pzc Duits tennissucces in Domburg Eersteklasser Terneuzen moet nu de volgende stap zetten ZK dressuur belooft spannend te worden Boeiend duel eindigt in zege In 't Hout 19 Daniël Schillings met afstand sterkste in mannenfinale uitslagen agenda maandag 31 juli 2006 wb LrSven Bakker DOMBURG - Het rtmooi in Domburg kreeg za terdag zowel bij de mannen als tij de vrouwen een Duitse ten- sisser als toernooiwinnaar. Da- liël Schillings was verreweg de sterkste in de mannenfinale, Sandra Graupner greep de titel Kj de vrouwen. Dat Daniël Schillings met de ze- jaan de haal zou gaan in Dom- ürgwerd tijdens de toernooi- rtdc steeds waarschijnlijker. De 28-jarige Duitser liet zijn •oeste tennis zien en beschikte weg over meer klasse dan tijn'opponenten. Maar, zo werd gesteld, in de eindstrijd zou Schillings het best eens lastig 'oinnen krijgen tegen Sij brand 5. Dat bleek een misreke- want Krans kwam er to- üafniet aan te pas. Schillings d.ond in twee sets slechts één ga me af: 6-0 en 6-1. Conditie ;lk ben zeer tevreden over mijn ipel", sprak Schillings na zijn .eegpartij. „Ik moet het vooral hebben van mijn conditie en vastheid, Krans is een speler die direct het punt maakt. Daarmee ging hij echter vaak in de fout, waarvan ik kon profite ren." Verliezer Sijbrand Krans, even als Schillings 28 jaar, was erg duidelijk over zijn verlies: „Hij Van Laarhoven derde in Utrecht UTRECHT - Hulstenaar Rik van Laarhoven is tijdens de Rim2Day Track Meeting in Utrecht als derde geëindigd op de 3000 meter. De voormalige RKHAV-atleet, die nu uitkomt voor Achilles Top uit Kerkrade, finishte in 8.51,00. Hij moest zo'n tien seconden toe geven op de winnaar, Goofert van Eeten van thuisclub AV Phoenix. was gewoon veel en veel beter. Ik ben in alles overklast. Schil lings slaat de ballen rustig met spin en versnelt wanneer het moet. Staat hij door een bal van mij een keer uit positie, dan slaat hij de bal nóg zo dat ik weer onder druk sta. Tja, dan is het lastig tennissen." Het was voor Schillings de vier de overwinning in zes jaar tijd. In 2001, tijdens zijn eerste deel name in Domburg, werd hij in de halve finales uitgeschakeld. Twee jaar geleden moest hij in de finale buigen voor David Rap- pange, die dit jaar niet van de partij was. „Het is mijn lieve- lingstoernooi, ik kijk er het hele jaar naar uit. Ik kom hier zo graag omdat het gezellig is, de mensen aardig zijn en alles heel 'pünktlich' georganiseerd is." Elk jaar opnieuw proberen spe lers de hegemonie van Schil lings te doorbreken. In 2004 luk te het Rappange, evenals Sij brand Krans afkomstig uit de omgeving van Haarlem. Krans wil volgend jaar écht pro beren om de Duitser serieus te bedreigen door spelers uit zijn regio te interesseren voor het Zeeuwse toernooi. „Maar ja, top- spelers zijn ook in de omgeving van Haarlem niet voor het grij pen. Als David Rappange een goede dag heeft, kan hij Schil lings verslaan. Maar wil je nog zo'n speler meenemen, dan praat je over tennissers uit de tophonderd van Nederland." Reclame Daniël Schillings gaf ook aan dat hij in zijn omgeving, in en rond het Duitse Neuss, reclame gaat maken voor het Badgasten- toernooi. Niet alleen voor het mannentoemooi, maar ook voor de wouwen. Ook Sandra Graup ner komt uit Neuss. De 21-jari- ge speelster won zaterdag het vrouwenschema door in de fina le Anne Marie Berentzen te ver slaan. De eerste set ging nog met 6-3 naar Berentzen, maar Graupner kwam sterk terug in het tweede bedrijf: 6-1. De der de set werd een slijtageslag, die Berentzen uiteindelijk fataal werd. Ze stond met 3-1 voor en door Lucien Roelandt NISSE - Het Zeeuws kampioen schap dressuur, dat aanstaand weekeinde in Vrouwenpolder wordt gehouden, belooft bijzon- spannend te worden. Dat was zaterdag na afloop van het concours hippique van De Paar debloem, dat werd gezien als de generale voor de provinciale ti telstrijd, de conclusie van de in i-Heer Abtskerke aanwezige kenners. De krachtsverhoudin gen bleken erg gering. In de klasse Z 2 stuurde Lisa Bit ter, tot haar eigen verbazing, Ruby's Tyler met 64.71 procent in de eerste proef naar de over winning. „Ik studeer in Breda en de laatste maanden op school waren nogal druk", vertelde Bit ter „Mijn hobby kwam daar door op de tweede plaats. In de vakantie heb ik wel weer tijd om volop te trainen. En dat merk je. Ruby is sterker gewor den. Daardoor gaat hij steeds be tergedragen lopen. Het verzame len en verruimen gaat hem ge makkelijker af en hij liep een erg fijne proef." De amazone uit Hoedekenskerke zei op koers te liggen voor het Zeeuws kam pioenschap. „Maar of het goed genoeg is, wordt afwachten. IVant ik heb vandaag wel ge merkt dat het niveau dicht bij el kaar ligt." In de strijd om de tweede plaats kielden Maxime Lefeber met Embleme du Defey en Wilma Splm met Otella de balans in ovenwicht. Met Iris Verhagen met West- veer's Heidi als winnaar, Eve lien Schouten met Miami op de tweede plaats en Wilma Salm met Otella als derde, heersten de combinaties van de organise rende vereniging in de tweede jtroef. Het verschil van amper procent tussen winnaar Iris -hagen en nummer zes Lisa Bitter onderstreepte nog maar oëns het geringe krachtverschil. In de klasse Z1 ging in de eerste tnanche het oranje erelint naar Babette Bookelaar met de Gra- fiet-dochter Laviena. De amazo- lie uit Koudekerke kwam uit op oen totaal van 67.65 procent. In de tweede manche bleek er te gen Emmy Bouthoorn met Par lando geen kruit gewassen. De amazone uit Zaamslag reed de goedgekeurde dekhengst met 89-41 procent naar een overtui gende overwinning. Dit nadat Annemarie Berentzen (links) moest de finale in het Badgastentoernooi staken door een krampaanval. Sandra Graupner werd tot toernooi winnaar uitgeroepen. foto Lex de Meester had goede kansen op de winst, maar kreeg kramp. Er restte voor niets anders dan de wed strijd op te geven. De dubbelspelen in Domburg le verden weer heel andere win naars op. Daniël Schillings stond samen met Micha Bernard weliswaar in de eindstrijd, maar het duo werd overklast door Ben Spee en Gerhard Wester beek. Met 6-3 en 6-0 werden Spee en Westerbeek gekroond tot eindwinnaar. Carline Blokker boekte een dub bele eindzege door zowel het vrouwen- als gemengddubbel- spel op haar naam te schrijven. Bij de vrouwen was Blokker sa men met Janine Rhee in drie sets te sterk voor Olette Luitwie- ler en Jeanette Meijers: 2-6, 7-5 en 6-3. In het gemengddubbel- spel wonnen Blokker en haar dubbelpartner Daniël Rappange in straight sets van Janine Rhee/Gerhard Westerbeek 6-4 en 6-2. de teller voor de Zeeuws-Vlaam- se combinatie in de eerste proef op 59.12 procent stil was blijven stil staan. „In de eerste proef was Parlan do wat loom en niet goed bij de les", zei Bouthoorn. „In eerste instantie denk je dan aan de hit te. Maar daar was in de tweede proef niets van te merken. Hij was scherp, werkte fijn mee en we hebben de puntjes weer op de i gezet. Maar zulke slipper tjes kun je je in de voorronde voor het kampioenschap niet permitteren. Want dan kun je de finale wel vergeten." Als het niveauverschil klein is, kan ieder foutje fataal zijn. Leo- nie Commandeur ondervond dat in de klasse L2. De amazone uit Goes stuurde Unique de verkeer de kant uit. Door die fout kreeg Maartje Eibers uit Ossenisse met Ventura de overwinning in de schoot geworpen. Hoofdrol In Nisse stond voor het eerst ook nationale dressuur ZZ-licht op het programma. De Zeeuwen eisten hier een hoofdrol voor zich op. In de eerste proef toon de Antoinette Wiskerke zich de beste. De amazone uit Kapelle stuurde Ortello met 65.78 pro cent naar de zege. De Zuid-Beve- landse combinatie werd op de voet gevolgd door jeugdintema- tional Stephanie de Frel uit Koe wacht met Berkenhorst Artrax en de Middelburgse Chantal Nijpjes met Hexagon's Parman- da, die met een score van 65.47 procent de tweede plaats deel den. In de tweede proef stuurde De Frel Artrax met 67.10 pro cent naar de overwinning. Wis kerke zag de teller bij 66.13 pro cent stil staan. Chantal Nijpjes eiste nu met haar tweede troef, Hexagon's Rodinde, de derde plaats (65.81 procent) voor zich op. Bij het springen bleek de jeugd in de klasse M niet opgewassen tegen routinier Simon den Ex- ter. De inwoner van Kortgene hield met Twister als enige het strafblad blank. In de klasse L ging in het klas siek parkoers de overwinning naar Sandra Beekman met Ze- mo's Lover. In een spannende barrage verwees de amazone uit Goes Ellen Briquet met Mazzel naar de tweede plaats. Met een overwinning in de wedstrijd over twee fasen nam de amazo ne uit Zaamslag revanche. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De training was toch al een tijdje bezig, toen Ardian Lekaj giste ren even met Alex Dehulsters wilde spre ken. De trainer en het lid van de technsi- che commissie hadden zich kennelijk even misrekend, want waar was Hans van Dam me? De aanvaller ontbrak op het appèl, maar bij wie hij zich precies had afgemeld was nog onduidelijk. Van Damme was niet de enige die gisteren de eerste twee trainingen van het nieuwe seizoen aan zich voorbij liet gaan. Vijf spe lers (Daryl Rawidjan, Remco van Leeu wen, Maik de Wolf en de nieuwelingen Jar- no Waebeke en Mario de Fouw) hadden van Lekaj toestemming gekregen af te rei zen naar het NK beachsoccer in Schevenin- gen. Ferco van der Hooft viert nog vakan tie en Kim Gommers keert morgen terug in Nederland. De doelman verbleef ruim vijf maanden in Indianapolis, waar hij sta ge heeft gelopen. De trainer had daardoor gisteren dertien spelers tot zijn beschikking. Twaalf van hen behoren tot de eerste selectie. De ta lentvolle Robin Dekker maakt de voorbe reiding ook mee, maar keert daarna vrij wel zeker terug naar de A-junioren. De doelstelling voor dit seizoen is simpel: de lat wordt bij Terneuzen weer iets hoger gelegd. Afgelopen seizoen was de eindsprint sterk en greep de ploeg net naast de laatste periodetitel. Linkerrijtje „We gaan nu voor een plek in het linkerrij tje", zei Ardian Lekaj na afloop van de eer ste training. „Afgelopen seizoen waren we een stabiele middenmoter, nu moeten we de volgende stap zetten." Het eerste oefen duel werkt Terneuzen morgenavond op ei gen veld af tegen Halsteren. Donderdag zou vervolgens tegen AZW worden ge speeld, maar de Axelaars hebben dat duel afgezegd omdat beide clubs elkaar over en kele weken ook in de districtsbeker tref fen. Terneuzen hoopt nu te kunnen oefenen te gen het Belgische FC Zelzate, waar de oud-spelers Danny Magito, Geert de Poor ter en Hubert van den Hemel actief zijn. Selectie Terneuzen: Roel Alberti (25), Jules Bazelier (20). Niels Burm (17), Mike But (34), Sinari Coban (17), Hiram Collin (21), Hans van Damme (24), Tim Faassen (20), Mario de Fouw (24), Kim Gommers (21), Niels Gom mers (20), Ferco van der Hooft (20), Dwight van Hulle (25), Dennis de Kraker (26), Remco van Leeuwen (25), Sven Prince (21), Daryl Ra- widjan (21), Jamo Waebeke (20), Maik de Wolf (21), Dennis Wondergem (22). Terneuzen-traincr Ardian Lekaj zet een traject uit tijdens de eerste oefensessie, zijn selectie is bezig aan de warming-up. foto Peter Nicolai Krappen verliest weer van 'oma' KETTERING - Werd ze vorige week in België al uitge schakeld door een dame op leeftijd, gisteren versperde een andere 'oma' Karin Krappen de weg naar de kwartfi nale van de Britisch Classic. In Kettering won dartster Sandra Greatbatch uit Wales, moeder van de bekende top- darter Shaun Greatbatch, met 3-0 van de Vlissingse num mer twee van de wereldranglijst. Middelkamper tiende in Het Volk OUDENAARDE - De Middelkamp-renner Ferdinand Boogaard heeft een mooie tiende plaats behaald in de Om loop Het Volk voor junioren. De wedstrijd werd in de fina le beheerst door twee Litouwse renners, die om de over winning mochten sprinten. De juniorenklassieker, over 128 kilometer met start in Oudenaarde en finish in Olsene, kreeg een snelle ontsnap ping met twaalf renners, die ontstond na de beklimming van de Kluisberg. Voor Middelkamp reden Marco Min- naard en Christian Kik mee in cle vluchtgroep, die stand hield tot vijftien kilometer voor het einde. Daar sprongen de Litouwse renners weg, de andere vluch ters werden door het peloton opgeslokt. Bogaard zette met een aantal renners een tegenreactie op. Dat leverde hem een tiende plaats op. Sander Stiegelis werd 21e. Mid delkamp werd in een veld van 34 ploegen (170 deelne mers) zevende in de ploegenstand. Zeeuwse duivin nationaal tweede ARNEMUTDEN - Een tweejarige duivin van de gebroe ders Dingemanse uit Arnemuiden vloog op het ZLU-con- cours vanuit Narbonne naar de tweede plaats. De donke re witpen was één van de drie duiven die Cees en Leo Din gemanse voor dit concours hadden ingekorfd. De duivin had tot nu toe slechts een tweetal bescheiden prijsjes gevlogen, op St. Vincent in 2006 en Dax in 2005. Ze meldde zich zaterdagavond om 21.15 uur in Arnemui den. De Zeeuwse liefhebbers deden het op dit nationale concours weer knap, want ook Jacques en Jean-Pierre No- let uit Axel en Sjaak van de Velde zoon uit Breskens meldden zich met respectievelijk een vierde en vijfde plaats in de topvijf. Bloedneuzen toernooiwinnaar DISHOEK - Op het strand bij Dishoek is zaterdag het 22e Zeester-strandvolleybaltoernooi gespeeld. Zo'n zeventig mannen en vrouwen hadden zich ingeschreven. Ze vorm den teams die voornamelijk een regionaal en recreatief ka rakter hadden. De eindstand: 1. Breeen Bloedneuzen, 2. Sandmen, 3. Veld-4, 4. Deside, 5. De Kwallen, 6. De Cor- netto's, 7. The All Stars, 8. The Pilots, 9. De Piraten, 10. Agnes met de 5 strandratten. Toertocht Kids iets gewijzigd GOES - De toertocht onder de naam Still Kids Tour, die vandaag vanuit Ulvenhout vertrekt, heeft het parkoers iets gewijzigd. De eerste etappe voert de rijders vandaag naar Goes, de tweede etappe vertrekt vanuit Axel voor een rit die eindigt in Oudenaarde. Jeroen Blijlevens zal vandaag cle eerste etappe meefietsen, Jelle Nijdam is bij de laatste etappe een van de deelnemers. Oudelande. Wip 1: 1e hoofdvogel: C. Boonman (Vrije Schutters), 2e hoofdvo gel: Sj. Raas (Victoria), Ie zijvogel: A. Dekker (Doel naar Hoger), 2e zijvogel: A. Coppoolse (Ons Genoegen), 3e zijvo gel: M. Joosse (Edele Handboog), 1e kal: H. Franse (Willem Teil), 2e kal: P. Verbart (Willem Teil), 3e kal: P. Raas (Victoria). Wip 2: 1e hoofdvogel: M. Eestermans (Edele Handboog), 2e hoofdvogel: H. Franse (Willem Teil), 1e zijvogel: M. Joosse (Edele Handboog), 2e zijvogel: C. Jeremiasse (Zorgvlied), 3e zijvogel: H. Koens (Zeelandia), 1e kal: P Raas (Victoria), 2e kal: J. Kopmels (Victoria). Domburg. Badgastentoernooi. Fina les. HE: D. Schillings-S. Krans 6-0 6-1. DE: S. Graupner-A M. Berentzen 3-6 6-1 1-3 opg. HD: B. Spee/G. Westerbeek-M. Ber- nard/D. Schillings 6-3 6-0. DD: C. Blokker/J. Rhee-O. Luitwieler/J. Meijers 2-6 7-5 6-3. GD: C. Blokker/D. Rappan- ge-J. Rhee/G. Westerbeek 6-4 6-2. doorSven Bakker KOUDEKERKE - Het was kwa litatief geen hoogstaand duel, maar boeiend was het wel. Ten nissers Joris in 't Hout en Alex Lourens speelden nauwelijks rally's met minder dan tien sla gen in Koudekerke. In 't Hout pakte uiteindelijk met 7-6 en 6-2 de eindzege in de 5-catego- rie van het Stoofweitoernooi. Beide spelers waren ongeplaatst en daarom was de partij tussen In 't Hout en Lourens ook niet de verwachte finale. In 't Hout brengt alle ballen terug en daar op verslaan de meeste spelers zich, die technisch vaak beter zijn dan hij. Lourens is een spe cialist in het ontregelen van het spel van de tegenstander. In Koudekerke troffen de twee el kaar pas in de finale en dat re sulteerde in lange, hoge rally's. Joris in 't Hout bleek in de eind strijd over de langste adem te be schikken. Voordat beide tennissers hun en kelspelfinale afwerkten, hadden ze al een titel gepakt in de 6-ca- tegorie. Alex Lourens was sa men met zijn vaste dubbelpart ner William de Ruiter, net als Lourens lid van tennisvereni ging DOS, in de finale te sterk Maandag Tennis Van Belle Open Scheldetoernooi. Lo catie: tennisvereniging De Schelde te Vlissingen. Aanvang: 15.30 uur. Vliegende Hollandertoernooi. Loca tie: tennisvereniging Animo te Terneu zen. Aanvang; 9.00 uur. De Biet Gruttepikkerstoernooi. Lo catie: tennisvereniging Duiveland te Nieuwerkerk. Aanvang: 11.00 uur. Voetbal Vriendschappelijk: FC Dauwendaele- Zaamslag. Aanvang: 20.30 uur voor Ron Flipse en Ronald Pop- pe van De Schelde. Joris in 't Hout won met Annie Schrier het gemengddubbelspel in de 6. Wilma en Edwin Rein- houdt moesten genoegen nemen met cle tweede plaats. Anderlecht start met ruime zege BRUSSEL - Anderlecht is de Belgische competitie begonnen met een overwinning. De rege rend landskampioen won de eer ste uitwedstrijd van het seizoen met 4-2 van Sint-Truiden. De zege kwam pas laat tot stand. In de laatste vijf minuten scoorde aanwinst Mohammed Tchité twee keer. Anderlecht speelde zeventig mi nuten met tien man, nadat ex-Ajacied Jelle van Damme al vroeg van het veld werd ge stuurd. ANP HVV'24 oefent op veld van Axel tegen Vlissingen TERNEUZEN - De oefenwed strijd tussen HVV'24 en Vlissin gen wordt morgen niet in Hulst gespeeld. Het duel is vanwege de slechte staat van de velden verplaatst naar Axel. De wed strijd begint om 19.30 uur. Om diezelfde reden wordt het voor morgen geplande oefen duel tussen Zaamslag en FC Dauwendaele niet in Zeeuws- Vlaanderen afgewerkt. De wed strijd is omgedraaid en worclt vanavond al op het kunstgras in Middelburg gespeeld. Dauwen daele en Zaamslag, getraind door respectievelijk Gérarcl en Dennis de Nooijer. trappen om 20.30 uur af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19