O A Sluitingstijden familieberichten: Overlijdens- en geboorteberichten: Aanleveren: maandag t/m vrijdag 08.30-17.00 uur, zondag 16.00-18.00 uur, plaatsing de volgende dag. Overige familieberichten: Voor de krant van maandag t/m vrijdag: twee werkdagen voor plaatsing 15.00 uur, zaterdag: woensdag 16.00 uur. Tel.nr. 076-5312550 Faxnr. 076-5312340 via e-mail: alléén in Wordbestand aangeleverde tekst: familieberichten@pzc.nl De Provinciale Commissie voor de Groene Ruimte van Zeeland heeft met verbijstering kennis genomen van het overlijden van haar voorzitter gedeputeerde M. Kramer Thijs Kramer heeft zich vele jaren als lid namens de Zeeuwse Milieu Federatie ingezet voor de toenmalige Provinciale Commissie Beheer Landbouwgronden. Vanaf 1996 heeft hij zich ingezet voor de als opvolger van de PCBL ingestelde Provinciale Commissie voor de Groene Ruimte, in het begin als lid namens de ZMF, later toen hij was toegetreden tot het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, als voorzitter. Wij verliezen in hem een inspirerend voorzitter die het in zich had om partijen met tegengestelde belangen nader tot elkaar te brengen om zo tot constructieve adviezen te komen. Dr. M.A. Hemminga, wnd voorzitter Mr. J. Maljaars, secretaris Het plotseling overlijden van onze gedeputeerde, Thijs Kramer heeft ons diep geschokt. Met veel energie en betrokkenheid wist hij idealen voor een nog mooier Zeeland te realiseren. Het was een plezier om met hem samen te werken. Zijn partner, familie en vrienden wensen wij sterkte met dit grote verlies. Medewerkers Provincie Zeeland We zijn diep geschokt door het plotselinge over lijden van Thijs Kramer Voor ons was Thijs een bijzondere man die zijn liefde en drive voor Zeeland en Vlaanderen als bestuurder op authentieke wijze vorm gaf. Met Thijs in gesprek zijn, betekende altijd een open en inspirerende en niet-vrijblijvende dialoog. Zeeland verliest een unieke bestuurder, een bestuurder die nog zoveel voor een duurzame ontwikkeling van Zeeland en Vlaanderen wilde en kon betekenen. We zullen hem zeer missen. We wensen Soan Lan Ie, zijn familie, naaste vrienden en collega's veel sterkte toe bij het dragen van dit verlies. Namens bestuur, directie en medewerkers van Scoop, M. Beinema, voorzitter D. van den Bout, directeur Tot onze grote ontsteltenis is bij een ernstig ongeval overleden onze vice-voorzitter Thijs Kramer Bij het totstandkomen van het Nationaal Park Oosterschelde heeft Thijs Kramer in verschillen de functies een grote rol gehad. Zijn kennis van natuur en landschap hebben mede bijgedragen aan zijn latere bestuurlijke in breng in het Nationaal Park Oosterschelde. In Thijs Kramer verliezen we een vice-voorzitter die we met groot respect en waardering zullen blijven gedenken. Nationaal Park Oosterschelde John lilipaly, voorzitter Frans van Pelt, secretaris Met ontzetting hebben wij het bericht ont vangen van het tragisch overlijden van de gedeputeerde voor de provincie Zeeland, Thijs Kramer Wij hebben Thijs gekend als een daadkrachtig en aimabel mens die de kunst verstond om bruggen te bouwen. Zijn persoonlijke kwaliteiten heeft hij ook in het belang van onze stad niet onbenut gelaten. Wij zijn hem daar zeer erken telijk voor. Onze gedachten gaan uit naar zijn partner, zijn ouders en familie. Wij wensen hun veel sterkte toe. Burgemeester en wethouders van Middelburg drs.ing A.A. Eijkenaar F.R. Streng secretaris loco-burgemeester Geschokt hebben wij kennis genomen van het tragische overlijden van gedeputeerde van de provincie Zeeland Thijs Kramer Hij was een betrokken persoon die als geboren West Zeeuws-Vlaming, dagelijks provinciebe stuurder en voorzitter van de gebiedscommissie met gedrevenheid en enthousiasme werkte aan een groot aantal projecten die voor de ontwikkeling van onze streek van cruciale bete kenis zijn, zoals het gebiedsplan Natuurlijk Vitaal, Waterdunen, Zwakke Schakels en de verdie ping van de Westerschelde. Wij herinneren ons hem als een open, aan spreekbare, kritische bestuurder die zich met visie en oog voor ieders belangen inzette voor Zeeland, met name op zijn vakgebieden natuur, landschappelijke kwaliteit en water. Wij zullen Thijs Kramer erg missen en kijken met respect terug op zijn inzet voor ons gebied. Wij wensen zijn familie veel sterkte toe. De gemeenteraad, het college van Burgemeester en Wethouders en de medewerkers van de gemeente Sluis, J.F. Sala, burgemeester mr. P.T.G. Claeijs, griffier mr. T.A.M. Reijns, gemeentesecretaris Oostburg, 3 augustus 2006 Zeer geschokt namen wij kennis van het tragische overlijden van gedeputeerde van de provincie Zeeland en voorzitter van de gebieds commissie West Zeeuwsch-Vlaanderen Thijs Kramer Met daadkracht, gedrevenheid, passie voor natuur en water, dialoog, openheid, eerlijkheid en respect voor ieders standpunt en belangen heeft hij zich ingezet voor het gebiedsplan Natuurlijk Vitaal. Eerst als vertegenwoordiger van de natuur- en milieuorganisaties, vanaf 2003 als voorzitter. Thijs was een fijn persoon om mee samen te werken. Wij zullen hem erg missen en kijken met grote waardering en respect terug op zijn inzet. Wij wensen zijn partner en familie veel sterkte toe. Namens de gebiedscommissie West Zeeuwsch-Vlaanderen, J.J. Provoost, plv. voorzitter J.D. Kluijfhout, plv. secretaris Oostburg, 3 augustus 2006 Geschokt en verbijsterd hebben wij kennisgeno men van het overlijden van Thijs Kramer Voorzitter Deltaraad Thijs heeft zich altijd energiek ingezet voor een duurzame en innovatieve toekomst van de Del ta. Wij zullen zijn inspiratie en ambitie missen. Namens de leden van de Deltaraad, de Adviesgroep en het Deltateam, Tjeerd Blauw, secretaris Plet onverwachte overlijden van Thijs Kramer Gedeputeerde voor Water van de provincie Zeeland heeft ons diep geraakt Thijs heeft zich vanaf zijn aantreden als gedepu teerde met volle energie en met hart en ziel ge wijd aan het Zeeuwse water. Wij zullen hem missen. Wij wensen vooral Soan Lan Ie en de familie van Thijs alle kracht om het verdriet te dragen. Namens de collega's van Rijkswaterstaat Zeeland en van RIKZ Sjef PI.G.Jacobs Ploofdingenieur-directeur Geschokt en vol ongeloof hebben we kennis genomen van het overlijden van gedeputeer de Thijs Kramer Gedurende de vele contacten, tijdens de afge lopen jaren, herinneren we ons hem als een warme en integere persoonlijkheid. Daarnaast beschikte hij over een brede dossierkennis, waarmee hij zijn standpunten robuust en vol be zieling naar buiten bracht. Wij wensen zijn familie veel sterkte toe om dit verlies te dragen. Bestuur, directie en medewerkers Kamer van Koophandel voor Zeeland Treurig gestemd door het plotseling overlijden van Thijs Kramer De natuur op Schouwen is mede dankzij hem een stuk levendiger geworden. De openheid van het kustlandschap met zijn vogels en zilte vegetatie was hem lief. Verslagenheid en wee moed als de roep van de Zilverplevier, denkend aan Thijs. Kees de Kraker - Burgh-Plaamstede Verslagen hebben wij kennisgenomen van het plotselinge overlijden van onze vice-voorzitter Thijs Kramer Vanuit een gedreven inzet voor zijn geliefde deltawateren fungeerde hij als inspirator voor de ontwikkeling van de Grevelingen. Ons medeleven gaat uit naar zijn partner, fami lie en vrienden. Namens het bestuur van Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen. L.E. van der Sar, voorzitter Schiedam 2 augustus 2006 Met verslagenheid en verdriet hebben we ken nisgenomen van het plotselinge overlijden van Thijs Kramer Met zijn inspirerende persoonlijkheid is hij voor Zeeland en in het bijzonder voor de natuurbe scherming van grote waarde geweest. We zullen hem heel erg missen. Ons medeleven gaat uit naar zijn dierbare naas ten. Bestuur, directeuren medewerkers van "Het Zeeuwse Landschap" en 'Terra Maris" Heinkenszand, 2 augustus 2006. Geschokt hebben wij kennisgenomen van het plotselinge overlijden van Thijs Kramer Lid Gedeputeerde Staten van Zeeland Thijs was een bestuurder die stond voor zijn zaak, maar middels overleg altijd op zoek was naar oplossingen. Namens ZLTO raad Zeeland Peter de Koeijer, voorzitter Bas Feijtel, secretaris Niet te begrijpen is het plotselinge overlijden van Thijs Kramer met de koffers van het leven in zijn hand. Thijs was jarenlang stafmedewerker van de Zeeuwse Milieufederatie. Hij was erudiet, vol be zieling en succesvol, één en al natuur. Voor ons was hij als gedeputeerde een vernieuwer en bruggenbouwer. Thijs, we zullen je missen. We wensen Soan Lan en de familie heel veel sterkte om dit verlies te dragen. Namens bestuur en medewerkers van de Zeeuwse Milieufederatie, Jaap van der Doef, voorzitter Tjeu van Mierlo, directeur Met ontzetting en ongeloof hebben wij kennis genomen van het plotseling overlijden van Thijs Kramer Wij verliezen in hem een bestuurder, die op een eigentijdse en evenwichtige wijze natuur en mi lieu een plek wist te geven in onze samenleving, Maar bovenal verliezen wij een vriend, die ons nastond. Het Coördinatieoverleg van Zeeuwse Natuur- en Milieuorganisaties: Consulentschap NME Staatsbosbeheer regio Zuid Stichting Het Zeeuwse Landschap Stichting Landschapsbeheer Zeeland Vereniging Natuurmonumenten Vogelbescherming Nederland Stichting Duinbehoud Vereniging Zeeuwse Milieufederatie Molecaten Het plotseling overlijden van Thijs Kramer Gedeputeerde van de Provincie Zeeland heeft ons diep geraakt. Zijn grote inzet voor natuurbescherming en re creatie en onze innige samenwerking op dit vlak zullen in onze herinnering blijven. Wij wensen de familie en alle betrokkenen bij de Provincie Zeeland veel sterkte toe. Molecaten 1Hattem C.F.J. Slager, directeur Met ontzetting en ongeloof heeft Staatsbos beheer kennis genomen van het plotseling overlijden van Thijs Kramer Vóór zijn bestuurlijke carrière was Thijs geduren de enkele jaren werkzaam bij Staatsbosbeheer. Wij verliezen in hem niet alleen een betrokken bestuurder, maar vooral ook een fijne collega en een goede vriend. Wij wensen zijn vriendin Soan en zijn familie heel veel sterkte toe bij dit verlies, Namens de medewerkers van Staatsbosbeheer Ir. Peter van den Tweel, Staatsbosbeheer, directeur Regio Zuid Verbijsterd hebben we het ontstellende bericht ontvangen dat tijdens zijn vakantie in China door een noodlottig verkeersongeluk om het le ven is gekomen Thijs Kramer lid van Gedeputeerde Staten van de provincie Zeeland Wij hebben Thijs ervaren als een gedreven be stuurder die ons de ruimte en het vertrouwen gaf om de ons door de provincie opgedragen taak als faunabeheerder voor de provincie Zee land naar eigen inzicht uit te voeren. Wij zijn blij en dankbaar met hem te hebben mo gen samenwerken. Bestuur Stichting Faunabeheer Zeeland Jan Ramondt, voorzitter Liduin Paree - van 't Westende, secretaris Thijs Kramer Jurylid van de 7e Eo Wijersprijsvraag Met grote verslagenheid en ongeloof hebben wij kennisgenomen van het ongeluk dat Thijs op zijn vakantie van het leven beroofde. Hij was het type bevlogen bestuurder waar we er in Neder land te weinig van hebben. Bovenal was hij een bijzonder leuke man. Wij zullen hem missen bij de jurybijeenkomsten. Zijn vrouw wensen wij alle sterkte bij het verwerken van dit verlies. Namens de Eo Wijersstichting, 'Het Bureau', de vakjury, de streekjury's IJmeer en Beerze/Reusel en de planteams. Hans Leeflang Voorzitter van de Eo-Wijersstichting Dirk Sijmons Voorzitter van de Jury van de 7e Eo Wijersprijsvraag Geschokt en diep bedroefd hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze collega Thijs Kramer Thijs was niet alleen een zeer loyale collega maar bovenal voor velen een vriend. Wij zullen hem zeer missen. Namens het Partijbestuur van de PvdA Michiel van Huiten Namens de PvdA gedeputeerden Mare Calon Namens het Centrum voor Lokaal Bestuur Jetta Klijnsma Met grote verslagenheid hebben we kennis genomen van het plotseling overlijden van Thijs Kramer We kenden Thijs als een innemende persoon, loyaal lid van onze partij en een bevlogen bestuurder. Thijs was een man met een ideaal: Zeeland mooier maken. We zullen hem missen. Onze gedachten en steun gaan uit naar Soan, familie en vrienden. Namens de Statenfractie van de PvdA in de provincie Zeeland Peter Holtring, fractievoorzitter Zeer geschokt namen wij kennis van het tragi sche overlijden van gedeputeerde van de pro vincie Zeeland Thijs Kramer Thijs is vanaf het eerste uur met veel bezieling bestuurlijk betrokken geweest bij de Landinrich tingscommissie Schouwen-Oost en de Gebieds commissie Schouwen- West. In beide commissies heeft hij zich altijd open en eerlijk en met respect voor ieders standpunt en belangen ingezet. Met name voor het plan Tu reluur, nieuwe natuur langs de zuidkust van Schouwen, was zijn inzet onvermoeibaar en vol hardend. Het was prettig om met Thijs samen te werken. Wij zullen hem erg missen. Wij wensen zijn partner en familie veel sterkte toe. Gebiedscommissie Schouwen West R van der Wekken, plv. voorzitter E.J. van der Meer, secretaris Landinrichtingscommissie Schouwen Oost P. de Koeijer, voorzitter E.J. van der Meer, secretaris Wij zijn verbijsterd en geschokt door het plotse ling overlijden van Thijs Kramer Gedeputeerde, natuurbeschermer, vogelaar en Breskens-trekteller van het eerste uur. Wij zul len zijn aangename en gewaardeerde per soonlijkheid erg missen. Wij wensen Soan en familie veel sterkte. Vogel werkgroep Walcheren Telgroep Breskens Geschokt hebben wij kennis genomen van hei, onverwachte overlijden van gedeputeerde 1 Thijs Kramer De Dienst Landelijk Gebied heeft veel te dan-! ken aan Thijs, Hij was voor DLG Zeeland en DLG Zuid een belangrijk bestuurder. Met visie en daadkracht gaf hij richting aan de inzet van DLG in Zeeland. Wij zullen hem missen. Wij wensen zijn partner, familie en vrienden vee: sterkte bij het verwerken van dit verlies. De directeur van de Dienst Landelijk Gebied Henk Mulder Regionaal managementteam en medewerkers van DLG Zuid Met ontsteltenis hebben wij kennisgenomen van het tragische overlijden van: Thijs Kramer Als grondlegger van het gezamenlijke plan Kust in Kleuren, de basis van het gebiedsplon! Zeeuws-Vlaanderen, heeft Thijs de kloof tussen de recreatiesector en natuurorganisaties in West Zeeuws Vlaanderen overbrugd. Wij zijn hem dankbaar voor wat hij betekenoj heeft voor onze sector en wensen Soan en de familie Kramer heel veel sterkte toe bij het dro gen van dit zéér grote verlies. Recron Zeeuws Vlaanderen FC .JMVriends - voorzitter J. van Damme - secretaris Thijs Kramer en natuur waren onlosmakelijk met elkaar ver-: bonden. Zijn terugblik op een introductieduik geeft daar van blijk: "Een nieuwe wereld ging voor me: open." Het vergde enige aandrang om Thijs weer bo ven water te krijgen, er was zoveel dat hij wilde; zien. We zullen hem grandioos missen. De Nederlandse Onderwatersport Bond Met gtote droefheid delen wij mede dat onze lieve broer, zwager en oom na een moedige strijd is overle den Jan Adriaan Mesu *Arnemuiden f Eindhoven 28 april 1946 1 augustus 2006 Sterke de Heere zijn vrouwen kinderen. Zimbabwe: Kees Mesu (in liefdevolle herinnering Nellie Mesu-Baart Serooskerke (W): Wim Mesu Riet Mesu-Maas Amsterdam: Liesbeth Mesu Amsterdam: Marja Mesu Neven en nichten Correspondentieadres: A.W. Mesu Laan van Wervenhove 1 4553 BT Serooskerke W) fij hoeft geen woorden meer le zeggen. Kijk mij alleen maar even aan. Dan hoefje niets meer uil le leggen. Ik kan de hele wereld aan. Met al haar levenslust en wilskracht heeft zij de strijd niet kunnen winnen. Na alle fijne jaren die wij mei haar mochten beleven, hebben wij met veel verdriet afscheid moeten nemen van onze moeder, oma en oma lift Johanna Janna Cornelia Kerkhove-van der Meule sinds 20 oktober 2002 weduwe van Marienes Kerkhove 17 mei 1935 1 augustus 2006 i Corry en Frans Lesquillier-Kerkhove i Arno Monique en Jacco Yoeri, Emma 1 Marijke en Jos Ridderbos-Kerkhove Correspondentieadres: Pastoor van der Aalaan 14 j 4586 EB Vlissingen Er is gelegenheid tot afscheid nemen op zaterdag 5 augustus van 13.00 tot 15.15 uur in de aula van hel crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk 3 le 1 Middelburg. Aansluitend zal de crematieplechtigheid plaatsheb- ben. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de condoleanceruimte van het crematorium. Bedroefd, maar vol bewondering voor haar lange strijd, hebben wij afscheid moeten nemen van onze dappere, maar moegestreden zus, schoonzus en tante Johanna Janna Cornelia Kerkhove-van der Meule jan van der Meule en Nel de Nooyer Wim en Aad van der Meule-Beijer Kim Piet van der Meule Saar en Kees de Wijze-van der Meule Jolanda, Patricia, Richard Corrie en Joop Pauli-van der Meule Yvon, Harry 1 augustus 2006 Na een dappere strijd is overleden onze lieve schoon zus Jo Kerkhove - van der Meule Queensland: W. Kerkhove en echtgenote Oost-Souburg: L. Kerkhove- Boone Santa Cruz: M. Kerkhove N. Kerkhove- Ravoy Vlissingen: G. Kerkhove - de Jonge Santa Barbara: E.C.I. Dunbar- Kerkhove Middelburg: |.M. van den Akker- Kerkhove A.van den Akker Meliskerke: J. Davidse- Kerkhove C. Davidse Travemünde: C.H. Friedrich- Kerkhove H.H. Friedrich Neven en nichten Vlissingen, 1 augustus 2006 Voor het vervolg van de familieberichten zie ook pagina 12 Overleden Met groot verdriet in ons hart, maar trots om wie hij was, nemen wij afscheid van Thijs Kramer Hij was groots in al zijn eenvoud Thijs is 51 jaar geworden. Soan Lan le Ad en Dini Kramer Abe en Emmy Kirsten Else en Ron Levi Joseph Ingrid en Han Roy Ard en Wilma Laurens Noor Eveline Loïc t 4505 AM Zuidzande, 1 augustus 2006 Zegveldstraat 5 Een herdenkingsbijeenkomst zal gehouden worden op dinsdag 8 augustus om 14.30 uur in de Nieuwe Kerkte Middelburg. Na afloop van de herdenkingsbijeenkomst is er gelegenheid de familie persoonlijk te condo leren. Thijs zal op woensdag 9 augustus in besloten kring ter aarde worden besteld. "Vogels zingen na een storm, waarom zouden mensen zich met net zo vrij voelen om vreugde te putten uit het zonlicht dat hen nog rest' Rose Kennedy Wij hebben met grote verslagenheid kennis genomen van het overlijden van onze zeer gewaardeerde collega M. (Thijs) Kramer lid van het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland Ons medeleven gaat uit naar zijn familie, in het bijzonder naar zijn vriendin Soan Lan. Thijs was voor ons een inspirerende collega die zich met veel enthousiasme heeft toegelegd op het realiseren van een nog mooier Zeeland waarin de karakteristieke elementen van onze provincie goed tot hun recht komen. Wij zullen Thijs met dierbaarheid in onze herinnering bewaren. Het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, W.T. van Gelder (voorzitter) L.J.M, Verduit (secretaris) Diep geschokt hebben wij kennis genomen van het plotseling overlijden van: M. Kramer lid van het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland voormalig lid Provinciale Staten van Zeeland Als Provinciale Staten betreuren wij het verlies van deze bekwame en gedreven bestuurder. Wij wensen zijn partner, familie en vrienden heel veel sterkte toe bij het verwerken van dit grote verlies. Provinciale Staten van Zeeland, W.T. van Gelder (voorzitter) B.L. Allewijn (griffier van de Staten) Met verslagenheid hebben wij kennis genomen van het bericht dat als gevolg van een tragisch ongeval is overleden: Thijs Kramer Lid van het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland Wij zullen hem herinneren als een gedreven man die stond voor zijn zaak en die met veel overtuiging zijn standpunten wist te verdedigen. Wij wensen zijn partner, familie en vrienden heel veel sterkte toe bij het verwerken van dit grote verlies. De fracties in de Provinciale Staten van Zeeland, PvdA, Peter Holtring CDA, Cees van Beveren ChristenUme, Jaap van Ginkel D66, Jikkie van der Giessen GroenLinks, Marten Wiersma Partij voor Zeeland, Jean Paul Hageman SGP, Wim Kolijn SP, Fons Luijben WD, Izak Vogelaar Zeeuws Belang!, Hedwig Smits THIJS je laatste stappen in een land waar sterren anders heten de meeuwen klagen op het strand alsof ze alles weten daar wachten we je op een volk van stugge koppen regen stroomt stormwind waait we zullen je nooit vergeten We zullen de samenwerking met jou als gedeputeerde en als mens vreselijk missen. Medewerk(st)ers afdeling Communicatie provincie Zeeland: Amanda, Anne-Marie, Annick, Ans, Brigitte, Ella, Hanneke, Nona, Ingrid, Irene, Iris, Jeannine, Machteld, Marian, Marjan, Melanie, Mercedes, Raquel, Ria, Robbert Jan, Susanne, Thom, Vanessa, Winnie. Begrafenis- en Crematie verzorging OVERTOOM-GROEN Kantoor en rouwcentrum: Van Dishoeckstraat 620 4382 XW Vlissingen Telefoon: 0118-413417

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 24