Toezicht op pedofielen ontbreekt Veerman tegen verbod op import wilde vogels PZC Auto Polystyreenhagel Te zware trucks veroorzaken voor miljoenen schade NIEUW! The Phone House Bewoners Rondeel Sluis betalen geen huur meer Ex-zedendelinquent heeft vrij spel na uitzitten gevangenisstraf PZC Runderen uitgezet in De Maire Eerst enkele buien, vanmiddag droger en opklaringen. Matige tot krachtige noord- (westen)wind. Maxima rond 21 graden. 248e jaargang no. 182 vrijdag 4 augustus 2006 los nummer €1,25 IN GOES ...for a better mobile life Grootste mobile telefoonwinkel van Europa! Prijsgarantie: dus altijd de laagste prijzen] H Klokstraat 7. Goes bij Foto Verschoore I door Raymond de Frel SLUIS - Woningcorporatie Woonzorg Nederland vindt het 'heel begrijpelijk' dat een aantal bewoners van de aanleunwonin gen in Het Rondeel II in Sluis voorlopig geen huur meer be taalt en een advocaat in de arm heeft genomen. Bewoners van acht kamers in het zorgcomplex kregen dins dagavond te kampen met wa teroverlast. De woningen liepen voor de derde keer in zes jaar on der met rioolwater. De getroffen bewoners zijn de overlast inmid dels spuugzat. Ze weigeren nog langer huur te betalen aan de ei genaar van het gebouw, Woon zorg Nederland. Zij maken hun maandelijkse bedrag vanaf nu over aan een advocaat, die er via de rechter voor moet zorgen dat de situatie in Het Rondeel wordt aangepakt. De gemeente Sluis treft geen blaam, zo stelt brandweercom mandant N. Moskie. De ellende wordt volgens hem veroorzaakt door de regenafvoerbuizen, die op hetzelfde stelsel uitkomen als de douche- en wc-leidingen. Woordvoerster E. Bosschart van Woonzorg Nederland wil daar nog niet aan. „Wij schakelen een deskundig installatiebureau in om de oorzaak te achter halen. Eind volgende week hopen wij de uitslag te hebben. De actie van de bewoners vin den wij heel begrijpelijk. Het is jammer dat zij die stap moeten nemen. Wij zijn tekortgescho ten, omdat we een gesprek met de gemeente Sluis niet hebben voortgezet. We gaan dit zo goed mogelijk oplossen." door Floor Liqtvoet DEN HAAG - Pedoseksuele zedendelinquenten verdwij nen na hun vrijlating soms volledig uit het zicht van justitie. Ze worden niet of nauwelijks gevolgd en kun nen zich ongestoord in een kinderrijke omgeving vesti gen. Dit blijkt uit een rondgang bij justitie, politie en gemeenten. Volgens een deskundige zou een deel van de vrijgelaten pedo's le venslang in de gaten moeten worden gehouden. Minister Korthals van Justitie besloot in 2000 onder druk van de Tweede Kamer dat burge meester, politiekorpsen en slachtoffers (als zij dat willen) op de hoogte worden gesteld als een bestrafte pedofiel in de maatschappij terugkeert. Maar dat gebeurt soms te laat. Het Openbaar Ministerie erkent het probleem en werkt aan een oplossing. „Als een dader intus sen naar een andere regio ver huist, verdwijnt hij uit beeld", zegt Cees den Bakker van het Boris Dittrich stapt uit de Haagse politiek DEN HAAG - Boris Dittrich (D66) stopt als Tweede Kamer lid. Hij maakte gisteravond be kend het na de verkiezingen van 22 november voor gezien te hou den. Dittrich is sinds 1994 lid van de Tweede Kamer, waar hij naam maakte als specialist op het ge bied van justitie. Voor velen zal Khij de geschiedenis ingaan als de fractievoorzitter die het de bat rond de Uruzgan-missie niet 1 in goede banen wist te leiden. Als regeringspartij stemde D66 in februari tegen - na zelfs met een kabinetscrisis te hebben ge- dreigd - terwijl driekwart van de Kamer instemde met de mis- sie. Dittrich ambieert 'een baan in het buitenland op het gebied van ontwikkelingssamenwer king of bij de VN'. GPD Nederlands Politie Instituut. Hoeveel ex-zedendelinquenten op die manier uit poLitiezicht 'verdwijnen', is onbekend. Ge meenten waar de voormalige ze dendelinquent zich wil vestigen, kunnen overigens niet veel doen. Ze kunnen de pedofiel met een strafblad vragen naar een kinderluwe wijk te verhui zen. Dwingen kan alleen de rech ter, als maatregel tijdens een proefverlof. Volgens psycholoog Daan van Beek van de Utrecht se Van der Hoevenkliniek, die veel pedofielen behandelt, zou een deel van de pedoseksuelen levenslang moeten worden ge volgd. Het gevaar schuilt met na me bij de pedoseksuele mannen die geen tbs opgelegd hebben ge kregen. Net als andere verdach ten beginnen zij na afloop van hun straf en behandeling met een schone lei. De politie heeft geen juridische basis om hen in de gaten te blijven houden. Den Bakker: „Een wijkagent kan wel op basis van het dossier be sluiten bij de man langs te Bezoekje Maar het contact blijft meestal beperkt tot een waarschuwend bezoekje. Van Beek vindt het ris- SYDNEY - De Australische kunstenares Nike Sawas maakt de laatste aanpassingen aan een kunstwerk van haar hand dat als titel 'Atomix, vol liefde en verwondering' kreeg. Het werk, dat bestaat uit meer dan 50.000 gekleurde polystyreenballetjes, wordt de komende weken tentoongesteld in de New South Wales Art Gallery in Sydney. foto David Gray/RTR 0 door Karen Zandbergen DEN HAAG - De handel in vo gels die in het wild zijn gevan gen, gaat niet in de ban. Minis ter Veerman van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij stelt dat een verbod op de import van wilde vogels alleen maar ave- (Advertentie) VACATURES Bent u de Assistent Accountant die JWG Administraties zoekt? Kijk morgen in de het alfabet van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. rechts werkt. De linkse opposi tie in de Tweede Kamer en vogel beschermers vinden dat de be windsman harder moet optre den. Een totale stop op de invoer van inheemse vogels drijft de vogel- handel de illegaliteit in, schrijft de minister in een brief die hij gisteren naar de Tweede Kamer stuurde. „Die is in veel opzichten desas treus", zegt hij. De CDA-bewindsman denkt dat het uitsterven van beschermde vogels beter kan worden voorko men door internationale verdra gen af te sluiten, in plaats van ei genstandig maatregelen te ne men. Douane De douane, de Algemene Inspec tiedienst (AID) van het ministe- ri van Landbouw en de politie namen vorig jaar vijftig inheem se dieren in beslag. Volgens kenners is dat slechts het topje van de ijsberg. De stichting Vier Voeters - die een verbod op de handel in exoti sche vogels bepleit - stelt dat in totaal ongeveer 600.000 wilde vogels worden ingevoerd, waar onder een veel groter deel illega le vogels dan de vijftig die de douane onderschepte. Veel vo gels sterven tijdens het trans port. Veerman erkent dat meer on derzoek nodig is 'om adequate regels in te kunnen voeren'. PvdA-Kamerlid Waalkens meent dat dit nu al kan én moet. Lijst In de eerstvolgende vergadering met Veerman zal hij nog eens een pleidooi houden om een com plete, goed beargumenteerde lijst te maken met verboden soorten. De huidige lijst is erg beperkt; Veerman ziet nog een ander na deel aan een stop op import. Minder ontwikkelde landen ver hezen daardoor een inkomens bron die fokkers in bijvoorbeeld Europa en de VS dankbaar over zuhen nemen. De stichting Vier Voeters be strijdt dit. Volgens de stichting krijgt de lokale bevolking maar een geringe vergoeding voor de vangst en profiteren vooral han delaren en bemiddelaars. GPD pagina 4 op vogelmarkt is het niet pluis NIEUW-HAAMSTEDE - De 'bevolking' van na tuurgebied De Mare bij Nieuw-Heemstede is sinds gisteren uitgebreid met acht Here- ford-runderen. De dieren - eigendom van de Nieuwerkerkse kaasboer Marien de Reus - ver huisden van natuurgebied Het Dijkwater bij Sirjansland naar hun nieuwe stek, vlakbij zweefvliegveld Haamstede. In De Maire zijn eerder al Shetland-pony's uitgezet. De pony's zorgen samen met de runderen voor jaarronde begrazing van het gebied. Voedsel is er volgens Dirk Fluijt van gebiedsbeheerder Staatsbosbe heer meer dan genoeg in het 70 hectare grote ge bied. „Het eerste wat runderen doen is de omge ving verkennen. Ze gaan het hele gebied door om te kijken wat het gebied hun te bieden heeft, waar ze kunnen drinken en waar de afras tering staat." Met de komst van de grazers gaat De Maire terug in de tijd. Vroeger was in het Mairegebied een aantal duinboerderijtjes te vin den en de duinboeren lieten hun vee in het duin gebied grazen. Na de teloorgang van de duin- boerderijtjes was het gedaan met de begrazing en begon het gebied te verruigen. Staatsbosbe heer heeft in het kader van een natuurherstel- project de ruigte weggehaald. Het is aan de gra zers om het gebied kaal te houden. foto Marijke Folkertsma kant om een deel van deze pedo seksuelen niet langer te volgen. Ze zijn een groot risico voor de samenleving, zegt hij. Uit onder zoek blijkt dat pedoseksuelen vaker recidiveren (59 procent) dan andere zedendelinquenten, zoals verkrachters (33 procent). GPD Met de C6 kun je gerust op pad 17 Groei haven Rotterdam stagneert De groei van de overslag van goederen in de haven van Rotterdam blijft met 1,1 procent in het eerste halfjaar van 2006 achter bij de verwachtingen. De grootste Neder landse haven kampt met een imagoprobleem en zucht onder de concurrentie met andere havens, mÊ9 vooral Hamburg en Antwerpen. Kookcursus slechtzienden Slechtziende deelnemers aan de kookcursus van zorg- en revalidatiecen trum Visio in Goes krijgen tips over veilig koken, le ren hun oren en neus beter te gebruiken, praten over ervaringen en wisselen re cepten uit. De cursus helpt hen veilig zelf standig te leun- nen wonen. Hoofdrol Duitse zwemsters bij EK De Duitse zwemsters hebben een hoofdrol opgeëist bij het EK in Boedapest. Na het wereldrecord op de 4x100 meter vrije slag en een nieuwe toptijd van Britta Steffen op het koninginnennummer (100 meter vrije slag), ver pulverden ze gisteren de mondiale toptijd op de «fl 4x200 meter vrije slag. I ^3 Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15 en 16; Auto: 17; Sport: 19 en 21Redactie Reac tie: 22 miljoen euro per jaar bedraagt. Voor provinciale wegen ligt de jaarlijkse kostenpost gemiddeld op ruim tien miljoen euro. De daadwerkelijke kosten lig gen nog veel hoger, zegt woord voerder M. Verweij van de IVW, omdat te zware vrachtwagens lange files veroorzaken als ze kantelen. „Het is bovendien ronduit ge vaarlijk. Zware wagens hebben een veel langere remweg en zijn instabieler, waardoor ze over de weg zwabberen", aldus Verweij. De verkeerspolitie maakt bij controles gebruik van speciale weeglussen in het wegdek. Die bevinden zich in het wegdek op de A12 bij Woerden, de A4 bij Hoofdddorp en de Al6 bij de Moerdijkbrug. De politie wil in de toekomst te zware vrachtwagens flitsen bij meetlussen. GPD door Rudi Buis DEN HAAG - Te zwaar beladen vrachtwagens zorgen jaarlijks voor miljoenen euro's schade aan Nederlandse wegen. Over volle trucks zijn bovendien een groot risico voor de verkeersvei ligheid omdat ze een veel lange re remweg hebben en sneller kantelen. Uit een overzicht van het Korps Landelijke Politie Diensten (KLPD) blijkt dat jaarlijks tus sen de 4000 en 4500 te zware vrachtwagens van de snelweg zijn gehaald. Hoeveel chauf feurs daarvoor een boete heb ben gekregen kon de verkeerspo litie gisteren niet vertellen. De Inspectie Verkeer en Water staat (IVW) stelt dat de schade aan snelwegen toeneemt en in middels tussen de twaalf en 22 vnnilotteis: telefoon: O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor €14,95 Ik geel daarbij éénmalig loesiemming vnor automatische incasso van dit'bedrag van mi|n rekeningnummer. Ik heb de laatste drie maanden geen proefabonnement gehad, O Noteert u mij voor een vast abonnement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 20,55)" per kwartaal met automatische incasso 59,75)". per jaar met automatische incasso 229,201". mei gratis PZC-paraplu Kijk op wmv.prc nl/ahonnéren. bel gratis 1 0800 -0231231 of stuur deie bon naar: PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713,4460 WB Goes het alfabet van Zeeland mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1