heid van Backer. Ook de broers Thomas en Ma- rijn Meijboom uit Goes beleven een primeur. Zij waren dit sei zoen nog nooit de hoogst ge plaatste Zeeuwsen, omdat Lo kerse daar altijd voor stond. De Meijbooms staan negende ge plaatst en dat biedt wellicht per spectief om, na Hoek van Hol land twee weken geleden, voor de tweede keer dit seizoen de laatste acht op zondag te halen De Zeeuwse deelnemers kijken vol verwachting uit naar het toernooi in Vrouwenpolder. In hun eigen provincie willen ze zich elk jaar laten zien. Vorig jaar mondde dat nog uit in een schitterende halve finale tussen de broers Meijboom en het duo Lokerse/Backer. Het bereiken van de halve finale zou dit jaar voor beiden een uit stekende prestatie zijn. „Ik hoop in elk geval de zondag te halen", zegt Thomas Meijboom. „Als we een beetje geluk hebben met de loting voor de poules zou dat moeten kunnen. Vorig jaar lukte het goed in Vrouwenpol der en dat willen we nu weer." Lokerse: „We hoeven niet te win nen, maar ook ik ga proberen de zaterdag door te komen. Ik heb gehoord dat er een lekker wind je staat, dus ik zal mijn service- arm weer moeten gebruiken. Ik weet aUeen nog niet hoe het met Wiggers zal gaan. Hij heeft nog geen wedstrijden gespeeld. Al leen tijdens een trainingskamp dit voorjaar in Turkije heb ik met hem gespeeld." In de eerste divisie staat het Goe- se team Rini Boutens/Quinten van de Vrie als derde geplaatst. In Venlo lukte het de twee dit seizoen een eerste-divisietoer- nooi te winnen. Daarna kwa men ze één keer uit in de eredivi sie, maar omdat ze een paar we ken niet speelden, komen ze nu weer uit op het op één na hoog ste niveau. Vlissingen. Boulevardloop. 2 km, jongens J07:1Wouter Verstraate (Dy namica) 08.37, 2. Franklin van Anrooy (AV'56) 09.20,3. Nout van den Bos (Del ta Sport) 10.03. J09: 1. Emiel van den Bos (DeltaSport) 08.28. J11: 1. Milan Roelofs (Delta Sport) 07.52, 2. Dennis Witte (Dynamica) 08.07, 3. Jurriaan Vo gel (Dynamica) 08.13. J13: 1. Thomas Oosterhuis (Dynamica) 08.34, 2. Rob bert Beilo (Vlissingen) 09.04. Meisjes, M07:1. Kristel van den Berg (AV Fortu- na) 10.37. M09: 1. Lindy van Anrooy (AV'56) 10.06, 2. Anna Schreyenber (Big- gekerke) 10.58, 3. Dion Pluijlaar (Dyna mica) 11.34. M11: 1. Hilde Doeleman (Delta Sport) 09.13, 2. Danielle Flipse (Waarde) 09.52, M13: 1. Ilse Jansen (Dynamica) 10.13. Standen Don-Risi co jeugdcircuit. Jongens, J07: 1. Wouter Verstraate (Dynamica) 1200. J09: 1. Patrick de Vos (Kattendijke) 1199. J11: 1. Noah Heynen (Delta Sport) 1194. J13:1. Robbert Beilo (Vlis singen) 599. Meisjes, M07: 1. Kristel van den Berg (AV Fortuna) 300. M09: 1 Anna Schreyenberg (Biggekerke) 899. M11: 1. Danielle Flipse (Waarde) 1200. M13:1. Ilse Jansen (Dynamica) 300. A. Eckhardt/M. van Tuijl-B. Boutens/A. Schoemaker 6-2 6-4, A. Heijnsdijk/P. Bauer-A. Schrier/D. Huissoon 6-2 6-2, J. Nieuwenhuijse/G. Burgel-R. Schrier/P. van Kleef 6-0 6-0. ran Vlissingen. Open Scheldetoernooi. HE6: F.J. Visser-P. Schipper 4-6 6-3 6-2, E. Schuitema-J. Albregtse 6-4 7-6. HE6-35+: W. Meulmeester-W. Izeboud 6-1 6-7 6-2. HE7: R. Groenman-D. Lau 6-2 6-7 7-5, M. de Vries-M. van Tilborgh 3-6 6-3 6-3. HE7-35+: F. Kalscheuer-M. de Cesari 6-2 6-3. DE4/5: E. Hartog-S. van Eenennaam 6-2 6-3. DE6: E. de Raaff-D. van Belzen 6-4 6-2. HD6: M. Boonman/E. Kaaij-R. de Ruiter/M. Roel- se 6-3 6-3, A. Lourens/M. Lourens-R. Broerse/H. de Roover 6-4 6-4. HD8: R. Visser/P. Wissekerke-M. Cevaal/A. Ja- cobse 6-1 6-0. DD6: A. van Cuijck/F. van Summeren-J. ten Hacken/M. Geel hoed 6-3 6-2. GD6: K. Wabeke/B. van Sabben-L. Izeboud/W. Izeboud 4-6 6-3 6-4. Kruiningen. Reimerswaal Vetera- nentoernooi 40+. HD5: P. Bek/R. Scholten-G. Burgel/H. Manten 7-5 7-6, R. de Leeuw/H. Tempelaars-K. van Gastel/B.van Velzen 6-3 3-6 7-6. GD5: Twee Zeeuwse zwemmers naar WK masters VLISSINGEN - In San Francis co gaat vandaag het WK master- zwemmen van start. Tussen de 5500 sporters zijn ook twee Zeeuwen op de startlijsten te vinden: Vlissinger André Schut te en de Terneuzense Ingrid van Assche. Schutte, uitkomend voor De Stormvogel, start vandaag met de 800 meter vrije slag en heeft in het weekeinde en op maan dag nog starts op de 200 meters rugslag, vrije slag en wisselslag. Na de EK's in 2003 en 2005 en het WK in 2004 is dit voor Schutte zijn vierde grote toer nooi. Ingrid van Assche (De Schelde) start op de 100 meter schoolslag, de 100 meter vlin der, de 200 meter schoolslag, de zware 200 meter vlinderslag en de 400 meter wisselslag. Zij de buteert op het WK. Ronde van Duitsland. Tweede etap pe, Minden - Goslar: 1. Voigt (Dui) 181,5 kilometer in 4.22.25, 2. Rebellin (Ita), 3. Kasjetsjkin (Kaz), 17. Lówik (Ned), 93. Thomas Dekker 0.52, 98. Reus, 103. Clement 2.07, 116. Wielinga, 123. Boven. Algemeen klassement: 1. Goesev (Rus) 9.12.17, 2. Gerdemann (Dui) 0.01, 3. Rebellin 0.07, 15. Löwik 0.21, 38. Thomas Dekker 1.03, 57. Reus 1.19, 104. Boven 2.37, 108. Wielinga 2.41,119. Clement 3.07. Vejle. Ronde van Denemarken. Tweede etappe, Aalestrup - Vejle: 1 Cancellara (Zwi) 184,9 kilometer in 4.16.34, 2. O'Grady (Aus) 0.21, 3. Zieg- ler (Dui), 4. Evans (Aus) 0.23, 12. Rooyakkers 0.32, 36. Giling 1.46, 49. Traksel 2.27, 53. Tjallingi 2.42, 54. Vier houten, 59. Van Hummel 7.49, 99. Reine- rink 20.00,120. Van Bon. Algemeen klassement: 1. Cancellara 9.00.50, 2. O'Grady 0.03, 3. Galdos Alon- so 0.07, 12. Rooyakkers 0.42, 38. Giling 1.56, 47. Traksel 2.37, 49. Tjallingi 2.49, 50. Vierhouten, 56. Van Hummel 8,01, 79. Reinerink20.10,102. Van Bon 22.31. Boedapest. EK zwemmen, finales. Mannen, 50 rug: 1. Meeuw (Dui) 25,06, 2. Grigoriadis (Gri) 25,14, 3. Caly (GBr) 25,15, 4. Vjattsjanin (Rus) 25,40, 5. Driesen (Dui) 25,45, 6. Tancock (GBr) 25,53, 7. Ortega Pitarch (Spa) 25,57, 8. Krizko (Slw) 25,88, 12. Driebergen 26,16. 200 m school: 1. Kuczko (Pol) 2.12,12, 2. Bossini (Ita) 2.12,35, 3. Gil christ (GBr) 2.13,21, 4. Komornikov (Rus) 2.13,29, 5. Horth (Fra) 2.14,16, 6. Kirton (GBr) 2.14,26, 7. Ivanov (Rus) 2.14,74. 200 m vlinder: 1. Korzeniows- ki (Pol) 1.55,04, 2. Drimonakos (Gri) 1.57,03, 3. Skvorzov (Rus) 1.57,12. Vrouwen, 100 m rug: 1. Manaudou (Fra) 1.00,88, 2. Buschschulte (Dui) 1.01,40,3. Pietsch (Dui) 1.01,55,4, Amts- jennikova (Oek) 1.01,56, 5. EOrnstedt (Den) 1.01,60, 6. Szepesi (Hon) 1.01,90, 7. Peris Minguet (Spa) 1.02,45, 8. Katsj- lova (WRu) 1.03,18. 200 wissel: 1. Ma naudou (Fra) 2.12,69, 2. Baranowska (Pol) 2.13.36, 3. Filippi (Ita) 2.13,75, 28. Schreuder 2.22,85. 4x200 vrij: 1Duits land (Dallmann/ Samulski/Steffen/ Liebs) 7.50,82 (WR), 2. Polen 7.56,32, 3. Frankrijk 7.56,44, 4. Groot-Brittannië 7.57,86, 6. Zweden 8.03,70, 7. Spanje 8.06,86, 8. Hongarije 8.09,81: 11. Neder land 8.14,51 (Bank, Terink, Van Rooijen, Heemskerk). MIDDELBURG - De gemeente Middelburg heeft het speel- en trainingsverbod voor alle voet balvelden verlengd. Het verbod liep in eerste instantie tot 7 au gustus, maar is na een inspectie van de velden verlengd tot don derdag 17 augustus. Het weer in gebruik nemen van de velden is afhankelijk van de weersomstandigheden in de ko mende weken. Door de maatregel is het oefen duel tussen Arnemuiden en BVCB, dat morgen zou worden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21