PZC Afschaffen regels vindt gehoor Genieten van rust en schepen SPililfffPHOTO Warmdraaien voor de Dancetour GRATIS MP3-SPEÜR GRATIS 128Mb SKARD Zoektocht naar Anna maakt baasjes gek Iceuwse gemeenten hebben begrip voor oproep werkgeversorganisaties IzomerB ivakantie voordeel u M mm* Krant Lfc 0113-315649 Vpzc.nl -3ilredactie@pzc.nl Vus31,4460 AA Goes «rtentie-exploitatie: j en Midden-Zeeland. 0113-315520; Luc-Vlaanderen: 0114-372770; ,1:020-4562500. ,oensdag 26 juli 2006 editie Bevelanden-Tholen «nn7i; regioredacties öMBURG - Zeeuwse gemeen- 3 hebben begrip voor de op- van werkgeversorganisa- voor minder bureauerati- ie regels en ambtenaren. Een jjiial gemeenten, zoals Veere Hulst, heeft al regeltjes afge- iaft. initiatief van wethouder [vermuê (CDA) is het Borsel- i college naar het Brabantse «hel geweest. „De gemeente s't met lokale aannemers een rjeenkomsl gesloten. Daarin a'. dat de aannemer verant- «delijk is voor het techni cs gedeelte van een bouwaan- 33g. De gemeente controleert skproefsgewijs of het klopt. =r iets mis met de aanvraag, wordt zo'n aannemer van f lijst geschrapt. Ook voor de immers is het een gunstige re- omdat ze sneller aan de igkunnen." ik de gemeente Reimerswaal Ühet makkelijker maken voor jjememers. Gemeentesecreta- van Strien; „Aan landelij- wetgeving kunnen we niets janderen, maar we kunnen de teedure wel makkelijker ma- Dat gebeurt nu al. Stel dat ondernemer bij ons aan- bpt die een transportbedrijf lil beginnen, clan hebben wij éi iemand die alles voor hem it" Mr de Veerse recreatieonder- saiersis onlangs een belangrij- gezet. Campinghouders sen meer vrijheden voor klei- laanpassingen op hun bedrijf, r caravans en trekkershut- zijn geen bouwvergunnin- meer nodig. De deregule- 3» moet er ook toe leiden dat d werk met. minder ambtena- 'ogingen tot eroving bij inautomaten DMBURG - Een 68-jarige nil Roosendaal heeft dins- bgmiddag door kordaat optre- weten te voorkomen dat n pinpas en zijn gepinde geld jaden afgenomen door vier on- ikcnde personen. werd aangesproken bij een cautomaat in Domburg, waar iHoosendaler geld had gepind, hield zijn geld stevig vast en pgde erin het viertal van zich [te houden, waarna ze het ha- apad kozen. Eén van de da te was een man met kort sart krullend haar, Oost-Euro- uiterlijk, in het wit ge- y. De man uit Roosendaal jjUt ook een vrouw goed in i kunnen opnemen: zij had mens een Oost-Europees ui- lijk, met lang zwart haar, en sook in het wit gekleed. Mo- ajk zijn er getuigen, andag lukte een soortgelijke png om een pinnende vrouw beroven wel. De 62-jarige siwwerd op de Markt in Mid- iburg tijdens het pinnen afge- i door twee mannen, die geld »r haar neus hielden. Toen ze sr naar de automaat keek, s haar gepinde geld, duizend too, verdwenen. In Goes deden vergelijkbare incidenten «taan de Dam en op de Grote hrkt Daar werd echter geen ld buitgemaakt. sde politie kan helpen met in- ®atie, kan bellen met N-8844.0I (Advertentie) Disneyland» Resort Paris I NACHT 1 DAG GRATIS! ^overnachtingen in een Disney Hotel J'oogen entree tot de Disney' Parken pvonof 188,- p.p. 166,- p.p. ren gedaan kan worden. Deze bezuiniging wordt opgevangen door mensen niet meer te ver vangen. Middelburg en Vlissingen heb ben ook oog voor vermindering van de regels, maar niet zo na drukkelijk als Veere. „Bij elk voorstel dat op tafel ligt, houdt het college de vraag in het ach terhoofd of het ook simpeler kan, met minder regels", verdui delijkt woordvoerster M. Kal ver boer van Middelburg. Verminde ring van het aantal ambtenaren is geen doel op zich. In Vlissingen juist wel, maar niet vanwege de dergulering. Vlissingen moet bezuinigen en stoot mede daarom werkzaamhe den af. Bovendien wordt ge werkt aan een cultuuromslag op het stadhuis, waarbij efficiënt werken een grote rol speelt. „En als dat dan ook nog leidt tot min der regels voor ondernemers en burgers, is dat mooi meegeno men", besluit gemeentewoord voerder R. de Witte. Bij de gemeente Schouwen-Dui- velancl wordt al kritisch ge keken naar het ambtenaren- bestand. De gemeente is bezig met een kerntakendiscussie, waarbij alle gemeentelijke ta ken tegen het licht worden ge houden. „Dat betekent dat we kijken of we alles wat we nu doen in de toekomst blijven doen", zegt wethouder W. Ren den. Waterschap De drie gemeenten in Zeeuws- Vla anderen zijn al kortere of langere tijd bezig om zaken te vereenvoudigen. Samenwerking met het waterschap heeft geleid tot het samen sturen van aansla gen. De gemeente Hulst kreeg anderhalf jaar terug een pluim van de Terneuzense wethouder A. van Waes, omdat in Oost- Zeeuws-Vlaanderen al langer één handhavingsteam functio neert. Ook de Sluise burgemeester J. Sala klinkt het standpunt van de VNO-NCW bekend in de oren.' „In de gemeente Sluis hebben we een stuurgroep in het leven geroepen, die na de zomer aan de slag gaat. Samen met twee wethouders ga ik op door Joeri Wisse GOES - Dj's Thomas Zwets- boom en René de Geus oefenen alvast voor zondag. Want met een beetje geluk mogen zij op de Grote Markt in Goes de Dance tour openen. Thomas, artiestennaam The Giz- zler, en René (The Giant) zijn met hun zestien jaar de jongste finalisten van de Dj Contest die voorafgaat aan de Dancetour. Tot vorige week mocht iedereen een 'set' insturen. „Dat is be stand of een cd'tje van een uur tot anderhalf uur waarin dj's plaatjes aan elkaar mixen.", ver tel organisator D. Malschaert. „Voor deze Dancetour in Goes kregen we acht inzendingen. Daaruit hebben we de beste drie gekozen. We hebben gelet op de lijn, de overgangen tussen pla ten en of er bijvoorbeeld ook nieuwe platen tussen zitten." Vanaf vandaag mag iedereen op www.dancetour.nl stemmen op één van deze drie finalisten. Vrij dag wordt de winnaar bekend. Hij mag om 13.00 uur het evene ment openen door het eerste half uur te draaien. De andere genomineerden zijn dj Feliks (Stefan Feliks) uit Ka- pelle en Beluxx&Blokland (Jor- dy Blokland) uit Goes. Thomas: „We draaien trance en hardsty- le. We hebben al veel vrienden gevraagd om op ons te stemmen. Het zou echt gaaf zijn om zon dag te draaien." Nadat de winnaar van de Dj Contest heeft gedraaid, is het tot 22.00 uur de beurt aan de grote jongens als Jean, Marcel Woods, Perry O'Neil, Bas&Ram en Dazzle. Malschaert verwacht gezien het weer veel toeschou wers. „Ik denk dat zeker zo'n vijfduizend man komt." Blijven we thuis of pakken we de koffers? De PZC besteedt deze zomer zes weken lang aandacht aan vakantie in Zeeland. Verslaggevers schrijven over Zeeuwen die jarenlang hun vakantie doorbrengen in de eigen provincie. Ook aan bod komen de bijzondere hotelkamer, de knusse bed breakfast en het privéparadijsje in de achtertuin. Deze week: Weg van de drukte. Bath Klapstoeltje mee, verrekij ker om de nek en heerlijk genieten van het zonnetje en de voorbij varende schepen. Op de dijk bij Bath is het met een koel briesje goed toeven op een war me zomerdag. En nog een voor deel; het is er lekker rustig, want nog niet zo veel mensen hebben deze stek ontdekt. Alhoe wel, de laatste jaren komen fiet sers en toeristen er steeds vaker een kijkje nemen. Rond tien uur zitten Bastiaan (61) en Nesia (55) van der Kuil uit Werkendam (bij Gorinchem) aan een bakje koffie uit hun meegebrachte thermoskan. Ze kijken vanaf de dijk naar de con tainerschepen die af en aan va ren over de Westerschelde rich ting de Antwerpse haven. „We gaan al dertig jaar naar Zeeland met vakantie. Elke dag gaan we hier eerst naar toe om koffie te drinken aan de dijk. We zoeken de rustige plekjes op. Als er er gens heel veel toeristen zijn, dan vinden we het te druk. We ko men hier voor de rust en de sche pen", vertelt Nesia. „Ik heb voor mijn werk heel veel met scheepvaart te maken. Ik kom ook uit een schippersfamilie. Schepen trekken me aan. We blijven hier meestal een uurtje zitten. Dan gaan we iets bezich tigen. Vandaag staat Zeeuws- Vlaanderen op het programma; we gaan naar Cadzand, Sluis en daarna naar Philippine om mos selen te eten", legt haar man uit. Rustig is het zeker aan de dijk bij Bath. Als je een stukje over het buitendijkse fietspad loopt, dat tot aan Kruiningen door gaat, hoor je behalve de tsjilpen- de zwaluwen, die in groten geta le in Bath aanwezig zijn, hele maal niets. Links de schepen en het water, rechts het groene gras van de dijk. Een klimpartij over diezelfde dijk, richting het dorp, is zeker de moeite waard. Vijf straten telt Bath. Dorpsbewoner Wim Thoen (61) woont zes jaar in zijn Corrie en Gerard Snelders en Lenie en Karei Bartelen uit Bergen op Zoom genieten op de dijk. foto Ronald den Dekker Toeristen zijn schaars bij Bath, maar als je écht alleen wilt zijn, dan zijn de ochtend uren het aangewezen tijdstip om door te brengen langs de Westerschelde bij Bath. Het groene gras op de dijk is een ideale picknickplaats, met uitzicht op de schepen. Neem een verrekijker mee om te zien waar de schepen vandaan komen, of om zee honden op de zandbanken te ontdekken. Als dat picknickkleed en de verrekijker toch al in de tas zitten, is een lunchpakket ook geen overbodige luxe. In het dorp is geen winkel te vinden en het plaatselijke café heeft wisselende openingstijden. Dorpsvereniging Onderlin ge Vriendschap houdt op 5 au gustus vanaf 13.00 uur een rommelmarkt voor het buurt huis aan de Lillostraat. Maak een fiets- of wandel tocht over het buitendijkse pad langs de Westerschelde. huis aan de Arsenaalstraat. „Ik ben destijds verhuisd vanuit Den Haag. Ik wilde naar een plek zonder stoplichten en par- keermeters. Die plek heb ik hier gevonden. Het dorp heeft 93 in woners en 47 woningen. Ieder een kent elkaar en kinderen kun nen hun fiets op straat laten lig gen. Dat hoef je in Den Haag niet te doen, hoor." Thoen heeft zich een beetje ver diept in de geschiedenis van zijn woonplaats. Zo blijkt zijn straat niet voor niets de Arsenaal straat te heten. „Je moet eigen lijk fort Bath zeggen. Het is een oud vestingstadje. Dat zie je ook aan de stervorm van het dorp. Er is hier in de loop der eeuwen veel gevochten door Fransen, Spanjaarden en Engelsen. De schuur hier tegenover stamt uit 1787. Het is het voormalige arse naal. Er hebben nog paarden van Napoleon in gestaan. De ene kant is gerestaureerd. Er zijn plannen om de andere kant ook op te knappen." Even verderop, in de Lillostraat (vroeger de Kerkstraat), staat het schattige kleine kerkje van de Bathse vrije evangelische ge meente. Thoen: „Elke zondag om tien uur is er een kerk dienst." Koelbox Op de dijk is het tegen het middaguur iets drukker gewor den. Vijf mensen zitten op de dijk. „Ik zie elke keer weer iets anders", vertelt Marinus Al- mekinders (79) uit Rilland, terwijl hij vanaf een bankje, gewapend met zijn verrekijker, de boten in dé gaten houdt. „Ik rijd al twintig jaar drie keer per dag met mijn brommer naar de ze dijk, om naar de schepen te kijken. Wat ik er zo mooi aan vind? Het is een unieke plek, want die grote schepen komen zó dichtbij. Ik ben hier geboren. Dan zie je elk jaar veranderin gen. Er komen steeds meer sche pen en ze worden steeds groter. Hier recht tegenover ligt het Ver- Nu bij 100 foto's afdrukken in de 1-uur service GRATIS MP3-speler GRATIS 128 Mb SD-geheugenkaart! de stoel van de burgers zitten, om alle regels in onze gemeente systematisch na te lopen. Alles wat overbodig is, schrappen we. Collega J. F. Mulder meldt dat Hulst bereid blijft zaken verder te vereenvoudigen, maar waar schuwt dat de speelruimte beperkt is. „Het Rijk roept al jaren dat het de bureaucratie terug wil dringen, maar daar merken we nog niet zoveel van. Laten we het er maar op houden dat het streven naar zo min mogelijk regels een ideaal is, waar je nooit mee klaar bent." Dj's Thomas Zwetsboom (r) en René de Geus zijn met hun zestien jaar de jongste finalisten van de Dj Contest die voorafgaat aan de Dancetour. foto Ronald den Dekker Extra ruimte fietsen bij dorpshuis KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal gaat zorgen voor extra fietsenstallingen bij Ons Dorpshuis in Kruinin gen. Nu staan de fietsen op drukke avonden vaak massaal voor de ingang, waardoor ouderen of mensen in een rol stoel er nauwelijks doorheen kunnen. Die situatie is bo vendien niet bevorderlijk voor de veiligheid. De gemeente heeft nu besloten dat een deel van de bosjes voor het dorpshuis moet wijken voor nieuwe rekken. Die bieden plaats aan veertig extra fietsen. In het verleden is ook al eens gevraagd om extra parkeerruimte voor auto's bij het dorpshuis, omdat de straten geregeld bomvol staan. Daar ziet de gemeente echter geen mogelijkheden toe. Bezoe kers van het dorpshuis zullen op de koop toe moeten ne men dat ze een eindje dienen te lopen. De parkeerplaat sen bij het gemeentehuis zijn volgens het college een pri ma alternatief. De meeste grote evenementen in het dorps huis vinden plaats in het weekend en dan zijn die plekken vrijwel allemaal onbezet. Gedumpt katje heeft een thuis THOLEN - Het bij het Thoolse dierenasiel CVAB gedump te katje heeft een thuis gevonden op Tholen. „Een sta giaire van ons heeft zich over het diertje ontfermd", meldt Angeline Verhoek. Het hooguit vijftien weken oude katje werd vrijdagmiddag vijftig meter voor het dieren- pension uit de auto gesmeten. Eigenaar Verhoek zag dat gebeuren en nam het katje meteen onder zijn hoede. Zijn dochter Lieneke doopte het diertje tot Swiebertje. Inmid dels heeft Swiebertje een goed thuis bij een stagiaire van het dierenasiel. Van de daders ontbreekt tot nu toe ieder spoor. „Ik hoop nog steeds dat er wat loskomt na de be richten in de krant", zegt Verhoek. „Dit is schandalig." Interactieve waterexpositie EMMADORP - In het bezoekerscentrum van het Verdron ken Land van Saeftinge in Emmadorp is een interactieve waterexpositie te zien. Bezoekers worden op een speelse manier geïnformeerd over water, watergebruik en water vervuiling. Er kan onder andere een zeeslagspel gespeeld worden en er is te zien is hoeveel water een huishouden gemiddeld gebruikt. De expositie is tot en met het laatste weekeinde van september alle dagen (behalve op maan dag) te bezoeken van 13.00 tot 17.00 uur. Werkstraf voor beledigen agenten MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter R. La- meijer heeft gisteren een 35-jarige inwoner van Vlissin gen voor het beledigen van de politie vijftig uur werkstraf opgelegd. De Vlissinger kon zich op 12 februari in Middel burg ook niet legitimeren. Daar kreeg hij een boete voor. dronken Land van Saeftinge. Kijk, daar staat een schaaps kooi. Daar kijk ik graag naar, want mijn vader was vroeger schaapherder. Toen ik een jaar of negen was, viel hier vlak voor de kust een zandplaat droog. Daar lag een groep zeehonden. Nu zie ik hier nog dagelijks zee honden langs zwemmen, hoor. Een eindje verderop liggen er wel een stuk of twintig op een zandplaat." Zo'n twintig meter naast Alme- kinders hebben Corrie en Ge rard Snelders en Lenie en Karei Bartelen uit Bergen op Zoom hun tuinstoelen met tafel en koelbox inmiddels geïnstal leerd. Ook zij zijn klaar voor een dagje genieten van de rust en ruimte. „Ja, steeds meer toe risten ontdekken deze plek", glimlacht Marinus. „Ach ja, waarom ook eigenlijk niet? Je staat onderweg hier naartoe in elk geval niet in de file." Cornelleke Blok door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Al vier dagen zoekt Rinus Willemstein naar Anna. De hond verdween zater dag in Vlissingen. Het spoor loopt dood bij een Duits gezin. Het gezin zou de hond naar de politie brengen, zeiden ze tegen het personeel van Action, een winkel in de Vlissingse Aagje Dekenstraat. Rinus was er naar binnen gelopen voor een bood schap. Hij liet Anna, een krui sing tussen een rottweiler en een dobermann, achter in de au to. Die auto stond in de scha duw, verzekert hij. Het gezin, va der, moeder twee kinderen, haal de Anna uit de auto. Daarna loopt het spoor dood. Anna is daar nooit aangekomen, hoorde Rinus op het bureau. Hij heeft aangifte gedaan van diefstal. Het verhaal wordt bizar als een getuige reageert op de oproepen die Rinus bij winkels in Vlissin gen heeft opgehangen. Piet van der Lee weet zeker dat hij Anna heeft gezien. Aan de lijn, in het gezelschap van twee agenten. „Ze liepen in de Scheldestraat. Ik fietste er langs en vroeg nog of ze een hondje gevangen had den. Ze zeiden dat ze hem had den gevonden." Hij weet zeker dat het Anna was. En hij weet ook zeker dat het twee agenten waren. „Ze hadden een busje pepperspray en handboeien aan hun riem." De politie weet van niets, zegt woordvoerder Esther Boot. „We weten alleen dat er een hond ver dwenen is, en ook dat die niet naar het politiebureau is ge bracht." Van der Lee suggereert dat er nepagenten aan het werk zijn ge weest. Hij wijst op een bericht dat op internet circuleert over een overval in Middelburg. Maandag zou een vrouw door twee nepagenten zijn aangespro ken bij een pinautomaat. Ze is gevlucht, maar de twee namen haar geld mee. De politie ont kent dat er bij de beroving nep agenten actief waren. Samen met zijn vrouw is Rinus inmiddels zo'n beetje alle cam pings op Walcheren afgereden. Om flyers op te hangen en om haar naam te roepen. „Ik word er helemaal gek van", zegt Ri nus. „Anna was als een kind voor me. We hebben haar ge kocht in Tsjechië. Als pup heeft ze op mijn buik gelegen. Ze was hele dagen bij me. Ze kan toch niet van de aardbodem verdwe nen zijn?" Een foto van Anna is te zien op: http://communities.zeeland- net.nl/data/amivedi! Taakstraf voor agressieve drankrijder MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft giste ren een 37-jarige inwoner van Terneuzen voor wederspannig- heid, mishandeling en dronken rijden conform de eis veroor deeld tot tachtig uur werkstraf. De man gedroeg zich op 26 fe bruari in Terneuzen recalcitrant toen hij vlakbij zijn woning werd aangehouden. In een reac tie sloeg hij een agent een bloed neus. Er werd pepperspray ge bruikt om de Terneuzenaar kalm te krijgen. In eerste instan tie zag de verdachte niets in een blaastest, maar later gaf hij toch maar toestemming. Hij blies 500 microgram. zeeuwse almanak Merlijn van drie wilde 's avonds weten wat zijn va der, werkzaam bij dit dag blad, nou de hele dag had uit gespookt. Die antwoordde, naar waarheid en zo veel mo gelijk in voor kinderoren be grijpelijk Nederlands: „Ik heb vandaag een krant gemaakt." De peuter liet het antwoord even bezinken, trok toen een bedenkelijk gezicht en vroeg toen met oprechte verbazing: „Was die kapot dan?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25