Afmelding Ward voor EK atletiek Geen motorcrosser, wel Feyenoorder PZC Hockeyers hebben genoeg aan gelijkspel tegen Spanje Vijfhonderd euro in elke categorie blijkt illusie 19 )oor waslijst aan blessures agenda uitslagen vrijdag 28 juli 2006 swb rRoeland van Vliet DES - Daniel Ward heeft zich gemeld voor het Europees Jnpioenschap atletiek, dat Ttr anderhalve week begint. 22-jarige sprinter uit Hulst jsft een waslijst aan kleine fesures, waardoor het onver- undig is naar Gothenburg af ïreizen. Hij zou daar uitkomen ipde 200 meter en de 4x100 me- jjniel Ward kwakkelt al enige fi. In de Verenigde Staten, iiar hij studeert, zegde hij de ijlste maanden al enkele wed- djden af, om diverse spieren s gewrichten rust te gunnen. Haar eenmaal terug in Neder- and moest hij weer vol aan de ak, om zich te verzekeren van Oud-atlete overleden ROTTERDAM - Oud-speer werpster Ans Hofmees ter-Koning is zaterdag op 83-jarige leeftijd in Rotter dam overleden. Hofmees- ler-Koning nam namens Nederland deel aan de Olympische Spelen van 1948 in Londen. Ze behaal de daar een zesde plaats. De oud-atlete verbeterde in 1946 het Nederlands re cord tot 44,28 meter. Die af stond bleef twaalf jaar in de boeken. Naast de olym pische spelen nam ze ook deel aan twee EK's. In 1946 behaalde ze in Oslo brons op het EK. ANP diverse startbewijzen voor het EK. „De afgelopen maand heb ik de intensiteit van trainingen moeten verhogen en meer wed strijden gelopen. Daardoor zijn weer een aantal pijntjes gaan op spelen", aldus Ward. Dinsdag ging hij langs bij sport arts Peter Vergouwen, die louter topsporters op bezoek krijgt. Tij dens de medische test kwam een flink aantal apen uit de mouw. „Ik bleek zo'n vijf blessures te hebben", zei Ward. „Hij ontdek te onder meer dat mijn beide achillespezen ontstoken zijn en dat er te veel spanning op mijn hamstrings staat. Waarschijn lijk is het overbelasting. Ik kon volgens hem wel doorlopen, maar dan zou ik me ernstiger kunnen blesseren. En dan zou ik nog verder van huis zijn." Vandaar dat Ward het zekere voor het onzekere heeft geno men en zich woensdag afmeldde voor het EK. „Vergouwen is de beste sportarts van Nederland. Als die zegt dat je niet moet gaan lopen, kun je daar maar be ter naar luisteren. Ik heb er één dag over nagedacht en toen de knoop doorgehakt." Hoofddoel Het is een hard gelag voor de jonge atleet, die ondanks zijn blessures wel in vorm was. Ward: „Sinds vorig jaar ben ik al helemaal bezig met het EK. Het was mijn hoofddoel in 2006. Maar nu moet ik rust houden. Ik mag zelfs niet een beetje trai nen." Patrick van Luijk, de eerste re serve op de 200 meter, zal Ward vervangen op de lange sprint. Virgil Spier, van origine horden loper, is door de Nederlandse at- letiekbond toegevoegd aan de es tafetteploeg. Floris Evers probeert vallend te scoren in het duel met Duitsland. foto Koen Suyk/ANP door Robert-Jan Friele TERRASSA - Na de zee van ruimte tegen Pakistan, kregen de Nederlandse hockeyers van Duitsland een minder warm welkom tij dens de strijd om de Champions Trophy. Ze speelden met 3-3 gelijk en moeten morgen tegen Spanje minimaal gelijkspelen om de finale te bereiken. Nederlands vierde duel van het toernooi in Spanje was er één van twee ploegen die el kaar door en door kennen en daardoor zel den tegen verrassingen aanlopen. Dat gold echter niet voor de openingsfase van de wed strijd, toen de Duitsers te veel ruimte wegga ven en met name Teun de Nooijer alle vrij heid kreeg. Ook kon de ploeg van Roelant Oltmans in de laatste zeven minuten veel druk zetten, toen met een man meer gespeeld werd. Chri stopher Zeiler had een gele kaart gekregen en moest vanaf de kant toekijken. De strijd in de tijd die daartussen lag, weerspiegelde de uitslag perfect. „Het was een mooi potje tophockey van twee ploegen die goed hebben gekeken hoe ze tegen elkaar moeten spelen", aldus aan voerder Jeroen Delmee. De zes doelpunten vielen vrijwel allemaal door kleine slordigheidjes in de verdedi ging. Robert van der Horst ging als eerste in de fout, al in de derde minuut. Hij stopte de bal verkeerd en Justus Scharowsky schoot meteen hard op reservekeeper Klaas Vee ring, die van Oltmans de kans had gekregen een beetje meer internationale ervaring op te doen. Matthias Witthaus kon uit de re bound de 1-0 maken. „Voor dit toernooi gaven we weinig weg", al dus Van der Horst. „Nu gebeurt het iets va ker. Het vervelende is dat het bijna altijd een tegendoelpunt oplevert." Ook de tweede Duitse treffer viel nadat de bal in de verdediging zomaar was ingele verd. Witthaus bracht zijn ploeg kort voor rust weer op gelijke hoogte, nadat Rob Reekers en Karei Klaver scoorden namens Nederland. In de tweede helft vielen de enige doelpun ten uit straf corners die makkelijk werden weggegeven. Eerst liet Christopher Zeiler zien waarom hij naar Bloemendaal is ge haald, daarna benutte Taeke Taekema zijn tweede strafcorner van de middag. Spannend Nederland staat nu op acht punten na vier wedstrijden, samen met Spanje, dat in de laatste seconden won van Pakistan (3-2). Daarachter staan Australië (zeven punten) en Duitsland (zes punten), zodat vier ploe gen nog kans maken de eindstrijd om de Champions Trophy te bereiken. Het maakt de laatste speelronde in Terrassa ongekend spannend. Duitsland speelt tegen Australië. Pakistan en Argentinië maken in de derde wedstrijd uit wie zondag om de plaatsen vijf en zes spelen. Nederland treft - in een herhaling van de EK-finale van 2005 - Spanje. „Ik denk dat wij ons lekker voelen tegen Nederland", aldus de Spaanse bonds coach Maurits Hendriks. „We hebben de laatste jaren enkele belangrijke wedstrijden naar ons toe weten te trekken." In 2004 won Spanje de Champions Trophy door Nederland in de finale te verslaan. De ploeg was ook met 4-2 te sterk in de eind strijd van het EK in Leipzig. Aan de andere kant geldt dat Nederland met een gelijkspel de finale bereikt en Spanje dus moet win nen. Jeroen Delmee evenaarde gisteren het record van Jacques Brinkman. Morgen kan de aanvoerder van Nederland zijn 338e in terland spelen en daarmee alleen recordhou der worden. De middenvelder, toegezongen door een handvol fans, benadrukte nog niets in handen te hebben. „Ik moet nog over het record heen. Het is beter alleen eer ste te staan dan met zijn tweeën." GPD i:cr Barry van der Hooft WINTERSWIJK - Nu Dirk Suijl nog steeds tot de selectie klioort en Romeo Castelen keft aangegeven deze zomer iiel meer te willen vertrekken, keft Feyenoord slechts één van iedrie plaatsen in de voorhoede opvullen. Stein Huyse- jans is de beoogde opvolger m Salomon Kalou, maar de klg is niet bang voor die zware ifenis. „Daar denk ik niet over zegt de voormalig AZ'er. -Ik speel met tweehonderd pro mt inzet, zodat niemand me its kan verwijten." iftsegems en Feyenoord slui- 3 vanavond met een oefenwed- ijd tegen AGOW een trai- mgskamp van een week af. De ïklemmende hitte heeft zijn teerslag op de spelers, die niet reel meer doen dan trainen, rus- ta en twee oefenpotjes afwer- b. De sfeer is echter goed en ^aanvaller voelt zich na bijna ine weken al op zijn plaats bij benoord. k ben hier prima opgevan- vertelt Huysegems. „Als iinde aanloop naar de voorbe- iets wilde weten kon ik nj iedereen terecht. En ik heb jemerkt dat de spelers dicht bij faar staan. Dan is het makke- $om je daarin te mengen." 3d hoofdstuk AZ heeft hij in- tddels afgesloten. De Belg een nieuwe, vierjarige aan- fding, maar voelde niet het volledige vertrouwen in Alk maar. De transfer naar Feye noord was vervolgens snel be klonken, waardoor Huysegems met een lekker gevoel naar de Malediven vertrok. Op zijn hu welijksreis kon hij het voetbal echter niet helemaal loslaten. „Je bent dan zo ver weg van huis en toch kom je altijd beken den tegen", vertelt hij. „Ik zat er al een week toen ik Klaas-Jan Huntelaar met zijn vriendin in het hotel tegenkwam. We heb ben een paar keer wat gedron ken en over voetbal gesproken. Het is een leuke gozer die ge woon normaal doet." Gevaarlijke sport Die kenmerken passen ook bij Huysegems, die in zijn jongste jaren echter in een harde en ge vaarlijke sport leek te belanden. „Als klein ventje ging ik iedere zondag met mijn vader mee naar het motorcrossen. Het was een populaire sport in België en we waren daar dan van 's och tends vroeg tot 's avonds laat. Zelf had ik ook een klein motor tje, waarmee ik rond ons huis scheurde." Een wervingsactie van de plaat selijke voetbalclub in het dorpje Blauberg gaf vervolgens een be slissende wending aan het leven van Stein Huysegems. „Ze gin gen van deur tot deur omdat ze te weinig jeugdspelertjes had den. Ik was zes en wilde het wel eens proberen. Twee jaar later ging ik al naar Lierse SK, waar ik op mijn zestiende debuteer de." De overgang naar AZ was vijf jaar later een logische en achteraf gezien is Huysegems daar precies op het juiste mo ment vertrokken. „Twee maanden na mijn trans fer is het omkopen van spelers bij Lierse begonnen. Jongens waar ik jaren mee samen had ge speeld, zetten ineens hun hele carrière op het spel. Voor een paar duizend euro bedrogen ze hun ploeggenoten, de club en de fans. Met één speler, die niet bij de omkoping betroldcen is ge weest, heb ik nog steeds con- Stein Huysegems is bij Feyenoord de beoogde opvolger van Salomon Kalou, maar de Belg is niet bang voor die zware erfenis. foto GPD/Pro Shots Organisatie tennistoernooi Terneuzen hoeft opmerkelijke hoofdprijs slechts vier keer uit te delen forSven Bakker j®NEUZEN - Ze pronkten er rijke- iijkmee. Voor het eerst in de geschiede- "s van het Zeeuwse tennis zou bij een toernooi per categorie 500 euro te ver lenen zijn. Nu het Vliegende Hollan- wtoernooi in Terneuzen morgen van gaat, blijkt dat slechts in vier van «veertig categorieën de winnaar ook hadwerkelijk 500 euro ontvangt. 500-eurotoernooi was hét gespreks- ■itoerwerp tijdens de tot nu toe af ge- r> •erkte zomertoernooien. „Maar zou DUQget «look echt uitgekeerd worden?", was ^veelgehoorde reactie. Er was name- wén voorwaarde: er wordt alleen uit- fieerd wanneer een categorie 32 of ^inschrijvingen heeft. Zijn er minder dan 32 inschrijvingen, dan bedraagt het prijzengeld in alle ge vallen 'slechts' 100 euro. „We hebben nooit iemand worst voor de neus gehouden die we niet hebben", was de reactie van Beny Ysebaert, die samen met Michiel van der Windt het hele jaar al bezig is met het promoten van hun toernooi. „We hebben altijd open kaart gespeeld. Er is van tevoren duidelijk naar buiten gebracht dat de 500 euro alleen zou worden uitgekeerd bij een vol schema van 32 spelers." Omdat het Vliegende Hollandertoer- nooi net als alle andere toernooien een maximum aantal banen ter beschik king heeft, behoorde de situatie dat al le categorieën uitgekeerd moesten wor den sowieso niet tot de mogelijkheden. Ysebaert: „We hadden in ons budget re kening gehouden met het uitkeren van 500 euro in eenderde van de categorie ën (dertien van de veertig). Dat het er achteraf slechts vier zijn, betreuren wij ook. We wilden echt zoveel mogelijk die 500 euro uitkeren." Met name het 3-schema van het man- nenenkelspel had barstens vol moeten zitten, met als uiteindelijke beloning voor de winnaar 500 euro. Naar nu blijkt doen er slechts zeventien deelne mers mee in de sterkste categorie. Zes tien tennissers komen uit Zeeuws-Vlaanderen, met Bart van de Sande, Dylan Blackman, Mart Flik- weert en Guido Tolhoek als geplaatste spelers. „We hadden met name bij de mannen 3 gehoopt dat het schema van 32 vol zou zitten. Aan de onderkant hebben we behaald wat we wilden be halen, want in het 6-, 7- en 8-schema bij de mannen wordt 500 euro uitge keerd. Net als in het gemengddubbel 7. Maar aan de bovenkant valt het flink tegen." De kans dat spelers zich op het laatste moment terugtrekken, omdat zij zich achteraf ietwat belazerd voelen, on danks dat het reglement erg duidelijk was, lijkt reëel. Geld was voor hen de hoofdreden om in te schrijven en dus ook om uit te schrijven. Gegroeid „Ik denk dat heel weinig mensen zich terugtrekken. Ze willen het toernooi meemaken, want vergeet niet dat wij qua inschrijvingen 35 procent gegroeid zijn ten opzichte van vorig jaar. Maar echt zeker weten doen wij dat natuur lijk pas na afloop van het toernooi." Met het ietwat teleurstellende aantal van zeventien inschrijvingen in de 3-ca- tegorie bij de mannen, wordt het voor oordeel dat de toppers alleen op geld af komen de grond ingeboord. „Daar komen ze dus blijkbaar niet op af", zegt Ysebaert. „De reden is mis schien wel dat ons toernooi enigszins onbekend is. Dit is tenslotte pas het eer ste jaar dat wij de organisatie in han den hebben. Of zouden het misschien de kosten van de tunnel zijn? Natuur lijk, we hebben onszelf ook de vraag ge steld waarom er geen volle schema's van 32 in de categorieën 3, 4 en 5 zijn? Maai- daar hebben we zelf ook geen dui delijk antwoord op." vrijdag Motorcross Open Zeeuws kampioenschap. Orga nisatie: MC Pekelinge. Locatie: Pekelin- geweg, Aagtekerke. Aanvang trainin gen 12.00 uur, wedstrijden: 14.30 uur. Paardensport- Concours hippique voor pony's LR PC De Paardebloem. Dressuur. 10.00 uur: klasse B. 10.08 uur: klasse L. 12.50 uur: klasse Z. 13.00 uur: klasse M. Springen. 9.45 uur: klasse B en L. 13.15 uur: klasse M en Z. Locatie: terreinen veehouderij van Laerhove, aan de Noordweg te 's-Heer Abtskerke. Tennis Finales K3 Animojeugdtoernooi. Lo catie: tennisvereniging Animo te Ter- neuzen. Aanvang: 10.30 uur. Badgastentoernooi. Locatie: tennis vereniging Domburg. Aanvang: 9.00. Stoofweitoernooi. Locatie: tennisver eniging De Stoof te Koudekerke. Aan vang: 13.30 uur. Westhoekdubbeltoernooi. Locatie: tennisvereniging Westerschouwen te Burgh Haamstede. Aanvang: 12.00 uur. K4 Zaman Sportjeugdtoernooi. Loca tie: tennisvereniging Game '78 te Clin- ge. Aanvang: 13.00 uur. Cargilltoernooi. Locatie: tennisvereni ging Drive te Sas van Gent. Aanvang: 17.00 uur. Fundex Eenhoorntoernooi. Locatie: tennisvereniging Ludo et Emergo te Oostburg. Aanvang: 13.00 uur. tennisvereniging Domburg. Aanvang: 9.30 uur. Stoofweitoernooi. Locatie: tennisver eniging De Stoof te Koudekerke. Aan vang: 10.00 uur. Westhoekdubbeltoernooi. Locatie: tennisvereniging Westerschouwen te Burgh Haamstede. Aanvang: 9.00 uur. K4 Zaman Sportjeugdtoernooi. Loca tie: tennisvereniging Game '78 te Clin- ge. Aanvang: 10.00 uur. Cargilltoernooi. Locatie: tennisvereni ging Drive te Sas van Gent. Aanvang: 9.30 uur. Fundex Eenhoorntoernooi. Locatie: tennisvereniging Ludo et Emergo te Oostburg. Aanvang: 10.00 uur. Vliegende Hollandertoernooi. Loca tie: tennisvereniging Animo te Terneu zen. Aanvang: 9.00 uur. De Biet Gruttepikkerstoernooi. Lo catie: tennisvereniging Duiveland te Nieuwerkerk. Aanvang: 11.00 uur. Voetbal Vriendschappelijk: Oostburg-Frank- furt Essen. Aanvang: 19.00 uur. Volleybal Zeester Strandvolleybaltoernooï. Locatie: strand bij paviljoen aan de Strandweg in Koudekerke. Aanvang: 10.00 uur. Wielrennen Voetbal Vriendschappelijk: Hoek-HW'24. Lo catie: voetbalvelden RIA W. in Westdor- pe. Aanvang: 20.00 uur. Ronde van Biervliet. Aanvang: 18.30 uur. Koers over veertig ronden van 1800 meter. Zeeland Classic. Organisatie: Trim Be langen Zeeland. Afstand: 116 km. Deel name mogelijk voor amateurs A, B, Masters, veertigplus en veteranen. Start: 16.30 uur in Heinkenszand. zondag zaterdag Tennis Motorsport DPC Open Junior Competition. Deel name voor klassen 50cc, 65cc, 85cc en 125cc. Organisatie: Stichting Finland Circuit. Locatie: Finlandcircuit in West- dorpe. Trainingen: 9.30 uur. Start wed strijden: 11.30 uur. Paardensport- Concours hippique voor paarden LR PC De Paardebloem. Dressuur. 9.00 uur: klasse B en L en Z1. 13.00 uur: klasse M en Z2. Springen. 10.00 uur: klasse B.11.00 uur: klasse L. 13.00 uur: klasse M. Locatie: terreinen veehouderij Van Laerhove, aan de Noordweg te 's-Heer Abtskerke. I Tennis Badgastentoernooi. Finales. Locatie: Stoofweitoernooi. Finales. Locatie: tennisvereniging De Stoof te Koudeker ke. Aanvang: 10.00 uur. Westhoekdubbeltoernooi. Finales. Locatie: tennisvereniging Westerschou wen te Burgh Haamstede. Aanvang: 9.00 uur, K4 Zaman Sportjeugdtoernooi. Fina les. Locatie: tennisvereniging Game '78 te Clinge. Aanvang: 10.00 uur. Cargilltoernooi. Finales. Locatie: ten nisvereniging Drive te Sas van Gent. Aanvang: 9.30 uur. Fundex Eenhoorntoernooi. Finales. Locatie: tennisvereniging Ludo et Emer go te Oostburg. Aanvang: 10.00 uur. Vliegende Hollandertoernooi. Loca tie: tennisvereniging Animo te Terneu zen. Aanvang: 9.00 uur. De Biet Gruttepikkerstoernooi. Lo catie: tennisvereniging Duiveland te Nieuwerkerk. Aanvang: 11.00 uur. tact. Hij heeft me verteld dat hij toen voelde dat er iets aan de hand was. Maar het was moei lijk te bewijzen en eigenlijk ge loofde ik ook niet dat spelers zo iets zouden doen." Het schandaal was de volgende klap voor het Belgische voetbal, dat ook op Europees en mondi aal niveau al behoorlijk wat tik ken had moeten incasseren. Het nationale team miste zowel het EK als het WK en staat nu op nieuw voor een loodzware opga ve. „Want in de kwalificatiepou le voor het EK zitten we bij on der meer Portugal, Servië, Fin land en Polen. We hebben in Bel gië genoeg talent rondlopen en daarmee moeten we het Bel gische voetbal weer eens posi tief op de wereldkaart zetten. Met René Vandereyken hebben we een nieuwe bondscoach die ook in Nederland heeft gewerkt. Hij kent de kracht van de eredi visie en heeft de laatste wedstrij den niet voor niets veel jongens die in Nederland spelen geselec teerd." Of hij zelf een vaste waarde bij de 'Rode Duivels' wordt, zal vooral van zijn prestaties bij Feyenoord afhangen. Hij kijkt daarom al uit naar de komende oefenduels met Middlesbrough, Chelsea en Reading, „Dan kun nen we ons presenteren aan het Feyenoord-publiek", zegt Huy segems. „Ik zal dan met twee- honderd procent inzet spelen, zo dat niemand me iets kan verwij ten." GPD Bangkok. Thailand Open. Vrouwen, tweede ronde: Yao Jie (Ned) - Rice (Can) 19-21 21-12 21-9, Hirose (Jap) - Meulendijks (Ned) 25-23 18-21 21-18. Terrassa. Champions Trophy, man nen. Vierde speelronde: Nederland - Duitsland 3-3 (2-2). 3. Witthaus 0-1, 10. Reekers 1-1, 18. Klaver 2-1, 31. Witt haus 2-2, 42. Christopher Zeiler 2-3 (sc), 54. Taekema 3-3 (sc). Gele kaart: 63. Christopher Zeiler (Duitsland). Aantal toeschouwers: 1000. Nederland: Veering; Boerma, Taeke ma, Van der Horst en Derikx; Evers, Del mee en De Nooijer; Ronald Brouwer, Reekers en Matthijs Brouwer. Wissels: Klaver, Kessing, Meijer, Weusthof, Hoyng. Spanje - Pakistan 3-2 (1-0), Au stralië - Argentinië 6-0 (3-0). Stand: 1. Nederland 4-8 (17-8), 2. Span je 4-8 (10-7), 3. Australië 4-7 (13-8), 4 Duitsland 4-6 (10-8), 5. Pakistan 4-1 (9-18), 6. Argentinië 4-1 (4-14). Lucky Day 4071: 4-5-10-17-21 -22-25- 26-32-44-49-50-51-55-56-58-63-64-72-74 (onder voorbehoud). Kitzbühel. Mannen. Derde ronde: Gaudio (Arg/4) - Gremelmayr (Dui) 6-7 (1) 7-6 (7) 6-0, Lapentti (Ecu) - Koubek (Oos) 6-3 6-3, Kohlschreiber (Dui/13) - Nieminen (Fin/3) 6-2 4-6 6-3, Chela (Arg/7) - Vemic (Ser) 6-4 6-0, Verdasco (Spa/5) - Mirnii (WRu/10) 6-4 7-5, Mel- zer (Oos) - Pavel (Roe/16) 7-5 6-3, Joez- ni (Rus/8) - Massa (Arg) 6-4 6-1, Calleri (Arg/9) - Massu (Chl/6) 6-2 7-6 (4). Los Angeles. Mannen. Tweede ron de: Gonzalez (Chl/3) - Safin (Rus) 6-4 6-2, Agassi (VSt/5) - Bastl (Zwi) 6-7 (4) 6-2 6-1, Haas (Dui/6) - Capdeville (Chl) 6-3 4-6 6-1, Goldstein (VSt) - Koenitsin (Rus) 6-4 6-4. Stanford. Vrouwen. Tweede ronde: Clijsters (Bel/1) - Jankovic (Ser) 5-7 6-2 6-2, Stosur (Aus) - Peer (Isr) 7-5 6-3, Craybas (VSt) - Sherry (VSt) 6-3 3-6 7-6 (2), Golovin (Fra) - Sugiyama (Jap/6) 6-2 6-3. Burgh-Haamstede. Westhoekdub beltoernooi. HD3: P. Meuldijk/J. Quaak-J. Geleijnse/C. Schoneman 7-6 6-1, W. Dettingmeijer/M. de Vlieger-M. van Grunsven/R. Kort 6-3 6-3. HD6: L. Bolier/H. Dorchain-G. Boekholt/J. van den Dool 7-5 6-0. HD7: M. Kiesenberg/ R. Weenink-W. Dettingmeijer/C. Edel 7-5 5-7 6-3, F. van der Linden/D. van Nierop-C. van Kluijven/R. de Ries 6-3 6-1. DD4: B. Sipkema/J. Verschuure-B. Boekhoud/D. Dettingmeijer 6-1 6-1. DD7: C. den Heijer/C. van der Linden- M. ten Have/D. Zimmerman 6-4 6-2. GD3: J. Verschuure/P. Meuldijk-J. Burgs/P. Godrie 7-5 6-2. GD6: M. Bo lier/H. Dorchain-S. van Damme/S. Mar- teijn 6-0 6-2. GD7: A. Peters/M. Tame- rus-C. Verlinde/A. Verlinde 6-4 6-4. GD-35+: A. Slootweg/D. Bezuijen-J. Geleijnse/C. Schoneman 7-6 6-1, W. Dettingmeijer/M. de Vlieger-M. van Grunsven/R. Kort 6-3 6-3. Domburg. Badgastentoernooi. HE: Brasschaat kan eindelijk winnen op EK softbal BOLLATE - Na vier nederlagen op rij heeft Brasschaat Braves op het Europees kampioenschap in Italië eindelijk een overwin ning geboekt. De Belgische ploeg van softbalster Cindy Ha- neveld uit Kapelle legde giste ren het Zweedse Naelsta over de knie: 8-1. Daarmee deed Brasschaat Bra ves, dat in Bollate laatste werd in poule A, goede zaken in de strijd tegen degradatie uit de A-divisie, de Europa Cup I van de softbalsport. Zekerheid daar over krijgen Cindy Haneveld en haar ploeg vandaag pas, als de laatste wedstrijd tegen het Spaanse Viladecans op het pro gramma staat. D. Schillings-E. Mollinger 6-0 6-0. HD: N. Daane/M. Vrijburg-B. Maranus/R. So- hier 6-1 6-0, B. Spee/G. Westerbeek-W. Sandmann/J. Stengel 6-1 6-0, O. Ja- cobs/D. Rappange-T. van lersel/T. Mara- nus 6-1 6-2, N. Daane/M. Vrijburg-E. Mollinger/H. Mollinger 6-2 6-4. GD: J. Rhee/G. Westerbeek-M. Maranus/T. Ma- ranus 6-3 6-4, C. van der Linde/T. van lersel-P. Brouwer/M. Bernard 3-6 7-6 6-3, K. Houmes/C. Maranus-H. Brou- wers/L. Caljouw 6-2 6-2. Koudekerke. Stoofweitoernooi. HE5: P. Eversdijk-M. van 't Westende 6-2 4-6 6-4, J. in 't Hout-R. van der Male 6-1 6-3. HE6: J. Pagie-A. Langstraat 6-1 6-2, J. Verhage-C. Mouthaan 6-2 6-4, D. Verschoore-O. Vogel 6-3 6-1. HE7: F de Groot-L. Baas 3-6 6-4 6-4, H. Ie Duc-S. de la Cousine 7-6 6-1. DE7: E. Vreke-C. Kouwijzer 6-3 6-3. DD7: C. de Vries/J. Leijnse-M. Walhoul/C. Vriezekolk 7-5 6-3, H. Visser/M. Hendrikx-S. Wagema- ker/C. Iburg 6-2 7-5, L. Joziasse/I. Cor- stanje-A. Christiaansen/I. Damen 6-3 6-3. GD5: C. Erentreich/E. Erentreich-F. Borghouts/E. Reinhoudt 6-3 7-6, R. van der Meijden/V. van der Meijden-M. Flip- se/J. Verhage 6-4 6-2. GD6: E. de Raaff/ R. Flipse-C. Kleinepier/S. Goossens 2-6 6-1 6-1. GD7: P. Becks/J. Schipper-T. Janssens/I. van der Hooft 1-6 6-0 7-5, M. van de Blonk/T. Bruinsma-M. Osté/T. de Leng 6-3 6-1, E. Dek/G. de Reus-M. de Vries/M. Brasser 7-6 6-1, A. van den Bergh/M. Hazenberg-M. Bos/I. van der Velde 6-1 6-1. Oefenduel. Den Helder. Maritiem Toernooi: Helders elftal - Roda JC 0-2 (0-0). Doelpunten: Van Tornhout 2. Lebring (Oos): FC Utrecht - Wigan Athletic (Eng) 1-1 (0-0). Scoreverloop: Fortuné 1-0, Landzaat 1-1. Oostende: KV Oostende (Bel) - RKC Waalwijk 1-2 (0-1). Doelpunten RKC: Van den Bergh, Berger. Oostvoorne: Sparta - Hapoel Tel Aviv (Isr) 3-3 (1-0). Doelpunten Sparta: Me- dunjanin, Olfers, eigen doelpunt. Cosenza. World League, vrouwen, finaleronde: Nederland - Canada 8-9 (2-1, 3-3, 2-2, 1-3). Doelpunten Neder land: Cabout, Sijbring, Guichelaar 2, Kappen, Van den Ham. Ronde van het Waalse Gewest. Vier de etappe, Saint-Hubert - Beaufays: 1Guidi (Ita) 191,7 km in 4.36.57, 2. Gal dos (Spa), 3. Keisse (Bel), 4. Baguet (Bel), 5. Arvesen (Noo), 6. Baranauskas (Lit), 20. Engels 0.09, 33. Kroon 0.27, 63. Knaven 13.25, 78. Dekkers 19.05. Algemeen klassement: 1. Guidi 18.21.42, 2. Sijmens (Bel) 0.08, 3. Arve sen 0.08, 4. Alonso (Spa) 0.11, 5. Ber- tagnolli (Ita) 0.19, 6. Sabido (Por) 0.21, 26. Kroon 0.59, 58. Engels 18.47, 74. Knaven 28.17, 79. Dekkers 56.39. Boedapest. EK Open water, 5 km mannen: 1. Lurz (Dui) 56.00,1, 2. Hein (Dui) 56.01,1, 3. Ercoli (Ita) 56.01,8, 4. Ferrelti (Ita) 56.04,4, 5. Dratsjev (Rus) 56.38,9, 6. Sanasjev (Rus) 56.56, 16. Schelvis (Ned) 57.05,1. 10 km vrouwen: 1. Maurer (Dui) 2.07.10,8, 2. Kovacs (Hon) 2.07.14,3, 3. Pechanova (Tsj) 2.07,15,6, 4. Popova (Rus) 2.07.17,3, 5. Iltsjenko (Rus) 2.07.18,6. La Piana (Ita) 2.07.19. Hoek-HVV'24 in Westdorpe TERNEUZEN - Het oefenduel tussen Hoek en HW'24 wordt vanavond in Westdorpe afge werkt. De wedstrijd stond oor spronkelijk in Hoek gepland, maar de conditie van het hoofd- veld laat dat niet toe. Op de voetbalvelden van zon dag-vierdeklasser RIA W. kan echter wel gevoetbald worden. Hoek speelde daar afgelopen vrijdag ook al een oefenwed strijd tegen de West-Zeeuws- Vlaamse selectie (5-0). Het duel tussen Hoek en HW'24 begint vanavond om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19