PZC W5 We wilden in ieder geval een grote schuur Woontorens De Vloot in Vlissingen „eoactie bijlagen: u i rtvw.pzc.nl '•(nai'-1"5"" K Postbus 31,4460 AA Goes sdvertentie-exploitatie: voord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. zaterdag 29 juli 2006 De historie van de tas in DE VOORDEUR De voordeur biedt toegang tot een woning, maar wat daar achter schuil gaat, blijft voor velen onzichtbaar. In deze serie een kijkje achter de voordeuren van Zeeuwse huizen. Iedere week gaat een andere deur open en geeft de bewoner een blik in zijn of haar leven. foto's Mechteld Jansen foto's Lex de Meester De woontorens aan het bunkerterrein in Vlissingen. Ze is heel vaak verhuisd en haar boeken, foto's en 'het bureau van opa' gaan altijd mee. Verder hecht ze niet zo aan 'plaats en woning'. Marja Dekkers (33) verblijft sinds 2001 aan de Stadseweg in Wolphaarts- dijk „Ik heb maximaal ergens vijf jaar gewoond. Om de zoveel jaar krijg ik weer de kriebels. Ik zou het niet erg vinden om langzamerhand weer te verhuizen, maar mijn man Ivo wil hier niet weg. Dus blijven we hier. Ook geen ramp, we zitten hier lekker." „Toen we op zoek waren naar een huis, hadden we twee uitgangspunten. Het moest oudbouw zijn, mèt een grote schuur." Dat laatste is het stel gelukt. Marja en Ivo beschikken over een schuur die qua afmeting niet onderdoet voor het huis. De schuur herbergt onder meer een oude Peugeot en twee motoren, de Suzuki Sa- vage van Marja en een oude BMW. „Ivo houdt van klussen en repareren. Misschien dat we in de toekomst een kantoor in de schuur gaan maken. Mijn werk, webdesign, doe ik vanuit huis." Marja loopt het huis binnen en laat haar 'werkhok' zien. Een lichte, ruime kamer aan de voorzijde van het pand. „Dit is echt mijn hok. Hier zit ik hele dagen. In het dorp kom ik bijna nooit." Lachend: „Ja, een keer per jaar om te stemmen." Ze wijst op een oud houten bureau. „Dat was van mijn opa en dat gaat altijd over al mee naar toe." Aan de andere kant staat een modern vormgegeven bureau. „Een klant van Ivo heeft dat ge maakt, Hij wilde een website en had geen geld, ik wil de een bureauDus toen hebben we dat zo opgelost. Hij maakt straks nog een soort verhoging op het bu reau, in ruil daarvoor vul ik zijn website weer verder in." Een moderne, maar buitengewoon charmante vorm van ruilhandel dus. In de woonkamer springt een blauwe wand met boe kenplanken en foto's in het oog. „Die boekenwand heb ben we zelf bedacht. We wilden iets anders, dus heb ben we een systeem bedacht van metalen dragers. De combinatie met dat blauw is mooi. Die kleur is een be wuste keuze, ik vind 'm rustgevend." Een van de foto's is een huwelijksfoto van het stel. „Onze huwelijksvol trekking was heel apart, we zijn in Goes getrouwd door mijn vader. Mijn ouders zijn beiden officier bij het Leger des Heils. Dat is ook de reden waarom ik in mijn jeugd zo vaak ben verhuisd. Ze werden iedere keer overgeplaatst. Ik denk dat ik daarom niet zo aan spullen hecht." Opvallend verder is een wand in 'metallic look'. „Ik weet niet precies wat het is, maar het lijkt net schoen smeer als je het op de muur doet. Na drie tot vier lagen krijg je dit effect. Eenmaal droog ziet het eruit als me taal. Het voelt ook zo aan." Rondom het huis ligt een forse lap grond. „Ja, die tuin valt wel tegen, daar zit een behoorlijke hoop werk aan en ik ben niet zo'n fan -van veel fysieke inspanning. Toen we hier kwamen wonen, wilden we gaan fietsen. Maar ook dat doe ik maar een keer per jaar. Inder daad.. naar het dorp." Het huis heet Keersehoes. „Dat heeft ongetwijfeld iets te maken met de de grote kersenboom die hier staat. Heerlijke kersen, maar ik denk dat de vogels er het meeste plezier aan beleven. We hebben ieder jaar de zelfde discussie, 'zullen we er een nét over gooien', maar dat is nogal een operatie omdat die boom zo groot is." De inrit van de woning is blijkbaar een houvast voor dolende automobilisten. „Ja, die is hèt keerpunt voor iedereen die verkeerd rijdt. Ik weet niet waarom, mis schien omdat er geen hek staat." Er staat wel een klei ne haag, 'gevlochten' van conifeerafval. „Er stond hier zo'n ding van coniferen. Die hebben we weggehaald en toen zijn we aan het vlechten gegaan." Annemarie Zevenbergen De nieuwbouw op het bunkerterrein in Vlis singen krijgt overduidelijk vorm. De doorsnede van een ei, dat is kenmerkend voor de woontorens van Malder- gem De Vloot. Elke koper heeft straks een halve ovaal tot zijn beschikking; een ap partement met veel uit zicht. Enkele weken geleden werd het hoogste punt van De Vloot bereikt, voor makelaar Aerssens en Pateer reden om kij kers en kopers de gelegenheid te geven om een van de torens te beklimmen. Om maar een reac tie te noemen: „Heel apart die ronde muren." Inderdaad, het is misschien wat puzzelen met het plaatsen van kastjes, maar het is in elk geval wel anders dan anders. „Daar om trok dit project ons juist", reageren Govert en Wil Wen- tink. „Wij vinden de indeling heel mooi." Ze zijn er nog niet helemaal over uit. Maar dat ze iets anders zoeken, dat is een feit. Ze heb ben elkaar op latere leeftijd nog gevonden. Hij is weduwnaar, zij weduwe. Het liefst zou het stel samen een nieuwe start maken in een ander huis. „Vanuit mijn woning aan de An na Blamanlaan kijk ik op de to rens en zo is mijn interesse ge wekt", vertelt Wil. „We kwa men hier deels uit nieuwsgierig heid naar toe, maar nu krijg ik er echt zin in." Govert neemt een informatiebro chure in ontvangst. „Zit er een prijslijst bij?", vraagt hij. Met het informatiepakketje onder de arm verlaten zij even later het bunkerterrein. „We hebben twee huizen te verkopen, dus wie weet", zegt Wil. Zij ziet zich zelf best in één van de torens wo nen. „Maar dan wel in een ap partement met uitzicht richting zee." Panorama Wat panorama betreft hebben de kopers het voor het uitzoe ken, maar de mooiste vergezich ten heb je vanaf de bovenste ver dieping en die appartementen zijn al verkocht. Een van de ge lukkigen is Piet Brandwijk. Hij loopt heen en weer door de ruw bouw van zijn appartement en probeert zichzelf een beeld te vormen van de ruimte. „Dat valt me niet tegen", zegt hij. Zijn vrouw Hilly had ook graag een kijkje willen nemen, maar voor haar was het traplopen on begonnen werk. Even latei- voegt Piet zich weer bij zijn vrouw die beneden zit te wach ten. Haar rollator verklaart met een waarom een klim naar de 6e verdieping ondoenlijk is. „We willen graag gelijkvloers wo nen, dat is voor ons een van de belangrijkste redenen om te ver huizen", legt Piet uit. Ze hebben gekeken naar ver schillende projecten in zowel Vlissingen als Middelburg. Aan appartementen geen gebrek, maar het werd uiteindelijk De Vloot. „Dat wisten we meteen toen we de tekeningen zagen." Hoewel Middelburg voor hen cultureel gezien meer te bieden taal uit komt te zien. Nog voor het eind van dit jaar wil de ge meente Vlissingen beginnen met het aanleggen van een park. Die parkachtige omgeving is de be langstellenden ook altijd voorge houden. Maar voor de toekomst staan ook nog enkele andere pro jecten voor de wijk op stapel. Het project Maldergem bestaat als het ware uit verschillende deélplannen. Eén van de plan nen betreft de bouw van 21 koopwoningen. Dat ontwerp voor de Meindert Hobbemalaan ligt al zo goed als klaar. Onze ker is nog of in de wijk ook een woontoren komt van 17 etages hoog. „Daarover is nu nog niets bekend", aldus makelaar Mi chel Carol. In een artist-impression op de website van Aerssens en Pateer is de toren echter al verrezen. „Het kan nog jaren duren eer het zover is", verduidelijkt de makelaar. Het is een feit dat de gemeente Vlissingen ook ruimte eist voor kantoren en detailhandel. Dat is een pluspunt wat betreft het voorzieningsniveau van de wijk, maar het uitzicht zal er wel door veranderen. Voor sommige mensen is die on zekere factor reden tot aarzelen. Een aarzeling die groter was toen er nog niets tastbaars stond. Het is nu eenmaal niet eenvoudig om een voorstelling te maken aan de hand van een tekening. De Vloot moet bevolkt worden in het voorjaar van 2007. Een ode aan Michiel de Ruyter die volgend jaar zijn 400ste verjaar dag viert. Tot die tijd zwoegen de bouwvakkers door en draaien de vrachtwagens af en aan. Met uitzondering van de bouwvak, want dan is het nog even ouderwets stil op het bun kerterrein. Anita Janse Elke nieuwe bewoner heeft straks een halve ovaal tot zijn beschikking met veel uitzicht. heeft, gaat er toch niets boven de boulevard en de zee. Zeker voor iemand die zijn werkend leven als zeeman en scheepsbou wer doorbracht. Toevallig heeft hun nieuwe thuis bok iets met het maritieme verleden van Vlissingen. De na men van de drie torens zijn een verwijzing naar de zeeschepen van de Vlissingse admiraal de Ruyter. De Zeven Provinciën, de Zeelandia en de Eenhoorn vor men samen De Vloot, waarin je met een beetje fantasie de galjoe nen van weleer herkent. De bre de watergang voor de deur is wellicht wat minder onstuimig dan de zee, toch denkt Piet zich zelf er wel thuis te voelen. Het is opvallend dat zich tijdens de kijkdag zoveel senioren mel den. „Juist voor die doelgroep is het een voordeel om gelijkvloers te wonen. Bovendien hebben ze hier geen tuin te onderhouden", vertelt Michel Carol van Aers sens en Pateer Makelaars. Een ander voordeel is de priva cy omdat elke woonlaag maar twee appartementen telt. In to taal heeft De Vloot 36 apparte menten, 12 per gebouw. Indeling De appartementen zijn met een gemiddeld vloeroppervlak van 115 vierkante meter (exclusief balkon) ruim te noemen. Naast een woonkamer heeft elk appar tement een slaapkamer en een extra hobby- of slaapkamer. De badkamer is standaard inge richt met een ligbad, maar daar over kan in dit stadium nog ge praat worden. De eerste en zesde etage onder scheiden zich qua indeling. De •4' eerste verdieping van elke toren heeft een extra groot terras en de 6e etage heeft een serre én een ten-as. In het hart van de torens bevin den zich het trappenhuis en de lift. Onder de torens schuilt een parkeergarage waar alle bewo ners een eigen parkeerplek en een berging krijgen. De parkeer garage is uitgerust met een elek tronisch toegangssysteem en de entree is voorzien van video foon. De link naar het tijdperk van de Verenigde Oost-Indische Com pagnie wordt nog' eens gelegd door de afkorting VOC een ande re invulling te geven; die van vei ligheid, omgeving en comfort. Wat betreft omgeving is het plaatje echter nog niet com pleet. Het is nog de vraag hoe het bunkerterrein er in zijn to-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27