KRAS.NL Overleg over kerk levert niets op Te voet de halve wereld rond PZC PZC J eugdv akantie week Hulst wordt topper Nomaden in Sas van Gent itadymince mee: Luxe bungalows DRENTHE Hilton ANTWERPEN***** Prachtig TSJECHIË RIJNCRUISE BASEL-KEULEN RIJN-MOEZEL CRUISE KBAsgjSrto^ www.kras.nl Vrijwel iedere zaterdag van 5/8 t/m 21/10 verblijf in Parkhotel Bohemia in het gezellige Stare Splavy ligt in het centrum, nabij het mooi gelegen Machameer o.a.Weinstube, sfeervol restaurant en een leuk buitenterras verzorging o.b.v. all inclusive, d.w.z. ontbijtbuffet, lunch, 3-gan- gen diner en drankjes als wijn, bier, koffie, thee, Schnaps en fris dranken zijn inbegrepen (van 10.00 tot 23.00 uur) tips: vele wandelmogelijkheden, Bohemen: dichte bossen, rots partijen en zandsteenkolossen, de'Gouden Stad'Praag en Melnik Reisnummer AUTO 17.622, zie www.kras.nl/auto17622 Vertrekdata: 18/8 en 1/9 verblijf op comfortabel 3-sterren+ MS Victoria Cruziana bar met lounge, restaurant, zonnedek met verwarmd zwembad het Zwitserse Basel en het oude stadje Breisach het levendige Straatsburg met de oude stadswijk 'La Petite France' Mannheim, waar de Rijn en Neckar samenvloeien Rüdesheim met de gezellige Drosselgasse Koblenz, het centrum van de wijnhandel Keulen,de stad van de indrukwekkende Dom en de vele winkels Reisnummer CRUZ 16.750, zie www.kras.nl/cruz16750 073 - 5 999 999 ma. t/m vr.: 08.30-18.00 uur, za.: 10.00-15.00 u Of boek bij één van onze 21 reisbureaus! WWW.KRAS.NL WWW.KRAS.NL WWW.KRAS.NL Afslanken en in vorm blijven Korte St. Janstraat 6 4301 AE Zierikzee T 0111 -41 29 45 zierikzee@bodymince.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel Rsnèvan Stee Ffits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Pax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl De hoofdrolspelers van de musical Piraten aan de ijskoude Kristalkust. foto Wim Kooyman door Jeanette Vergouwen HULST - De knalgele spandoe ken hangen al op in Hulst. De Jeugdvakantieweek (JVW), die tussen 30 juli en 5 augustus plaatsvindt, wordt weer een top per. De zon heeft al veel stralen verschoten, maar de organisatie rekent op een droge speelweek. „Het wordt weer een leuke en leerzame week en ons thema klinkt best aangenaam in deze warme weken: Piraten aan de ijskoude Kristalkust", vertelt penningmeester Gijs Everaard. Sanne van Campenhout heeft sa men met Endri van Dorsselaer, Rineke Helfrich en Marianne Kam de musical geschreven. „Met vier lekker in het gehoor liggende liedjes op bestaande melodieën en een spannend ver haal. Het verhaal is weer de ro de draad voor alle spelen die af gewerkt moeten worden." De opening is zondag 30 juli om 19.00 uur. In Den Dullaert wordt door de leden de musical Piraten aan de ijskoude Kristal kust gespeeld. De voorstelling is gratis en de ouders mogen mee voor vijftig cent. De jeugd moet tijdens de spelen attributen ver zamelen om een probleem in de musical op te lossen. De ontkno ping valt tijdens het spel op 4 au gustus. Dan komen alle kinde ren uit de buitenkernen spelen op het terrein van 't Jagertje. De organisatie zoekt nog vrij willigers die ouder zijn dan vijftien jaar. Zij kunnen zich za terdag 29 juli melden om 19.30 uur op 't Jagertje of via de web site www.jvwhulst.nl De 33e Jeugdvakantieweek vindt van 30 juli tot en met 4 augustus plaats in Hulst op 't Jagertje van 9.30 tot 11.45 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar Den Dullaert. Werner (53) en zijn echtgenote Marianne (44) trekken de halve wereld rond met hun ezels en honden. door Paul Begijn foto Wim Kooyman ontfermde over het leven van Mai'ianne en Werner en hun dieren. Als blijk van waardering gaf zij ze twintig euro en een zak brood voor de ezels. Ook een be woner van de Westkade kwam naar bui ten om een lekker ontbijtje te brengen. „Hartelijk dank", klonk het uit de mon den van Werner en Marianne. Op een dag reist het gezelschap zo'n tien tot dertig kilometer, afhankelijk van de weersomstandigheden. Het tweetal is inmiddels op hun te rugreis richting Noorwegen. Daar hopen ze over drie maanden aan te komen bij hun familie. Een vaste woning hebben ze niet meer. „Onze fa milie heeft destijds intrek genomen in ons huis. In Noorwegen zullen we dan ongeveer drie weken bij onze familie verblijven. Daarna vertrekken we op nieuw." Waar de reis dan heen gaat, weet het tweetal nog niet. „We zien wel waar we terechtkomen. We hebben alle tijd." De afgelopen drie nachten süepen Wer ner, Marianne en hun huisdieren op het kanaaleiland bij het Sasse zwembad. Vandaag vertrekt het tweetal richting Axel. Daarna zetten ze hun reis voort richting België om zo het overige deel van Nederland te bereiken. SAS VAN GENT - Ze hebben er inmid dels al 240.000 kilometer opzitten. Al 25 jaar zijn ze niet meer in hun geboor teland geweest. Werner (53) en zijn echt genote Marianne (44) uit Noorwegen trekken samen met hun ezels en honden de halve wereld rond om zo veel moge lijk te kunnen zien. Gisteren stonden ze samen met hun dieren op de Westkade in Sas van Gent. Toch keken de mensen in Sas van Gent gisteren wat vreemd op toen ze langs de Westkade plotseling een man en vrouw zagen zitten vergezeld van drie ezels en vier honden. Een man gekleed in dikke dierenpelzen. Nee, echt alledaags is het niet als je je bedenkt dat de thermome ters dertig graden aangeven. Wemer heeft weinig last van de warmte. „Ik ben in landen geweest waar de tempera tuur ruim boven de veertig graden was. Zoals in Turkije en Marokko. Daar was het echt onaangenaam." Voor hen liggen diverse krantenknip sels uit landen waar ze zijn geweest. 'Nomaden bij de Mont Saint Michel', kopt een Franse krant. Een Zweedse krant had de primeur. Zweden was het eerste land dat ze aandeden. Werner en Marianne besloten 25 jaar geleden er op uit te trekken met hun ezels. De wijde wereld in, genieten van de vrijheid en gewoon even niet gebonden zijn aan het hedendaagse leven. Dat 'even' werd 25 jaar. Tot de dag van vandaag hebben ze nog geen spijt gehad. „Het is ontzettend leuk om zo veel verschillende mensen en culturen te ontmoeten. Tijdens onze reis maken we ontzettend veel mee. We zijn op de mooiste plekjes in Europa ge weest. Vooral Hongarije en Portugal zijn mooie landen", zegt Werner. In 25 jaar tijd hebben Wemer en Ma rianne slechts één keer met geweld te maken gehad. „In Litouwen werden we van uit het niets beschoten. Gelukkig schampte de kogel mijn hoed. Het was meteen duidelijk dat we op die plek niet gewenst waren", zegt Werner. Wel hebben ze vooral in de rijkere landen last gehad van mensen door wie ze werden aangegeven bij de vreem delingenpolitie. „Wij werden aangezien voor illegalen", zegt Marianne. Als de avond valt, zoekt het tweetal een rustig plekje op in of nabij een bos. Daar brengen ze samen met hun dieren de nacht door. „Als het droog is en de tem peraturen zijn aangenaam, slapen we in de open lucht. Als het gaat regenen, spannen we een zeiltje om te kunnen schuilen. In de winter houden we ons warm met de dierenpelzen die we bij ons dragen. Zo kunnen we ons bescher men tegen de kou", aldus Marianne. Slaapplek Het viel niet mee om in de Benelux elke avond weer een slaapplek te vinden. „In deze omgeving is het heel dichtbevolkt. Er is weinig natuur waar we ons kamp kunnen uitstallen. In een land als Rus land kun je soms uren lopen zonder een mens tegen te komen. Dat is heerlijk." Toch weet ook Wemer dat hij mensen nodig heeft om te overleven. De mensen geven fooi en extra's om eten en drin ken te kunnen kopen. Zo ook in Sas van Gent, waar een Belgische madame zich Dorpsraad en gemeente Sluis zitten in hun maag met godshuis Hoofdplaat ^rRaymond de Frel HOOFDPLAAT - De lucht WsScn het Sluise gemeentebe- jmuren de dorpsraad in Hoofd- jlaat over de verbouwing van |f monumentale hervormde lak is geklaard, maar tot een dossing heeft een recent ge- jprck tussen beide partijen niet |éid. 5e hervormde kerk is door de •hting Oude Zeeuwse Ker- „u'verkocht aan restauratiear- èitect P. van Traa uit Zierik- Hij wil in het godshuis drie appartementen bouwen. Het Sluise gemeentebestuur ziet daar geen kwaad in, maar de dorpsraad en een aantal omwo nenden vrezen wel veel nadelige gevolgen. Vooral het onttrekken van de kerk aan de openbaar heid steekt veel inwoners. De dorpsraad behoudt het gebouw het liefst voor culturele doelein den. De dorps vertegenwoordigers trokken daarom aan de bel bij de gemeente, maar die gaf met een aan niet veel meer te kun nen doen. De verkoop van de kerk gaat immers grotendeels buiten haar om. Wel moeten de dagelijks bestuurders een monumenten en bouwvergunning verlenen en een bestemmingsplanwijziging doorvoeren. Vandaag gaat de monumentenvergunning een zes weken durende inspraakpro cedure in. En dus kunnen de dorpsraad en inwoners vanaf nu bedenkingen indienen. Dorpsraadvoorzitter I. Jacobse overweegt in de komende weken nog een informatieavond voor inwoners te houden. „Dan kunnen we samen bepalen hoe we verder moeten handelen. Alles loopt nu nog vast op pro cedures, dus kan het college van B en W nu ook niet veel meer doen. Ze hebben wel toegegeven dat ze iets te lichtzinnig met de kwestie zijn omgegaan. Het gesprek was verhelderend, maar dat neemt niet weg dat onze zorg over de kerk blijft. En de gemeente zit er ook wel mee in haar maag, want die zijn on getwijfeld bang voor planscha declaims", zegt Jacobse. Alternatief Wethouder J. Provoost was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. Hij liet een paar weken geleden weten misschien nog een alternatief uit zijn hoge hoed te kunnen toveren, maar wilde daar toen nog niet concreet op ingaan. Jacobse weet inmiddels wat Provoost had bedacht, maar ook hij wil er niet te veel over kwijt. „Want voor je het weet, gaat dat weer een eigen leven leiden. La ten we het er op houden dat er eigenlijk bijna geen andere op lossing meer denkbaar is. De suggestie van Provoost zal hoogstwaarschijnlijk dan ook niet meer dan een suggestie blij ven", aldus de dorpsraadvoorzit ter. STREEKACTIVITEITEN IXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: l#5bal, kaarten, vrij biljarten, bridge; ijSSuur Fietsclub; jiHalle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten ji spelletjes; r-jipunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, •jrf,verken, SRESKENS - Spuiplein, 16.00 uur: Dol- (Aoensdag met diverse activiteiten; [UNGE- Malpertuus, 13.15 uur: Anbo Kfsbal; 13 30 uur: KBO kaarten, biljar ten sjoelen; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur; Biljar- 8i,pieren en handwerken; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar- sn; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Bil- arten, bridge; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Biljarten «taarten; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 iur Kaarten; fertlaan 87,19.00 uur: Creatieve bij'een- W lilEUW-NAMEN - Café Sint Cecilia, 1530 uur: Bingo; PAAL - Clubhuis, 14.00 uur: Kaarten jo urenen bieden; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 Bieden, jokeren, rummicub; SAS VAN GENT - De Regenboog, :t00uur: Kaarten, biljarten; Albert, 13.00 uur; Vrij biljarten en pelmiddag en diverse handwerktech- ieken; SINT-JANSTEEN - Café Ambiance, •100 uur Kaarten; IN - De Veste, 13.30 uur: Bil- ieWielingen, 17.00 uur: Yoga Palazzoli- •-s; korthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: fttedansen; IAAMSLAG Camping 't Hellegat, 2.00 uur Tentenkamp Terell's Texas rgers Regiment speelt de Amerikaan- Burgeroorlog na. (Advertentie) woensdag 26 juli 2006 Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 4/8 t/m 20/10 verblijf in Best Western Country Hotel de Broeierd rustig gelegen voormalige herberg gebouwd in Saksische stijl gezellige brasserie, restaurant, terras en schoonheidssalon wandelen en fietsen door het Twentse coulisselandschap de gezellige stad Enschede met vele winkelmogelijkheden het glooiende landschap van natuurgebied de Borkeld het oudste stadje van Twente: Ootmarsum met oude watermolens de talloze sfeervolle dorpjes zoals Hengelo en Haaksbergen Reisnummer AUTO 17.573, zie www.kras.nl/auto17573 4-/5-/8-daagse autoreis Drenthe nUlst Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 4/8 t/m 30/10 verblijf op het landgoed het Grote Zand in luxe bungalow midden in het Drentse land aan rand van beschermd natuurgebied overdekt zwembad, whirlpool, sauna, stoombad en solarium omgeven door 4 natuurgebieden met tientallen wandelroutes per fiets de mooiste tochten maken in omgeving van Emmen een tocht naar het verleden; de 5000 jaar oude hunnebedden de vriendelijke hoofdstad van Drenthe; Assen uitstapjes naar Noorder Dierenpark of Speelstad Oranje Reisnummer AUTO 17.726, zie www.kras.nl/autol 7726 2-/3-/4-5-daagse autoreis België Vrijwel iedere do., vr., za.en zo. van 31/7 t/m 31/10 verblijf in Hilton Antwerpen****+ in het centrum op de Groenplaats verzorging o.b.v. ontbijtbuffet o.a. restaurant, fitness en healthclub (deels tegen betaling) GRATIS kaartje voor het modemuseum bij verblijf vanaf 3 dagen tips: de imposante Onze-Lieve-Vrouwekathedraal, de Grote Markt met de vele gezellige terrassen, de Antwerpse Zoo, het Rubenshuis, de Meir met de vele winkels, talloze gezellige bistro's, restaurants en bars, struinen over één van de vele markten Zie www.kras.nl/auto17710 en www.kras.nl/auto17651 8-/15-daagse autoreis naar de Bohemen - Unieke 9-daagse riviercruise Duitsland-Zwitserland Spotgoedkope 7-daagse riviercruise Vertrekdatum: 24/9 verblijf op comfortabel 3-sterren+ MS Victoria Cruziana bar met lounge, restaurant, zonnedek met verwarmd zwembad de Duitse winkelstad Keulen met de uitgestrekte winkelstraten Andernach, een van de oudste stadjes aan de Rijnoever het stadje Cochem met de pittoreske straatjes en steegjes universiteitsstad Mainz met de sfeervolle Altstadt Koblenz, daar waar de Rijn en Moezel samenkomen Boppard met de 12e eeuwse klooster Mariënberg Reisnummer CRUZ 16.753, zie www.kras.nl/cruz16753 Informatie, voorwaarden en boekingen:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41