Leroy Kleppe stuntman op BMX Profs vermaken zich in IJzendijke Beije kan eindzege al in achtertuin behalen ïerste dag Domburg kent forse uitslagen Clausing trekpleister bij NRT Vlissingen uitslagen agenda Verlies voor Van Tilburg fietsacrobaat uit Koewacht droomt van een profcarrière woensdag 26 juli 2006 wb 17 toorSjaak Sinke iURGH-HAAMSTEDE - Als irjan Beije van Delta Sport van- itond de Hotel Bombokaalloop •inl, is hij zeker van de eindze- het PZC-stratenloopcir- aiil.Zijn enig overgebleven con tinent Niels Koole moet aan de •'Jiom dat te voorkomen. Hje heeft 899 punten, Koole op een punt. Beije is er op arand de Bombokaal te win- a, omdat het parkours zo on- peer door zijn eigen achter- vm gaat. Hoewel hij al vaak sedeed, won Beije nog maar --keer. Mocht een buitenstaan- finnen, dan is er niets aan randvoor Beije. Als hij maar Egt dat Koole achter hem fi- Êht. Als Koole voor Beije ein- tgt, staan de twee gelijk en valt -beslissing volgende week in bVlissingse Boulevardloop. ^strijd om de derde plaats ligt nog open. Triatleet Remy sseur staat met 893 precies fnpunt voor Zeeuws crosskam- •»n Theo Rabout. Junior Ke- ibdePagter volgt als vijfde, bui Bruggeman (AV'56) is de rjiner-up bij de masters H40. week won hij in Westka- pelle voor Adrie Faes (Dynami ca), die in Zoutelande en Dom burg won. Bij winst van Faes is hij klassementswinnaar en bij winst van Bruggeman valt de be slissing in Vlissingen. Wim Besuyen (Dynamica) kan de eindzege bij de masters H50 niet ontgaan. Drie keer op rij was hij de sterkste voor Pieter van Horssen (Dynamica). Rinus Joosse (AV'56) heeft met drie ze ges eveneens de eindoverwin ning voor het grijpen. Van de vier seniorenvrouwen gaat Angelina Fondse (Dynami ca) met drie tweede plaatsen aan de leiding. Maar die kan ze verspelen als Janneke van dei- Linde (AV'56) haar derde zege behaalt en in Vlissingen de eind overwinning veiligstelt. Karin Bastian (Dynamica) haakte ge blesseerd af. De dagzege bij de vrouwen senioren kan wel eens naar Marianne de Kok (Lewe- dorp) gaan. Maar omdat haar va kantie in de circuitperiode viel, doet zij niet mee voor eindover winning. Sjaan Maartense (AV'56) wint met drie zeges het circuit bij de mastervrouwen D40. De Bombokaalloop over 9.9 km start om 19.30 uur voor de kerk van Burgh-Haamstede. ferSven Bakker «MBURG - De eerste dag van f Badgastentennistoernooi in •ifflburg leverde in het mannen- lispel geen enkele set hoger ^•>-2 op. In de andere catego- was er meer spanning. :*den dat de partijen in de ronde zulke ruime uitsla- opleveren, is dat er in Dom- niet in speelsterktecatego- O wordt gespeeld. Er zijn wits vijf onderdelen: enkel- bubbel voor mannen en vrou- ®en het gemengddubbelspel. sturen stond de als tweede ge- aatste Sijbrand Krans tegen Stengel slechts één game '■'"O en 6-1. Hugo Mollinger met 6-1 en 6-0 van Ronald ™?r en Ragnar de Jongh (4) kl-l, 6-0 van Mark-Peter de to. In het mannendubbel viel toige driesetswinst van de dag te noteren. Johan Kramer en Evert Riemens zetten hun naam eronder tegen Leo Cal- jouw en Hans de Waal: 1-6, 6-3 en 6-1. Vandaag krijgen Kramer en Riemens het moeilijker tegen Ben Spee en Gerhard Wester beek, die als tweede op de plaat singslijst staan genoteerd. Koudekerke Bij het Stoofweitoernooi in Kou dekerke drong in de 5-categorie de als tweede geplaatste Ronald van der Male door tot de kwart finale door Jeroen Kas met 7-5 en 7-6 opzij te schuiven. De vol gende tegenstander van Van dei- Male is Joris in 't Hout, ander halve week geleden winnaar van het tennistoernooi in Ame- muiden. Ook Hendrik van den Driest, Danny Verschoore, Alex Lourens en Michel Roelse plaats ten zich voor de laatste acht in Koudekerke. Vlissingen. Zomeravondbridge. Re sultaten vanaf 50 procent. A-lijn: echtpaar Kuekenthal 63.78, mw. Van Leeuwen/Wagenaar 61.22, Polderdijk/ Scherp 58.42, Louwerse/Krappen 55.10, dms. De Regt/Wouts 54.85, mw. Puis/De Graaf 54.85, V.d. Hoven/Van der Kuijl 54.08, echtpaar Dassen 51.53, echtpaar Rijkers 51.53. B-lijn: echtpaar Labrujere 59.52, dms. Den Boer/Van Bo ven 58.33, echtpaar De Kok 55.95, dms. Berends/Vos 54.76, dms. Kramer/ Schoolmeester 54.17, echtpaar Tuin man 51.79. Terrassa. Champions Trophy, man nen Derde speelronde: Nederland- Pakistan 9-2 (4-0). 1. Matthijs Brou wer 1-0, 14. Evers 2-0, 25. Reekers 3-0, 30. Ronald Brouwer 4-0, 42. De Nooijer 5-0, 43. Abbasi 5-1, 45. Ronald Brouwer 6-1, 53. Zakir 6-2, 58. Taekema 7-2 (sc), 65. Ronald Brouwer 8-2, 70. Ronald Brouwer 9-2. Toeschouwers: 350. Span- je-Australië 5-3 (1-3). Duitsland-Argenti- nië 3-1 (2-0). Stand: 1. Nederland 3-7 (16-5), 2. Spanje 3-5 (7-5), 3. Duitsland 3-5 (7-5), 4. Australië 3-4 (7-8), 5. Argen tinië 3-1 (6-9), 6. Pakistan 3-1 (7-15). ESEaEfflEÖ Lucky Day: 4-8-9-14-16-19-24-29-36- 40-44-50-51-52-60-63-68-74-77-79 On der voorbehoud Los Angeles. Mannen. Eerste ron de: Carlsen (Den)-Srichaphan (Tha) 6-2 5-7 7-6 (3), Agassi (VSt/5)-Malisse (Bel) 7-6 (10) 6-0, Capdeville (Chl)-Clement (Fra) 6-4 3-6 6-4, Gonzalez (Chl/3)-Mul- ler (Lux) 7-6 (5) 7-6 (5), Toersoenov (Rus/8) -Udomchoke (Tha) 7-6 (5) 7-6 (4). Umag (Kro). Mannen. Eerste ron de: Greul (Dui)-Di Mauro (Ita) 7-5 7-6 (5), Vanek (Tsj)-Ventura (Spa) 7-5 6-4, Ci- lic (Kro)-Koroiev (Rus) 6-7 (5) 6-4 6-3, Dlouhy (Tsj)-Benneteau (Fra/7) 2-6 6-3 6-2, Hernych (Tsj)-Cipolla (Ita) 6-2 6-1, Volandri (lta/8)-Gicquel (Fra) 6-1 opga ve Gicquel, Portas (Spa)-Ferrero (Spa/2) 7-6 (4) 6-7 (5) 7-5, Del Potro (Spa)-Slui- ter (Ned) 6-3 6-2, Hidalgo (Spa)-Vicente (Spa) 5-7 6-0 6-1, Berlocq (Arg)-Galvani (Ita) 6-2 6-2, Vik (Tsj)-Coria (Arg/3) 6-2 6-3, Guzman (Arg)-Garcia-Lopez (Spa) 4-6 6-3 6-4. Kitzbühel. Mannen. Eer ste ronde: Monaco (Arg)-Azzaro (Ita) 6-4 6-2, Lapentti (Ecu)-Zib (Tsj) 7-6 (10) 6-3, Massa (Arg)-Eschauer (Oos) 3-6 7-6 (6) 6-4, Waske (Dui)-Kubot (Pol) 6-3 3-6 7-6 (6), Zabaleta (Arg)-Schüttler (Dui) 6-1 opgave. Tweede ronde: Kohl- schreiber (Dui/13)-Luczak (Aus) 7-6 7-5, Gremelmayer (Dui)-Christophe Rochus (Bel/14) 7-5 6-1, Pavel (Roe/16)-Daniel (Bra) 6-4 6-4. Boedapest. Vrouwen. Eerste ronde: Benesova (Tsj/4)-Bohmova (Tsj) 7-6 (10) 2-6 6-4, Sucha (Slw/7)-Gajdosova (Slw) 7-6 (5) 6-2, Pous (Spa)-Klejbanova (Rus) 6-3 6-4, Rezai (Fra)-Serra Zanetti (Ita) 7-5 6-0, Castano (Col/1 )-Nagy (Hon) 6-3 6-2, Birnerova (Tsj)-Koukalova (Tsj/3) 6-1 3-6 6-1, Dominguez (Spa/5)-Bitsjko- va (Rus) 6-4 6-4. Koudekerke. Stoofweitoernooi. HE5: J. in 't Hout-B. Both 6-1 opg., M. Roelse-M. de Waal 6-2 4-6 6-4. HE6: D. Verschoore-S. Noorda 6-2 6-4, J. Pa- gie-J. Westerbeke 6-1 6-7 6-1, W. Cij- vat-C. Waard 6-3 0-6 7-5, J. Verhage-L. Baas 6-1 6-1, S. de la Cousine-J. Knob- bout 6-3 6-3. HE7: J. Walsarie Wolff-R. van Vlaanderen 6-3 6-3, M. Vermet-A. Kooman 6-3 6-3, M. de Nooijer-R. van Rosevelt 7-6 6-2. DE6: S. Wohrmann-S. Boogaard 6-1 6-1. DE7: A. van den Bergh-L. Deen 6-3 6-3, A. van den Bergh-E. Hoffman 6-1 6-3. HD6: M. van der Want/J. Albregtse-E. Tommel/D. van Belle 6-4 6-1. DD7: M. Osté/M. Le- ijnse-A. Nonnekes/M. van der Bel 3-6 6-1 7-6. GD6: K. KeukelaarA/V. Kok-L Molegraaf/B. van Sabben 6-3 7-5. GD7: P. Becks/J. Schipper-M. Heijgelaar/G. Goedegebure 6-2 6-3. Domburg. Badgastentoernooi. HE: H. Mollinger-R. Sohier 6-1 6-0, H. Graup- ner-B. Maranus 6-1 6-1, E. Mollinger-J. Bimmel 6-2 6-2, J.J. Corré-R. Rath 6-1 6-2, R. de Jongh-M.P. de Kam 6-1 6-0, S. Krans-J. Stengel 6-0 6-1, O. Ja- cobs-P. Driebeek 6-2 6-1 DE: S. Ge- scher-D. Wientjens 6-1 6-0, C. Bre- mer-A. Hollander 6-0 6-0. HD: T van lersel/T. Maranus-C. Bouwman/R. de Jongh wo., J. Kramer/E. Riemens-L. Caljouw/H. de Waal 1-6 6-3 6-1, J.J. Corré/C. Maranus-E.J. Driebeek/P. Drie beek wo. DD: M. Geimer/G. Paas-M. Bardoul van Kerkoerle/M. Mulder 6-4 6-2, J. van de Bergh/H. Brouwers-M. van Ipenburg/T. van Ipenburg 7-5 6-2. GD: K. Houmes/C. Maranus-M. van Ipenburg/M. van Ipenburg 6-0 6-0, M. Maranus/T. Maranus-E. van der Wilt/R. van der Wilt 6-1 6-0, H. Brouwers/L. Cal- jouw-J. Meijers/F. Essen 6-3 7-5, L. Pieterse/A.M. Berentzen-T. Renirie/M. Voskens 6-3 7-6, C. van der Linde/T. van lersel-T. van Ipenburg/P, Koppel 6-0 6-1. woensdag l Atletiek Hotel Bombokaalloop. Vierde wed strijd voor het PZC-stratenloopcir- cuit. Aanvang: 19.30 uur, 9.9 km. 19.00, 3.3 km voor het Don-Risico jeugdcircuit. Inschrijven tot 19.00 uur in Hotel Bom, Noordstraat 2 te Burgh-Haamstede. Tennis Badgastentoernooi. Locatie: tennis vereniging Domburg. Aanvang: 9.00. Stoofweitoernooi. Locatie: tennisver eniging De Stoof te Koudekerke. Aan vang: 10.00. van Sarah Peek. Haar tweede opponente in de poule bleek een maatje te groot. Niet zo gek, Hoedt is de nummer 21 van Ne derland in haar leeftijdscatego rie. „Het is jammer dat ik ver loor, maar ik heb lekker ge speeld", zei Van Tilburg, num mer 80 op de ranking. Met Van Tilburg verdween de enige Zeeuwse deelnemer aan het toernooi in Temeuzen. Er door Sven Bakker TERNEUZEN - De ruime neder laag maakte haar niet veel uit. Laurelle van Tilburg ging er bij het K3-jeugdtennistoernooi in Temeuzen met 6-1, 6-1 af tegen Carlijn Hoedt. „Maar nu heb ik meer tijd om te trainen voor het volgende toernooi." De elfjarige Amemuidse won in de categorie tot en met twaalf jaar bij de meisjes haar eerste wedstrijd nog met 6-1 en 6-0 waren weinig verrassingen in het schema meisjesenkel tot en met twaalf jaar. Cisko Osmanovski weer arbiter BRESKENS - Cisko Osmanovski keert terug als scheids rechter. De Macedoniër, woonachtig in Breskens, stopte twee jaar geleden omdat hij meende dat de scheidsrech- terscommissie van de KNVB hem ten onrechte promotie naar de hoogste amateurgroep onthield. Cisko Osmanovski zegt dat de scheidsrechtersmicrobe hem tijdens de periode van inactiviteit nooit los heeft ge laten. „Natuurlijk was ik destijds zeer teleurgesteld dat ik niet promoveerde naar groep 1. Ik was er ook stellig van overtuigd dat ik in aanmerking kwam, dat ik recht had op die promotie. Ik had het gevoel dat ze mij bewust uit groep 1 wilden houden. Ik was kwaad. Daarom ben ik gestopt. Maar het leiden van voetbalwedstrijden bleef me boeien. Uiteindelijk heb ik me toch maar weer aangemeld bij de KNVB." De 46-jarige scheidsrechter uit Breskens begint het nieu we seizoen niet in de groep waar hij twee jaar geleden fi nishte, maar in groep 3. Motorcross jeugd in Westdorpe WESTDORPE - De stichting Finlandcircuit in Westdorpe houdt zaterdag een open motorcross voor de jeugd. Het evenement staat te boek als afsluiting van 'Jeugd in Bewe ging'. De ontmoeting onder de naam is bedoeld voor jon gens en meisjes tot 16 jaar. Er wordt gereden in de klas sen 50cc, 65cc, 85cc en 125cc. Haneveld en Braves bijna kansloos BOLLATE - De kans dat Cindy Haneveld met haar club Brasschaat Braves de kruisfinales van het toernooi om de Europa Cup I haalt, is gereduceerd tot bijna nul. Verlooi de Belgische club van de 31-jarige softbalster uit Kapelle maandag al van het Franse Cavigal Nice, gisteren ging de ploeg in het Italiaanse Bollate onderuit tegen Fabi Mace- rata uit Italië. Waren de eindcijfers tegen Cavigal Nice nog enigszins aanvaardbaar te noemen (0-3), van de Italiaanse vrouwen kreeg Brasschaat Braves een onvervalst pak op de broek: 1-13. De Belgische softbalsters, de laatste twee jaar lands kampioen en winnaar van de Europa Cup H, moeten van daag hun twee resterende pouleduels winnen om nog in aanmerking te komen voor een plek in de kruisfinales. Maar de kans op ëën, laat staan twee, overwinning lijkt niet erg groot tegen eerst het Tsjechische KRC Alton Praag en daarna Dornbirn Sharx uit Oostenrijk, Lavrijssen stijgt naar vierde plaats KAPELLE - Birgit Lavrijssen (15) uit Kapelle deed goede zaken voor het landelijke Milieul23-tijdritklassement, al hoefde de wielrenster daar deze week niet voor op de fiets te klimmen. Ze kreeg nu pas te horen dat ze op 1 juli tij dens de klimtijdrit in Valkenburg vijfde is geworden. Daardoor steeg ze naar de vierde plek in het klassement. De organisatie maakte fouten in de startprocedure en had drie weken nodig om de correcte uitslag op te maken. Birgit Lavrijssen werd tijdens een wedstrijd voor nieuwe ling meisjes in Boxmeer zestiende. De wedstrijd kende ruim tachtig deelnemers en werd gekenmerkt door een zeer hoog tempo. De koers werd gewonnen door de Deen se Mie Bekker Lacota, de wereldkampioene op de weg bij de junior-vrouwen in 2005 en de Europees kampioene op de weg en tijdrijden bij de junior-vrouwen in 2006. BMX'er Leroy Kleppe demonstreert een van de sprongen uit zijn repertoire. foto Camile Schelstraete HIJSSINGEN - Frank Clausing de trekpleister bij het nationa- jeranglijsttoernooi (één ster) in Ifesingen, dat over twee weken art De tennisser uit Wemeldin- L is'47e van Nederland en tot |oe de hoogst geklasseerde Ijpeler die zich inschreef. öaasing speelt de laatste jaren vooral buiten de provincie Zee land. Bij het inmiddels opgehe ven viersterren A-toernooi in Vlissingen was Clausing altijd van de partij. Op de nationale dubbelranglijst staat Clausing achtste van Nederland. Met Jasper Hunting, de nummer achttien op die rangüjst en 39e in de enkel, is toernooidirecteur Sven Vermeulen nog in gesprek. Hunting won twee weken terug nog het NRT in Oost-Souburg. Freek Tissink, de nummer 115 van Nederland, is voorlopig tweede geplaatst. De inschrijving voor het NRT sloot maandag om 12.00 uur. 35 spelers met een nationale ran king schreven zich in. De twin tig hoogstgenoteerde tennissers worden direct toegelaten, waar onder de Zeeuwen René Linden- bergh (131) en Brian Dijkstra (237). Lindenbergh heeft het toernooi echter als tweede keu ze opgegeven, waardoor hij al leen meedoet als hij niet direct wordt toegelaten tot het toer nooi van zijn eerste keuze. Dmitri van Hoof is 287e van Ne derland en dat is net niet hoog genoeg om direct te worden toe gelaten. Maar hij krijgt hoogst waarschijnlijk een wildcard. Bij de vrouwen is de meest aan sprekende naam die van Afke Hartog (29). Ze kwam in haar jeugdjaren uit voor tennisvereni ging De Schelde uit Vlissingen, maar is inmiddels woonachtig in Eindhoven. Met haar 67e plek op de ranglijst is zij als eer ste geplaatst bij het NRT. |wirFrits Bakker KOEWACHT - Veel weet hij wg niet van wat er wereldwijd a zijn sport omgaat. Leroy Kleppe uit Koewacht, stimtman .peen BMX-fiets, reist voorlo- jjgalleen nog zijn droom achter- 'a. Trainen in België, stages in laerika en af en toe een race in Keulen of Parijs. De zestienjari- je Leroy wil prof worden in de fccipline freestyle op de BMX. j2i skateboarders aan stunt rak uithalen op de halfpipe, iet Kleppe met zijn fiets. Sal e's voorover, achterover, bike- üps, tailwips: hij kent het hele ipertoire en reist er twee keer ;er jaar voor naar Woodward in Pennsylvania om zich onder lei- ing van professionele trainers snier te bekwamen in zijn art. „Mijn grote droom is om wit tot de besten van de wereld it behoren", zegt hij met een shuchter lachje. Zijn moeder Jill is nu nog zijn sponsor en grootste fan, vooral is het gaat om de stages in Ame- ria. „We reizen er samen naar- :i. vertelt ze. „Ik vind het isrlijk hem overal te volgen in :;n sport. Wat is er mooier voor sa moeder dan de droom van je bd te zien uitkomen." tonder vrees Iseede was Kleppe al eens bij •3 wedstrijd in Keulen met Bolachtig deelnemers. De trai ls in Woodward vinden dat S technisch zeer begaafd is en :«enal is hij ook nog een stunt- cm zonder vrees. „Wat Leroy irft met de BMX doet nie- andhem na", zegt zijn vriend Junior. „Hij is nergens bang voor." Het stuntwerk is niet zonder risi co's. Kleppe brak eens een rib, zijn kin en lip zijn al eens ge hecht en hij is een keer met los se tandjes thuisgekomen. Maar dat hoort bij het BMX'en in de ze discipline. De acrobatische stunts zijn spectaculair en niet ongevaarlijk. „Je maakt soms een salto tijdens een sprong van een meter of vijf. Dat kan wel eens verkeerd aflopen." Geen bond Voor het freestylen met de BMX zijn de rijders vaak op zichzelf aangewezen. Leroy: „In Neder land zijn bijna nog geen wed strijden. Ik ken ook geen bond waar je lid van kunt worden. We zoeken zelf uit waar wed strijden zijn en waar ik kan trai nen. Het meest wordt deze sport in Amerika gedaan. Daarom ga ik er ook op trainingsstages, want ze hebben er professionele rijders om training' te geven." De sport is verdeeld in drie klas sen: experts, masters en profs. Leroy Kleppe rijdt zijn wedstrij den bij de masters en ontmoet daar concurrenten van alle leef tijden. „Er zijn geen wedstrij den voor jongeren alleen, dus al les rijdt door elkaar." De winnaar van een wedstrijd is de BMX'er die in een proef van drie tot vier minuten de mooiste stijl laat zien en de hoogste en spectaculairste sprongen maakt. „Die sprongen leer ik op de sta ges in Amerika. Zoals de bike- flip, waarbij je hangend in de lucht de fiets aan één hand vast houdt, laat ronddraaien en er dan weer opspringt. Die heb ik daar geleerd van Dave Mirra, een wereldtopper die op een gou den fiets rijdt." Kleppe traint, nu hij vakantie heeft op school, elke dag uren op de baantjes in Sint Niklaas. 's Middags rond drie uur ver trekt hij met zijn moeder, 's avonds om tien uur is hij pas weer thuis. Trainen en nog eens trainen. Thuis houdt hij zijn con ditie bij in de fitnesskamer. „Ik rook niet, ik drink niet en eet ge zond, omdat ik er alles voor overheb om te slagen." Na de zomer begint hij een oplei ding aan het ROC in Terneuzen in de reclamesector, maar eigen lijk droomt Leroy Kleppe maar van één toekomst: als professio neel BMX'er. „Ik wil over een paar jaar wel naar Amerika ver huizen, want daar is BMX'en al echt een professionele sport." door Barry van der Hooft IJZENDIJKE - Het applaus van de achthonderd toeschouwers is na afloop luid hoorbaar en wel gemeend. De profs van RKC en Cercle Brugge hebben het pu bliek vermaakt, al is dat dan vooral in de eerste 45 minuten gebeurd. IJzendijke is voor één avond het middelpunt van voet ballend Zeeuws-Vlaanderen en met de 1-1-eindstand lijkt ieder een te kunnen leven. De club uit Waalwijk kiest al ja ren voor een trainingskamp in Zeeland en ontmoet ook iedere keer een Belgische sparringpart- ner. Dat RKC zich opwalmt aan cle Zeeuwse kust komt vooral op het conto van Theo Tazelaar. De inwoner van Waterlandkerkje begeleidt de selectie een hele week. „Het verzoek was dit jaar om ook over mountainbikes te kunnen beschikken", vertelt Ta zelaar een kwartier voor het duel. „Ik heb geïnformeerd, maar dat was aan de kust niet mogelijk. Dus heb ik veertig mountainbikes gekocht. Na de ze week wil ik ze samen met een andere ondernemer aan de kust gaan verhuren." Het zegt veel over de instelling van Tazelaar, die zorgt dat het RKC aan niets ontbreekt. „Vo rig jaar was er een speler die in Brabant rijexamen moest doen. Na een mosselmaaltijd hebben we hem in de auto gezet en daar naartoe gebracht. Het hoort er allemaal bij en ik vind het hart stikke leuk om te doen. Ik ben een liefhebber en hoop hier in de toekomst een toernooitje met profclubs te organiseren. AA Gent, Cercle Brugge en RKC hebben er belangstelling voor, alleen weet ik niet of dat voor volgende zomer al gaat lukken." Aardig netwerk Voor Tazelaar is het duel tussen RKC en Cercle Brugge het vier de duel in vier dagen tijd dat hij heeft georganiseerd. „Zaterdag heeft Cercle in Varsenare tegen Hapoel Petach Tikva, zondag speelde Cercle tegen Maccabi Tel Aviv en Red Star Waasland RKC Waalwijk (lichte shirts) en het Belgische Cercle Brugge kwamen in IJzendijke een gelijkspel over een. foto Wim Kooyman maandag tegen Petach Tikva." Maar hoe regelt hij dat dan alle maal? „Ach, in de loop der jaren bouw je een aardig netwerk op", zegt Tazelaar. Enkele minuten later ziet hij dat de belangen van RKC en Cer cle Brugge deze avond ver uit een liggen. Voor de Waalwijkers is de competitie nog een kleine vier weken weg, terwijl de Bel gen over vier dagen al de aftrap van een nieuw seizoen beleven. Toch gaan beide ploegen er in de eerste helft vol voor. Hier is een basisplek te verdienen, zeg gen de ogen van Martijn Reuser. De spelverdeler doet na zeven tien minuten een stap opzij om de vrije trap aan Hans van der Haar over te laten. Snoeihard en met een aardig ef- mogen doen en maandag op de training hoorde ik dat ik ook mee naar IJzendijke mocht. Ik had iets meer spanning dan nor maal, want er stonden toch heel veel bekenden van mij rond het veld." Drie jonge fans komen meteen om een handtekening vragen. „Dat hoort er nu ook bij hè'", merkt de moeder van één van zijn medespelers met een glimlach op. „Ik vind het al mooi dat ik hier bij ben", ver volgt de negentienjarige midden velder. „Verder laat ik het alle maal op me afkomen. We zien dit seizoen wel wat er gebeurt." RKC Waalwijk-Ccrcle Brugge 1-1 (1-1). 17. Hans van der Haar 1-0, 24. Tom De Sutter 1-1. Scheids rechter: R. Wiedemeijer (Velden). Aantal toeschouwers: 800. fect knalt de spits de 1-0 achter de grabbelende doelman Dant- schotter. De keeper gaat niet vrijuit en dat geldt zeven minu ten later voor zijn collega aan de overkant. Rob van Dijk, één van de meest ervaren keepers in Nederland, schiet een terug speelbal tegen Tom De Sutter aan, waardoor de stand weer in evenwicht is: 1-1. In die stand komt geen verande ring meer. Pas in de slotfase ve ren vooral de lokale bezoekers op. Bert den Hamer, inwoner van het nog geen vijftien kilome ter verderop gelegen Breskens, mag nog even invallen bij Cer cle Brugge. Een minuut of acht later klinkt het eindsignaal. Den Hamer straalt: „Ik heb za terdag voor de eerste keer mee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17