»zc ïulst wil af an rotzooi Zoutestraat Je kunt er de koeien horen grazen Genieten van ronkende motoren 14 §gam* Brand in opslagloods Delta Milieu bij Hoek ZOMER VAKANTIE VOORDEEL Aardig S[i;e: 0113-315649 ginZC.nl ■jl redactie® pzc.nl c j331, 4460 AA Goes iaën Midden-Zeeland: 0113-315520; \,<-Vlaanderen: 0114-372770; #iaal: 020-45625 00. nsdag 25 juli 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen loop verzocht aan eigenaar jllST - Na bijna twee jaar jt er eindelijk schot te komen k sloop van het afgebrande jd aan de Zoutestraat in Frank van Cooten iwneente Hulst schrijft de ei- ^rvan de bouwval in augus- ian met het nadrukkelijke _skhet pand te slopen. :isé is weliswaar nog steeds behandeling bij de verzeke- ir van de eigenaar, maar de «te gaat ervan uit dat de rzekeraar niet tot uitkering 'overgaan. „Daarom verzoe ke de eigenaar het pand te i, Hoe het pand erbij staat, iderdaad geen pretje", zegt jhouderP. Weemaes. vuurzee legde het pand a 200*4 grotendeels in de as. gens de politie had de brand ^technische oorzaak. De elek- fehe bedrading in de woning te dun zijn geweest, waar- »r vermoedelijke oververhit- 3jis ontstaan. 'gemoederen van omwonen- i zijn inmiddels ook aardig averhit. Wat immers is over bleven, is een enorme puin- op dat er dus al bijna twee Omwonenden klagen sderotzooi en over ongedier- De gemeente Hulst heeft al paar gesprekken gevoerd 3de omwonenden. lil De bouwval is ook niet afgezet. Iedereen kan het pand betreden met alle gevaren van dien. „Er is inderdaad sprake van een on veilige situatie", zegt wethou der Weemaes. „Het lijkt mij een goed idee het terrein af te zetten met hekken. Dat kost niet zo veel moeite." De gemeente Hulst schrijft de ei genaar dan wel aan, de gemeen te heeft echter geen enkel dwangmiddel. De eigenaar kan niet door de gemeente worden gedwongen zijn pand af te bre ken. Weemaes hoopt daarom dat de eigenaar het pand ver koopt. De nieuwe eigenaar krijgt dan medewerking van de gemeente de bouwval af te bre ken en iets nieuws te bouwen. „We beschikken over middelen om mensen te stimuleren", zegt Weemaes. Casino Inmiddels is wel meer duidelijk heid over het deels uitgebrande en veipauperde voormalige casi no Hulst in Kapellebrug. Het pand en de daarnaast gelegen voormalige sokkenfabriek zijn volgens Weemaes gekocht door de Terneuzense projectontwik kelaar N. Boussen. Boussen wil volgens de wethouder op het ter rein nieuwe bedrijvigheid ont wikkelen. Op het braakliggende terrein komt een bescheiden ho tel met achttien kamers. Ruben Wullfraat (links) maakt een rondje met een motor met zijspan. door Gino van den Broecke WESTDORPE - Voor één dag was het Fin- landcircuit gereserveerd voor mensen met een handicap. Voor een dag vol vertier op de motor. Vijftig bijrijders van Stichting De Okkernoot uit Schoondijke, Stichting Tra gel uit Clinge en de verzorgers van de Kin derboerderij uit Terneuzen hadden zich in geschreven en genoten van het ronkende en rokende spektakel. Eén van de doelstellingen die de organisatie voor ogen had, was te laten zien dat gehan dicapten ook kunnen genieten van motor sport. Die doelstelling werd met zekerheid "gehaald, want het waren alleen maar blije gezichten die na een aantal rondjes scheu ren over de bulten en door de bochten be zweet vanonder de helmen vandaan kwa men. De openingshandeling werd even voor half zes op het circuit verricht door vijfvoudig deelneemster Sonja, die samen met burge meester Jan Lonink en Belgische zijspan- kampioen Jan Goethals het eerste rondje op het opstuivende zand rondjakkerden. „Het is wel zweten hoor, en ik ben eigenlijk ook wat te lang voor de zijspan. Bovendien is het een aanslag voor de knieën, alhoewel hij nog niet zo erg hard reed", zei een bezwete burgemeester toen hij zijn felgekleurde crosstrui uitdeed. Sonja keek hem volledig in tenue en met de helm nog op bewonde rend aan. Het was leuk hoor, die meneer deed het bestgoed." fatersporters trrastdoor mtroles op terse Meer wHarmen van der Werf IRE - De waterpolitie heeft jket Veerse Meer de afgelopen sMl bekeuringen uitgeschre- sbij onopvallende surveillan- s, vooral aan watersporters ide snelheidsregels aan hun ui lapten. 3 aantal uitgeschreven boetes ioger dan normaal en dat is uffls de waterpolitie van het -fs landelijke politiediensten LPD) te danken aan het ge- j i van een niet als politie- arluig herkenbare speedboot. I agenten die de boot bestu- ï,hebben ook geen politiekle- i; „Watersporters die aangehouden, waren ft stomheid geslagen", aldus Mdijk politievoorlichter jszewski. „Ze wisten niet die politieboot vandaan lelheid <ide34 bekeuringen die van Mag 18 juli tot eergisteren puitgeschreven, ging de helft ar schippers die zich niet aan Maximumsnelheid van twin- Ikilometer per uur hielden, 'boetes voor snelheidsovertre- beginnen bij 50 euro en op tot 110 euro. Wie het bont maakt, krijgt nader- een nog hogere bekeuring fgd door het Openbaar Mi serie. ste boetes gingen ove- Sas niet naar snelheids- ^freders, maar naar water kers die zonder vaarbewijs Mvoeren: negen in totaal. Ze ■den driehonderd euro beta- fcr zijn vier boetes a 130 uitgeschreven voor water- ai buiten het daarvoor aan wezen gebied, twee vanwege itbreken van een dode- noP (een veiligheids net dat er voor zorgt motor stilvalt als de murders iets overkomt) en s voor het niet geregis- -rd hebben van een motor- Blijven we thuis of pakken we de koffers? De PZC besteedt deze zomer zes weken lang aandacht aan vakantie in Zeeland. Verslaggevers schrijven over Zeeuwen die jarenlang hun vakantie doorbrengen in de eigen provincie. Ook aan bod komen de bijzondere hotelkamer, de knusse bed breakfast en het privéparadijsje in de achtertuin. Deze week: Weg van de drukte. Plompe Toren Caravans glijden geluidloos door het landschap. Wat wel op 23 meter hoogte door dringt, is het geklots van de Oos- terschelde tegen de voet van de dijk, het gefluit van honderden vogels en het knakken van door koeientongen gegrepen grassten gels. Huizen staan er niet meer. Zelfs de kerk is gesloopt. Het enige dat herinnert aan het weg gespoelde Coudekerk is de Plompe Toren: een eenzame, stil le en mooie plek die je niet voor bij mag rijden. Op het ANWB-verkeersbord naar de afslag Burghsluis had net zo goed een verwijzing naar 'Stiltegebied' kunnen staan. Want of je nu vanuit Zierikzee of van de Stormvloedkering komt, de kalmte valt op zodra je van de N57 de Daleboutsweg op rijdt; polder Burgh en Westland in. Draai gerust de autoramen open en zet de radio subiet uit. Wie kalmpjes aan verder rijdt en zijn ogen de kost geeft, ont dekt hem al snel: een grove to ren die zonder dat er over lijkt te zijn nagedacht in het land schap is geplompt. Niets is min der waar. Maar om dat verhaal te ontdek ken, is een stop onontbeerlijk. Naar schatting doen zo'n 30.000 mensen per jaar dat. Toch een stille plek? Nou en of. Want voor menig bezoeker is het slechts een rustplaats; even de auto of fiets aan de kant van de Plompetorenweg, het bouwwerk beklimmen, kijken naar de na tuur en de scheepjes op de Oos- terschelde en dan weer verder. Gratis. Geen wachtrijen, kassa's of controleurs. Rust Fietsers valt het al snel op als ze er aankomen, automobilisten ho ren het pas als ze de motor uit zetten; de rust. Wat rest, is het geruis van wind en water, het gefluit van vogels, het blaten Eenzaam staat de Plompe Toren aan de rand van de Oosterschelde. Pak niet plompverloren de auto. Op de fiets dringt de stil te en de schoonheid van het landschap dieper tot je door. 9 Neem een verrekijker mee. Zonder is het lastig zeehon den kijken. Maar ook voor het ontdekken van vogels en het landschap is het een on misbaar instrument. Ren niet naar boven, maar bekijk ook de informatiepane len. Korte, bondige en begrij pelijke teksten geven in hoofd lijnen informatie over de om geving. Fiets of wandel ook naar de Schelphoek. De door bos om geven kreken ontstonden door uitschuring van het land achter het stroomgat van de dijkdoorbraak op 1 februari 1953. e Klim ook eens op de dijk bij het haventje van Burgh sluis. Trek er een denkbeeldi ge rechte lijn over het water naar de toren van Zierikzee. Het wateroppervlak ten noor den van die lijn was ooit het nu onzichtbare, want verdron ken, Zuidland van Schouwen. van schapen. Meer niet. Slechts een paar kilometer van drukke stranden, levendige en gezellige dorpjes en - zeker 's avonds - bonkende disco's. „Wat een smalle trap", verzucht een man als hij zich langs ie mand heen wringt naar de top van de toren. Het is inderdaad wurmen als je op de wenteltrap een tegenligger treft. Er hangt ook niet voor niets een touw om je aan vast te klampen. Vreemd genoeg worstelen de meeste mensen zich in één keer een weg naar boven. Zonder het te weten, missen ze links en rechts belangrijke informatie die op de top goed van pas kan komen. Want in de toren is een permanente tentoonstelling inge richt. „Mama, waar zijn de zeehonden dan?" Een klein meisje sleurt in haar enthousiasme haar moeder bijna van de trap. „Rustig, lus tig, even kijken." Ze heeft ge luk: het is eb, dus de Roggen- plaat ligt droog. Maar de bran dende zon doet het water van de Oosterschelde verdampen. De nevel belemmert het zicht op de Roggenplaat; een rustplaats voor zeehonden en vogels. „Nee, ze zijn er niet", klinkt het na enig turen. „Ik kan ze in elk ge val niet zien." Maar de aan dacht van het meisje is al weer ergens anders: „Er staat alle maal water achter de dijk, mam", wijzend naar de inlagen. „Mag dat?" De Zeelandbrug zit in de mist, net als Renesse. De kering is slechts voor een deel te zien. Maar zicht of niet, rust is er al tijd. „Het is hier zo stil, dat je alleen de koeien hoort grazen", zegt een Engelsman tegen zijn vrouw. Tussenstop De meeste 'torenbeklimmers' blijven niet lang boven hangen. Het is immers maar een tussen stop. Op de terugweg naar bene den, nemen sommigen alsnog de moeite om even rond te kijken. De satellietfoto van Schou- wen-Duiveland trekt veel be- Toch nog feest in Gent Aanhouding wegens belediging HULST - In de nacht van zondag op maandag is in de Sta tionsweg in Hulst een dronken man aangehouden wegens het beledigen van ambtenaren in functie. Terwijl agenten aan het werk waren op de Stationsweg, begon een 54-jari- ge man hen uit te schelden. Die werd hierop aangehou den. Er is proces-verbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap en belediging. Man valt van steiger foto Camile Schelstraete Ook Koen was helemaal in zijn nopjes toen hij achter de dranghekken naar de voorbij- snorrende motoren en legerjeeps stond te kijken. „Ik ben net geweest en het ging best hard, hoor. Die ronkende motoren zijn ook leuk", zei hij met een enthousiaste blik in de ogen en grote glimlach op het gezicht, 's Middags had meervoudig Nederlands kampioen trialrijden Alex van den Broek al een demonstratie gegeven hoe een autodeur te sluiten met de motor. Crossclown Ronny reed traditiegetrouw zijn rondjes en ook Di- mitri van Deurssen uit Brugge (co-piloot van Goethals) was van de partij om de leer gierige bijrijders van tips te voorzien. Ook werden er zijspannen, jeeps en quads ingezet die stapvoets met de pupillen en hun verzorgers over het circuit reden. ZIERIKZEE - Een 54-jarige man uit de gemeente Tholen is gistermorgen gewondgeraakt bij een val van een stei ger. De man was in de Grevelingenstraat in buitenwijk Poortambacht aan het werk op een vier meter hoge stei ger toen deze omviel. De man werd met pijn aan schou der, nek en rug per ambulance naar het ziekenhuis ver voerd. De arbeidsinspectie is in kennis gesteld van het on geluk. Aangehouden wegens mishandeling SCHARENDIJKE - De politie heeft zondagavond op de Brouwersdam bij Scharendijke vier mannen aange houden wegens mishandeling. De vier - twee Middelbur gers van 28 en 32 jaar en twee Bredanaars van 19 en 46 - worden ei-van verdacht een 44-jarige man uit Rotter dam te hebben mishandeld en zijn vrouw te hebben bele digd. De Rotterdammer zat met zijn zoon en een vriend te vis sen toen zijn lijn verstrikt raakte in die van een andere visser. Hierop begon één van de vier mannen de vrouw van de Rotterdammer te beledigen en te bespuwen. De Rotterdammer schoot zijn vrouw te hulp en moest dat be kopen met enkele vuistslagen en een klap met een kruk. Omstanders wisten erger te voorkomen door de vier man nen tegen te houden zodat de Rotterdammer zich uit de voeten kon maken. Hij moest zich onder doktersbehande ling laten stellen. Zijn hengel ter waarde van enkele hon derden euro's werd in het water gegooid. Fietsvierdaagse gaat door GOES - De Zeeuwse fietsvierdaagse gaat vandaag on danks het warme weer gewoon van start. De organisatie heeft gisteren veel telefoontjes gekregen, omdat de vier daagse in Drente wel is afgelast. Zelf heeft ze geoordeeld dat rijden verantwoord is. Wel kan morgen, donderdag en vrijdag al om acht uur worden gestart. Voor vandaag is het aanvangstijdstip van negen uur aangehouden, omdat het organisatorisch niet meer mogelijk was dat te vervroe gen. Fietsers vertrekken elke dag vanaf Sportpunt Zee land in Goes. De organisatie geeft hen tips over hoe ze om kunnen gaan met de hitte. foto Marijke Folkertsma kijks. „Kijk, hier hebben we gis teren gefietst", wijst een vader zijn dochter. Heb je geduld, luister dan naar het 'sprekende boek'. Want dan pas hoor je het ware verhaal ach ter de Plompe Toren en het ver dwijnen van Coudekerk. Dan hoor je bijvoorbeeld dat Coudekerk in 1475 nog een kilo meter of drie van de zeedijk lag. Maar de hongerige Oosterschel de vrat het ooit zo welvarende Zuidland van Schouwen weg. Werklieden sloopten in 1583 de kerk. De toren lieten ze staan; als baken voor de zeilschepen richting Antwerpen. De honger van de Oosterschelde was niet te stillen en de zeearm rukte steeds verder op. Nog voor 1700 was het hele dorp weggespoeld. Wie geluk heeft, treft een ijs cokar op de parkeerplaats. Laat met het ijs in de hand nog even de benen bungelen aan de rand van het water en plan met de kaart het vervolg van de route. In alle stilte. Jeffrey Kutterink door Wout Bareman HOEK - Een brand in een op slagloods van de vestiging van Delta Milieu aan de Willemsker- keweg bij Hoek heeft in de nacht van zondag op maandag voor tienduizenden euro's scha de aangericht. Het vuur werd omstreeks half twee ontdekt door bewakers. Aanvankelijk rukte alleen het korps van Hoek uit om het vuur te blussen, maar na aankomst bleek het om een middelbrand te gaan. Op dat moment werden ook de bedrijfsbrandweer van 'buurman' Dow Benelux en het brandweerkorps Terneuzen ge alarmeerd. In totaal werden drie tankautospuiten en de hoog werker ingezet. Er kwamen een kleine dertig brandweerlieden in actie. Schoonmaakpoeder Commandant J. Meijering van de brandweer Groot-Terneuzen: „Het vuur was ontstaan in de opslag van schoonmaakpoeder voor medische apparatuur. Om het vuur te bestrijden, moesten we eerst andere opgeslagen producten verhuizen. Dat verliep allemaal prima. We hebben het vuur kunnen doven met een schuimlaag. Om half zes konden we weer inrukken." Hoe het vuur is ontstaan, wordt nog onderzocht. Meijering houdt rekening met zelfontbran ding. Tijdens de brandbestrijding werd voor alle zekerheid geme ten of er gevaarlijke stoffen wa ren vrijgekomen. Dat bleek niet het geval. De brandweercom mandant: „Maar we hebben, om alle risico's te vermijden, wel de omliggende bedrijven op de hoogte gebracht. Omdat er wei nig wind was, bleef de rook han gen ter hoogte van de ingang van de Westerscheldetunnel. Daar heeft men de ventilatoren ingeschakeld om de rook buiten te houden." De tunnel hoefde niet te worden gesloten. Delta Milieu begon in de loop van de ochtend met het oprui men en schoonmaken van de ge blakerde loods. (Advertentie) Disneyland* Resort Paris 1 NACHT 1 DAG GRATIS! Nu 3 overnachtingen in een Disney Holel en 4 dagen entree tot de Disney' Parken al vanaf Volwassenen: 188,- p.p. Kinderen: 166," p.p. (bi komerberetting met 4 personen) Boeken? Ga naar uw reisadviseur, kijk op www.oad.nl of bel: 0900 - 8482 (0,20 pm) IREIZENI zeeuwse almanak Bij een bedrijf te Goes is een nieuwe baas komen werken. Als nieuwkomer hield hij het tot nu toe vooral bij observe ren, informeren, analyseren en degusteren, maar zo lang zamerhand bereiken zijn eer ste bestuurlijke maatregelen de iverkvloer. Zo introduceerde hij een aan vulling op het verslag van het wekelijkse beraad over de te verwachten activiteiten. Daar in wordt voortaan vermeld wie daar door ziekte niet aan kan deelnemen, alsook wiens lied van de arbeid op welke dag overstemd mag worden door een juichend 'Lang zal die leven'. Wel aardig, dacht hij zo. Daar was het eerste slachtoffer voor de verjaarsvermelding het helemaal niet mee eens. Dat was zijn secretaresse. Die heet nu Zij Die Niet Genoemd Wil Worden. Op 29 juli dan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33