Kinderboerderij blijft populair Go your own way Sta jij ook paraat na een ramp? PZC H Burgers krijgen inspraak in WMO Hulst Zeeuwse fietsvierdaagse vanuit Goes begonnen Terneuzens stichtingsbestuur blij met bijdragen gulle gevers Arnemuidenaar moet betalen voor hennepteelt RHÏNO woensdag 26 juli 2006 door René Hoonhorst TERNEUZEN - Zeeuws-Vlamin gen blijven de kinderboerderij en een warm hart toedragen. Vooral de Terneuzense kinder boerderij ontvangt regelmatig giften om de tekorten aan te zui veren. Zo overhandigde de Axel- se kroegbaas Rudi Witte giste ren een bedrag van 1050,30 euro aan beheerder Jan van Os. Witte kreeg dat geld van fami lie, vrienden en kennissen ter ge legenheid van de afgeronde ver bouwing van zijn nieuwe wo ning. Bij het feestje dat hij voor een grote groep mensen gaf, meldde hij geen cadeaus te hoe ven krijgen. Gulle gevers kon den hem een plezier doen door een bedrag voor de kinderboer derij te schenken. „Veel mensen hebben dat gedaan. En daar ben ik blij om." Witte draagt de Terneuzense kinderboerderij een extra warm hart toe, omdat zijn zoon Davy Dj's draaien warm voor Dancetour Goes GOES - Dj's Thomas Zwets- boom en René de Geus oefenen alvast voor zondag. Want met een beetje geluk mogen zij op de Grote Markt in Goes de Dance tour openen. Thomas, artiestennaam The Giz- zler, en René (The Giant) zijn met hun zestien jaar de jongste finalisten van de Dj Contest die voorafgaat aan de Dancetour. Tot vorige week mocht iedereen een 'set' insturen. „Dat is een be stand of een cd'tje van een uur tot anderhalf uur waarin dj's plaatjes aan elkaar mixen", ver tel organisator D. Malschaert. Vanaf vandaag mag iedereen op www.dancetour.nl stemmen op één van deze drie finalisten. Vrij dag wordt de winnaar bekend. Hij mag om 13.00 uur het evene ment openen door het eerste half uur te draaien. er regelmatig werkt. Hij zou het dan ook het leukst vinden als het geschonken geld in Terneu- zen wordt gebruikt - 'bijvoor beeld voor een nieuwe glijbaan' - maar eist dat niet. „De stich ting moet zelf bepalen waar het geld het hardste nodig is." Voorzitter F. van Driessche van de Stichting Kinderboerderij verwacht dat het aanzuiveren van tekorten voorlopig voor rang heeft. De stichting lanceer de begin dit jaar een campagne om de tekorten terug te dringen en een positief spaarsaldo op haar boekje te krijgen. Van Driessche heeft geen precies overzicht over de financiële posi tie en directeur J. van Hooij- donk was gisteren niet te berei ken. „We zijn wel bezig om het structurele tekort terug te drin gen. We blijven bijvoorbeeld wel goedkoop, maar laten de prijzen in de kantines van de boerderijen in Terneuzen en Clinge licht stijgen." De stichting is ook opnieuw in overleg getreden met de gemeen te Terneuzen. Die komt de ver plichtingen die ze aanging bij de overdracht weliswaar keurig na, maar het stichtingsbestuur hoopt toch nog wat meer finan ciële steun te krijgen. Van Dries sche: „De boerderij in Terneu zen biedt niet alleen zinvol werk aan mensen met een ver standelijke beperking, maar heeft ook een duidelijke sociale functie. Heel veel kinderen uit Terneuzen bezoeken de boerde rij regelmatig." Speeltuin Die kinderen - de kleinsten voor op - komen niet alleen dieren kij ken en voeren, maar vermaken zich ook graag in de speeltuin. Om die aantrekkelijk te houden, dient de boerderij af en toe voor zieningen te vervangen of op te knappen. Een nieuwe glijbaan staat dan ook hoog op de ver langlijst. De eisen zijn streng en de oude versleten baan is dan ook afgekeurd. Een nieuw een voudig, maar degelijke glijbaan kost zo'n 2200 euro. De bezoe- kertjes van de speeltuin hopen maar dat niet alle giften van de laatste maanden worden ge bruikt voor het verkleinen van het tekort. door Rob Paardekam GOES - De Zeeuwse fietsvierdaagse heeft op de eerste dag vijftien procent minder deelnemers getrokken dan vorig jaar. De organisatie wijt dat aan de warmte. „Vooral de wat oudere deelne mers zien het niet zitten om te fietsen", zegt Ad Koster van de organisatie. „Som migen kwamen vragen of ze wel de route beschrijving mochten hebben, zodat ze de tocht later alsnog kunnen fietsen." De fietsvierdaagse wordt deze week voor de achttiende keer gehouden. De deelne mers starten elke dag vanaf Sportpunt Zeeland in Goes en rijden 25,40 of 60 ki lometer. De organisatie zag geen reden om de tocht af te blazen, zoals in Dren the wel gebeurde. De deelnemers ston den - uiteraard - achter dat besluit. „Ik snap echt niet waarom ze het in Drenthe hebben afgelast", zegt Egbert uit Goes. „Het is heerlijk fietsweer." Vrouw Joke wijst op de eigen verantwoordelijkheid van de mensen. „Zelf hebben we ook extra drinken meegenomen." Koster zegt dat hij weinig mensen heeft horen klagen. Sterker nog, de meeste rie pen vrolijk 'tot morgen'. Ze komen dus gewoon terug. Koster: „Sommige mensen namen wel een kortere route, maar bij te rugkomst zeiden ze dat het goed te doen was. 'Morgen doen we gewoon de zestig kilometer' riepen ze dan." Op het geven van wat tips na, heeft de or ganisatie geen extra maatregelen tegen de hitte genomen. Wel kunnen deelne mers vanaf vandaag al om acht uur ver trekken in plaats van negen uur. Zo kun nen de middagwarmte ontlopen. Deelne mers die gisteren na twaalven nog wil den gaan fietsen werd aangeraden om Deelnemers aan de Zeeuwse fietsvierdaagse trokken gisteren richting het oosten. Hier fietsen ze op de dijk bij Hansweert. foto Ronald den Dekker dat niet te doen. Heel veel waren dat er overigens niet. Verder rijdt er een eh- bo-wagen langs het parkoers, maar dat is elk jaar het geval. Al met al is Koster niet heel erg teleurge steld over de daling van het aantal deel nemers. „De situatie is nou eenmaal zo", zegt hij. „Om uit de kosten te komen, hadden we eigenlijk duizend deelnemers nodig. Gelukkig hebben we een potje voor tegenvallers, dus we komen niet in de problemen, hoor." Deelname kost voor volwassenen vier eu ro per dag of tien euro voor vier dagen. Kinderen betalen de helft. „Dat lijkt me niet te veel", zegt Koster. „Toch maak je het mee dat mensen zich hier alleen ko men inschrijven om vervolgens met hun partner te vertrekken. Daar kan ik me wel eens boos over maken. Als mensen het echt niet kunnen betalen, moeten ze het gewoon zeggen. De tocht van gisteren leidde de deelne mers naar het oosten van Zuid-Beveland. Zo kwamen mensen die voor de zestig ki lometer kozen tot in Krabbendijke. Van daag volgt de Noord-Beveland-route om donderdag richting het westen te gaan en op de slotdag de Zak van Zuid-Beve land in te duiken. door Sheila van Doorsselaer HULST - Belangenorganisaties, zoals de plaatselijke senioren raad, ouderenbonden en gehan dicaptenorganisaties krijgen van de gemeente Hulst inspraak in de uitvoering van de Wet maatschappelijke ondersteu ning (WMO). Zij kunnen binnen kort zowel mondeling als schrif telijk hun zegje doen. De WMO, die per 1 januari wordt ingevoerd, regelt de lich tere vormen van hulp en onder steuning van burgers, zoals het herstellen van zelfredzaamheid. De wet komt in de plaats van de Wet voorzieningen gehandicap ten (WVG), delen van de Algeme ne Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) en de Welzijnswet. Ge meenten moeten deze ondersteu ning straks zelf regelen als man- telzorgers hier niet meer in sla gen. Kaders Voor de uitvoering van de WMO moet de gemeente een beleids nota opstellen waarmee ze vier jaar uit de voeten kan. In deze nota wordt aangegeven hoe de gemeente zal handelen in,j situatie. Hiervoor moet He - wel de algemene kaders ton, ren waarbinnen gewerkt f worden. Het college van bim meester en wethoufa 1, een kadernota opgesteld tva voorstellen aan de genea raad staan. De gemeenteraad besluit intej delijk over de kadernota ma eerst mogen belangenorganis ties zich uitspreken. Zijhebb immers voeling met de da groep en weten als geen a.v waar behoefte aan is, wat ders zou moeten en wat m dige luxe is De nen tot vier augustus schrift lijk een reactie geven op de dernota. Die reactie moet richt zijn aan het college burgemeester en wethouder Mondeling kan comment;, worden gegeven tijdens vond 1 augustus vanaf 19.30a 1 wordt gehouden in het stadska toor in Hulst. De reacties op de kademotss len worden meegenomen m, uiteindelijke besluitrond door de gemeenteraad. door Aector Doorns MIDDELBURG - Een 29-jarige inwoner van Arnemuiden wilde met een hennepkwekerij snel geld bijverdienen, maar zijn ille gale praktijken pakten ave rechts uit. De Arnemuidenaar kwam van de regen in de drup, zo bleek gisteren in Middelburg. Met de 140 uur werkstraf, die politierechter hem oplegde, viel nog te leven. De pijn zat hem vooral in de rekening van Delta, 2546 euro, en de ontnemingsvor dering van 3087 euro. In totaal moet hij ruim 5600 euro terugbe talen. Bij de inval op 10 janna trof de politie in de slaapkam van zijn woning en in e schuur 113 hennepplanten ai Daarnaast bleek dat hij stroo buiten de meter om had alg tapt. De Arnemuidenaarbeke de drie keer te hebber Volgens officier van j Bethlehem had de verdati met vuur gespeeld. „De pÉl was er op tijd bij, want er ook brandgevaar." De officier eiste 140 uurw; straf. Ze meende dat de i aan de hennepteelt, met afc van de kosten, 7000 verdiend. Jij werkt om te leven, en gdat voor de dingen die jij belangrijk vindt. Dan is de nieuwe Suzuki SX4 helemaal jouw auto. Hij is er met tweewielaandrijving (2WD) en als 4Grip (2WD+4WD). De SX4 2WD rijdt comfortabel en zuinig. Dus ideaal voor in de stad én op de grote weg. Bij de SX4 4Grip kies je zelf of je 2WD of 4WD rijdt. Dat is niet alleen extra veilig, maar natuurlijk ook extra avontuurlijk: voor jou houdt de weg niet op als het asfalt stopt! Kom dus proefrijden bij de Suzuki dealer. Neem je kaplaarzen en pumps mee en go your own way. Je weet maar nooit waar de SX4 je brengt. De nieuwe Suzuki SX4 v.a. Lease v.a. 289,- 2WD en 4WD Het Nederlandse Rode Kruis Word vrijwilliger! Je helpt met contactherstel tussen slachtoffers en hun familie. Ais telefoonvrijwilliger sta je zoekers te woord of als registratievrijwilliger verzamel je inlichtingen over slachtoffers. KAPELLE: Garage Sjaak Sonke, Biezelingsestraat 50, (0113) 34 36 31 TERNEUZEN: Suzuki Terneuzen B.V., Handelspoort 6, (0115) 64 90 00 00STERLAND: W.C. Ista Zoon, Sint Joostdijk 41, (0111) 64 14 95 VLISSINGEN: Van der Jagt-Willemse B.V., Mercuriusweg 29, (0118) 41 90 51 Bel voor meer informatie: 070 44 55 888. +c A part of the international Red Cross and Red Crescent Movement www.rodekruis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 44