PZC Slechtste fietspaden in Vlissingen Genieten van rust en schepen GRATIS MP3-SPEUR GRATIS 128Mb SD-CARD iPRINf PHOTO Zoektocht naar Anna maakt baasjes gek 'meerite erkent achterstallig onderhoud en belooft beterschap Spiritualist bereikt doel in stappen ZOMER VAKANTIE VOORDEEL Krant nensdag 26 juli 2006 editie Walcheren üsSINGEN - Vlissingen jjffl de slechtste fietspaden ■u Zeeland. Van alle gemeen- ,3waarover afgelopen jaar bij It Fietsersbond werd geklaagd, lfrd Vlissingen het vaakst ge pand. De gemeente heeft het «lokleed al aangetrokken. iltien klachten zijn sinds mei ngjaar bij het meldpunt Mijn echtste fietspad binnengeko- 3 over Vlissingen. Over Mid- ïiurg is twaalf keer geklaagd. (jrVeere zes keer. Over heel Zeeland zijn 90 klachten inge diend. Tholen wordt helemaal niet genoemd, Hulst en Reimers- waal kregen ieder twee kritie ken. De klagers stellen wijwei al lemaal dezelfde problemen aan de kaak: fietspaden worden niet of slecht onderhouden, waar door het gevaarlijk wordt om er te rijden. De meeste paden zijn gemaakt van tegels. Door de boomwortels die onder de grond groeien of door slijtage na ja renlang gebruik ontstaan putten die soms ook vol water staan, brede voegen waar je met je wiel in kunt komen, en staan tegels soms gevaarlijk omhoog. Achterstallig onderhoud dus, be aamt J. Goedvolk van de afde ling Vlissingen van de Fietsers bond. En dat zal wel met geld te maken hebben, vermoedt hij. „Zeker in Vlissingen. Er wordt al jaren niks gedaan aan onder houd. Neem de Van Woelderen- laan. Daar is het fietspad zo slecht. De Koudekerkseweg ook. We hebben er al vaker over geklaagd, maar er gebeurt niks." Dat zijn ook de twee we gen die het vaakst worden ge noemd door fietsers. Het heeft volgens Goedvolk ook met het gebrek aan visie te ma ken. „Gemeenten zeiden altijd dat het veel te duur was om fiets paden te asfalteren. Hadden ze dat tien jaar geleden nu maar ge daan, dan waren ze uiteindelijk goedkoper uit geweest. Eén keer asfalteren is goedkoper dan re gelmatig onderhoud uitvoeren. Er wordt geen beleid gemaakt en dat nekt ons als fietsers." Nieuwbouwprojecten Bij nieuwbouwprojecten gaat het volgens de Fietsersbond wel beter. Daarbij is eerder en rui mer aandacht voor de fiets, zegt Goedvolk. Vlissingen' heeft het boetekleed al aangetrokken, reageert wet houder C. Seijbel van financiën. Zij erkent ronduit dat de ge meente de laatste jaren niks heeft gedaan aan structureel on derhoud van fietspaden. Er was geen aandacht en geen geld voor. Dat is veranderd nu er in maart een nieuw college is aan getreden. Seijbel: „Onderhoud van wegen, straten en pleinen en fietspaden staat in het bestuursakkoord. We willen vanaf nu wel elk jaar toorMaurits Sep USSINGEN - Op de naamdag id Jacobus de meerdere treffen elgrims elkaar in de Sint Ja- ibskcrk in Vlissingen. Niet om e te eren, maar om tips Btrvaringen uit te wisselen. ïee dames moeten het graf mJacobus in Santiago de Com- Biela nog bereiken. De ene is rontale botsing iüTHEM - Op de Landbouw- r-g in Ritthem heeft zich dins- 3iddag omstreeks twee uur frontale aanrijding voorge- ian tussen een vrachtwagen en q auto. Een 44-jarige vracht- ngenehauffeur uit Oost-Sou- 22 kwam in de bocht in aanrij- :i met een 19-jarige Vlissin- I ff Zijn auto raakte geheel ver- %d De vrachtwagen liep aan undrajde schade op. 'ogingen tot beroving bij pinautomaten I0MBURG - Een 68-jarige uil Roosendaal heeft dins- ïiddag door kordaat optre- weten te voorkomen dat pinpas cn zijn gepinde geld den afgenomen door vier on tkende personen. iij werd aangesproken bij een automaat in Domburg, waar ïüoosendaler geld had gepind, hield zijn geld stevig vast en -:'igde erin het viertal van zich ::e houden, waarna ze het ha- jpad kozen. Eén van de da- was een man met kort ~iit krullend haar, Oost-Euro- uiterlijk, in het wit ge- eed. De man uit Roosendaal sh ook een vrouw goed in th kunnen opnemen: zij had aeens een Oost-Europees ui- dijk, met lang zwart haar, en s ook in het wit gekleed. Mo- i-jk zijn er getuigen, hsndag lukte een soortgelijke fing om een pinnende vrouw beroven wel. De 62-jarige wi werd op de Markt in Mid- iburg tijdens het pinnen afge- dd door twee mannen, die geld w haar neus hielden. Toen ze isr naar de automaat keek, r gepinde geld, duizend no, verdwenen. In Goes deden th vergelijkbare incidenten ®raan de Dam en op de Grote hrkt. Daar werd echter geen (Advertentie) Disneyland» Resort Paris 1 NACHT 1 DAG GRATIS! ^ownochHngt dogen entree dwnof ^"Wenen: in een Disney Hotel t de Disney* Parken 188,- p jjf™ 166,- p Vswitezetting m.,, 4 pe^j.,,) [U'Siu"' °P 'd augustus en "««igoslui. token? Go naor "iseur, kijk J "Ww,oad.nl 0f bel: J0- 8482 (0,20 pm) RËIZEN net terug van haar eerste etappe in Frankrijk, de andere vertrekt binnenkort. Voor beide dames is Le Puy het vertrekpunt van de reis. Enkele routiniers hebben direct wat tips paraat. En waarschu wingen. Want de tocht naar San tiago, of die nu te voet of op de fiets wordt voltooid, is zwaar. Jaap van 't Veer uit Oostkapelle gaat volgend jaar voor de vierde keer. De eerste keer was in 2002, daarna volgden pelgrima ges in 2004 en 2005. „Mensen die het spirituele zoeken, zijn niet in één keer klaar", glim lacht hij. Sportievelingen Van 't Veer verdeelt de pelgrims in drie groepen: de sportievelin gen, die zichzelf iets willen be wijzen, de cultuurzoekers, die ook iets van de omgeving willen zien, en de spiritualisten, waar hij zelf bij hoort, die verdieping zoeken in het leven. „Dat kun nen christenen of hindoes zijn, boeddhisten of atheïsten, maar ze vinden elkaar in het onder weg-zijn en het nadenken over het leven." Overigens is er nog een vierde categorie Santiago-gangers, de valsspelers, de mensen die hun auto parkeren, wat stof op de schoenen en de kleren gooien en in de herberg voor een paar euro overnachten alsof ze net tiental len kilometers onder de branden de zon over de Spaanse hoog vlakte hebben gelopen. Hij heeft ze gezien en het zijn er meer dan je denkt. Hij gruwt alweer bij de herinnering. Zoals hij trouwens ook weinig op heeft met Santiago de Com- postela zelf („Wat een ontgoo cheling, net een kermis"). En de naamdag van Jacobus doet hem ook weinig. Hij gelooft niet eens dat de botten in Santiago echt van de heilige zijn. „Maar ach, laten we de legende levend hou den." Belangstellenden bekijken de informatietafel over Santiago de Compostela. Blijven we thuis of pakken we de koffers? De PZC besteedt deze zomer zes weken lang aandacht aan vakantie in Zeeland. Verslaggevers schrijven over Zeeuwen die jarenlang hun vakantie doorbrengen in de eigen provincie. Ook aan bod komen de bijzondere hotelkamer, de knusse bed breakfast en het privéparadijsje in de achtertuin. Deze week: Weg van de drukte. Bath de politie kan helpen met in- ®atie, kan bellen met 1-8844.01 Klapstoeltje mee, verrekij ker om de nek en heerlijk genieten van het zonnetje en de voorbij varende schepen. Op de dijk bij Bath is het met een koel briesje goed toeven op een war me zomerdag. En nog een voor deel: het is er lekker rustig, want nog niet zo veel mensen hebben deze stek ontdekt. Alhoe wel, de laatste jaren komen fiet sers en toeristen er steeds vaker een kijkje nemen. Rond tien uur zitten Bastiaan (61) en Nesia (55) van der Kuil uit Werkendam (bij Gorinchem) aan een bakje koffie uit hun meegebrachte thermoskan. Ze kijken vanaf de dijk naar de con tainerschepen die af en aan va ren over de Westerschelde rich ting de Antwerpse haven. „We gaan al dertig jaar naar Zeeland met vakantie. Elke dag gaan we hier eerst naar toe om koffie te drinken aan de dijk. We zoeken de rustige plekjes op. Als er er gens heel veel toeristen zijn, dan vinden we het te druk. We ko men hier voor de rust en de sche pen", vertelt Nesia. „Ik heb voor mijn werk heel veel met scheepvaart te maken. Ik kom ook uit een schippersfamilie. Schepen trekken me aan. We blijven hier meestal een uurtje zitten. Dan gaan we iets bezich tigen. Vandaag staat Zeeuws- Vlaanderen op het programma; we gaan naar Cadzand, Sluis en daarna naar Philippine om mos selen te eten", legt haar man uit. Rustig is het zeker aan de dijk bij Bath. Als je een stukje over het buitendijkse fietspad loopt, dat tot aan Kruiningen door gaat, hoor je behalve de tsjilpen- de zwaluwen, die in groten geta le in Bath aanwezig zijn, hele maal niets. Links de schepen en het water, rechts het groene gras van de dijk. Een klimpartij over diezelfde dijk, richting het dorp, is zeker de moeite waard. Vijf straten telt Bath. Dorpsbewoner Wim Thoen (61) woont zes jaar in zijn Corrie en Gerard Snelders en Lenie en Karei Bartelen uit Bergen op Zoom genieten op de dijk. foto Ronald den Dekker Toeristen zijn schaars bij Bath, maar als je écht alleen wilt zijn, dan zijn de ochtend uren het aangewezen tijdstip om door te brengen langs de Westerschelde bij Bath. Het groene gras op de dijk is een ideale picknickplaats, met uitzicht op de schepen. Neem een verrekijker mee om te zien waar de schepen vandaan komen, of om zee honden op de zandbanken te ontdekken. Als dat picknickkleed en de verrekijker toch al in de tas zitten, is een lunchpakket ook geen overbodige luxe. In het dorp is geen winkel te vinden en het plaatselijke café heeft wisselende openingstijden. Dorpsvereniging Onderlin ge Vriendschap houdt op 5 au gustus vanaf 13.00 uur een rommelmarkt voor het buurt huis aan de Lillostraat. Maak een fiets- of wandel tocht over het buitendijkse pad langs de Westerschelde. huis aan de Arsenaalstraat. „Ik ben destijds verhuisd vanuit Den Haag. Ik wilde naar een plek zonder stoplichten en par- keermeters. Die plek heb ik hier gevonden. Het dorp heeft 93 in woners en 47 woningen. Ieder een kent elkaar en kinderen kun nen hun fiets op straat laten lig gen. Dat hoef je in Den Haag niet te doen, hoor." Thoen heeft zich een beetje ver diept in de geschiedenis van zijn woonplaats. Zo blijkt zijn straat niet voor niets de Arsenaal straat te heten. „Je moet eigen lijk fort Bath zeggen. Het is een oud vestingstadje. Dat zie je ook aan de stervorm van het dorp. Er is hier in de loop der eeuwen veel gevochten door Fransen, Spanjaarden en Engelsen. De schuur hier tegenover stamt uit 1787. Het is het voormalige arse naal. Er hebben nog paarden van Napoleon in gestaan. De ene kant is gerestaureerd. Er zijn plannen om de andere kant ook op te knappen." Even verderop, in de Lillostraat (vroeger de Kerkstraat), staat het schattige kleine kerkje van de Bathse vrije evangelische ge meente. Thoen: „Elke zondag om tien uur is er een kerk dienst." Koelbox Op de dijk is het tegen het middaguur iets drukker gewor den. Vijf mensen zitten op de dijk. „Ik zie elke keer weer iets anders", vertelt Marinus Al- mekinders (79) uit Rilland, terwijl hij vanaf een bankje, gewapend met zijn verrekijker, de boten in de gaten houdt. „Ik rijd al twintig jaar drie keer per dag met mijn brommer naar de ze dijk, om naar de schepen te kijken. Wat ik er zo mooi aan vind? Het is een unieke plek, want die grote schepen komen zó dichtbij. Ik ben hier geboren. Dan zie je elk jaar veranderin gen. Er komen steeds meer sche pen en ze worden steeds groter. Hier recht tegenover ligt het Ver- Nu bij 100 foto's afdrukken in de 1-uur service GRATIS MP3-speler GRATIS 128 Mb SD-geheugenkaart! geld opzij zetten voor onder houd en dat ook uitvoeren. Daar mee zijn de problemen natuur lijk niet snel opgelost. De achter stand die we hebben opgelopen, is niet in twee jaar weggewerkt. Mijn aanname is dat we daar wel vijf jaar voor nodig heb ben." Onderhouden En het is niet alleen het inhalen van de achterstand, maar ook het goed blijven onderhouden, belooft Seijbel. „We hebben nog een lange weg te gaan, maar we gaan zorgen dat het beklijft." foto Lex de Meester Werkstraf voor beledigen agenten MIDDELBURG - De Middelburgse - politierechter heeft gisteren een 35-jarige inwoner van Vlissingen voor beledi ging van de politie vijftig uur werkstraf opgelegd. De Vlis- singer kon zich op 12 februari in Middelburg ook niet legi timeren. Voor het niet tonen van een identiteitsbewijs moet de man zestig euro betalen. Hennepkweek als bijverdienste MIDDELBURG - Een 29-jarige inwoner van Arnemuiden wilde met een hennepkwekerij snel geld bijverdienen, maar zijn illegale praktijken pakten averechts uit. De Ar- nemuidenaar kwam van de regen in de drup, zo bleek gis teren in Middelburg. Met de 140 uur werkstraf, die politie rechter hem oplegde, viel nog te leven. De pijn zat hem vooral in de rekening van Delta, 2546 euro, en de ontne mingsvordering van 3087 euro. In totaal moet hij ruim 5600 euro terugbetalen. Bij de inval op 10 januari trof de politie in de slaapkamer van zijn woning en in een schuur 113 hennepplanten aan. Daarnaast bleek dat hij stroom buiten de meter om had afgetapt. De Arnemuidenaar be kende drie keer te hebben geoogst. Volgens officier van justitie E. Bethlehem had de verdachte met vuur ge speeld. „De politie was er op tijd bij, want er was ook brandgevaar. Het is zeer onverantwoordelijk en ernstig geweest. Het ging u alleen om winstbejag." De officier eis te 140 uur werkstraf. Ze meende dat de man aan de hen nepteelt, met aftrek van de kosten, 7000 euro had ver diend. Strafpleitster C. Kouijzer kwam op een lager ontne mingsbedrag uit. Haar cliënt verzekerde 5000 euro te heb ben geïnvesteerd en vroeg de politierechter rekening te houden met zijn gezinnetje. „Dan hebt u een buitenge woon ongelukkige keus gemaakt. Dat bedrag had u beter aan uw gezin kunnen besteden", zei de politierechter. Interactieve waterexpositie EMMADORP - In het bezoekerscentrum van het Verdron ken Land van Saeftinge in Emmadorp is een interactieve waterexpositie te zien. Bezoekers worden op een speelse manier geïnformeerd over water, watergebruik en water vervuiling. Er kan onder andere een zeeslagspel gespeeld worden en er is te zien is hoeveel water een huishouden gemiddeld gebruikt. De expositie is tot en met het laatste weekeinde van september alle dagen (behalve op maan dag) te bezoeken van 13.00 tot 17.00 uur. Kitespullen gestolen uit auto SCHARENDIJKE - Op de Brouwersdam is maandagmid dag een auto opengebroken. De deur is geforceerd en on bekenden zijn ervandoor gegaan met een complete kite- surfuitrusting. De schade loopt in de honderden euro's. een overval in Middelburg. Maandag zou een vrouw door twee nepagenten zijn aangespro ken bij een pinautomaat. Ze is gevlucht, maar de twee namen haar geld mee. De politie ont kent dat er bij de beroving nep agenten actief waren. Samen met zijn vrouw is Rinus inmiddels zo'n beetje alle cam pings op Walcheren afgereden Om flyers op te hangen en om haar naam te roepen. „Ik word er helemaal gek van", zegt Ri nus. „Anna was als een kind voor me. We hebben haar ge kocht in Tsjechië. Als pup heeft ze op mijn buik gelegen. Ze was hele dagen bij me. Ze kan toch niet van de aardbodem verdwe nen zijn?" Een foto van Anna is te zien op: http://communities.zeeland- net.nl/data/amivedi/ dronken Land van Saeftinge. Kijk, daar staat een schaaps kooi. Daar kijk ik graag naar, want mijn vader was vroeger schaapherder. Toen ik een jaar of negen was, viel hier vlak voor de kust een zandplaat droog. Daar lag een groep zeehonden. Nu zie ik hier nog dagelijks zee honden langs zwemmen, hoor. Een eindje verderop liggen er wel een stuk of twintig op een zandplaat." Zo'n twintig meter naast Alme- kinders hebben Come en Ge rard Snelders en Lenie en Karei Bartelen uit Bergen op Zoom hun tuinstoelen met tafel en koelbox inmiddels geïnstal leerd. Ook zij zijn klaar voor een dagje genieten van de rust en ruimte. „Ja, steeds meer toe risten ontdekken deze plek", glimlacht Marinus. „Ach ja, waarom ook eigenlijk niet? Je staat onderweg hier naartoe in elk geval niet in de file." Cornelleke Blok door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Al vier dagen zoekt Rinus Willemstein naar Anna. De hond verdween zater dag in Vlissingen. Het spoor loopt dood bij een Duits gezin. Het gezin zou de hond naar de politie brengen, zeiden ze tegen het personeel van Action, een winkel in de Vlissingse Aagje Dekenstraat. Rinus was er naar binnen gelopen voor een bood schap. Hij liet Anna, een krui sing tussen een rotweiler en een dobermann, achter in de auto. Die auto stond in de schaduw, verzekert hij. Het gezin, vader, moeder twee kinderen, haalde Anna uit de auto. Daarna loopt het spoor dood. Anna is daar nooit aangekomen, hoorde Ri nus op het bureau. Hij heeft aan gifte gedaan van diefstal. Het verhaal wordt bizar als een getuige reageert op de oproepen die Rinus bij winkels in Vlissin gen heeft opgehangen. Piet van der Lee weet zeker dat hij Anna heeft gezien. Aan de lijn, in het gezelschap van twee agenten. „Ze liepen in de Scheldestraat. Ik fietste er langs en vroeg nog of ze een hondje gevangen had den. Ze zeiden dat ze hem had den gevonden." Hij weet zeker dat het Anna was. En hij weet ook zeker dat het twee agenten waren. „Ze hadden een busje pepperspray en handboeien aan hun riem." De politie weet van niets, zegt woordvoerder Esther Boot. „We weten alleen dat er een hond ver dwenen is, en ook dat die niet naar het politiebureau is ge bracht." Van der Lee suggereert dat er nepagenten aan het werk zijn ge weest. Hij wijst op een bericht dat op internet circuleert over Taakstraf voor agressieve drankrijder MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft giste ren een 37-jarige inwoner van Terneuzen voor wederspannig- heid, mishandeling en dronken rijden conform de eis veroor deeld tot tachtig uur werkstraf. De man gedroeg zich op 26 fe bruari in Terneuzen recalcitrant toen hij vlakbij zijn woning werd aangehouden. In een reac tie sloeg hij een agent een bloed neus. Er werd pepperspray ge bruikt om de Terneuzenaar kalm te krijgen. In eerste instan tie zag de verdachte niets in een blaastest, maar later gaf hij toch maar toestemming. Hij blies 500 microgram. zeeuwse almanak Merlijn van drie wilde 's avonds weten wat zijn va der, werkzaam bij dit dag blad, nou de hele dag had uit gespookt. Die antwoordde, naar waarheid en zo veel mo gelijk in voor kinderoren be grijpelijk Nederlands: „Ik heb vandaag een krant gemaakt. De peuter liet het antwoord even bezinken, trok toen een bedenkelijk gezicht en vroeg toen met oprechte verbazing: „Was die kapot dan?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9