IfitK? Reizigers zoeken gevaar op Regelzucht belemmert horeca HU IpzcI Groeten uit Zeeland PZC Hotel Eeserhof camping Nederlanders gaan soms argeloos naar risicovolle landen Militairen Uruzgan krijgen Bushmasters Zomers genieten bij MINI A sgelmatig middag zon en droog. Met middag- ^peraturen van ongeveer 25 graden jlul een aangename zomerdag. (8e jaargang no. 177 jterdag 29 juli 2006 jSnummer€ 1,80 Je vindt de auto die je zoekt AutoVermeulenl Pearyweg 6 (de Poel 2) GOES, 0113 - 56 18 12, www.autovermeuleri.nl internet: www.pzc.nl Dn Kamperlandse slachtoffer van overval in Honduras KAMPERLAND - Eén van de vier Nederlandse jonge ren die dinsdag in Hondu ras zijn overvallen, is de 17-jarige Marloes Bakker ail Kamperland. Samen met haar reisgenoten is ze gisteren teruggekeerd in Nederland. De Kamperlandse was 14 juli met nog elf anderen vertrokken naar het Mid den-Amerikaanse land in iet kader van ontwikke- 'jngshulpproject Factor üen. Ook een andere Zeeuwse, Nicky de Troije i20) uit Kapelle, maakte deel uit van die groep. Toen ze dinsdag in groep jes op veldbezoek gingen, werd één van de groepen slachtoffer van een gewa pende roofoverval. De vier jongeren en hun begeleider werden beschoten, waarna hun auto van de weg raak te. Daarna werden ze on der bedreiging beroofd van bijna al hun spullen. De organisatie besloot met een om de rest van de trip te schrappen. Het complete gezelschap kwam gisteroch tend aan op Schiphol, waar bet werd opgewacht door een crisisteam en het pasto taal team van de luchtha ven. Factor Tien is een project vanICCO, Kerk in Actie en de afdeling jeugdwerk van de Protestantse Kerk in Ne derland. Advertentie I Zie onze wekelijkse vacature-index ragina 14 katern 2 het alfabet v.-in Zeeland door Dick Hofland DEN HAAG - Nederlan ders nemen steeds meer risi co op hun vakantie en ko men daardoor vaker in pro blemen. De drang naar avontuurlijke reizen met al le gevaren van dien is zo groot, dat het ministerie van Buitenlandse Zaken er dit jaar nadrukkelijk voor waarschuwt. Het gaat vooral om expedities naar gebieden waar de kans op 'N vragen om lauze in strijd lidden-Oosten EW YORK - De noodhulpcoör- inator van de Verenigde Na- as, J. Egeland, heelt Israël en Hezbollah gisteren opgeroepen li wapens 72 uur te laten rus- lie'humanitaire pauze' is vol- iffls Egeland noodzakelijk om aderen, kinderen, gewonden gehandicapten te evacueren :l Zuid-Libanon en om nood- alpgoederen naar deze regio te Hroeren. geland deed zijn oproep nadat de Veiligheidsraad in New 'k had bijgepraat over zijn re- ente trip naar de crisisregio. Washington verklaarde presi- at Bush dat zijn land en l'oot-Brittannië streven naar aduurzame vrede in Libanon, •j zijn voorstander van een antinationale macht die snel ar het zuiden van Libanon Jrdt gestuurd. Ook willen zij a bindende VN-resolutie die 'raamwerk' opstelt voor eindiging van het geweld, sh stuurt minister van Buiten ge Zaken Rice vandaag te- •l naar het Midden-Oosten w nieuw overleg met Libanon Israël. ?het strijdtoneel zelf bestook- Hezbollah Israël gisteren met sletten met een lading van hon- Bdnlo springstof, st was de eerste keer dat de jitische gevechtseenheden een gelijk projectiel gebruikten, •eraketten, door de Hezbollah saibar 1' genoemd, kwamen te- ïhtin de buurt van Afula, een 2d op vijftig kilometer van de Sns met Libanon. Een Israëli- 'ie woordvoerder sprak van ^gewonden. ANP/RTR/GPD Jina4 'Iran en Syrië hebben sleutel in handen )ina5 'verdeeld Europa tobt over Libanon berovingen en ontvoeringen erg groot is of waar het risico op na tuurgeweld zwaar wordt onder schat. Zo gingen vorig jaar veel Nederlanders naar het Cari- bisch gebied tijdens het orkaan seizoen. Reizigers weten ook vaak niet dat ze naar een land of gebied vertrekken waar de politieke spanningen groot zijn of zelfs oorlog woedt. Ze hebben lang niet altijd in de gaten dat ze te genwoordig een interessant doel wit zijn voor terroristen, zoals in diverse vakantieoorden in on der meer Egypte is gebleken. Ook Honduras is bekend om het toegenomen risico van overval len. Er gaan zelfs nog geregeld mensen met vakantie naar lan den waarvoor een negatief reis advies geldt. Internet Een woordvoerder wijst er na mens het ministerie op dat men sen hun vakantie meer en meer boeken via internet en dan voor al kijken naar de laagste prijs. Ook last-minute reizen zijn daarom zeer gewild. „Maar men lijkt zich niet of nauwelijks af te vragen waarom die reizen tegen zo'n lage prijs worden aangebo den." De ANWB alarmcentrale herkent het probleem. „Doordat verre en avontuurlijke reizen goedkoper zijn geworden, kun nen meer mensen er aan deelne men", zegt een woordvoerder. „Maar niet iedereen gaat goed voorbereid op reis. Men denkt bijvoorbeeld nogal eens ten on rechte dat alle voorzieningen daar net zo goed zijn geregeld als in Nederland en dan komen ze in de problemen." Hij wijst er op dat reizigers door die verkeer de verwachtingen ook nogal eens onverantwoorde dingen doen, zoals fietsen in een vul kaankrater. Buitenlandse Zaken vraagt van af vandaag op Schiphol aan dacht voor de campagne 'Wijs op Reis' waarin vakantiegan gers op mogelijke risico's en ge varen van hun trip wordt gewe zen. Ook drugssmokkel speelt daarin een belangrijke rol. De strafmaat in het buitenland is vaak hoger dan in Nederland en de omstandigheden in de gevan genissen zijn doorgaans veel slechter. Bovendien zijn de con troles in de meeste landen flink toegenomen. GPD Blote buik, bast en benen niet toegestaan Veel werknemers worden deze weken op eens geconfronteerd met kledingvoorschrif ten van de baas. Te luchtig gekleed op de werkvloer verschijnen, is niet toegestaan. Want omwille van de klanten moeten 'we' wel representatief zijn. Sommige bedrij ven zijn erg streng in hun kledingvoor schriften, andere laten het over aan het ge zond verstand en de zelfkennis van de ar beiders. Want niet iedere dame ziet er netjes uit in een spaghetti- Hj "Jf topje." I m Verpleeghuisartsen eisen koeling Rijschool voor de moeilijke gevallen Vlissingse woontorens krijgen vorm door Jeffrey Kutterink GOES - De horecaondernemer die alle regels respecteert, kan zich nauwelijks onderscheiden. Wil hij meer gasten, dan is hij genoodzaakt de grenzen op te zoeken van wat mag en kan. Ho reca Nederland vindt dat ge meenten daarom meer moeten meedenken en min der politieagentje spelen. Voor Horeca-Nederland, afdeling Zeeland zijn de vele regels en met name de wijze waarop gemeenten ze handhaven een doom in het oog. „Meer meeden ken zou veel schelen", al dus afdelingsvoorzitter W. Ginjaar. Hij erkent dat re gels nodig zijn. „Ik snap dat gemeenten willen voor komen dat het een zooitje wordt. Kijk je dan naar kwaliteit, dan kan ik me voor stellen dat op een ten-as bijvoor beeld plastic stoelen niet zijn toegestaan, zoals in Middel burg. Al zijn er overigens mooie plastic stoelen." De regelzucht is wel erg groot, stelt Ginjaar. „Als ondernemers zich houden aan alle regels, zijn ze wel héél beperkt. Als het terras vijf centi meter over de grens staat die op de tekening is aangegeven, krijg je een boete. Er zijn gemeenten die precies bepalen hoeveel glas er mag zitten in een tussen- schot. Vaak mag daar ook geen reclame op staan. Wie een bord buiten wil zetten waarop staat wat er te eten en te drinken is, moet een vergunning aanvra gen." Gasten zijn volgens Ginjaar niet allemaal op zoek naar 'hetzelfde café, biertje en schnitzel'. „Gemeenten moeten zich dat meer realiseren", benadrukt de afdelingsvoorzitter van Horeca Nederland. „Je moet je kunnen presenteren en kunnen laten zien wat je te bieden hebt. Dat kan bijvoorbeeld door middel van meubilair, bedrijfskleding en de menukaart." Ginjaar pleit voor meer begrip bij gemeenten en een soepeler opstelling. „Probeer er eerst sa men met een ondernemer uit te komen. Neem niet gelijk het meubilair in beslag als dat niet voldoet. Zo jaag je ondernemers tegen je in het harnas. Laat een ondernemer zijn werk doen, ze ker in een zonnig en druk sei zoen als nu. In de winter praten we dan weer verder." pagina 15 terrassenstrijd nog niet gestreden Interactief tennissen op spelcomputer Weblog gevaarlijk voor carrière Het bijhouden van een eigen weblog, een dagboek op in ternet, is niet zonder risico. Roddelen over je baas of colle ga's, in het buitenland zijn de eerste werknemers al ont slagen. In Nederland lijkt dat een kwestie van tijd. Ook bij sollicitaties kunnen links met compromitterende sites of weblogs de loopbaan tegenwerken. Werkge vers 'googlen' vaak potentiële werknemers voor JÊ ze die aannemen. "T Landis: van nature veel testosteron Wielrenner Floyd Landis heeft op een persconferentie in Madrid nogmaals gezegd dat hij tijdens de Tour de Fran ce geen doping heeft gebruikt. De dertigjarige eindwin naar van de Ronde van Frankrijk verklaarde dat hij altijd al een hoge testosteronwaarde heeft gehad en dat die waarde op natuurlijke wijze tot stand komt. Landis werd in de Tour positief bevonden. De contra-expertise moet nog plaatsvinden. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19 en 20; Reportage: 2122, 23, 24, 25 en 26; Wonen: W1, W2 en W3; Trends: W5 en W7; Jong: W9; Reizen: W11 en W13 (Advertentie) Advertentie Kijk voor de uitgebreide aanbiedingen in het Reizenkatem. WWW. HOT ELEESERHOF.NL Elke week in de zaterdagkrant I ïish: sr* Daar moetje naar toe. van onze redactie buitenland DEN HAAG - Het ministerie van Defensie heeft gistermiddag een contract getekend met het Au stralische bedrijf ADI Limited voor de aanschaf van 25 pantser- patrouillevoertuigen van het type Bushmaster. Defensie had door de missie naai de Afghaanse provincie Uruzgan op korte termijn behoefte aan een voertuig dat goede bescher ming kan bieden. Bij de beslis sing waren behalve bescherming ook flexibiliteit en snelle leve ring van de Bushmaster van door slaggevende betekenis. Met aan koop is een bedrag van bijna 25 miljoen euro gemoeid. Verder maakte minister Kamp van Defensie gisteren bekend dat mm een kleine commissie van zijn mi nisterie onderzoek gaat doen naar de helikoptercrash in Afgha nistan, waarbij afgelopen woens dag twee Nederlandse militaireg^^ omkwamen. Kamp heeft gisteren in een brief aan de Tweede Kamer een proce dure voorgesteld voor een snel reconstructie van dergelijke inci-" denten in oorlogsgebieden. In de procedure staan de stappen om schreven die moeten worden ge nomen bij een ernstig incident. Meteen in de eerste uren wordt informatie verzameld over de toe dracht en het aantal slachtoffers. Die informatie wordt direct open baar gemaakt en daarna indien noodzakelijk van aanvullingen voorzien. ANP/GPD pagina 26 de missie in Uruzgan (posilbankrekeningnummet Kijk op wwwpic. nl/abonneren. bel gratis 0S00 0231231 ol stuw de/e bon naai PZC. aldehng leiersservrce Antwoordnummer 713. 4A60 WB Goes O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik gcet daarbi) éénmalig toestemming voor automatische incasso van dn bedrag van mipi rekeningnummer Ik heb de laatste drie maanden geen proefabonnement gehad C_) Noteert u mij voor een vast abonnement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: Cl per maand met automatische incasso 20.551* Cl pet kwartaal met automatische incasso 59.75)" Cl per jaar met automatische incasso l€ 229,20)*. met gratis PZC-paiaplu "rmssnsssst? het alfabet van Zeeland WELKOI "V VIM riHs eouDEvv^sKi iii. TT'LoXm. tv uw iial.har.i- De camping is MIDDELBURG - Het is al langer duidelijk: toeristisch Zeeland draait dankzij het stralende weer een topseizoen. Toeristen komen massaal naar de provincie, met als gevolg dat menig camping- en pensionhouder 'nee' moet verkopen. Op Walcheren is in elk geval geen plekje meer vrij. foto Willem Woznitza

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1