Landis schokt wielerwereld Voetbalclubs snakken naar véél regen giiiiiiiiiiiifliiiiiiiiiiiig PZC Geknipt ais Michiel PZC Auto Ambacht^ 14 raymor^o Alleen contra-expertise kan Amerikaanse Tourwinnaar nog redden Wolkbreuk overvalt Bruinisse Werking van testosteron s omstreden 14 drinken proeven VOORGERECHT Vooraf haring en een heerlijke rode bietensalade- door Bauke Boersma GOES - Op overvloedige regen zitten voetbalclubs doorgaans niet te wachten. Maar nu mag het van de verenigingen met bakken tegelijk uit de lucht val len. De velden zijn door de al we ken aanhoudende hitte immers gortdroog, sproeien is in veel ge vallen onmogelijk of te kost baar, en dat noopt Zeeuwse ge meenten tot het nemen van maatregelen. Zo kondigde de gemeente Mid delburg inmiddels een verbod af op het betreden van de velden tot maandag 7 augustus. Is de si- (Advertentie) Uw Parketspecialist NOORDSTRAAT 46 - AXEL BUITENRUSTSTRAAT 20 - MIDDELBURG tuatie dan nog niet ten goede ge keerd, dan wordt de verorde ning onverbiddelijk met een week verlengd, zo laat wethou der F. Streng weten. Een en an der geldt, net als in andere ge meenten, voor alle sportvelden. Maar de voetbalsport is het actu- eelst omdat de meeste clubs al aan de voorbereiding zijn begon nen of er op korte termijn aan beginnen. Veere volgde het voorbeeld van Middelburg. „De gesteldheid van de velden is echt heel erg slecht", zegt voorlichtster L. van den Heuvel. „Voor je het weet, worden ze helemaal kapot gelopen. De clubs mogen er voor lopig dus niet op, al is een uit zondering voor bijzondere eve nementen of wedstrijden be spreekbaar." Zo ver als Middelburg en Veere - het uitvaardigen van een ver bod - gaat de gemeente Reimers- waal niet. „Wij houden het voor alsnog bij een advies om de vel den te ontzien", vertelt beleids medewerker R. Dekkers. „De clubs zijn er niet blij mee, maar zien wel in dat het nodig is de velden te sparen. En vergeet niet dat de velden door de zo merstop officieel pas op 4 augus tus weer open gaan. Pas vanaf dan zal een verbod een optie kunnen zijn." Op Schouwen-Duiveland lijken de problemen minder groot. In de omgeving van Burgh-Haam- stede en Renesse is het betreden van de velden helemaal geen ta boe en de rest van de clubs heeft volgens P. Berrevoets van de ge meentelijke dienst Openbare Werken minimaal een veld waar op gespeeld en getraind mag worden. Alleen Bruse Boys is min of meer gedwongen tot uit wijken. Hopeloos „We hebben de doelgebieden zelf besproeid, die liggen er fan tastisch bij", lacht H. Groene- veld, voorzitter van de club uit Bruinisse. „Maar het is hope loos, de velden zijn bedroevend slecht. We hebben geen verbod gekregen, maar in overleg met de gemeente zelf besloten de vel den voorlopig te mijden. We wij ken waarschijnlijk uit naar Aqua Delta en kunnen het wel even uitzingen." Kijkt Groeneveld tamelijk opti mistisch tegen de kwestie aan, D. van de Velde is minder goed gemutst. De trainer van eerste- (Advertentie) VACATURES Bent u de Junior Solution Specialist die Vermeer International in Goes zoekt? Kijk morgen in de het alfabet van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. mm klasser Terneuzense Boys ziet de seizoensvoorbereiding in ge vaar komen. „Onze velden zijn geprivatiseerd, maar van de ac- commodatiegroep mogen we er niet op. We zouden uitwijken naar het veld bij de atletiek baan, maar dat kan nu van ge meentewege ook niet. Het wordt voorlopig kunstgras, verre van ideaal. De situatie moet dus niet te lang duren." Daarvoor is regen nodig. Véél re gen. „Want met een enkele bui zijn we er niet", stelt L. van den Heuvel van de gemeente Veere. „Er moet wel zo'n dertig tot veertig millimeter vallen", weet ook D. Timmers van de gemeen te Terneuzen, dat het bij het ad vies houdt de velden voorlopig niet te gebruiken. „Maar goed, ik heb begrepen dat Rilland de zegen van boven al heeft gehad. Nu maar hopen dat de rest snel aan de beurt komt", sprak R. Dekkers (Rei- merswaal) gistermiddag hoop vol. Nog onwetend dat hij enkele uren later op zijn wenken zou worden bediend. a Ford Focus Coupé «I C heeft snel vouwdak Beroepsverbod informanten Polen Honderdduizenden Polen in 'een positie van publiek ver trouwen' lopen kans hun baan te verliezen. Vandaag gaat een wet in die een ieder verplicht aan te tonen dat hij of zij in het verleden geen informant van de com munistische geheime dienst was. Zonder bewijs verliest betrokkene zijn baan. Mosselexpositie Neeltje Jans open op V ilecht ttracl De nieuwe permanente expositie Mosselen Natuur op Wa terland Neeltje Jans is gisteren zonder officiële plechtig heid voor het publiek geopend. Het Zeeuwse attractie park geeft met deze presentatie een eerste invul ling aan het thema visserij, als vervolg op de reeds uitgewerkte thema's veiligheid en milieu. Van Nistelrooij tekent bij Real Ruud van Nistelrooij heeft een nieuwe club. De aanval ler van het Nederlands elf tal verruilt Manchester Uni ted voor Real Madrid. Van Nistelrooij tekent in de Spaanse hoofdstad een con- tract voor drie seizoenen. Real betaalt ongeveer 15 miljoen euro voor de dertig- jarige spits. I Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 1113 en 14; Auto: 15; Sport: 17 en 19; Redactie Reac tie: 20 Magazijninrichting voor een spotkoopje Zie adv. pag. 8 Advertentie www.raymondo.nl ',V NAGERECHT En als afsluiting honing amandel parfait met een caramelsaus. slapen lachen eten MAANDMENU 23,50 Michiel Adriaansens wordt gefotografeerd door Jeen Berting. foto Ruben Oreel door Maurits Sep VLISSINGEN - Dat lange haar, dat dunne sikje, hij lijkt niet alleen op Michiel Adriaenszoon de Ruyter, hij zou zomaar de reïncarnatie van de Vlissingse zee held kunnen zijn. Hij hoeft er niet eens zijn naam voor te veranderen, noch voor te verhuizen. Michiel Adriaansens woont in Vlissingen. En volgend jaar prijkt zijn beeltenis op een postzegel die TPG Post zal uitbrengen ter ere van de vierhonderdste geboortedag van Michiel de Ruyter. De zeventienjarige Vlissinger voelt zich vereerd dat hij is uitverkoren voor een post zegelserie over Michiel de Ruyter. „Natuurlijk ken ik hem. Op de lagere school hebben we al over hem ge leerd. Ik vind het wel een grappig idee dat ik mezelf straks terugzie op een postzegel. Natuurlijk heb ik meteen ja gezegd toen ik werd gevraagd. Wie krijgt zo'n kans nou ooit?" Wel, nog vier Nederlanders die Michiel heten en in een stad wonen die een rol heeft gespeeld in het leven van Michiel de Ruyter. Jeen Berting van ontvverpstu- dio Overburen maakt de foto's voor de postzegels. Michiel Adriaansens is de eerste in de serie van vijf. Berting is via-via bij hem uitgekomen en vindt hem in derdaad geknipt voor de postzegel. Michiel Adriaan sens verwondert zich over het enthousiasme over zijn uiterlijk. „Ik zie de gelijkenis niet zo." grand café aejj regen- of onweersbuien, af en :jon.Matige westenwind en middag- 5-peraturen tussen 20 en 25 graden. 48e jaargang no. 176 „jjdag 28 juli 2006 is nummer €1,25 HOOFDGERECHT Dan volgt een heerlijke varkensoester met spekjes en ui. BRUINISSE - Een wolkbreuk keft gisteravond in Bruinisse «tl wateroverlast veroorzaakt, been kwartier tijd viel er 36 millimeter regen. In de Grevelin- pstraat kwam een garage Mank te staan, bij vakantiepark lijua Delta liep het water van- il de overvolle goten de huizen linnen. De brandweer rukte -■el een tankautospuit uit, maar M niet veel doen. 3; eerste melding kwam rond ïgen uur van de Grevelingen- traat 20. Bewoonster H. Bok- - Hst: „Ik zag dat op straat veel «ter viel. Opeens hoorde ik si gorgelend geluid in het toi- 4 en uit de gootsteen kwam hi fontein waterspetters naar wen. De achtertuin stond vol «ter. Mijn tuin zit precies ter Pgte van het putje in de brand ing, maar dat zat verstopt. Het «ter kon nergens heen. Het ®am ook naar boven uit het •Jtje naast de wasautomaat in ie garage. Die staat nu blank. Hen heel druk bezig geweest f apparaten uit de garage te redden." Kees Jonker van de -«ndweer Schouwen-Duive- tod reed direct na het eerste naar de Grevelingen- 'toat. Daar moest hij constate- dat de brandweer eigenlijk «inig kon doen. „Door de lan- f periode van droogte zit er bakdroog zand in de putjes, •üsdaar water op komt, krijg je Hl soort film die de zaak af- H't. Als het zand eenmaal goed «'is, lost het probleem zichzelf Het was een kwestie van •achten. Je doet een rondje en de mensen gerust. Dat bete rde in dit geval: uitleggen dat Hwater vanzelf wegloopt." \qua Delta ij recreatiepark Aqua Delta «s de wateroverlast het ergst, «set Jonker. „Op die woonblok- zitten platte daken waarop wiuine daken afwateren. Daar ïino het mis. Het liep via de go to over de boeiboorden zo de iwgen van de huizen en de ka- tors in. Die mensen hadden detsnat beddegoed." e^ui was zeer lokaal. „Bij Oos- toland heeft het maar een milli- to'er of 16 geregend, 36 bij «uinisse en Zierikzee is kurk- lf°og gebleven." U van onze sportredactie RIJSWIJK - Precies vier da gen heeft Floyd Landis kun nen genieten van zijn eind zege in de Ronde van Frank rijk, maar gisteren ging hij van de wielerhemel naar de hel. Als de contra-expei'tise de posi tieve dopingtest bevestigt, kan Landis ongetwijfeld zijn Tourze ge inleveren, wordt hij voor twee jaar geschorst en krijgt hij bij werkgever Phonak - dat hem gisteren al voorlopig schorste - zijn ontslag. De Spanjaard Os car Pereiro Sio zou dan de Tour winnen. Bij Landis werd na de zeventiende etappe van de Tour een te hoge concentratie van het mannelijke geslachtshomioon testosteron aangetroffen. De ver houding testosteron/'epitestos- teron was ongewoon. De dertig jarige Amerikaan was in de zes tiende rit ingestort en verloor ve le minuten. Een dag later fietste hij met een indrukwekkende so lo in de bergen het hele peloton in de vernieling. Patrick Lefevere, manager van Quick-Step en voorzitter van de vereniging van ProTour-ploe- gen, haalde hard uit naar Lan dis en Phonak, dat de laatste ja ren al drie dopingschorsingen had en meer renners in het ver dachtenbankje had. „Sommigen zullen het nooit leren, dit soort mensen doodt de wielersport", aldus Lefevere. Acht of negen positieve gevallen in drie jaar, dat kan geen toeval meer zijn." Erik Bi-eukink, ploegleider van Rabobank, sprak van een 'zwar te periode voor het professione le wielrennen'. De Tourdirectie wil de contra-expertise afwach ten, maar nam daarop al een voorschot door gevoelens van woede en triestheid uit te spre- ken.Landis kwam woensdag avond plotseling niet opdagen bij het wielercriterium de Acht van Chaam. Het verhaal was dat hij naar Duitsland was om zich bij de teamarts te laten be handelen aan zijn heup. De ploegleiding was gisteren de gehele dag onbereikbaar, totdat Phonak zelf het nieuws naar bui ten bracht. De ploeg was woens dag op de hoogte gebracht door de wiel ex-unie UCI. In de Tour werd Landis onder andere bijge staan door zijn Nederlandse ploeggenoot Koos Moerenhout. Hij reageerde geëmotioneerd. „Het valt rauw op je dak. Ik hoop dat de B-staal nog een ver klaring biedt voor deze positie ve test." De Duitse televisiezender ZDF denkt er serieus over na om te stoppen met het uitzenden van de Ronde van Frankrijk. „Want we hebben een televisiecontract afgesloten voor een spox-tevene- ment en niet voor een farmaceu tische tentoonstelling", zei hoofdredacteur Nikolaus Bren- der. ANP/SID pagina 4 commentaar pagina 17 zwarte rand rond gele trui Floyd Landis Iftj HAAG - Floyd Landis agdan een te hoge concentra- :?testosteron in zijn urine heb- im, hij blijft voor dopingken- nrHarm Kuipers een topspor- ir.Want het toedienen van het minnelijke geslachtshormoon Keft hooguit een zeer gering ef- (tt. aldus de Maastrichtse hoog- Itraar bewegingswetenschap- De werking is uiterst omstre- lin." Alleen krachtsporters en |in met name vrouwen hebben ;ht baat bij testosteron, aldus Suipers. Het middel maakt de Érmassa groter, de botten dik- str en zorgt voor meer rode ioedlichaampjes in het bloed, teer harder van fietsen, ga je auwelijks. Dus blijft die opval- ade overwinning in Morzine ai topprestatie', zegt hij. 'vengens verwijst de hoogle er het gerucht dat Landis na een slechte zestiende -jppe, plots aan de testosteron ni hebben vergrepen tot het ■]kder fabelen. „Zowel epo als Estosteron moet je meerdere da- j$ achter elkaar gebruiken. Ei- snlijk zelfs wekenlang voor het sultaat geeft." GPD lord Landis Hittegolf is niet alleen maar slecht voor natuur Putten vallen droog, overal liggen volop dode bladex-en, de grond barst... Op het eerste ge zicht lijkt het dat de hitte en droogte van de laatste tijd de natuur geen goed doet. Dat is niet helemaal waar. Het is eerder zo dat de na tuur op zoek is naar nieuw evenwicht. Want sommige planten en diei-en profitex-en juist van de warmte. Zo zijn er bijvooi*- beeld heel veel jonge patrijzen dit jaar, en ook insecten genie ten van de warmte. Waddenzee scoort nieuw warmterecord 1 SMBIHiBSSi O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer Ik heb de laatste drie maanden geen proefabonnement gehad O Noteert u mij voor een vast abonnement. Oe eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20.55)* O per kwartaal met automatische incasso 59.75)* per jaar met automatische incasso 229,201* mer gratis PZC-paraplu het alfabet van Zeeland voorletters" m v nummer: postcode telefoon: Ipostlbankrekeningnummet: Handtekening; PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In de colofon leest u er meer over. Kijk op www.pzc.nl/abonneren, bel gratis 0B00 0231231 of stuur deze bon naar: PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713,4460 WB Goes jr,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1