Justitie zal Hiddink vervolgen Argentijnse Tour moet hockey helpen Nederland nadert finale tegen Cuba Van der Weijden maakt op EK zijn grote mond waar Verdenking belastingfraude Real Madrid doet opnieuw een bod op Van Nistelrooij donderdag 27 juli 2006 AC Milan is bespreekgeval bij Uefa LONDEN - De Uefa accepteert niet zomaar de inschri ving van AC Milan voor de voorronde van de Chamni League. Een speciale commissie van de Europese voetbaf unie wil de zaak nader bespreken. Aanvankelijk werdM'" lan door de Italiaanse bond uit het toernooi gezet went het aandeel in de fraudezaak. In hoger beroep kwamT club er met een mildere straf af, waardoor CL-kwalife tie haalbaar werd. „Het is niet gebruikelijk dat wij oit met de inschrijving bemoeien", zei een Uefa-woordvoer- der. „In dit geval lijkt het ons echter verstandig met namè nog eens naar de Italiaanse deelnemers te kijken." ANP Van Marwijk langer bij Dortmund DORTMUND - Trainer Bert van Marwijk heeft kort voor de start van het Duitse voetbalseizoen zijn contract bij Bo russia Dortmund verlengd tot de zomer van 2008. Hans- Joachim Watzke, financiële baas van de Duitse club be vestigde gisteren de contractverlenging tijdens het trai ningskamp in Göppingen. Ook de rest van de trainersstaf, met assistent-trainer Dick Voorn, heeft bijgetekend tot 2008. Van Marwijk staat sinds de zomer van 2004 aan het hoofd van de tech. nische staf in Dortmund. ANP/SID Titel officieel voor Internazionale ROME - Inter is officieel uitgeroepen tot voetbalkam pioen van Italië van 2005-2006. De voetbalbond heeft da' beslist. Afgelopen seizoen werd Inter derde, achter Juven- tus en AC Milan. De nummers één en twee werden echter teruggezet wegens hun betrokkenheid bij het manipulatie- schandaal. Het is Inters eerste titel sinds 1989. Juve is ook over 2004-2005 de titel kwijt. Wie zich nu voor dat jaar kampioen mag noemen is nog niet bekend. ANP Doelman Westerveld naar Almeria ENSCHEDE - Doelman Sander Westerveld (31) verruilt het Engelse Portsmouth voor het Spaanse UD Almeria. Hij tekent voor één seizoen. Na Real Sociedad en Real Mallorca keert Westerveld terug naar het Spaanse voet bal nadat er geen plaats meer was onder de lat bij Portsmouth en zijn contract niet werd verlengd. Afgelo pen seizoen was Westerveld kort verhuurd aan Everton, waar hij twee wedstrijden keepte. Eerder speelde Wester veld voor FC Twente, Vitesse en Liverpool. GPD Temmink fluit wedstrijd PSV-Ajax ZEIST - De voetbalbond KNVB heeft scheidsrechte: René Temmink aangewezen voor de opening van het sei zoen, de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal. Landskam pioen PSV treedt zondag 13 augustus in de Amsterdam Arena aan tegen bekerwinnaar Ajax. ANP Ferencvaros raakt op tweede plan BOEDAPEST - Ferencvaros speelt komend seizoen voor het eerst in 105 jaar niet in de hoogste divisie van het Hon gaarse voetbal. De 28-voudig landskampioen kreeg geen nieuwe licentie van de Hongaarse voetbalbond en is al; gevolg daarvan een divisie teruggezet. De club kampt al lange tijd met grote financiële problemen. ANP van onze sportredactie EINDHOVEN - Guus Hiddink wordt door justitie vervolgd we gens belastingfraude. De verden king tegen de succescoach speelt al sinds oktober toen bij de voetbaltrainer thuis en in het kantoor van diens accountant Si mon van den Boomen invallen door justitie werden gedaan. De zaak speelt om de vraag waar Hiddink in 2002, na zijn succes op het WK met Zuid-Ko- rea, woonachtig was: in Neder land of in België? Hiddink gaf bij de belastingdienst op dat hij in het Belgische Achel woonde, vlak over de grens. Profiteren De fiscale inlichtingen- en op sporingsdienst /economische controledienst (Fiod-ECD) ver moedde echter dat hij daar am per was en er slechts een 'adres' had om te profiteren van de lage re Belgische belastingtarieven. Hiddink verzette zich altijd te gen deze verdenking. De con structie zou volgens hem de in stemming hebben van de belas tingdienst in Eindhoven. Een convenant met die dienst, waar in Hiddink stelt in Achel te wo nen en dat hij ondertekende, wordt nu door justitie als vals heid in geschrifte beoordeeld. De trainer heeft zich altijd ont stemd getoond met de volgens hem grove wijze waarop hij in oktober door de opsporingsamb tenaren van de Fiod-ECD is be handeld. Het zou zelfs een rol hebben gespeeld, zo is in de voet balwereld vaak gesuggereerd, bij zijn vertrek bij PSV en uit Nederland. Fons Spooren, de voormalige directeur van PSV die ook onder verdenking stond, wordt in de zaak niet vervolgd. Hiddinks advocaat heeft be zwaar gemaakt tegen de dag vaarding waarin de nu voor de Russische bond werkzame trai ner wordt opgeroepen om op 15 spetember voor de rechter te ver schijnen. Op dat moment wordt de zaak overigens nog niet in houdelijk behandeld. Om hoe veel geld het in deze zaak gaat, is door het Openbaar Ministerie niet bekend gemaakt. GPD van onze sportredactie MADRID - Real Madrid heeft een nieuw bod op Ruud van Nis telrooij uitgebracht bij Manches ter United. „We wachten op een antwoord van Manchester Uni ted", gaf een woordvoerder van de Spaanse club gisteren toe. Manchester United wees een eer der bod van de Spanjaarden re soluut van de hand. Van Nistel rooij wil weg bij de Engelse top club, nadat zijn relatie met ma nager Alex Ferguson afgelopen seizoen zwaar onder druk kwam te staan. Ook de Duitse kam pioen Bayern München is sterk geïnteresseerd in de Nederland se international. Volgens diver se Spaanse media heeft Real Ma drid 15 miljoen euro over voor de aanvaller, die zich deze week wel weer heeft gemeld bij zijn werkgever-. ANP Percy Isenia vangt de bal op het eerste honk, de Japanner Kazuma Tani komt te laat. foto Marcel Antonisse/ANP door Dimitri Walbeek HAARLEM - Japan was de eer ste tegenstander die het Neder land lastig maakte op de Haar lemse Honkbalweek. Pas in de zevende inning wist Oranje de taaie Aziaten gisteren te achter halen. Daarmee was het hek van de dam. De titelverdediger scoorde vier keer en won: 6-5. Met die zege volstaat winst op Cuba dan wel Amerika om de fi nale op zondag te halen. Japan is uitgeschakeld en Cuba, Neder land en Amerika strijden nog om de finaleplaatsen. Het duel met Japan was het Honkbalweek-debuut van de 17-jarige Tom Stuifbergen. De Haarlemmer zal er met dubbele gevoelens op terugkijken. Sinds het bedanken van Kinheimer Pa trick Beljaards is het dun be zaaid met startende werpers. Naast Diegomar Markwell en Rob Cordemans vecht een nieu we lichting om de opengevallen plek. Bondscoach Robert Een hoorn koos gisteren voor Stuif bergen. „Zoveel mogelijkheden heb ik niet. Ik kan nu eenmaal niet met Roger Clemens star ten." Eenhoorn vindt dat Stuif bergen de kans heeft verdiend. „In en tegen Italië gooide hij zes innings zonder een punt tegen te krijgen. Hij heeft het gewoon goed gedaan." Minnesota Twins Het debuut deed denken aan 24 juli 2002, toen de 16-jarige Alexander Smit tegen Zuid-Afri ka debuteerde. De Eindhove- naar had toen al een zevenjarig contract bij de Minnesota Twins getekend. Hij zwichtte niet en kreeg in zes innings slechts drie honkslagen tegen. Maar Japan vocht voor de laatste kans. Slachtoffer daarvan was de jon ge werper van Oranje. Op twee na alle slagmensen die Stuifber gen tegenover zich kreeg, sloe gen de bal weg. De verdediging stond goed en ving alles. In de derde inning ontsnapte Stuifber gen met een man op het derde honk dankzij een knappe vang- bal van midvelder Eugene King- sale. De werper reageerde opge lucht met een hoge luchtsprong. De volgende twee innings ging het mis. Beide keren scoorde Ja pan twee keer: 4-0. Stuifbergen werd ongeduldig, maakte geba ren van onmacht, maar de coaches lieten hem staan. Test end wat hij zou doen onder druk. Na een tweehonkslag van Yokoyama hielden de coaches het voor gezien. Stuifbergen werd vervangen door Gregory Gustina. Voor hem en de andere grote jongens in Oranje werd het tijd om op te staan. En dat deden ze. Michael Duursma mocht met vier wijd naar het eerste honk en Eugene Kingsale sloeg daarop een homerun, die dus twee punten opleverde. Ja pan scoorde meteen terug in de zevende inning: 5-2. Nederland bleef de druk echter opvoeren. Twee opeenvolgende honksla gen van Ivanon Coffie en Percy Isenia brachten de spanning te rug. Met vier wijd voor pinchhit- ter Bryan Engelhardt stonden zelfs de honken vol met nul man uit. Pinchhitter Harvey Monte sloeg daarop twee man binnen: 5-4. Ook werperswissels hielpen de Japanners niet meer. Nederland denderde in de gelijkmakende zevende slagbeurt door naar de 6-5-overwinning. GPD Dopinggegevens naar nationale wielerbonden HAMBURG - De wereldwieler- unie UCI informeert in de ko mende twee weken de nationale bonden over de bij het Spaanse dopingschandaal betrokken wielrenners. De UCI deelt de in formatie om de jacht op doping te versterken. UCI-voorzitter Pa trick McQuaid waarschuwt de bonden wel bij voorbaat de dos siers niet aan te grijpen om te proberen renners vrij te pleiten. In het schandaal rond de Spaan se arts Fuentes zijn 58 wielren ners genoemd, onder wie kop stukken als de Duitser Jan Ull rich en de Italiaan Ivan Basso. De informatie gaat naar de bon den, maar, zo stelde McQuaid, die moeten daar geen misbruik van maken. De UCI dreigt met een procedu re bij het internationaal sporttri- bunaal (CAS) in geval van moge lijke weerstanden of juridische stappen van nationale bonden. ANP/DPA Dopinggeval in Tour de France PARIJS - Bij de zondag beëin digde Ronde van Frankrijk is zeer waarschijnlijk één wielren ner betrapt op het gebruik van doping. De overkoepelende organisatie UCI liet weten dat in één geval de uitslag van een test 'onge woon' was. Een naam werd in de medede ling niet genoemd, evenmin wel ke stof is aangetroffen, dan wel om welke etappe het zou gaan. Er komt nog een contra-experti se. ANP/SID Bram Som redt Nederlandse eer DEN HAAG - Bram Som heeft gisteravond tijdens de GP van Helsinki de Nederlandse eer hoog weten te houden. De 800-meterloper werd tweede op zijn onderdeel in een tijd van 1.44.32 minuten. Hij moest al leen de Zuid-Afrikaan Mbulae- ni Mulaudzi voor zich dulden. Die won in 1.43.97 minuten. De andere Nederlandse deelna- mer aan de Grand Prix in Hel sinki, kogelstoter Rutger Smith stelde teleur. Hij werd vijfde met een stoot van 20.20 meter. GPD De Argentijnse coach Sergio Vigil: „Weinig hockeyers worden beter van het spelen in andere landen." foto Frank Uijlenbroek/GPD In de Nederlandse hoofdklasse hockey den vorig seizoen acht Argentijnen. Ze vormen een groot deel van de ploeg die deze week actief is bij de strijd om de Champions Trophy. Maar met hun na tionale team gaat het nog niet zo best. „Weinig hockeyers worden beter van het spelen in andere landen. door Robert-Jan Friele TERRASSA - Het antwoord op de vraag hoe Argentinië de wereldtop gaal bereiken, moet van ver komen. Maar als bondscoach Sergio Vigil (40) eenmaal de woorden heeft gevonden, is hij snel klaar. „Honderdvijftig trainingen sa men." Er is alleen één probleem: van de acht tien hockeyers die aanwezig zijn op het toernooi om de Champions Trophy in Terrassa, speelden de meesten vorig sei zoen in Nederland. België of Spanje. De hoofdklasse was de grootste werkgever, met acht Argentijnen, spelend voor La ren (vijf) en Tilburg (drie). Ze kwamen naar Nederland om zich sportief te ont wikkelen, maar gezien de prestaties van Argentinië in Spanje is dat amper ge lukt. De Zuid-Amerikanen verloren kansloos van Nederland (4-2) en Duits land (3-1). De 1-1 tegen Spanje zei meer over de thuisploeg dan over Argentinië. Het land doet pas voor de derde keer mee aan de Champions Trophy. Vorig jaar promoveerde de ploeg door de Champions Challenge - voor de num mers zeven tot en met twaalf van de we reld - te winnen. Daarvoor was de groot ste prijs die de Argentijnse mannen wonnen het goud op de Pan-Amerikaan se spelen. Matias Cammareri (27), sinds 2004 actief voor Laren, zegt teleurge steld te zijn over de resultaten in Span je. „We wisten dat we het hier moeilijk zouden krijgen. Ik had alleen niet ver wacht dat het verschil met de andere landen zo groot zou zijn." Bondscoach Vigil is minder verbaasd. „Weinig hockeyers worden beter van het spelen in andere landen." Assis tent-coach Claudio Junquet (42) vult hem aan. „Clubs contracteren een bui tenlander omdat hij een bepaalde kwali teit heeft. Die wordt optimaal gebruikt, maar de hockeyer ontwikkelt zich niet tot een complete speler." Schaduwzijde De meeste Argentijnen zijn in buiten landse dienst spelmaker, weet Adel Fuentes (32), sinds maart assistent van Vigil. De Nederlander van Spaanse af komst wordt in die functie geconfron teerd met de schaduwzijde van de bui tenlandse avonturen, waarvan hij als clubcoach bij Laren profiteert. „Want wat moet de nationale ploeg met acht tien spelmakers? Er zal toch ook verde digd moeten worden." Om zijn spelers de tactische en technische bagage te ge ven die nodig is op het hoogste interna tionale niveau, wil Vigil ze vaker bij el kaar hebben. Maar Argentinië is ver weg en de hockeyfederatie kan geen bui tenlandse trainingsstages betalen. Zijn internationals verplichten tot trainen in eigen land is geen optie: Vigil zou ze hun broodnodige inkomsten onthou den. Junquet: „Bovendien heeft Argenti nië geen goede infrastructuur. Er ligt maar één waterveld in het hele land." Een andere reden om elders te trainen is het gebrek aan tegenstand in Zuid-Amerika. Zo zijn de Argentijnse keepers nauwelijks gewend aan de snel le strafcorners van spelers als Taeke Taekema of Sohail Abbas. Samen met Fuentes - in het dagelijks leven onderne mer - is een plan bedacht. Het heeft als voorlopige werktitel de 'Argentinian Eu ropean Tour' meegekregen en het komt erop neer dat de hockeyers meerdere ke ren per jaar in Europa samenkomen. Na elke periode van intensieve trainingen moeten dan enkele wedstrijden volgen. De Argentijnen zijn al op zoek naar sponsoren die het plan kunnen bekosti gen. Die zoektocht wordt geleid door de coaches zelf, inclusief Fuentes. Hij is in wel meer opzichten een soort reddings boei voor de ploeg. Zo heeft Fuentes het dure video- systeem dat de Argentijnse bond niet kan betalen. Het levert de coaches in elk geval een paar uur meer nachtrust op en helpt bij het langzaam bijschaven van de tactiek. Fuentes: „Die gasten willen gaan, aanvallen. Het zijn net wilde paarden. Zonder hun in- dentiteit af te pakken moet dat verande ren." Cammareri: „Het is belangrijk dat we leren om met een idee te spelen." In zijn poging met de mannen de succes sen te herhalen die Vigil had met de Ar gentijnse vrouwen (zilver op de Olympi sche Spelen van 2000, wereldkampioen in 2002), heeft hij één ding mee: er is geen druk. En Vigil heeft bewezen met de nodige tijd heel veel te kunnen bereiken. „Met de meiden hebben we zeven jaar achter een, elf maanden per jaar, samen ge traind. Ook nu krijgen we alle tijd. De hockeybond heeft alleen niet het geld om onze plannen te ondersteunen." GPD door Cilya van der Kooy BOEDAPEST - Vlak voor zijn race in het Hongaarse Balaton- meer bekroop Maarten van der Weijden gisteren even de angst om af te gaan. De zwemmer ver kondigde onlangs dat hij eind augustus nadrukkelijk om de wereldtitel op de 25 kilometer mee zal doen. Maar met die uit spraak legde hij zichzelf wel de nodige druk op voor zijn optre den tijdens het EK. Met zijn zilveren medaille op de 10 kilometer achter de Duitse winnaar Thomas Lurz voor kwam Van der Weijden gisteren dat hij op grootspraak kan wor den afgerekend. „Ik was bang dat ik hier achtste of negende zou worden", zei de 25-jarige Dordtenaar. „Na zo'n grote mond ga je dan wel een beetje af. Ik was behoorlijk nerveus en had niet verwacht dat het zo goed zou gaan. Dit is een prach tig begin en geeft vertrouwen voor de 25 kilometer. Zaterdag is goud het doel, net als volgen de maand bij het WK." Van der Weijden, die wegens acute leukemie zijn sportieve loopbaan in 2001 voor twee jaar moest onderbreken, besloot zich na het afronden van zijn studie wiskunde volledig op het zwem men te richten. Met drie over winningen in de wereldbeker liet hij de afgelopen periode al zien dat hij op de goede weg was. „Na mijn vijfde en zesde plaats bij het WK wist ik dat ik voor het zwemmen moest kiezen als ik de sprong naar de top wil de maken. Ik trainde meer dan ooit en wilde hier in ieder geval een stijgende lijn laten zien. Hel komt er nu allemaal al uit." In het warme Hongarije koos Van der Weijden gisteren voor een langzame tactiek. In de eer ste rondgang rond het meer hield de beoogde opvolger van het gestopte boegbeeld Edith van Dijk zich bewust in om krachten voor de beslissende fa se te sparen. In de tweede helft van de race kostte het hem wei nig moeite naar de kop te zwem men. „Het is altijd een gok om langzaam te starten, maar voor ik het wist, zat ik vooraan. Ik ben daar toen maar gebleven. Ik zat eigenlijk ieder moment op een aanval van de Duitse favo rieten te wachten." Toen Lurz zijn versnelling inzet te, kon Van der Weijden goed in het spoor blijven van de rege rend wereldkampioen. Pas in de laatste 500 maakte de favonel zich los, maar Van der Weijden slaagde er tot zijn eigen verba zing in de rest achter zich te la ten. „Ik was echt verrast dat zo makkelijk ging. Dit ge® heel veel vertrouwen voor zater dag. Mijn eerste medaille is binnen, dus ik voel geen dmk meer. Ik durf daarom ook nu te zeggen dat ik zaterdag voor het goud zal gaan." ANP Maarten van der Weijden snelt tijdens het EK in Hong3"!®^ zijn tweede plaats op de tien kilometer. foto Robert o

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 18