Zelfs bikkels huilen in Kana PZC Bestuurder bestelbus onwel: dode en twee zwaargewonden in Burgh Stroomstoring dupeert pleziervaart in Bergsediepsluis 15 Vrouwen en kinderen onder slachtoffers Israëlische aanval Lichte schepen bij Vrij zonnig Zonnige perioden en slechts een enke lebui. Met een matige zuidwestenwind «ordt het 22 tot 25 graden. 248e jaargang no. 178 maandag 31 juli 2006 las nummer 1,25 www.pzcadverteren.nl Freire wint met banddikte internet: www.pzc.nl Zeeuw (17) zwaargewond bij schietpartij Rotterdam rinor Ondine van der Vleuten ROTTERDAM - Bij een schiet partij op het Hofplein in Rotter dam is gisterochtend om kwart over vier een zeventienjarige jon den uit Zeeland neergeschoten. Hij is zwaargewond naar het Erasmus Medisch Centrum ver voerd. Zijn gezondheidstoe- «land is intussen stabiel. De poli tie Rotterdam-Rijnmond heeft twintig man op de zaak gezet. Over de identiteit van de jongen wil persvoorlichtster E. Elschot vooralsnog niets meer kwijt dan dat hij uit Zeeland komt. El- schot: ..Uit privacy-overwegin- «en, omdat hij uit een heel klei negemeenschap komt." In de loop van vandaag wordt bekendgemaakt waar het slacht offer vandaan komt. Het schot viel op het altijd drukke Hof- olein. in het centrum van Rotter- „Het is een plein met een fontein en daaromheen veel ho reca. Ten tijde van het incident had je het normale uitgaanspu bliek en daarbij nog een restje de bezoekers van het zomer carnaval. Er was dus aardig wat volk op de been en ook veel poli tie We hebben iedere zaterdag onze horecaregeling, zoals dat en daarnaast waren er nog extra agenten voor het zomercar naval." Er is direct na de schiet partij twintig man op de zaak ge zet voor sporenonderzoek, buurtonderzoek en het verhoren van getuigen. Het is nog niet dui delijk hoeveel mensen bij de schietpartij betrokken zijn ge weest. Van de schutter zelf ont breekt nog ieder spoor. lage waterstand De Nederlandse binnen vaart gaat de extreem lage waterstanden tijdens droge zomers het hoofd bieden door Mieke van der Jagt THOLEN - Een stroomstoring in een kabel op het eiland Tho- len heeft gisteren grote proble men veroozaakt voor het ver keer op de Oesterdam en de ple ziervaart in de Bergsediepsluis. Rond kwart over tien 's morgens- kreeg Tholen een flinke dip, die al snel kon worden verholpen. De brug over de Bergsediep sluis, die open stond, en de sluis deuren, kwamen echter niet meer onder spanning. Daardoor moest de Oesterdam voor het verkeer worden afgesloten en lag een aantal schepen twee uur vast in de sluis. Ondanks verwoede pogingen van het personeel van Rijkswa terstaat en storingsmonteurs van Delta, lukte het niet om de spanning terug op de bewegen de delen van de sluis te krijgen. Terwijl de politie het verkeer over Bergen op Zoom omleidde, werd een stroomaggregaat ge bracht. Inmiddels was met han gen en wurgen op een onconven tionele manier de sluis openge draaid, waardoor de wachtende plezierjachtjes nog langer dob beren in de sluis bespaard bleef. Toen om half vier. met behulp van de noodstroomvoorziening, de brug naar beneden kon, mocht het wegverkeer weer over de Oesterdam. De scheepvaart kon gisteren niet meer van de sluis gebruik maken. Nu de brug was neergelaten, wilden de technici het risico niet nemen dat hij nog eens open bleef staan. Bovendien ontbrak nog steeds de stroom voor de sluis deuren. Het sluispersoneel kon alleen maar hopen dat er van daag weer kan worden geschut. (Advertentie) het alfabet van Zeeland WGGeNSR dagbladen door Melita Lanting BURGH- Een verkeersongeval op de Hoge- weg in Burgh heeft zaterdagmiddag het le ven gekost aan een 76-jarige vrouw uit Bre da. Een echtpaar uit Hoogvliet (58 en 60 jaar) raakte zwaargewond. Alledrie de slachtoffers fietsten op de Hoge- weg in Burgh toen een 39-jarige man uit Gouda in zijn bestelbus onwel werd. Hij schepte eerst het echtpaar uit Hoogvliet en vervolgens reed de man zigzaggend en met flinke snelheid door en schepte een paar honderd meter verder de wouw uit Breda. Zij was op slag dood. De bestelbus kwam vijftig meter later tegen een tuinmuur tot stilstand. Uit voorlopig onderzoek is geble ken dat de man niet had gedronken en ook geen drugs heeft gebruikt. Zijn rijbewijs is ingevorderd. Zowel hijzelf als zijn vrouw en kind die bij hem in de bus zaten hebben geen verwondingen opgelopen. Ontzetting Het ongeval heeft tot grote ontzetting geleid bij buurtbewoners en getuigen. In groepjes staan zaterdagmiddag de mensen bijelkaar te praten. Het (op dat moment) onverklaar bare rijgedrag en de hoge snelheid roepen veel emoties op. De Hogeweg staat er om be kend dat daar hard gereden wordt, terwijl het officieel een 3 O-kilometerzone is. Buurt bewoners pleiten al enige tijd voor maatre gelen. „Er wordt hier veel te hard gereden", zegt een van de buurtbewoners. „En ik zie nooit politie. Laat ze hier maar eens een door Harald Doornbos KANA - Ze rijden iedere dag met hun ambulances door de oorlog op zoek naar doden en gewonden. Maar er is een grens aan wat deze jongens van het Libanese Rode Kruis aankunnen. Het bloedbad in Kana is zo'n grens. Want nadat omstanders in het dorpje Kana, zes kilometer ten zuidoosten van de Libanese ha venstad Tyrus, opnieuw een dood kind van onder een inge stort huis vandaan trekken, wordt het levenloze lichaampje op een brancard gelegd. Het is nu de taak aan Mahmoud, die voor het Libanese Rode Kruis werkt, en een collega om het do de jochie naar een iets verderop staande ambulance te dragen. Halverwege de macabere wande ling lijkt er iets in Mahmoud te breken. Een zacht gesnotter gaat spoedig over in een oncon troleerbare huilbui. Mahmoud kan niets zeggen, is kapot. En als je naar het jochie op de brancard kijkt - niet ouder dan een jaar of zeven, on der het stof, met gestold bloed rond zijn neus en met z'n inmid dels verstijfde armen een beetje omhoog - weet je ook dat woor den overbodig zijn. Het jongetje is niet het enige slachtoffer. Tenminste 27 doden werden gisterochtend onder het puin vandaan gehaald. Onder hen veertien kinderen. Een huis is volledig ingestort, een andere nabijgelegen woning lijkt wel haast gekanteld. De luchtaanval zelf vond plaats tegen een uur of een 's nachts. Volgens Israël waren de burgers van Kana dagen geleden al ge waarschuwd middels pamflet ten om te vertrekken omdat de Hezbollah x-aketten vanuit het dorp afvuurt op het noorden van Israël. Maar hier op de plek des onheils vallen geen sporen te zien van de restanten van Hezbollah-ra- ketinstallaties die tussen de hui zen zouden hebben gestaan. Ook is het duidelijk dat de twee woningen direct zijn geraakt door voltreffers. De schade is niet het gevolg van bommen die in de buurt ontploften. Ook de burgers die het incident hebben overleefd ontkennen ten stelligste dat Hezbollahstrijders zich in de buurt bevonden. Moh- sen Hachem woont in een huis dat dertig meter verderop ligt. „Iedereen lag gewoon te sla pen", zegt hij. „De twee getrof fen huizen zaten vol met kinde ren en vrouwen. De afgelopen dagen hebben de kinderen veel vuldig buiten gespeeld in de voortuin, de Israëlische vliegtui gen moeten eerder gezien heb ben dat hier alleen maar on schuldige burgers woonden." Een andere bewoner meent dat de aanval slechts bedoeld is 'om de burgers te terrorisei'en omdat het Israël maar niet lukt om Hez bollah te verslaan'. De claims konden niet onafhankelijk wor den bevestigd. De meeste bewo ners hier zijn aanhangers van Hezbollah. GPD pagina 5 Kana moet op twee data doden herdenken De Nedeiiandse hockeyei's hebben gisteren voor de achtste keer de Champions Trophy veroverd. Oranje versloeg wereldkampioen Duitsland in de finale met 2-1. Met Nederland staan ook Duitsland en Austi'alië op het recor- daantal van C acht titels. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Gezond: 6; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11 en 13; Sport: 15, 16, 17, 18,19 en 20 Weer Champions Trophy Oranje Topsprinter Gatlin positief NEW YORK - Binnen enkele da gen is de Amerikaanse sportwe reld vol in het gezicht getroffen door twee grote dopingschanda- len. Na Tourwinnaar Floyd Lan- dis is ook topatleet Justin Gat lin, de olympisch kampioen op de 100 meter, tegen de lamp ge lopen. Gatlin, ook de regerend wereld kampioen en medehouder van het wereldrecord op het sprint nummer, werd op 22 april in Kansas positief getest. Ander halve maand later kwam de be vestiging uit de contra-experti se, Net als bij Landis gaat het bij Gatlin om een te hoge testos- leronwaarde. Hem hangt een le venslange schorsing boven het hoofd, omdat hij als junior in 2001 al eens is gepakt. ANP pagina 15 ook Gatlin valt van zijn troon Reddingswerkers bergen een slachtoffer van de Israëlische aanval op een flat in het Libanese Kana. JERUZALEM - Israël heeft er mee ingestemd de luchtaanval len op Libanon 48 uur op te schorten. Israël schort aanvallen Libanon op Dat heeft een Amerikaanse rege ringsfunctionaris in Jeruzalem gisteravond gezegd. Gedurende die tijd wordt de beschieting van het gebouw in Kana onder zocht, waar gisteren tientallen doden vielen. Israël gaat ook met de Verenigde Naties samen werken om inwoners van Zuid-Libanon de tijd te geven om het gebied te verlaten als ze dat willen. VN-topman Annan veroordeelde de aanval tijdens foto Mohamed Messara/EPA een spoedvergadering van de Veiligheidsraad. De Europese Unie zei dat het bloedbad niet te rechtvaardigen is en dat 'een staakt-het-vui-en belangrijker is dan ooit'. ANP/RTR (Advertentie) keertje komen. Ze krijgen van mij de hele dag koffie en thee." Anderen bevestigen dat veel automobilisten te hard rijden. „Het is heel gevaarlijk hier. Het is een wonder dat hier niet meer gebeuld." De Hogeweg loopt van Burgh richting bos- wachterij en het strand van Westenschou- wen. Aan de weg liggen verschillende grote campings en bungalowparken. De weg is smal, met twee zeer smalle fietssuggestie- stroken en een voetpad dat slechts van de rijbaan is gescheiden door een laag hegge tje. Voorzitter W. Ginjaar van de dorpsraad Burgh-Haamstede vertelt dat de kwestie van hardrijden op de Hogeweg ook al eens is aangekaart in een openbare vergadering van de dorpsraad. „Toen zei wethouder Ren den dat daar regelmatig gecontroleerd wordt, maar ik moet zeggen dat ik het nog nooit gezien heb. Ik vind dat ze maar weer eens goed naar die weg moeten kijken, Ik denk dat het tijd is dat wij samen met buurt bewoners en de wethouder om tafel gaan zit ten. Ik wacht een uitnodiging daarvoor af." Een politieman onderzoekt de bij het ongeluk betrokken bestelbus, foto Mechteld Jansen rastlbankrekenmgnummer 1 op mvw.pzcnl/abanneten. bal gratis - 0231231 ol stuur deze bon naar C. afdeling lezersservice hvoordnummer /I3. 4160 WB Goes O Noteert u mij voor een proefabonnement I van 5 weken voor 14.95 Ik geef daarbij éénmalig toesta™ ng vow J rekeningnummer. Ik heb de laatste due maanden geen i proefabonnement gehad Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de i krant gratis. Daarna wil ik betalen: D per maand met automatische incasso 20,55)J O pet kwartaal met automatische incasso 59.75)" j CJ per iaat met automatische incasso 229,20)*. met gratis PZC-paraplu ||llllllll!lll||llllllllllll|| I 8"71 lóSSHsSSSSO1' ej het alfabet van Zeeland met lichtgewicht schepen. Het waterpeil in de Neder landse rivieren zal de ko mende jaren meer fluctue ren. Om het verlies te beper ken, speelt de scheepvaart daarop in. Italië stuurt gevangenen naar huis Vanwege een gebrek aan cellen laat de Italiaanse regeling op korte tennijn twaafduizend gedetineerden vrij. Op ter mijn mogen nog eens achtduizend gevangen de viijheid proeven. Zowel onder de bevolking als onder ju risten is met verwondering en boosheid gerea geerd op de zaterdag aangenomen wet. Zeer vroege graanoogst in Zeeland Zeeuwse boeren hebben de combines vanwege de aanhouden de warmte veel eerder het land op kunnen sturen dan nor maal. Driekwart van de graanoogst is al binnen. Ondanks de vroege oogst is de kwaliteit van het graan volgens de ZLTO goed. Wel zal de hoeveelheid graan dit jaar zo'n tien procent lager uitvallen dan an- ders. I O*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1