'Zeg Vis JA' Veel steun bij benefiet voor Doel PZC Hoe kan een 'zomerzegel' mijn oma helpen?? 50 jaar Prinses Beatrix Fonds Saeftinghefeestenc bol van activiteit Nel Patat verkocht ook voor het goede doel Ouderenhulp Geef jonge patiënten kans op een eigen leven www.ouderenhulp.nl Ondervoede zeehond in Nieuw vliet aangespoeld voor ziekten die de spieren verlammen FONDS Dorp moet blijven bestaan Lokale Partij wil openheid Vlissingen salarissen En steun het gevecht tegen eenzaamheid en armoede onder ouderen! O.a. te koop bij postkantoor en op Nel Delfgaauw bakte gisteren na 44 jaar de laatste frieten en snacks. foto Peter Nicolai door René van Stee TERNEUZEN - Na ruim 44 jaar zet Nel Delfgaauw (58) een punt achter haar loop baan in de horeca. Zij was elf jaar het ge zicht van Snackbar Nel Patat in de Gera niumstraat in Terneuzen. Daarvoor werkte zij tien jaar in de frituur van haar ouders in Amsterdam en 23 jaar in de snackbar in het Terneuzense winkelcentrum Zuidpolder. Gisteren gingen de laatste frieten en snacks in het vet. Nel neemt met pijn in het hart af scheid van de klanten en de buurt. „Ik heb veel lief en leed met de mensen ge deeld. Het was een prachtige tijd, maar je moet ooit een keer stoppen. Als je een dagje ouder wordt, is dat minder moeilijk. En ik kon de zaak goed verkopen. Dat maakte het iets makkelijker", vertelt Nel. De wijk Lievenspolder, in de volksmond nog altijd bloemenbuurt genoemd, hoeft het voortaan dus niet zonder snackbar te doen, want er is een opvolger. Maar er was meer. Ruim vier jaar zamelde Nel samen met haar echtgenoot Gerard vanuit de snackbar geld in voor SOS Kinderdorpen, de organisatie die voor weeskinderen in de Derde Wereld een toekomst bouwt. Dat gebeurde niet alleen door de opbrengst van de fooienpot beschikbaar te stellen, maar ook door de verkoop van allerlei spul letjes en snuisterijtjes die in een vitrine la gen uitgestald. „Ik kwam op dit idee na het overlijden van mijn moeder. Zij woonde boven de zaak en haar huis stond vol spulletjes. Ik dacht toen meteen: dit moet ik niet allemaal weg gooien, want iemand anders kan er nog veel plezier aan beleven. En van het één komt dan het ander." Te enthousiast Het initiatief sloeg meteen goed aan. Sommi ge klanten waren zelfs iets te enthousiast. Want zij boden ook artikelen zoals koelkas ten of fornuizen aan. „Die moesten we echt afremmen. We waren trouwens geen tweede handswinkel. Daar hadden ook helemaal geen ruimte voor." De 'vitrineverkoop' in de snackbar leverde aanzienlijke bedragen op. De laatste op brengst van bijna 1250 euro gaat naar het SOS-kinderdorp Canchungo in het West-Afrikaanse Guinee-Bissau. Dit kinder dorp betekent een nieuw thuis voor 120 weeskinderen uit deze regio. „We hebben in totaal vijf keer een donatie kunnen doen. In Kameroen is het geld be steed aan zuurstofapparatuur voor een zie kenhuis en allerlei schoolspulletjes. In Paki stan ging het geld naar de slachtoffers van een grote aardbeving en in Thailand hebben ze er slachtoffers van de tsunami mee gehol pen." Nel en Gerard Delfgaauw willen hun werk voor SOS Kinderdorpen graag voortzetten. Ze zijn nog op zoek naar een oplossing. „Ie mand die opslagruimte of een container ter beschikking wil stellen, zou al mooi zijn. Of een plekje waar de mensen één keer per week terechtkunnen." door Frank van Cooten NIEUWVLIET - Op het strand bij strandpaviljoen De Boekanier in Nieuwvliet is gisteren een zeehondje van zes weken oud aangespoeld. Het beestje was zwaar onder voed en had een ontstoken lin keroog. Ze is overgebracht naar de zeehondencrèche in Pieterburen. „Een zeehond verlaat na vier weken de moeder. Het jong moet dan tegen de dertig kilo wegen. Deze zeehond woog echter maar tussen de tien en vijftien kilo", aldus Jaap van der Hiele van de Eerste Hulp bij Zeezoogdieren (EHBZ). De zeehond werd gistermid dag tegen drie uur gevonden door een strandwacht van de reddingsbrigade in Nieuw vliet. „De vinder mag het beestje een naam geven. Om dat de zeehond een vrouwtje is, koos hij voor de naam Fa- biënne. Ook in Poortvliet is gisteren een jonge zeehond gevonden. Dit beestje was minder for tuinlijk dan Fabiënne. Het beestje van ook zes weken oud was al overleden. foto Peter Nicolai NATIONAAL door Frank van Cooten DOEL - De bewoners van het be dreigde Doel willen met de Doel- se Feesten komend weekeinde ie dereen nog eens duidelijk ma ken dat hun dorp moet blijven bestaan. „Laat de overheden zien dat het ons allen menens is", klinkt de oproep. Het Belgische dorpje wordt al ja ren bedreigd door de uitbrei ding van de Antwerpse haven. Veel bewoners zijn inmiddels vertrokken maar een harde kern wijkt niet voor de plannen. „Een belangrijke, nog altijd groeiende groep van bewoners wil niet wijken voor de centen. Daarnaast is er de blijvende soli dariteit uit heel Vlaanderen. Zonder deze steun was Doel waarschijnlijk al definitief ver dwenen", aldus de organisatie van de Doelse Feesten. „Doel is voorlopig van de sloophamer ge- yed en een deel van de plannen zijn dankzij de steun opgebor gen. Doel is niet gedoemd om te yerdwijnen. De plannen en ini tiatieven om er een kunstenaars dorp van te maken groeien. Veel kunstenaars hebben al aangege ven een atelier te willen begin nen. Bekende muzikanten heb ben er al hun hoofdkwartier." Wat de organisatie wil zeggen is dat Doel nog steeds toekomst heeft. „Naast de molen heeft Doel nog drie drankgelegenhe den. En het cultureel leven bloeit weer. Zoals de monumen tendag, erfgoeddag, jaarmarkt, Scheldewijding, Doelse Feesten en het muziekfestival Duimen voor Doel. Er wonen weer vier honderd mensen in het dorp. Er wordt zelfs opnieuw een koor opgericht. En niet om een re quiem in te studeren." Doel viert op zaterdag en zon dag voor de 32e keer de Doelse Feesten met de traditionele Scheldewijding, rommel- en am bachtenmarkt en het muziekfes tival Duimen voor Doel. Meer dan twintig groepen en muzikan ten hebben hun steun aan dit be nefiet toegezegd. Er zijn optre dens op het podium in De Dooien en in de straten van het dorp. De entree op zaterdag bedraagt vijf euro. Op zondag is de toe gang gratis. dinsdag 1 augustus 2006 VLISSINGEN - Als de Lokale Partij Vlissingen wil weten wat een wethouder verdient, dan moeten de fractieleden dat zelf maar opzoeken. De gemeente is niet van plan om het zoekwerk voor ze te doen. Dat zegt woordvoerder M. Jon- gejan van de gemeente naar aan leiding van het verzoek van de Lokale Partij Vlissingen (LPV) om alle salarissen van gemeente bestuurders en directeuren van gesubsidieerde instellingen op een rijtje te zetten. „De LPV krijgt natuurlijk keurig ant woord op de brief, maar het is al lemaal openbare informatie dus kunnen ze dat ook zelf opzoe ken. Op de website van het mi nisterie van Binnenlandse Za ken staat wat een wethouder of een burgemeester verdient. PAAL - Het getij denhaventje van Paal is zaterdag 19 en zon dag 20 augustus weer het decor voor de jaarlijkse Saeftinghef eesten. Deze worden jaarlijks ge organiseerd door watersportver eniging Saeftinghe. Het aanpalende café In 't zicht der Schelde bijt vrijdagavond al het spits af met een optreden van een coverband. Zaterdag be gint op het terrein nabij de ha ven een rommelmarkt. Tevens presenteren enkele kunstenaars en beoefenaars van oude am bachten zich. 's Middags staat om 14.00 uur het admiraalzeilen op het programma. Tegen de avond klinkt er livemuziek van do de coverband Just 4 You. 's Avonds treedt in café In 't Zicht G( The Old Firm op. Zondagmor-no gen is er om 11.00 uur in de ha-Re venloods een mis. Een koor ver-op zorgt de gezangen bij die dienst, M Vanaf 13.00 uur kan gedanst worden op muziek van Jean en da Manu. Belangstellenden kunnen tel vanaf 14.00 uur een rondvaart he maken vanaf het haventje. In ca fé In 't Zicht treedt 's middags He de muziekgroep Ambras op. '$tei Avonds neemt Suck on This hier Pe het muzikale stokje over. in rm op kl; roi tel be kv da w; nii rif In Nederland lijden 200.000 mensen aan spierziekten. Meestal is dat ongeneeslijk, het zal je op jonge leeftijd maar overkomen. Het Prinses Beatrix Fonds wil met deze jubileumactie méér wetenschappelijk onderzoek en speciale woonvoorzieningen voor jonge patiëntjes mogelijk maken. Zodat ze hebben als het thuis niet meer gaat. Help het jarige Prinses Beatrix Fonds Doe mee met een eigen actie. Word donateur. Of geef een jubileumgift. Kijk op www.beatrix.nl Telefoon: 070 - 3 607 607 Giro 969

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 36